STABSVENSTER „Soesterkwartier' krijgt mooiste speeltuin van ons land Wethouder Koopman prijst „mensen van de speeltuin" Kinderfeest van „Irene slaagt uitstekend Speeltuin Rivierenwijk viert opgewekt feest Zowel in zomer trekpleister voor als winter de jeugd D.D.D. Oude Kunst en Antiekbeurs LIKDOORNS WONDEROLIE Noteert U even Maandag 25 Augustus 1952 (Van een onzer verslaggevers) De grote veranderingen, die de accomodatie van de Speeltuinvereniging „Het Soesterkwartier" thans ondergaat, zijn reeds duidelijk merkbaar. Vele bomen aan de zijde van de Noordewierweg zUn in de oude tuin reeds gerooid; het oude kleine clubgebouw Is afgebroken en vele kleine speel- werktuigen vonden hun weg naar de nieuwe tuin. Een grote dragline is bezig het terrein van de oude, zowel als rondom de nieuwe tuin, te egaliseren. In verband met deze verstrek kende veranderingen hebben wij een onderhoud gehad met de voor zitter van de Speeltuinvereniging „Het Soesterkwartier", de heer Chr. Christ. Deze heeft 'n groot aandeel gehad in de uitvoering van de nieu we vleugel en ook bij de aanleg van de nieuwe tuin. Deze week zullen alle werktuigen uit de oude tuin verdwijnen en de grond worden overgedragen aan de gemeente, die met spoed de wo ning wijk zal completeren met 45 nieuwe woningen. De nieuwe tuin belooft één van de mooiste in ons land te worden. Bij het grote clubgebouw komt de hoofdingang. Na het trottoir aan de Noordewierweg komt eerst een be tegeld voorpleintje, waar de kinde ren kunnen wachten als de hekken gesloten zijn. De hekken zullen wor den geflankeerd door twee moderne zuilen. In de nieuwe tuin worden alle opgeknapte oude werktuigen geplaatst. Daarenboven komen er drie zandbakken. Een daarvan krijgt het dak van de consumptietent uit de oude tuin Van zijvlakken wor den wind-, regen- en zonneschermen gemaakt, zodat deze zandbak te al len tijde gebruikt kan worden. Dit is in ons land geheel nieuw. Naast de nieuwe vleugel, aan de Soesterkant, wordt een toegang ge maakt. Aan deze kant komt ook een straat met eenzijdige bebouwing. De andgre kant van deze straat wordt begrensd door de tuinafscheiding. Noviteiten zijn ook de klimbomen. Hiervoor worden oude en dode bo men gebruikt, waarvan de takken op ongeveer zestig centimeter hoog te boven een speelveld komen en als evenwichtsbomen dienst kunnen doen. Deze bomen worden in een betonnen voet gezet. Ook zal een nieuwe klimkooi worden geplaatst. De hoofdaccomodatie van de nieuwe tuin zal een speelveld wor den van ongeveer duizend vierkan te meter. Aan de zijde van het Is- seltseveld heeft meri inmiddels een soort amphitheater gebouwd van betonnen blokken, waardoor, naar schatting ,in totaal een tweeduizend zitplaatsen werden verkregen. Aan de zijde van het clubgebouw wordt een zgn. bostoneel gemaakt, dat bij toneeluitvoeringen uitstekende dien sten zal kunnen bewijzen. 's WINTERS OP DE SCHAATS Aangezien het speelveld in de diepte komt te liggen, zal dit in de wintermaanden bij optredende vorst, worden benut als ijsbaan. Het ligt in de bedoeling van het speel- tuinbestuur hier regelmatig wed strijden te houden. In het zomerseizoen zal. zo moge lijk elke Zaterdagavond, een pro gramma worden verzorgd door de onderafdelingen, als ..Jonge Kracht". „Groot en Klein Cheerio", „The Gar den Players" en de jeugdafdeling van het mandolineorkest „ConAmo- re". dat thans reeds een' veertigtal jonge muzikanten omvat. Deze staan onder leiding van mevrouw Veenen- daal en onder supervisie van de heer Leo Asperslag. die ook een voudige muziek als walsjes etc. voor dit jeugdorkest comppneert. Auto vliegt met 60 km vaart uit