STABSVENSTER s Nachts langs de cirque Géant weg met' De Rosellis vormen een klassenummer Reuzekaravaan trekt van Amsterdam naar Keistad Vijf luchtmachten leveren sportief slag Jacht op drievoudige moordenaar duurt voort v_. J Kinderen (10 en 14 jaar) hebben eigen nummer „Het kan lang duren, maar de politie zal hem vinden 2 Maandag 11 Aug. 1952 (Van een onzer verslaggevers) Alleen het tot In de kleinste details doorgevoerde teamwork van de meer dan honderdvyftig circusemployé's maakt mogelijk dat gisteravond In Amsterdam cirea vierduizend mensen In gespannen aandacht staarden naar de verbluffende dressuur van de Franse dompteur Emlllen Moustier, ter wijl vanavond reeds een zelfde hoeveelheid mensen tijdens de gala première in Amersfoort, dit fantastisch roofdiernummer zal bewonderen. Alleen door deze samenwerking kan een dergelijke bovenmenselijke pres tatie, van binnen de 24 uur de immense tent afbreken, laden, verrijden en weer opbouwen, worden tot stand gebracht. Afbraak en opbouw in 10 uur tijds Amsterdam 10 Augustus. 2 uur Terwijl buiten het geroep van de ploegbazen klinkt en tractors met opleggers af en aan rijden, schrij ven wij in de ons door de directie van circus Géant beschikbaar ge stelde wagen, het eerste deel van dit verslag. Om tien minuten voor elf stroomden de bezoekers, terwijl de afscheidsfanfare hen nog in de oren klink, naar buiten. Om elf uur precies waren de banken, die aan 5000 bezoekers een plaats bie den, reeds afgebroken en geladen. Drie uur later liet een lier de laatste twee masten langzaam naar beneden zakken. De acht rechte ba nen zeildoek en de vier banen rond- zeil (tezamen 1000 vierk. meter) waren toen al geborgen. Wié denkt, dat de afbraak van zo'n reuze circus met veel lawaai en geschreeuw gaat gepaard, heeft het grandioos mis. De nauwkeurig bepaalde arbeidsverdeling, voorkomt het „elkaar in de weg lopen". Het orkest breekt zijn eigen podium af (en bouwt dit ook straks weer op!), The Bucketts halen zelf het mate riaal voor hun trapezenummer om laag. De gehele tent is in vakken verdeeld, in ieder vak werken zes of vijf man. Zo vlug mogelijk trach ten zij „hun" vak klaar te hebben, want eerder klaar betekent eerder naar bed. Een paar minuten meer slaap, voordat de reuzekaravaan op weg gaat. Deze laatste avondvoorstelling in Amsterdam had een iets gewijzigd programma. Is dit anders geraffi neerd naar een climax toe opge bouwd, met het menselijk projectiel uit een kanon geschoten als slot apotheose, nu was de volgorde der nummers zo gekozen, dat alle niet meer benodigd materiaal zo vlug mogelijk kon worden ingeladen. Toen dan ook tegen elf uur de voorstelling was beëindigd, waren de paarden- en olifantenstallen reeds verdwenen. Maakt U hier niet uit op. dat U zo'n laatste avond maar een deel van het (zeer uitgebreide) programma krijgt te zien. Vanaf de ze plaats willen wij het bakerpraat je „dat de tent boven je hoofd wordt afgebroken", uit de wereld helpen. Hard leven Terwijl wü de afbraak in ogen schouw namen, spraken wij onder wijl met verschillende artisten en enkele van de 150 circusemployé's. als de zestien-jarige Garcia. Garcia is moederlijk opgenomen in het „huis'1 van de Spaanse dresseur Juan Coll. die met zijn chimpansees o.a. optrad in de enkele weken ge leden in Amersfoort vertoonde showfilm „De derde van rechts". Garcia woont in bij de apen, waar van hij de verzorger is. Gisteren liep hij met een aik nat verband om zijn keel. „Angina", zei hij ons. Het circusleven is mooi voor hen die hun hart er aan verloren heb ben zoals de van huis weggelo pen Garcia