STADSVENSTER gebied van Veel schoons te zien op gevelstenen en uithangborden ONS POSTDUIVEN-NIEUWS Nederlander maak briket uit houtafval In Soest komen 133 woningen TUSSEN KREUPELSTRAAT EN KAMPERBINNENPOORT: In De Rustende Landmanis het nog als 129 jaar geleden Noteert U even DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB 2 Dinsdag 26 Augustus 1952 Amersfoort, ruk aan oude architectuur. Is helaas op enkele punten bui tengewoon arm, want men kan er nog slechts zeer sporadisch een mooie antieke gevelsteen ontdekken, terwijl men de ouderwetse uithangborden en de huisnamen op de woningen bepaald met een lantaarntje moet zoeken. Slechts de Kampstraat maakt op deze regel een uitzondering, want tussen de Kreupelstraat en de Kamperbinnenpoort valt op het gebied van gevel stenen en uithangborden ontzaglijk veel schoons te zien. Blijkbaar moet dit voor de vreemdeling verborgen blijven, want in de folder van V.V.V. wordt over al dit schoons met geen woord gerept. Teneinde eens te zien wat er nog aan gevelstenen en uithangborden in onze stad overgeschoten is, heb ben wij onlangs een wandeling door de stad gemaakt, waarbij wij niet al leen verrassende dingen ontdekten, maar soms ook een onstellend gebrek aan eerbied voor het stadsschoon. terugkeren, want er is nog veel meer moois te zien. Perceel no 47 is immers het „Oiid Barnevelder Veerhuis, Het Zwarte Paard", zoals nog steeds het uithangbord weet te vertellen. Op het bord staat een huisje geschilderd met een zwart paard ervoor. Het pand zelf plaatst ons ook alweer een honderdvijftig jaar terug, want geen grote spiegel ruiten heeft het, maar gewone huisramen met van die ouderwet se blauwe horren achter de ruiten, terwijl de waardin een gemoedelijk praatje over de onderdeur kan ma ken. Jammer is het, dat één van de luiken ontsierd wordt door een foeilelijk emaille reclamebord „An no 1952". Het Zwarte Paard" is anderhalve eeuw oud Natuurlijk zijn wij in de Kamp straat begonnen bij perceel no 42 op de hoek van de Oliesteeg. „De Rustende Landman" staat er in goud afgebeeld op een bord boven de ingang. In het huis zit een ta bakskerverij en dus rookt de land man „Anno 1323" een pijpje, ter wijl hij op zijn kruiwagen uitrust Vroeger waren m dit huis niet alleen tabak verkrijgbaar, maar ook geest rijke dranken, zodat de landman bij aankomst in de stad tevens zijn dro ge keel kon bevochtigen. Omstreeks 1940 werd de slijterij stopgezet en bleef alleen de tabakshandel over. Wij zijn ook eens even naar binnen gestapt enbemerkten toen, dat wij een stap van honderd-negen-en- twintig jaar terug gemaakt hadden, want het interieur is nog haast net zo, als het was bij de opening van de zaak. Nog een landman Toen wij later op de dag de Bloemendalsebinnenpoort uitwan delden hebben wij even onze ogen uitgewreven, want ziet, daar zagen wu boven de deur van een slijterij ongeveer dezelfde landman in goud op een dito kruiwagen rusten en ook al met de onafscheidelijke pijp in de mond! Ook hier zijn wij naar binnen gegaan en toen hoorden wij de oorsprong van deze twee gou den rustende landmannen in één stad. In 1823 was er een heer Uylenbroek, die aan zijn twee doch ters ieder een tabakskerverij plus slyterij cadeau gaf. Beide zaken kregen dezelfde naam. De ene was gevestigd aan de Kampstraat en de andere aan de Bloemendalsestraat. En zoals aan de Kampstraat de ta bakskerverij gebleven is en de slij terij verdwenen, zo is het hier juist omgekeerd gegaan, want in 1918 werd de tabakskerverij aan de Bloemendalsestraat stopgezet en bleef de slijterij in leven. Maar tot op de huidige dag vertoont onze stad daardoor het unicum van twee verschillende zaken met dezelfde handelsnaam, iets wat normaal nim mer toegestaan is. Maar laten wij tot de Kampstraat Koeien veroorzaken