STADSVENSTER In Sportfondsenbad raakt jeugd bevriend met het water Klein beginnen WAS brengt duizenden op de been Het deel „Kapitein Itoh en het Oliemysterie" AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB H. Stikvoort bouwde 40 jaren aan zijn zaak Zwemfestijn in Achtevelc Cursussen schoolzwemmen zijn weer begonnen Sprookjesachtige gondelvaart op de Eem Esperantisten gaan exposeren Noteert U even 2 Dinsdag 2 September 195; (Van een onzer verslaggevers) In de rekenboeken, die de schooljeugd misschien een beetje zuchtend en niet helemaal van harte «eer voor de dag heeft gehaald, zal wel niet te vinden zijn, wat de uitkomst is van de optelling: -kinderen plus water. Die uitkomst Is: ontzettend veel rumoer en grote uitgelatenheid, zoals bleek In het Sportfondsenbad, waar gisteren de cursussen schoolzwemmen onder leiding van de heer II. Fremouw. algemeen bedrijfsleider van het bad, zUn begonnen. In de komende maanden zullen twee ploegen, elk van vier instructeurs, die elkaar afwisselen, zeventien volle uren per weck bezig zijn om meer dan 600 kinderen uit de vijfde en zesde klassen van al de Amersfoortse lagere scholen, op te leiden voor het schoolzwem-diploma. ven dan onder water zijn Zijn de kinderen aan het water gewend, en hebben ze o m. door het spelen met de grote bal wel bemerkt, dat het niet zo erg is als je eens een keer kopje onder gaat. dan komt pas de echte zwem-instructie. En die mag er in alle opzichten zijn Dank zij de volle medewerking van het bestuur van het Sportfond senbad. de gemeente, het onderwij zend personeel der scholen en de rijkssportconsulent, hebben de heer Men leert de kinderen niet alleen hoe ze moeten zwemmen, maar ook hoe ze zich in het zwembad hebben te gedragen. Rustig zijn in de kleed kamers, geen geklapper met de deu ren al is de verleiding soms groot en geen geschreeuw. Dan onder de douche en goed wassen met zeep, want het water in het bad wordt met de grootste zorg zuiver en helder ge houden, en dat dient zo te blijven. Overbodig is dat wassen zeker niet altijd, want jongens zijn en blijven jongens; zo'n beetje „schaduw" op voeten en kmeen, zien ze dus nog wel eens over het hoofd. De nauw keurige inspecterende instructeur of assistente doet dat echter niet Dit zijn bijzondere mensen die overal te gelijk schijnen te zijn en alles zien. Met opmerkingen als: „Heb je soms net op je blote voeten gevoetbald", „Jó. weet je niet, dat je twee voe ten hebt", of „was eerst de zeep van je benen' 'worden de knapen, die niet geheel blank onder de douche vandaan zijn gekomen, onherroepe lijk teruggestuurd. Dan weten ze het vast voor een volgende keer en na een paar weken verloopt de inspec tie doorgaans zonder moeilijkheden. Drie groepen Als allen netjes gewassen voor de hokjes staan aangetreden, volgt de selectie in drie groepen: de diploma- zwemmers, de beetje zwemmers (dit is de vakterm) en de niet-zwemmers. De eerste groep mag na een korte test in het diepe bad en wordt in de loop van de cursus voor hogere di ploma's getraind, de jongens van de tweede groep moeten eerst in het on diepe laten zien wat ze er van te recht brengen, vóór beslist wordt of ze het in het diepe mogen proberen (onder uiterst waakzaam toezicht), of dat ze nog een poosje bij de niet- zwemmers moeten blijven. Na een paar slagen ziet de heer Fremouw al wat voor vlees hij in de kuip. of liever: wat voor zwemmer hij in het bad heeft. Dat leer je wel, als je al zo'n 21 jaar in het vak zit. De eerste lessen worden voorna melijk besteed aan het de kinderen spelenderwijs vertrouwd maken met het water, dat speciaal voor dit doel een anderhalf tot twee graden war mer is gemaakt