Winchester Outsider Plattner wint de wereldtitel sprint ADVERTENTIES Belg Yerschueren gemakkelijk naar hoogste stayertitel Estafettetitels voor Y. en L. en Sagitta Sportbijlage DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Combines staan in de weg aire strijd Jan Pronk kwam er ditmaal niet aan te pas Motortitel voor Metselaar Schaatsenrijders in training gQ CtS.tiJraaJtd Beduusde wereldkampioen VanHeusden kreeg enthousiaste huldiging Maandag 1 September 1952 S Wilt U VAN SUCCES VERZEKERD ZIJN PLAATST DAN EEN BRANDPUNT kunnen ook telefonisch opgegeven worden ftmsrsfoort 6235 Harderwijk (K3410) 2501 (Van een speciale verslaggever) PARIJS, Zaterdagmiddag. Toen het rumoer en gefluit van het handjevol maar roerig aantal toeschouwers eindelijk wat bedaarde en de stofwolken optrokken boven het toneel van een tamelijk onverkwikkelijke strijd stonden twee nieuwe wereld kampioenen in het Pare des Princes naar hun volksliederen te luisteren. Eerst dé Italiaanse Olympische kampioen Enzo Sacchi, die in somberheid zijn landgenoot Tonio Bevilequa naar de kroon steekt, een half uurtje later de grand surprise der professionals, de terecht volkomen als outsider beschouwde en tamelijk middelmatige Zwitserse sprinter Oscar Plattner. Dat rumoer en gefluit en die stofwolken boven de rose cementen arena van het Pare des Princes hielden het faillissement in van de matches a trois waarin volgens de „wijze" besluiten van de U.C.I. de wereldkampioenschappen moeten worden betwist willen zij tot hun recht komen. Maar diezelfde matches a trois waartegen men reeds het vorig jaar niet ten onrechte bepaalde bedenkingen kon aanvoeren hebben ditmaal het sportief plezier van de kampioenschappen volkomen verkreukeld. Afgezien van de volkomen onregelmatige rit waarin Plattner kon profi teren van een overtreding zo groot als een huis door de Frans man Senfftleben die onze finalist Jan Derksen het was een finale met een verrassende bezetting zonder pardon van de baan drukte. Sacchi grijpt titel bij de amateurs En meen niet dat het van Neder landse zijde een teleurstelling met een verdacht bijsmaakje zou zijn wanneer men daar Plattner zijn ver rassende victorie in deze zo merk waardig bezette finale enigszins misgunt. Nog immers zien wij de Belgische bochtcommissaris, alarme rend zwaaiend met beide armen naar de wedstrijdleiding stappen om de rit ongeldig verklaard te krijgen. Maar de Zwitserse official dr Senn was hem juist iets voor geweest en had zijn landgenoot met haastige spoed in de armen van de UCI-president Joinard geduwd, die maar al te gaarne tot de ceremonie protocolaire overging en de rode trui met het witte kruis van Platt ner onder de regenboogtrui van de wereldkampioen verborg. Het was hem een zorg dat de Belgische bochtcommissaris rood aanlopend van verontwaardiging bij de sfinx achtig glimlachende wedstrijdleiding stond te protesteren en dat de Ne derlandse delegatie, die aanvanke lijk met de toezegging „overrijden" was gelijmd, 's avonds een officieel en schriftelijk protest in de appar tementen van zijn machtige en soms zo willekeurige administratieve ap paraat deponeerde. Wij zullen de laatsten zijn om te beweren dat Jan Derksen zonder die duw van Senfftleben wereld kampioen zou zijn geworden. Wij zijn daar minder zeker van dan de chef d'équipe en oud-Nederlands sprintkampioen John van Eek en Jan Derksen zelf, die