f 80 schade Een onbekende man, liep gister middag met twee koeien over de Weverssingel in de richting van het Zand. Door een aldaar geparkeerd staande auto weken de koeien ver naar links uit, waardoor een bak fiets, bestuurd door een kwekers jongen tegen een boom reed en ver volgens in de Singel belandde. Tweehonderdvijftig kilo tomaten kwamen met de kweker in het vuile water. De heer v. d. H smid, voor zag de kweker van droge kleren Omstanders brachten de bakfiets en (enkele) tomaten op het droge. De schade wordt op ongeveer f 80 ge raamd. Kampstraat 24 is „De Keershof" en heeft dus een gevelsteen, die een mand met kaarsen laat zien. Pand no 10, „D'gekroonde Bye- Korf" genaamd, werd in 1687 ge bouwd, zoals op de gevel staat aan gegeven. De steen toont een grote bijenkorf, waarboven door twee en gelen een gouden kroon gehouden wordt. Tijdens het bewonderen van de prachtige gevel ontdekten wij helaas óók de „Steen des Aan stoots", want wij braken bijna onze nek over een steen, die op de hoek van de Kampstraat en de Grote St. Een van de mooiste gevelstenen van Amersfoort kan men vinden in de Kampstraat. De zilveren molen met de gouden letters en de groene achtergrond is een prachtig ornament. (DvA-Archifoto) Jansstraat uit het trottoirtje steekt. De lelijke woorden, die wij na tuurlijk geheel binnensmonds be zigden. zullen wij niet neerschrij ven, maar wél vragen wij: „Kan dat ding niet verwijderd worden?" Het stadsschool wordt er beslist niet door geschonden en de kans, dat een vrachtwagen tegen de hoek van het huis op zal rijden, wanneer die steen er niet meer staat, is heus niet erg groot. Na deze aanstotelijke steen von den wij de mooiste steen van onze stad, t.w. „De Snuif Molen", die zich op no 2 bevindt. De zilveren molen met de gouden letters en de groene achtergrond is een prachtig ornament in de ook al zo mooie gevel. Helaas vormt de Kamperbinnen poort tevens het einde van dit ge velstenen dorado, want in de bin nenstad zijn, zoals wij in een vol gend artikel zullen zien, de gevel stenen helaas zeer dun gezaaid, ter wijl er toch ongetwijfeld veel en veel meer geweest moeten zijn. Ook viel het ons op dat slechts 'n heel enkel huis nog de „huisnaam" op de gevel heeft staan, hetzij geschilderd, hetzij in steen vereeuwigd. Onmis kenbaar is dit een gebrek in onze fraai gerestaureerde stad. J. H. E. REESKAMP Wielrijder breekt pols Op de Bisschopsweg ter hoogte van perceel 23 stond gistermorgen de 21-jarige R. met zijn rijwiel in de hand. Een wielrijder, een zekere G. uit Meppel reed met een koffei in zijn hand in de richting van de Vermeerstraat. De heer H. een mo torrijder, haalde bij het passeren van G. niet voldoende uit, waar door de motor met de koffer in aan raking kwam. G. viel tegen R. aan; beiden smakten tegen de grond. G. brak de rechter pols. Per G.G. en G.D. werd hij naar het St. Elisa beth ziekenhuis vervoerd. Na aldaat behandeld te zijn kon hij huiswaarts keren. DJAKARTA Met de „Willem Ruys" is Donderdagochtend te Dja karta aangekomen een groep van 16 buitenlandse artsen. Deze artsen komen uit Nederland. Duitsland en Oostenrijk en zullen over geheel Indonesië worden geplaatst. APV „De Reisduif" GRAND THEATRE Snouckaertlaan 4, Tel 4632. Van 22 t.m 27 Aug. De Hertogin van Idaho Toegang elke leeftijd. In de Donderdag-cyclus 28 Aug. De Bron. Toegang 14 jaar. Aanv.: 2.4.15 6.45 cn 9-— uur. Ov. dagen: 2.30 6.45 en 9.uur. CITY THEATER Westsingel 7. Tel. 6572. Van 22 t.m. 28 Aug. IJscotouristen. Toegang elke leeftijd. Aanv. - Zo. 2 4 15 6.45 en 9.uur Ov. dagen- 2-30 6.45 en 9.uur. Zaterdag 23 en Woensdag 27 Aug. 2— en 4.— uur kindervoorstellingen Hans en Griet je. REMBRANDT THEATER Langestraat 129. Van 22 t.m. 25 Aug. Misdaad N V. Toegang 14 jaar. Van 26 t.m. 28 Aug. Joan de onverschrokkene. Toegang 14 jaar. Aanv.: Zo 2— 4 15 6 45 en 9.uur. Ov. dagen. 