STABSVENSTER Vrij druk bezoek aan zwembaden ondanks regenachtig e zomer Groter vraag mogelijk door lager tarief en meer standplaatsen Lessen aan schooljeugd en steeds meer ouderen Water had goede temperatuur E. Bobeldijk liet Urker collega's achter in Argentinië Eritrea kiest hoofd uitvoerende macht DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Pleidooi voor combinaties van P. 150 tot 200 eigen rijders Noteert U even 2 Vrijdag 29 Augustus 195; (Van een onzer verslaggevers) De zomermaanden hebben weinig zon en warmte gebracht. Gedurende vele lange en helaas kille dagen was men eerder geneigd aan een warme jas dan aan een zwempak te denken. Ondanks dat blijkt de belangstelling voor de drie Amersfoortse zwembaden niet onbevredigend te zijn geweest. Bleef ln het Sportfondsenbad en het Bosbad het aantal bezoekers ongeveer gelijk aan het vorige jaar, bij Pesie's bad boekte men een aanzienlijke vooruitgang. Bosbad werd geregistreerd. Het be zoek zal met groter zijn dan vorig jaar (68 000) het geval was, maar de belangstelling voor het bad vindt men in een steeds wijder wordende kring, zo zei de heer Verschuur ons. In het begin kwam het grootste aantal „klanten" uit het Soester- kwartier, maar nu zijn de gehele stad en omliggende gemeenten als Soest, goed vertegenwoordigd. Zelfs was er dit seizoen een Amsterdamse familie die per auto driemaal in de week naar Amersfoort kwam, omdat het in 't Bosbad zo gezellig was." Om dezelfde reden verscheen ook enige malen een bus met Volendam- mers. Eén zomer mooi weer en we halen de honderdduizend, aldus de heer Verschuur. Een paar dagen zonneschijn is niet voldoende, omdat een natuur- De heer K. v. d. Heuvel, alge meen bedrijfsleider van de firma Pesie, schreef het groter aantal be zoekers circa 70.000, vorig jaar 50.000 toe aan de verbeterde ac comodate van het bad. Het nieuwe garderobe-systeem en vooral het aparte zonnebad, waar ouderen, niet door kinderrumoer gestoord, rustig van de zon kunnen genieten, heeft het bezoek van volwassenen gesti muleerd. Ook de vrij hoge tempe ratuur van het water, ondanks wei nig zonneschijn, deed nog heel wat zwemmers uit de stad besluiten even een baantje te gaan trekken. En een grijze bewolkte lucht was voor de jongens en meisjes die uit 6chool kwamen geen beletsel om naar Pesie te gaan. In bepaalde opzichten hiervan ver schillend is de situatie van het Bos bad in Birkhoven. Is voor een zwembad, waar men voornamelijk heengaat om te zwemmen, de tem peratuur van het water doorslag gevend, voor een natuurbad, dat in de eerste plaats een recreatieoord wil zijn. is de weersgesteldheid van het grootste belang. De directeur van de Amersfoortse Sportstichting, de heer B. Verschuur, vertelde ons, dat het bezoek aan het Bosbad gedurende de eerste maand van 18 Mei tot 18 Juni wei nig optimisme toeliet. Tienduizend man zijn gedurende die tijd door de tourniqetten gedraaid. Recordweek Half Juni echter werd het weer beter, en in Juli bereikte men dan ook het getal 45.000. In deze pe riode valt ook de recordweek van dit seizoen, waarbij het dagrecord van 1950 driemaal werd verbeterd. Thans is 4700 het hoogste aantal bezoekers dat op één aag in het SOEST Motorrijder ernstig gewond Donderdagavond om half negen overkwam de Amsterdamse motor rijder A. L. te Soest een ernstig ongeluk. L. reed op de Birkstraat in de richting Amersfoort. In de bocht bij garage Tensen werd hij ingehaald door een vrachtauto met aanhangwagen, waarbij hij door de aanhangwagen werd gegrepen. De motorrijder werd eerst een eindje meegesleurd en viel toen met een smak op straat. De gevolgen waren ernstig, daar L. z'n linkerarm en linkerbeen gebroken had. Nadat de beide breuken door dr P. G. de Vos alhier waren gespalkt, is L. £er EHBO-ziekenauto naar „De ichtenberg" vervoerd. De bestuur der van de vrachtauto, die niets van de