bocht Zondagmorgen omstreeks half elf reed A. F. met een gehuurde Skoda op de Soestcrweg. Komende uit Soest, begaf hij zich in de richting B.W. Laan. Bij het naderen van dé bocht bij hotel Birkhoven vergat A. F. terug te schakelen, waardoor de auto met een snelheid van 60 km uit de bocht vloog, omsloeg en op de linkerzijde bleef liggen. A. F. die met zijn arm uit het portier had geleund, werd zwaar gewond, daar het gehele gewicht van de auto op de arm kwam te drukken Hierdoor werden gecompliceerde kneuzingen en enige diepe vlees wonden veroorzaakt, terwijl tevens de slagader van de linkerarm werd opengescheurd. Een juist passerend arts verleende eerste hulp Het slachtoffer werd per G.G en GD naar de Lichtenberg overgebracht Zijn vrouw en twee kinderen be kwamen geen letsel. De materiele schade was gering. Nieuwe aanplant in Seringstraat Zeer binnenkort zal het einde van de Seringstraat, aan de kant van de Noordewierweg. worden verfraaid met aanplant van jonge boompjes. Dit zal worden gedaan aangezien dan een goed geheel wordt verkregen met de groenaf- scheiding van de nieuwe speeltuin van ..Het Soesterkwartier". De jeugd van het Soesterkwar tier amuseert zich nu nog even, niet onder, maar op de bomen van de oude speeltuin, die thans worden gerooid om plaats te ma ken voor woningen D.v.A.-Archifoto) Juliana en Bernhard in Soesterkwartier Het Christelijk Tamboers- en Pij. perscorps heeft Zaterdagmiddag, voorafgegaan door de drumband, een muzikale rondwandeling door het Soesterkwartier gemaakt, die overal langs de weg zeer grote be langstelling trok. Het publiek, dat deze hernieuwde kennismaking kennelijk op prijs stelde, werd middels uitgedeelde folders opmerkzaam gemaakt on het grote muzikale openluchtspel, dat ..Juliana", in samenwerking met de Christelijk Gymnastiek Vereni ging „Wilhelmina" onder de titel „De Verjaardag van Koning Fluit" komende Zaterdagavond in het Openluchttheater zal opvoeren. De onderafdeling „Bernhard" nam een groot deel van Leusder- en Ve"- meerkwartier voor haar rekening Het is nu maar te hopen dat het publiek in grote getale naar Birk hoven zal trekken, om zodoende het prijzenswaardig initiatief van ..Ju liana" te doen slagen. BURGERLIJKE STAND GeborenAdriana Maria, dochter van R. Koller en A. M. Baas. Margaretha Cornelia, dochter van C. L. Smlnk en A. J. van de Grootevheen Ondertrouwd Geen. Gehuwd: Johannes Kok en Hendrika Albertha Gerarda Prinsen. Willem Zwiers en Gerritje Barbara Hutjskes Overleden: Geen. Ifllltfl' Krabben en peuteren maakt de kwaal ateeda ïl tS flfl erger. De helder vloeibare UllC,iay D.D D. dringt diep in de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN (Van een onzer verslaggevers) „Er is tussen de Speeltuinvereniging „Het Soesterkwartier" en het ge meentebestuur een grote en langdurige strUd gevoerd over de verplaatsing van de speeltuin. Zo nu en dan laaide deze strijd zelfs nog op, toen de ver plaatsing een voldongen feit was, dat niet meer ongedaan kon worden ge maakt. De strgd van „Het Soesterkwartier", om de oude tuin in tact te laten, irriteerde ons niet. omdat het getuigde van dé liefde voor eigen werk van de voorgangers." Opening clubgebouw ..Soesterkwartier" Bovenstaande woorden sprak wet houder J. Koopman, als vertegen woordiger van het Gemeentebe stuur Zaterdagmiddag tijdens de opening van het vernieuwde en met een vleugel uitgebreide clubge bouw van de Speeltuinvereniging „Het Soesterkwartier" aan de Noor dewierweg. Spreker wees er in zijn prettige toespraak op. dat het gemeentebe stuur respect heeft voor alles, wat de mensen van despeeltuinverenigin- gen in hun