Amersfoorts jeugd hanteert de spuit Vier gezinsleden voor de rechter STABSVENSTER Amersfoort loopt uit om „Géanf te zien Brandweer vertelt over knepen van het vak Italianen brengen sfeer in nuchtere Markthal DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Reuze circus brengt velen in verrukking Compromis bereikt tussen Portugal en China over Macao Over tien jaar geen blanke suprematie meer in Z.-Afrika Vechtpartij bij schoonvader te Soest heeft staartje Op de Westerschelde vastgelopen schip opgegeven Zware ontploffing in Oost-Duitsland J Noteert U even Dinsdag 12 Augustus 1952 B (Van een onzer verslaggevers)' Als er brand in belt men 4444 en de rest komt dan vanzelf wel. Van die rest weten we in de regel niet veel meer af dan dat het een rode wagen is die met loeiende sirene door de straten jaagt naar de plaats van de brand. Een bezoek aan de brandweerkazerne leert ons, dat deze kennis gering is. Te gering voor een instelling van algemeen belang als een prima functlonnercnd brandweercorps is. De Amersfoortse gemeenschap heeft er dan ook goed aan gedaan in nauwe samenwerking met de brandweer, HJdens de Jeugd van de Straat-actie, enkele excursies naar de brandweer kazerne te houden. Immers, wie de jeugd heeft, heeft d#e toekomst. Goed initiatief van AG Uitgaande van dit devies is de com mandant, de heer A C. Bijleveld, van plan in September op de scholen brandweer-cursussen te laten geven. Zo ergens dan geldt het voor brand: beter voorkomen dan genezen. Dit werd de jeugdige bezoekers gistermiddag ook wel voldoende auidelijk gemaakt. Branden blussen is goed, maar branden voorkomen is beter Over dat laatste waren de jongelui o.m. al door een film ingelicht. Hoe het blussen door de eeuwen heen in zijn werk is gegaan kregen ze thans te zien. De oude spuit van Jan van der Heiden: 400 liter per minuut, als acht man tenminste pompten wat ze konden, betekende een omwenteling op het gebied van brandblussing. Tevoren werkte men immers met lederen emmers, die practisch boven de vlammen moesten worden omgekeerd, wilde men althans enig succes hebben. Het is te begrijpen dat die oude brandweermannen met knevels wel eens erge dorst kregen Trots en zelfbewust glimmend, stond de moderne autospuit naast zijn overgrootvader. Hij levert maar liefst 3000 liter per minuut tot een hoogte van 60 meter. Voor het ge val men tegen een brand ergens in de omgeving waar weinig brandputten zijn moet optreden, beschikt men over een speciale door het personeel zelf gebouwde wagen, de „rijbare haspel" die 1350 meter slang vervoert. Het ontrollen gaat met een snelheid van 400 m. in 3 min. Het materiaal en de getallen maakten indruk op de bezoekers. Ze waren er stil van Maar dat duurde niet lang. want toen een van de brandwachters onverwacht de sirene van de autospuit liet werken, begon het hele koor geest driftig mee te huilen. De rondleiding ging verder door de bovenverdiepingen, waar de werkplaatsen van electromonteurs, timmerlieden en schoenmakers zijn gevestigd. De brandweer maakt en repa reert namelijk alles zoveel moge lijk zelf. omdat men aangaande de betrouwbaarheid van het materiaal Ontvluchte patiënt verwekt grote consternatie Politie uit Soest, Soesterberg, Zeist en Driebergen heeft gisteren in de vooravond veel werk gehad aan de opsporing van de nogal ge vaarlijke uit „Zon en Schild" te Amersfoort ontvluchte 32-jarige patiënt M. In Zeist kwam de poli tie omstreeks 8 uur op het spoor