DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Amerikaanse hulp en Britse concessies aan Perzië Oplossing oliegeschil naderbij gebracht Europese vliegtuigfabrieken krijgen grote orders Geen reconstructie van oud kabinet Stuurman van Nederlandse schoener verdronken Maher en Naguib zijn het oneens over het tempo Duitse wapens aan Franco? Nonsens! Moordaanslag op twee employe's op Curapao Eorin vervangt Malik bij de VN Japanse parlement ontbonden Geen wijziging in politiek der SPD zegt Ollenhauer Oorlogsveteranen in VS eisen ontslag van Aeheson Derde slachtoffer van ongeluk te Nijmegen overleden Ongeval betekent einde van onfortuinlijke wereldreis Bouwprogramma van NATO voor 1953: f 1,5 milliard KLM neemt eerste jaren nog geen straalvliegtuigen Natuurreservaat in lichterlaaie Compensatie-regeling voor KVP onderwerp van stadie Premier zal wellicht aftreden naam opvolger reeds genoemd Posteend is slimmer dan Volkspolitie 12e Jaargang, no. 202 Donderdag 28 Augustus 1952 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p, w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: T]. DE BOORDER LONDEN. Amerika en Engeland hebben Woensdag aan Mossadeq zeer ruime voorstellen gedaan om een eind te maken aan het oliegeschil eh om een dreigende communistische staatsgreep in Perzië vóór te zijn. De voorstellen zijn aan Mossadeq gedaan door de Britse en Amerikaanse ambassadeurs in Perzië in een conferentie van ruim drie uur. Zij voorzien, naar verluidt, in een noodprogramma voor Amerikaanse hulp verlening en enkele Britse concessies in zake het nu achttien maanden oude oliegeschil. Washington en Bonn: BONN. Amerikaanse en Duit se functionarissen hebben de be richten uit Madrid, dat besprekin gen geopend zullen worden over de levering van moderne Duitse wapens aan Spanje als „nonsens" betiteld. Volgens de berichten zouden bondskanselier Adenauer, de Ame rikaanse Hoge Commissaris Don nelly en een vertegenwoordiger van de Spaanse regering een der gelijke driehoeksovereenkomst gaan bespreken. Een officiële Duitse woordvoerder wees erop, dat voor Duitsland eerst de mogelijkheid geopend zal worden militaire pro ducten te vervaardigen, nadat het verdrag op de Europese Defensie gemeenschap bekrachtigd is. De Amerikaanse woordvoerder herin nerde er aan, dat Duitsland voor zijn militaire bewapening op Ame rikaanse hulp rekent. WILLEMSTAD. Op het hoofd kantoor van de Curagaose Petrole um Industrie Maatschappij te Emma- stad zijn Woensdagmorgen twee em ployé's het slachtoffer van een moordaanslag geworden. Een bewa ker, wegens wangedrag bij de direc tie ontboden, schoot, terwijl hij in de gang wachtte, een passerende em ployé in de nek. Daarna liep de man de directiekamer in en loste drie schoten op de aanwezigen, waarbij een employé werd getroffen. Een der directieleden wist de man op de vlucht te jagen. De dader gaf zich aan de politie over. De toestand van beide slachtoffers, de heren N. en V., is ernstig. NEW YORK. Malik zal als hoofd Van de Russische delegatie bij de V. N. worden vervangen door Zorin, die evenals Malik de rang heeft van on derminister van Buitenlandse Zaken. Men venvacht, dat Zorin op 15 Sep tember zijn nieuwe functie zal aan vaarden. Zorin was van 1945 tot 1947 ambas sadeur te Praag. Ook na zijn terug keer te Moskou, waar hij het ambt van onderminister van Buitenlandse Zaken bekleedde, bezocht hij nog verscheidene malen Tsjecho-Slowa- kije. Indertijd is gezegd, dat hij nauw betrokken was bij de communisti sche staatsgreep in dit land in 1948. TOKIO. Het Japanse kabinet heeft besloten, het parlement on middellijk te ontbinden en tegen 1 October nieuwe algemene ver kiezingen uit te