DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Zuid-West-Engel and door overstroming geteisterd Moeizame terugtocht uit Pyreneeën-grot Formateur zoekt een katholiek minister „Vliegende schotel' boven Schiedam? acantiesteden bedolven onder waterlawine: vele doden Regering bemoeit zich met AVRO-kwestie Proces-Auerbach: een Duitse Dreyfus-zaak? Fotograaf hing twee uur tang aan kabel boven afgrond Aluminium grijze schijf stond stil en cirkelde rond 12e Jaargang, no. 193 Maandag 18 Augustus 1952 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER (Van onze correspondent) LONDEN. De storm en de geweldige regenval van Vrijdagavond hebben in Lyn- mouth in Noord-Devon, in Engeland's „Klein- Zwitserland" een ware ravage aangericht. De tot een wilde bergstroom geworden West- Lyn, die door het dorpje stroomt en daar de Oost-Lyn ontmoet, brak buiten haar oevers, vond een nieuwe bedding in de dorpsstraat en vernielde met de in haar helse vaart aan gevoerde bomen, takken, stenen en rotsen vijf hotels en 25 huizen. Van twaalf mensen weet men al zeker, dat zij in de watersnood hun leven hebben verloren, maar het aantal ver misten loopt nog in de twintig. Het aan de an dere zijde van de hier in zee stromende ri vier de Lyn liggende Lynton liep minder schade op, maar van de vissersscheepjes en pleziervaartuigjes, die in de haven lagen, is geen spoor meer over. Ze zijn naar zee weg geslagen. Lynmouth is een bekend vacantie- oord voor toeristen, die samen met de gewone bevolking naar de omliggende plaatsen wer den geëvacueerd. Het mooie vacantiedorpje is thans eon grote ruine. Zo grillig en plot seling heeft de natuurramp plaats gevonden, dat het op hen, die van buiten af uit de bewoonde wereld van de Augustuszomer op de plaats des onheils kwamen, de indruk maakte van een groot en uitermate vreemd surrealistisch schilderij. Het Lyndale-hotel, dat op de plaats stond, waar de beide takken van de rivier elkaar ontmoetten, werd vrijwel gekraakt en een stuk ervan werd weggeslagen. Maar men kan nog zien, hoe keurig de bedden waren opgemaakt en hoe netjes de tafel was gedekt. Alleen zat alles onder een dikke laag modder. Zestig gasten, waaronder acht kinderen, brachten hier op de bovenverdie ping een angstige nacht door. tot dat zij des ochtends door de brand weer werden verlost Overal langs de riviertjes, die van het hoge Exmoor komen, is Vrijdag nacht aanzienlijke schade aange richt maar in Lynmouth was de om vang catastrofaal. Waarom0 Allereerst omdat men hier aan zee al het water van het hoogland krijgt Ten tweede, omdat de rivier zoveel bomen, stronken en stenen aanvoerde, dat zij eerst zelf haar eigen normale gang onder de brug gen door blokkeerde en toen achter deze barrière een geweldige kracht ging verzamelen, die het zelfge schapen obstakel toen door het dorp schoof. Het strand is een grote verzame ling wrakhout. Een oude zware wachttoren, met muren van een me ter dik. die aan de haven stond, werd weggevaagd. Auto's werden rondgeslingerd en platgedrukt als of een reuzenvoet op kinderspeel goed heeft getrapt. Een autobus be landde een eind in zee. De door de rivier aangevoerde boomstronken en stenen liggen over al in de nog half-intacte etalages van winkels, in keukens en salons en in de bar van het hotel. Zij. die het meest zijn getroffen, dwalen als versuft tussen de scha mele resten van wat van hun bezit nog over is. Ooggetuigen beschreven de cata strofe als „een muur van water", als een springvloed, die kort na ne gen uur 's avonds op het dorp neer daalde. Het had sinds 's middags 12 uur hard geregend. Omstreeks acht uur sloegen de eerste boten in de haven los en begon de eerste van de vijf bruggen het te bege ven. Een half uur later gaven de deuren van de huizen