DAGBLAD VOOR AMERSFOORT KVP was bevreesd voor positie-verzwakking MiDonker gaf zijn soeltdijk opdracht terug Boot ramt brug, vele mensen te water Vergiftigde advocaat zijn eigen vader? Voor 400 patiënten plaats in mobiel hospitaal Engeland steekt Egypte de hand toe Waanzinnige politieman doodt acht mensen ,.Peto" gezonken bij Terschelling; opvarenden gered Twee levensgevaarlijk gewonden anderen lichter gekwetst ar FILM Stoffelijk overschot, maand na overlijden, opgegraven Stijgende prijzen voor varkensvlees Doodstraf voor nog 28 stakers in proces van Kafr el Dawar RAF gaat groot aantal Duitse piloten opleiden Burgemeester keurt wegsturen van brandweer goed Productie van VS ligt ver voor op Russische 12e Jaargang, no. 197 Vrijdag 22 Augustus 1952 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redact!® en Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Overeenkomstig de verwachtingen heeft mr L. A. Donker gistermiddag Koningin Juliana verzocht hem te mtheffen van de opdracht tot het vormen van een kabinet. De "oningin heeft zijn verzoek ingewilligd en enkele uren later sproken met de leider van de KVP-fractie der Tweede Ka- er, prof Romme. De pogingen van mr. Donker zijn zoals gisteren reeds meldden gestrand op de moeilijkheid een tweetal KVP-ministers te vinden voor Buitenlandse Zaken. Ook de verandering van zijn vormingsschema en het aantrek- en van een partijloze figuur voor Buitenlandse Zaken, welke de kabinetsformateur als laatste middel tot het vormen van en regering poogde, vond geen goed onthaal in KVP-kringcn. e katholieken meenden, dat het terugbrengen van het aan aar toegedachte zeteltal van zes op zoals dat in het laatste chenia van mr Donker werd uitgemeten vijf, de positie van KVP te zeer zou verzwakken. Mr. Donker betreurde zijn misluk- ng zeer, vooral omdat de wezen-, •ke moeilijkheden nl. over de be lling van Buitenlandse Zaken niet j het partijpolitieke vlak hadden riegen. Van alle betrokkenen had j juist grote medewerking gekre un om een oplossing van dit pro- leem te vinden, met name van de T, zo deelde de ex-kabinetsforma- eur na zijn bezoek aan de Koningin ede. Mr Donker is voor het bezetten -n de beide posten op Buiten- andse Zaken nog bereid geweest n zestal prominente KVP-figu- en voor te dragen. De namen 'aarvan heeft hij niet bekend ge haakt, doch wij menen te weten, t het de heren Steenberghe, de :aufort, Romme, Van den Brink, "1 en De van der Schueren zijn 'jeweest. Geen hunner bleek in iaat of bereid aan een uitnodiging .volg te geven. Wel werden van 'P-zijde toen nog drie twee- Mien met andere candidaten aan :m voorgelegd. Mr Donker meende het echter et zijn verantwoordelijkheid niet kunnen verenigen op een zo erantwoordelijke post als Buiten- ndse Zaken, waar levensvragen ~n het Nederlandse volk dagelijks in de orde komen, het risico van ;n „credietbenoeming" te nemen. Daarop heeft hij getracht, door "ïn schema te veranderen en een "tijloze figuur voor Buitenlandse Meen aan te trekken, alsnog tot sn oplossing te komen. Hij stelde cor, dat de KVP en PvdA de de- artementen van Justitie en We- aopbouw zouden ruilen, via welk "atsle departement de KVP een •oor haar gewenste versterking •"an invloed in de sociaal-econo- iische sector zou hebben verkre- ?n en aan de wens van verschil- "de candidaat-mmisters. die de «p hadden uitgesproken dat de rmateur zelf in het kabinet zit- zou nemen n.1. op Justitie zou zijn tegemoetgekomen. Gelet op de lange duur van de binetsformatie heeft de PvdA- sctie in deze ruil toegestemd; de T daarentegen meende, dat :or het terugbrengen van het aan toegedachte zeteltal van zes vijf, haar positie te zeer zou orden verzwakt. Ook kon zij het rdeel van de formateur over de Mr haar aan hem