STADSVENSTER .Juliana' biedt duizenden schitterende avond Oranjefeest brengt drie dagen van vrolijkheid oudenberg neemt afscheid van gemeente-secretaris VW boekt veel succes met| Vallei-sterrit a Noteert U even Pastoor Wijker wordt 80 jaar 'Maandag 1 September 1952 (Van een onzer verslaggevers) Het openluchttheater „Birkhoven" was Zaterdagavond tot de laatste plaats toe bezet. Het Christelijk Tamboers- en PUperscorps „Juliana" gaf er een uitvoering van „Koning Fluit", een muziekspel door Henk Driessen. Met de medewerking van het jeugdcorps „Bernhard", de drumband en de damesgroep van de Christelijke gymnastiekvereniging „Wllhelmlna" ls het voor de ongeveer tweeduizend aanwezigen een schitterende avond ge worden. Vrolijk muziekspel in Openluchttheater De zachte nazomeravond was ze ker mede debet aan het slagen van het vrolijk muziekspel Geen vlaagje wind roerde de bla'deren Een lichte avondhemel koepelde zich over het fraai verlichte openluchttheater. Hel der lichtten de witte berkenstammen op. Zacht klonk het spel van het pij perscorps. Is het een wonder dat on der zulke omstandigheden elfen en kabouters een blijde rondedans ma ken? Het was feest en heel het bos vier de het mee: de verjaardag van Ko ning Fluit Door picolo, tovenaar en Minister van Justitie werd hem een programma voorgezet, dat klonk als een klok van het beste metaal van Nederland. Dat begon al met de „Ju- liana-mars" van Henk Driessen en de „Verjaardagsserenade" van Paul Lincke. Een helaas weinig bekorend nummer, was „Een nieuw Geluid" van D Hol. Hier klonken de fluiten beslist te iel. De spelers schenen trouwens weinig op elkaar afge stemd. Enkele ontsporingen waren dan ook niet te voorkomen. „Rozen A. van Ginkel 25 jaar bij Van Gend Loos Het is vandaag voor de heer A. van Ginkel. St. Andriesstraat 14. een vreugdevolle dag. Vanmorgen kwam een grote deputatie van Van Gend en Loos, bestaande uit de plaatselijke directeur, bedrijfsleider en leden van het administratief-, bestellend- en technisch personeel, op bezoek om de heer Van Ginkel te huldigen met zijn 25-jarig jubi leum als besteller, eerst bij de N.V. Expeditie Van Doorn en later, door de samenvloeiing, bij Van Gend en Loos De plaatselijke directeur, de heer D. Veenkamp, bracht de jubilaris hulde voor zijn trouwe plichts betrachting en noemde hem een uitstekend voorbeeld voor de jon geren. Spreker wees ook op de belangrijke steun, die de jubilaris altjjd van zijn vrouw heeft gehad. „U moet," aldus de heer Veenkant. „Uw man altijd op ongeregelde tijden afstaan, maar U heeft steeds gezorgd, dat hij in staat was zich te presenteren en zijn dienst voor beeldig uit te voeren." De directeur bood namens de directie uit Utrecht een enveloppe met inhoud aan. De ontspanningsvereniging „Ova te" bracht de heer Van Ginkel een bloemenhulde, waarna een verte genwoordiger van het „Onderlmg- fonds", dat is ingesteld voor droeve en blijde gebeurtenissen, een fraaie salontafel aanbood. Rest ons nog te vermelden, dat de heer Van Ginkel zowel in de Maatsen van de Gelderse Vallei jIs in het Gooi een grote bekend heid geniet. Hij heeft n.l. in dc af gelopen 25 jaren steeds de afhaal- en besteldiensten verzorgd en men kan hem nu nog elke dag op de bestelwagen van V. G. en L in de plaatsen Woudenberg en Scherpen- zeel aantreffen om daar goederen te brengen en af te halen. Het is vanmorgen ook wel gebleken, dat de jubilaris als collega zeer wordt gewaardeerd. Zondagsdienst tandartsen De Amersfoort se tandartsen stel len per Zondag 14 September een Zondagsdienst in. Van die datum af kunt u voortijdig onder de rubriek medische dienst in onze krant te weten komen welke tand arts dienst heeft. Fietser slaapt roes op straat uit Zondagavond kwam om tien over half twaalf een zekere A. F. met een klacht bij de politie. Als be stuurder van een rijwiel reed hij op de Arnhemseweg. Hij moest plotseling stoppen voor een fietser die „zig-zag" over de weg reed. Toen de politie zich eens van een en ander op de hoogte ging stel len. vond zij de „zig-zag rijder" slapend op de weg liggen. Hij ver keerde