beiden van mening waren dat de Amsterdam mer daar in de laatste bocht een woeste aanval van Senfftleben tot staan had gebracht. Maar een feit was het dat de wedstrijdleiding door haar Oost-Indische doofheid de ene onregelmatigheid op de andere sta pelde bij een reeks van sprintbe slissingen die uit de ene combine na de andere voortkwamen. Daar waren om te beginnen de halve finales der amateurs. De Australiër Mockridge had in de eerste te maken met het Italiaans duo Morettini—Pinarello en hij werd door die twee volgens de re gelen van de kunst gemangeld. In de andere halve finale kregen de Italianen dat kunststukje overigens prompt retour, want toen moest hun grote favoriet Sacchi erkennen dat men ook in andere kampen dan dat der Azzurri het wapen van de sa menzwering met meesterhand weet te hanteren. In de eerste demifinale had Pinarello Morettini aan de zege geholpen, in de tweede maakte de Australiër Cox het bedje op voor de Brit Peacock, precies zoals ze dat de Italiaan in de kwartfinale hadden gelapt. Harris uitgeschakeld En waar was Harris gebleven? Ook de arrogante en in theorie on genaakbare wereldkampioen van Ko penhagen, Rocour en Milaan had zijn tol aan de matches trois moeten betalen, het was een goede les voor de verwaande, over het paard getil de Engelsman, met zijn laatdunken de uitlatingen en gedragingen, maar het bewees opnieuw dat de match a trois alleen maar als sensatie-ele ment een vondst is. Harris en Van Vliet waren nauwe lijks voor de eerste halve finale ge start toen hun derde man Oscar Plattner er plotseling als een beze tene van door ging. Het was nog vroeg maar toen zowel Van Vliet als Harris aarzelden om er achter aan te gaan en daardoor de kastanjes voor hun tegenstander netjes uit het vuur te halen was het gebeurd. Harris probeerde nog een onsportief foefje door zijn hand op te steken voor pech, maar een handige wedstrijd commissaris nam onmiddellijk de fiets van de Engelsman in beslag en deponeerde deze op de jurytafel om de heren te laten zien dat Harris ronduit gefraudeerd had Later zou Harris trouwens nog eens bewijzen dat hij een slecht verliezer was door een Italiaans journalist die hem kwam interviewen een puts water in het gezicht te gooien Dat gebeurde na de herkansing In de andere halve finale hadden Derk sen en Patterson, de twee gezworen kameraden, het voor de hand lig- i Rende accoord van de matches k trois past en Derksen speelde ditmaal zijn spel bekwaam genoeg om met vele lengten te winnen. Het werd dus een herkansing tussen Harris, Van Vliet, Senfftleben en Patterson. Een bezet ting die eerder aan een finale deed denken. Hel leek er in die rit op dat Patterson met Senfftleben zou afrekenen en dat het eigenlijke duel zich zou afspelen tussen Harris en Van Vliet. Maar wat Harris niet had voorzien toen hij zijn berucht ge worden verklaring aan de Daily Ex press gaf dat al zijn tegenstanders van dit sprinttournooi lucht voor hem waren en wat zijn gade die op de tribune de onvermijdelijke huldiging van haar heer en echtge noot zat af te wachten, zelfs in haar benauwdstc dromen niet had beleefd gebeurde. Op 300 meter dook Senfft leben onder extatisch gejuich van zijn landgenoten onder Patterson door. snelde Harris en Van Vliet voorbij en verrichtte het wonder dat Harris kort daarop gelegenheid zou geven om te laten zien waarin een groot kampioen een klein en mieze rig