voorgelegde tie tweetallen met candidaten t delen. Zij wees zijn voorstel -5 af. hetgeen tengevolge had, mr Donker besloot, zoals hij :de fracties reeds had aange- =ndigd, ontheffing van zijn op- 7cht te vragen. "oen mr Donker de opdracht --g, was. hij, na ampele overwe- 'l van mening dat getracht "t worden een extra-parlemen- Zie veida pag. 3 DEN HAAG. Het Kabinet van de Koningin deelde mede, dat Hare Majesteit hedenmorgen om 10 uur op het paleis Soestdyk ir C. Staf, minister van Oorlog en Marine in het demissionaire kabinet, heeft ontvangen. TERSCHELLING. De „Peto" uit Groningen is vanmorgen ten Noorden van het lichtschip Ter- schellingerbank gezonken. De op varenden, acht bemanningsleden en drie passagiers, werden gered door het Engelse schip „Fairhead". De sleepboot „Holland" en de red dingboot „Brandaris" kwamen bij de „Peto" aan toen het schip zonk. De „Brandaris" nam zeven gered den van de „Fairhead" over. Men vermoedt, dat de „Peto" op een mijn is gelopen. Kantonrechter meent: Plakverbod in strijd et Grondwet; OM in hoger beroep SUASTRICHT. De ambtenaar by het kantongerecht is in beroep gegaan tegen het s. waarbij de kantonrechter f personen ontsloeg van rechts- olging terzake overtreding van jr. plakverbod. "e ambtenaar O.M. had geldboe- gevraagd tegen twee plakkers de penningmeester van de ^strichtse afdeling van de KVP. °e kantonrechter was van me- 'l dat het plakverbod in strijd met de bij de grondwet gewaar de vrijheid van drukpers. «Michel Swenden" voor anker bij Harwich Londen. Het soo ton me- de Nederlandse motorschip „Mi- 1 Swenden", dat Woensdag as- 'ntie verzocht toen het ter #e van de kust van Essex met gebroken roer ronddreef, is derdagavond voor anker ge- De Belgische sleepboot '■'hen Letzer" is in de nabijheid afwachting van de komst van tweede sleepboot. De „Adrien T" heeft het Nederlandse ■JP tot binnen vijf mijl van de rj-n van Harwich gesleept. Het een slagzij van 30 graden 'stuurboord en is door één wot moeilijk te slepen. (Van onze correspondent) LEIDEN. Donderdagmiddag is een salonboot van de rederij Zwaag uit Amsterdam, op weg naar Avifauna, in botsing gekomen met de opstaande klappen van de brug op de Woudwatering te Wou- brugge. De oorzaak hiervan lag in een te korte bocht, die de boot nam, toen zij door de brug wilde varen, nadat ze enige tijd dichtbij aan de wal hacl stil gelegen. De aanvaring had met zo grote kracht plaats, dat de metalen bak boven het dek geheel werd losge rukt van de ijzeren stangen, waar op hij rustte en opzij werd ge rukt. Verscheidene passagiers wer den gewond, enkelen ernstig. De gewonden zijn: de 30-jarige Groot smokkelproces te Bocholt Aantal Rotterdammers zijn medeplichtig BOCHOLT. Één van de groot ste processen tegen internationale autosmokkelaars is Donderdag te Bocholt begonnen. Zeven leden van een smokkelaarsbende worden be schuldigd van het vervoeren naar en verkopen in Nederland van een 50-tal in Duitsland gestolen per sonen- en vrachtauto's. Hun mede plichtigen in Nederland, hoofdza kelijk in Rotterdam, zullen zich te zijner tijd voor een Nederlandse rechtbank te verantwoorden heb ben. De hoofdbeklaagde in hef pro ces, Wilhelm Beuting uit Bocholt. zei op de eerste dag van het pro ces dat hij zich niets meer van het hem ten laste gelegde kon herin neren. Tijdens een kort geleden in Nederland ondergane gevangenis straf. zo zei hij, had hij door sla gen op het hoofd een verwonding opgelopen, die geheugenverlies tot gevolg had. De medische deskun dige van het gerecht verklaarde evenwel, dat Beuting volkomen normaal was De andere zes be klaagden volgden dezelfde tacaek als Beuting. Ook zij konden zich niets herinneren. Het proces zal ongeveer een week duren. (Advertentie I. M.) Bit AANKOOP van oen