in kennelijke staat van dronkenschap. Amersfoorter uit auto geslingerd De Amersfoorter J. M-. die Za terdag met een personenauto uit Hilversum naar zijn woonplaats te rugkeerde is nabij Soestdijk met zijn wagen in de zachte berm van de weg geraakt. De auto is blijk baar bij het manoeuvreren gekan teld M. werd daarbij uit de ca bine geslingerd. Hij liep verschei dene verwondingen op. M. wordt op „De Lichtenberg" verpleegd. GRAND THEATRE Snouckaertlaan 4 tel 4632. Van 29 Aug. t.m 3 Sept. Klokslag 12. Aanv. Zo. 2 4.15 o.ió en 9 uur- Ov_ dagen 2.30 6 45 en 9 uur. Donderdag 4 Sept Mac Beth aanv 2.30 6.45 en 9 uur. CITY THEATER Westsingel 7. tel. 6572 Van 29 Aug t.m. 4 Sep». Tanks vallen aan. Aanv. Zo 2 4 15 SA5» en 9 uur. Ov. dagen 2.30 6.45 en 9 uur In de Jeugd-Fllmcyclus 3 Sept. Aanv 2 en 4 uur De Circusjongen. REMBRANDT THEATER. Langestraat 129. Van 29 Aug. t m 1 Sept. Cap tain China Van 2 t m. 4 Seot De Vrijbuiter. Aanv. Zo 2 4.15 6.45 en 9 uur Öv dagen 2.30 6 45 en 9 jur. CITY THEATER SOESTDIJK Burg Grothestraat 38, Tel 2790. Van 29 t.m. 31 Aug. Zo jong so slecht Van 1 tm. 3 Sept. Slave Girl. In de Donderdag-cyclus 4 Sept- Warschau Concerto. Aanv Vr. 8 uur. Za Do 2 30 6 45 en 9 uur. Zo. 2 4 15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2-3o en 8 uur. ilUSEUM FLEHJTE Westsingel Dage lijks geopend behalve Zondags: werkdagen van 1012 en 14 uur Zaterdag 10—12 en l 303 uur SPORTAGENDA VRIJDAG. 5 SEPT Pretzolder Phoe- nlxbrouwerij Jaarvergadering Sport stichting. ZONDAG. 7 SEPT Circuit Nijver- heidsweg Wielerwedstrijden Amers foortRotherham. uit het Zuiden", met medewerking van een balletgroepje, maakte op het publiek een veel gunstiger indruk Al was het nog lang niet „dansen" wat hier geboden werd, vormde het geheel met de werkelijk fantastische verlichting een feëriek schouwspel. Xylophonia en het Fluitvuurwerk waren eveneens gewilde „verjaar- dagscadeaux". De aardige vondsten van de picolo en andere figuren vormden vrolijke intermezzo's. Het is een verheugend feit dat een plaatselijke vereniging het initiatief tot een dergelijk feest durft nemen. Aduertenrie (l M Iproeft u mee?! Een algemeen bekend en in de kringen van zijn oud-Katholieke ge loofsgenoten zeer beminde geestelij ke gaat binnenkort zijn tachtigste verjaardag vieren. Het is de thans in onze stad woonachtige pastoor C. Wijker. Op 10 September a.s. wordt hij 80 jaar. Ter gelegenheid van zijn verjaardag zal een receptie worden gehouden en zal de jarige zelf een Mis opdragen. Professor Comelis Wijker werd in Egmond aan Zee geboren. In 1899 werd hij tot priester gewijd, waarna hij parochie-geestelijke van de oud- katholieke kerk te Amersfoort werd. In 1911 werd hij benoemd tot hoog leraar in de bijbelkunde aan het oud katholiek seminarium tc Amers foort. Hij doceerde naast Inleiding en Exegese ook Homiletiek, enz. en gaf colleges over het pastoraal werk van de aanstaande geestelijke. Pastoor Wijker stond bij de studenten be kend als een beminnelijk figuur. In 1920 werd hij president van het se minarium. Pastoor Wijker thans emeritus was behalve pastoor te Amersfoort, ook parochie-geestelijke te Oudewa ter, Dordrecht en Delft (1938—1946). Hij was jarenlang lid van het Me tropolian Kapittel te Utrecht en de ken daarvan. In 1914 werd hij secre taris van het kapittel en in 1941 de ken ervan. Nog slechts enkele jaren geleden vierde pastoor Wijker zijn gouden priesterjubileum Dat zeer velen in de oud-katholie ke kerk de tachtigjarige een warm hart toedragen, zal ongetwijfeld blij ken uil de vele bewijzen van belang stelling en toegenegenheid, welke hem op 10 September a.s zullen be reiken in de pastorie 't Zand 15. waar pastoor Wijker die dag zal re cipiëren. De jarige hoopt op zijn verjaardag 's morgens te half tien de heilige offerande der Mis op te dragen in de kerk aan 't Zand. Zendings-arts naar Indonesië In de gistermorgen gehouden dienst in de (Geref.) Grachtkerk werd de heer G. Braakman, arts te Utrecht, uitgezonden als zendings arts. Dr Braakman zal zijn arbeids terrein krijgen naast dr. Rot in het sinds 1948 weer