DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Publieke opinie dwingt Pholien tot aftreden 4 De koe bij de horens Minister geofferd om crisis te voorkomen Marseille opgeschrikt door hevige explosie Fruittelers lijden zeer grote verliezen Britse vakbonden voor méér nationalisatie 1 ^ctfct FILM Verzet van arbeiders in Oost-Berlijnse fabriek Raffinaderij vloog de lucht in; minstens twintig doden Pruimen gingen bij duizenden kilo's naar de mestvaalt 12e Jaargang, no. 208 Donderdag 4 September 1952 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Bank. Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements- pnls 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: T] DE BOORDER BELGISCH GRATIEBELEID WEER STRUIKELBLOK (Van onze correspondent) BRUSSEL. Op de dag af acht jaar nadat de geallieerde troepen de Belgische hoofdstad binnentrokken en de Duitse bezetters in paniek wegvluchtten, heeft voor de tweede maal na de oorlog een minister van Justitie zfjn portefeuille verloren wegens gratieverlening aan personen, die met de zelfde be zetters hadden geheuld en daarom zwaar waren gestraft. Na een kabinetszitting van meer dan vier uur deelde premier Van Houtte, die 's morgens van een ontijdig afgebroken bezoek aan de Congo per vliegtuig was teruggekeerd, gisteravond mede, dat de koning het ontslag had aanvaard van minister Pholien, die besloten had af te treden wegens de door zijn beleid ver oorzaakte beroeringen in het land. Verkeer ito F5 e/sf 20.000 doden in zeven maanden NEW YORK Volgens de na tionale veiligheidsraad in de V.S. hebben gedurende de eerste zeven maanden van dit jaar door auto ongevallen bijna zevenmaal zoveel personen de dood gevonden als door de strijd in Korea. Het aantal m Korea gesneuvelden bedroeg in die periode in totaal nog geen 3.000, maar het aantal mensen dat in de V.S. door verkeersongevallen om het leven kwam 20.000. De eerste minister, die zich bij zijn verklaring op de vlakte hield en waarderende woorden sprak over zijn afgetreden collega, noemde de gratieverlening van de ter dood veroordeelde beul van Breendonck, De Bodt, en de invrijheidstelling van de commandant der Rijkswacht, Van Coppenolle, „een ongelukkig toeval". Hij sprak van een reeks administratieve daden, die ten on rechte hadden doen geloven dat er enige wijziging was gekomen in het beleid ten aanzien der zuivering, zoals dit in de regeringsverklaring was uiteengezet. Dat de heer Pho lien, die men volgens de premier geen morele fouten kon aanwrijven, zich toch had teruggetrokken, kwam voort uit diens wens om de situatie op te klaren, die door de nu een maal gewekte schijn was ontstaan. Inderdaad is in zover de situatie opgeklaard, dat de groeperingen van verzetsstrijders en voormalige poli tieke gevangenen, die zo luidruchtig in het geweer waren gekomen, en die het onmiddellijke aftreden van Meerderheid TUC-congres neemt resolutie aan tegen de zin van het bestuur (Van onze correspondent) LONDEN. Eigenlijk tegen de wensen van de bestuurstafel in, heeft hel congres der Engelse vakverenigingen Woensdag een resolutie aange nomen, waarin aan het bestuur wordt opgedragen, komend jaar met voor stellen te komen voor verdere nationalisatie en democratisering van reeds genationaliseerde industrieën. Het bestuur wordt uitgenodigd speciaal aan monopolies zyn aandacht te wyden en het is tevens de bedoeling van de resolutie, dat deze voorstellen dan doorgegeven zullen worden aan de Labourparty ter opname in het verkiezingsprogram. Het bestuur was in een moeilijk parket. Zich met een dergelijke bin dende opdracht belast te zien, was geen aanlokkelijk vooruitzicht, maar aan de andere kant wilde men zich evenmin duidelijk tegen de resolu tie uitspreken, omdat er ook din gen in stonden die tot de verklaarde politiek van de beweging behoren, als verzet tegen de nationalisatie, bevestiging van het beginsel van de sociale eigendom en van het voor nemen van de Labourpartij om deze uit te