aardige brochure met mej. Geelen en de 25-jarige mej. Salomons, die naar een ziekenhuis in Amsterdam werden vervoerd, de 21-jarige mej, A. M. Aarts, het 13-jarige meisje D. Jurriëns en het 11-jarige jongetje K. Christiaanse, die werden opgenomen in het Aca demisch ziekenhuis te Leiden. De toestand van mej. Aarts en het meisje Jurriëns is levensgevaar lijk. Doordat het dak van de boot werd weggerukt, kwamen ver scheidene passagiers in het water terecht. Op eigen kracht en met hulp van anderen, konden allen behouden op het droge worden ge bracht. Met behulp van brandweer en andere technische diensten maak te men onmiddellijk een aanvang om een langdurige stremming van het verkeer te voorkomen. De brug is namelijk geheel ontzet, terwijl de boot tussen de bruggehoofden bekneld was geraakt, waardoor het verkeer te lard zowel als te water ernstig in gevaar kwam. Naar de burgemeester van Wou- brugge ons meedeelde hoopt men vandaag deze stremming opgehe ven te hebben. Opzienbarende arrestatie in Bilthoven (Van een onzer verslaggever») BILTHOVEN. Sporen van vergif, na sectie ontdekt op het opgegraven stoffelijk overschot van mr J. F. Franken in de oorlogsjaren gemeente secretaris van Amsterdam, die op 8 Juli op 62-jarige leeftijd in Bilthoven overleed, hebben de Justitie tot de conclusie gebracht dat de heer Franken van het leven moet zijn beroofd. Ernstige verdenking is In verband hier mee gerezen tegen mr Frankens zoon. de 26-jarige jurist mr W. K. Franken, die in Amsterdam repetitor was en daar de vorige week Donderdag werd gearresteerd. EEN bijzondere opname van de aanvaring tussen de Noorse tan ker „Bjorgholm" en het Liberty- schip Western Farmer" in het Kanaal: de foto werd gemaakt door Albert Marshall, de marco nist van de „Western Farmer", slechts enkele seconden na de aan varing,op het ogenblik, dat de Bjorgholmzich, door achteruit te varen, van de Amerikaan los maakte. Ook de andere foto is van deze klaarblijkelijk enthou siaste amateur-fotograaf: zij laat de bemanning zien van de „Wes tern Farmer", die zich gereed maakt het ten ondergang gedoem de schip te verlaten. Of er medeplichtigen in de zaak zijn betrokken staat niet vast. Ook is de drijfveer tot de moord nog een raadsel. In verband met de vermoedens van moord werd 't stoffelijk over schot van mr Franken Sr, dat 11 Juli bij Den Dolder ter aarde was besteld, begin Augustus opgegra ven. Dr J. Zeldenrust., van het ge rechtelijk laboratorium in Den Haag, ontdekte bij de sectie de sporen van een vergif. Mr Franken Jr., die in zijn ouderlijk huis woonde maar dik wijls in Amsterdam vertoefde, werd gearresteerd tijdens een be zoek aan vrienden in de hoofdstad. Hij is reeds enige malen door de Biltse politie verhoord en Dinsdag is hij voor de officier van Justitie geleid, maar over de door hem afgelegde verklaringen wordt niets meegedeeld. Bij een huiszoeking is echter bewijsmateriaal gevonden DEN H.AAG. De consumenten prijzen van het varkensvlees sty- gcn. Dat blijkt uit een mededeling van de federaties van slagers- patroonsbonden. Deze staging is een gevolg van het marktverloop. Voor varkens worden prijzen be taald tot een hoogte, die tot dus verre niet werd bereikt. De verlaging van de garantie prijs voor bacon varkens van 2.65 tot 2.57 per kilogram als gevolg van het dalen van de wereldmarkt prijs van voedergranen, zou de in druk kunnen wekken, dat ook de Frgzen voor varkensvlees in het binnenland iets terug zouden val* len Zulks is gezien het markt verloop, in genen dele het geval. Met Nederlands leger mee op manoeuvres in Duitsland (Van een onzer verslaggevers) AMERSFOORT Op de ..Vlas akkers" staat een militair tenten kamp. dat zelfs de leek als onge woon moet opvallen. Het bestaat voor het grootste