vrije tijd voor de jeugd doen. „Ik wil voorzichtig zeggen, dat het helemaal niet onmogelijk is. dat de nieuwe tuin mooier wordt dan de oude en U heeft daar ook recht op, want U heeft, nnu al zeven en twin, tig jaren lang, baanbrekend werk verricht en Uw vereniging behoort tot de grootsten en besten van on ze stad. Wij hebben onze belofte ge. houden en de oude tuin niet afge broken. voordat de nieuwe accomo datie in gebruik zal kunnen worden genomen. En als er onder U nog zijn, die het nut van de verplaat sing niet inzien, dat zal dat anders worden als zij. de nieuwe woonwijk volledig afgebouwd zien en als ook de vijf en veertig nieuwe woningen, die op de plaats van de oude tuin komen te staan, het geheel heeft voltooid." .Rommelspeelplaatsen" De wethouder was van mening dat de tijd van de Brave Hendrik ken gelukkig voorbij was. Het kind moet kunnen ravotten en daarom achtte spreker het wenselijk ook een soort rommelspeelplaatsen in te richten met oude afgedankte auto s enz om de kinderen gelegenheid te geven hun lust tot afbreken en vooral ook weer opbouwen te kun nen laten botvieren „Mocht een van de speeltuinver enigingen idee hebben zo'n plaats in te richten, dan zal het gemeentebe stuur hiervoor een terrein trachten te vinden. Dc problemen, die zich hierbij voor zullen doen, zullen op losbaar zijn". Na de toespraak van Wethouder Koopman sprak ook mevrouw Fla- meling de aanwezigen toe. Deze enthousiaste werkster voor de speel tuin, liet een ander geluid horen. Zij betreurde het dat de oude tuin moest verdwijnen. „Hei oude club- gebouwtje". aldus mevrouw Flame- ling, „deed mij altijd denken aan de huisjes uit de sprookjes van Hans en Grietje. Klein Duimpje e.a Spreekster was kennelijk aangedaan toen zij haar toespraak besloot met haar spijt te betuigen over het ver dwijnen van de mooie oude speel- TalrUke aanwezigen Onder de talrijke aanwezigen, die door de tweede voorzitter, de heer Ver- woerd. welkom werden geheten. merk- ten wij o a. op; wethouder J. Koopman, de commissaris van politie, de heer G Goorhuls: de heer W. Meijer, tuln- achltect plantsoendienst gemeentewer ken; dc heren H G. Huslage. J Scho- newllle en F' H. Welmers. resp direc teur en technische ambtenaren van de Stichting Centrale Wonlngzorg. onder wier auspiciën het werk is uitgevoerd. Verder waren aanwezig de heer A. Jan sen van de Amersfoortse Gemeenschap, mevrouw Ledder en de heer P. J G Pleters. namens de Speeltuin Centrale; de heer Stoffels en mejuffrouw Bcrgs- ma uit Hilversum, resp hoofd en on derwijzeres van de Pallas Athene School", die in de nieuwe vleugel van het clubgebouw onderwijs zullen geven aan de nog niet schoolgaande jeugd alsmede vertegenwoordigers van de on derafdelingen van „Soesterkwartier" en van zusterorganisaties. Ook dc Jeugd, die van de nieuwe ac commodatie zal gaan profiteren, was vertegenwoordigd en gaf hlfjk van vreugde over de vernieuwing Dit werd gedaan bij monde van Nelly Mulder, die een vers voordroeg over het „Oude en het Nieuwe". Dit vers begon met: ,Het was wel oud. maar 't stond nog fier. ons oude Clubgebouw" en eindigde De Vlag in top! Wij zijn verheugdI Het ls een dag van feest! Gij werkers voor dit nieuw gebouw. Uw werk is goed geweest." Rest ons nog te vermelden dat dc aanwezigen een versnapering en pret tige muziek door „The Garden Players" o.l v. de heer Van Capelleveen werden aangeboden. 