STADSVENSTER Twaalf koren in een dienst vereni igd Over de Vlasakkers reden ziekenauto's vol gewonden Verdienstelijk concert van Elzenaar in Joriskerk Amersfoortse jongeren nemen loffelijk initiatief Amersfoortse leraar redt drenkeling Opsporing verzocht Onderzeese stad ontdekt 2 Woensdag 27 Augustus 1952 (Eigen bericht) Ongeveer vier a vijfhonderd Amersfoortse zangers en zangeressen, ver enigd in een machtig koor. zullen tussen vijftien en twintig October a.s. in de St. Joriskerk een eredienst houden. Twee Amersfoortse jongelui heb ben hiertoe het initiatief genomen, uitgaande van de gedachte, dat het mogelijk moet zijn in een stad als Amersfoort, waar zoveel kerk- en andere Christelijke koren zijn, alle verschillende richtingen in een dienst te verenigen. Het aantal deelnemende koren zal vermoedelijk het dozijn te boven gaan. dellijk zijn volledige medewerking toe. Zo is het mogelijk geworden dat in October onder de machtige gewelven van de Joris kerk een immens zangkoor geestelijke liede ren ten gehore zal brengen. De keuze van liederen is door een uiterst deskundige repertoirecom missie, gekozen uit het midden van de koordirigenten, bepaald. Van de koren die aan de dienst zullen deelnemen noemen wij: Een man nenkoor van de Oud-Katholieken, een groep van Het Leger des Heils. het koor van de Emmakerk. het Vrij Evangelisch koor, het Gere formeerd koor. het Hervormd koor, de koren van de Bergkerk, de Re monstrantse Broederschap en de Vrijzinnige Gemeente, Soli deo Gloria, en het Oeucumenisch Le kenspelkoor. Machtige dienst in Joriskerk Twee jonge Amersfoorter6, de heren Wout van Dam en Wim Stuf- sel, respectievelijk employé bij de K.L.M. en student in de medicij nen, bespraken enige tijd geleden de mogelijkheid alle Amersfoortse zangkoren in een koor te vereni gen. Zij hebben zich met een aan tal zangkoordirigenten in verbin ding gesteld ten einde de verschil lende kerkelijke groeperingen sa men te brengen. „Het moet toch mogelijk zijn", zo redeneerden zij, „dat ondanks factoren die de mensen gescheiden houden, zij ge zamenlijk een loflied ten gehore brengen". Het enthousiasme waarmee hun plan door de koordirecties ont vangen werd, was groter dan men durfde verwachten. De stoutste verwachtingen bleken overtroffen te worden. Iedereen zegde onmid- De 37-jarlge Amersfoortse le raar, de heer P. van der Hout, die met vacantle ln Schevenlngen vertoefde, heeft er door moedig optreden voor gezorgd, dat een achtjarige jongen aan de verdrin kingsdood ontkwam. De jongen, een zekere A. V. uit Rijswijk, was naar het Schevening- se strand gegaan en bij het zwem men door de sterke zeestroom af gedreven in Zuidelijke richting. Zo kwam de jeugdige zwemmer te recht tussen de brokstukken van de vroegere Scheveningse pier, die destijds door de Duitsers werd ver nietigd. Door de hevige zuiging, die deze obstakels veroorzaken, was de jon gen niet meer bij machte zich bo ven water te houden. De heer Van der Hout, die ook aan het zwemmen was. ging de drenkeling met gevaar voor eigen leven achterna en slaagde er na uiterste krachtinspanning in de jongen tot vlak bij het strand te krijgen. Daar boden andere bad gasten verder de helpende hand. De drenkeling had geen nadelige gevolgen van het ongeluk onder vonden, maar de Amersfoortse redder had een groot aantal schaafwonden opgelopen, aan de in zee achtergebleven pier-ravage. Weg naar vrijheid B. en W. stellen twee plantsoenen open Iedere Nederlander, die wel eens wat van zijn land te zeggen heeft en wie heeft dat niet ver zuimt zelden als „typisch Hol lands" de bordjes met Verboden Toegang die in menigte over de paden en parken schijnen te zijn uitgestrooid, met overtuiging naar voren te brengen. Nu is het zo, dat aan elke verbodsbepaling door gaans overtuigende redenen ten grondslag liggen. Als de overheid ingrijpt door één van de bekende bordjes te plaatsen dan hebben de burgers 't er in de regel ook wel naar gemaakt. Dit