schrijven. Opposi tiebladen hadden reeds enige tijd ontbinding van het parlement en het houden van nieuwe verkiezin gen geëist. Het huidige kabinet onder pre mier Josjida bestaat uit liberalen. Deze partij verkreeg 285 van de 466 zetels in het Lagerhuis bij de verkiezingen van Februari 1949. Men beschouwt de verkiezingen als een toetssteen van de sterkte der beide groepen in de liberale partij: een deel steunt minster- president Josjida. een ander deel de voormalige partijvoorzitter Ha- toyama, die hoopt de leiding der partij te herkrijgen. De ambassadeurs hebben volgens zegslieden Mossadeq verzocht in ruil voor de hem aangeboden concessies zich neer te leggen bij de uitspraak van een internationaal hof van arbi trage inzake de compensatie voor de Anglo-Iranian. De Brits-Amerikaanse toenade ringspogingen zijn naar verluidt voornamelijk gebaseerd op het korte tijd geleden door Amerika ontwor pen plan, waarbij de Ver. Staten zich bereid verklaarden Perzië vijf a tien millioen dollar te geven, mits Enge land de opgeslagen Perzische olie zou willen kopen en het geschil zou beëindigen. Eden scheen de voorstel len nogal koel ontvangen te hebben, maar sindsdien is hij op huwelijks reis gegaan naar Portugal en heeft Churchill zelf de portefeuille van Buitenlandse Zaken zolang overge nomen. Na Schumachers dood BIELEFELD. De waarne mend voorzitter van de West- Duitse sociaal-democratische par tij, Ollenhauer heeft Woensdag in een redevoering verklaard, dat Schumachers dood geen invloed zou hebben op de politiek van de partij. Hij zei, dat de recente Sowjet-nota ongetwijfeld een aan tal punten behelst, die niet stro ken met de West-Duitse opvat tingen. Hierover zou men echter mogelijk aan een conferentietafel overeenstemming kunnen berei ken. De regering van Bonn diende z.i. in ieder geval ernstig de mo gelijkheden voor een „werkelijke vier-mogendhedenconferentie" te overwegen. Ollenhauer wees de europeanisering van het Saarge- bied af. De Amerikaanse ambassadeur zou volgens waarnemers Mossadeq de hierboven vermelde Amerikaanse steun beloofd hebben, terwijl zijn Britse collega zich bereid verklaarde om directe onderhandelingen te ope nen over de schadevergoeding aan de Anglo-Iranian. Bovendien beloof de hij volgens welingelichte kringen, dat Groot-Brittannië een einde zou maken aan de olieblokkade, als on derdeel van de algemene regelingen die getroffen zouden worden. Als Perzie de gelegenheid zou krij gen om de in Abadan opgeslagen twee millioen ton olie te verkopen, zouden bijna onmiddellijk dertig a veertig millioen dollars in de berooi de schatkist vloeien. NEW YORK. Het nationale congres van het „American Legion" (de organisatie van oorlogsvetera nen) heeft Woensdag een resolutie aangenomen waarin het „heenzen den" van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Aeheson, en van „degenen in zijn ministerie, die hun plicht tegenover hun land niet nakomen" wordt geëist. „Ons geduld is uitgeput" heet het in de resolutie. „Wij eisen onmiddellijke actie in deze belangrijke aangele genheid. We gaan met niets minder accoord." PARDON, IK ZIE DAT IK VER KEERD BEN AANGESLOTEN Dit zal men in de toekomst kun nen zeggen, wanneer men bij hel gebruik van de televisie-telefoon een verkeerd nummer heeft ge draaid. Op het ogenblik is het vernuftige apparaat nog slechts te zien op de Nationale Radio Ten toonstelling, welke Woensdag in Earl's Court te Londen geopend is. Mejuffrouw Pat Cruxton, televi sie-ingenieur, voert hier een ge sprek met haar collega Jim Rac- kett, die zij tegelijkertijd ook kan zien. NIJMEGEN. Het aantal slacht offers van het ongeluk tijdens de Zondag gehouden motorraces in het Goffert-stadion