het op en beukten de stenen tegen de muren. Toen, even na negen uur. kwam de grote lawine. Een oude man beschreef, hoe hij in zijn kamer zat, toen plotseling de ramen werden ingeslagen en de meubels begonnen weg te drijven. Het lukte hem echter zijn vrouw en zichzelf boven water te houden en uit een raam te krabbelen. Zij hadden het geluk om op een muur terecht te komen en konden toen naar een hogere plaats klaute ren. Even willekeurig als wat met mensenhanden was gebouwd, sprong de losgeslagen natuur met de men senlevens zelf om. Een postbode zag hoe zes leden van zijn familie weg gesleurd werden en omkwamen. En niemand weet, wat er van twee meisjes is geworden, Gwen en Joy ce, die op een wandeltocht waren en juist voordat de ramp losbrak, doornat bij een der even later weg geslagen huisjes om onderdak vroe gen. Wat hun achternamen waren, hoe zij er uit zagen, niemand weet het meer. Men meent na de eerste globale berekening, dat met het herstel van de allerergste schade ongeveer zes maanden gemoeid zal zijn. De mi nister van Huisvesting heeft alle medewerking, wat betreft extra voorziening van materiaal toegezegd en een steunfonds is reeds ingesteld. EEN grappige opname, gemaakt tijdens het Nationale Concours Hippique, dat door de Zuid-Hol landse J echtvereniging te Den Haag georganiseerd werd: Prinses Margriet, die zich zeker wat stram begon te voelen van het steeds maar zitten, gaf opeens een evenwichtsoefening ten beste op de balustraderand van de gereser veerde tribune. Tweede van rechts: Prins Aschwin; links van hem op de achtergrond Beatrix. HOME. De wegwedstrijd van de drie valleien, een race voor profes sionals over 232 km op het circuit bij Varese, is gewonnen door de Italiaan Minardi in 6 uur 15 min. Hendrik Andriessen Nijmeegs hoogleraar (Van onze correspondent) NIJMEGEN Het bestuur van de Radboudstichting in Utrecht heeft benoemd tot buitengewoon hoogleraar aan de rooms-katholieke universiteit de heer Hendrik An driessen, directeur van het Konink lijk Conservatorium te Den Haag. met leeropdracht voor muziekwe tenschap. Hij zal in het bijzonder de muziekgeschiedenis en de aestethiek der muziek onderwijzen. Van een kalm riviertje werd de Lyn in korte tijd een woeste stroom die zich dwars door het kustplaatsje Lynmouth heensloeg, alles op zijn weg meesleurend en verwoestend. Na de ramp bleven vernielde auto's, kapotgeslagen meubilair en in elkaar gezakte huizen als een trieste ravage achter. (Van onze correspondent) BONN. Philipp Auerbach, de vroegere directeur van het bureau voor schadevergoeding aan slachtoffers van het naziregiem in Beieren, heeft zelfmoord gepleegd. Donderdag was hü wegens het op verschillende wijze misbruik maken van zün functie door een Munchener rechtbank veroor deeld tot een gevangenisstraf van twee en een half jaar. Op de avond van de dag. waarop het vonnis werd uitgesproken, heeft hij een overmatige dosis slaapmiddelen ingenomen tengevolge waarvan liü Zaterdag overleed. Onmiddellyk na de uitspraak had Auerbach het tegen hem gevoerde proces- een tweede Dreyfus-zaak genoemd. Bij ij overtreding van statuten kan justitie opheffing rechtspersoonlijkheid vragen (Van onze radiomedewerker) HILVERSUM. Velen menen, dat 's lands overheid zich niet be moeit met de gebeurtenissen in en de AVRO. Dit is, naar wjj van welingelichte zyde vernemen, niet het geval. Reeds op 18 Juli kreeg AVRO-voorzitter G. de Clercq, het verzoek voor de (demissionnaire) staatssecretaris van O., K. en W. een Opport samen te stellen over de in terne gang van zaken. heer„DJe Clercq beloofde de re- ?rn s op de ho°gte te stel- zon" - verzoek van de regering jou zijn gemotiveerd door ongerust heid over twee belangrijke zaken Pane ferste >s de programma-reor- Sanisatie. welke by de AVRO aan de f"g,ls en die in September in de openbaarheid zal worden gebracht ,ljn' aldus de door Den Haag ge pen ™emn«. "de omr°epverenigin- ?