DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Egypte zoekt toenadering tot het Westen Vrees en overmoed Naguib wil militaire hulp aanvaarden Nieuwe formateur is nog niet aangewezen „Argentijnse" Urkers gaan rivier-visserij proberen W aanzinnige moordenaar dood aangetroffen Arsenicum gebruikt bij moord in Bilthoven Droogwarm weekeinde Dr W. Drees bij de koningin Aanvaring voor de kust van Californië Bezorgdheid over kabinetscrisis in NATÓ-kringen Nieuwe aardbeving in Californië Zoon van Thorez in arrest 12e Jaargang, no. 198 Zaterdag 23 Augustus 1952 pgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 j3tik: Rotterdamschc Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER CAÏRO. Generaal Naguib heeft in een vraaggesprek voor de Franse radio verklaard, dat Egypte bereid is om militaire hulp uit het buitenland te ontvangen, indien het wordt aan gevallen. Deze hulpverlening zou echter geen inbreuk mogen maken op de onafhankelijkheid van Egypte, aldus de generaal. Hij zeide, er voorstander van te zijn, dat een zo groot mogelijk aantal Egyptische officieren voor hun opleiding naar het bui tenland wordt gezonden, teneinde zich op de hoogte van de nieuwste wapens te stellen. Met de Verenigde Staten bestaat reeds een overeenkomst voor dit doel, zo voegde de generaal hieraan toe. van het Amerikaanse punt-vier- program (hulp aan economisch on voldoende ontwikkelde gebieden). DEN HAAG Naar het kabinet der koningin hedenmorgen heeft medegedeeld, heeft H M. de Konin gin hedenmorgen op het paleis Soestdijk de minister-president van het demissionaire kabinet, dr W. Drees ontvangen. Op een bijeenkomst van premier All Maher met de Amerikaanse en de Britse ambassadeur, welke hier kort geleden is gehouden, is dit onderwerp aan de orde geweest. Naar verluidt is toen gesproken over het vermogen van Egypte om zich tegen mogelijke aanvallers te verdedigen, zijn gebrek aan modern oorlogsmateriaal en zijn rol, indien een oorlog zou uitbreken. De be sprekingen hadden uitsluitend ten doel meningen uit te wisselen en wederzijdse inlichtingen te verkrij gen. Generaal Naguib en zijn of ficieren zijn zich bewust van de betrekkelijke zwakte van Egypte op het gebied van militaire oefenscho len en uitrusting. Twee feiten hebben hier voedsel gegeven aan de mening, dat de Egyptische regering, in ruil voor militaire en economische hulp. met Engeland en Amerika onderhande lingen zou willen openen ter rege ling van de hangende vraagstukken. Deze feiten zijn: Naguib's verklaring voor de Franse radio en de Engelse bereidverklaring om Egyptische of ficieren op te leiden en militair oefenmateriaal aan het land te le veren. Gemeld wordt, dat Naguib en zijn collega's er zich steeds meer van bewust worden, dat Egypte een dui delijk standpunt z.al moeten inne men tegenover de verdediging van het Midden-Oosten, wil het enige waarborg krijgen voor hulp. indien het in een eventuele oorlog zou worden betrokken. Generaal Naguib zou gaarne een krachtig wederzijds begrip zien tussen Egypte ener- en Groot-Brittannië en de Verenigde Staten anderzijds, opdat de Egyp tische weermacht uitrusting en tech nische hulp zal ontvangen. Waarnemers te Cairo zijn van mening, dat indien Engeland en Amerika in staat en bereid zouden zijn generaal Naguib en zijn col lega's te helpen bij de versterking van de Egyptische landsverdediging, de weg waarschijnlijk zou zijn ge opend voor het tot stand brengen van op