te Nümegcn is gestegen tot drie. De 14-jarige Jan Hendriks is Woensdagmiddag in j het Canislusziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. Over het voorgevallene heeft, na de KNMV en het gemeentebestuur van Nijmegen, nu ook de R.K. Ne derlandse Motorsportbond eer. communiqué uitgegeven. Daarin zegt deze bond ook van oordeel te zijn. dat het ongeval niet te wij ten is aan 'organisatorische tekor ten. Er is gereden op de baan van de Goffert. die in strijd met de be richten van de KNMV nooit is af gekeurd. Belgische in Maastricht o doodgereden MAASTRICHT Het vijftienja- rige Belgische meisje M. C. Pernot- te is door een auto aangereden. Met gebroken benen en zware inwendige kneuzingen werd zij overgebracht naar het St. Annadal-ziekcnhuis, waar het meisje overleden is. CALCUTTA. In Noordoost- Assam heeft de Brahmapoetra ri vier een watersnood veroorzaakt. Honderden huizen zijn wegge spoeld en verscheidene dorpen zijn door het water geïsoleerd. (Van onze correspondent) HILVERSUM. Tfjdens een reis van Madeira naar Paramaribo is mid den op de Atlantische Oceaan de 42-jarige Hilversummer Jan Visser over boord geslagen en verdronken. Hjj maakte als stiiurman deze ruim 4.000 km lange tocht op een schoener van 40 ton, de „Itoe Dia", tezamen met de eigenaar de heer C. B. Klijn uit Den Haag. Dc heer Klijn is met de „Itoe Dia" na het ongeluk een haven op een van de Kaap Verdische eilanden binnen gelopen. Hfj Is voornemens de schoener ln Kaapstad te verkopen en naar Nederland terug te keren. De heer Klijn had reeds verschei dene jaren plannen voor een wereld reis. Hij onderhield enige tijd con tact met de heer Lamberti uit Val kenburg, die enige maanden geleden met een jacht de Oceaan is overge stoken. De heer Klijn besloot diens voorbeeld te volgen. Hij kocht een schoener, verkocht zijn zaak in Den Haag en vertrok op 9 April uit Sche- veningen. Hij had de reis willen ma ken samen met zijn echtgenote, een zoon en dochter. Alleen zJjn 17-jarige zoon ging evenwel scheep. Aanvankelijk waren er vijf man aan boord. Twee kregen er genoeg van na een eerste stormachtig avon tuur in het Kanaal, waarbij de grote mast afknapte. Met moeite kon men toen het eiland Guersney bereiken, waar de twee van boord gingen. Via Lissabon en Tanger kwam de schoe ner in Madeira, waar de 17-jarige zoon van de heer Klijn zich terug trok. Het tweetal, dat overbleef, besloot toch de grote sprong te wagen en op 28 Juli vertrok de „Itoe Dia" uit Ma deira. Tijdens zwaar weer halverwe ge de overtocht, die acht weken zou duren, is de heer Visser verongelukt. De heer Visser was vroeger stuur man bij de grote vaart. Na de oorlog ging hij in de handel, doch voor deze tocht had hij zijn oude vak weer op gevat. WASHINGTON. De Verenigde Staten zfjn bezig een plan op te stellen om komend jaar voor een waarde van 400 millioen dollar (bijna 1,5 mil liard gulden) \'llegtulgen ln Europa te laten bouwen ter versterking van de NATO-luchtstrijdkrachten. Dit wordt gezegd in een rapport over de NATO-landen van de speciale vertegenwoordiger der V.S. in Europa, Wil liam Draper. aan president Truman. Volgens het rapport, dat door het Witte Huls is gepubliceerd, zullen de gelden voor dit program door de V.S. en de Europese NATO-landen gezamenlijk worden verschaft. Draper geeft vervolgens een over- Europees economisch herstel en de Europa op politiek, economisch en militair gebied „beslist bemoedi gend". ondanks het feit, dat een aantal landen zijn defensie-inspan ningen heeft moeten verminderen. Hardhorende oude heer door auto gegrepen (Van onze correspondent) HEERLEN In Nederweert is Woensdag de 75-jarige H. Janssen, die met zijn rijwiel aan de