is in Amers foort o.a. het geval met de plant soenen. Aangezien B. en W. echter op het standpunt staan, dat een ver bodsbepaling ten aanzien van de plantsoenen eigenlijk als overbodig beschouwd moet worden, willen zij bij wijze van proef vanaf één September a.s. gedurende drie maanden he plantsoen bij Monni kendam en het plantsoen vóór de Gabrie Mehenschool voor het pu bliek open stellen. B. en W. zijn namelijk van me ning, dat er thans redenen zijn om aan te nemen, dat het publiek meer en meer gaat inzien, dat gemeen schappelijk eigendom, gemeen schappelijke plichten schept, be staande uit een zorgvuldig waken voor vernieling of beschadiging van dat eigendom. Het blijft uiteraprd verboden op de gazons te voetballen, te fietsen, tenten op te slaan. enz. Nadrukkelijk wordt er op gewe zen, dat uitsluitend de beide bo vengenoemde plantsoenen mogen worden betreden. B. en W. hopen dat deze proef slaagt, zodat de politieverordening zal kunnen worden gewijzigd en dus ook de overige plantsoenen ter betreding zullen kunnen worden opengesteld. Mogelijk zal tevens onder ogen kunnen worden gezien of nog andere verbodsbepalingen gezien de zelfdiscipline der be volking kunnen worden inge trokken. Het behoeft geen betoog, dat zo de proef mislukt het verbod tot betreding der plantsoenen onver minderd van kracht zal blijven Wanneer dit onverhoopt mocht gebeuren, zal Amersfoort's bevolking blijk hebben gegeven niet opge wassen te zijn tegen de vrijheid, die de overheid haar laten wil. Zilveren arbeidsjubileum Donderdag 28 Augustus zal de heer A. de Waal 25 j'aar werkzaam thn bij het electro-technisch Instal latiebureau B. Schooleman. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd Vrijdag 29 Augustus a.s. spreekuur te houden Het eerstvolgende spreekuur is derhalve Vrijdag 5 September a.s. van 1011 uur. De plannen voor de eredienst verkeren in een vergevorderd sta dium. Als voorganger in deze dienst zal voorgaan ds N. O. Steenbeek, Hervormd predikant. De I.K.O.R. heeft te kennen gegeven deze dienst, die een demonstratie zal zijn van eenheid en innige samen werking, op te willen nemen en via Hilversum uit te zenden. De Commissaris van Politie te Amersfoort verzoekt namens do echtgenoot te worden bekend ge maakt met de verblijfplaats van Hendrika Aleida van Deutekom, ge boren in Amersfoort 22 Januari 1927, wonende te Amersfoort, Maai erspad 8. Signalement: lang 1.75 me ter, zwart haar, bruine ogen, bleke gelaatskleur, rode vlek op de linker wang. Kleding: grijs gestreepte jurk, brui ne jas, nylonkousen, lage bruine schoenen. Zij is ln het bezit van een zwart gelakt damesrijwiel met nik kelen stuur, zwarte zeildoeken ket- tingkast, jasbeschermer en terug traprem. Op 25 Augustus omstreeks 18 uur verliet zij de woning in over spannen toestand. Een ongeluk wordt gevreesd. DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Concerten in het Grand Theatre Zoals wij destijds reeds meldden komt de befaamde pianiste Myra Hess in het Grand Theater een re cital geven. De datum is thans be paald op 23 October. Zij speelt composities van Haydn, Beethoven, Schubert en Brahms. Op 2 October wordt in Grand het eerste van de drie voor dit seizoen op het pro gramma genomen orkestconcerten door het U.S.O. gegeven onder lei ding van Paul Hupperts. Als solist treedt op Michel Schwalbé, die het vioolconcert van Brahms zal uit voeren. AMAC oriënteringsrit Hedenavond zullen de motor- en automobielenthousiasten weer aan het Paviljoen van het Berghotel ko men om de strijd aan te binden in een oriënteringsrit van de A.M.A.C. Deze rit, waarvoor de start om zeven uur plaats vindt, is uitgezet door de heer C. D. van Batenburg GROOTSCHEEPSE MEDISCHE OEFENING Koortsachtige activiteit in mobiel doorvoerh ospitaa l (Van een onzer verslaggevers) Zij, die gistermiddag fietsten of wandelden over de Vlasakkers, zullen ongetwijfeld de indruk hebben gekregen, dat er iets bijzonders, Iets ernstigs aan