dan normaal. Ook de boventemperatuur is hoger, omdat niet-zwemmers nu eenmaal meer bo- Kanttekeningen bij carillonconcert Nu het carillonspel in ons land een steeds groter vlucht gaat ne men. en men zelfs overweegt een school voor beiaardspel op te rich ten. is het dienstig alles wat op het gebied van klokkenspel geboden wordt met de grootste aandacht te volgen. De beiaardbespeling die de heer H. C. J. Teygeler uit Nijkerk giste renavond op het carillon van de O L. Vrouwetoren gaf, noopt ons tot enkele kanttekeningen het carillon- spel betreffende. Wil het carillon- spel meer zijn dan een soms wel aangename versterking van het straallawaai. dan dient de besp/eler te beantwoorden aan zekere eisen van vaardigheid, muzikale smaak en repertoirekeuze. Eerst dan kan men lange tijd er naar luisteren en genieten. Toetsen wij het gebodene van gis teravond aan bovengenoemde eisen, dan dient gezegd te worden dat de .voorwaarden om tot genieten te ko men slechts in geringe mate vervuld waren. Er is op zichzelf niets tegen als een bekend volkslied door de speler van een kort voor- en na spel wordt voorzien. Bevat een der gelijk voorspel een verwerking van een melodiefragment of een rhyth- misch motief uit het eropvolgende lief. of sluit het geheel bij de sfeer ervan aan, dan kan dit zelfs uit groeien tot iets dat de naam kunst verdient. Gisteravond echter kreeg ieder lied een getremoleerde ac- coordbreking mee, die deed denken aan een pianostemmer, die tot slot even de zuiverheid van het instru ment beproeft. Deze schablone deed bij vrijwel alles dienst, en moest zelfs het Wilhelmus en het slotko- raal „Dankt nu allen God" verfraai en. Aanvankelijk wat conventioneel aandoend werd dit later vervelend en tenslotte irritant Hoewel afgezien van de voor- en naspelen sommige Valeriuslie. deren fraai klonken, waren er ook enkele zettingen, die het totaal niet „deden". Een carillon heeft behoef te aan een zorgvuldige keuze van de gebruikte bewerkingen. Eigen lijk moeten deze er zelfs apart voor gemaakt worden, wil men een aan vaardbare muziek verkrijgen. De heer Teygeler echter trachtte vaak de gebreken te ondervangen met tremole, waardoor de strakheid van sommige fraaie melodieën verloren ging in tierelantijnen. Behalve veel minder fraais valt echter te signaleren dat enkele stuk ken verassend goed klonken. De sonate van V. Nicolai was werkelijk een goede greep en ook het Allegro van Vivaldi bleek zeer geschikt voor carillon. Jammer dat het passage- spel hierin meestal oiirhythmisch was. Resumerend dient gezegd te wor den, dat de heer Teygeler zeker ca paciteiten heeft, die nodig zijn voor een beiaardier, maar dat een zorg vuldige keuze van materiaal en ont wikkeling van rhythmisch spel no dig zijn om aan de eisen, die deze muziekbeoefening stelt, geheel te voldoen. M. C. KUYPER. Fremouw en zijn helpsters en hel pers, weten te bereiken, dat in ons land op het gebied van schoolzwem men Amersfoort naast Alkmaar bo venaan gaat. Amersfoort is tevens de eerste stad In Nederland, waar onderwijzers cursussen kunnen volgen die hen in staat stellen na verloop van tijd ac tief aan het zwemonderricht deel te nemen. Op deze manier is ook bij het onderwijzend personeel een groot enthousiasme ontstaan voor het zwemmen. De lijd vliegt om Zo lang als de reken- of taalles kan duren, zo snel gaat de zwemles voorbij De ene klas zit nog in het water en de andere komt al binnen en verdwijnt in de hokjes Door het rumoer van de heldere kinderstem men snerpen onophoudelijk de fluit jes van de instructeurs aan wie niets ontgaat, onverschillig of het nu een verkeerde slag is, of het lopen met schoenen aan op plaatsen, waar