van de vluchteling, die zich enige tijd in zijn voormalige kosthuis had opgehouden. Niet veel later trof m enM. rustig wandelend op de Driebergse weg aan. De man liet zich zonder tegenstand inrekenen en naar de inrichting te Amers foort overbrengen. Mr De Waard geeft carillonconcert Onder auspiciën van de Amers foortse Klokkenspel Vereniging geeft mr R de Waard uit Amster dam morgenavond van half acht tot half negen een carillonconcert op de O L. Vrouwetoren. Vanaf zijn tiende tot zijn acht tiende jaar assisteerde deze beiaar dier de stadsklokkenist te Gronin gen. de heer Jacob Everts. Van be roep is de heer De Waard geen musicus doch substituut griffier aan de Arrondissementsrechtbank te Amsterdam. Te Amsterdam bespeelt hij iedere Dinsdagavond de Zuider kerktoren en iedere Vrijdagavond de Oudekerktoren, waarvan het klokkenspel nu in restauratie is. Hij is penningmeester van de carillon- commissie van de vereniging „Ons Amsterdam". Bij de onlangs te Delft gehouden nationale Beiaard- wedstrijd behaalde hij de tweede prijs. Voorts houdt deze beiaardier zich in zijn vrije tijd nog bezig met het arrangeren en noteren van de boeken voor de draaiorgels. MR. R. DE WAARD MOSKOU. Te Odessa is de Russische athlete Nina Romachkova er in geslaagd het wereldrecord dis cuswerpen dames te verbeteren. Zij wierp de discus 53.61 meter. Het oudé record stond met 53.37 meter sedert 27 Mei 1951 op naam van haar landgenote Nina Doumbadze. de grootst mogelijke zekerheid wil hebben. Op een onconventionele manier gingen de jongelui naar beneden. Van een der ramen uit had men naar de begane grond een staalkabel gespannen, waar langs de gasten met gezichten als gingen zij naar de speeltuin om laag zwierden. Op het Lieve Vrouw kerkhof werd de excursie besloten met een nummertje prijsspuiten. Met een echte spuit moest een aan een galg opgehangen emmer worden vol ge maakt. Wie dat het vlugst kon mocht in de brandweerjeep een ereronde rijden. Zo te zien waren er heel wat prijswinnaars en win naressen, want het leek wel een Jan Plezier die jeep. Amersfoortse Gemeenschap en Brandweer hebben de jeugd in ruil voor de straat een amusante en leerrijke middag gegeven. Oei, wat is zo'n brandspuit zwaar en wat »s het moeilijk om precies in zo'n emmertje te spuiten... (DvA-Archifoto) Neptunus verliest van ZIAN Het was jammer dat de zo vlot begonnen wedstrijd tussen Neptu nus en het Haagse ZIAN, gister avond in het Bosbad „Birkhoven", na rust in een ruwe vertoning ont aardde. De eerste helft kenmerkte zich door snel, weliswaar fanatiek, doch volkomen fair spel. Beide aanvalslinies beschikten over goe de schutters. ZIAN bleef daarbij iets in de meerderheid. Tal van schoten tegen paal en lat verhin derden vooreerst het maken van doelpunten. Het teamwork bij de Hagenaars vlotte beter. De thuis club was echter enigszins gehandi capt omdat midvoor Wim Evertse en doelman Fr. Geutjes niet van de partij waren. Een halve minuut voor rust nam ZIAN eindelijk de leiding doch di rect daarna scoorde Neptunus. De ze goal werd echter afgekeurd. In de tweede helft zagen we vele minuten lang een verrassend fel Amersfoorts offensief. Deze perio de ontwikkelde zich in steeds ster kere mate en resulteerde eindelijk in de beloning van een fraai doel punt van G. van Woudenberg. De gasten hervonden hun kracht en namen het initiatief weer in han den. Het werd 12. Hierna begon de misère. Een doelpunt van ZIAN werd afgekeurd. De