de hand was. Want op de zandweg langs de spoorlijn Amersfoort Utrecht reden ln snelle vaart militaire ziekenauto's voorbij- Vele van die groene legerwagens, voorzien van Rode Kruis-emblemen, kwamen uit de richting Amersfoort, grote stofwolken achter zich latend en zetten koers naar een groot tentenkamp, dat aan de overzijde van de spoorbaan, halver wege Soestdulnen, staat opgesteld. Het was Inderdaad ernstig, in zoverre dan, dat het een zeer serieuze oefening betrof om na te gaan hoe gewonde soldaten ln de kortst mogelijke tijd de meest doeltreffende geneeskundige verzorging kunnen krijgen in een doorvoerhospitaal. Vijftig patiënten worden vlot behandeld Dat doorvoerhospitaal bestaat uit de vijftig groene legertenten, die vorige week in een sneltrein vaartje (plm. zes uur!) zyn opge zet door militairen van het Regi ment Geneeskundige Troepen. Voor het eerst na de oorlog is op het vaste land van Europa iets der gelijks tot stand gekomen en voor ons land betekent dit dus een zeer belangrijke primeur. In Amerika heeft men in 1944 al gewerkt met doorvoerhospitalen m deze opzet. Het tentenmatcriaal is dan ook voor het grootste deel uit 'ie Ver enigde Staten afkomstig. In oorlogstijd wordt zo'n mo biele medische formatie opgesteld 30 a 40 km achter de frontlijn en vormt het derde „echelon", zoals dat in vaktermen heet. Het eerite is het direct verband na de ver wonding, het tweede bestaat uit een meer uitgebreide medische verzorging en daarna komt de patiënt in een doorvoerhospitaal terecht. 200 Operaties per dag Het hoofd van de geneeskundige dienst, overste Kamberg. vertelde ons iets over hetgeen alzo ge schiedt als de ziekenauto's komen aangereden. De gehele tentenstad, waar in totaal bijna 400 man per soneel van hoog tot laag werkt, is dan startklaar De gewonden wor den per brancard binnengedragen en komen eerst in de opname-af deling. Daar wordt beslist waar ze naar toe zullen worden gebracht, naar de chirurgische, de interne of de isolatie-afdeling, dat hangt natuurlijk af v n de aard van de verwondingen. Bij de oefeningen is er naar gestreefd in dat opzicht zo volledig en veelziidig mngeliik te zijn. Alles zag er dan ook angst wekkend echt uit en alleen het bloed ontbrak er maar aan.... We zagen z.g. patiënten met ver bonden hoofden en gespalkte lede maten. Zij hadden zg buik-, been- hersen- en longschoten of 'n shock opgelopen. Onmiddellijk werden zij onderzocht en aan de hand van hun gewondenkaart registreerde de administratieve afdeling alle gegevens en konden de doktoren zien van welke aard de verwon dingen waren en hoe de patiënt was behandeld. De andere afdelingen stonden al klaar om de behandeling voort te zetten. Hoe snel er kan worder» gewerkt blijkt wel uit het feit, dat, indien nodig, 7 of 8 chirurgen te gelijkertijd kunnen opereren. Dat betekent dus, dat in noodtoestan den in 24 uur maximaal 200 ope raties kunnen worden uitgevoerd. 400 Bedden Na de operaties gaan de gewon den naar de verpJaegtenten, waar van er vier zijn met ieder veertip bedden. De interne afdeling telt eveneens 160 bedden en dan zijn er 80 bedden voor de isolatie-afde ling In totaal dus 400 bedden'. Bovendien zit er nog een hele organisatie aan dit alles vast om de gewonde soldaten in leven te houden. Er zijn keukens, magazij nen, opslagplaatsen, enz. Voorts is er een laboratorium, een apotheek, kortom de inrichting is als van een normaal ziekenhuis. Over de gehouden oefeningen was overste Kamberg zeer goed te j spreken. Ln vlot tempo zijn de 50 gewonden verzorgd, zo vlot zelfs, dat de administratie het niet altijd kon „bijbenen". Dat kon soms ook niet anders, want in spoedgevallen kan niet gewacht worden en het is wenselijker een aantal niet-ge- reglstreerde „levenden" te hebben dan een serie keurig geregistreer de „doden" Nu kan pecies worden nage gaan, waar het nog stroef loopt, waar de puntjes op de i moeten wo •••en gezet, waar op een be ul k meer mensen en materiaal