je alleen op blote voeten mag komen. Ja. die instructeurs hebben de han den vol, maar ze doen hun werk met vreugde, want ze weten hoe belang rijk het is. dat het water voor de kinderen een vertrouwde vriend wordt. (Van een onzer verslaggevers) Terwyi op het, met vele gekleurde lampjes en grote schijnwerpers ge- illumineerde terrein van Jachthaven „De Eem" een rijk gevarieerd pro gramma. in de vorm van een taptoe, door de „Koninklijke Amersfoortse Muziek Vereniging", in samenwerking met haar drumband, werd uitge voerd, naderde uit de richting Soest een grote vloot. Deze bestond uit een vijftal motorboten, waarachter slepen met een tiental zeilboten en vele kano's. Deze vloot was rijkelijk versierd met groen, vlaggetjes en duizen den lampjes, hetgeen een fantastisch effect gaf. Het publiek, naar schatting twintig a vijf en twintig duizend mensen, toonde zich kennelijk enthousiast en herhaaldelijk klonk een krachtig en dankbaar applaus op. En dit was ook verdiend, want de leden van de nog jonge Watersportvereniging „De Eemkrulsers", die deze gondelvaart voor haar rekening had genomen, kwamen uitstekend voor de dag. Zelden hebben de Amersfoorters een mooier schouwspel gezien als deze rustig varende vloot op de Eem, waarbij de lampjes duizendvoudig in het water werden weerkaatst. Groots vuurwerk en goede muziek Het was waarlijk geen wonder dat de leden van de Koninklijke nog eens extra hun best deden en marsen als „Le Regiment du Sam- bre et Meuse", alsmede het stem mingsvolle ..Wilt heden nu treden" vormden een prachtige muzikale achtergrond voor dit watersport evenement. Dit was wel een van de hoogte punten in het attractieve program ma. dat de Winkeliers- en Am bachtsvereniging „Het Soesterkwar- tier" Maandagavond aan de Eem gaf aan de Amersfoortse bevolking, ter gelegenheid van de afsluiting van het zomervacantie-seizoen en de verjaardag van H.K H. Prinses Wil- helmina. De inzet van deze feestelijke avond was een muzikale rondgang van de K A.M V,. met drumband, die in het Soesterkwartier al direct duizenden mensen op de been bracht. Nadat de vloot in de zwaaihaven was gekeerd, zochten de boten een ligplaats bij de jachthaven, waarna de mensen nog beter de gelegenheid kregen het kleurrijke schouwspel in zich op te nemen. Men had ken nelijk met groot enthousiasme aan de versieringen en illuminering ge werkt en het resultaat was dan ook zeer goed. Men zag de „Karei Doorman", bezet door de Zeever kenners van de NPV.: een rijk versierde en uitstekend opgemaakte grote boot met leden van de pas opgerichte toneelvereniging „Come- dia" Ook een speciale boot van „De Eemkruisers", met vlag en vaandel ontbrak niet Het mooie avondfeest werd be sloten met een groot vuurwerk, dat tot ver in de omtrek was te zien, aangezien de grote stukken op de dijk waren opgesteld. Het was waarlijk geen wonder dat, toen bij het slotstuk de letters W.A.S. verschenen, het publiek een warm applaus aan de organisatoren gaf. Het is voor duizenden mensen een onvergetelijke avond gewor den. Wij geloven dat de oproep van het W.A.S.-bestuur, om een orga nisatie te gaan vormen, teneinde het Soesterkwartier in de toekomst zijn eigen feesten te geven, weer klank zal vinden. Rest ons nog te vermelden dat de politie uitgebreide maatregelen had genomen en zelfs voor deze avond een rivierpolitie had ingesteld, die Maandoverzicht van de Nutsspaarbank De Nutsspaarbank te Amersfoort bereikte over de maand Augustus de volgende resultaten: Ingelegd werd in 8727 posten 1.143 746.02. Terugbetaald werd 937 350,22 in 5854 posten. Het spaarderstegoed bedroeg op het einde der maand 17 764 866.09, toebehorende aan 42550 