scheidsrechter liet zich daarbij van zijn zwakke zijde zien. Ook enkele andere du bieuze beslissingen kwamen de verhoudingen in het water niet ten goede. De Hagenaars gingen ruwer spelen en dat veroorzaakte al spoe dig een strafworp ten voordele van de rood-witten. Gerrit de Bruin plaatste de bal feilloos in het net. (22). Een hevig waterpolo-duel ontstond. Het ging om het winnen de doelpunt met nog luttele minu ten spelen. De gasten doelpuntten kort voor het eindsignaal voor de derde maal en dat bracht hun de zege. Einde 32 voor ZIAN. 1968. Van wrakhout ma ken de mannen nu een vlot. waarop zij alles verzamelen, wat nog van enig nut kan zijn. Veel voedsel is er aan boord niet, maar ze nemen al les mee. Bovendien vin den zij nog wat gereed schap. enkele vaten wa ter, touw, zeildoek, enz. Tommy, de scheepsjon gen, heeft er eigenlijk wel een beetje plezier m. Dit is nu een avon tuur, zoals je ze aheen in boeken beschreven vindt. En ze zullen toch wel eens worden gered? Christian praat maar een beetje met hem mee. maar hij weet in welke afgelegen streek dit eiland ligt en hoe gering de kansen zijn, dat zij ontdekt worden. Bovendien maakt hfj zich erg ongerust over Peter, die nu hoge koorts heeft Medicijnen zijn nergens te vinden en trouwens, niemand van hen zou weten, hoe zij de patient moeten behandelen. Dan stoten zij het vlot al en roeien naar de wal. Maar zij weten met. dat anderen hen reeds zijn voorgegaan: de ratten! MACAO. Volgens welingelichte kringen hebben vertegenwoordigers van Macao en China een compromis bereikt 'oij de besprekingen ter rege ling van de jongste grensincidenten. Binnen enkele dagen wordt een al- j kaans deskundige op het gebied van gehele regeling verwacht De grens- 1 rassenvraagstukken, na een studie- wachten van Macao hebben hun rejS van vijf weken door de Unie in prikkeldraadversperringen verwij- een vraaggesprek te Kaapstad ver- derd en zij hebben zich ongeveer kiaard Naar zijn mening zullen de vijftig meter teruggetrokken Uit be- niet-blanken tegen die tijd niet al- trouwbare bron wordt vernomen. jeen politieke rechten hebben ge- Rassendeskundige uit VS JOHANNESBURG „Over tien jaar zal de suprematie van de blan ken in Zuid-Afrika niet meer be staan", zo heeft dr Jack, een Ameri- (Van een onzer verslaggevers) „Dames en Heren, hebben wjj U een ouderwets circusprogramma ge boden ja of nee?" vroeg na afloop der voorstelling Jos. Mullens, de direc teur van het „Clrque Géant" of wel Reuze Circus aan zün hooggeeerd publiek. En uit duizenden monden klonk een daverend „Ja", waarmee de (dat hejtgrensverkeer nog niet is her- j kregen, maar zich ook verzekerd Amersfoortse circusllefhebbers op ondubbelzinnige wjjze lieten blijken, hoe zU genoten hebben bijna vier uur lang van een grootse en geva rieerde circusvoorstelling. En na dat duizendstemmige „ja" klonk als klap op de vuurpijl een doffe dreun en een menselijk projectiel vloog met grote snelheid uil de loop van een kanon. Dat was het sluitstuk van de avond, de geweldige tent stroomde leeg. Geen uur later sliep het circus zonder dromen, maar duizenden stadgenoten Dat vier leden uit één gezin naast elkaar in het beklaagdenbankje staan, komt maar zelden voor Dit zeldzame, doch weinig verheffende schouwspel deed zich Maandag voor ter zitting van de Utrechtse Po litierechter. waar vier gebroeders, afkomstig uit Nijkerk. successieve lijk verschenen om zich te verant woorden wegens huisvredebreuk