2.30 6.45 en 9.uur. CITY THEATER. Burg Grothestraat 38, SOESTDIJK. Tel. 2790. Van 22 t.m. 27 Aug. Een Amerikaan in Parijs Toegang elke leeftijd. In de Don derdag-cyclus 28 Aug. Casablanca. Aanv.: Vrijdag 8.— uur. Za. en Do 2.30 6.45 9.— uur. Zo. 4 15 6 45 en 9.— uur. Ov. dagen: 2.30 en 8.— uur. Zaterdag cn Woensdag 2.en 4.— uur. Zondag 2.— uur kinder voorstellingen Klein Duimpje. WOENSDAG 27 AUG. Ie Lustrumvie ring speeltuinver. De Vlasakkers". 1IUSEUM FLEH1TE, Westslngei Dage lijks geopend, bebaJve Zondags: werkdagen van 10—12 en 1—4 uur Zaterdag: 10—12 en 1.30—3 uur. A, G. HUIS, Paulus Buyslaan l van 19 Juli tot en met 31 Augustus, schll- derljenexpositle van leden van het A.K.G. De Ploegh en Het Spectrum Dagelijks open van 10—12 en van 1417 uur. Zondags alleen van 14 17 uur. Burgerlijke Stand 25 Augustus 1952 Geboren: Robert Herman, z. v. H M. van de Rotte en M. C. Fredriks. Hendrikus Jacobus, z. v. F. Gouw en E. van Grol. Bernardus Hendri- kus, z. v. J. van der Linden en M. G. van Maurik. Willemijntje, d v R. van den Brink en W. van Veen. Cornelis Maria. z. v. G. Hooft en J P. G. Dons. Wilhelmus Antonius Henricus, z. v. A J. Corbee en W E Suter. Jan Evert, z. v D. Vree man en M. de Wit. Jacques Désire, z v J. Wery en H G. A Vasten- burg. Overleden: Hepeltje de Waal. oud 75 jaar. wed. v. R. S. Boersma. Eli sabeth van Kooten. oud 1 mnd d. v. A van Kooten en T. van Ginkel. „De Reisduif" hield een wedvlucht vanuit Marbehan. In concours wa ren 311 duiven. Aankomst eerste duif 11.461; aankomst laatste duif 12.48.46. Eerste aangewezen 25 cent J. H. Schram met no. 6; tweede aangewezen 25 cent B. v. d. Burg met no. 30; eerste aangewezen 10 cent W. Verheuvel met no. 14; twee de aangewezen 10 cent J. v. d. Burg met no. 15. Eerste Koningspoel N. van Dasselaar met no. 1; tweede Koningspoel H. Pieters met no. 2 N. van Dasselaar 1, 48, 57, H. Pio- ters 2; L. Krabshuis Jr 3, 52: N. Pieters 4; J. Verstraeten 5. 7, 9, 37; 42; 64; J. H. Schram 6, 36; H. van Dasselaar 8; J. Haarmans 10, 34, 40 B. Jansen II 11. 22, 47; C. Neervoort 12. 21; J. Maassen 13. 32. 72; W. Ver- heuvel 14, 63; J. v. d. Burg 15; A. L. Verstraeten 16. 77; T. van Drie 17: K. Labrie 18. 20. 65, 69; G. Kluver 19; J. de Vries 23. 31. 39. 76; W. Bocg- heim 24; J. v. d. Kooy 25; J. Mees 26. 27, 51; G. ter Horst 28. 50. 59. 70: W. H. Fliek 29. 71; B. v. d. Burg 30; Fr. van Zanten 33, 56, 73; L. Krabshuis Sr 35, 55- B. Jansen I 38; W. Koenen 41, 74; H. K. Meijer 43. 62. 75; B. Smit 44; H. Bleumink 45; Brink Kas 46, 53; J. Overeem 49; Graaf v. Pla teringen 54; G. Malenstein 58; W. Bouman 60. 78. E. Willemsen 61; J. de Jager 66; R. J. Berghuizen 67; A. v. d. Starre 68. Bij de wedvlucht vanuit Eindho ven waren 102 jonge duiven in con cours. Aankomst eerste duif 10.10.32, aankomst laatste duif 10.42.16. Eerste aangewezen 25 cent J. Barbie met no. 2; eerste aangewezen 10 cent B. v. d. Burg met no. 5. Eeiste Ko ningspoel J. Lutters met no. 1. J. Lutters 1, 4; J. Barbie 2; K. Labrie 3; B. v. d. Burg 5, 1(1 16, 26; H. Dasselaar 6. 23E. v. d. Brink 7. 24; C. Neervoort 8; L. Krabshuis Jr 9; L. Krabshuis Sr 11, 18, 25; L. Te- rol 12. 19, 22; J. Spies 13. W. Ver heuvel 14; N. Dasselaar 15. 20. 21H. Pieters 17. Wedvlucht vanuit Eindhoven met oude duiven op Zondag 24 Aug. Aankomst eerste duif 10.14.55; aankomst laatste duif 10.41.15. Eerste AW 25 cent W. H. Fliek no. 7; eer ste AW 10 cent J. Mees no. 4. Eerste Koningspoel B. Jansen I met no. 8. Tweede AW 25 cent W. Verheuvel no. 20; tweede AW 10 cent H. Pie ters no. 8 Tweede Koningspoel J. de Vries met no. 2. Speciaals van no. 1 tot en met no. 8. B. Jansen I 1; J. d. Vries 2, 6. 10. 26. 29. 30; E v d. Haar 3. 27; J. Mees 4. 19. 