mannetje kan- zijn. IETS TE LAAT En tot besluit kwam toen de fi nale. waarin Derksen tegen de te Zurich (1947) in de finale versla gen Senfftleben en zijn aartsvijand Plattner een allesbehalve prettig karwei zoi hebben. Derksen ving echter een dreigende samenzwering uitermate handig op. Plattner dook driehonderd meter voor de finish plotseling uit de bocht, maar Derk sen was attent en pareerde die aan val goed. Toen volgde een aanval van senfftleben. Wij meenden dat onze landgenoot iets te laat rea geerde, maar Derksen, een lijk bleke en over de onrechtvaardige handeling van de wedstrijdleiding heftig verontwaardigde Derksen, daeht daar anders over. In ieder geval is het juist dat de wijze waarop Senfftleben Derksen in de laatste bocht van de baan afdrukte veel van een wanhoopsdaad had en inderdaad zou het een vraag zijn of Plattner zonder dit incident onze landgenoot wel zou hebben gehaald. Nu werd Derksen derde. Bij de amateurs was er voor Peacock tegen de Italianen Sacchi en Morettini uiteraard geen redden aan. Handig wist hij meer dan een volle ronde zijn insluiting te ver hinderen, maar dat kostte hem teveel van zijn energie en tenslotte kregen de Italianen de Engelsman achter zich. Er was nu geen door komen meer aan en met groot, maar misleidend, machtsvertoon snorden Sacchi en Morettini als eersten over de streep. De Italianen hadden tenminste een van hun drie baantitels van 1951 behouden. (Advertentie LM.) SPRINTFINALE. Het laatste moment uit de eindstrijd. Links de winnaar Plattner; daarnaast de Fransman Senfftleben en on ze landgenoot Jan Derksen (zwaar gehinderd) die derde werd. (Van een speciale verslaggever) PARIJS. Zondagmiddag. Geen mens scheen tegen hem opgewassen. Noch de routine van Lohmann, Lesueur en Lemoine, noch de verenigde strijdkrachten van Zwitserland. Frankrijk en Duitsland konden blijkbaar paal en perk stellen aan het bijna tomeloos geweld waarmee de jonge Belg Verschueren zijn wereldtitel achter grote motoren heeft behaald. Er was geen sprake van een wilde afmattende strijd, maar Verschueren ontweek die door het hoge tempo dat hij draaide en dat zijn aanvallers telkens tot een extrasprint dwong waarvoor ze de kracht niet lang genoeg konden op brengen om het de jonge Belg waarlijk moeilijk te maken. Het was als het ware een gecombineerd en georganiseerd offensief. Eerst vochten Lesueur en Lemoine het alleen uit, toen kwamen de Zwitsers zich alle drie in de strijd mengen. In de laatste ronden probeerde Lohmann het eindelijk ook eens en kwam onze landgenoot Pronk schuchter een kijkje nemen op de vijfde plaats. Maar niemand heeft ook maar een ogenblik kans gezien de nieuwe wereldkampioen ernstig te bedreigen op de eerste plaats, die hij al in de eerste phase van de strüd ging bezetten. Schorn was de enige die, toen de laatste phase begon, een ronde achterstand had en hij vierde dit Die strijd begon al aanstonds. Hij werd ingeluid met een gecom bineerd Frans-Belgisch offensief, waarbij men Schorn, Lesueur en Lohmann met groot machtsvertoon en een veelbelovende iergie naar de voorste rijen zag oprukken. Maar Verschueren sloot die eerste phase van de strijd af door een in drukwekkende rush die hij reed zonder zich te forceren, zonder zelfs zich merkbaar in te spannen. Hij lachte toen hij twintig kilome ter na de start aan de kop zat en hij lachte telkens met een brede grijns vol