hand langs de weg liep, aangereden door een hem inhalende personenauto en op slag gedood. De man, die niet goed meer hoorde, was iets te ver de rij weg opgelopen. zicht van de militaire orders, die de V.S. de afgelopen zes maanden in Europese landen hebben ge plaatst. Deze orders hadden een waarde van 683.800.000 dollar, als volgt over de verschillende landen verdeeld: Frankrijk 335 5 millioen dollar. Italië 129 millioen dollar, En geland 69 millioen dollar, België 46 millioen dollar. Nederland 38 mil lioen dollar, Griekenland 11 mil lioen dollar, Denemarken en Noor wegen ieder 6 millioen dollar, Lu xemburg 300.000 dollar en niet- NATO-landen 43 millioen dollar. Volgens Draper nemen de wapen, zendingen uit de V.S naar Europa weliswaar toe, doch dit tempo zal moeten worden versneld, wil men de behoeften van de Europese ver dediging dekken. In zijn rapport legt Draper ver band tussen de noodzaak van een Minder wind Van Donderdagavond tot Vrijdagavond: Wisselend bewolkt met vanavond en van nacht in het Noorden van het land enkele verspreide regenbuien Langs de Waddenkust aanvankelijk nog vrij krachtige, overigens meest matige wind tussen Noordwest en Zuidwest. Vrij koude nacht, maar iets war mer overdag. 29 Aug Zon op 5 u 47 m onder 19 u 34 rn, Maan op 16 u 18 m on der 22 u 53 m HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max.temp Neersl. Weer Wind m/s Gisteren ln 24 u Oslo Half bew W.Z.W. 3 14 C 9 mm Stockholm Regenbui Z.W. 5 15 1 Helsinki Geh. bew. ZO.5 15 3 Edinburgh Onbew. W.Z W. 6 18 0,5 Londen Onbew W. 2 26 0 Kopenhagen Regenbui W. 10 16 7 Amsterdam Licht bew. W.N.W. 10 22 0,1 Zürich Onbew. Windstil 28 0 Locarno Onbew. Windstil 25 0 Genève Onbew. Z Z.W. 1 29 0 Parijs Geh. béw. W.N.W. 2 28 0 Bordeaux Zw. bew. O. 1 31 0 Nice Onbew. N.W. 2 26 0 Berlijn Zw. bew. W. 5 19 4 Frankfurt Zw. bew. W.Z.W. 6 25 0 MUnchen Onbew. Z W. 3 26 0 Wenen Licht bew. W. 7 28 0 Luxemburg Zw. bew. W.Z.W. 5 23 0 Grenoble Onbew. Windstil 29 0 Innsbrück Onbew. Windstil 27 0 defensie-inspanningen van Europa en dringt aan op een meer liberale handelspolitiek der V.S. Amerika zal zijn invoer uit Europa en andere delen van de wereld „aanzienlijk" moeten verhogen, wil het zijn uit voer op het huidige peil handhaven en tezelfdertijd hiervoor betaling ontvangen. Draper noemt de vorderingen in Kalf deed waar het zelf zin in had (Van onze correspondent) DORDRECHT. Het kalf van de heer G. Tamerus te Hendrik Ido Ambacht had het drie maan den uitstekend naar zijn zin ge had in de stal. Helemaal tegen zijn zin werd het uitde stal ge haald en in de Sophiapolder gezet. Tot 's avonds heeft het het daar uitgehouden, daarna is het de Bin nen Noord, een vrij breed water overgezwommen en, na voor de honger wat appels van een boer te hebben gestolen, naar de stal teruggekeerd. Ambonees doodgereden door vrachtauto (Van onze correspondent) ASSEN. Woensdagmiddag is de Ambonees Z. H. afkomstig uit het kamp Schattenberg, die zon der uit te kijken de weg Elp Schoonlo overstak, door een vrachtauto, geladen met stenen aan gereden. De man, die gehuwd was en vader van twee kinderen is in het ziekenhuis te Assen aan de bekomen verwondingen overleden. Pierre Balmain in Parijs heeft voor de herfst een parapluie ge creëerd, waarvan het handvat ge vormd wordt door eenei. De klokhoed, genaamd „Campanella" is van wit vilt met geborduurde witte bloemen. Franse politie zoekt verdwenen Britse verpleegster WIMEUREUX. Dc Franse po litie stelt een onderzoek in naar de verdwijning van een Engelse verpleegster, Sybil Johnson, die 't laatst gezien is aan boord van een kanaalboot. Deze verdwijning staat mogelijk in verband met dc vondst van het lijk op