en mishandeling, gepleegd op 3 Maart jl. te Soest. De verdachten, die van beroep resp grondwerker, fabrieksarbeider en wegenbouwer waren, hadden blijk gegeven hun handen ook nog op andere wijze te kunnen gebrui ken. Het gehele geval kwam neer op het feit. dat aan een 22-jarige grondwerker door zijn schoonvader, de heer J B de toegang tot diens huis was ontzegd. Dit was de jonge man zowel mondeling als schrifte lijk medegedeeld, doch toen zijn vrouw en kind op de verjaardag van de heer B. aanwezig waren, wilde hij ondanks het verbod toch het huis betreden. Om „de zaak uit te praten" begaf de heer des hui zes zich met zijn schoonzoon naar de keuken, doch daar stond reeds Hein, een 24-jarige fabrieksarbei der gereed om zo nodig hulp te verlenen. Al spoedig kwam het tot een worsteling tussen beide partij en. waarbij de heer B. met een broodmes werd geraakt, terwijl er later nog een vijl zou zijn gebruikt. Inmiddels waren de andere twee broers door de achterdeur binnen gekomen en kwam de zoon van B. zijn vader te hulp. zodat er over en weer een vechtpartij ontstond, waarbij klappen werden uitgedeeld. De grondwerker gaf toe, dat hij het huis wederrechtelijk had betre den. doch ontkende, dat er een af spraak met zijn broers zou zijn gemaakt om hem in geval van nood (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het Finse s.s. „Ariana" (8000 ton), dat Vrijdag middag in de Schaar van Everinge op de Westerschelde aan de grond liep. kan thans met zijn uit 7500 ton ijzerets bestaande lading als verloren worden beschouwd. Vrijdagavond brak de „Ariana" midscheeps. Zaterdag verergerde de toestand en niet alleen zakte het schip steeds dieper weg, doch ook ontstond een tweede breuk, zodat alle ruimen onder water kwamen te staan. Zaterdagmiddag werden de laatste leden der be manning. die zich nog aan boord bevonden, naar Terneuzen overge bracht. Een deel van de proviand alsmede de radio-installatie konden nog worden geborgen en besloten is alles wat nog bruikbaar is en gered kan worden van het schip te alen. te hulp te komen Twee andere broers ontkenden geslagen te heb ben. terwijl de laatste verdachte toegaf, dat hy B. een stomp tegen de kin had gegeven. Hun verklarin gen klopten niet met het relaas, dat het slachtoffer van het gebeurde ten beste gaf en de Politierechter had moeite om het gehele zaakje te reconstrueren, temeer daar twee der verdachten ook nog dezelfde voorletters voerden. De Officier van Justitie was van mening, dat de verdachten welbe wust de mogelijkheid tot ruzie had den gezocht en wilde dit in de eisen tot uitdrukking brengen. De Politierechter ging hierin mee wat de eerste twee verdachten betreft, n 1. de 22-jartge grondwerker en de 24-jarige fabrieksarbeider, die resp. tot één week en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf werden veroordeeld met een proef tijd van twee jaar en dertig gul den boete, subs, tien dagen hech tenis. De 28-jarige wegenbouwer kreeg een geldboete van twintig gulden, subs tien dagen, terwijl de 30-jarige fabrieksarbeider werd vrij gesproken wegens een fout in de dagvaarding. Menig „ach" en „oh" klinkt op Ja, die zullen in hun dromen nog eens „ge-ijsd" hebben van het ijs- berennummer, waarmede Captain Bardia de circusshow opende. Deze uiterlijk zo rustige en „poeslieve" witte pelsdieren zijn in wezen nog gevaarlijker dan de koningsleeuwen, die door de filmtemmer Emilien Moustier gepresenteerd werden of de imposante