aanwezig moet zijn, enz. De „gewonden" hebben de ernst van deze oefeningen goed aange voeld. Er is natuurlijk hier en daar wel eens een grapje gemaakt, het geen uiteraard niet te verwonde ren was bij al deze „gezond-ge wonden". De afdelingen, die veel patiënten hadden, zoals de chirur gische. hebben onder hoogspan ning gewerkt, maar mochten de voldoening smaken, dat alles naar wens verlopen is. Hedenmiddag worden de oefe ningen voortgezet en de laatste dagen van de week zijn gewijd aan het voeren van besprekingen naar aanleiding van de geboekte resul taten. Begin September zal het tentenkamn afgebroken worden en weer opgebouwd ergens anders in de omgeving van Amersfoort, wel licht de Leusderheide. Daarna ver trekt het geheel nasr Duitsland om er deel te nemen aan grote manoeuvres. 1981. Rob volgt gespan nen de koers van de „Luna". Staat de roer ganger daar aan boord te slapen? Het zeilschip komt recht op de „Vrij heid" af! Zo snel hij kan laat Rob het drijfanker slippen en meteen hijst hij de stagfok, die klaar aan dek ligt. Dwars voor de wind waait de „Vrij heid" af, maar het is nog de vraag of cie schoener een aanvaring kan ontlopen. De Ka naak, die aan het roer van de „Luna" staat, wil oploeven, om te voorko men, dat beide schepen met elkaar in botsing komen, maar dan is het kapitein Ralfo zélf, die het roer terug wringt: de manoeuvre mag nu niet meer mislukkenl Fluitspel van Meybaum een verrassing Jaap Elzenaar heeft gisteravond het orgel in de St Joris bespeeld, toen daar een der zomeravondcon certen van dit seizoen plaats vond. Hij heeft het verdienstelijk ge daan ook, in aanmerking genomen de voor deze organist niet-alledaag- se omgeving en de tekortkomingen, benevens de moeilijkheden bij de bespeling, die dit kerkorgel heeft. Misschien heeft hij de speciale kwa liteiten van het St Joris-orgel niet zo uitgebuit, als we dit van Schuur man en Hülsmann gewoon zijn. maar dit mag Elzenaar niet aangerekend worden. Er was in de beginne een gebrek aan zekerheid bij deze orga nist, dat hij echter in de loop van de avond geheel wist te overwin nen. Elzenaar zette de aVond in met een prélude, fuga en variaties van César Franck en het is een goede gedachte geweest deze fijnzinnige orgelcomponist op het programma te plaatsen. Verder speelde de or ganist een fantasie in d van J. P. Sweelinck, onze 17e-eeuwse landge noot, wiens grootheid algemeen er kend wordt, maar die we toch te weinig horen spelen. Misschien komt het daardoor, dat J. S. Bach zó groot en zó veelzijdig is, dat zijn genie het kleinere verdringt. Van deze hoorden wij twee or gelkoralen en een preludium en fu ga in es groot. In deze composities hebben wij van Elzenaar een uit stekende opvatting en dito spel ge hoord. Zijn nuanceringen konden ons niet altijd bekoren. Er was deze avond niet alleen orgelspel. Wim Meybaum verleende instrumentale medewerking, nogwel tweezijdig, n 1. op de alt-blokfluit en dc hobo. We willen beginnen met te con stateren. dat dit optredeh van Wim Meybaum voor ons een zeer pret tige verrassing is geweest. Niet al leen hebben we kunnen constate ren, hoe uitstekend de blokfluit het in een kerkruimte doet, hoe prach tig haar tonen zich aftekenen tegen het donkere fluweel van de orgel begeleiding. maar ook, dat de grote Wedvlucht ACC Uitslag van de wedvlucht vanuit Mafbehan. Aangew. 25 ct no. 13 en 28. idem 10 ct no. 4 en 5. Konings poel no. 1, 2, 3, 4 en 5. Speciaalsno. 1, 2. 3. 4; 6; 7: 8: 9; 10. 11. 12. W. J. v. d. Linden 1, 23, 36. G. Haarmans 2. 50. 51. 54. 68; H. W. Flos 3, 5; N. Pieters 4; A. Wiekort 6. 41; P. Wolffenbuttel 7. 38. 45. 81; J. Hartogsveld 8. 54. 56; N. H. Egink 9. 32. 77; L Snijders 10. 13. 21, 44. 62, 71; W. Hupperts 11. 43; J. Burg steden 12, 52, 61; O. Teuerstein 14, 18, 29: C. de Enting 15, 20. 31; J. Maarssen 16, 47; F. Kurvers 17 J. v. d. Burg 19; D. Hofland 22, 72. 93; C van Zwol 24, 26, 61, 82; F. van Kessel 25, 83; J. de Vries 27. 