een nieuwe basis gegrond veste betrekkingen tussen Egypte en de Westelijke mogendheden. Inmiddels heeft premier Ali Maher een plan van het leger goedgekeurd, om 1 2 millioen ha woestijngrond in weiden te veranderen, met behulp TRUUS GAUTIER is eindelijk thuis Doktoren zeggen: „U kunt helemaal genezen" DELFT Mej. Truus Gautier, de stewardess van de KLM die het ongeluk bij Frankfort overleefde, is in de ouderlijke woning aan de Maerten Trompstraat teruggekeerd. Wij troffen haar aan omringd door vele bloemstukken en fruitmanden, welke belangstellende vrienden, bu ren en vooral collega's en andere KLM-personeelsleden haar hadden toegezonden. Ook directeur Plesman had door het zenden van een enor me fruitmand van-zijn belangstel ling doen blijken. In het korte onderhoud, dat we zij. dat zij nog enige tijd moet na- met haar mochten hebben vertelde kuren om de stijfheid in haar been kwijt te raken, hetgeen door mas sage kan worden overwonnen, zo als de doktoren haar hebben ver zekerd. Zij hoopt haar functie weer spoedig te kunnen hervatten, want angst om te gaan vliegen heeft zij van het ongeluk niet overgehou den. Eén der schepen maakt water, geen slachtoffers SAN FRANCISCO - Het Zweed- se vrachtschip „Stratus" (6.750 ton) is in dikke mist, tien kilometer uit de Californische kust. in aanvaring gekomen met het Amerikaanse vrachtschip „Coos Bav" (3.438 ton). Daarbij is het laatste schip zo zwaar beschadigd, dat het water maakte. Een deel der bemanning is in de boten gegaan, doch deze zijn langszijde gebleven. Twee sleepboten zijn onderweg om de „Coos Bay" naar een haven te brengen. De „Stratus" blijft in de nabijheid tot de komst der sleep boten. Pluimveeteeltconsulent bij baden verdronken DEN HAAG. Bij het baden in zee is Vrijdagmiddag te Scheve- ningen verdronken ir J. J. Janssen uit Venlo, rijkspluimveeteeltconsu- lent voor Limburg. De heer Jans sen, die de zwemkunst niet mach tig was. was te ver in zee gegaan. Kunstmatige ademhaling werd nog toegepast, doch vergeefs. Ir Jens- sen is 55 jaar geworden. DURBAN. In het ziekenhuis te Maritzburg is een vierling ge boren. De vader, een inheemse ar beider, heeft nu zeventien kinde ren te onderhouden. Zal ir Staf bemiddelen tussen de twee grootste partijen (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Na het bezoek dat de demissionnaire minister van Oorlog en Marine ir C. Staf gistermorgen op het paleis Soestdük bracht, heeft het kabinet der Koningin verdere mededelingen achterwege gelaten. Een op dracht tot kabinetsformatie is nog niet verstrekt. Een en ander heeft in politieke kringen uiteraard tot tal van gissingen aanleiding gegeven. Giste ren ging men vrij algemeen van de verwachting uit, dat aan Ir C. Staf een opdracht tot kabinetsformatie zou worden verwacht. Nu deze tot dusver achterwege is gebleven, zoekt men daarvoor een verklaring. Het begint zo langzamerhand wel 'i-nr -Zl* IvAr. Na zijn eerste moord, nam de 25- jarige Tore Hedin zelf aan het onderzoek deel (zie pijl). Onbe wogen keek hij toe, toen vorig jaar November, een 32-jarige mo lenaar met ingeslagen schedel, temidden van de puinhopen van zijn afgebrande woning werd ge vonden. PARIJS. Het feit dat er na twee maanden nog geen regering gevormd is in Nederland heeft onder leidende NATO-functionarlssen te Parijs be zorgdheid gewekt, zo is Vrijdag ver nomen. In Nato-kringen wees men er op, dat de Atlantische raad bezig is met het opstellen van het