spaarders. Er werden 252 nieuwe inleggers ingeschreven: 210 spaarrekeningen werden tengevolge van vertrek, overlijden e d. opgeheven. Bij 3568 bij de Afhaaldienst aan gesloten spaarders werd 66,127.59 aan huis afgehaald. Door 1046 leden van de Honderd Gulden Club werd deze maand 7.822gestort, waardoor het to taal der stortingen steeg tot 49.050 Een bedrag van 7.209.69 aan kleine besparingen uit 546 ter Ie- diging aangeboden spaarbusjes werd als inleg op de bijbehorende spaarrekeningen geboekt. het verkeer op het water regelde, teneinde het programma ongestoord te kunnen laten brengen. De afdeling Amersfoort van het Rode Kruis was uitstekend uitge rust. aanwezig, doch behoefde ge lukkig niet op te treden. Onder de zeer vele genodigden, die op het terras van de jacht haven aanwezig waren, merkten wij o a. op wethouder en mevrouw Van Zwol. de heer G. Goorhuis, com missaris van politie, raadsleden, als mede vele hoofden van gemeente diensten. Een van de versierde boten tij dens de gondelvaart, die in de Jachthaven de Eem werd gehou den in het kader van het grootse door de WAP georganiseerde festijn. 1986. Ralfo heeft zijn plannen snel gemaakt. Wanneer hij zich een- maai aan ooord van het motorjacht bevindt, zal alles wel vanzelf lopen. Nu even die kanaken instrueren, want die jon gens mogen hun mond niet voorbij praten. Rai- fo roept ze samen en vertelt kort en bondig, dat het schip zinkende is, dat zij nu aan 'aoord van het jacht gaan en dat zij daar hun mond moeten houden. „Jullie weten van niks, ver. staan?", zegt hij „Jawei. baas!" klinkt het uit drie monden tegelijk. Mooi Dan gaat Ralfo naar beneden en schip lek. Carlos heeft inmiddels DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB maakt zijn met behulp van de kanaken de sloep buitenboord gedraald, hun schip, en nu verlaten de opvarenden van de „Luna" I gstiteld van de MET ZIJN ZEILSCHIP DE VRIJHEID IS VERSCHENEN Opnieuw een stoutmoedig avontuur zoals alleen Kanitein Rob dit kan beleven. En in het voorwoord lets over Kaoitein Rob zelf! PRIJS ONVERANDERD 75 CENT VERKRIJGBAAR BIJ DE AGENTEN EN BEZORGERS. BIJ DE BOEKHANDEL EN DE KIOSKEN rVV'VVVVA/VAA<A/VAA'AA<A/XX\A'A/*>\/VAA'A/V//\/>X\/\XtA''\/VA/>X\/>xv/>X\/\X\/\^ Ieder, die wel eens getuige is ge weest van de moeilijkheden die een taal op internationale bijeenkom sten geeft, zal sympathiek staan ten aanzien van een tentoonstelling op 't gebied van Esperanto, welke op 4, 5 en 6 September wordt gehou den door de gezamenlijke Espe- ranto-organisaties ter plaatse, in het Amersfoortse Gemeenschaps huls, Paulus Buyslaan 1. van 2 tot 10 uur n.m. De geestelijke rijkdom, die de kennis van Esperanto U geeft, wordt U op alle mogelijke manie ren bijgebracht op deze expositie, en wel op originele en soms humo ristische wijze. De verspreiding van Esperanto neemt jaar op jaar toe. Er wordt steeds meer gebruik van gemaakt voor internationale bro chures, manifesten e.d. Ook de Bij bel is in het Esperanto vertaald, alsook werken van Shakespeare, Dickens. Goethe en moderne wer ken uit welke taal dan ook. Radio uitzendingen in Esperanto kan men geregeld beluisteren, en zelfs op 't gebied van de diplomatie steekt men de voelhorens uit. 