46, 59; P. Meijer 28. 67- M. van Keken 30, 48. J. Vos 33. 76; G. F. ter Horst 35. 72. 79. J. Schreudenng 37. 55; P J. v. d Hoven 42. 75; G. Wijnands 49; J. Paschedag 53. 66; W Dijk huizen 57; J. Hartogsveld 34. 58; H K. Meijer 60, 78 r A. v. Leeuwen 63, 80; M Kuilen 64; H Bleumink 65; J. Óvereem 70; M. van Doorn 73; E. Woudenberg 74. „De Kattekanipen" organiseert wedstrijden op de fiets Zaterdagmiddag zal de buurtver eniging „De Kattekampen" voor haar jeugd van zeven tot zestien jaar een njwieloriënteringsrit en een behendigheidswedstriid organi seren. Start en finish zijn op het pleintje van de Reigerstraat techniek van deze blokfluitspeler benevens diens muzikale opvattin gen, tot zeer belangrijke prestaties hebben gevoerd. Ook als hoboïst toonde Meybaum zich van uitstekende zijde. Zijn be kwaamheid heeft ons de gelegen heid geschonken de bekoring van twee instrumenten te ondergaan, op een niet-alledaagse wijze bespeeld. De keuze der composities van Te- leman en Loeillet getuigde van goe de, muzikale smaak. Er was behoorlijke belangstelling voor dit kerkconcert en men heeft kennelijk, als wij, van de presta ties genoten. Proefparade in de Markthal Van 20 tot 25 October zullen de sa menwerkende Amersfoortse kruide niers in de Markthal onder de naam „Proefparade" een groots opgezette consumentenbeurs houden. Deze beurs, waaraan ook vooraan staande fabrikanten van levensmid delen zullen deelnemen, heeft voor namelijk ten doel het publiek te leren in deze tijd van soberheid en schaarste met de eenvoudigste mid delen het maximum aan resultaten op voedingsgebied te bereiken. Daar voor exposeren de standhouders en zal het publiek, waar mogelijk, zelf in de gelegenheid worden gesteld van de diverse producten te proeven. Men is voornemens aan de beurs enige attracties te verbinden, om hét geheel nog aantrekkelijker te maken. Ook vorig jaar heeft men een der gelijke proefbeurs gehouden. Of schoon toen reeds 8.000 bezoekers werden geteld, verwacht men dit jaar toch nog aanzienlijk meer belangstel lenden. Strenge straf voor inbreker Ttvet jaar gevangenisstraf met af- trek van voorarrest alsmede ver beurdverklaring van het in beslag genomen gereedschap eiste de Officier van Justitie Dinsdag tegen een 31-jarige schilder, afkomstig uit Avereest, die wegens diefstal voor de Utrechtse Rechtbank was gedag vaard. De verdachte had er al een half dozijn veroordelingen op zitten en arriveerde op 2 Juni j.l. in Amers foort. waar hij eerst een poging deed om in een hotel iets van zijn ga ding te vinden Toen dat niet erg lukte probeerde hij het bij de fa milie F., waar hij zich toegang wist te verschaffen en uit de woning een fototoestel, sigaren, sigaretten enz. ontvreemdde. „Alleen deskundige verpleging kan deze man wellicht nog helpen", meende de verdediger, mr De Geus, die in de geëiste langdurige gevan genisstraf weinig heil voor zijn cliënt zag. Op 9 September a.s. zal de recht bank vonnis wijzen. Oude postzegel bracht bijna twee ton op WENEN. Een Oostenrijkse postzegel, waarschijnlijk de oudste ter wereld, is, volgens de „Neue Wiener Tageszeitung" in Engeland verkocht voor 18.000 pond sterling (plm. 180.000 gulden). De zegel, welke onlangs in Oostenrijk ont dekt werd. is volgens de vinderes ouder dan de beroemde zwarte Engelse postzegel van één penny. Op de zegel staat het poststempel 20 Februari en de afkorting Oe P (Oesterreichische Post). Uit de begeleidende brief blijkt, dat deze in 1839 verzonden werd. HILDESHEIM. Een voormalige duiker van de marine uit Hildes- heim, Herbert Beelte, heeft de mc dedelingcn van de Duitse Atlantis- underzoeker ds. Spanutb bevestigd. Ds. Spanuth uit SleeswijkHolstcln had ln een publicatie over zijn jong. ste onderzoekingstocht verklaard op de bodem van de Noordzee b|j Hel goland muurresten gevonden te heb ben, die volgens hem tot het ver dwenen Atlantis behoren. Ds. Spanuth ging bij zijn onder zoekingen uit van de gegevens van Plato en