verdedigings program voor het volgend jaar. Bin nenkort zullen besluiten van de le den-regeringen worden gevraagd en als een lid zonder regering is. zullen deze besluiten mogelijk -worden ver traagd. Voorts zo zegt men, zal de kabi netscrisis in Nederland waarschijn lijk de bekrachtiging van het ver drag over het Europese leger ver tragen en een bijeenkomst van de NATO op ministerieel plan moeilijk maken. duidelijk te worden, dat er in CH kring bezwaren bestaan tegen het aanvaarden van een verantwoorde lijkheid. welke het geven van lei ding aan de formatie van een kabi net met zich zou brengen. Men acht het daar waarschijnlijk ietwat bezwaarlijk, dat de kleinste partij van het viertal, dat tot dusver met elkander tot overeenstemming trachtte te komen, de leiding zou moeten nemen bij het oplossen van de gerezen moeilijkheden. In CH- kring zou men waarschijnlijk liever tussen de beide grootste partijen willen bemiddelen dan zelf een kabinet formeren. Temeer waar door sommige vooraanstaande CH- ers gemeend wordt, dat de moei lijkheden niet als onoverkomelijk moeten worden beschouwd. Het is mogelijk dat in dit opzicht in CH- kring enig meningsverschil be staat. Want ir Staf staat bekend als een van degenen, die de eisen van mr Donker met betrekking tot de bezetting van Buitenlandse Zaken hebben onderschreven. In dit licht van het bovenstaande is het zeer wel mogelijk dat ir Staf zich thans aan informatieve, be middelende arbeid wijdt, met de bedoeling een formateur naar voren te brengen, die op betrekkelijk korte termijn zou kunnen slagen. Korea-detachement uit Marseille vertrokken MARSEILLE Met het troepen schip „La Marseillaise" is Vrijdag een Nederlands aanvullingsdetachement, bestaande uit 107 officieren, onder officieren en manschappen, naar Ko rea vertrokken. Het aanvullingsdeta chement staat onder commando van le luitenant F. H. P. van Dorssen uit Den Haag. De Nederlanders maken de reis naar Korea samen met 112 Franse en 64 Eelgische Korea-vrij- willigeïs. Eerste berichten weinig hoopvol, zeggen twee uit Argentinië teruggekeerden URK. Weer zijn twee Urkers uit Argentinië teruggekomen, omdat zü geen goede werkgelegenheid konden vinden. Zij namen echter de mede deling mee, dat van de nu nog 12 Urkers. die in hef land aan de andere «ant van de Atlantische Oceaan hun geluk beproeven, er een paar proberen de visserij op de rivier te onderzoeken. Zij trokken daarvoor 500 km. het binnenland in. Als het lukte, zouden de teruggekeerde vissers, wederom juar Argentinië vertrekken. De eerste berichten waren echter weinig hoopvol. Inmiddels zijn weer twee zonen van D. Korf uit Argentinië op Urk aangekomen. Ide Korf vertelde ons, dat ze geen honger hadden geleden, omdat steeds een groot gedeelte van de ploeg werk had in fabrieken of aan de haven. Twee werken nog op een fabriek en de rest is het binnenland ingetrokken om te vissen. Zes van de 18 emigranten zijn nu weer op Urk. De anderen geven de moed nog niet op, maar mislukt de riviervisserij, dan komen ze voor het einde van dit jaar weer naar Urk. Burgemeester Keyzer heeft sinds z>jn bezoek aan Argentinië onafge broken gewerkt aan het plan om *|>ige kotters te krijgen voor de Erkers aldaar. Wel zijn enige toe- Zeggingen gedaan, maar hij heeft nog weinig kunnen bereiken, zo deelde hij ons mede. Van één der Urkers heeft hij bericht ontvangen, dat ze de visserij op de rivier zou den proberen. Zou dit resultaten