in gebruik genomen ziekenhuis van Probolingo (Midden- Java). Ds. H. W. Engelkes bediende in deze dienst, die op verzoek van het Zendingscentrum in Amersfoort plaats vond, het woord naar Mare. 4 2629: Jezus' gelijkenis over de groei van het Koninkrijk Gods in ons leven en in de wereld. Spr. be handelde achtereenvolgens: onze af hankelijkheid bij die groei, ons ge loof in die groei cn onze roeping ten aanzien van die groei. Na de predicatie richtte Ds. En gelkes een persoonlijk woord tot dr en mevr. Braakman, waarin hij er op wees, dat deze uitzending plaats vond voor de gezamenlijke gerefor meerde kerken in Nederland. De gemeente zong dr. en mevr. Braakman de zegenbede uit Ps. 134 toe. Namens de raad van samenwer kende kerken sprak tenslotte dr. Wiersema, voorzitter van die Raad, oud-Zendingsarts, thans geneesheer directeur van het Ziekenhuis te Kampen Morgen, Dinsdag hopen dr. en mevr. Braakman per K.L.M. naar Indonesië te vertrekken. Heinhuis wint duel met v. d. Linden Zondag j.l. werd door de „Pedaal- ridders" buiten competitieverband, op het circuit aan dc Nijverheids- weg, een wedstrijd verreden over 50 km. Er werd direct een flink tem po ingezet, waardoor enkele renners spoedig moesten lossen. Buitenge woon spannend was het duel In de A en B klasse tussen Heinhuis en v.. d. Linden, waarbij het onderling verschil niet meer dan een half wiel was. De uitslag luidde: 1. Heinhuis tijd 1.19.55: 2. v d. Linden: 3 Dieters. De Junioren reden 36 km. Bisot die Zaterdag j.l. te Barneveld de Ju niorenwedstrijd won, ondernam spoedig een uitlooppoging en met succes. Met een flinke voorsprong werd hij eerste in 1 uur 58 sec.; 2. Van 't Well, 3. L. Ouwerkerk. Burzerlijke Stand 30 Augustus 1952 Geboren: Rudolf Bernhard. z. v G. van der Herberg en J van Dijk: Jouke, z v. H. de Jong en J. A Kroes. Gehuwd C. van der Vlist. en T. Went ink. Overleden Geurt G. van Kolfsehoo- ten, oud 46 jaar, echtg v. A. v. d. Ha zel. Jonge Kattekampers vierden feest Ongeveer 60 kinderen van de leden van de buurtvereniging .De Kattekam. pen" stonden Zaterdagmiddag aan de start, als deelnemers aan een wielcr- feest. De kinderen van 7 t/m 15 Jaar. naar leeftijd vrcdeeld in groepen met rode. witte en blauwe nummerborden, hadden allen een vastgesteld parcours te rijden, vermeld op een routekaart, waarbij zij groepsgewijs aan gestelde eisen moesten voldoen. Op het. pleintje Rcigerstraat stond hen een behendig- hcidsproef te wachten, waar zij op de flets diverse hindernissen moesten ne- mrn De beoordeling van gemaakte fou ten werd uitgedrukt in strafpunten. De kinderen onder de 7 jaar kwamen ook aan dc beurt ZIJ konden tonen, wat zij presteerden met kockhappen. Op hel pleintje werd muziek verzorgd door een prima geluidsinstallatie, terwijl Ijs en lollies aan de kinderen werden ver strekt. De commissie bestaande uit de heren Belsser. Bak en Krijger hadden eer van hun werk. Door de voorzitter der vereniging, de heer A A v Houdt Jr. werden alle medewerkers hartelijk bedankt en zo was dit wlelerfeest. dat onder ideale weersomstandigheden plaats vond, weer ten einde. Uitslag wedstrijd: Rood: Kees v. d. Heuvel. Peter Schut. Jos Stangenberger. Harro Weerstra Paul Oudenbroek. Bert v. Veen. Dlny Bunnlk, Etty Beyer. Wit- Alfons v. Heugten. Annie van Empel. M. Hagens Ans Luynenburg. Han Timmerman, óreet Kreykamp. L Velthulzen, Els de Ruiter. Rineke Stey- len. Blauw Jan Bunnlk. Nellie Bunnik. Stevan v. Heugten, Pirn v. d Burg, Rene Olgcrs, Stef Groenensteln. Oud-katholieke kerkdienst via radio De Vespers van de 15de Zondag na Pinkster zullen op Zondag 14 September in het kader van het I.K O R. uit de oud-katholieke kerk aan 't Zand worden uitgezondcri via de radio. De uitzending begint om vijf uur 's middags vanuit de H. Georgius kerk. Oud-Katholieke vrouwen gaan confereren De cónferentiecommissie van de Bond van Oud-Katholieke Vrou wenverenigingen in Nederland zal op 11 en 12 December a.s. in onze stad een conferentie organiseren. Deze zal gehouden worden op „De Grasheuvel". Het thema dezer con ferentie is: „De taak van de vrouw in de kerk". Dit onderwerp zal worden ingeleid door prof. M. Kok te Amersfoort en zuster H. J. Smits uit Utrecht. 