- autonoom als samenstelsters van jaar principiële uitzendingen, het van hun algemene, tcndensloze S^Sjamma s is een kwestie, die ook au de omroep uit de luiste- de regering raakt, wordt gefinancierd raars-retributie." Een woordvoerder der reeerine keft he. zo uitgedrukt? dat de ver- nouding tussen regering en omroep- ;Jf.eï"S»n*en m dit opzicht is te ver- de de verho"ding tussen dfJ3^GriJcld ?n door haar gesubsi dieerde toneelgezelschappen. De re uring acht zich dan ook gerechtigd •\nj^rogramma"reorSanisatie der PemiSi haar Sevolgen voor het .^middelde niveau der omroeppres- taties met bijzondere belangstelling te volgen. De tweede kwestie raakt de ge beurtenissen op de jaarvergadering te Maastricht Indien *Van verschil lende zijden tegen een belangrijke vereniging met rechtspersoonlijk heid de beschuldiging wordt inge bracht, dat op haar jaarvergadering door overtreding der statuten de belangen der leden zijn geschaad, is ook dit niet alleen een interne kwestie, maar een van algemeen be lang. Zou blijken dat ter jaarvergade ring van de statuten is afgeweken, dan heeft het openbaar ministerie de bevoegdheid de opheffing van de rechtspersoonlijkheid der AVRO te vragen. Er is sinds Januari 1951 veel ge schreven over het geval-Auerbach. Noch de veelheid der schrifturen, noch het de laatste maanden tegen hem gevoerde proces hebben klaar heid gebracht. Het geval-Auerbach is een doolhof gebleven van hele en halve waarheden, echte en ver meende feiten, politieke verwikke lingen, sentimenten en rassentimen ten Een duistere zaak zal. door de dood van de hoofdpersoon nu wel altijd duister blijven. In 1946 werd Auerbach staatscom- missaris voor de behartiging van de belangen van slachtoffers van het nazi-regiem in Beieren, een functie, waarin hij de beschikking had over grote sommen gelds. In Januari 1951 bezette plotseling de politie zijn bureaux in Munchen. In Maart 1951 werd Auerbach in voorarrest geno men. Het openbaar ministerie kwam voor de dag met een tenlastelegging van 103 pagina's dik. Op 14 Augustus veroordeelde de rechtbank hem tot twee en een half jaar gevangenis- Aanhoudend onbestendig Van Maandagavond tot Dinsdagavond: Half tot zwaar be wolkt met op de meeste plaatsen enige regen. Zwakke tot matige wind in hoofd zaak tussen Oost en Zuid. Weinig veran dering in temperatuur. 19 Aug. Zon op 5 u 30 m; onder 19 u 56 m; Maan op 3 u 58 m on- HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max temp Neersl Station Weer Wino m/s Gisteren in 24 u Oslo Zw. bew. N. 1 19 O mm Stockholm Zw bew N.N.O. 4 18 0 Helsinki Zw bew. N.O. 5 18 0 Edinburgh Zw. bew N O. 2 13 0 Londen Regen O 3 20 0.1 KopenhagenZw bew. N O 8 19 0.2 Amsterdam Zw. bew Windstil 19 12 Ztlrich Licht bew Windstil 22 0.2 Locarno On bew. N. 4 26 0 Genéve Zw. bew. W Z.W. 1 23 0 Par Us Regen Windstil Bordeaux Regen W 9 24 3 Nice On bew N.N.W. 3 Berlijn Frankfurt Zw bew. W 2 0 Zw. bew. Z W. 2 21 0.1 Munchen geh. bew. W. 2 18 0.6 Wenen Regen W. 5 24 9 straf Van de zwaarste feiten, die het O.M tegen hem had ingebracht, bleef weinig over; de veroordeling geschiedde op grond van kleinere vergrijpen. Tot zover lijkt het. met Neder landse ogen gezien, betrekkelijk eenvoudig, maar in de naoorlogse Duitse verhoudingén is deze zaak veel gecompliceerder. Auerbach was Jood, Auerbach's rechters waren n et geheel vrij van zekere verbin dingen met het nationaal-socialisme. Sommigen hebben in dit proces een opflikkering van anti-semitisme willen zien, anderen argumenteren, dat het toevallige feit, dat Auerbach Jood was, nog geen reden mocht zijn om hem. wanneer