opleveren, dan moet de burgemees- '®r zijn plan geheel wijzigen. De Urkers hebben dan niets aan kot ers. maar moeten kleine bootjes hebben met sterke motoren. Hij jooet dus nadere berichten afwach ten. Nee, Fanny is niet aan het trai nen voor de volgende wedstrijd. Achterin de auto zit een van de bekwaamste filmers van Para mount gewrongen, die opnamen maakt voor een tien-minuten- filmpje over Fanny Blankers- Koen. die in Amerika als de beste sportvrouw van de laatste twintig jaar geldt. Het filmpje zal zowel in Amerika als in Europa worden vertoond. Zweedse ex-politieman bleek schuldig aan elf gruwelijke misdaden STOCKHOLM. De grootscheepse jacht van de Zweedse politie op de waanzinnige politieman, die Donderdagnacht acht mensen doodde, is ge ëindigd. Vanmorgen vroeg Is het lUk van de 25-jarige Tore Hedin gevonden op 25 meter afstand van de oever van het Bosarp meer. Op het meer dreef een roeibootje rond. Bij het dagworden was het zoe^ ken in het afgezette gebied door politie en soldaten hervat. Hedin had in een bij het meer aangetrof fen auto een briefje achtergelaten, waarin hij bekende zijn ouders, zijn verloofde, de directrice van een tehuis van ouden van dagen en een molenaar te hebben vermoord. La ter deelde de politie mee, dat Hedin in de brief had bekend nog twee moorden te hebben gepleegd. Moge lijk houdt dit de verklaring in van twee nog niet opgehelderde moord zaken. Zijn eerste moord pleegde Hedin vorig jaar November. Met een bijl sloeg hij een 32-jarige molenaar de schedel in. Bij de brand, die hij daarna in zijn huis stichtte, kwam het slachtoffer, dat na de slag niet onmiddellijk dood was, in de vlam men om. Roof was het motief. Aan het onderzoek naar de moord nam hij zelf deel. Men vermoedt, dat Hedin, uit wroeging waanzinnig geworden, tot de gruwelijke moordpartij van Don derdagnacht kwam. „Mijlpaal '50, Arnhem" financieel mislukt) eist geld van Royal ARNHEM De stichting „Mijl paal" in liquidatie heeft de N.V. Roval" te Arnhem tegen 4 September voor de rechtbank gedagvaard, omdat zij het niet eens zijn over een vergoeding, welke „Royal" naar de mening van de stichting aan deze moet betalen. „Royal" heeft nl. de café's en restaurants geëxploiteerd op de tentoonstelling „Mijlpaal 1950", die een mislukking van de eerste rang is gebleken. Voor de exploitatie der restaurants zou „Royal" een bedrag moeten betalen, waarvan de grootte afhankelijk was gesteld van het aantal bezoekers. Dit is echter zó gering geweest, dat er een verschil van duizenden guldens is ontstaan. „Mijlpaal' eist nu betaling van „Royal". Jongetje raakt een stroomkabel aan WOUDENBERG. Het zesjarige zoontje van de heer K. J. Hui- genbos te Woudenberg wist in een onbewaakt ogenblik in een der ge bouwen van de Coöperatie binnen te komen, vermoedelijk om zijn vader, die bij de Coöperatie werk zaam is, te bezoeken. In een der afdelingen van de het gebouw was een kastje van de clectrische sterkstroominstallatie. Het gelukte hem dit te openen, waarbij hij met zijn hand aan een der kabels, bleef vastzitten. Op zijn hulpgeroep kwamen werklieden toesnellen. Zijn vader rukte hem van de kabel los en kreeg daarbij een geweldige schok. Gelukkig had den vader en zoon rubberlaarzen aan. Door deze isolatie werden zij voor ernstiger gevolgen behoed. Het kind werden wijsvinger en pink af gerukt. Knaapje stak plotseling over: onder auto gedood DEN HAAG. De 4-jarige G. J. L. is Vrijdagmiddag omstreeks 