aanrijding bemerkte, reed door in de richting Amersfoort, doch een marechaussee van de bri gade paleis Soestdijk, achtervolgde de vrachtauto per motor en wist deze nabij Birkhoven tot stilstand te brengen. Na aanrijding doorgereden Op de Birkstraat te Soest had een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De heer S. uit Amersfoort kwam uit de richting Amsterdam en werd pardoes in dè flank gereden door een Volkswa gen. De bestuurder van deze Volks wagen stopte even, doch reed toen door zonder zich verder van de averij van de andère auto iets aan te trekken. De Volkswagen was ook beschadigd, doch dit wat niet van ernstige aard. Letter en num mer waren echter opgenomen, zo dat de onverschillige bestuurder spoedig kon worden achterhaald. Het bleek een zekere R. uit Haar lem te zijn. Gevaarlijk misverstand Op het kruispunt Laanstraat BeukenlaanBeetzlaan te Soest, gebeurde een vrij ernstig ongeluk De wielrijder W uit Soest kwam vanaf de Beukenlaan en wilde de Beetzlaan in rijden. Op hetzelfde moment naderde de motorrijder V. uit Soest, die vanaf de Beukenlaan, de Laanstraat inreed. Doordat bei de personen elkaar verkeerd be grepen. volgde een aanrijding, waardoor beiden kwamen te vallen De wielrijder liep een paar gebro ken- en gekneusde ribben op. ter wijl de motorrijder enige verwon dingen en ontvellingen bekwam. Beiden konden naar hun resp, wo ningen worden vervoerd. DIERENBESCHERMING NOTEERT 600ste LID De Ned Ver. tot Bescherming van Dieren, afd. Soest, heeft deze week haar zeshonderdste lid ingeschre ven. Dit is een belangrijk feit voor deze afdeling, die in 1933 werd op gericht Vooral na de oorlog is het ledental zeer sterk toegenomen. Wel een bewijs, dat men moer en meer de noodzakelijkheid van die renbescherming gaat inzien BETROUWBAARHEIDSRIT De Motor en Automobielclub „Soest" organiseert op Woensdag avond 3 September a.s. een be- trouwbaarheidsrit voor auto's, mo toren en bromfietsen, over een lengte van plm 65 km Deze rit telt tevens voor de „Coupe De Zonneheuvel". De start vindt plaats om 7.30 uur bij café „Zonneheu vel". HOOGLAND 45 jaar bij de PTT Op 4 September zal het 45 jaar zi.in geleden, dat de heer J. A. van Bekkum. Koelhorsterstraatweg. te Hoogland, bij de posterijen in dienst trad. bad nu eenmaal een „aanlooptijd" nodig heeft. Pas na drie dagen wordt een hittegolf aan de opkomst duidelijk merkbaar. Maar drie da gen zonneschijn achter elkaar zijn een uitzondering in Nederland Alleen ys nadelig In het Sportfondsenbad vindt de weersgesteldheid uiteraard slechts m geringe mate haar afspiegeling in het aantal bezoekers. Volgens de heer H. Fremouw. de man van het Sportfondsenbad, kan men eigen lijk alleen 's winters als er ijs is. van nadelige weersinvloeden spre ken. Dan wil men namelijk het Sportfondsenbad nog wel eens in de steek laten voor de ijsbaan. Maar vriezen doet het tegenwoordig bij na ook al nooit meer. Een tamelijk constante clandizie dus, was het oordeel van de heer Fremouw. De gedachte dat mooi weer in de zomer winst voor na tuurbaden en verlies voor overdek te baden oplevert, gaat in zoverre niet op, dat zomersavonds na ach ten velen, die de ganse dag hebben gewerkt, zich in het Sportfondsen bad floor douche en bad eens flink laten opfrissen. Wat overdag dus minder komt. komt 's avonds meer. Al verschilt het aantal bezoekers weinig met vorig jaar, het getal der leerlingen speciaal volwas senen neemt toe. Vele ouders wier kinderen op school zwemles krijgen, willen nu niet langer ach terblijven en nemen een leskaart. Zoals de jongen zingen TERUG UIT MAR DEL PLATA Woensdag keerde in zijn woning aan de Methorststraat terug de heer E. Bobeldijk. die vorig jaar met de Urker vissers de reis maakte naar Mar del Plata in Argentinië, in dienst van de Belgische rederij „Flandria" te Ostendc. De reis per kotter was op zichzelf al een onderneming. 