1985. Wanneer de sche pen elkaar dicht genoeg zijn genaderd, begint Ralfo te seinen. „Aanva ring gehad met zeil. jacht", seint hij; „Ben zinkende. Kunt u ons aan boord nemen?" Frank en Jack overleg gen wat zij moeten doen Dit betekent opnieuw oponthoud, maar zij kunnen toch moeilijk die schipbreukelingen in de steek laten. En zou die schoener soms een aan varing hebben gehad met de „Vrijheid"? Die kans is groot, want zo veel zeiljachten kom je in deze streken niet te gen. En wat is er dan van Rob geworden? Frank seint terug, dat bij de opvarenden van de „Luna' DE A VONT UREN VAN KAPITEIN ROB aan boord kan nemen. „Het zou mij wanneer Rob iets was overkomen", z< tegen Jack; „die kerel achtervolgd." wordt wél door pech Diplomazwemmen in het Bosbad In het Bosbad gaan Woensdag middag omstreeks half drie 75 leerlingen te water om het zwem diploma te verwerven. Collecte voor de kankerbestrijding Vanaf Maandag 1 tot en met Vrijdag 5 September zal te Amersfoort dc huis- aan-huis collecte ten bate van het Ko ningin Wllhelmlna Fonds voor de kan kerbestrijding worden gehouden Laat een ieder mildclijk geven, opdat dit fonds zijn zegenrijk werk, waarvoor jaarlijks ruim éen mtllioen gulden no dig ls niet alleen In stand kan hou den. doch steeds beter kan uitoefenen! APV ..DeZwaluw,, Wedvlucht APV de Zwaluw van Venlo uit: Aankomst eerste duif 10.37.43 uur: laatste duif 11.16.35 uur. Aangewezen 5 ct. no. 3. idem 10 ct no. 18, idem 15 ct no. 9. idem 20 ct no. 8, idem 25 ct no. 7. Speciaals no. 1 2 3 6. K.P. 1 en 2. A. Hilhorst 1 8 11. H. Buis 2 22 27 30 31, J. Reijne 3 18 23 28, C. Kuppen 4. C Greeven 5 6 12 21. J Vos 7. 17. 19 20. W. Dijkhuizen 9 13 25 32. R. v. Hoeyen 10 24. F. Staal 4 16 29, C. Hilhorst 15, T. Kiewiet 26. ACHTERVELD Georganiseerd door de Feestcom- i Voor het mooiste versieren won missie „Achterveld" heeft dit dorp I Mej. C. van Soesbergen de 1ste eind vorige week haar jaarlijkse I prijs, de heer B. Hak de 2e prijs Oranje-Zomerfeest gehouden, waar bij de bevolking drie dagen lang haar hart heeft kunnen ophalen. De eerste dag werd des avonds het feest officieel geopend met een muzikale rondgang van de plaatse lijke muziekvereniging „Door Wils kracht sterk" waarna het feest terrein, achter de coöperatieve Boerenleenbank, werd opgezocht. Hier wachtten tal van attracties de feestvierende menigte. Menigeen maakte dan ook gebruik van zweefmolen, schiettent, rad van avontuur en werptent. Met het prijsschieten was de heer Kuit zo gelukkig een zilveren tafelcassette te winnen. Op de tweede dag werd het feest ingezet met een puzzlerit voor rui ters te paard. Hiervoor hadden zich veel deelnemers gemeld. Het lang niet gemakkelijke parcours was uit gezet door de heer A van Buijtene. In deze rit werd B. Wouters num mer 1, A. Kok 2 en F. Bosman nummer 3. De namiddag werd be steed aan ringrijden met versierde karretjes, ringrijden op het losse paard, per bromfiets en op moto ren. Voor deze wedstrijden bestond veel belangstelling. In het ringrijden met versierde karretjes won het paar J. Rutte en D. Zwambach een 1ste prijs, 2e werd het paar H. Verhoef en D. Rutte en 3e B. Hok en R. Hofslot. en de heer H. Verhoef de 3e prijs. Ringrijden op het losse paard: 1. B. Hak, 2. F. Bosman, 3. Mej. R. Klomp. Ringrijden op de bromfiets: 1. H. Huppelschoten, 2. G. Bosman-Ren- kers, 3. W. van de Hengel. Ringrijden op motoren: 1. Joh. van Dijk, 2. B. Tieleman en 3. J. Kerkhof. Na deze ringwedstrijden volgden des avonds behendigheidswedstrij den op rijwielen. In deze wedstrijd behaalde W. Bosman een 1ste prijs, J. Schouten een 2de prijs en J. Bosman de derde prijs. Erg gelukkig was de heer W. Bos die met het prijsschieten een pols horloge won Deze avond is wel de drukste van de drie avonden geweest. Het driedaagse feest werd Vrijdag besloten met een optocht van ver sierde wagentjes, karretjes, fietsen en gecostumeerde groepen. De hoofdschotel vormde de avond met wedstrijden voor tractoren, waarbij het de