37 J. H Schram 5; W. H. Fliek 7. 38; H. Pieters 8. J. Overeem 9. 14, 33, 47; L. Krabshuis Sr 11, 25. 36; A. L. Verstraeten 12, 34; N Dasselaar 13, 43; W. van Pla teringen 15, 21. 28. 32 L. Krabshuis Jr 16; L. Maassen 17, E. v. d. Brink 18. 48; W. Verheuvcl 20; J. Termaat 22; H. van Putten 23. 42; L Terol 24; E. Willemsen 31 J. d. Bruin 35; B. Jansen II 39; H Bleumink 40; B. v. d. Burg 41; C. Neervoort 44; J. Kooy 45; K. Labrie 46; J. Peper 49N. Pieters 50. APV „Pro Patria" Pro Patria hield een wedvlucht vanuit Arlon. Afstand 277 krn. De duiven werden gelost 11.30 uur. Wind Noord-Oost. Aankomst le prijsw. duif 2.36 50 uur; idem laatste 3.10 46 uur. Aangewezen 10 ct. no. 3, idem 25 ct. no 1. Scheerweg no. 1. Speciaal 10 ct. no. 12 rest no. 3. H. J. Diekerhof 1 10.' W. B. A. de Graaff 2 5 8 12 15. D. van Ooik 3 6 14, G. Elsinghorst 4 9 16 17. C. van Winterswijk 7. J. R. Schoonman 11 18, C. de Vries 13 19. 1980. Rob vindt het toch wel vreemd, dat Chris, tiaan het nu over Ralfo moet hebben, terwijl er juist een zeilschip in de buurt is. Maar dat Kan toch alleen toeval zijn? Ja. het is een schoener en het schip loopt een behoorlijke vaart, Alleen schijnt die schipper niet best uit te kijken, want het schip komt -echt op de „Vrijheid" aan en blijkbaar heeft niemand aan boord van de schoe ner het gevaar n de ea ten. Rob schiet ;en püar lichtkogels af om de aandacht te trekken. Ach, hij weet niet, dat Ralfo zich ondertussen staat te verkneukelen van plezier. Die stomme Hollander is nog zo vriendelijk om een paar lichtkogels af te schie- ten. Mooi zo, nu zal zijn prooi hem niet meer i ontgaan! Wat schreeuwt die kanaak op het voor schip? O, die wil hem ook even wijzen op het gevaar van een aanvaring. Braaf zo, jong maar Ralfo weet wel wat hij doet. Westland krijgt een Druiven- koningin Er heerst op het ogenblik een ware Koninginne-rage. Amper heeft de Haagse Bloemen- koningin afstand van de troon ge daan. of het West- land krijgt een Druivenkoningin. De 22-jarige Jo Steenks, die om zo te zeggen tussen de druiven is op gegroeid haar vader heeft een grote kwekerij in Naaldwijk zal op 3 September de regering over haar rijk-van-één-week aanvaarden. Op die dag zal zij in een open caleche i niet- twee hof da- mes plechtig wor den ingehaald in het Westland. De burgemeester van Naaldwijk zal haar op het stadhuis ontvangen en wanneer dat eenmaal is gebeurd, begint in het hele West land een feestweck. waarin op een druifje meer of minder niet wordt gekeken. Want meisjes in fraaie klederdrachten gaan dan met grote trossen rond en laten ieder die wil happen. Voelt u er ook iets voor? (Van een onzer verslaggevers) AMERSFOORT. Al twintig jaar lang zoekt men zowel binnen als buiten ons land naar de oplos sing van het probleem hoe men houtafvalstoffen economisch ver antwoord in het productie-proces kan opnemen. Bleven de meeste pogingen op dit gebied zonder veel practisch resultaat, thans is de fa Wolfs te Baarn er in geslaagd uit houtafval briketten te vervaardi gen die iets goedkoper zijn dan eierkolen en in kwaliteit en brand duur niet voor steenkool van de middenklasse onderdoen. Het as- percentage van de briket is zeer laag. Aldus deelde men ons gisteren mede op het bureau van het Ne derlands houtproducten instituut te Amersfoort. Ofschoon bij de grote houtver werkende industrieën in het bui tenland, op technisch gebied reeds veel is bereikt, is het houtafval. WOUDENBERG CJVV-juniores winnen van Woudenberg met 5-1 Zaterdagmiddag hebben de CJVV juniores van Woudenberg gewonnen met 51. De rust g>ng in met 21. De heer B. Methorst reikte de win naars een beker uit. Woudenberg kreeg een 2e prijS en Renswoude een 3e prijs. Zaterdagavond speelde het le elf tal van Woudenberg tegen de vete ranen. De rust ging in met 11. De oudjes