16 October '51 vanuit Ostende vertrokken, arri veerde men eerst op 4 Januari '52 dus precies 80 dagen later, op de plaats van bestemming. Zoals be kend bleek reeds 24 uur na het ver trek één der scheepjes niet bestand tegen het geweld der golven en moest worden prijsgegeven. Veel erger echter dan de reis, die de Urkors en onze stadgenoot er goed hadden afgebracht, werd het verblijf in Argentinië zelf voor de mannen. Van de gunstige voor uitzichten, die hun waren voorge spiegeld en waarvoor ze alles: gezin, werk, familie etc. hier achterlieten, is niets, maar dan ook niets te rechtgekomen, zei de heer Bobel dijk. Reeds zeer spoedig na aankomst rees er een conflict tussen reder en vissers, een conflict, waarover de pers kolommen vol heeft ge schreven en dat er tenslotte toe leidde, dat de Urkers werden ont slagen. Omdat ze niet op Zondag wilden vissen en ook omdat ze niet bekwaam zouden geweest zijn. Wat het eerste punt betreft, inderdaad, ze weigerden op Zondag te vissen Het was hun pertinent beloofd, dat ze dit niet behoefden te doen. Ze waren wel bereid op Zondag ou civ. visgronden te blijven, om daarmee de reis naar de haven, die onge veer een etmaal varen vergde, uit te sparen, doch dat was ae heer Van Iseghem niet genoeg. Ze moes ten ook vissen. Wat betreft de on bekwaamheid, gaf de heer B als zijn mening te kennen, dat deze opmerking volkomen naast de wer kelijkheid was. Niet de onbekwaam heid der vissers maar de ondeugde lijkheid der schepen was oorzaak van het mislukken der visvangst. Slechts enkele malen zijn de vis sers in de gelegenheid gesteld uit te varen. Toen volgde het conflict, dat ondanks alle in het werk ge stelde pogingen niet tot een voor de vissers gunstige oplossing kon worden gebracht. Ook zelfs het persoonlijk bezoek van burgemeester Keizer bleef zon der resultaat, al had men deze wel willend ontvangen en beloofd, dat de zaak in orde zou komen. Het kwam niet in orde. Gedes- illusionneerd, zonder werk, zonder verdienste stonden onze stadgenoot en zijn collega's in een vreemd land, waarvan ze de taal niet kenden. Daarbij kwam nog de zorg om de achtergelaten gezinnen, die geen In komsten hadden nu het contract met rederij „Flandria" verbroken was. Met de hulp van reeds langer in Argentinië gevestigde Nederlanders werd getracht over te gaan op de rivier- of binnenvisserij. Ook dat bleek moeilijk uitvoerbaar, zodat de een na de ander gelegenheid zocht naar het vaderland terug te komen. Stevenson wijst Dulles terecht NEW YORK. De democratische candidaat voor het presidentschap, gouverneur Stevenson, heeft ver klaard. dat hij verontrust was door een uitlating van de Republikeinse deskundige op het gebied van de buitenlandse politiek, Foster Dulles Deze had verklaard, dat „de De mocratische partij slechts belang stelling heeft voor Europa en alle andere naties bescchouwt als twee derangs wat bruikbaarheid betreft." Stevenson noemde een dergelijke uitlating „niet alleen maar dwaas, maar ook onverantwoordelijk en gevaarlijk". „Meent Foster Dulles', zei Stevenson, „dat president Tru man door zijn snelle en moedige beslissing op 27 Juni 1950 Korea ais tweederangs wat bruikbaarheid be treft behandelt? Als hij deze me ning niet is toegedaan, dient hij zijn partij en zijn land en onze vrienden in Azië beter, door meer oprecht heid en minder bombast". BERLIJN. Ernst Legal, de directeur van de Oost-Berlijnse Opera is als zodanig afgetreden, omdat hij onder het communistische regiem de opera-traditie niet hoog kon houden. SMYRNA Bij een brand in een tabaksfabriek zijn zestien ar beiders omgekomen en werden 37 ernstig gewond. Ook dat ging niet gemakkelijk. Im mers. de rederij eiste van de man nen terugbetaling van het aan hun vrouwen in Nederland uitgekeerde geld Daartoe waren ze natuurlijk niet in staat. De ambassade kon on der deze