hij strafbare feiten had begaan, vrijuit te laten gaan. Tegen die laatste redenering lijkt weinig in te brengen Maar was het gelukkig om mensen, die niet van nazismetten vrij waren, in deze zaak te laten recht spreken? Wat is nu het resultaat van dit alles? De rechtbank is tot de con clusie gekomen, dat Auerbach van oprechte bedoeling was. In de uit spraak wordt o.a. gezegd, dat hij een vlijtig en zelfs bekwaam ambte naar was. Wat overblijft van de te gen hem ingebrachte beschuldigin gen is een reeks feiten van betrek kelijk geringe importantie, die gro tendeels lijken terug te brengen tot gebrek aan administratieve erva ring. Uit de wijze, waarop het proces gevoerd is, krijgt men de indruk van een grote mate van correctheid der rech/ers. een werkelijke behoef te om onbevooroordeeld recht te zoeken en recht te spreken. Maar dit neemt niet weg. dat dit proces van de aanvang af in een troebele sfeer is geraakt door omstandighe den, die met beter beleid en beter doorzicht ten dele te vermijden waren geweest. Nu men dat heeft nagela ten zijn nieuwe spanningen en on- kerheden in het naoorlogse Duits land opgeroepen. Franse vlag gehesen op Ararat, Ark van Noach niet gevonden ISTANBOEL. 16 Aug. (A P De Franse expeditie, die onder leiding van de poolonderzoeker Jean de Ri- quer wilde proberen overblijfselen van de ark van Noach te vinden, heeft volgens het scmi-officiële pers bureau Anatolia de hoop, daarin te slagen, opgegeven. De expeditie heeft de top van de Ararat bereikt en er plechtig de Franse vlag gehesen, maar het zoe ken naar overblijfselen van de ark heeft geen resultaat gehad. De* expeditie, die wordt begeleid door een detachement van het Turk se leger is gisteren de terugtocht be gonnen. BELGRADO Joego-Slavië heeft volledig de uitvoer van graan en andere levensmiddelen verboden. PARAMARIBO De premier van Suriname, dr Buiskool, is Zaterdag in Paramaribo terugge keerd. Direct na aankomst begon hij te vergaderen met de lands regering. LICQ ATHÊRY. Van de vier mannen, die zlcli nng in de grot ..Pierre Saint Martin" bevonden, zün thans drie mannen behouden aan de opper vlakte gebracht. Zondagavond was alleen dokter Mairey, die afgedaald was om het leven van de gekwetste Loubens te redden nog in de grot. De Franse regering heeft Loubens een erevermeiding verleend wegens be toonde dapperheid. De politie heeft een onderzoek naar zün dood gelast. Volgens de eerste berichten was de staalkabel, waarmee hij naar boven werd ge hesen, gebroken. Prof. Cosijns. de leider van de expeditie, verklaarde Zaterdag echter, dat tüdens een rustperiode bij het ophijsen, waar schijnlijk doordat Loubens op een uitstekend rotsgedeelte uitrustte, de kabel slap was komen te hangen. Prof. Cosijns vermoedde, dat Lou bens. toen hij van zijn rustpunt stap te, door de ontstane speling in de kabel naar beneden was gestort. Het ophalen van de mannen door middel van een windas geschiedt zeer langzaam; zü vorderen slechts enkele meters per minuut Zaterdag avond bereikte als eerste Labeyrie de ingang van de schacht. Zondag ochtend volgde Occhialinie en ten slotte Zondagavond om ruim half tien de fotograaf Tazieff. Hij startte 's middags om kwart voor vü'f. Enkele minuten later kwam door een mankement de electrische windas tot stilstand. Tazieff bjeef langzaam in zyn gareel ronddraaien. Twee uren duurde het, voordat men de windas had gerepareerd en weer op gang gebracht. Al die tijd hing Tazieff. ongeveer dertig meter boven de bodem van de grot, in de schacht, en al die tqd stonden zün vader en moeder wanhopig bij de schacht monding. De burgemeester van Licq Athéry heeft tenslotte de vader van Loubens er toe overgehaald, zijn zoon in de grot begraven te laten en het stoffe lijk overschot niet „ten