deden goed hun best. maar konden niet voorkomen, dat het le elftal met 41 won. dat per jaar naar schatting enige honderdduizenden tonnen bedraagt, steeds een zeer aanzienlijke ver liespost gebleven. In het buiten land speciaal in Frankrijk, Bel gië en Noorwegen, bestaat, zo ver zekerde men ons. belangstelling voor de Nederlandse uitvinding Ook zou de Nederlandse regering in verband met de mogelijkheden tot deviezenbesparing reeds enige interesse hebben getoond. Overigens kon men ons nog geen mededeling doen omtrent de datum en de plaats, waarop men met de productie zal gaan be ginnen. Wel is op het fabricage- procédé octrooi aangevraagd. Of en in hoeverre deze uitvin ding voor het economisch en maat schappelijk leven van belang kan zijn, zal de toekomst moeten uit- HOOGLAND Auto in sloot gereden Hedenmorgen is de heer W. L. V. uit Rotterdam te Hoogland met zijn auto in de sloot langs de Bun schoterstraatweg gereden. De heer V.. die op weg was naar Bunschoten om daar enige klanten te bezoeken, raadpleegde al rijden de zijn notitieboekje en lette enige ogenblikken niet op de weg. Toen hij ontdekte, dat zijn auto de berm inreed, veranderde V. zo abrupt van richting, dat hij in de aan de andere zijde van de weg gelegen sloot terecht kwam. Ongedeerd kon de heer V. zijn auto, die wei nig schade heeft opgelopen, verla ten. De wagen is met een kraan wagen uit de sloot opgetakeld. SOEST Zonder enige discussie werd Maandagavond door de raad van Soest besloten tot de bouw van 133 woningwetwoningen. Wethouder Van Zadelhoff lichtte het voorstel van B. en W. toe en deelde daarbij mede, dat het cre- diet met 20.000.moet worden verhoogd, voor het verplaatsen van kasten en nachtverlichting, waar over men in onderhandeling is met de P.U.E.M. Het onderhandse aanbesteden van de bouw dezer 133 woningen werd ook conform besloten, alsmede een drie-tal geldleningen. groot 1.193.265,De bouwkosten be dragen totaal 1.191.272. Nadat de voorzitter de vergade ring reeds had besloten, kwam het raadslid, mevr. BungenerOdinot (CPN) binnen, die in de mening verkeerde, dat de vergadering om half acht zou aanvangen. Toen zij vernam, dat het gehele voorstel zonder discussie of op merkingen was aanvaard, riep zij enige keren achter elkaar „Dat is erg. dat is erg" en viel op haar zetel neer. Jongeman in badcel bedwelmd Bij de fam. H. aan de Birkstraat te Soest werd een der inwoners, een zekere K., nadat hij langer dan gewoonlijk in de badcel verbleef, aldaar in bewusteloze toestand aan getroffen. De in allerijl gewaar schuwde dr Rupert kon de levens geesten weer opwekken. De oorzaak is bedwelming door Butagas. Meisje aangerand Zondagavond om half tien werd een ongeveer 20-jarig Soester meis je, dat per rijwiel over de Eigen domweg te Soest reed, door een man aangegrepen. Hij trok haar van het rijwiel, waarop een hevige worsteling ontstond. Luidkeels schreeuwde het meisje om hulp en spoedig waren omwonenden ter plaatse. De onverlaat koos het ha zenpad, doch een duidelijk signale ment kon aan de politie worden opgegeven. Door de schermutseling was de aanvaller aanzyn gelaat gewond geraakt, doch ook het meisje had verwondingen opge lopen. Op de plaats van het misdrijf vond de politie, die terstond een uitgebreid onderzoek instelde, on der leiding van inspecteur Scholt- meijer. een belangrijke stille ge tuige en aan de hand van deze ge gevens en het signalement, kon een uur na het gebeuren de vermoede lijke dader in z'n woning worden aaigehouden. Het bleek een _22- jarige Soester inwoner te zijn, ge naamd v. K Na aanvankelijk te ontkennen, heeft hij Maandagmid dag, na confrontatie met het aan gevallen meisje, een volledige be kentenis afgelegd. Hij zal voor de Officier van Justitie worden geleid. BESTRIJDING AARDAPPEL-MOEHEID Tegen een 23-tal aardappelver bouwers te Soest is proces-verbaal opgemaakt, daar zij zich niet heb ben gehouden aan het verbod om op grond waar het vorige jaar ook reeds aardappelen waren verbouwd, niet wederom dit product te bou wen. het omlaag glijden weer op liep over het bruggetje mee. bracht de capsules van alle rf..9Ton(sfonc* ,en hij vol Wat U verwacht gebeurde melkflessen, die zij de laat- u,.