omstandigheden de mensen niet aan de benodigde papieren helpen. Tenslotte gelukte het sommigen een schip te vinden. De heer Bobel dijk monsterde aan op de „Albelto" van de Stoomvaart Mij Nievelt Goudriaan te Rotterdam. Als wer kend passagier maakte hij, in vijf weken tijd. de overtocht. Het verblijf op dit schip, met zijn gastvrije, hartelijke bemanning, en zijn goede keuken, was. na de langdurige ontberingen en teleur stellingen een verademing. Woensdag j.l. meerde de „Albi no" in Rotterdam en was het einde gekomen van een met zoveel en thousiasme en hoop begonnen on derneming om zich een bestaan te scheppen in de nieuwe wereld. Inmiddels blijft voor Bobeldijk en zijn Urker vrienden het probleem van de strijd om het bestaan. Mogen zij er in slagen hier te vinden, waarop ze daér tevergeefs gehoopt hebben. ASMARA. De Kamer van Af gevaardigden van Eritrea heeft Donderdag haar voorzitter, de 83- Jarlge Ato Tedla Balroe, gekozen als hoofd van de uitvoerende macht van de nieuwe autonome regering van het land. (Volgens de nieuwe grondwet die door de Verenigde Naties wordt gesteund, is Eritrea een deel van het keizerrijk Ethio pië geworden met autonomie op binnenlands gebied). Bairoe was in 1947 een der stich ters van de partij, de federatie met Ethiopië voorstond. Hij heeft driemaal in Lake Success zijn par tij vertegenwoordigd bij besprekin gen over de toekomst van Eritrea. 1983. Ofschoon Rob voorlopig niet op een nieuwe aanslag van de „Luna' hoeft te reke nen, waagt hij het toch niet het roer te verlaten, vóór de nacht valt. Maar dan merkt hij iets, dat hem niet minder veront rust: de batterijen geven geen stroom meer! Met een lantaarn gaat hij op verkenning uit en wan neer hij de kajuit bin nenkomt ziet hij hoe daar een grote ravage is aan gericht door het rollen van het schip. De radio is ook defect en de repa ratie zal zeker uren ver. gen. Aan boord van de „Pandora" maakt Willy zich al ongerust: er komt geen enkel bericht van de „Vrijheid" meer binnen. Wat kan er gebeurd zijn? (Advertentie LM.) Dame rijdt meisje aan Een acht-jarig meisje werd gis termiddag omstreeks kwart over één in de Van Campenstraat door een fietsende dame aangereden. Het meisje sloeg met een smak op de grond, waardoor zij vier voortan den verloor. Willen zij die deze aanrijding zagen gebeuren, zich mel den bij ae verkeerspolitie? Zwemfeest in Pesie9 bad Zaterdag 6 September zal in Pe- sies bad 's middags en 's avonds een groot afzwemfeest worden gehou den. Naast diploma- en gecostu- meerd zwemmen, waarvoor zich reeds velen hebben aangemeld, zul len o.m. de bekende schoonsprin- gers Schalens en Denneboom een serie komische sprongen laten zien. 's Avonds is er voor de jeugd een vlottengevecht. Ook kan worden deelgenomen aan snelzwemmen en hinderniszwemmen. Meisje verliest macht over haar stuur .Op de Noordewierweg reed gisteren een meisje van 15 jaar uit Utrecht, tegen een voor haar fietsende oom op. Zij maakte hierdoor een val, waarbij zij haar rechter knieschijf in erge mate beschadigde. Per G G. en G.D. werd zij naar de Lichten berg gebracht. Gevonden voorwerpen 22 TOT 29 AUGUSTUS Ceintuur, zonnebril, rugtas met lnh, damesschoen. herenrijwiel, postduif, sokje, dameshoed, damesvest porte- monnaie met lnh schaar. kip, sjaal, konijn, rol touw. kwast armband, electrlsch apparaat. bo8 sleutels, da meshandschoen, damestasje met lnh.. portemonnaie met lnh., hond, porte- monnale. damestas met >nh, portemon naie met lnh.. fototoestel. vulpen, schoolétul. riem. bos sleutels, vulpen, paar glacé dameshandschoenen cein tuur, boodschappentas, muntbiljet, slip over BEVORDERING BIJ DE P.T.T. Onze stadgenoot de heer G. J. J. de Jager Jr is bevorderd van em ployé 3e klasse tot employé 2e klas se bij de PTT. CONCLUSIE AMSTERDAMS TAXI-RAPPORT: (Van een onzer verslaggevers) Kostwinning, familiebezoek en amusement