't Contact met geestverwanten en vrienden in het buitenland heeft ook zijn aangename zijde. Men kan zonder verblijfkosten over en weer logeren, en waar men ook komt, zal een Esperantist, indien aanwe zig. U met raad en daad ter zijde staan, omdat er in de Esperanten- wereld een soort samenhorigheids gevoel bestaat. Van kruiwagen tot brandstoffenhandel (Van een onzer verslaggevers) Veertig jaar geleden trok een twaalfjarige jongeman de wijde wereld in om te trachten zich een bestaan te scheppen. Zjjn handelskapitaal bestond uiteen kruiwagen vol cokes! Toen er een kruiwagen „over de dam" was, volgden er meer. H\j werkte als een paard met zijn (zwarte) handel en wist het zover te brengen, dat hü nu in Amersfoort een bedrijf heeft, dat er zijn mag. De heer H. Stikvoort herdacht gisteren de dag, dat hij voor 40 jaar erop uit trok met als resultaat, dat hij nu eigenaar is van een alom geziene brandstoffenhandel, sinds enige weken gevestigd aan de Woestjjger- weg 150. Velen kwamen hem gelukwensen in zijn nieuwe woning, waarvan het interieur door de vele bloemenmanden en bloemstukken een feestelijke aanblik bood. ben wij nog even een babbeltje ge maakt. „U ziet wel," zei hij, „ik ben in het zwart begonnen en ik ben nu nog in het zwart", en daarmede doel de hij zowel op zijn (trouw) pak als op zijn handel. „Het viel veertig jaar geleden anders niet mee. Na de krui wagen moest ik er met de hondekar op uit. Het is soms een hevig getob geweest, vooral des winters, als de wegen haast onbegaanbaar waren. Later kocht ik een paard en een wa gen en zo breidde mijn handel zich steeds meer uit." „Hebt U wel eens iets meegemaakt langs de weg?" „Nou en of. Het is keer gebeurd, dat ik uit Zeist kwam met een wagen cokes, waarbij nog gloeiende stuk ken lagen zonder dat ik het wist. Hals over kop ben ik, zodra ik het merkte, van de wagen gesprongen en heb de hele zaak er in recordtijd af moeten gooien om tenminste nog iets te redden, want de cokes begon al te branden Enfin, de heer Stikvoort, die altijd alles alleen heeft opgeknapt en zich zelf heeft bekwaamd om de admini stratieve rompslomp, die aan ieder bedrijf nu eenmaal verbonden is. zelf te behandelen, heeft het zover gebracht met het verzadigen van an dermans haarden, kachels en fornui zen, dat zijn eigen haard voor hem en zijn gezin, thans dubbel en dwars „goud waard" is. Gelukkig voor de ze stoere werker is zijn zoon nu in staat in de voetsporen van zijn vader te treden om in de toekomst de brandstoffenhandel H. Stikvoort tot nog groter bloei te brengen. Tijdens receptie kwamen velen hem geluk wensen Behalve vrienden, bekenden en fa milieleden gaven ook zeer vele col lega's blijk van hun belangstelling. Met verscheidene onder hen haalde de jubilaris oude herinneringen op uit de tijd „van toen". De heren S Bolmeijer. directeur van de gasfabriek, en de heer H. v. Galen Last. voorzitter van de Neder landse Bond van Brandstoffen han delaren, waren gekomen om hun waardering te uiten voor hetgeen de heer Stjkvoort heeft bereikt in de afgelopen veertig jaar. Met de thans twee en vijftigjarige (zeer vitale) jubilaris en diens echt genote, die voor hem vele jaren een onontbeerlijke steun is geweest, heb- Huldiging dirigent G. van den Burg De heer G. van den Burg, i al 'n kwart eeuw het Amersfoort! Mannenkoor met grote deskundig heid leidt, viert dit jubileum Za terdag 13 September in de foyei van Amicitia. De huldiging neemt om kwart voor drie een aanvan. Spreekuur wethouder De Wethouder van Onderwijs, mr F. C. A. Eenhorst, is morgen ver hinderd spreekuur te houden. GRAND THEATRE Snouckaertlaan tel 4632. Van 29 Aug. t.m 3 Sepl Klokslag 12. Aanv. Zo. 2 4 15 o i 9 uur. Ov, dagen 2 30 6 45 en 9 Donderdag 4 Sept. Mac Beth a 2.30 6.45 en 9 uur. CITY THEATER Westsingel 7. tel 651 Van 29 Aug t.m. 4 Sep'. Tank vallen aan. Aanv. Zo. 2 4 15 b. 9 uur. Ov. dagen 2.30 6 45 en 9 ui' In de Jcugd-Filmcyclus 3 S;;f Aanv 2 en 4 uur De Circusjongen REMBRANDT THEATER. Lan^estra: 129. Van 29 Aug. t.m 1 Sep'.. Cap tain China Van 2 t.m. 4 Sep'. Vrijbuiter. Aanv. Zo 2 4 15 6.45 en uur Ov dagen 2.30 6.45 en j «ui CITY THEATER SOESTDIJK Bu-f Grothestraat 38. Tel. 2790. Van t m. 31 Aug. Zo jong so slecht, Vas 1 t m. 3 Sept Slave Girl. In Donderdag-cyclus 4 Sept. Warscha. Concerto. Aanv. Vr. 8 uur. Za D: 2.3o 6.45 en 9 uur. Zo. 2 4.15 6 45 e: 9 uur. Ov. dagen 2.3o en 8 uur. SPORTAGENDA VRIJDAG. 