Bengaalse tijgers, die in Jefferson Cheriff hun meester hadden gevonden. Het waren allen dressuurnummers van hoog gehalte. Een goed idee. dat in de viermas- ter uitstekend tot zijn recht kwam, was het opstellen van twee podia ter weerszijden van de piste. Daar op balanceerde aan de ene kant Ted op de kogel, terwijl aan de an dere kant Jonesco en partner er lustig op los jongleerden En direct daarop wordt de aandacht weer ge vraagd voor de halsbrekende toe ren van Jeanette aan het hangende koord. Zo rolde het ene na het andere nummer de piste binnen De nimmer met applaudisseren moe wordende menigte had haast geen tijd om van rijn verbazing te be komen. Apenstreken Een nummer, dat op de lach spieren werkte tot men niet meer tot bedaren kon komen werd ge vormd door drie koddige chimpan sees. Ongelooflijk zoveel noten deze apen van apen op hun zang hadden. Ttcee volicassenert en negen kinderen gedood BERLIJN. In het afgelopen weekeinde is in de Oostzee-bad- plaats Ahlbeck (Sowjetzone) een vrachtauto met gascylinders in de lucht gevlogen. Naar ooggetuigen melden, zijn de chauffeur en zijn vrouw, alsmede negen kinderen die om de auto heen stonden, ge dood. Zeventien kinderen en twee volwassenen werden zwaar ge wond. Het gas in de cylinders was be stemd voor het vullen van kinder ballons. Er zou een feest gehouden worden ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van Ahlbeck. De feestelijkheden zijn na het on geluk afgelast. Westelijke nota aan S.-U. over Oostenrijk MOSKOU. De diplomatieke vertegenwoordigers van Amerika, Engeland en Frankrijk hebben op het Sowjet-ministerie van Buiten- I landse Zaken een nota over Oos tenrijk overhandigd. Zij dineerden, verzorgden de baby. reden op de rolschaats en toonden zich meester op het slappe koord. De heren (of dames?) apen had den heel wat in hun mars. maar zij zyn dan ook filmapen Nog niet zo heel lang geleden heeft U een van die apensnoeten kunnen be wonderen in de showfilm „Der drit- te van rechts"! Aan paardendressuur was ook een behoorlijke plaats ingeruimd. Hier mede oogstte Willy Mullens veel succes. Een bijzonder aardig con trast leverde het gezamenlijk optre den van het grootste en het klein ste paard en een evenement was het „dansen" van Kalief. „Grote" dierendressuur bracht de Franse dompteur Jean Courtot met zijn reuzen uit het oerwoud, zwa re kolossen van olifanten, die het presteerden om rustig op één poot te gaan staan en wat voor een pootTijdens het hondennummer ging het niet honds, maar eigenlijk meer „mens" toe, want de kleine keurig aangeklede viervoeters had den net als wij maar twee benen nodig om zich gracieus voort te bewegen. Het programma bood werkelijk elck wat wils en het zou te ver voeren alles te noemen. Een uit zondering nog voor The Burketts, die met zijn vijven gelijk snelle vogels het luchtruim kliefden. Me nig „ach" en „oh"' weerklonk bij hun gewaagde stunts. Amersfoorters blijken werkelijk circus-minded te zijn. Jos Mullens zal het gisteravond met voldoening geconstateerd hebben. En hij ver dient ieders belangstelling, deze on verzettelijke. sympathieke circus directeur, die alle tegenslagen ten spijt ook in zijn banier voert „Jt maintiendrai". vat. China zou hiermede willen hebben van de feitelijke leiding in wachten op de totstandkoming van j Zuid-Afrika. een algehele regeling Noordwijkse politie doet Kinderverlamming in inval in speelhol LEIDEN De politie heeft Za terdagavond