bestuurders niet ge makkelijk viel om het parcours foutloos te rijden. Na de behendig heidswedstrijd moesten de chauf feurs nog een examen afleggen in verkeerstekens en borden. Niemand slaagde erin om er zonder fouten door te komen. Dc eerste prijswin naar had niet minder dan 139 straf punten; zijn opvolger kwam boven de 200 punten. Veel waardering voor hetgeen de heer Cramer heeft gedaan De raadzaal van het gemeentehuis te Woudenberg was Vrijdagavond ge heel gevuld met het gemeentebestuur, ambtenaren van de secretarie, afge vaardigden van verschillende verenigingen en tal van belangstellenden, toen de heer en mevrouw Cramer met familieleden onder leiding van bur gemeester J. A. Hosang de met bloemen versierde zaal binnentraden. Het afscheid van de heer Cramer, sedert 1 Juli 1946 secretaris dezer gemeente en met ingang van 1 September a.s. burgemeester der gemeente Roden in Drente, is een spontane huldiging geworden. Hartelijke woorden van burgemeester Hosang Alle sprekers prezen de bekwaam heid, de energie en de tact van de heer Cramer en wensten hem geluk met zijn benoeming tot burgemeester. Ofschoon men het vertrek van de ijverige secretaris en de leider van verschillende verenigingen ten zeer ste betreurde, was men toch ver heugd en beschouwde men deze be noeming als een beloning van zijn onuitputtelijke werkkracht. Burge meester Hosang dankte de scheiden de secretaris voor alles, wat hij in die functie voor de gemeente en haar inwoners heeft gedaan. Hij wenste hem in zijn nieuwe functie veel suc ces, dankte de heer Cramer voor zijn persoonlijke vriendschap en bood hem het boek „Ons mooie Neder land" aan. De band van dit boek ver toonde de Woudenbergse kleuren. Aan mevrouw Cramer werden bloe men aangeboden. De tweede spreker was de heer H. Vermeulen, die een afscheidswoord sprak namens de raadsleden. Hij dankte de heer Cra mer voor de voorlichting en de dege lijke adviezen die hij steeds aan de leden van de raad verstrekte. Na mens de leden van de raad bood hij een keurige foto in lijst van het ge meentehuis aan. De heer A. v. Gent. eerste ambtenaar ter secretarie sprak namens het secretariepersoneel, als mede namens andere functionarissen in de gemeente, 't Was een voorrecht om met deze secretaris, die een voor beeld is van openheid en eerlijkheid, samen te werken. Hij bood hem na mens het gemeentepersoneel, waarbij zich ook het personeel der beide openbare scholen en de politie had den aangesloten, een prachtige klok aan. De heer F. Koudijs sprak woorden van dank namens de gymnastiekver eniging L.O.N.G.A., waarvan de heer Cramer voorzitter was. Hij bood de heer Cramer een zilveren briefope ner aan. waarop het embleem van de vereniging. Mevrouw Cramer werden bloemen vereerd. Namens het perso neel van beide openbare scholen sprak de heer C. A. Allers, hoofd van school no. 1. Ten tweeden male nam de heer H. Vermeulen het woord, maar nu als voorzitter van de woningbouwvereni ging „De Vooruitgang", waarvan de heer Cramer administrateur was. Namens de woningbouwvereniging schonk hij de heer Cramer een vul pen met inscriptie De heer Van Wa- gensveld dankte namens de commis sie voor woonruimte, terwijl de heer v. d. Zee sprak namens het Centraal Comité voor Kerkelijk en Particulier initiatief ten behoeve van gerepatri- eerden. Wethouder Cortus vermeldde de grote steun, die de tennisclub van de heer Cramer had genoten. Vervolgens was het woord aan de scheldende secretaris. Hij dankte in de eerste plaats burgemeester Hosang voor de hartelijke en waarderende woorden. Spreker deelde mee, dat hij tot het verkrijgen van dit burgemees tersambt bijzonder veel steun had er varen van de Hoogedelgestr heer M. A. Reinalda, Commissaris der Konin gin in de provincie Utrecht. Achter eenvolgens dankte de heer Cramer de verschillende sprekers voor hun har telijke woorden en de schitterende cadeaux. E enbijzonder woord richt te spreker tot het secretarieperso neel, waarbij hij een extra woordje richtte tot de enige vrouwelijke ambtenaar ter secretarie, mej. R. van Lambalgen. De heer Cramer heeft Vrijdag