zijn het doel van 70% van alle taxiritten in Amsterdam. Tijdnood, slecht weer, gemakzucht, lichaams- I gebrek, ontbreken van een ander vervoermiddel en de wens om tijd te sparen zijn de rede voor 80% van alle taxiritten. In de welgestelde en de middenklasse rijdt men vooral voor zijn brood ln een taxi, iemand uit de volksklasse neemt verhoudingsgewijs dikwijls een taxi voor familie bezoek. Bijna een kwart van alle taxiritten wordt door vrouwen gemaakt. Ruim 60% van alle taxi-gebruikers komt naar de standplaatsen. Een derde van alle ritten vindt plaats na telefonische bestelling en 6% door het onder weg aanhouden van een wagen. Een taxi vervoert per rit gemiddeld 1.68 personen. slag met 0.20 worderj verhoogd, onafhankelijk van welke stand- Eigen tariefbasis voor garage-taxi In tegenstelling met tram, trein, bus of pont is de taxi geen open baar vervoermiddel. Het wezenlijke van de door de taxi bewezen dienst ligt in de mogelijkheid voor de passagier, tijdstip, aanvangsplaats en eindpunt der rit zelf te bepalen. Zij bevredigt dus bij uitstek bijzon dere behoeften. Zo gezien is de taxi in de eerste plaats hulpmiddel voor de voetganger. Een verlaging van de tarieven en een doelmatige reclame voor dit hulpmiddel, bene vens uitbreiding en doelmatige avondverlichting van de standplaat sen kan tot een niet onaanzienlijke vergroting van de vraag naar taxi's leiden. In het bovenstaande hebben wij een gedeelte samengevat van de conclusies, waartoe de stichting voor economisch onderzoek der Universi teit van Amsterdam is gekomen op grond van een onderzoek naar de verhoudingen in het Amsterdamse taxi-bedrijf. Deze uitkomsten zijn neergelegd in een publicatie van de stichting „Het Amsterdamse taxi- vraagstuk", welke zal worden ge volgd door een tweede deel, waarin de conclusies zullen worden toege licht op grond van het bestudeerde en bewerkte cijfermateriaal. De aanleiding Aanleiding tot het onderzoek was een verzoek van de „Unie Verkeer", waarin de algemene, de protestants- christelijke en de katholieke werk nemers in het transportbedrijf ver enigd zijn. Op grond van de ster ke achteruitgang in het taxi-bedrijf enerzijds en het gebrek aan over eenstemming over de saneringsmid delen tussen werkgevers enerzijds en werknemers anderzijds, is de „Unie Verkeer" tot het entameren van deze wetenschappelijke weg ge komen. Het resultaat is voorshands een aantal richtlijnen voor de bedrijfs- politiek, dat opleving van het taxi bedrijf mogelijk maakt, zonder dat tot inkrimping van het wagenpark behoeft te worden overgegaan. ^Ten aanzien van de hierboven genoem de tariefsverlaging wordt opge merkt, dat dient te worden ge streefd naar een zo laag mogelijke eerste aanslag. Op grond van een calculatie meent men. dat kan wor den volstaan met 0.40 voor de eerste 220 m rijden. Bij voorbaat kan op telefoni sche bestelling de eerste aan- plaats de wagen komt. Bij een kilo metertarief, dat volgens de stichting niet hoger behoeft te zijn dan 0.33 4 0.34 kost een rit van één km ƒ0.70, terwijl de huidige prijs ƒ1.00 is, exclusief fooi. Een rit van twee kilometer, die thans 1 30 kost, zou dan op 1,leveneens exclusief) komen. Compromis Bij haar onderzoek is de stich ting er van uitgegaan, dat een com promis moet worden gevonden tus sen de belangen van alle bij het vraagstuk betrokkenen te weten het publiek, de ondernemers en de chauffeurs. Het is de taak van het gemeen tebestuur om het vergunningenstel sel te hanteren op een wijze die eveneens met deze drie groepen rekening houdt. Dit kan slechts ge schieden op grond van voors hands ontbrekende betrouwbare gegevens nopens de bezettingsraad. Op grond van een aantal voor het taxibedrijf bijzonder typische kenmerken spreekt de stichting de wenseljjkheid uit van enige ingrij pende wijzigingen in de tegen woordige structuur. Zij bepleit combinaties