- nJet baalde veilig (zij ste tijd heeft leeggedronken. het dan ook met moeite en Met het nodige zilverpapier Klop pijn) de overkant. De groep ging in loppas de richting blijde verwachting in de envelop keek. weet u wat hij er toen in vond? Een briefje. En op dat briefje stond „Lekker mis". Het van de kazerne uit. kind, verhit en nog hijgend van de inspanning, hield zich groot maar had moeite zijn tranen te bedwingen. „Een kinderachtige grap,'' vond een van de omstan even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf oor. Oefening 2 De omstanders bleven nog even staan napraten. Critiek was er te over. dat kunt U zich er bij was het een hele zak vol. Dikkie de Graaf van de Ja-.fifn:1.1 Amersfoortseweg 104 be- rondom Luzern hoort ook tot de ijverige sen! werkers. Nu weer gaf hij Veer weer een kartonnen doos vol zilverpapier en capsules. Wie wil Veer nog eens wat papieren zakken (tl. lilWWITISnEliUIÏÏiD fam. Rik- een grote kerel uithalen. Maar bij zo'n kind der.: ;.Ais ze ia, ZubiJ rich voorstellen. Stadsver,- Ser hard om een arote kerel u,.helen. gemengdHy'lui'.- Maar nict all«n terde alleen en maakte eni ge geheugennotities. „Dat was In mijn tijd anders," zei een zeventigjarige snorre- Oefening Lekker Mis EZER dagen waren er ergens in onze stad wed strijden in een speeltuin. Een van de nummers ivas mastklimmen. Een van de deelnemers was een klein tjé""op"een'"van"onze"sin- Op zijn inspectietocht door de stad zag Stadsvenster- kijker gistermiddag een groep van ongeveer dertig militairen die onder de lei ding van een sportinstruc- teur aan het oefenen waren. De in trainingspak gesto ken leider had als gvmna- stiekmateriaal een brugge in het Veen, weet men wat sparen is, ook in Amers foort wordt regelmatig pa- pier binnengebracht. Daar krant regelmatig krijgt toe- Buitenland 2 Van mej. F. van B. (wij zullen heus je naam niet voluit in de krant zetten hoor. omdat je het zo vrien delijk vroeg) kregen wij ook al een kaart uit Zwitserland. Uit Lausanne. Fijn dat je de eeuw van kolonisatie en tro penzon geschreven. „Kinder werk." zo vervolgde hij zijn tot de (gretig luisterende) omstanders gerichte rede voering. „In trainingspak aan een bruggetje hangen, o.,.- In veertien-achttien, was het dik jongetje van een jaar of gejs gekozen. Aan de onder- tirailleren met volle bepak king. In de brandende zon," ,ullllutl„ voegde hij er triomphante- lachte bemoedigend hoewel moesten de verdedigers van lijk aan toe. „Veertig kilo- k.-;— r,i- ons koninkrijk zich over het M water slingeren De kleinen dc_ Utrechtsestraat. Nauwe - *j hviu 5cnui.t;ii. .-ion uc uiiuei - zeven, dat parmantig op de ste van de verticale buizen mast afstapte. Het publiek die de leuning vormden. hoewel mnpsfpn i' bijna iedereen dacht: Die komt toch niet boven". Het leek dan ook eerst helemaal hadden" eerTmakkieT voor de niet te gaan. Het jochie langeren was het een mnr- schoot niet op en dreigde teling. Van sommigen dwar- keer op keer langs de smal- relden de in kistjes gesto- le dunne bast omlaag te glijden. Maar het publiek meter marcheren met tach tig pond op je rug," kom daar nu eens om. Dat vliegt maar in auto's heen en weer, of dat aan het front zo gemakkelijk gaat Hoofdschuddend zocht hij zijn v/eg. Moeder de vrouw liiks van vacantie terug of zij waren alweer met oen enorme zak papier present. Bert Batavier. O L. Vrouwe kerkhof 