avond wel ervaren, dat men zijn werk hier zeer waardeert. Moge hij in zijn nieuwe woonplaats Roden zijn grote werkkracht kunnen ontplooien tot heil van die gemeente en haar bevolking. „Woudenberg" heeft nieuwe voorzitter In de Vrijdag gehouden ledenverga."" dering van de voetbalvereniging ,Woj. dcnbeig" is de heer M C Buddineh met algemene stemmen tot voorzitter gekozen. De heer B H. Methorst werd vice-voorzitter Tot aanvoerder der beide elftalleo werden gekozen D. Harskamp en A, Ipenburg. T. Kramer zal dc juniortal aanvoeren TWEEDE PRIJS VOOR FIDELIO Op het federatief concours te Glaner.l brug behaalde onze muziekvcrcni?injj ..Fidelio' Zaterdag een tweede prijs ;nf de Eerste Afdeling Harmonie Fldtlnf won die prijs met 96 punten SPREEKUUR BURGEMEESTER Woensdag 3 September houdt burg».! meester J A. Hosang geen spreekui aan „De Holevoet Ook: te Renswoudc wordt 3 Septtn-, ber geen spreekuur gehouden, maar v. op Zaterdagmorgen 6 September van t] uur 30 tot 10 uur 30 in het gemeen:», huis. iUE VELAREN Muzikale rondgang van „Te Hoevelaken" Ter gelegenheid van de verjaard:fl van H.K.H. Prinses Wllhelmina maak:*! het Fanfare corps „Te HoevelakenZa*I terdagavond een muzikale rondean([ door het dorp. Een en ander werd derf de burgerij zeer op prijs gesteld. BURGERLIJKE STAND Geboren: Albertus Johannes, z v P,1 L. van Ruitenbeek en A. M Sandbrink J Gehuwd' Jacob van Wljncoop. 26 ii (Putten Gld.), en Johanna Maria den Top. 21 Jr. De V.V.V. te Woudenberg heeft Zaterdag een Vallei-sterrit georga niseerd voor automibilisten, motor fietsen, bromfietsen en gewone fiet sen. De uitslag was als volgt: Auto's: le prijs C. Junk te Utrecht, 2e prijs R. Heuveling te Bunschoten, 3e prijs J. van Bentum te Leusden. Motorfietsen le prijs J. Doornebal te Benschop, 2e prijs H. van Dijk te Montfoort, 3e prijs K. C. Ange- ment te Nieuwkoop. Bromfietsen: le prijs J. Doorne bal te Benschop, 2e prijs H. van Dijk te Montfoort; 3e prijs v. d. Broek te Scherpenzeel. Gewone fietsen: le prijs J. Tabor te Eerbeek, 2e prijs G. Tukkink te Eerbeek, 3e prijs H. Bottinga te Utrecht. Op verzoek van de voorzitter van V.V.V.de heer J. Kruithof, reikte burgemeester Hosang met een voor ieder toepasselijk woord de prijzen uit. Onder de deelnemers aan deze sterrit werd nog een extra prijs ver loot van f 100. Hiervan was de heer C. Jetten de winnaar. Behalve de sterrit had V.V.V. nog meer op het programma. Op het voetbalterrein werd door de gym nastiekvereniging onder leiding van haar directeur, de heer Sollaar. een demonstratie gegeven, in hoofdzaak bestaande uit brug- en paard oefe ningen. We zagen daarbij tal van nieuwe oefeningen. Alles werd zeer correct uitgevoerd. Voor het mastklimmen was weinig animo Toch zagen we enige goede klimmers. De eerste prijs werd be haald door M. Valkenburg, 2e p:i;l K. Daatselaar. 3e prijs J. van Beek] en 4e prijs C. Jetten. Daarna ve.'M schenen op een dansvloer enige lé I den van „De Toekomst" en van Nuti en Genoegen" teneinde verschillei-r de boerendansen uit te voeren. De» dansen werden met begeleiding van accordeonmuziek onberispelijk uitj gevoerd. Het talrijke publiek gul met applaus. Alles werd opge-1 luisterd met vrolijke muziek, waïW voor de heer Koudijs en zijn vrientf zorgden. Ten slotte vermeldde het p:q gramma een avondmarkt op het :;.f| rein van Café Bellevue. Deze marid is bijzonder goed geslaagd. Er ren veel fraai verzorgde stands onder de vele belangstellenden wi ren zeer veel kopers. We zijn i van overtuigd, dat de standhouden zeer tevreden zullen zijn. V.Vn heeft met deze organisatie zekq veel succes geboekt. LEUSDEN dwenen. Schreeuwend vloog ook kopper weg. Zij had den beiden vergeten de bal mee te nemen. Dat heeft SVK toen maar gedaan. Schommels er aanleiding in om nog- Wij wachten nu maar af Het was een houten! De er een konijn komt „echte" bal zal de opgooier wel in zijn zaak hebben gestoken. Maar een leuke mop vond SVK het toch Zilvervloot niet. tot maals te waarschuwen Sinds wij kinderen be- Laat de kinderen toch op- vertellen dat het praten zitten hebben wij altijd 'n