van eigen rijders tot een omvang van 150 200 wagens, waarin tussen de chauffeurs en de bedrijfsleiding een disciplinair dienstverband bestaat en waarbij een doeltreffende contrAle op de weg een onmisbare voorwaarde is. Tot deze bedrijfsvorm conclu deert de stichting in haar publica tie op grond van het feit, dal iswaar het bedrijfstak voordelen heeft waar het gaat om financiering, inkoop, administratie, stalling en onder houd, maar dat de functie van de leiding in het taxibedrijf een be perkte ls, omdat enerzijds het ge meentebestuur (dat de vergunnin gen verleent) de omvang van het aanbod bepaalt en anderzijds, ten aanzien van de vraag, het initiatief op de weg aan de chauffeur moet worden overgelaten. Men tracht met deze oplossing dus het voordeel van de eigen rijder die op de weg initiatief kan ontplooien binnen de grenzen van zijn eigen belang (niet te veel lege kilometers!) te behouden, onder opheffing van het nadeel, dat voor hem is gelegen bij de financiering van zijn dwergbedrijfje, dat ook niet van de andere voordelen van het grootbedrijf kan profiteren. Hoe geld voor combinatie Een combinatie als hier wordt bepleit heeft als voornaamste pro- naar de wagen moest lo- Klokslag acht trokken wij pen. De deur zwaaide al dus aan de bel Zijn vrouw open. Maar toen zag Stads- liet ons binnen. Loopt U vensterkijker tot zijn ont- maar door en let U alstu- A.N.W.B. daar bij wijze van zetting, dat zich inmiddels blieft niet op de rommel, proef patrouilles verricht. van een donkere plek aan vroeg zij ons. (Wij zijn nog De sterke verkeersintensi- Amsterdam-Zwolle. open gesteld. Sinds die tijd heeft de Wegenwacht van de de overkant van de straa een heer in geruit over- dat njet hemd had los gemaakt, die. het echter twee rugzakken meesle- De pend, achter het meisje aan nooit bij iemand geweest die vroeg.) Hier was teit op deze weg. alsmede het feit. dat andere hulp- inderdaad bar. mogelijkheden daar ontbre ken. hebben de A.N.WB. doen besluiten de nieuwe weg definitief in het net tafel en stoelen ston den op de gang De heer des kwam drayen. Die hoorde huizes lag op de vloer met er bij blijkbaarmaar hij Pen nijptang het zeil van de van door de Wegenwacht had zich ..gedrukt" tot zijn vloer te rukken. De flarden gepatrouilleerde wegen op Klop I even aan 't Stadsven- ster. TeL 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. unieiwji ,J»D Haven Al is Amersfoort dan misschien geen specifieke havenstad, toch heeft onze Keistad een heuse haven. Vanmorgen zagen wij nog hoe vanuit de Eemhaven een boot vertrok. Voor gezellin een wagen had. vloeen in het rond Vraaet te nemen. Een aDarte ..eele Amersfoort was het een bij' Stadsvensterkijker zag een u maar wat u weten wilt hoo'd uit hel venster van dan wcrk ik onderhand Liften Stadsvensterkijker stond vanochtend bij een de auto komen. De bestuur- door. 2fi hU ons wi) Dak. der zag zijn tweede klant achter de eerste aandraven. S.V.K. zag het gezicht van de bestuurder betrekken. kennis op de Utrechtse,neg ^T'vaar", T/e'dTe ZTo weg. Teleurgesteld keerde het tweetal terug en bel ten een opschrijfboekje uit de zak en begonnen het routinewerk Opgewekt aan a de overschotten van het zeil Pats. toen sloeg het portier peuterend ea< hij „ns ant- yoor de neus van het mets- w00rd Voor de aardieheid rijder" is met de service verlening op dit wegvak belast. In de buurt van de Arn- zonder grote Een passa giersschip Natuurlijk voer de boot ondèr de naam de „Volharding". Zag U ooit Fauna vaartuig dat niet de Volharding, Anne-Maria of de Drie Gebroeders was ge- hemsewee Is een geheel doopt? Voor de tweede maal i - i i ./.vteeile el A VeilKoerlind" voor het raam vaar buiten te kijken en werd gefrap- peerd door een schattig d" meisje pan een jaar oaen mmen twintig, dat met de duim wijzend over haar schou- vroegen wij of wil mis- konden