breiden. Men probeerde een uitweg uit het dilemma te vinden in de oplossing dat de resolutie niet aangenomen of verworpen doch ter bestudering naar het bestuur terug zou worden verwezen. Grote massavergaderin gen zijn echter, als de emoties een maal m beweging komen, onhandel bare en logge dingen en ondanks het feit. dat voorzitter Deakin er in slaagde om op het laatste ogen blik de stemming van „v o o r" of „t e g e n" te veranderen in een van „v o o r" of „terugwijzing naar het bestuur," werd de resolutie met 4.542.000 tegen 3.210.000 stemmen aangenomen. De mijnwerkers stem den vóór de resolutie en de stem men van de beide andere grote bon den, de Transport Unie en de Al gemene Unie van Personeel in Overheidsdienst waren samen toch niet genoeg om de door het bestuur voorgestane oplossing te doen sla gen. Mijnen in Bolivia worden genationaliseerd LA PAZ Op een bijeenkomst van 70.000 arbeiders heeft de Boli viaanse president Paz Estcnsoro verklaard, dat de nationalisatie van de mijnen in elk geval doorgang 2ou vinden, welke moeilijkheden de regering ook in de weg zouden u'orden gelegd van binnen- of bui tenlandse zijde. De arbeiders be- fcupden hun instemming met de Rationalisatie. de minister van Justitie hadden ge- eist, hun zin hebben gekregen. Door de toch al weinig populaire Pholien voor de wolven te gooien, kan de katholieke partij een regeringscri sis bezweren, die vlak voor de ge meenteraadsverkiezingen wel hoogst onwelkom zou zijn geweest. Aan de oppositie, die natuurlijk haar strijd tegen de hele clementiepolitiek der regering voortzet, kan gemakkelij ker het hoofd worden geboden als de regering zich ergens desolidari- seert met de minister van Justitie, wiens fouten men dan gevoegelijk kan beperken tot het treffen van de bewuste maatregelen op een niet opportuun ogenblik zonder het land er met tact op voor te bereiden. Intussen wordt hardnekkig be weerd, dat het besluit tot ïnvrij- heidsstelling van Van Coppenolle die thans in Nederland zou verblij ven is ondertekend door de mi nister van Binnenlandse Zaken, Moyersoen, die tijdens de Mexi caanse vacantiereis van Pholien en ook voor de jongste kabinetscon structie. het departement van Jus titie beheerde. Ongetwijfeld zal de oppositie ook de regering als zo danig ter verantwoording willen roepen en de socialistische eis tot onmiddellijke bijeenroeping der Ka mers zal moeilijk kunnen worden afgewezen. Maar in «het parlement zal de re gering sterker staan. Want de fun damentele beginselen van haar cle- mentie-beleid zijn meermalen uit eengezet en ook door de oppositie partijen goedgekeurd. Evenmin zal het de regering dan moeilijk vallen aan de vaderlandslievende organi saties de door hen gewenste garan ties te geven, dat de clementie- maatregelen niet lichtvaardig wor den toegepast. Dat men nog op de eis zou kunnen ingaan, die onlangs door de Vlaamse katholieken op het tapijt is gebracht, n.l. het ver lenen van amnestie aan allen, die wegens politieke overtredingen zijn gestraft, is na de jongste gebeur tenissen wel uitgesloten. MARSEILLE. Door een geweldige explosie, die de stad deed daveren op zijn grondvesten, is Woensdagavond in de buurt van het centrum van Marseille een petroleumraffinadery verwoest. Na de explosie brak een enorme brand uit. Tenminste twintig personen zfjn om het leven gekomen. Gevreesd wordt, dat het dodencyfer nog verder zal stijgen. Onmiddellijk na de explosie steeg een grote zuil rook omhoog, waarin zich steekvlammen aftekenden. Brandweerlieden, politle-agenten cn leden van de garde mobile spoedden zich naar de plaats des onheils. Op het terrein van de raffinadery stonden vele tanks met oplossingsmiddelen. 