maar verbazend hard eveneens. Ziek? Daar is geen tijd voor. Morgen naar de specialist. Nu moet er gewerkt wordenMaakt U dit circusleven eens een dag of een nacht mee, en U zult er van doordrongen zijn, hoe rauw het is en hoe sterk geestelijk zowel als lichamelijk men moet zijn. om er niet in ten onder te gaan. Neem bijvoorbeeld madem. Nadia Houcke. een telg uit een van de oudste Franse circusgeslachten, pleegdochter van Maurice Chevalier. Eergisteren trapte een paard haar op de voet. Zij kan zelfs niet meer lopen, wordt door twee man gedra gen. Maar is het haar tijd, dan laat zij zich op een volbloed tillen en werkt zij met een lachend gezicht haar nummer af. Vanavond zult U haar zien rijden. Vanonder haar lange wit-rode kleed, ziet U haar geblesseerde met zwachtels omwon den rechtervoet. Voor ziek zijn is geen tijd Het is een imposant gezicht, des nachts tegen een uur of vijf, de im mense circuskaravaan naar Amers foort te zien trekken. Honderden meters lang is de stoet, die bestaat uit twee 32 meter lange opleggers voor de paarden en ponies, een speciaal geconstrueerde trailer voor het transport van de olifanten, een bassinwagen voor het nijlpaard en een 90-tal woon-, slaap-, materiaal-, keuken-, garderobe-, bureau-, direc- i tie- en kassawagens. F.W.D.'s trac- tors en trucks Als een enorme slang kronkelt het transport zich over de weg van Amsterdam naar Amers foort. Zelf hebben wij een plaats gevonden in de truck van een grote materiaalwagen Zachtjes kruipt de karavaan voort Denk niet dat de ijsberen, leeuwen of tijgers onrustig worden. Zij zijn dit reizen en trek ken gewend en gewoon. Wanneer ..onze" wagen wegens panne moet stoppen, stappen wij over in de klei ne auto van Roozes Dog Parade. Achter ons horen wij de honden keffen. Hun eigenaar blijkt een in nemend causeur te zijn. Vrij snel Een gedeelte van de have van het Cirque Géant arriveerde van morgen in Amersfoort. (Eigen foto) "Nl De eerste voorstelling van een circus begint niet 's avonds maar 's morgens, op een uur, dat de vogels hun gezang nog niet doen horen. De vrobjke muziek is dan vervangen door de melodie van het arbeidsrhythme. schreef een onzer verslaggevers, die vannacht met de reuzekaravaan van cirque Géant van Amster dam naar Amersfoort trok. Zijn indrukken vindt U in neven staande reportage. nog zijn wij in Amersfoort, waar onmiddellijk met de opbouw wordt begonnen. Opbouw De vrolijke muziek van de avond voorstelling is nu vervangen door de melodie van het arbeicsrhythme. aangegeven door de drieklank van het slaan der hamers op de ankers Binnen de acht uur zal hier uit de meest onmogelijke materialen en met de verbluffendste staaltjes van spierkracht, behendigheid en samen werking een linnen theater verrij zen, dat twintig meter hoog is en een capaciteit van 5000 bezoekers heeft. Ook hier op het plein aan de Hellestraat honderden belang stellenden. Het is verwonderlijk hoe een circus, dat wereldje op zich zelf. met zijn aparte sfeer van ro mantiek en klatergoud, zijn niet te beschrijven lucht van hooi, haver en beesten, altijd weer als een mag neet op dc gewone burger blijkt te werken. Vanavond zal circus Géant zijn poogtoi; voor het Amersfoorts publiek openen Schetterende mu ziek. gul gelach en warm applaus zal er om beurten opklinken. Het zal er het feest van het onvervalste circus zijn. (Van een onzer verslaggevers) In ons blad van Zaterdag 2 Augustus j.l. kondigden wy U aan de wereld vermaarde jongleur en cascadeur Italo Medlnl. Helaas zal dit Jongleur fenomeen in Amersfoort niet optreden. Een reeds maanden geleden