1979. Christiaan ligt nog steeds te ijlen. Rob pro. beert hem te kalmeren, maar het lijkt wel of het voortdurend erger wordt met die arme jon gen. Wat schreeuwt nij nu? Met van koorts gloeiende ogen staart Christiaan Rob aan en roept: „Ralfo! Ralfo! Ga weg!" „Kom, kom." zegt Rob, maak je geen zo«g, kapitein Ralfo is hier toch niet „Hij komt er aan!" schreeuwt Chris tiaan; „Ralfo komt ei aan en hij zal mij doden' Daar daar is hij Ral fo De zieke komt niet tot rust en blijft roepen, dat hij Ralfo ziet. Rob weet niet. wat hij moet doen, maar om de patiënt gerust te stellen, trekt hij zijn oliejas aan en zegt: „Je DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB praat onzin. Christiaan. Ralfo is hier niet. maar om je gerust te stellen zal ik eens aan dek gaan kijken." Wanneer hij aan dek komt, ziet hij echter een zeilschip op het eerste gezicht te oordelen: een schoener snel naderbij komea (Van een onzer verslaggevers) Het was Zaterdagmiddag gezellig druk in de speeltuin van „Irene" aan de Vlasakkerweg. Enkele honderden kinderen genoten van aardige spelen en niet in het minst van een heerlijk flesje limonade dat hun door het bestuur werd aangeboden Het grote voordeel van dit kinderfeest was wel, dat de kinderen zelf actief waren. Terwijl de ouderen op stoelen en banken rondom het middenveld plaats hadden gevonden werd door de jeugd „hevig slag" geleverd om een van de talrijke prijzen bij de spelen te bemachtigen. Hevige strijd om de vele prijzen Vooral de kleintjes van zes tot en met zeven jaar deden hun uiter ste best. Men zag hen met hoog rode gezichtjes koekhappen of blok jes rapen. Voor de ouderen waren er wedstrijden in: ringsteken op de fiets, hindernislopen, mastklimmen. zaklopen, was ophangen, eierenlo- pen enz. De ouders genoten kenne lijk van de dikwijls leuke capriolen die werden gemaakt. Uit een geluidsinstallatie klonk zo nu en dan opgewekte muziek, die dit kinderfeest nog extra opvrolijk te Al met al een zeker voor de deelnemende kinderen zeer gezelli ge middag, die met de prijsuitrei king nog een bijzonder aardig slot kreeg. De uitslagen van de kinderspelen waren: Ringsteken op de flets: jongens: le prijs Theo Spijker: 2e pr Wim v. d. Laak; 3e pr. Hans Hofman. Idem meisjes: le prijs Dicky van Bu ren: 2e pr. Betsy Robbertsen; 3e pr. Bepple Flos. Hindernislopen jongens: le prijs Hans Hofman; 2e pr. Nol Brehler: 3e pr. Jan van de Look. Zaklopen jongens, le Gerie Spijker; 2e Jan Hofman. 3e W. J. Karreman. Wasophangen meisjes: le prijs Thea Veldhuizen; 2e pr. Hennie Kool; 3e pr. Grcetje Greelj. Zaklopen meisjes- le Greet Helferink; 2e Truus de Boer; 3e Greetje Greelj. Eierenlopen meisjes: le prijs Tineke Hovestad; 2e pr. Yvonne Geldorp; 3e pr. Tonny Kok. Koekhappen meisjes: le prijs Cobie Riksen; 2c pr. Bepple Lablam; 3e pr. Lenle Deijs. Blokjes rapen jongens- le prijs Cor- rie Pot. 2e pr. Bennie Veldhuizen; 3e pr. Sjaakie Helmlch. (Advertentie I.M.) MUSEUM „HET PRINSENHOF" DELFT 27 Augustus t.m. 17 September De beur» 1» geopend dagelijks van 10 uur morgeus tot halt 6 middag». Zondag# van 1 tot half 6. Bov-ndicu Dinsdug» en l)ondcrdag»-avond» van 7 tot 10 u. Blokjes rapen meisjes: le prijs Louise Flos: 2e pr. Cootje Bosman. 3e pr. Greet, je van 't Wel. Bromfietser onder tram gekomen en gedood DEN HAAG De 19-jarige mili tair F. A. S. uit Scheveningen, die Zaterdagmiddag omstreek 18.10 uur op zijn bromfiets op de Schevening- seweg reed, werd op de hoek van de Van Stolkweg gegrepen door een wagen van lijn 8. S. werd enige meters meegesleurd en liep ernsti ge verwondingen op. Tijdens het vervoer naar het militair hospitaal, is hij overleden. S. had geen voor rang verleend aan de tram. Knaapje raakt spelend te water en verdrinkt AMSTERDAM Het 2>/4 jaar oude zoontje van de familie Giesen. die in Amsterdam-Noord aan de Kometensingel woont, is Zaterdag morgen half twaalf spelend op enige afstand van de woning in een sloot gevallen en verdronken. HOEVELAKEN BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd Arie van Ravenhorst en Johanna Hendrika Brons; Jan Kedde en Aaltje Schimmel Getrouwd- Hermanus van den Ham. 54 jr. en Beertje Beltler. 