deel uit zéér gro te tenten en is, in zijn geheel, het „112de Doorvoerhospitaal" dat plaats biedt aan vierhonderd patiënten. Het is bestemd om in tijd van oor log een kilometer of veertig achter het front te staan, maar is ondanks zijn omvang in zes uur af te bre ken. Dat 112e Doorvoerhospitaal is een onderdeel, dat pas een goede maand bestaat; de materialen er voor kwa men pas aan het begin van deze maand in Holland. Vandaar, dat de 350 militairen onder wie ruim veertig verpleegsters die hierbij zijn ingedeeld, op het ogenblik bij zonder intensief moeten oefenen om klaar te zijn voor de manoeuvres volgende maand in Duitsland. Daar moet namelijk ook dit hospitaal heen en de „directeur" er van, lui tenant-kolonel R. Buisman verwacht, dat zijn hospitaal tijdens die oefe ningen wel vol zal raken. Natuur lijk zullen er nauwelijks of geen gewonden komen, maar er wordt Overwegend droog Van Vrijdagavond tot Zaterdagavond: Half tot zwaar be wolkt, overwegend droog weer. Zwakke tot matige Westelijke wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen. 23 Aug. Zon op 5 u 37 m onder 19 u 47 m Maan op 8 u 43 m on der 20 u 17 m. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max temp Neersl Station Weer Wino ro/8 Gisteren in 24 u Oslo Onbew. N.W. 2 17 C 0.3 mm Stockhom Mist N.NO 1 21 0.1 Helsinki Z\v. bew N.N.W. 1 18 2 Edlnhurgb Z\v. bew. W. 2 20 0 Londen Mist Windstil KopennagenRegenbui W.Z W. 9 19 0.1 Amsterdam Geh. bew w. 2 18 0 ZUrtch Mist W N.W. 2 20 2 Locarno Onbew. Windstil 20 1 Genéve Onbew. Windstil 18 1 Parus Mist N.O. 2 20 2. Bordeaux Onbew. N.N.W 4 28 0 Nice Zw. bew. W. 5 21 2 BerlUn Onbew. O. 2 20 0.1 Frankfurt Zw. bew W.N.W. 2 17 19 München Regen W. 4 21 0.2 Wenen Zw. bew W. 12 24 0 Grenoble Onbew. N.N.W. 1 13 13 Luxemburg Nevel Windstil 21 1 Innsbrück Nevel Windstil 20 14 toch verwacht dat die enkele tien duizenden Nederlandse soldaten wel een vierhonderdtal zieken zullen „opbrengen". Zij zullen een goede behandeling krijgen in dit semi-mobiele zieken huis. Het is uitgerust voor ieder soort zieken of gewonden. Er zijn operatie-tenten en canvas gebouw tjes. voor interne, infectieuze en psychische patiënten. „Aanstaande Dinsdag houden wij een grote oefening met vijftig „ge zonde patiënten" en als dat goed gaat. moeten wij ons gereed gaan maken voor het vertrek naar Duits land," zei de overste Buisman. LONDEN. Engeland heeft de weg geëffend voor de heropening van de militaire onderhandelingen met Egypte, zo deelde het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken Donderdag mede. Hierdoor zal Egypte in dc Westerse verdedigingsgordel kunnen worden opgenomen. De Britten hebben besloten de verkoop van „nlet-operationeel materiaal" vrU te geven cn wederom nieuwe oefengelegenheden voor officieren van de Egyptische strüdkrachten beschikbaar te stellen. Aangenomen wordt dat Stevenson, de Britse ambassadeur te Cairo, dc Egyptische regering te kennen heeft gegeven, dat na toetreding van Egypte tot een defensieverdrag voor het Midden-Oosten, dat nauw in verband zal staan met het NATO-verdrag, ook een oplossing gevonden zal worden voor de andere problemen. ïiuioiüüiirtiin in^luaoniffiLP tm—«■'iw.u In het proces, dat thans te Kafr el Dawar wordt gevoerd heeft de procureur-generaal tegen 28 der 29 beklaagden, die betrokken zijn ge weest bij de onlusten van dertien dezer, de doodstraf geëist. Tegen de 29ste gedaagde, een minderjarige jongen, eiste de procureur-generaal, dat hij naar een opvoedingsgesticht gezonden zou worden. Naar functionarissen van het Egyptische hof mededelen, zal bin nenkort de regentschapsraad een koninklijk bevel uitvaardigen, waar bij wordt bepaald, dat de 77-jarige prins Mohamed Ali troonopvolger wordt. Prins Ali, is een