afgesloten contract verplicht hem elders te spelen. In plaats van Medini treden nu de Rosellis met hun draadnummer op. W(j waren gisteravond in Amsterdam getuige van hun fenomenaal optreden. Vader als clown en kundig even wichtskunstenaar. moeder (u zóu haar wanneer zij op de draad haar nummer afwerkt, niet meer dan 25 jaar geven) als gratie- en stijl- .vol koorddanseres. Dit is een num mer dat enig in zijn soort is. Met sprongen van vaak meer clan een halve meter, danst zij op 't rhyth- me van de muziek over het strak gespannen koord. Vol gratie wendt, keert, bukt en veert zij. schijnbaar vol spotlust met alle wetten der zwaartekracht. De perfecte li- chaamsbeheersing. de volkomen uitgebalanceerde sprongen en pas sen zijn een klasse op zich zelf. Een jarenlange routine is hier ze ker mede debet aan. Reeds op haar tiende jaar trad deze loot uit de Mullensfamilie met een eigen nummer op. Per dag 21 opvoerin gen Negen maanden lang is zij niet op de staaldraad geweest, zegt haar man. Maar al was het een jaar. dan zou zij het nog foutloos doen. Zij kan het niet meer verleren. Precies zoals u nooit meer zal ver leren te lopen De appel valt niet ver van de boom, zegt een overbekend Hol lands spreekwoord. Is het dan een wonder, dat Jozepha en Jean Carola, de kinderen van de Rosel lis, respectievelijk tien en veertien jaar oud, ook reeds met een eigen acrobatisch klasse nummer voor het voetlicht treden? Terecht wor den zij aangekondigd als de jong ste circuskinderen van het conti nent. Zij werken op een van de twee podiums, die bespeeld wor den als de piste voor een volgend nummer wordt gereed gemaakt. 1967. Het gelukt de mannen eerst niet zich *.e bevrijden en bovendien merken zij aan de bewe gingen van het wrak, dat het weer slechter wordt. De wind neemt in kracht toe en 's nachts breekt een storm los Toch wordt die storm hun redding', want wan neer 's mórgens de wind afneemt en het water zakt. ontdekt Tommy, dat het dek is gescheurd Door die opening kun nen zy ontsnappen Christian gaat dan aan dek en ziet. dat het wrak in tweeen is gebroken. Wat nu? Het eiland Isle Diable ligt vlakbij. Zullen zij een poging onder nemen aan land te komen? Het eiland is onbe- DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB woond, maar zij zullen er toch wel voedsel en geluk en kunnen zij de aandacht trekken vaj water kunnen vinden. En misschien hebben zy I een schip, dat in deze wateren verzeild raakt. Zondagavond werd in de officiersmess van het Gebouw Geneeskundige Troepen te Soesterberg de Pentathlon Aeronautique Internationale Mili taire (internationale militaire luchtmacht vyfkamp) officieel geopend door Commodore-vlieger J. H. Glessen, sous-chef van de Luchtmachtstaf. Hierby waren vele vertegenwoordigers vlieger-pfficicren en medici van buitenlandse luchtmachtstaven aanwezig. Vele gasten in Soesterberg De voorzitter van de Interna tionale Militaire Sportcommissie in Nederland en Inspecteur van de Cavalerie. Kol C. F. Pahud de Mortanges. leidde met een enkel 4 4 ,T woord Commodore Giessen in Deze merkten wij o.a. op Conté de Ma- heette deelnemers en genodigden i rolles. President van de Aeroclub van de P.A M I. een zeer be- f,.e Prance, Colonel Aviateur T. Fo- langrijk sportevenement voor de vertegenwoordiger van de Onbekend Amerikaan onthaalt scholieren AMSTERDAM. Ruim 1300 Am sterdamse schoolkinderen hebben Zaterdagochtend in theater Carré het slot van de vacantie-ontspaniung ge vierd. Het onthaal op dit slotfeest, voor bereid door het Amsterdams comité voor vacantiebesteding van de jeugd, was te danken aan