zelfvertrouwen wanneer hij weer een tegenstander had te ruggewezen of wanneer hij daar mee bezig was. En dat gebeurde zoals gezegd nog al eens een keer tje. Op het laatst werd zijn over wicht zo groot, dat de aanvallen tenslotte maar uitbleven en zijn concurrenten zich er mee verge noegden onderling van positie verwisselen. Wij meenden dat feit met van het toneel te ver dwijnen. Lohmann en Pronk achter hadden rustig hun, reserves zitten Bril kwam (uitgeput) over het Kanaal CALAIS De Britse zwemmer Philip Rising is er in geslaagd het Kanaal van Engeland naar Frank rijk over te zwemmen Rising, die in Juli 1951 reeds van Kaap Griz Ncz naar Folkestone was gezwom men, heeft 18 uur en 38 minuten in het water vertoefd. In 5uur had hij het midden bereikt, daarna heeft Rising 13'/-, uur liggen worstelen met de stromingen en het ebtij. To te taal uitgeput strompelde hij het er strand van Sangatte ten Westen cp de Fransman Senfftleben toege- den. toen nog iets in het vat zat \an van Calais, op Hij werd per ambu- Lnhmann en Pronk, die -ich vn vel j lance naar een hotel vervoerd, waar op de achtergrond hadden gehou- een masseur klaar stond om Rising 1 weer op te knappen. bewaren, althans voor zover het tempo hen daartoe de gelegenheid schonk. Maar dat tempo was toch niet zo hoog dat er voor bekwame stayers geen aanvalsmogelijkheden inzaten. Maar hoe het ook zij er kwam uit het verwachte slotoffensief van de verenigde strijdkrachten niet wat men had verwacht. Pronk strandde op de derde plaats, waarna hij terugzakte naar de zesde. Lohmann bleef op de tweede hangen en Besson raakte in de laatste ogenblikken zelfs nog een ronde achter, terwijl Lesueur dit lot maar juist kon ontgaan. FlDE-tournooi Nederland eerste in B-groep Beste prestaties leverde Donner HELSINKI Nederland heelt in de 9e en laatste ronde van het FIDE-landentournooi in groep B met 2Vi1% van Polen verloren. De gedetailleerde uitslag was: Van Scheltinga—Tarnovski 01; Donner Plater VzCortleverSliwa VzBarendregt—Gruenfeld 'A— In groep A luidden de uitsla gen: ArgentiniëHongarije 31; Zuid-SlaviëFinland lVi(2 par tijen afgebr.); RuslandZweden 31; Tsj. SlowakijeWest Duits land 21/-»(1 part. afgebr.). Met een totaal van 21 punten heeft Rusland het tournooi gewon nen. Van de Russische spelers be haalde Keres 3^ pnt. uit 7 partijen, Smyslov 5'£ uit 7, Bronstcin 3 uit 5, Gelier 5 uit 8 en Boleslavski 4 uit. 5. In groep B is Nederland met 21 punten op de eerste plaats geëin digd. Van de Nederlandse deelnemers heeft Donner het beste resultaat be haald. Uit de 13 partijen, die hij totaal in dit tournooi speelde, haal de hij 10 punten, hetgeen op een percentage neerkomt van bijna 77. Donner wist in 8 partijen winst te behalen. Ook Cortlever bleef ruim boven de 50 percent. Met 8 punten uit 13 partijen scoorde hij 61,54 percent. Van Scheltinga noteerde een per centage van 54.16. Prins en Baren dregt ieder 50 en Kramer 28.57. DEAUVILLE De grote prijs van Deauville. een race over 26Ö0 meter, welke begiftfgd was met 4 millioen francs aan prijzen, werd gewonnen door het paard „Dama- ka". behorende aan de bekende ren- stalbezitter Marcel Boussac (Frank rijk). (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, Zondagmiddag. Er zijn jaren geweest waarin de lijst van Nederlandse athlctiek-estafetterecords door snelle mannen- en vrou wenvoeten volkomen in gruizels werd gelopen. Via