16 35 uur in de Naaldwijkscstraat, waar hij woonde, door een zeswielige vrachtauto, bestuurd door de 33- jarige L. de R. uit Zwijndrecht, aangereden. Het slachtoffer over leed ter plaatse. Het ventje was bezig de straat over te steken, doch had niet op het naderend verkeer gelet. GEDEELTELIJKE BEKENTENIS Werd zoon van slachtoffer gedreven door geldelijke motieven (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. De 26-jarige mr. YV. K. Franken, die vorige week in Am sterdam gearresteerd werd onder verdenking in zijn ouderlijke woning aan de Lassuslaan te Bilthoven zijn 62-jarige vader, de heer J. F. Franken te hebben vergiftigd, heeft een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Aldus ver namen wij van de officier van justitie te Utrecht, jhr. mr N. YVitsen Elias. Naar h(j ons mededeelde heeft de jonge jurist bij het volvoeren van zijn daad, gebruik gemaakt van arsenicum. Omtrent de motieven, die de jon geman hebben geleid tast men nog goeddeels in het duister. In de woonplaats van de ver dachte heerst het vermoedvn, dat geldelijke verlangens de drijfveer van mr F. zijn geweest. De officier van justitie was echter nog niet in staat ons hieromtrent nadere mededelingen te doen. Wel heeft de officier van justitie zich tegenover ons uitgelaten over het in een der Nederlandse och tendbladen voorkomend verhaal, als zou de verdachte geestelijk ontspoord zijn. Dit verhaal, aldus jhr mr Witsen Elias, is door me vrouw Franken, de moeder van de verdachte, verteld aan de betrok ken journalist. Hij wees er met nadruk op. dat over de psychische toestand van mr F. slechts op grond van een deskundigen-rapport een conclusie kan worden getrokken en liet door schemeren, dat hijzelf uiterst ge reserveerd stond tegenover een dergelijke verklaring der tragische gebeurtenissen. In de woning van de famiiie F is een kleine hoeveelheid arseni cum gevonden door de werkster. Bij de sectie op het stoffelijk over schot van wijlen de heer Franken, is onomstotelijk komen vast te f taan. dat déze door arsenicum-vergifti- ging om het leven is gekomen cn niet tengevolge van hartembolie, zoals aanvankelijk door de behan delende geneesheer was geconsta teerd. Er zijn ernstige aanwijzingen, dat de verdachte niet alleen zijn vader van het leven heeft beroofd, maar ook pogingen heeft ondernomen om zich van zijn overige familie te ontdoen In zijn omgeving schijnen zich de laatste tijd vreemde ziekte gevallen te hebben voorgedaan, die het onderwerp van gesprek vorm den bij buren en oppervlakkige kennissen. Plotseling omzwenkende auto doodt jongen (Van onze correspondent) BREDA Vrijdagmiddag is de 12-jarig, Cor Mathijssen. die op zijn fiets op de Tetenngsedijk reed, door een plotseling naar rechts zwen kende auto aangereden. De jongen werd op slag gedood. 1CUHM Tot nu toe twee doden BAKERSFIELD. Een maand na de aardbeving, waarbij vjjftien men sen het leven verloren, heeft een zware aardschok opnieuw dood en verschrikking gebracht in Bakers- field, een stad van 50.000 inwoners. Er werd opnieuw ,een geweldige ra vage aangericht en de inwoners ver lieten ijlings hun woningen, waarvan vele scheurden of in puin vielen. Tot nu toe zijn twee slachtoffers gevon den, doch er zitten nog mensen inge sloten in het puin van hun ingestort huis. WAT VOOR WEER? DE BILT Het K.N.MJ. deelt mede: Er is in de tweede helft van deze week een belangrijke weers- verbetering ingetreden, die ook mor gen zal