tempelinscripties in het Egyptische koningsdal. Zoals Schlie- mann op zoek naar Troje van dc door Homerus in de Ilias gegeven afmetingen gebruik maakte, zo be rekende ook deze onderzoeker de plaats van Atlantis naar de oude gegevens. De duiker, die aan de ex peditie van ds. Spanuth deelnam, verklaart een oude versterkte stad onder water gevonden te hebben met een stenen muur van negenhon. derd meter lang en dertig meter breed De totale oppervlakte van het gevonden gebied was 27 hecta ren. Utrechts journalist lichtte katholieke geestelijken op (Van onze correspondent) ALMELO. De politie te Hengelo heeft aan de gemeentepolitie te Al melo overgegeven de 34-jarige jour nalist H. H. F. I. H. uit Utrecht, die zich in verschillende plaatsen van ons land heeft schuldig gemaakt aan oplichting van R.K. geestelijken. In Groningen en Arnhem en ook in de Gelderse Achterhoek en in Twente heeft de gearresteerde zijn slag ge slagen. In Almelo heeft hij veertien dagen geleden nog van een kapelaan een bedrag van 130 gulden weten los te krijgen. In Bussum is hij tegen de lamp gelopen. Hij heeft eeri volle dige bekentenis afgelegd. Hij had voor zijn bezoeken oud-studiegeno ten uitgekozen. Opnieuw onrust in Koje POESAN. Volgens autoritei ten van de VN zijn op 11 Augustus opnieuw ongeregeldheden in een krijgsgevangenkamp op het eiland Koje voorgekomen, waarbij 38 Noordkoreaanse gevangenen wer den gewond. De ongeregeldheden waren ont staan. nadat „bekende agitators en fanatiekelingen" geweigerd had den op te houden met „als beze tenen te zingen". Troepen der verbondenen maak ten tenslotte hieraan een einde door het vuren met hagel, nadat zij aanvankelijk zonder succes tachtig traangasbommen naaden geworpen. Automobilist uit België (gezin verdronk in auto) in beroep tegen arrest DEN BOSCH Dinsdag 2 Sep- tember zal het Gerechtshof het be roep behandelen, dat de verdediger van de Belgische automobilist S. heeft aangetekend tegen diens vast houding in het Huis van Bewaring. Zoals bekend reed S. drie weken ge leden, bij Helmond met zijn auto waarin ook zijn vrouw en drie kinderen zaten, in de Zuid-Willemsvaart Alleen S. kwam levend uit de wagen De ver dediger meent dat het bewijs van op zet ontbreekt. De man zelf blijft hard nekkig alle schuld ontkennen. SOEST Hond brengt bromfietser op Nieuweweg ten val De 41-jarige bromfietser W. uit Soest, reed over de Nieuweweg, toen plotseling een hond z'n weg' kruiste, waardoor de heer \y. kwam te vallen. Op de bagage drager zat mej. P. die eveneens een tuimeling maakte en daarbij een hersenschudding en verschil- lende verwondingen opliep. W. had geen letsel. Mej. P. kon na ver bonden te zijn naar haar woning worden vervoerd. De eigenaar van de hond is onbekend gebleven. Puzzlerit van „Olympia" Ter versteviging van de vereni- gingsband, hield de gymnastiekver eniging „Olympia" te Soest Maan dagavond een rijwiel-puzzlerlt, waarvoor grote belangstelling be stond. De organisatie berustte bij mej. G. Schipper en de heer J. Groart. De te rijden afstand was 12 km, met een gemiddelde snel heid van 12 km per uur. Het par cours liep door onze gemeente en de mooiste delen der omgeving. Prijswinnaars werden: 1. R. Kooy, 1 strafpunt; 2. B. Rootselaar. '2 strafp.; 3. mej. Pol en de heer Stempvoort, 2 strafp.; 4. Co Kra mer. 2 strafp.; 5. mej. Marjon Eb- bers en Allard Ebbers, 3 strafp.; 6. B. Koppen, 3 strafp. De troostprijs, wegens het be- halen van de meeste strafpunten. was voor de jeugdige Freddy Saar- loos. De heer Groart reikte na afloop de prijzen aan de winnaars uit. OPBRENGST COLLECTE De vorige week te Soest gehou den collecte voor de EHBO heeft opgebracht f 361.17. ZOMERCONCERT De Soester Harmonie ,,PV0' geeft a.s. Vrijdagavond in de tuin van Braamhage een zomerconceri GESLAAGD De dames N. van Ach, R. de Bruin. E. Arondius en J. Kerrne- kens te Soest, slaagden voor het examen van coupeuse. BURGERLIJKE STAND Geboren; Marijke, d. v. G. J. Kuiper