de chronometers ver schenen er nieuwe tijden in prozaïsche cijfers op die lust. Vandaag, op de Sintclbaan, is dat niet zo geweest. Alleen de dames van Sagitta benutten de relay (2001008060 meter) om het nationale record te corrigeren. Ze brachten liet op gang gebracht door Fanny Blankers-Kocn terug van 54.1 tot 53.9 seconden. Overigens trok Slijkhuis een onge schonden 3 minuten 58 seconden in de 4x1500 meter uit zijn Achilles pezen en liep Saat, naast een sterke finish-100 meter, een overwogen 400 meter, resultaten, die meehielpen aan V en Ls geslaagde greep naar de Herman van Leeuwenbeker Sa gitta won alle daarvoor in aanmer king komende nummers om de me vrouw Dieben-beker te kunnen be houden Slijkhuis kon in de 4x1500 meter een halve baan achterstand op AAC en 150 meter op DOS in anderhalve kilometer niet nivelleren. Dat ver wachtte men. ook werkelijk niet Maar toch won hij, als laatste star tend, drie plaatsen voor Dc Trekvo gels. AAC titelhouder met Kuipers. Woudstra. Hans Harting en Seeuwen Saat. Smildiger, De Jong en Hof meester liepen een tijd bij elkaar, die Trekvogels (o a. met De Kroon en Ben Verwey) in de vorige serie niet had kunnen bereiken: 3.24,3 te gen 3 26.3. Fanny Blankers-Kocn was ook nu weer enkele malen de lang branden de lucifer, die Sagitta ontstak. In de 4x100 meter schonk ze de tweede loopster. Nel Buch, zó'n voorsprong, dat Gita en Celebes charmante, doch onbeduidende figuratie leken te worden. Puck Brouwer trok Celebes echter in de laatste 100 meter impo nerend naar de tweede plaats. In dc relay voor dames startten Fanny Blankers en Puck Brouwer op de 200 meter. Fanny Blankers wist het Haagse meisje achter zich ln het start blok geknield Het moet niet zo'n ver schrikkelijk prettig gevoel voor dc Am- sterdamse athlete zijn geweest. Niet dat ze zich cr véél van aantrok. Wervelend trok 7.e van start weg en al leek Puck Brouwer in de bocht iets naar dc Am sterdamse toe te schuiven, mevrouw Blankers reikte het stokje met ruim twee meter winst aan de 100 meter loopster over. De uitslagen lulden: 10 X100 m dames: 1. Sagitta 2 min 06 6 2 Celebes 2 min. 08 3; 3 Gita 2 min. 113. ALKMAAR. Op de grasbaan van Alkmaar werden motorwedstrijden ge houden. welke golden voor het lange- baan kampioenschap van Nederland. De titel viel aan Metselaar ten deel De belangrijkste uitslagen waren: Seniores 500 cc eerste manche: 1. Metselaar (JAP» 1 min 46 4 sec. 10 pnt.; 2. Hemelrijk (JAP) 1 47.0 0 pnt.; 3. Boef (JAP) 1.48.0 8 pnt. Tweede manche 1. Hemelrijk (JAP) 1.45 0 10 pnt 2 Metselaar (JAP) 1.47.2 9 pnt.; 3. Gorcum (JAP) 1 47 8 8 pnt. Derde manche: 1. Metselaar (JAP) 1.45.6 lo pnt; 2. Hemelrijk (JAP) 146.0 9 pnt.; 3. Gorcum (JAP) 1 48.0 8 pnt Eindklassement. 1. en kampioen van Nederland: Metselaar 29 pnt.; 2 Hemel rijk 28 pnt.; 3. Gorcum 22 pnt. Van Roon snelste in Ronde van Etten BREDA. De Haarlemmer Piet van Roon heeft de Ronde van Etten op zijn naam gebracht. Het was een fraaie zege op een sterk veld van renners, waaronder vijftien bekende Belgen met de Olympische kampioen Noyelle. Uitslag: 1. P. van Roon, Haarlem. 133 km. in 3 uur 10 min. 20 sec.; 2. Van Glerum, St. Willebrord; 3. J. Maenen. Valkenswaard; 4 K. Post, Nieuw-Vennep; 5. G v. Grins- vcn, Eindhoven; 6. Verhelst. Axel; 7. Grondelaes. België; 8. Van Osta, Oudemolen; 9. C. van de Post, Etten; 10. P. Oomen, Etten. 