passen met die schommels, kan. hekel aan schommels ge- vragen ons af of het had. Op gezette tijden die- seen aanbeveling zou ver- nen wij ons teneinde de dienen er hekjes voor en huiselijke vrede te bewa- achter te plaatsen om bot- ren met het gehele ge zin naar een speeltuin te begeven. Wij hebben dan Nog steeds komt de zil— singen met voorbij lopende vervloot op regelmatige tij den binnenvaren. Noemen wij de aankomst van Ja- Muziek kinderen te vermijden. Sterker Een stille zomeravond, rijen lichtjes spiegelend in cob Achterberg. Een grote het glanzende donker van altijd een zware dag, want onze aandacht blijft ver deeld tussen de draaimolen op gang brengen en de schommel in de gaten hou den. Talloze malen hebben zagen lopen. Zondagmiddag Appeldoorn uit de Assen- volkomen tevreden te voe- wij de zware bak of plank lag er al een brief bij ons raadstraat 19 binnen. De len, zak vol bracht die kleine de beek een romantische Wij schreven Zaterdag stuurman uit de St. Rochus walsmelodie; wat heeft, een iets over een konijn dat. straat. Onmiddellijk achter mens op Zaterdagavond wij aan een_ hondenriem hem aan zeilde Joke van nog meer nodig om zich De vlaggen uit van een schommel rake- in de bus, waarin een le- kleine gezagvoerder van lings langs het hoofd van Zer ons eens haarfijn deze week: De vijfjarige een kind zien scheren. De trachtte uiteen te zetten, Hans Groenouwe uit de G. kinderen zien zelden ge- dat dit stukje eigenlijk la- Flinckstraat 1. 't Jonge, N alle stilte ts 31 Augus- vaar en lopen meestal in rie was. „Waarom," zo jonge wat een zilver bracht tus voorbij gegaan, volkomen gemoedsrust voor vraagt hij, „wordt zo iets jij binnen. Vaar zo nog Niet olie en omdat het Zon- of achter langs rijen zwie- in het Stadsvenster gezet?" maar een poosje door Hans. rende schommels. Dat er Briefschrijver vindt een Robbie van Essen van de De week is teneinde en de nieuwe week is nog niet begonnen. Even krijgt men Jonge, dan het gevoel: nu kan ik doen wat ik wil. Dat is een feestelijk gevoel wat vraagt maar een poosje door Hans. om muziek en een pittige kop koffie of een goed glas bier, nu eens niet thuis in weer een flinke partij aan- de huiskamer, maar ergens dag was. maar omdat Prin ses HW/ielmina het }0 uien- niet dagelijks ernstige on- konijn"aan éen 'riem niets dr~NoTensl"aanTTkwam ook ste. Nog^ steeds ligt dat gelukken mee gebeuren is - bijzonders. Zelf heeft hij weer een flinke partij aan- prinses' ons onwennig in ons altijd een raadsel ge- zo'n langoor gehad, die ge- brengen. Goed zo jongens, anders. -al zij bleven. Hoewel, men ziet woon in huis liep. Wilde Zijn jullie alweer uit ge- blijven. ze niet altijd, maar ze ge- hij er uit. dan ging Albino - - - vroegere beren toch vrij dikwijls, (zo werd-ie genoemd) voor maatschappelijke statusdie ongelukken in speel- de deur zitten en krabbel- maar veel meer om de ko- tuinen e.d., vooral met de er aan. Men had het de mond. Voor ons zal altijd Koningin Niet om haar Goede vangst dan! „Spelen' ninklijke wijze waarop zij schommels. Zondagmiddag beest geleerd pootjes te ge- SVK zag gisteren ./t Was net een hond." kinderen, die zich met een ons alt\id is voorgegaan, nu zagen we voor onze ven, De plichtsbetrachtingwaar ogen gebeuren waar we al- Zq beëindigt inzender zijn bal mee zij zich immer van tijd ons hart voor vast ge haar zware taak kweet. De houden hadden. onledig hielden. De Maar laten we ons op dit ogenblik althans uit sluitend bij de muziek hou den In de muziektent speelde Zaterdagavond de twee Chr. muziekvereniging „Hosannah" onder leiding van de heer Reynhoudt. brief. SVK neemt dat alle- oudste had de bal 't meest Het was een afwisselend leiding, die zü Paf aan ons maal graag aan. Misschien in zijn bezit. Toen de jong- programma In het Bosbad, waar het is het wel een hond ge- ste dat ging vervelen, zei walsen van marsen, koraalmuziek. volk. Dc steun, die zij was door het frisse weer, erg weest. die alleen maar veel deze: „La me nou es zien Vooral de walsen vielen bij voor velen, juist in de don- stil was en dus niet eens op een konijn