de onbekende, in Amsterdam geboren en thans in Amerika woonachtige weldoener, die onlangs ook de gouden echtparen in Mei vele verrassingen heeft bezorgd. Minimumprijs voor fruit ingevoerd DEN HAAG Het centraal bu reau van de tuinbouwveilingen heef: besloten by alle aangesloten fruit, veilingen met ingang van vanda*( een minimumprys van drie cent p« kilogram in te voeren. Dit betekent.' dat mgn geen appelen, peren of prui- men beneden deze prys van drie cent zal kunnen kopen. Namens de deelnemers dankte de Belgische d'Equipe, colonel aviateur Niset, een van de meest vooraan staande autoriteiten op het gebied I n -p,.. van lichamelijke opvoeding en sport vreil.-lTia|OOT L/Ul'St m de Belgische Luchtmacht, Com- -i j\t i modore Giessen voor zijn hartelijke I liOVPlllDPr ltiet pPllSlOPll woorden van welkom. BUITENLANDSE GASTEN Onder de buitenlandse gasten luchtmachten hartelijk welkom en sprak de hoop uit, dat zij goe de dagen in Nederland zouden door brengen. Het verheugt de Neder landse Luchtmacht bijzonder, dat zij in de gelegenheid is gesteld deze Pentathlon te organiseren. Voor de vijfde maal zullen verte genwoordigers van luchtmachten elkander bekampen in een spor tieve strijd. Het moge vreemd klin ken. zo zeide de Commodore, maar uiteindelijk is het niet belangrijk welke equipe de eerste prijs be haalt. Belangrijk is het. dat vlie gers zich bewust zijn. dat zij voor een goede uitvoering van hun taak lichamelijk en geestelijk in de beste conditie behoren te blijven. De proeven, waaruit de Pen tathlon is samengesteld, zijn op het bereiken van dit doel gebaseerd*. Daarom is de Pentathlon van zo'n enorme betekenis voor elke lucht macht Aan het slot van zijn speech die hij in de Franse taal hield, herdacht Commodore Giessen twee vroegere deelnemers aan de Pen tathlon. die in het argelopen jaar om het leven zijn gekomen, n 1. de Italiaanse Capitaine Spigaglier en de Belgische Lieutenant Absil. Arnhemmer wist met „gevonden" geld geen weg Re- .De Spoorzoekers' een goede jeugdfilm (Van een onzer verslaggevers) Met de vertoning van de zoge naamde jeugdfilms, heeft de directie van Jochems Theaters de belangstel ling van de jeugd voor de film wil len verplaatsen. Op Woensdagmiddag wordt nu om de twee weken in het City-theater een paedagogisch verantwoord film werk vertoond, in stede van de pief- paf-poef-films. 's Zaterdagsmiddags is er voor on derwijzend personeel steeds de mo gelijkheid een voorvertoning bij te wonen, waardoor bijvoorbeeld op school reeds iets over de te vertonen film kan worden verteld Woensdag middag a.s. zal „De Spoorzoekers" worden vertoond. Een film die de jeugd (en de ouderen') zeker zal we ten te boeien. Vier kinderen maken tijdens de rit te paard van school naar huis kennis met twee paarden dieven. Wanneer ook by vader een paard gestolen wordt, besluiten zij de dieven te achtervolgen. Tijdens een wilde jacht door een woest berg landschap weten zij met de hulp van de politie inderdaad de dieven te an-psteren. Een tot het laatste toe boeiende film. Naar school Of die kinderen niet meer naai school toe hoeven? 