10 100 m horen 1 Vlug en Lenig 1 min. 49—; 2 AAC 1 min. 50.2; 3. AV '23 1 min. 52.8. 4-100 m dames 1 Sagitta 1 48 4 sec.; 2 Celebes 49.2. 3 Gita 49.9 sec 4X100 m heren- 1. Vlug en Lenig 42 2 sec 2 AAC 1 43 sec.. 3 DOS 43.5 scc. 4x100 m heren 1. Vlug cn Lenig 3 min 24 3; 2 Trekvogels 3 min. 26 3; 3. AV 23 3 min. 30.2. Relay dames (200—100—80—60 mctcrl: 1. Sagitta 53.9 sec. (nieuw Nederlands record); 2. Celebes 54.8; 3. Gita 56 1. 4 1500 m heren 1. AAC 16 min. 36.2; 2. DOS 16 min. 44.4; 3. Trekvogels 16 min. 56.2. 4x100 m Jongens. 1. Haarlem 45.4 sec.; 2 Marathon 45.8 sec.; 3. Estafette 45.9 sec 4x80 m meisjes. 1 Sagitta 41.3; 2. GAC 41.3; 3. Gita 42.1. 4x300 m jongens. 1. DOS 2 min. 34.4; 2. Pro Patrla 2 min. 34 5; 3. AAC 2 min. 34.8. Bessem wil Tour via Amsterdam PARIJS Dc directeur van het Olympisch Stadion te Amsterdam, de" heer D. Bessem, heeft tijdens een onderhoud met de heer Jacques Goddct het verzoek gedaan Am sterdam in de volgende tour de France als étappe-eindpunt aan te wijzen. Dc heer Bossem wees er op. dat ongetwijfeld de belangstel ling in het Olympisch Stadion zeer groot zou zijn. vooral nu tijdens de Ronde van Frankrijk van dit jaar is bewezen, dat de Nederlandse ren ners een buitengewoon goed figuur hadden geslagen. In zijn antwoord bracht de heer Goddet verscheidene bezwaren naar voren. Hoe verder men naar het Noorden gaat. hoe verder men van de bergen afging. En de Alpen, de Pyreneeën en het centraal massief vormen immers de belangrijkste punten van dc Tour. Principieel had de heer Goddet geen bezwaar en schertsend noemde hij de Tour reeds de ronde van West-Europa. Maar of het denkbeeld van de heer Bes sem, dat de heer Goddet overigens zeer waardeerde, reeds in 1953 te verwezenlijken zou zijn, was zeer twijfelachtig. Overigens had Maas tricht ook al eens gevraagd eind punt van een étappe te mogen wor den. DEN HAAG Ook dit jaar zal op het CIOS te Overveen voor een aantal schaatsenrijders een „droog- training" worden georganiseerd. Deze training, die weer onder lei ding zal staan van dr Carlier, be gint Zaterdag. 6 September. De KNSB heeft de volgende rijders uitgenodigd aan de oefeningen deel te nemen: Wim van der Voort ('s Gravenzande). Kees Broekman (De Lier). Anton Huiskes (Wier den). Gerard Maarsc (Aalsmeer), Egbert van 't Oever (Lisse), Kokkie van der Eist (Rotterdam),) Jan Wer vers (Rotterdam) en W. de Graaff (Rotterdam). Mogelijk zal dit aantal worden uitgebreid met Jan Chari- sius (Leeuwarden) en Van der Berg (Leeuwarden). RHENEN. Te Rhenen werd de z g. Grebbc-loop gehouden over een afstand van 20 kilometer. De uitslag luidt 1. Van der Zande (Olympia '47. Hal steren) 1 uur 12 min. 19 sec 2 Van Glnkel (GAC. Hilversum) 1 16 02: I. OverdUk (AAC. Amsterdam) 1.16.06. (Advertentie LM.) GOLDEN VIRGINIA (Van een onzer verslag gevers) AMSTERDAM, Zaterdag nacht. Om half twaalf werd op de derde verdie ping van een flat in de hoek van het Mercator plein een raam openge schoven Eqn slaperig hoofd boog naar buiten de koele wind wapperde langs de kreukels van een bont-gekleurde pyama: de man keek kwaad naar be neden en zag verbaasd een deinende massa mensen Ergens op een vensterbank produceerde een luidspre ker gramofoonplatenmu- ziek Men wachtte. Anderhalf uur later landde op Schiphol de ma chine. die Piet van Heus- den als amateur wereld kampioen achtervolging 1952 naar Nederland ver voerde Ook Derksen en Hijzelendoorn