en H. M. Klinkenberg; Franklin L„ z. v. S. G. de la Fosse en O. S. Dantz; Bernardus P. M., z. v. B. C. v. d. Breemer en L. Stalenhoef; Johannes B. J., v. B. J. Wesselkamp en P. Merts; Astrid M-, d. v. A. v d. Brink en H. Reijerse. Ondertrouwd: Jan H. v. d. Burg en Hanny D. Lommen; Hieronimus Pluijm en Gerritje van Elteren; Lucas Warta en Jacobje Huisman; Cornelis P. J. Weerdesteijn en Hen- rica J Th. Eskes. Overleden: Marretje Tewes, 19 jaar, geh. met G. van Meurs; Pe ter Dijkman, 75 jaar, ongehuwd; Adrianus Graaumans, 69 jaar, geh. met M. van Doorn; Cornelis Gut ter, 83 jaar, geh. met G. Vet. GEVONDEN VOORWERPEN Fotostandaard; zwart tasje; he- renrijwiel; twee sierduiven; paar damesschoenen; geblokte kinderca pe; grijs jongensjasje; ball-point; rood kinderjasje; airdale-terrier; fox-terrier; dames portemonnaie met geld; dop van benzinetank; zilverbon van f 1.paar dames schoenen; heren regenjas; blauwe portemonnaie met inhoud; fiets- sleuteltje; Schotse haarstrik. In lichtingen aan het politiebureau. vroeger. Langere schaduwen vallen vroeger op de avond. Dat alles wijst er op, dat de zomer spoedig voorbij is. Wij behoeven daarover niet te treuren. Het afsterven van de natuur heeft ook zijn bekoring. De bossen zullen gaan prijken in on gekende kleurengloed, het Wisseling kleintjes moeilijk verant- woordelijk te stellen voor Men kan ook het verloop hun daden Maar ouders die dit zien hebben zeer zeker Klop I even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. V J P?..t_erl.nle'.<Len Me' belangstelling namen alles ln zich op. Zelfs stedelijk leven zal zich weer tvniióC ontplooien. Concerten, to- straat- Een typische nazo- neelvoorstellingen om maar iets te noemen Het voort schrijden van de tijd hoeft len de knikkers stuiters en geen schaduw op onze ge moedsstemming te werpen. van de zomer zien aan het. spel van de kinderen. In verschillende straten zag 2oet lijnlje van hun ver. t^ ii u ers w®er me* keerde handelingen af te 'gn "viskraam 'ontlokte "krè- brengen. S.V K heet, op een vaf "?™az,?ng De Kam- oubollige wijze die kinde- Derbinnenpoort was een sen- ren gisteren verteld, dat het voor de P.T T.-ers be- n(V* slist geen pretje is troep" in „hun" bussen aan ^e kijlT'op' te treffen. Wanneer U zo- - iets ziet, dat beslist niet en wervelend vloeen de veelkleurige tollen, over de mersport. Misschien een paar weken en dan zul satle In zo'n gezelschap ga je je eigen stad met andere zo n ogen bezien Je krijgt een dc dingen. kogels weer voor de dag worden gehaald Dat alles door "de' beugelTa^T wan der De bewoners van de Berg straat hebben de laatste ja ren al heel wat te lijden ge- wiist op een wisseling Bergstraat tijden. In de bus 1 Brievenbussen zijn er om brieven, briefkaarten had. Keer op keer wordt alles wat U per post wilt fiets bij een erkend répara Schaduwen r\E kastanjebomen voor daar de stoep van hun hui- versturen, in te deponeren, teur" in revisie geven. Het ■F/ ons huis hebben weer zen opgebroken en ijverige De mensen die bij „Tante ding vertikte het langer. de volledige belangstelling gemeentelieden ploeteren er Post" werkzaam zijn. heb- Daarom maakte S V K die van de jeugd. Met stokken met schoppen en houwelen, ben o.a tot taak op bepaal- dag gebruik van de stads 't Kan goed zijn, touristen te ontmoeten Bergstraat 2 S.V.K schreef gisteren iets over de graver ij in de In de bus 2 Bergstraat, dat stukje leest e,.