53 jr.; Bcsscl Grift. 26 Jr.. (Putten Gld.) en Truus van Leljenhorst. 23 Jr. Onze fotograaf knipte dit aar dige kindergroepje tijdens het Zaterdagmiddag gehouden bloe mencorso van de Stichting „De Rivierenwijk". (D.v A.-Archifoto). Zullen dit onze toekomstige hor denlopers worden? Jongens in actie tijdens het kinderfeest van „Irene" aan de Parallelweg. (D.v.A.-Archifoto). Het Zomerfeest van de Stichting „De Rivierenwijk", dat in de speeltuin aan de Dollardstraat werd gehouden, heeft een mooie slotdag gekregen met een zeer gevarieerd programma. In de middaguren werden een bloemen corso cn gecostumeerde optocht gehouden, die weliswaar niet groot, maar toch bijzonder aardig waren om te zien. Er was kennelijk veel werk ge maakt van de versierde vervoermiddelen, waarbij het veelal niet aan pro paganda voor „De Rivierenwijk" ontbrak. Veel belangstelling voor attracties Men zag met bloemen versierde karretjes in de vorm van boten, versierde fietsen en ook gecostu meerde groepen. De muzikanten van „Hosanna"- deden tijdens de vrij lange mars die door de Rivieren wijk werd gemaakt, extra hun best. Na terugkomst in de speeltuin was het volop muziek en feest voor de kleintjes, want zij werden heerlijk getracteerd. 's Avonds om half acht werden de prijzen aan de winnaars en winnaressen uitgereikt. Voor het avondfeest bestond een overweldigende belangstelling. Voor al het optreden van de „Drie Jode lende J's" uit Spakenburg en de ma nipulaties van de Baarnse gooche laar Harry Barna, die in doorlopen de voorstellingen steeds veel pu bliek trokken, vielen uitstekend in de smaak. De mensen stonden lange tijd in de rij om toch vooral maar een voorstelling, die telkens twintig minuten duurde, mee te maken. Ook vóór de tuin en het gebouw, waar kramen waren opgesteld en het publiek gratis entree had. waa hdt een drukte van belang De standhouders kwamen handen te kort om de liefhebbers van touw trekken. buswerpen, grabbelen en wat zo meer tot een openluchtbazar hoort, te kunnen bedienen. De stemming werd nog in niet geringe mate verhoogd door muziek uit luid sprekers van het rijdende „orkest" van Teus Dreuning, die ditmaal we! een zeer speciale voorliefde voor „En dan gaan we naar de speeltuin" had. Overigens alleszins begrijpelijk, want het was een feest van de speeltuin. En een feest, dat klonk als een-klok, vooral voor de kinde ren. die een paar kostelijke dagen hebben gehad. Eem polder \A7IJ zijn Zondagmorgen vroeg de Eempolder in gedwaald. U zult toen waarschijnlijk nog in bed gelegen hebben, trouwe le zer, want wij weten wel, dat de warme dekens op de vroege morgen in de regel aanlokkelijker zijn dan de koele buitenlucht. Maar toch hebben wij geen spijt van onze vroege wan deling gehad en u moet het beslist ook eens proberen. De zon scheen er plezier in te hebben Zondagmorgen en deed een symphonie van licht door de polder daveren, waarin de bont gevlekte koeien, in gouden schijn gezet, kleurig afsta ken tegen het frisse gras. In de verte torende de Lange Jan boven de hui zenblokken van Amers foort, vertrouwd silhouet tegen de blauwe hemel, waar een enkele wazigwitte V)olk voorbij schoofIn de Eem tufte een plezierbootje langs, ook al mensen, die vroeg uit de veren waren. Ze riepen een vrolijke groet. Wat moet die man daar fn z'n eentje, zullen ze wel gedacht