de kust bij Bou logne. De 24-jarige Sybil Johnson, uit Londen, kwam Donderdag met de ..Maid of Orleans" uit Engeland in Boulogne aan. In het woordenboek dat bij het lijk van het verdron ken meisje werd aangetroffen, stond de naam „S. Johnson". De Britse autoriteiten hebben de Franse politie niet officieel van de verdwijning van de verpleegster op de hoogte gesteld, doch deze heeft uit persberichten vernomen, dat zij vermist werd. DE ARC DE TRIOMPHE baadde in het licht, terwijl Parijs zijn achtste verjaardag van de bevrij ding vierde. DEN HAAG Dank zij het Brit se initiatief op het gebied van de toepassing van straalaandrijving in dc burgerluchtvaart zullen binnen vier of vijf jaar meer algemeen traalvliegtuigen worden gebruikt. De KLM stelt zeer veel belang in het Britse product. Zij heeft echter nog geen orders geplaatst, daar zij de tijd nog niet rijp acht. De maatschappij is van mening, dat het straalvliegtuig op gro tere schaal zijn intrede zal doen, zodra de huidige vervoerscapaciteit en de actieradius kunnen worden vergroot en de grondorganisatie be ter kan worden aangepast aan de speciale behoeften van het snelver keer (waarschijnlijk omstreeks 1956- 1957). Vandaar dat de KLM de eerstkomende jaren op haar grote lijnen met DC-6B en „Superconstel- lations" zal vliegen. Verstikkende rook hangt rondom Nederweert (Van onze correspondent) ROERMOND. Woensdagavond is een felle brand uitgebroken in het natuurreservaat „Dc Zoom" ondft- de gemeente Nederweert. Aangewakkerd door de vrjj sterke wind vond het vuur gretig voed sel in het droge struikgewas van het reservaat, dat hoofdzakelijk uit bos en heide bestaat. Omstreeks tien uur ontdekte men de brand en rond middernacht stonden reeds enkele hectaren in lichterlaaie. Aan blussen viel niet te denken, aangezien in de verre omtrek geen druppel water te vin den is. Vanochtend brandde het reservaat nog hevig en men schat dat reeds 325 hectaren bos en heide zijn verloren gegaan. Ploegen ge- gemeentearbeiders en vrijwilligers graven brandgeulen. In de streek rond Nederweert was vannacht de hemel rood gekleurd door de hoog oplaaiende vlammen. Een verstik kende rook hangt over de omge ving. Twee jonge kinderen verdronken (Van onze correspondenten) ROERMOND. Woensdag is uit de Maas het lijkje opgehaald van de zes-jarige Jan Smcets. De jon gen is verleden week van de sleep boot van zijn vader in het water gevallen en verdronken. REEUWIJK. De driejarige Sjaantje van Leeuwen is achter de ouderlijke woning in een sloot ge vallen en verdronken. (Advertentie LM.) Vraag ar Uw totohandelaar om I (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Voor de variatie wordt weer eens opnieuw gedokterd aan het schema, waarover ex-formateur Donker aanvankelijk overeen stemming had weten te verkrijgen, doch dat niet uitvoerbaar bleek. Het denkbeeld om het zittend kabinet te reconstrueren schijnt, na korte tijd ln overweging te zijn geweest, vooralsnog weer van de baan te zijn. Aan de vorming van een extra-parlementair vierpartjjen kabinet op basis van PvdA, KVP, AR en CHU wordt nog steeds dc voorkeur gegeven. En ken nelijk hopen de demissionnaire ministers Drees en Beel nog een gaatje te vinden om dat doel te bereiken. Er zijn aanwijzingen, dat zij te dien aanzien enige suggesties heb ben ontwikkeld, welke Woensdag morgen aan de fractieleiders van PvdA en KVP, de heren Donker en Romme zouden zijn voorgelegd met het verzoek daarover eens de gedachten te laten gaan. Dit zou verklaren waarom er gisteren aan KVP-zijde. zowel als aan PvdA-kant door een kleine kring van kopfiguren druk is ver gaderd. De denkbeelden welke de heren Drees en Beel eventueel hebben ontwikkeld