's Winters wel, 's zomers hebben zii privéles. „En och, zegt hun moeder, het hoeven geen advocaten te worden. Als zij maar leren lezen en schrijven. Ta len leren zij spelenderwijs in het internationale circusdorp. Jozepha spreekt Frans, Duits, Engels en een mondjevol Spaans. Zij leert ook accordeon spelen. Jean heeft bij de afbraak en opbouw van het circus al een voor name rol. Ik kan hem niet naar bed sturen, zegt zijn moeder, 't Zou zijn dood zijn. Hij rijdt net zo gemakkelijk op een paard als in een tractor met oplegger Jean is in het circus geboren, het is de kinderen hun leven." Of de meeste artistenkinderen in „het vak" komen? Och, dat hoeft niet. Neem bij voorbeeld Nadia Houcke, de hoge schoolrijdster. Haar broer Gilbert reist op het ogenblik in Engeland en werkt daar met zijn tygergroep Een andere broer is secretaris van een bank aan de Champs-Elysées. „Het moet er in zitten," zeggen de Rosellis. En wij zijn blij dat onze kinderen het hebben. Hèt wa re artistenbloed. Ruit ingetrapt Zaterdagnacht omstreeks 12 uur heeft een Amersfoorter, die onder de invloed van talrijke glazen ver keerde, met het linkerbeen 'n ruit ingetrapt van het perceel Hof 21. De man werd ter ontnuchtering op het bureau van politie opgeslo ten. WATERSTANDEN 's-GRAVENHAGE 11 Aug. Mann heim 193 —0 05. Trier 0.65 onveranderd; Keulen 0 64 —0.01; Ruhrort 256 0 01; Lobith 848 0 01- Nijmegen 627 —0.04; Arnhem 650 —0.02; Eefde 171 0 03; De venter 0 95 +0.02; Namen 134 +0.05; Borgharen 3901 —0 19; Belfeld beneden 1075 0.03; Grave beneden 466 +0.01; Vreeswijk 0.14 +0.01; Lith 0 02 +0.12. (Van onze correspondent) ARNHEM Alsof het de woonste zaak ter wereld was, zette de 19-Jarlge Arnhemmer J. H. J. onlangs zyn flets voor een huls, stapte naar binnen, vloog de trap op naar de tweede étage en stond even later weer op straat, f 2000 rykcr. Dat de knaap In dit huls zo goed de weg wist, kwam door dat hy er als loopjongen van een Arnhemse firma meermalen was geweest. Om te beginnen kocht hij toen een fototoestel van f 150.—. Maar nadat hij onderweg bedacht, dat zyn vader hem wel eens zou kun nen vragen, hoe hij aan het geld voor dat toestel was gekomen, gopi- de hi,i het meteen maar weg. Om van de overige contanten nog wat te kunnen profiteren, wierp hij in het bijzijn van verwanten en ken nissen quasi-nonchalant geld op tafel met het commentaar: gevon den. Hij verbond daaraan het vrien- delyke voorstel, de politie er maar buiten te laten en de vondst samen te delen. De geldvondsten volgden elkaar zo snel op, dat hij weldra voor zich en zijn meisje een nieu we fiets kocht. De politie greep hem in de kraag en heeft tevens proces-verbaal op gemaakt tegen enkele vrouwen, die van het „gevonden" geld mee hebben geprofiteerd. Italiaanse luchtmacht. Lieutenant de l'Aviation Irian Serdaroglu van de Turkse luchtmacht. Prof. Louis Merklen. directeur van het genees kundig laboratorium te Nancy. Co lonel K. E. Pletcher. Amerikaans vlieger-arts Van Nederlandse ztjde was o.a. aanwezig Lt.-Kol. H. L. H. Baron van Isselmuden, voorzitter van de Sportcommissie van de Ne derlandse luchtmacht. De Pentathlon Tijdens de Pentathlon zullen de deelnemralkanders krachten me ten op ,:iver vliegtechnisch ge bied en voorts op vijf sport-onder- delen. waarbij het zal aankomen op lichamelijke prestaties Frankrijk, Belgie en Nederland zullen met twee equipes deelnemen en Italië met één équipe. De winnende équipe zal de zilveren trophee voor een jaar mee naar huis kunnen nemen. In 1948 werd zij voor de eerste maal veroverd door Frankrijk, in 1949 door België, in 1950 door Ne derland (de équipe Lt.