koste van alles" naar boven te laten brengen. Bezetting van Buitenlandse Zaken levert moeilijkheden op (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. - Ook het afgelopen week-einde is mr. L. A. Donker er nog niet in geslaagd een oplossing te vinden voor de bezetting van buitenlandse zaken door twee katholieke ministers. Ir Ridder De van der Schueren heeft overeenkomstig de verwachting blijkbaar bedankt. Ook de andere katho lieke candidatcn, die vorige week serieus In aanmerking kwamen prof. Beaufort, drs Speckenbrink, mr Blaisse en ir Stuyt schijnen nu van de baan te zün. Het wordt langzamerhand een penibel probleem, want het aantal ministeriabcle katholieken, dat voor Buitenlandse Zaken in aan merking komt is uiteraard niet omvangrük. Wellicht dat mr Donker nog een poging waagt, maar anders zal hij toch een andere oplossing in over weging moeten nemen. Bijvoor beeld door de KVP door een an dere zetelverdeling bevrediging pogen te schenken en voor Buiten landse Zaken toch een vakminister aan te trekken met naast zich een katholieke minister zonder porte feuille. De problemen met de KVP zijn dus nog niet opgelost. Prof. Beel schijnt niet te willen beslissen over de vraag of hij zal optreden als minister van Binnenlandse Zaken en vice-premier voordat hij weet wie zijn Katholieke collega's zullen worden. In KVP-kringen bestaat- een zeker verlangen dat niet figu ren uit hun buitenwacht doch vooral figuren met parlementaire ervaring in het kabinet zullen wor- ren opgenomen. Men vreest blijk baar dat de KVP-invloed niet vol doende tot zijn recht zal komen tegenover die van de PvdA, die er varen mannen naar voren heeft gebracht. Zaterdagmiddag polste mr Don ker vice-admiraal Moorman (K.V. Auto te water niet dronken chauffeur Van vier inzittenden is één verdronken ENKHUIZEN In de buurt van Enkhuizen is Zondagmiddag de heer C. Dikstaal uit Den Hout. gem. Ven huizen, in een bocht de macht over het stuur van een personenauto kwijtgeraakt. Na eerst een lantaarn paal geramd te hebben geraakte de auto, waarin behalve de bestuurder gezeten waren diens a s. schoonzoon, de 21-jarige K. Swagerman uit Lut jebroek. de heer D. K. Abbekerk uit Den Hout en een logé uit Friesland, de heer Hoogenberg, te water. Omstanders gelukte het drie in zittenden te bevrijden. De 21-jarige Swagerman evenwel werd later on der de auto aangetroffen. Kunstma tige ademhaling mocht niet meer baten. De heren verkeerden gerui me tijd allen onder de invloed. De bestuurder is in verzekerde bewa ring gesteld. Onbewaakte ov erweg eist drie doden DEN HAAG Tijdens het weekeind heeft in het Westen en in het Noorden van het land de onbewaakte overweg drie doden geëist. Zaterdagmorgen werd de 32- jarige arbeider Houtsma uit Gouda in Capelle aan de IJssel door de trein gegrepen en Zaterdagavond kwam bü Ulst een jeep onder de trein van Staveren naar Sneek terecht. De heer R. Abma uit Hartwerd en mevr. Huitema-Bosma uit Nijland kwamen hierbij om het leven. P.) om aan te blijven als staats secretaris van Oorlog en Marine. Voorts ontving hij ten tweeden male het Eerste Kamerlid mej. Tjeenk Willink. Tenslotte sprak hij met de heren Drees (PvdA), Suurhoff (PvdA), Mansholt (Pvd A), De Bruyn (KVP) en Zijlstra (AR). De KVP schijnt te pleiten voor een apart PBO-ministerie, dat niet door een minister zonder por tefeuille op Economische Zaken kan worden beheerd. Voor mid denstandszaken zou er dan een staatssecretaris kunnen komen. Mijnwerkers in .S. gaan staken in .rouw per iode' WASHINGTON. Lewis, presi dent van de „United Mine Workers" heeft Zaterdag order gegeven, dat de mijnwerkers in de Ver. Staten met ingang van 23 Augustus a.s. geduren de tien dagen het werk zullen neer leggen. Officieel is dit een „rouw- periode" ter