9. behoort ook tot de vaste kern van verzame laars En dan als laatste voor vandaag noemen wij Ina en Evert van Midden dorp uit de G. v. Sterling- werfstraat 17. Zij verdienen een pluim voor alles wat zij voor de geleidehond bij eenbrachten. Buitenland 1 ken voeten door het vuile grachtwater, tot groot ver kreeg respect voor de moe- maak van diegenen die reeds had de thee klaar staan. dige pogingen van het kind veilig (en droog) de over- en moedigde luidkeels aan. gang hadden gemaakt. Een Het jongetje zwoegde door, soldaat zagen wij steeds de tanden op elkaar geperst weer achter een voorganger Van de administratie kreeg S.V.K. het verzoek een be dankje in zijn S.V. op te nemen voor de buitenge woon fraaie kaart die de fam. Riksen uit de Edison- Het zilver wordt weer met straat 63 stuurde. Wij zijn Zilvervloot gestuurd. Als je voor het eerst in het buitenland werkt is het toch wel prettig af en toe nog eens iets uit Amersfoort te vernemen hè? Jammer dat mevrouw zo vaak uit is. maar de hoofdzaak is toch dat de kinderen lief zijn, of niet? Schrijf nog maar eens aan S.V.K. Service Een onzer redactiemannen moest gisteren de Veluwe op. Daar zag hij in een dorp ('t Was in de buurt van Putten) voor een raam van een school een busje hangen. Een kartonnen kaart hing er boven (achter glas). „V.A.D. dienstregeling in de bus," stond er op. Re dactieman keek in het busje en inderdaad er zat een dienstregeling in. Na ge bruik heeft hij hem weer in en waarachtig, hij vorderde, schuiven Hij dorst kenne- ladingen binnen gebracht, altijd blij van onze abon- het metalen doosje gelpaatst. Voortdurend aangemoedigd, lijk niet. Van zo'n grote ke- Ook het Veen onder leiding né's een levensteken uit het Op de stoep van de school staagde de kleine er in tot rel als hij was. zou je zo- van vriend Veer is actief, buitenland te krijgen Ple- heeft hij een drie kwartier aan de top van de mast te iets niet gedacht hebben. De kinderen Pruis bijvoor- zier doet het ons ook. dat op de bus gewacht Zo lang klimmen en daar een van Hij zat in zijn rats. dat was beeld brachten een zak U regelmatig onze krant in duurde het namelijk nog boordevol met papier de enveloppen te grijpen, voor de vele belangstellen- die er nis prijs hingen. Toen hij rood en bezweet en met den duidelijk Zit gnuifden vodden. Die Jacob" Riekie toen hij uiteindelijk over de en Willy weten van aan een blaar op de voet van gracht móést. De instructeur pakken. Janny Zwitserland mocht ontvan gen. Dat U nog veel ple zier mag hebben in het vice daar. niet"* (Wij bedoe- van Beek schitterende berglandschap len van die school). voor er een bus naar Amers foort vertrok. Wel een ser- Onverlaat steekt hooiberg in brand Zaterdagnacht te ongeveer 1 ui*1 zag een wielrijder, die het Kerkpi} passeerde, dat achter de woning vas de veehouder A. W. Hilhorst. Lat! ge Brinkweg 52 alhier, brand wyj uitgebroken in een hooiberg, d» weldra in volle vlam stond. Direct waarschuwde de wielrijder de be woners, die reeds te bed warei] Door de omstandigheid, dat in onmiddellijke nabijheid van ct hooibergen een slang op de water leiding was aangesloten, kon m?: direct met blussen beginnen. D» vrijwillige brandweer was ookspo». dig ter plaatse en begon het woo:- huis en de andere hooibergen, way tevens een grote hoeveelheid rogc? en haver was ondergebracht, nat t; houden. Het inspannende werk weri beloond. Alleen de eerste hooiber: en gedeeltelijk een andere werde: een prooi der vlammen. Het ni- blussen vorderde echter de gehe'jl nacht en een gedeelte van de Zon dag. De boerderij liep alleen ws- terschade op, doch alles is verze kerd. Naar de oorzaak van de brac} wordt een diepgaand onderzoek in-i gesteld, daar hier sprake is van cp- zettelijke brandstichting. Van hov. broei is geen sprake. Dat