leek. Er of jij koppe ken". Hij kere oorlogsjaren. De wijs- een grote oploop bij de is a'*;id baas boven baas. wierp de bal in de lucht. held, welke haar in staat schommels, liep een kleine Legt een kip een ei van Zijn makker ving hem feil- stelde ons land vijftig jaar jongen met het hoofd te- tweehonderd gram, dan is loos op zijn voorhoofd op. overigens geen critiek die lang te besturen. De men- »en een schommel, die juist er een week later gegaran- „En die," zei de kleine hier allerminst op zijn sclijkheid, die haar deed met volle kracht van het deerd een hoen. dat er een weer en tegelijkertijd slin- plaats zou zijn. Want voor meeleven met onze noden, hoogste punt naar omlaag van driehonderd gram legt. gerde hij de bal weer in de de vele honderden, die op Dat alles maakte haar ge- kwam. Het ventje werd Heeft iemand een zonne- lucht. „Ken ie die ook?" het terras van Amicitia en liefd bh de ruim 10.000 000 tegen de grond geslagen en bloem van drie meter veer- De ander kopte en slinger- op 't Laantje zaten of inwoners die ons landje bewusteloos, hevig bloe- tien. dan heeft zijn buur- de er een paar woorden stonden te luisteren, was telt. Daarom noemen wij dend opgenomen. De GGD man wel een zelfde bloem uit, die in geen enkel boek het immers voor honderd haar in gedachten nog lm- vervoerde het kind later van drie meter achten- staan opgeschreven. Zijn procent mer Koningin. Daarom ste- naar de Lichtenberg. Mis- twintig. Zo ook met konijn, voorhoofd werd o ken wij op 31 Augustus de schien valt het allemaal Loopt er een aan een riem, door een grote bult. vlaggen uit! de talrijke toehoorders in de smaak. Men verwachte van ons ..Zaterdagavond", ontsierd e: dat voor een niet gering deel, dank zij het goede Zijn wel mee. Maar wy vinden dan geeft de ander pootjes, „vriend" was al lang ver- spel van „Hosannah". R.K.Meisjesschool in gebruik genomen In tegenwoordigheid van het Cd lege van burgemeester en Wettr ders der gemeente Leusden. voltallige schoolbestuur en tal v| genodigden is eind vorige week 3 nieuwe gebouw van de R-K- M*! jesschool te Hamersveld op plee tige wijze ingezegend en in gebr genomen. Bij de aanvang richtte pastoor van Wee te Hamersveld het wo< tot de vele aanwezigen. Sprei noemde deze avond een vreug' avond omdat twee leslokalen de school nog juist gereed geko: zijn voor de aanvang van het nu we leerjaar. Het schoolbestuur, dus spreker, had nimmer kunt bevroeden, toen twee jaar gelet de medewerking van de gemeenl raad voor het Douwen werd inf roepen, dat nog zo vele moeili] heden dienden te worden over-vfl nen. eer resultaat bereikt kon u'j den. Thans echter, aldus past Van Wee. zijn deze moeilijkhet voorbij en kunnen wij slechts r dankbaarheid terugzien op hetgee is bereikt. Pastoor Van Wee wijdde een si ciaal woord van dank aan het fj meentebestuur voor de vlotte men- en medewerking. Verder d; te hij de Coöperatieve Boerenle bank voor de financiële bijsta dat eigenlijk de stoot heeft gege dat in zo korte tijd het beoo doel werd bereikt. Nadat pastoor Van Wee nog gewezen op het verantwoordeli werk van het onderwijzend pci neel. had de plechtige inwijd plaats en kregen de aanwezigen gelegenheid om het nieuwe gebat te bezichtigen. Hieruit bleek c de lokaliteiten aan de tegenwqi drge eisen voldoen, ja zelfs verjj daarboven gaan. Ruime en h< leslokalen met zeer praktische richting. Een brede gang met nto derne w.c.; voorzien van een at|w matisch werkende electrische ve warming ter voorkoming van vriezing. Naast de lokaliteiten isf het schoolplein een overdekte n wielbergplaats aangebracht. Burgemeester M. J. E. hJp bracht de welgemeende gelukwe sen van het gemeentebestuur f en hoopte dat de samenwerk» tussen gemeente- en schoolbes'u ook voor de toekomst mag bljj¥ zoals die nu is. HOOGLAND BURGERLIJKE STAND Geboren: Alelda Carolina dochter van K. van de Coterlet en M. A. de Ridder; Reglna Fre^erw dochter van G. Gouw en P. Bn Gehuwd Geen Overleden Wilhelmus Herrnj Rouwhorst, oud 8 maanden, zoonj Joh. Rouwhorst en M. van de ker.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2