een inval gedaan een perceel te Noordwijk, waar zij vermoedde dat hazardspel werd bedreven. Er werden 14 mensen gearresteerd, waarvan twee na verhoor in vrijheid werden gesteld. De overigen zijn op de politiebu- reau's van Noordwijk en Leiden opgesloten en zullen voor de offi cier van Justitie worden geleid Het spelmateriaal is in beslag ge nomen. provincie Utrecht De Staatscourant van heden bevat een opgave van het aantal in de week van 27 Juli tot en met 2 Augustus aangegeven gevallen van kinderverlamming. Blijkens deze opgave bedroeg het aantal gevallen m deze periode in het gehele land 134. (107 in de voorafgaande week». In dc provincie Utrecht werden 5 gevallen geregistreerd, t.w. in Amersfoort en Baarn ieder twee en in Utrecht éen geval. Het muziek-dramatische karakter van een opera komt natuurlijk al leen ten volle tot zijn recht, wanneer zulk een toonwerk wordt opgevoerd „au grand spectacle". Aankleding van toneel 'en zaal. décors, costumes en vooral het bel canto der echte operazangers bren gen dan tezamen die wonderlijke sfeer teweeg, welke het publiek in vervoering brengt. Nu waren er gisteravond bij het optreden der Italianen in de Markt hal niet zoveel van de opgesomde factoren aanwezig. Dat het deze zan gers uit het zonnige Zuiden gelukt is de hoorders (zij waren talrijk!) te brengen tot een frenetiek applaus en luide toejuichingen bewijst, dat de rasechte artisten in dit genre, als ze „zichzelf" meebrengen in staat zijn een illusie te scheppen, die de ge droomde werkelijkheid toch nabij komt. En toch! Daar was de nuchter- aandoende Markthal, daar was het ontbreken van een orkest met een „maestro" om het tot grote daden op te zwepen Daar waren geen décors, geen costumes liet bijvoorbeeld achterwe- of tijgers? Wij wisten dat is niet best voor hem. ge, zijn hoofd in de wijd niet. maar hoorden het van Apen hebben 't hier trou- geopende muil van zijn lie- de perschef van Cirque wens ook moeilijk. De velingsleeuw Prince te leg- Géant, die ons gisteravond kleren waar zij in optreden gen. Wij konden dat begrij- langs de stallen leidde, dienen dan ook niet alleen Het was onrustig in Wanneer u de acht (voor- Klop even aan "t Stadeven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. pen de kooi. entourage maar als be- De leeuwen sloe- treffelijk) gedresseerde be- schutting. Olifanten vinden eens echt huzaar worden gen en gromden meer. Er ren als wollig wit-gewassen het hier ook niet best. Zij op een van de fraaie paar- hing iets in de lucht. Wan- ballen van de glijbaan ziet zijn reuze vatbaar voor den uit de goed voorziene neer er „iets" zou gebeuren gaan, denkt u vermoede- rheumatiek. Wat niet weg- stallen van Mullens. (onverhoopt) maatregelen wat neemt voor lijk, dat het voorbeeldige neemt dat zij op een poot dan, vragen vele circusbe zoekers zich af. Wij heb men speelkameraadjes voor u kunnen staan. 'Zelfs met De Vlasakkers I drie-jaar oude zoon zouden een „natte broek"), zijn. Dat zijn het beslist ben Emilien die vraag voor nict. Zij zijn gemeen, en gelegd. Tijdens zijn optre- moeilijk om mee om te den draagt hij altijd een gaan. Ook de chimpansees met blanke patronen gela- 2ijn niet te vertrouwen, hoe Circus I J den revolver. Tevens ligt er „lieftallig" zij steeds een brandslang mogen zien. klaar. Voor water hebben de dieren De tijd gaat snel. Daar zijn de vrienden van de speel- Circus III turnvereniging „De Vlasak kers" het ook over eens. Het Was er