al meer- dere boeren hun hooibergen «3 prooi der vlammen zagen worden is vermoedelijk te wijten aan ea onverlaat, die 's nachts er op u::- trekt om z'n schandelijk en vernl». tigend werk ten uitvoer te bren gen. Oriënteringsrit van MACS Zondagmiddag hield de Motor- ea Automobielclub „Soest" haar uitge stelde orienteringsrit. Een groot aat- tal deelnemers was om twee uui aanwezig in café „Zonneheuve!", waar de start plaats vond. Autom> bilisten en motorrijders moeste:! een parcours rijden van 120 km.d-ü was uitgezet door de heer G. Stan Het traject, dat de bromfietsen moesten rijden bedroeg slechts km. Het is een schitterende rit ge weest. Automobielen 1. G. v. Schupper, Amersfoort 55 strafpunten; 2. R. G.| van Essen. Soest 64 str.p.; 3 G! Slagt. Soest 95 str.p.; 4. B. MeU Soest 137 str.p.; 5. J. van Breuke- len. Soest 168 str.p. 1 Motoren: 1. J. C. van Vuurde. Zeist 124 str.p.; 2. A. Vuijst. Soesti 156 str.p. Bromfietsen: 1. Mevr. P. v. Rou wendaal. Soest 144 str.p.; 2. J. War ders. Soest 149 str.p.; 3. Koelewijn, Soest 156 str.p. (na loting); 4. W.| Hilhorst, Soest. 156 str.p. (na loting).] De „Coupe De Zonneheuvel" werd gewonnen door de beste kaartlezs- res mej. T. v. d. Velde uit A'foort PV „De Zwaluw" De P.V. „De Zwaluw" te SoeA hield j.l Zondag een wedvlucht vanaf Marbehan <B.) afstand 273 km. In concours waren 216 duiven, die te 7 uur met kalme Noorden wind werden gelost. Aankomst eerste duif 11.47.59 u, bereikt* snelheid 946.87 meter per minuut De laatste prijswinnende duif ar riveerde om 12 50.8 u. Totaal uit slag; H. Gorjssen 1. 46; A. Dorre- stem 2. 8. 27. 40. 42. 45. 48; A. Slooten 3. 17. 25; J. v. d. Brake! 4. 44; Sj. Rijksen 5. 9. 30; P. de Bei 6. 19. 53. 54; J. Leek 7. 47; J. Ot- tens 10, 26; H. Onwezen 11, 59; H. Kriek 12. 49; W. v. Klooster 1* C. v. Soest 14. 28, 32; A. SnUdert 15; mej. G. Zimmerman 16 20 22 52, E. v. d. Broek 18; N. v. Veen 21; C. v. Veen 23; W. Krijt 24; L. Klooster 29; A. Riksen 31. 35. 34 G. Visser 33; J. v. d. Belt 34; P Grift 38; J. Knoops 41; A. v. 43; J. Rausch 50; C. Coerman 51. PV „De Vriendschap" De postduivenvereniging „D* Vriendschap" te Soest hield e<fl wedvlucht vanaf Marbahan (B1 Hieraan namen 114 duiven deel, di« te 7 uur werden gelost. De eerst* duif arriveerde om 11 uur 51 mia 29 sec. en bereikte een snelheid van 935.76 meter per minuut. laatste prijswinnende duif kwam o? z'n hok om 12 uur 50 min. 49 set De uitslag luidt: G. Sukel 1 9, D- J. Bos 2 22. E Veerman 3 5, E Daatselaar 4, W. Nieuwenhuis 6 11 15 20 23 26 28. G. Ruttenberg 7 1* G Sikkelbein 8. J. Gaasbeek 10 U 27. G H. v. d. Broek 12 29, R. Kos ter 13 17 19 24, J. Onwezen 14 C. Dijkman 21. Timmerman pleegde steun-fraude Eén maand voorwaardelijke gevao- genisstraf met een proeftijd van dr* jaar benevens een boete van f 15. suN- vijf dagen hechtenis, eiste de Of(iaer van Justitie tegen een 29-jarlge unj- merman uit Soest, die voor de Utrecht se Politierechter terechtstond weC'E' steunfraude. De verdachte had tn December J* het vorig Jaar onrechtmatig een wekt*- uitkering genoten door op het desfre treffend steunformuller eigenhandig handtekening van zijn werkgever plaatsen. Aldus had hij een bedrag ongeveer f 19o wederrechtelijk in wacht gesleept. Toen het bedrog ont dekt werd had hij een gedeelte van som afbetaald en is daar thans D0» verder mee doende Gelet op het blanco strafregister v»a de verdachte en zijn goede wil tot na stel van de berokkende schade, ver oordeelde de Politierechter de man cttf' form de clemente eis van de Officii van Justitie. De zoon van banketbakker Scha£ delle. de 16-jarige A. T. SchaddeB* uit Soest, heeft op de vaktentoon stelling van de vakschool te Utrewt met z'n dragant-werk, een twMÖ* prijs behaald.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2