oud-oom van de zeven maanden oude ko ning Foead de Tweede. LONDEN. Volgens de Daily Herald van Vrijdag gaat de R AF. een „aanzienlijk aantal" Duitse vliegers opleiden tot straaljagerpilo ten. Zij zullen na de opleiding worden toegevoegd aan de luchteenheden die de Duitse divisies van het Europese leger zullen steunen. Volgens de Herald zullen de pilo ten alleen opgeleid worden voor ge vechtsvliegtuigen of gevechtsbom menwerpers. Zij zullen niet in bom menwerpers mogen vliegen. BLOEDNACHTIN ZUID-ZWEDEN Ouders en verloofde van moordenaar onder zijn slachtoffers STOCKHOLM. De Zweedse politie heeft een grootscheepse klopjacht Ingezet op een 25-jarige krankzinnige politieman, die vannacht door moord en brandstichting acht mensen heeft gedood. Tore Hedin, een jonge politie agent begon met het huis van zün ouders in brand te steken, waardoor zij in de vlammen omkwamen. Vervolgens doodde hij zijn 24-jarige verloofde Ulla Oestberg. Het volgende slachtoffer was de 54-jarige Agnes Lundin, direc trice van een tehuis voor ouden van dagen. Met een bijl vermoord de hij haar. Bij de brand die hij daarna in het tehuis stichtte, kwa men drie bejaarde vrouwen en een man om het leven. Na zijn gruweldaden vluchtte Hedin in paniek in 'n auto. In de wagen, die later in Fogdarp (Zuid- Zweden) werd teruggevonden, ont dekte de politie een brief. Hedin bekende daarin de misdaden in de afgelopen nacht te hebben ge pleegd. Ook bekende hij in het be gin van het jaar in Tjoernarp (Schonen), waar hij toen politie agent was, een molenaar te hebben vermoord. De molenaar kwam om, toen zijn woning afbrandde. Hedin had als veldwachter aan het onderzoek, dat geen resultaat opleverde, deelgenomen. Men ver moedt, dat de wroeging van deze misdaad Hedin tot zijn waanzinni ge daden van de afgelopen nacht gedreven heeft. Ministers vergadering plan- Schuman 8 September LUXEMBURG. De ministers van Buitenlandse Zaken van de zes bij de Europese Kolen- en Staal gemeenschap aangesloten landen zullen op 8 en 9 September bijeen komen. De ministers zullen verga deren onder voorzitterschap van dr Adenauer, de West-Duitse kanselier. Zuivelarbeiders staken in Groningen (Van onze correspondent) GRONINGEN. Ongeveer 150 man personeel van de Coöperatie ve Melkproductiefabriek „De Om melanden" alhier is Donderdag in staking gegaan. De staking wordt geleid door de bij het N.V V. aan gesloten Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond, waarbij het merendeel der arbeiders is aangesloten. Het vorige jaar vond een sta king plaats naar aanleiding van het feit, dat de directie van „De Ommelanden" m gebreke bleef de twee procent vacantietoeslag uitte keren en niet van plan was om een redelijke regeling voor de pensioenen te maken. De eisen van de arbeiders ko men ook nu overeen met die van 1951. De directie heeft alle stakers ontslagen. Algemene kloppartij in Bossche volkswijk (Van onze correspondent) DEN BOSCH In de Beurde- straat werden Woensdagavond de vier broers v. d. L. min of meer ernstig aan het hoofd gewond, na dat zij in een café met messen een vete wilden beslechten tussen hen en de kastelein S. Toen de gebroeders v. d L. in het cafeetje kwamen, begon de pret al spoedig, ten nadele van het meubilair, glas en aardewerk. Het aantal vechters bestond spoedig uit 20 man. Toen de strijd op zijn he vigst was kwamen twee agenten binnen. Deze wisten slechts de vechtpartij te verplaatsen naar de straat waar de gebroeders v. d L. zich vooral tegen hen keerden. Een troepje militairen kwam de politie te hulp. De broers v. d. L konden tenslotte worden overmeesters. Eén der agenten werd gewond. Vermogen van Himmler's weduwe in beslag genomen MiiNCHEN De rechtbank heeft bevonden, dat Margareto Himmler, de weduwe van