herdenking van mijn werkers. die bij mynongelukkcn zün omgekomen. Doch Lewis heeft zich van deze „herdenking" wel meer be diend, als hij onderhandelt over een nieuw arbeidscontract, zoals thans het geval is. Het huidige contract van de United Mine Workers met de mijneigenaren loopt 30 September a.s. af. Chinese premier in Moskou Nauwere samenwerking van Kremlin en Peking LONDEN. Een Chinese rege ringsdelegatie onder leiding van de premier en minister van Buiten landse Zaken, Tsjou cn Lai, is Zondag in Moskou aangekomen. De delegatie omvat een aantal mi nisters. Zü werd op het vliegveld verwelkomd door Molotof. Miko- yan en Boelganin. alle drie leden van het politieke bureau, minister van Buitenlandse Zaken Wysjinskl en andere belangrüke leden van regering en partü- Het in 1950 tussen China en de Sowjet-Unie gesloten verdrag van wederzijdse bijstand voorziet o.m. in de overdracht van de Mandsjoe- rijse spoorweg en de marinebasis Port Arthur aan China, onmiddel lijk na het sluiten van een vredes verdrag met Japan of niet later dan 1952. In diplomatieke .kringen gelooft men, dat de uitvoering van deze bepaling in het verdrag be sproken zal worden en in het al gemeen een nauwere samenwer king op elk terrein, gezien ook de samenstelling van de Chinese de legatie. De Sowjet-Unie en China hebben nog geen vredesverdrag met Japan gesloten. Westerling getuige in zaak-Harjono De heer R. Westerling is door de verdediging van P. Colson ge dagvaard als getuige 5 décharge. Zoals bekend zal C zich Dinsdag voor de arrondissementsrechtbank te Den Haag hebben te verant woorden voor zün aandeel in de aanslag op de militaire attaché van Indonesië, luit.-kolonel Harjono. SCHIEDAM. De 14-jarige Daan Visser, leerling i aan het Schiedam- se gymnasium, maakte deze weck op een ochtend de sensatie van zijn nog jonge leven mee. Midden op de dag zag hü plotse ling een rond voorwerp in lucht, dat aanvankelük stil stond, doch daarna met een duizelingwekken de snelheid ver dween. Volgens de jongeman moet het een z.g. vliegende schotel zün ge- gjS&jjfo: weest, die hü. om- dat hü toevallig juist een foto-toestel bij zich had, op de gevoelige plaat vastlegde. Donderdagmorgen om half twaalf was Daan Visser met zijn fototoe stel naar de tuin achter de ouder lijke woning aan de Lange Nieuw- straat gegaan, waar hij enkele leu ke foto's wilde maken van de hon den en de poes. Terwijl hij zijn toestel instelde, keek hij naar de lucht, of er niet een woik van plan was langs de zon te drijven, waar door de be lichting aanzienlijk minder zou worden. Plotseling nam hij toen een vreemd verschijnsel waar Het was een rond ding van een aluminium- grijze kleur, dat zonderlinge bewe gingen in de lucht maakte. Het cir kelde eerst wat rond en bleef daarna zelfs enkele seconden stil staan in het heelaL Van deze gelegenheid maakte Daan direct gretig gebruik zijn camera van richting te veran deren. Hij legde het „ding" vast op gevoelige celluloid-band. Juist op tijd, want ineens verdween het vreemde ronde voorwerp in duize lingwekkende snelheid in Zuid- Westelijke richting. Het gehele voorval speelde zich binnen de hal ve minuut af. Tabaksoogst in Land van Maas en Waal vernietigd TIEL. De verwachtingen van vele tabakstelers in het Land van Maas en Waal is, wat hun oogst opbrengst betreft, met een slag de bodem ingeslagen. De hagelbui, die zich Vrijdag boven het Westelijk gedeelte van deze streek ontlastte heeft aan de te velde staande ta bak grote schade aangericht Voor al in de dorpen Leeuwen-Boven en Leeuwen-Beneden waren de ha gelstenen bijzonder groot van af meting. Door deskundigen wordt ruw geschat dat circa 4 a 500 aren door de hagel vernietigd zyft.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1