voortduren. Daarom is voor Zondag droog en tamelijk zonnig weer te verwachten met in het bin nenland temperaturen tot omstreeks 25 graden. De veranderingen ten gunste be staan hierin, dat depressies thans niet meer hun weg dicht langs Ne derland kiezen, maar op hogere breedte blijven, terwijl het zoge naamde Azorenhogedrukgebied zich meer en rjieer over onze omgeving heeft uitgebreid. Tussen dit hogedrukgebied nu, en een actieve depressie, die de Noorse kust nadert, treft men op de Oceaan een krachtige westelijke tot zuid westelijke luchtstroming aan, welke warme en vochtige O'ceaanluchl naar de Britse eilanden transpor teert. Deze warme lucht dringt ge leidelijk ook tot in Nederland door. Aangezien v)e bovendien onder invloed Blijven van de reeds ge noemde uitloper van het Azoren hogedrukgebied, mogen flinke pe rioden van zonneschijn worden ver wacht. Beide factoren, aanvoer van warme lucht en zonneschijn, be werkstelligen tezamen, dat de tem peratuur nog iets verder zal stij gen, hetgeen naar alle waarschijn lijkheid het duidelijkst in het Zui den en midden van het land aan de dag zal treden. Voor het Noorden bestaat morgen later op de dag kans op binnen- drijvende bewolking, terwijl daar levens de wind krachtiger zal zijn dan in het overige deel van Ne derland. (Advertentie LM.) WAT is de oorzaak van het be droevende feit. dat thans ach tereenvolgens drie kabinetsforma teurs hebben gefaald? Naar onze mening luidt het antwoord op deze vraag: vrees en overmoed van de KVP. Men zou kunnen aanvoeren, dat deze twee niet samengaan; wie vreesachtig is weet niet van over moed en wie overmoedig is, kent geen vrees. Doch deze opvatting is onjuist. De zielkunde kent het 'be grip overcompensatie en bedoelt daarmee het verschijnsel dat iemand zijn tekortkomingen poogt te verbergen achter iets, wat daar van het tegengestelde, lijkt. Zo hebben in de omgang schuchtere mensen vaak de scherpste pen; zo liggen wreedaardigheid en senti mentaliteit dikwijls in hetzelfde vlak. En zo heeft naar onze me ning de KVP haar door de verkie zingsuitslag gewekte vrees voor de toekomst overgecompenseerd door krasse staaltjes van overmoed bij de opeenvolgende formatiepogipgen. Laat ons vaststellen, dat het doen mislukken van een kabinetsforma tie soms een daad van wijsheid kan zijn. Wanneer ongeacht welke Ka merfractie de totstandkoming ver hindert van een regering, welker samenstelling niet klopt op een verkiezingsuitslag of de politieke toestand van het ogenblik, dan is dat iets, waarvoor haar eerder lof dan blaam toekomt. Doch wanneer een Kamerfractie een gezonde op lossing niet durft te aanvaarden omdat zij haar zekerheid heeft verloren, dan bewijst zij het land een slechte dienst en vertroebelt en bederft zij het politieke leven. Dat zij, ter verhulling van de waarheid, een agressieve motive ring zoekt, is wel begrijpelijk. De overmoed van de KVP laat ons dit nog eens uitdrukkelijk vaststellen, duidt op zwakheid, niet op kracht. (A VERIGENS verwondert de gang van zaken ons niet. Het was misschien maar beter geweest, dat de KVP enkele stemmen meer had gekregen dan de PvdA inplaats van andersom. Dan was Romme meteen formateur geworden, dan had deze KVP-voorman bij de PvdA moeten komen met zijn voor stellen, dan was hij de man ge weest die iets offreerde cn zijn aanbod aannemelijk moest maken. Maar het lot heeft het anders ge wild. De PvdA kreeg de meeste stemmen; Drees werd formateur