-Kol. vlieger W. Bakker en kap -vlieger-waarne mer W. H Meulkens) en in 1951 was het wederom de Franse équipe, die triomfeerde. Medisch congres Dat vele vooraanstaande medici van buitenlandse luchtmachten aan wezig zijn. vindt zijn oorzaak in het feit. dat aan deze Pentathlon een medisch congres verbonden is. Naar aanleiding van de ervaringen opgedaan tijdens de P.A.I.M. zul len de militaire vliegerartsen de re sultaten ervan bespreken en hun ge gevens uitwisselen. Dinsdagmorgen zal in hotel „Hermitage" te Zeist het medisch congres geopend wor den door luitenant-generaal-vlieger I A. Aler. Chef van de Nederland se Luchtmachtstaf. GRONINGEN. Generaal-majoor H. J. J. W Dürst Bntt zal 1 No vember de militaire dienst met pen sioen verlaten. Op het ogenblik is generaal-majoor Dürst Brltt bevel hebber in de vierde militaire aide- i ling. Zijn gebied omvat de provin cies Groningen. Friesland. Drenthe en de kop van Overijssel met de garnizoenen Deventer, Steenwyk, Oldebroek en Kampen. Hij is te vens oorlogscommandant van de eerste divisie van de strijdkrachten te velde. De nieuwe minimumprijsregelinj houdt geen heffing op veilingprUiej: en geen vergoeding voor de telers m. indien tenminste het aangevoerde Bntt fruit de minimumprijs niet haalt De regeling is ingesteld, omdat de aan. voeren zo groot zyn en de uitvoer zo gering is. dat een stimulans nodi? bleek om zo veel mogelijk de goec» kwaliteiten aan te voeren en af ;t mijnen. Zondagavond werd te Soesterberg in de officiersmess van het ge bouw Geneeskundige Dienst Lucht macht door Commodore-vlieger J. H. van Giessen, souschef van de Luchtmachtstaf, de Pentathlon Aeronautique International Mili taire officieel geopend. V.l.n.r.: Luitenant-Kolonel H. L. H. Baron van Isselmuden, voorzitter Ned. Luchtmacht Sportcomité, Commo dore-vlieger J. H. van Giessen, Kolonel C. F. Pahud de Mortan ges, voorzitter Internationaal Mi litair Sportcomité in Nederland. (Eigen foto). Motor slaat over de kop: duo-rijdster gewond (Van onze correspondent) ROOSENDAAL Dit weekend sprong een band van de motor van de heer D. Halderman uit Zand- voort toen deze met vrij grote snelheid van Roosendaal naar Breda reed. De motor sloeg finaal over de kop. waarbij de duozitster, mevr HaldermanPaap. een zwa re hersenschudding opliep De 52- jarige bestuurder zelf kwam met de schrik vrij. LEUVEN. Op de weg Leuven Brussel heeft Zaterdag een aanrij ding plaats gehad tussen de auto's van de heer De Jongh uit Groenlo en mevr Knops uit Aarschot. De twee kinderen van mevr Knops werden licht gewond. De heer De Jongh en zijn echtgenote liepen zware verwondingen op. Fransen bestijgen berg Ararat ANKARA Een Franse expedl- tie is Zaterdag begonnen met d? bestijging van de berg Ararat in Turkije, op welks top, naar de By-1 bel vermeldt, de ark van Noach ni, de zondvloed is gestrand. De exp». ditie wordt vergezeld door een af-1 I deling bergtroepen van het TurVjt! leger. Men verwacht, dat de bestij ging meer dan normale mocilijkhe-j den zal opleveren, daar er dit jaar aanzienlijk meer sneeuw is geval-j len dan in vorige jaren. Zwemverborl in Heel van Noord-Rijnland-Westfalen wegens kinderverlammin» DUSSELDORF. In het kadtt van maatregelen ter bestrijding van de kinderverlamming is in het Wes telijke deel van Noord-Rijnland- Westfalen en voornamelijk in het eigenlyke Ruhrgebied, het zwemmen in kanalen en rivieren verboden. Ook tentenkampen, volksfeesten, kermis sen en schuttersfeesten zijn verbo den. Het verbod geldt tot 31 October. Arrestaties in Wenen voor deviezenzwendel WENEN. Acht vooraanstaande functionarissen van de Creditan- stalt en vier zakenlieden zyn gear resteerd, verdacht van deviezen- zwendel. De Creditanstalt is een van de twee grote genationaliseerde Oostenrijkse banken. Onder de gearresteerden bevindt zich de directeur van het bu reau voor het plan-Marshall van de bank. I PETRUIS (^uid-Frankrijk). Marcel Perics, de ambtenaar, dit het onderzoek inzake de moord op de Britse geleerde sir Jack Drum monddiens echtgenote en dochter