zullen moeten neerkomen op het aanwijzen van een andere compensatieregeling voor de KVP (nu haar het minis terschap van Buitenlandse Zaken wel haast zeker zal ontgaan) dan de heren Donker en Staf hadden gedacht. Men mag veilig aannemen, dat zij niet zullen teruggrijpen op het plan om twee KVP-ministers voor Buitenlandse Zaken aan te trekken. Want noch mr Donker, noch ir Staf zijn er in geslaagd, EGYPTISCHE LANDHERVORMING CAïRO. Het zou Woensdag tussen generaal Naguib en premier Maher tot een botsing gekomen zjjn over de snelheid en doortastendheid van de agrarische hervormingen. Premier Maher zou gedreigd hebben af te treden. Het was bekend, aldus Reuter, dat Naguib onder druk van de uit twaalf man bestaande militaire junta trachtte de premier te dwin gen onmiddellijk de agrarische hervormingen uit te voeren. Het leger be schouwde deze hervormingen als het voornaamste bestrijdingsmiddel van Egypte's eeuwenoude sociale en economische moeilijkheden. Nu de kloof tussen Naguib en vinden, die de eisen van het leger Maher dieper schijnt te worden, wordt de naam van dr Sanhoeri. voorzitter van het Oppergerechts- hof, genoemd als mogelijke opvol ger van Maher. Men gelooft, dat dr Sanhoeri het hervormingsplan van het leger, dat grote landgoederen wil verdelen en het grondbezit wil beperken tot 80 hectaren, steunt. Hij zou dit plan zijn juridische vorm hebben gegeven Naar verluidt was premier Maher Woensdagavond nog steeds bezig met pogingen om een formule te zou bevredigen en tezelfder tijd de ongeduldiger en onverzettelijker le den van de militaire junta zou rem men. In Washington heeft een woord voerder van het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken verklaard, dat het zenden van wa pens aan Egypte direct zou afhan gen van de mate van samenwerking var. de Egyptische regering bij de instelling van het in November j.l. voorgestelde commando voor het Midden-Oosten. daarvoor geschikte figuren te vin den. En het is ook bekend, dat dr Drees en prof. Beel hun denkbeel den op dit punt hebben onder schreven. Wij veronderstellen, dat getracht zal worden aan de KVP in het nieuwe kabinet toch zes zetels toe te wijzen. Doch het is nog niet be kend, welk ministerschap de KVP in ruil voor de eerste post op het Plein zal worden aangeboden. De zwijgzaamheid op dit punt zal vermoedelijk wel samenhangen met de omstandigheid, dat aan de leidende figuren van PvdA en KVP zou zijn verzocht ook hun ge dachten eens te laten gaan over een voor beide partijen aanvaard bare compensatie. Vanmorgen van 9.15 tot 10 45 uur heeft prof. Beel een bezoek bij dr Drees gebracht. KASSEL De postduif is al oeroud, maar de uitvinding van de posteend bleef tot deze koude oor log wachten. In het district Wit- zenhausen, waar de rivier de Wer- ra de grens tussen Oost-Duitsland en West-Duitsland vormt en waar de grensbewoners geen regelrecht contact kunnen hebben, kwam een landbouwer op het lumineuze idee een eend als postbode te gebrui ken. De eend heeft een ring om de nek, waaraan de boodschappen voor de overkant bevestigd wor den en het beest peddelt nu regel matig van de ene kant naar de andere. Tot dusverre heeft de grenspolitie nog niet naar de inter zonale pas van de eend gevraagd. Sch ilderij-expositie per televisie HILVERSUM. Vrijdagavond zal de AVRO een proef nemen met „schilderijen-tentoonstelling per te levisie". Zij zal nl. een kwartier lang tekeningen en schilderijen to nen van Jaap de Carpentier, die deze zomer in „Dc Rustende Jager" te Bergen exposeerde. De criticus Hans Raedcker en mr A. F. Kamp zullen, in een gesprek met de kunstenaar, diens werk toelichten.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1