hebben. Ja, hij deed er eigenlijk niets. Hij fietste wat door de polder en keek maar. naar de lucht, naar de wol gen langs de sloten en naar de vogels, die voorbij scheerden. Maar toch vond hij, toen hij thuis kwam, dat hij zijn vroege ochtend goed had besteed. Brand Toen wij Zondagavond om een uur of tien de Bergstraat doorkwamen stonden groepen mensen bijeen op de hoek van Bergstraat en Utrechtseweg en een penetrante rook lucht vertelde ons meteen waarom die mensen bijeen stonden. Er was brand. Dat den, duinen en niet in het minst de heide dragen bij tot de wijd en zijd beken de faam van ons stadje. De Leusderheide staat in bloei. Als een enorm paars flu welen kleed ligt de hei tot aan de horizon golvend uit gestrekt. Jammer is dat de hei nog door de militairen iin gebruik is, zodat 'n bur ger daar 's Zondags zelfs niet lopen mag. Er zijn echter andere vruchten van de nazomer waarvan wij wel kunnen genieten. De Cynia bij voorbeeld. Wandelde u des Zaterdags over de bloe menmarkt dan heeft ook u ongetwijfeld de bekoring van deze prachtige bloem ondergaan In kleuren van vermiljoen, goudgeel en rose vragen zij de aan dacht. Geen bloem in de. was duidelijk. Een aantal nazomer is van een zo won- stond bij het hek van de R.K. Begraafplaats in het duister te kijken. Waar was de brand? Niemand kon het zeggen. Wij zijn tenslotte maar naar ons bu reau gegaan en hebben de brandweer opgebeld. Wat was er aan de hand? De brandweer was er al heen, zei men ons, toen wij op belden. En even later hoorden wij al het resul taat. Iemand in de Berg straat had even een ka cheltje willen aansteken, maar het ding was omge vallen en zo was er een enorme rook ontstaan, die naar buiten walmde. Maar veel vuur was er niet bij en van brand was er geen sprake. Zo kon de Berg straat rustig gaan slapen. Nazomer Amersfoort is rijk aan natuurschoon. Bossen, wei- dere bekoring als de Cynia. Voor een kwartje hebt u op de markt zo'n bos 100 pet. kleur. Openluchtconcert Excelsior was de zesde in de rij der Amersfoortse muziekverenigingen, die op initiatief van en met me dewerking der V.V.V. Za terdagavondconcerten ge ven in de openlucht. Ook ditmaal had men het met het weer bijzonder goed getroffen. Zo konden wij opnieuw constateren, dat 't publiek in Amersfoort toch wel bijzonder op deze avondconcerten is gesteld. In grote getale was men naar het terras van Amici- tia getrokken, of had men zich in het Laantje opge steld. Excelsior is geen uitge breid ensemble, maar het weet de beperkte bezetting vereniging „Het "Soesfer- behoorlijk uit te buiten, waagt zich niet aan „grote nummers", maar speelt een gezellig muziekje van mar sen. polka's en walsen. Een drietal accordeons, waarvan er twee door damesleden worden bespeeld, verhogen het geluidsvolume niet al leen. maar passen volko men in de muzikale sfeer van dit gezelschap. De dirigent Mulder heeft van zijn nogal heterogeen troepje een goede eenheid weten te maken en met hem hebben de leden blijk baar schik in hun presta ties. Ook het publiek wist deze eenvoudige muziek zeer te waarderen, wat toch ook wel bleek uit de op- gewekt-rustige stemming, die om en bij de muziek tent- heerste. Het kleinste zusje in de rij der Amersfoortse mu ziekverenigingen kan met voldoening op deze uitvoe ring terugzien! Wij hopen tenslotte ook nog eens een potpourri van Nederlandse volksliederen te horen op de laatste con certen in de V.V.V.