en verscheen bij de KVP met zijn plannen. En de KVP maakte van de gelegenheid gebruik om te ver gaande eisen te stellen. Wat nadien is gebeurd was slechts een voortzetting van het zelfde spel jn enige vervolgen en variaties. De KVP wenste in feite van de PvdA, dat de overwinnaar verlies en de verliezer winst kreeg te boeken. Misschien was de vrees, dat de PvdA met haar gerouti neerde ploeg de weinig ervaren KVP-crs in de schaduw zou stel len, niet geheel ongerechtvaardigd; maar het ware geen landsbelang dat de PvdA met dilettanten kwam, en de PvdA kon niet helpen dat de KVP geen zwaardere figuren tot haar beschikking had, Hoe het zij, vrees was hier het doorslaggevend motief en niet een rustige en waar dige overweginig van het landsbe lang. ET is niet prettig verliezer te 1 1 zijn; maar dat ontheft een partij met dertig Kamerzetels niet van haar verantwoordelijkheid. Misschien dat sommige KVP-ers, die deze beschouwing lezen, menen dat v/ij onbillijk zijn; wel, wat zeggen zij van hot feit, dat de KVP-fractievergadering, welke de voor mr Donker's formatiepoging dodelijke beslissing nam, niet eens door de helft van de dertig leden was bezocht'' Wijst dit niet op een ontstellend gebrek aan verantwoor delijkheidsgevoel. op een streven, een alibi te vinden voor een feite lijk niet te rechtvaardigen besluit? Hoeveel overmoed is er niet nodig om dit te bemantelen! Voor een uiteenzetting van de situatie van het ogenblik verwijzen wij naar de brief van onze parle mentaire medewerker. En wat be treft de toekomst: als iets in staat is, verder de „doorbraak" te be vorderen, dan is het wel dit on vruchtbaar en met het landsbelang volledig onverenigbaar pogen, aan de strekking van de verkiezingsuit slag te ontkomen. De vrees ont gaat niemand, de overmoed mis leidt geen mens. PARIJS. De zoon van de Franse communistenleider Thorez is in de Santé-gevangenis opgeslo ten, beschuldigd van 't deelnemen aan een samenzwering tegen de veiligheid van de staat. Thorez Jr., die onderwijzer is, was sinds de relletjes tegen generaal Ridgway op 28 Mei j.l. spoorloos verdwenen, doch heeft zich nu vrijwillig aan gemeld. Er was een premie uitge loofd voor zijn arrestatie. Maandag zal hij worden geconfronteerd met nolitiemannen, die zeggen, dat zij hem op 28 Mei bij de Bastille een troep demonstranten hebben zien aanvoeren, die de politie aanviel. Van Zaterdagavond tot Zondagavond In de ochtend hier en daar mist. overi gens droog, overwe gend zonnig. Zwakke tot matige en langs de Wadden vrij krachtige wind tussen West en Zuid. Vrij warm. 24 Aug. Zon op 5 u 38 m onder 19 u 45 m; Maan op 9 u 55 m on der 20 u 28 m, 25 Aug Zon op 5 u 40 m onder 19 u 42 m; Maan op 11 u lo m on der 20 u 42 m. Droog iveer HET WEEK VAN VANMORGEN 7 (JUK Max temp Neersl Wino m/a Gisteren in 24 u USJO Zw. bew Z.Z.W 4 17 C 0 mm Stockholm Licht bëw.Z.W. '4 19 0 Helsinki Half bew W. 4 12 Edinburgh Motregen W.Z.W, 10 21 0.1 Londen Mist Windstil 22 0 Kopenhagen Geh. bcw. W.Z.W 8 20 0.1 Amsterdam Onbew. Z. 2 18 0.1 ZUrich Licht bew N.W. 2 0 Locarno Geh. bew. N. 1 Genéve Licht bew.Windstll Parijs Onbew. Windstil 21 0 Bordeaux Onbew, N.O. 3 23 0 Nice Zw. bew. Windstil 24 0 Berlun Frankfurt Zw. bew. Windstil 17 0.3 Mist Windstil 17 0 MUnchen Onbew. W. 1 16 4 Wenen Onbew. W. 5 20 1.4 Grenoble Onbew N.O 3 0 Luxemburg Zw. bew. Windstil 22 0 Innsbrück Half bew. Windstil 21 0

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1