5 SEPT. Pretzolder Phefr nlxbrouwerlj Jaarvergadering Sport stichting. ZONDAG. 7 SEPT. Circuit NUvet heidsweg Wielerwedstrijden Amen- foort—Rotherham. Burgerlijke Stand Geboren: Anthonius Johannes Be: nardus Maria, z. v. B. T. Attevelt en M Vos. Klaas. z. v. K. v. d. Kool) en Pureveen; Johanna Hendrlka. d. v de Kruijf en J H Steenbeek; Berna Anton, z. v. G Bos cn C. J. Blom. R dolf Ca rel, z. v. B. H. F Henkus en H. L. ter Wolbeek; Douwe, z. v L Me ter cn F Schellinga; Gerda Cornel! Anneke, d. v. J. Veldkamp cn G Haan. Marianne Elisabeth, d v. M. Kuyper en J. Alings: Peter Jan. z v H. v d Heuvel cn P. Vliek. Overleden: Dirkje Willempje Berem se. 47 jr.. geh m. G. v d Brink; Willes, Frederik Spijker, 60 jr. geh. m Hout veen. Onder grote belangstelling en prachtig weer vond het jaarlijkse zwem festijn plaats in het fraai gelegen bad te Achteveld. Vele jeugdige zwem sters en zwemmers hadden met spanning op deze dag gewacht want tevens werd het examen afgenomen voor het diploma der Kon. Ned. Zwem Bond De populaire badmeester de heer Gase voorheen als zodanig werkzaam in Weesp, Muiden en Amsterdam heeft zijn onvermoeibaar werken be- loond gezien want al zijn leerlingen slaagden volkomen, slechts 1 voor waardelijk! Een 13-jarig laatkomertje die met vacantie was in Vinkeveen werd zelfs niet teleurgesteld v.ant na overleg kon ook hij zijn examen doen! Als examinator trad op de heer P- A. Leenheer uit Drieber gen, consul van de Kring Utrecht der K.N.Z B Voor het diploma slaagden, allen afkomstig uit de Ru- Droomeiland J/ REEMD. dat nog niemand op het 'dee is gekomen om na te gaan wie de uitvinder van de vacantie is geweest. Als wij morgen aan de dag wisten wie deze edele mens is geweest dan kreeg nog diezelfde dag de beste beeldhouwer uit het land opdracht om deze mens uit steen te houwen. 7.ijn beeld zou midden in de schone dreven van de Ve- luwe een plaats moeten vinden of misschien wel op dat wondermooie eiland Texel waar Stadsvenster- kijker mocht vertoeven. Ai, wat zouden wij u daar veel van kunnen ver tellen. Het kan er waaien, het kan er regenen, maar dat neem je voor lief. want de Hollandse luchten zijn juist boven dat eiland zo wonderlijk mooi. zo n er- Hollands. En dan die on dergaande zon Stop, we zouden zo stil weg propa gandisten worden voor een eiland, dat al weer enige dagen een droomeiland voor ons is. We houden ons van van daag af weer ernstig b°zig met Amersfoort. Wat men ook van al dat natuur schoon in Nederland ver tellen kan, zeker is, dat Amersfoort met zijn bos rijke omgeving een parel is uit het snoer, dat zich van Oost naar West en van Noord naar Zuid door ons lieve landje slingert. Gaat u Zondag maar kijken naar de bloeiende heide zo in de onmiddellijke omgeving van onze stad. Het er om stil van te worden! Lintje Gistermiddag zag Stads- vensterkijker in shet plant soen bij Monnikendam plotseling een huzaar hard naar het water lopen. Hii smeet zijn jasje uit on sprong in het water. SVK begreep onmiddellijk dat er iets bijzonders aan de hand moest zijn. Ruzaren springen anders niet (ge deeltelijk) gekleed in grachten of beken. Met mannenmoed haalde de landsverdediger een klein kind uit de beek. Het kind was er al spelend in ge raakt. De huzaar redde zo een jong leven. Vele men sen zouden net zo gedaan hebben. Toch geeft SVK hem een (stadsvenster)- lintje. Een pluim en een plaats op de eretribune