zaten in dat toestel. En ze waren nog niet uitgestapt of de ver ontwaardiging explodeer de Over die sprintfinale in het Pare des Princes (Parijs) Derksen was weg gedrukt door Senftleben en vijftig meter voor de streep sloeg hij bijna in de fotografen. Tegen elkaar gewrikt sprongen zij door de finish: elders kunt u een en ander uitvoeriger lezen Het kostte moeite over te schakelen op Van Heusden zelf „Je weet 't nooit ze ker." zei hij. „maar toen ik eenmaal bij de laatste vier zat. begreep ik dat de titel klaar lag voor me" Daarna vertelde hij het verhaal van De Rossi, zijn tegenstander in het slot- duel. „Hij had voor de wedstrijd al foto's uitge deeld met zijn handteke ning er op en „wereld kampioen 1952". later moest hij ze terughalen." En over die eindstrijd: „Ze gaan rap van start, die Ita lianen. Ook Rossi hij nam meteen een kleine voorsprong. Om me op te jagen. Maar ik rij een eigen tempo, strak en stug dat verklaart ook, die drie ge lijke tijden in de voorron den. Het scheelde zestig meter, op de streep, ik had hem bijna ingehaald." Van Heusden was moe hij had twee nachten weinig geslapen; en hij had hon ger Niettemin wilde hij Zondag wel weer op de fiets klimmen. Maar dat stond zijn familie niet toe. Sprakeloos De „belangstelling" op Schiphol, zün ouders, zijn verloofde enkele be stuursleden van zijn club „Olympia" en veel vrien den en kennissen en sup porters, werd om half twee in bussen geladen en naar het Mercatorplein ge reden En daar stond een menigte te wachten. Dui zenden Amsterdammers konden met slapen omdat zij de wereldkampioen wilden toejuichen. En toen hij om even over half twee kwam zijn huis was door de buurtvereniging en collega's (electricicns) versierd en verlicht schrok hij even. Van Heus den is onverstoorbaar. Maar toen hij uit die bus werd getild en op vele schouders door de menigte naar zijn voordeur werd gedragen kon hij niets zeggen Hij zwaaide be duusd met zijn bloemen Sprakeloos. Vanavond wordt hij of ficieel gehuldigd In het Minervapaviljoen Morgen avond Dinsdag nog eens door de buurtver eniging. De Amerikaanse tenniskampioenschappen FOREST HU.LS. De belancrljkste uitslagen van de tweede dag van de Amerikaanse Tenniskampioenschappen luiden: Heren enkelspel, le ronde: Larsen (VS) Long (VS) 6—2 6—1 6—4: Rlehardon VS) sl. Vineent (VS) 6—». 7—5 6—0: Mac- cracken (V.S.) sl. McGregor (Austr.) 3—6, 46. 6—5 (Macgregor gaf op we gens spierverrekking)Hoad (Austr sl. Main (Canada) 4—6. 60.. 6—3; Washer (Belg.) sl Nicholson (G.-B 6—1, 6—0., 6—2, Brichant (Belg.) sl. Sorllen (V.S.) 3—6. 6—2, 6—0.. 4—6.. 6—2. Heren enkelspel, tweede ronde: Sedgmnn (Austr.) sl. Tom Boys (V.S.) 6—3. 6—0.. 6—0. Savitt (V.S.) sl William Stuckl (V S 6—0. 6—3 6—3: Selxaa (V.S.) sl. Wood (V.S.) 7—5, 6—3. 7—5; Flam (V S.) sl. Lewyn (V.S.) 6—4, 6—1, 6—2; Talbert (VS.) sl. May (V.S.) 6—3, 60. 61; Mcrvyn Rose (Austr.) sL Datlcy (V.S.) 6—0. 6—1. 6—1. Honkbaluitslagen AMSTERDAM De uitslagen van de voor de honkbalcompetitie gespeelde wedstrijden luiden Eerste klasse ABC—RCH 0—4. HHC Blauw Wit 1—2 OVVO-WGA 6—1, Schoten—SC Haarlem 2—5 Tweede klasse C. SC Haarlem 2 Schoten 3 411. Tweede klasse D EDO 2—THB 5—11, Halfweg—Rooswljk 361 Promotie 3de klasse De Hazckamp DOS 2 5—17. Oranje Zwart TI 2 18—17. Kampioenschap van Amsterdam Ju nioren Zeeburgia Jun Ajax jun. 45.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3