oorspronkelijk 'n ligt nog zo vers in het ge- heugen, dat de eerste spade voor de speeltuin in de grond ging. Nu is men al aan de - een enorme nje^ te dresseren is'. jY ATUURLIJK schrijven vrees, pt^de pivrust in ae enige kunstje ooit met zo'n internationale vij vandaag in het'S.V. k9°i voortsproot uit het over het reuze circus. Had vervoer? Dat niet. De die plan nog een vierde dag in er ook uit Amersfoort te blijven, ach- -o—teraf is dit onmogelijk ge- - Wist u. dat een nijlpaard bleken. Wilt u dos nog ge- Mot trum toe Dat geeft feest op Het pieten van het werkelijk Woensdag 27 Augustus. Dan zo n internationale circuspro- - - - - viertonner vertoond, is dat gramma, dan dient u dit gaat de jeugd blokjes rapen, eierenlopen, vlaggetjes ste- u soms anders verwacht? 't ren. zij" dat gewoon. Maar 0p een bankje liet zitten, men hem (of is het haar?) vanavond of uiterlijk mor- Jen. zaklopen. nnlru'dL en A n OOM nnnl'jO Mot 71 r IO ra oon 1 o rl «nn Tl o-ai-o-.-., ill M Programma maakte gister avond op ons meer indruk dan de dag daarvoor in Amsterdam. De verzorging er is ander weer op komst. Dat ts aan de (Tieren met waarna een brood wijd-opengesperde een te merken. Men heeft Werd gestopt. Een weinig men de Huzaren van Bo L" spectaculair nummer. Zo'n reel een bezoek aan Cirque gen tc doen. Daarna zult u mastklimmer □e naar Rotterdam moeten muil gaan. Woensdagavond ko- Viizvi;juijy rr o(/vv.ov».v... o»- 1 eel cell cl«lfl Wil UI beter, de sfeer anders barometer nodig. Trouwens beest is alleen bij het cir- Géant brengen. Vooraf ge- ..„j.- t. tip noxrmnnen sipor wns nok -i. oo„ P (met nader te omschrijven) kortom de gehele voorstel ling stond op een hoger peilhad een beter gehalte. de gespannen sfeer was ook wel een beetje te wijten aan Emilien zelf. Zijn wa gen was bijvoorbeeld nog cus om de menagerie aan- gaan door hun trompetter- corps zullen zij eerst stad door trekken en daar- Het bestuur na het programma bijwo- stichting De Vlasakkers II Het speeltuinwerk van „De Vlasakkers" breidt zich in gunstige zin uit. Er blijkt on- der de leden belangstelling ie bestaan voor korfballen. tracht tot de een korfbal- trekkeliiker te maken. Evenals de giraffe trou- J,.,.™,.. - jirhtnef nanae- het Pron,ts,uk. de na uci uivsiamin. uywu- s|lchting van eenkorfbal- Joch. fin dat was te mer- X-n Dm urikMt hem en etalaï« van een «reus Gi- nen. Ket trompettercorps grcep te komen. Het ligt In ken. schynt zon gala-voor- stoten, uat prikken nem e raffe kan m Amersfoort zal actief aan het program de bedoeling in de speeltuin schaadt zijn programma. den volke met vert00nd meewerken, lieten wij ons te ulmen ?IeTders wedstri" worden. Hij is naar Parijs vertellen. Wij weten niet in den te spelen. Er wordt naar stelling nog altijd meer op de zenuwen van de artisten zowel als van de dieren te Circus II Wist u dat ijsberen ëe- vertrokken. Kon het hier hoeverre. Tankje rijden een geschikt terrein uitge- werken. Emilien Moustier vaarlijker zijn dan leeuwen niet uithouden. Het klimaat met een olifant of weer keken. De uitvoerenden evenwel hebben al dit gemis vergoed en daarom brengen wij oprechte hulde aan Ma ria Mandalari, Beatrice Preziosa, Luigi Rumbo. Mario Bolaffio en de uitstekende pianist-begeleider Henk Byvanck. De laatste deed misschien wat nuchter-Hollands aan in dit temperamentvolle gezelschap. Niet temin mocht hij er wezen. Het programma bevatte alle grote namen, die de Italiaanse opera zulk