helpen. „Graag", zei hij en hii druk te ons meteen een schroe vendraaier in de hand Haalt U de spijkertjes er maar uit. Wij willen de hun plaatsen waar in. Het meisje met de duim omhoog aan de kant der stond te li,ten. Taar onabeldTS mÖrenn "nameUm gaan Utrecht wilde ze of althans nverka„, "stadsuensterkii- bei"™' w,i xvistcn niót ker is toen bij het raam weg gegaan. Hij kon het niet meer aanzien die kant op. Stadsvenster kijker betreurde het, dat hij (nog steeds) tiief over een auto beschikt, want hij had beslist zijn Stadsven- ster een keer in de 3teek gelaten om de kant van Utrecht op te rijden, alleen er in een vloer zoveel soü- kers zaten. WU zün z.egge en schrijve drie uur bezie geweest Met pijn in de nieuw kwartier ontstaan. De zogenaamde Faunawiik. Acht Augustus 1951 werd er door een paar bewoners de speeltuin „Fauna" opge richt. Na veel moeite is het bestuur van deze vereniging het gelukt beslag te leggen op een stuk grond Twee voor lopige speeltuintjes werden ingericht. Een tussen de Arnhemsewec en het Vlin derpad en een aan de Vos- senstraat. Te zijner tlid zal vertrok de Volharding" vanuit Amersfoort naar Marken en Volendam. Wij zagen vanmorgen dat er voor vierhonderd passagiers plaats aan boord was. Dat stond er met erote letters od Zegge en schrijve vijf tien nitPftandors" noteer den wii Zwaaiend hingen zij aan de reling Pomp Wij zagen tijdens onze in- Interview Voor een simpel kranten- al om dat aardige meisje 'n bericht moesten wij gister- eindweegs te mogen ver- avond bij een man zijn. die voeren. ..Die zal wel auuw ons al het fijne zou kunnen een wagentje hebbenvertellen over wat er pre- dacht Stadsvensterkijker cies te gebeuren stond. Het hardop en hij had het nog betrof een jubileum van niet gezegd of er stopte een een ambtenaar. „Kom tegen dure slee. reed nog even een uur of acht even aan". door vanwege de vaart zo- had hij ons gezegd, „dan zal dat het meisje (u kent dat ik U precies uit de doeken verschijnsel) op een drafje doen waar het om gaat." knieën, de armen en han- Fauna een speeltuin krijgen spectietocht door de stad op den ziin wii tegen elf uur naar hui«= gegaan „Ik ben blij dat U gekomari bent zei hii ons nog on de stoen Ik wist toch al niet hoe IV klaar moest komen"! „Gele Rijders" Enige tijd geleden werd van 3000 vierkante meter. Dit terrein komt te liggen aan de nieuwe Fahrenheits- straat. Inmiddels werd be gonnen met de inrichting van de twee voorlopige speeltuintjes. Volgend voor jaar zullen die gereed zijn. Het bestuur zal vanaf heden regelmatig ln de tuin aan de nieuwe weg Eemnes- het Vlinderpad gaan wer- Hoevelaken. de afscheiding ten Noorden van Amers foort in de drukke route ken Daar vele handen licht werk maken, vraagt het de medewerking van de leden. de Kamo aan een fietsen winkel iets bijzonders (Al thans voor Amersfoort.) Aan een raampost was een vierkante rode bus beves tigd Een meter of drie gum mieslang hing aan het appa raat. „Inworp een cent" stond er met duidelijke let ters op geschreven. Wij hebben meteen al van het ding gebruik gemaakt. Voor een cent kunt je daar nooit tegen aan pompen. Gisteren zou de Haagse huur auto adviescommissie opnieuw bijeen komen ter bespreking het taxi-vraagstuk. Deze bijeen komst is echter uitgesteld, en de leden van de commissie zijn gis. teren naar Amsterdam gegwa In het American Hotel gaf prof. Haccou, leider van de stichting voor economische onderzoek van de Amsterdamse Universiteit, een uiteenzetting over het rapport, dat op verzoek van de Unie Ver keer door deze instelling is op gesteld over het Amsterdamse taxi-vraagstuk. Een uittreksel uil dit rapport, dat uiteraard ook voor andere grote steden van groot belang is, publiceren wU hiernevens. bleem de vraag te beantwoorde hoe aah geld te komen. Voorlopi 7.0 is de conclusie van de stiel ting, zal men dit moeten lene waarbij