leidt, heeft Zondag meegedeeld er van overtuigd te zijn, dat de moordenaar uit de streek, ivaar de drievoudige moord is gepleegd, afkomstig is< )rHet kan lang duren, maar de politie zal hem vinden zo zeide Perics. Dc politie is er zcUt vandat de moordenaar zich in de omgeving ophoudt. Zij zoekt thans de eigenaar van dc Amerikaanse karabijn, die bij dc slachtoffers iverd aangetroffen. Een detective der Franse politie, die deelneemt aan de nasporingen naar de moordenaar(s), verklaarde Zaterdag dat de inwonenden van de streek waar de drievoudige moord is gepleegd, „een zwijgzaam volkje zyn, dat de politie niet wil helpen". Hij beklaagde zich er over, dat de politie van degenen, die zij in ver band met deze zaak had onder- vraagd, „lydelijk verzet" had onder vonden. „Hun lippen leken wel ver zegeld," zei hy. Zaterdagavond was men te Peyruil meer en meer de mening toegedaan, dat het de politie zeer duidelyk voor ogen staat, wie de moord heeft (heb ben gepleegd en dat zy thans poogt bewijzen voor haar verdenking U vinden. Gustave Dominici, de 32-jarige landbouwer, die de slachtoffers ont dekte, lydt aan een zenuwinstorting, tengevolge van de langdurige ver horen, die hem in verband met de moord zijn afgenomen. Zyn vader deelde mee, dat Gustave van plan is zijn boerderij te verkopen, wanneer het onderzoek achter de rug is. PSVA organiseert tienkamp In verband met het 30-jarig be staan van de Politie Sport vereni ging Amersfoort (11 Dec.) zal op Donderdag 11 Sept. een korpstien kamp worden gehouden. De onder delen zijn: zwemmen, schieten en athletiek. Van 1421 Sept. worden proe ven voor het politievaardigheids- diploma afgenomen. Deze proever bestaan om. uit: 100 m. hardlo pen; 5000 m hardlopen, kogelsto ten, ver- en hoogspringen, zwem men en schieten. Reizen U ET reizen in deze va- n cantie-dagen is niet al tijd een pretje. Stadsven- sterkijker heeft er al een en ander van verleid. Hij heeft één thema nog nauwelijks aangeslagen: het kind. Nu iedereen zich meent te moeten verplaatsen, in de hoop een stukje geluk deel achtig te worden, nu moe der-de-vrouw haar echtge noot vergezelt, gaan vanzelf ook de kinderen mee. Ze hebben er waarschijnlijk al dagen tevoren naar ver langd of is de jeugd van tegenwoordig anders dan wijzelf waren? maar als 't eenmaal zover ts, hangen ze op moeders schoot en vragen bij iedere halte „zyn wij d'r al; mammie, toe... mogen we d'r uit?"... Moeder antwoordt opge wekt: „Nee kindje straks". Moeders schijnen 't mono polie van de opgewektheid te bezitten. Zij drukken zich bij voorkeur ook wat „euphernistisch" uit; dat wil zeggen: ze stellen de zaken wat rooskleuriger voor dan ze zijn „Strakjes" betekent in dit geval: over een uur en misschien moet de kudde dan nog weer overstappen in een bus of een ander treintje, dat hen naar de begeerde bestemming brengt. „Ga 's wat beter zitten", zegt moedernog altijd op gewekt, maar ze weet niet hoe ze hahr voeten zal zet ten zonder de meneer aan de overkant op z'n tenen te trappen. Nu is een trap van een jong moedertje ge- (8 woonlijk zo heel erg niet, waan in de spiegel, om te maar likdoorns blijven lik- zoeken naar de eerste grij- doorns, en die dingen kun- ze haren Maar heus, lezer, nen pijn doen, ook al zijn 't viel rjj.ee'. 