een bijzonder karakter verleend hebben. Klinkende namen als Verdi, Rossini, Donizetti, Puccini. Leonca vallo e tutti quanti, prijkten in de lijst der componisten, wier werk ter uitvoering kwam. Het is natuurlijk mogelijk enkele opmerkingen te maken omtrent de kwaliteiten van een enkele uitvoe renden in bepaalde nummers. Niet alle medewerkenden waren van ge lijke kracht, maar goed waren ze zonder uitzondering. Met groot genoegen hebben we met dit troepje kennis gemaakt Ook heeft het ons verheugd, dat, bij alle belangstelling voor het circus, dat thans in onze stad vertoeft, zoveel Amersfoorters van hun bela^jstel- ling in de klassieke opera-muziek zijn komen getuigen. Toch hebben we een kleine aan merking. Bezwaren tegen wijzigin gen in het programma hebben we niet Maar déze dienen geannon ceerd te worden. Nu was het (te dure» programma een waardeloos vodje papier. Met gevoeligheden van het Hol lands publiek in dit opzicht heeft ook een Italiaans operagezelschap, dat hier te lande optreedt, rekening te houden. Maar overigens: A redivesci! g GRAND THEATER. Snouckaertlaan 4. Tel 4632. Van 8 lot 13 Aug. „Bongo de Beer". Toegang elke leeftijd. Aanvang Zond. 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30 6.45 en 9 uur. In de Donderdag-Cyclus 14 Augus tus „Het Woord" Toegang 18 jaar. Aanvang 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER. Westsingel 7. Tel 6572. Van 8 tot en met 14 Aug. „Song of the Islands". Toegang 13 jaar Aany Zondag 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. In de Jeugd-Filmcyclus Woensdag 13 Aug. „De Spoorzoekers" Aanvang 2 en 4 uur. REMBRANDT THEATER. Langestraat 129 Van 8 tot en met 11 Aug. „Chi nees goud" Toegang 14 jaar Van 12 tot en met 14 Aug. „De Koper- vallei" Toegang 14 Jaar Aanvang: Zondag 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Ove rige dagen 2 30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER. Burg Grothestraat 38 Telefoon 2790. Soestdijk. Van 8 tot en met 10 Aug. ,.A en C in het Vreemdelingenlegioen", Van 11 tot en met 13 Aug Toegang ]4 Jaar. „De zoon van de Kalief" Toegang 14 jaar In de Donderdag-cyclus 14 Aug ,.Het grote concert". Aanvang: Vrijdag 8 uur. Zaterdag en Donder dag 2 30. 6 45 en 9 uur Zondag 2, 4 15 6 45 en 9 uur. Ovenge dagen 2.30 en 8 uur ÏUEEUM FLKHI'IE. WestsingeJ, Dage lijks geopend behalve Zondags; werkdagen van 10—12 en 1—4 uur. Zaterdag 10—12 en I 303 uur A. G. HUIS. Paulus Buyslaan 1. van 19 Juli tot en mei 31 Augustus, schil- derijenexpositie van leden van het A.K.G De Ploegh en Het Spectrum. Dagelijks open van 10—12 en van 14—17 uur Zondags alleen van 14— 17 uur Burgerlijke Stand 11 AUGUSTUS Geboren: Johanna, d. v. M. Hoogenbruf en T. Kooistra. Tcunls. z. v. J v d. Pol en G. E. Keijzer. Jan, z. v J. v. Éssen en P. M. Teeuwen Hermanus Leendert. z. v. H. L. Rekers" Geeitruida. d. v M- Beumer en J. Florijn; Cornelia Maria, d. v. J Riggeling en J v. d. Bunt. Geertruida. d. v. D E. v. Veenendaal en J. van 't Wel- Peter Alexander, z v. T de Blank en T. C. WillekesHendrl- kus Reinerus z. v H de Vos en R- Evers; Martihus Gijsbevtus, z. v. G- Schrijvers en E. G. Lam Cornells J°' hannes z. v. G. Schrijvers en E. G. Lam; Adrianus Cornells, z v. M. Dijk" graaf en E v. d Hammen. Gehuwd: B. G- M Kroes en E. Vos man- Overleden Johanna van Kerkwijk. 24 jr. geh m. G. L H. Buis. Adrianus Graaumans, 69 jr, geh. m. M. v. Doorn*

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2