voor soldaat Wagenaar, kok bij de Huzaren van Boreel. Zilvervloot De actie geleidehond krijgt langzamerhand grote bekendheid. En heus niet alleen in Amersfoort en op de Veluwe. Schreven wij laatst niet van een oma in Zeeland, die ons door mid del van haai kleinzoon een hele lading van het kost bare spul deed toekomen? Gisteren kreeg Stadsven- sterkijker een groot pak uit Maastricht. Een enorme doos vol postzegels en cap sules. De zending ging ver gezeld van een brief, die wij hier willen citeren, om dat hij zo'n juist beeld geeft van het enthousias me waarmee alom in den lande van onze actie ken nis wordt genomen. „Maastricht, 1 Sept. 1952. „Hierbij sturen wij u een „doos met capsules en post zegels voor uw sympa thieke actie. Op de ENCI, „de bekende cementfabriek „in de St. Pietersberg en „in Maastricht zelf verza melden wij een en ander. Klop N even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. Jeugdfilm In de serie jeugdfilms, die de directie van Jochems Theaters in het City-Thea ter brengt, wordt morgen vertoond: „De Circusjon gen". een film. die speelt in het zwembassin van een Engelse kostschool en ge deeltelijk in een groot cir cus. De jeugd zal ongetwij feld genieten van de oefe ningen op 't strakke koord van Mike Scott. Er zal ge lachen worden om de dolle grappen van de clowns. Ook het voorprogramma is zeer zeker de moeite Wij hopen, dat binnenkort waard. Na een uiterst leerzaam filmpje over het ontstaan van kikkers, wordt er een film over de Nederlandse glasindustrie gedraaid. Op instructieve wijze wordt de bewerking van alle soor ten glas getoond. Als „stu dio", dient de glasfabriek Leerdam. „in uw rubriek de aan schaffing van een geleide hond mag worden aange kondigd" Zo'n brief doet SVK goed. Het steunt hem de ingeslagen weg te blijven bewandelen. Hij dankt u hartelijk, dames Teeling van de Romansweg 16! dolphstichting, Scherpenzeel, Leut- den en Achteveld, de meisje.' Rietje Stoffelsen; Cobie Wilgen- burg; Andree Braun: Sjoukje v. Spoel; Nietha v. Dijk; Corrie v Broek; Jannie Lok; Ans Daatse- laar; Corrie Wolswinkel; Gijsje de Fliert, Hanny v Gemert; Rien» Stoutmeijer; Lia Kok; Hennie Kok: Ionie Tsveld; Annie Leusman; Marga Waningen; Dikkie Romeyn; Tienie Vorbruit; Kitty v. Gemeri Petronella Quick; Geertruida Broer. Martha Romeyn; Jannie Schuur; Lennie v. Wijk; Rietje Har-ter, Enosje Riebeek en Cornelia Wetering. Jongens; Ab Kluit; Cor- nelis v. d. Lee; Arend de Heen Cees de Man; Gerrit Hof; Gerri' Dijkstra; Friedel de Jong: Jèt« Greidanus; Jan Inkenhagen; Adrie Kerstens; Jan Oskam; Huub Braun, Willem Wamsteker: Kees vari Gin- kol; Henk Schouten; Wopke Schaap. Jan Nieuwenhout; Martius Geirit sen; Willem Zonruiter; Karei Vee- nendaal: Kees Wolswinkel: Dijkstra; Henk Ederveen; Murry Fleyzier en Bertus Jansen. Totaal 28 meisjes en 23 jongens. Vrolijke muziek bracht de vele toeschouwers in feeststemming, het welk werd verhoogd met het op treden door de Apeldoornse red dingsbrigade Deze goed getrainde 8 mans ploeg gaf demonstraties in het redden van drenkelingen het welk op bevattelijke wijze via de microfoon nader werd toegelid11 door de technisch leider, de heer Schimmel. Veel succes oogsttte de ze ploeg met een komisch nummer hetwelk ten zeerste op prijs ver® gesteld. Badmeester Gase v/ero door de consul der KN.Z.B. en de administrateur, de heer Faber, huldigd voor zijn behaalde sucoe' waarmede alle geslaagden vanzelf sprekend mee instemden! Evc-na j verleden jaar, toen A.Z. en PC Amersfoort op bezoek was, kunnen de organisatoren op een vrolijk goed geslaagd Achtevelds zweffl' festijn terugzien!

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2