-reeks. Misschien wordt er dan wel lustig meegezongen. Speeltuinwerk Het Soesterkwartier stond Zaterdag volop in 't teken van het speeltuin werk. en wel door a. het kinderfeest van „Irene" in dë tuin aan de Parallelweg; b. het zomerfeest van de Stichting „De Rivieren wijk" in de tuin aan de Dollardstraat: c. de opening van de nieuwe vleugel van het clubgebouw der Speeltuin- Klop even aan 't SUdsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. kwartier" aan de Noorde wierweg Hoewel, deze drie festivi teiten geheel op zichzelf stonden, vragen wij ons af of er niet meer overleg tus sen de verenigingen in het samenstellen van 'n agen- ga zou kunnen zijn. In de eerste plaats kan van dit soort evenementen een grote propaganda uitgaan naar de mensen, die niet zijn aangesloten. Deze heb ben echter met een derge lijk programma te veel keus, waardoor de belang stelling te veel wordt ver deeld. Daarenboven lijkt het ons ook goed als de vereni gingen bij feestelijkheden van zusterorganisaties eens een kiikje gaan nemen. Dit komt het speeltuinwerk on tegenzeggelijk ten goede, doch Zaterdag zal hiervan niet zo heel veel zijn ge komen. Koning Fluit Op Zaterdag 30 Augustus a.s. wordt in 't Openlucht theater „Birkhoven" een groot muzikaal-openluchl- spel gegeven. Behalve het Chr. tamboers- en pijper corps „Juliana", het jeugd- corps „Bernhard" en de „Drumband" zal medewer king verlenen de dames- groep van de Chr. Gvm- nastiekver. „Wilhelmina". icuu.i i4.iaf«.: niuir mwnm ww* „En we gingen naar de Speeltuin" meesmuilde het manneke vanmorgen. (Advertentie I. M.) Weg met onhandige llkdoornrlngen en gevaarlijke schcormesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de pijn weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie. Jodium en het pijnstillende benzo- calne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Llkdoornmiddel van f. i^5 be» spaart U veel etj-' 1e. GRAND THEATRE Snouckaertlaan Tel. 4632. Van 22 t.m 27 Aug Df Hertogin van Idaho. Toegane elite leeftijd In de Donderdag-cyclu! Aug. De Bron Toegang 14 Aanv.: 2 4 15 6 45 en 9.— uur. Ov. dagen- 2-30 6.45 eh 9.— uur. CITY THEATER Westsingel 7. Tel. 6511 Van 22 t m. 28 Aug. IJscotourlstea Toegang elke leeftijd Aanv.: Zo 2 4 15 6 45 en 9.— uur Ov. dagen 2 50 6.45 en 9.— uur Zaterdag 23 Woensdag 27 Aug. 2 en 4.— u kindervoorstellingen Hans en Griet je. REMBRANDT THEATER Langestraaj 129. Van 22 t.m. 25 Aug. Misdaad N.V. Toegang 14 jaar. Van 26 ïJfl. 28 Aug. Joan de onverschrokkene Toegang 14 jaar. Aanv Zo 2— 415 6.45 en 9.uur. Ov. dagen. 2-w 6.45 en 9 uur. CITY THEATER. Burg Grothestraat 5 SOESTD1JK. Tel. 2790. Van 22 t.m- 27 Aug. Een Amerikaan ln Pari!» Toegang elke leeftijd. In de Don-/ derdTag-cyclus 28 Aug. Casablanca. Aanv.. Vrijdag 8.— uur, Za. en Do, 2 30 6-45 9— uur. Zo. 4.15 6 45 eru 9.— uur. Ov. dagen- 2.30 en 8.- uur. Zaterdag en Woensdag 2— 4.— uur. Zondag 2 uur klndec-f voorstellingen Klein Duimpje. WOENSDAG 27 AUG. le Lustrumvie ring speeltulnver. De Vlasakker» 1ULEUM KLKHriL westsingel Dage lijks geopend, oehaive Zondags.' werkdagen van 10—12 en 1—4 Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur A G HUIS. Paulus Buyslaan 1. van li Juli tot en met 31 Augustus, schil- derijenexposltie van leden van ie' A.K G De Ploegh en Het Spectrum. Dagelijks open van 1012 en van 14—17 uur Zondags alleen van 1-' 17 uur. Burgerlijke Stand 23 Augustus 1952. Geboren: Margaretha Aleida. van H L J. van Elsdingen en M. Bitterling; Marie José. d. van A. W. Versteeg en G W. Sminjt. Johanna Maria Pancratia, d. van D van Kooij en J. M van de Kool. Overleden: Klasina Merkenij. 4j jaar. ongehuwd; Hotze Nicolas Boersma. 9 mnd.. z van J C Boer^ ma en A. M. Hommel; Cornells Spv" kerman. 62 jaar. ongehuwd-' Baas, 52 jaar, ongehuwd.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2