'i de lieftallige voetjes die er op steunen „Niet zo han gen. liefje. Kijk eens naar buiten." Maar er is voor de reizende kinderen zo wei nig meer te zien. De mo derne treinen gaan veel te vlug. Iets oudere kinderen kun nen wel eens heel erg ge makkelijk zijn. Tenminste als er een vriendelijke papa of mama bij aanivezig is. Komt er een oudere heer of dame binnen, dik onder „stoom" vanwege de warm te en %de volte, en zegt papa of mama: Jongenssta op, laat meneer of mevrouw eens zitten", dan trekt er een glans van zaligheid over het gelaat van de puf fende passagier. „De jon gens" gaan staan, zwijgend, zonder mokken ere saluut.' en de oudere rei ziger glijdt zonder bijbeta ling op een zachte plaats... „Wat 'n voorrecht Toen dit laatste aan S.vk. ook eens overkwam, keek hij terstond met enige arg- Klop I even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. VJ In 't kort Aartje Walet. die nu zes jaar oud is en nog altyd Ho- veniersweg 11. Hoogland o woont, zag opnieuw kans den schik, dat was hun van onze zilverpapiervoorraad te de snoeten te lezen. Zij vroe- verrijken met twee grote gen honderd uit. Waarom zakken van dat blinkende heeft die meneer zo'n raar zy door de gangetjes, die door de tafels en stoelen werden gevormd. Zij had spul. Goed zo. Aartje Henk ten Hoven jaar). Hoevelakenseweg Terschuur, kwam aan hand van zijn moeder even de zilvervloot verrijken Hij hield een grote staaf zilver gezicht? Waarom eet die me vrouw zo gek? De wijze waarop de (vele) aanwezigen de de vrijmoedige kinderen op namen. was een gehele stads- vensterstudie waard. Stil toch, jongens, zei moeder papier omklemd De baal zonder ophouden Maar hy woog 2005 gram Pracht werk van Henk ten Hoven. Kleine paedagoog Stadsvensterkijker zat van morgen in een restaurant een eet werkelijk gek. nam het meisje het voor haar broertje op. De oudste zei toen (zacht jes, maar toch nog zo dat het door de hele zaak galmde): „Dat zeg je niet". Vader deed er het zwygen toe. De kleine kopje koffie te drinken, toen trok zich beschaamd onder er plotseling een echtpaar een tafel terug. De (kleine) met een stuk of drie, vier paedagoog keek triomfante kinderen binnentrad. De kin déren waren kennelyk in een uitgelaten stemming Met vlaggetjes en toeters iiepen lijk in het rond met een ge zicht alsof-ie wou zeggen: „die situatie heb ik toch maar even keurig gered". Noteert U even GRAND THEATER. Snouckaertlaan i Tel 4632. Van 8 tot 13 Aug. ..Bon«a de Beer". Toegang elke leeftijd- Aanvang Zond. 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen 2 30. 6.45 en 9 uur. In de Donderdag-Cyclus 14 Augui- tus „Het Woord" Toegang 18 Aanvang 2.30. 6 45 en 9 uur. CITY THEATER. Westsingel 7. Tel. 65R Van 8 tot en met 14 Aug „Song o- the Islands" Toegang 18 Jaar A3") Zondag 2. 4 15. 6 45 en 9 uur. in a Jeugd-Filmcyclus Woensdag 13 „De Spoorzoekers" Aanvang 2 ei uur- REMBRANDT THEATER. Langestraït 129. Van 8 tot en met 11 Aug. ..Chi nees goud" Toegang 14 Jaar. Van 12 tot en met 14 Aug. „De Koper- vallei" Toegang 14 Jaar Aanvanf- Zondag 2. 4 15. 6 45 en 9 uur. Ove rige dagen- 2.30, 6.45 cn 9 uur CITY THEATER. Burg Grothestraat Telefoon 2790. Soestdljk. Van 8 wj en met 10 Aug ..A en C 1" hei Vreemdelingenlegioen" Van 11 t0! en met 13 Aug Toegang 14 J»ar- „De zoon van de Kallef", Toegang 14 jaar. In de Donderdag-cyclua u Aug. Het grote concert". Aanvang Vrijdag 8 uur. Zaterdag en Donder dag 2.30, 6 45 en 9 uur. Zondag - 4 15 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30 en 8 uur. 1USEUM FLEHITE. Westsingel. D»** UJks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en 1—4 uur. Zaterdag 10—12 en 1.303 uur. A. G HUIS. Paulus Buyslaan 1. vani j Juli tot en met 31 Augustus, sen"* derijenexpositle van leden van he« A.K G De Ploegh en Het Spectruir- Dagelijks open van 1012 cn v» 14—17 uur. Zondags alleen van 14- 17 uur.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2