„ u vandaag in het S.V. Hij K t mo gisteren zijn schreef daarin, zoals u ziet, schuwt U dan ook even9 Komt het in de bus? Dank U! trachten de jongens en meis- Gisteren werd S.V.K door ies de nog lang niet rijpe kastanjes van hun takken de tijden die bussen te le- bus Toevallig kwamen een abonné opgebeld. ..Het digen S.V.K. wil hiermede naast en achter hem te zit- is were zo ver. zei Stads- maar zeggen, dat die han- ten. respectievelijk een te slingeren. SVK toil nu vensterlezer, de boel wordt dige. rode bussen die men moeder met dochter en va niet wijzen op het verkeer de in hun gedrag (zoiets kan ruiten kosten Hij werd door hun stokslingeren al leen opmerkzaam gemaakt op het vruchtdragen van die trouwe wachters voor zijn woonstee. Ook viel hem toen op dat de bladeren van de bomen al bedenkelijk begin nen te bruinen De rozen struiken in zijn tuin verto- weer eens opgegraven 't Is overal in de stad aantreft, der mot zoon Aan of er goud ligt bedolven". SVK is er eens een kijkje musics was direct te zien was De ion- beslist geen vuilnisbakken ziin Gisteren signaleerde dat zii Engels- gaan nemen 't Viel hem erg hij namelijk een paar kin- gen was trouwens ook een mee. Ten eerste werd er deren die in de brievenbus tvpfschc tele van Albion. op de hoek van de Co- Wat. SVK echter het meest ninckstraat allerhande vie maar aan één kant van de straat gegraven, ten tweede was het hele zaakje teeen 7» straatafval deponeerden. een uur of zes alweer dicht. De PTT moest er een nieu we telefoonleiding leggen. Zij deden dit met heel famili veel moeite Een autoped kpek plezierde was het pnthou siasm° \vaarm*° de Engelse onze Kei stad he- Gespannen ,hin«en" moest er zelfs aan te pas zii aan de ruiten nen ook al rode en bruine Voor een hele tijd is de konv»n om bii de klep te thereen O. how marvel blaadjes. De zon daalt steeds Bergstraat nu weer in orde. kunnen komen. Nu zijn die lous" klonk het doorlopend. dat de hele zaak tegen een uur of zes alweer dicht zat. Wat wil het geval, vanmor gen lag de hele boel weer open Men was nu met een ander gedeelte van de Bergstraat bezig Zo iets kan zelfs stadsvensterkijker niet voorzien. Het Juliana- het plein was trouwens ook al voor een deel opengelegd. Alles eens rustig overdacht hebbende, gelooft S.V.K. dat het zo is, dat overdag alles afgewerkt wordt, 's Avonds zit de hele zaak weer dicht. Een paar rode lampies wijzen u dan op obstakels die nog niet ver dwenen zijn Men streeft er echter na alles aan kant te hebben als 't donker wordt. Look Noteert U even GRAND THEATRE Snouckaertlaan 4, Tel 4632. Van 22 t.m. 27 Aug. D Hertogin van Idaho. Toegang elke leeftijd In de Donderdag-cycli Aug. De Bron. Toegang 14 Jaar. Aanv.: 2 4.15 6.45 en 9.— uur. Ov. dagen 2 30 6.45 en 9 uur. CITY THEATER Westalngel 7. Tel. 6372- Van 22 t.m. 28 Aug. IJscotouristen. Toegang elke leeftijd. Aanv.: Zo. 4.15 6 45 en 9.— uur Ov. dagen 2^ 6.45 en 9.— uur. Zaterdag 23 «o Woensdag 27 Aug. 2 en 4 uur kindervoorstellingen Hans en Griet je. REMBRANDT THEATER Langestraat 129. Van 22 t m. 25 Aug. Misdaad N.V. Toegang 14 jaar. Van 26 t.m. 28 Aug. Joan de onverschrokken*. Toegang 14 jaar. Aanv.: Zo 2.— 4.15 6.45 en 9-— uur. Ov. dagen: 230 6.45 on 9 uur. CITY THEATER. Burg Grothestraat 33, SOESTDIJK. Tel. 2790. Van 22 tf 27 Aug. Een Amerikaan in Parijs. Toegang elke leeftijd. In de Don derdag-cyclus 28 Aug. Casablanca. Aanv.. Vrijdag 8— uur. Za. en Do 2 30 645 9 uur. Zo. 4.15 6 45 «3 9— uur. Ov. dagen: 2.30 en 8- uur. Zaterdag en Woensdag 2 €Q 4— uur, Zondag 2— uur kinder voorstellingen Klein Duimpje. WOENSDAG 27 AUG le Lustrunivle; ring Bpoeltulnver, De Vlasakkers ZATERDAG 30 AUG Chr Tamboer en Pijpercorps „Juliana", opvoering „De verjaardag van Koning Fluit Openluchttheater Blrkhoven 1USEUM Fl.fc.Hilb westslngei Dage- UJks geopend oehalve Zondags: werkdagen van 10—12 en 1—4 Zaterdag 10—12 en 1.303 uur A G HUIS. Paulus Buyslaan 1. van 13 Juli tot en met 31 Augustus, schil* denjenexposltle van leden van het A KG, De Ploegh en Het Spectrum. Dagelijks open van 10—12 en van 14—17 uur Zondag» alleen van 14— 17 uur Burgerlijke Stand Geboren: Agnes Anthonia Hendri ka Margarete d. v. J Waterkoort en M. H. Ginalski, Cornelia Wilhelnu* na d. v. L. Hoiting en C. W. Mei* chior- Gerarda Henrica d. v. L s- van aen Berg en P. van der Heiden Marinus Gerardus Jan z v. J. ne Vlasakker en P. G. A. G. van der Veer. Gehuwd: B. W. Verhagen en H- van Zetten.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2