invloed van de geldschi ter(s) op het bedrijf vermedi dient te worden. Zulk een combinatie zou i „modelbedrijf" fungeren en het h staansrecht even andere bedrijf vormen zou moeten worden b oordeeld, naar de vraag of dei diensten kunnen verlenen op ba: van de tarieven, die zijn vaste steld op grond van de (idea! financierings- en kostprijsomsU: digheden in de combinatie. Naast het stationneerbedrijf er in Amsterdam plaats voor garage-taxi. die geen standplaa mag Innemen en een eigen tarie basis zou moeten hebben. De stichting bepleit voor de to komst een loonstelsel van prem met een basisloon. dat berust een standaard prestatie Het huidige loonstelsel, waar! de loonchauffeur een aanmerkel: belang heeft bij de hoogte van h opgereden bedrag is onbevredigen Afschaffing van het in beginsel verwerpen fooienstelsel zou i later kunnen geschieden. Opgemerkt dient nog te worde dat de stichting de efficiency v: de huidige bedrijfsvoering niet haar onderzoek heeft betrokki en evenmin de vraag heeft onde zocht of en hoe op de bestaam kostprijzen bezuinigd zou kunm worden. 21/2 millioen gegevt Het rapport dat de stichting vc- economisch onderzoek van de Ar sterdamse Universiteit heeft uitg bracht over de problemen van h Amsterdamse taxibedrijf is vanmo gen openbaar gemaakt in een t êenkomst in het American hotel Amsterdam, waar vrijwel alle rech streeks en zijdelings betrokken pa tijen tegenwoordig waren. Na een welkomstwoord namens unie, die als gastvrouw optrad, doi de heer H. W. Koppens, voerden 0 het woord de heer J Elkerboi voorzitter van de afdeling Ams'.e dam van de Centrale van Werke in het Transportbedrijf en de iruti tiefnemer voor het onderzoek van stichting, wethouder Bern. C. Fran! voor het Amsterdamse gemeenteb stuur, dr P. S. Pels namens de Stic ting van de Arbeid en nog vele ai deren. Prof. dr J. F. Haccou. directe van de stichting, vertelde o.m. voor het onderzoek 2.500.000 geg vens en 70.000 rittenkaarten r chauffeurs zijn verwerkt. GRAND THEATRE Snouckaertlaan tel 4632. Van 29 Aug. t.m. 3 Sc Klokslag 12. Aanv. Zo. 2 4 15 o.45 9 uur. Ov dagen 2.30 6 45 en 9 Donderdag 4 Sept. Mac Beth amt' 2.30 6.45 en 9 uur. CITY THEATER Westaingel 7. tel a Van 29 Aug t m. 4 Sep*. T«" vallen aan. Aanv. Zo. 2 4 15 8*1 9 uur. Ov. dagen 2.30 6.45 en C.J! In dé Jeug<f-Fllmcyclu9 3 Sep Aanv 2 en 4 uur De Circusjongen REMBRANDT THEATER. Langesir: 129. Van 29 Aug. t m 1 Sep! O tain China Van 2 t.m. 4 Seo' D Vrijbuiter. Aanv. Zo 2 4.15 6.45 r uur Ov. dagen 2 30 6.45 en 9 J CITY THEATER SOESTDIJK S'J Grothestraat .78, Tel 2790. Van t.m 31 Aug. Zo Jong so slecht 1 t m. 3 Sept Slave Girl. In. Donderdag-cyclus 4 Sept. Warscn Concerto. Aanv. Vr. 8 uur. Zi 1 2.30 6.46 en 9 uur. Zo 2 4 15 6.15 9 uur Ov. dagen 2.3o en 8 uur ZATERDAG, 30 Aug 3 uur vhel' wedstrijden voor kinderen. Buut vereniging de „Kattekampers" ZATERDAG. 30 Aug 8 uur „VrU Blij" Markthal ZATERDAG 30 Aug 3 uur WUOT rondgang PTT Harmonie Bergkw" tier L ZATERDAG 30 Aug. 8 uur Z^. avondconcert ..Hosanna". Amlciu ZATERDAG 30 AUG.: Chr. Tambocfl en Pijpercorps „Juliana", opvoer» „De verjaardag van Koning Fh»i» Openluchttheater Birkhoven. •lUSEUM FLEHJTfe, Westsingel OH HJks geopend, behalve Zonoaj werkdagen van 10—12 en 1—4 u® Zaterdag 10—12 en 1-30—3 uur. A G HUIS. Paulus Buyslaan 1. ^'30. Juli tot en met 31 Augustus. *cn derllenexposltie van leden van A.K.G De Ploegh en Het Spectni Dagelijks open van 10—12 «n v 1417 uur Zondags alleen van if 17 uur Burgerlijke Stand 28 AUGUSTUS 1952 Geboren: Gretha Jaantje. d. van der Wiel en J. LagerwelJ: All d. v G- van de Klashorst en H. 1 Duinkerken j Catharlna Gerrltjeh. v. G. B Bijen en G. Reekers. Gehuwd. H. W. B. Peters en J Gerritsen: H. ter Veer en w- Vlug Overleden: Eduard Errno Blok, ouo Jaar echtg. van Aaltje van 't N®1-

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2