de beruchte Duit se SS-leider, mede schuldig is aan de wandaden van het naziregiem. Haar vermogen van 45.000 mark wordt in beslag genomen. Twee meisjes van vijfling overleden SAO PAULO In tegenstelling tot vorige berichten wordt thans gemeld, dat twee meisjes der Bra ziliaanse vijfling zijn overleden. De toestand van de drie andere meis jes is delicaat. dat zware verdenking op hém laadt. Mr J. F. Franken, de vermoor de oud-secretaris van de gemeen te Amsterdam, was in de hoofd stad werkzaam geweest als secre taris van de schoonheidscommissie en later als hoofd van de afdeling algemene zaken van het Bureau van Statistiek. Hij werd gemeen tesecretaris, toen in het begin van de Duitse bezetting mr A. van Lier als zodanig door de Duitsers was afgezet. „Schuur u-as niet te redden" VENLO. In de raadsvergade ring van Arcen en Velden heeft Donderdag de burgemeester ver klaard, dat de wethouder, die by de brand van een schuur, de Ven- lose brandweer terugzond, welke ontboden was door een onbevoeg de, juist heeft gehandeld. De Venlose brandweer krijgt de gemaakte kosten vergoed, wel ke zullen worden verhaald op de onbevoegde ontbieder. Aan de landbouwschuur viel overigens niets meer te redden. Een voorstel van de burgemeester om zo moge lijk met Venlo een regeling te treffen voor de brandbestrijding in Arcen en Velden werd met instem ming begroet. Derde arrestatie in de zaak van valse dollarbiljetten (Eigen bericht) DEN HAAG. Met grote voort varendheid werken rechercheurs uit Den Haag en Rotterdam samen om de internationale bende, die in West-Europa valse dollarbiljetten verspreidt, op te rollen. Nadat, zo als wij meldden, de Hagenaar T. R. cn de Rotterdammer J. K. waren gearresteerd, is nu ook een derde man van het complot in de val ge lopen: F. E. uit Rotterdam. De raadslieden van K. en E.. mr. M. H Huygens en mr. dr. K. W. P. Klaassen, hebben Donderdag aan het Haagse gerechtshof vrijlating van hun cliënten verzocht. Zij voer den hierbij aan. dat de Rotterdam se rechtbank onbevoegd zou zijn de arrestatie van K. en E te gelasten, omdat het eventuele strafbare feit in Den Haag zou zijn gepleegd. Dit verzoek is afgewezen. In deze affaire worden nog meer arresta ties verwacht. In samenwerking met de Franse „Sureté Nationale" wordt een nauwgezet onderzoek ingesteld naar de bron der valse dollarbil jetten, die, naar men vermoedt, in Parijs is. NEW YORK. De Sowjet-Unie heeft aangekondigd, dat zij in en kele jaren de Amerikaanse indus trie de baas zou zijn.. Maar vol gens een hier gepubliceerde ver gelijking ziet de werkelijkheid er als volgt uit: De Amerikaanse staalfabrieken verwerken thans 95.400.000 metr. ton ruw staal per jaar. Moskou hoopt de productie tegen eind 1955 te verhogen tot 41 millioen metr. ton, een stijging met 60% in ver gelijking met de huidige produc tie. De V.S. produceren 305 mil lioen metr. ton olie, vergeleken met een door de Sowjet-Unie ge steld doel van 70.300.000 ton, en 523 millioen ton kolen vergeleken met een Russisch doel van 368 millioen. Dc Amerikaanse electri- sche centrales produceren 432.000 millioen kwu electrische stroom, terwijl de Sowjet-Unie voor 1955 een doel heeft vastgesteld van 162.400 millioen kwu. Loodgieter overleden na val van dak (Van onze correspondent) TILBURG. Donderdagmiddag is de 63-jarige koperslager-loodgie- ter H. W. bij herstelwerkzaamhe den aan het dak van een kleuter school van een hoogte van acht meter gevallen. Hij was op slag dood. Duitse bankrovers in Frankrijk gevat BESANgON Twee Duitsers, die Zaterdag j.l. twee bankbedienden doodschoten bij de overval op een bank in Frankfort, zijn hier Don derdag aangehouden. Zij waren uit Frankfort hierheen gelift.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1