4 Tenslotte belandden wagen en Coureur zestig meter voorbij de plek waar de botsing plaats vond op de grond terecht. De auto vloog in brand en werd zwaar bescha digd. De coureur overleed op weg naar het hospitaal. cn de grond draai- :ij,ii eng te-as... 2 De wagen, met de renner nog steeds achter het stuur, ging vrijwel rechtstandig de hoogte in... IDe Californische coureur Jim Rigsby raakte tijdens wedstrij den te Dayton (Ohio) met zijn raceauto de wagen van een andere renner, met het gevolg, dat hij met auto en al de lucht werd in- geslingerd (Van onze correspondent) ARNHEM. De prulmenoogst, welke van ongekend grote afme tingen was, heeft de telers in de Betuwe slechts teleurstellingen be zorgd. De beste soorten moesten voor enkele centen per kg van de hand worden gedaan en dagelyks werden dan ook duizenden kilo's doorgedraaid. Zoveel fruit moest naar de mest vaalt worden verwezen dat het voorkwam, dat veilingen hun kisten slechts beschikbaar stelden wan neer de teler het in die kisten op geslagen fruit gelijkertijd meenam en vernietigde. De verwachtingen voor de peren zijn niet veel beter. De Franse wijnperen en de Triumph, welke momenteel in grote getale worden aangevoerd, brengen nog geen zes de deel op van de prijs welke het vorig jaar werd gemaakt Eerste export-kwaliteit, die vorig jaar grif voor veertig cent per kilo van de hand ging, haalt nu met moeite zes of zeven centen Met de andere soorten is het ook zo en het dreigt Surabajase studenten willen Nederlands als voertaal op colleges SURABAJA. Een enquête on der dc eerstejaars studenten van de medische faculteit cn dc tandheel kundige kliniek had tot resultaat dat van de 362 gevraagde studen ten zich 333 uitspraken tegen de afschaffing van het Nederlands als voertaal by dc colleges. De enquête werd gehouden naar aanleiding van het besluit van het ministerie van Opvoeding, Onder wijs en Cultuur om het geven van colleges in de Nederlandse taal niet meer toe te staan. De colleges zouden in het vervolg alleen ge geven mogen worden in het Indo nesisch of in het Engels Reeds tij dens de eerste dagen bleek dat de Indonesische studenten de in het Engels gegeven colleges niet of on voldoende kunnen volgen. De en quête werd uitgevoerd door enkele eerstejaars studenten. Massa-arrestaties in Roemenië? WENEN. Volgens te Wenen aangekomen reizigers zijn eind Augustus te Boekarest en vele an dere grote steden in Roemenië tal rijke arrestaties verricht. Kort voor 23 Augustus werden te Boekarest 5.000 a 6.000 personen aangehouden. Het merendeel van de arrestanten wordt gevormd door officieren en personen, die vóór het communis tisch bewind een belangrijke rol speelden in de politiek, en hun ver wanten. Kinderverlamming in Asser kazerne (Van onze correspondent) ASSEN. In de kazerne heeft zich een geval van kinderverlam ming voorgedaan. De patiënt is on middellijk naar het Wilhelminazie- kenhuis vervoerd. De garnizoenscommandant heeft bepaald, dat gedurende twee weken geen avondpermissie zal worden ge geven. ROTTERDAM Op uitnodiging van de Siamese regering zal de majoor van de rijkspolitie te water uit Vlaardingen, de heer P. C. Sil ver, binnenkort naar Siam ver trekken teneinde als adviseur op te treden bij de vorming van de politie te water aldaar. straks met de appelen dezelfde lij densgeschiedenis te worden. Voornamelijk is deze geringe op brengst te wijten aan het vrijwel stopstaan van de export. Alle na buurlanden. anders afnemers van ons, hebben zelf uitstekende oog sten en daarbij komt nog. dat de Belgische exporteurs tegen dum- pingsprijzen verkopen. Vele telers hebben dan ook be hoorlijke verliezen geleden. Over het algemeen hebben zij niet meer dan een kwart of een zesde deel ontvangen van de prijs van het vorige jaar en dat terwijl hun on kosten even hoog zijn gebleven als in 1951. Vooral de kleinere telers, by wie de meeste pruimen zaten, hebben grote klappen gehad. Gemaskerde rovers plunderen Londense bank-auto LONDEN. Acht gemaskerde bandieten, onder wie een jong meis je, ramden Woensdag tc Harrow, West-Londcn, met een auto een an dere auto, die geld naar een bank bracht. De bandieten wisten na een gevecht te ontsnappen met meer dan duizend pond sterling. Bij de overval gebruikten de mis dadigers drie auto's: de eerste ram de de auto, waarin vier kassiers zaten. Een tweede wagen kwam van achteren aanrijden, drie man nen sprongen er uit en met de drie uit de eerste auto sleurden zij de kassiers naar buiten De bandieten sloegen een kassier met een ploertendoder neer en grepen de koffer met geld. Daarna namen zij de wijk in de tweede auto. gevolgd door een lang zamer rijdende derde auto, die had staan wachten om vervolgers in verwarring te brengen. (Advertentie LM.) B IJ AANKOOP VAN een aardige brochure mot waardevolle PfStlS foto-adviezen - Vraag ar Uw lolohandelaar om I Geesteszieke stuurt brief met vergif aan Zweedse premier STOCKHOLM De Zweedse premier Tage Erlander en enkele leden van de Rijksdag hebben brie ven ontvangen waarin zich een gif tig poeder bevond, waarschijnlijk cyaankali. De politie heeft in Ulvsunda. ten Westen van Stockholm, een geestes zieke gearresteerd en naar een zie kenhuis overgebracht. De man had aan enkele buren verteld dat hij een aantal „politieke vijanden" uit de weg ging ruimen. Twee Mi inschoters van brandstichting verdacht WINSCHOTEN. Zaterdagavond is, zoals wij meldden in Vriesche- loo een arbeiderswoning uitgebrand. Verdacht van brandstichting zijn aangehouden K. B.. vader van de eigenaar van het uitgebrande huis en G. L. die een deel van de wo ning in gebruik had Vele huizen werden zwaar be schadigd en een groot aantal per sonen werd gewond. Rolluiken werden ingedrukt en de straten zijn bezaaid met glas. Uit alle de len van de stad stroomden nieuws gierigen toe. De politie moest weg versperringen oprichten om de me nigte in bedwang te houden. De iichamen van vijf slachtoffers zijn geborgen. In een gebied met een straal van een kilometer rondom het centrum der ontploffing was geen ruit heel gebleven. Rondom de raffinaderij ontruimde de po litie de huizen. Voor vele honder den personen moest inderhaast een tijdelijk onderdak gevonden wor den. Men vreest, dat zich in de ver woeste raffinaderij en in de tal rijke ingestorte huizen nog vele doden en gewonden bevinden. Plaatselijk buien Van Donderdagavond tot Vrijdagavond: Wisselende bewol king met plaatselijk enkele buien. Van nacht in het binnen land weinig wind. morgen overdag over wegend matige wind uit Westelijke richtin gen. Vrij koud weer. 5 Sept. Zon op 5 u 53 m onder 19 u 18 m: Maan op I9 u 28 m onder 7 u <5 m. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max.temp Neersl Station Weer Wind m/s Gisteren In 24 u Oslo Licht bew. W.N.W. 2 15 C 0 mm Stockholm Licht bew. W. 1 18 0 Helsinki Regenbui Windstil 16 6 Edinburgh Zw. bew. Windstil 17 0.3 Londen Licht bew. W. 4 21 9 Kopenhagen Licht bew. W. 8 15 5 Amsterdam Zw. bew. N.W. 1 18 6 Zürich Regen Z.W 5 22 0.1 Genève Geh. bew. N N.W. 2 24 0 Parijs Regen W. 4 22 0.4 Bordeaux Zw bew. W N.W. 1 23 0 Nice Licht bew. N.W. 1 26 0 Berlijn Zw. bew W 6 17 5.3 Frankfurt Zw. bew Z.W. 4 20 2 MUnchen Zw. hew W. 9 22 1 Wenen Zw. bew W.N.W. 8 24 0 Luxemburg Zw. bew W. 5 18 5.1 Grenoble On bew. Windstil 22 0 Innsbruck Regen Windstil 25 0.1 Ministers, die plaats hebben in de R.E.A. DEN HAAG. In de Woensdag middag gehouden vergadering van de ministerraad zijn de volgende ministers en staatssecretarissen als vaste deelnemers aan de REA (Raad voor Economische Aangelegenheden uit de ministerraad) aangewezen: Dr. W Drees, voorzitter, prof. dr L J. M. Beel. vice-voorzitter; mr J. W. Beyen resp. mr J. M. A. H. Luns; prof. dr J. Zijlstra; J. A. van de Kieft; S. L. Mansholt; ir H. B. J. Wit- te; J. G. Suurhoff; mr J. Algera; A. C. de Bruyn en de staatssecretarissen mr F. J Kranenburg, mr dr A. A. v. Rhijn en de nog te benoemen staats secretaris voor middenstandszaken. Uiteraard kunnen ook andere mi nisters, indien zij dit wensen, de ver gaderingen van de REA bijwonen. Geen nieuwe leden bij Ver. Naties NEW YORK. Zes leden van de Veiligheidsraad hebben zich uitge sproken tegen Rusland's voorstel voor de toelating en bloc van 14 lan den tot de Ver. Naties. In plaats daarvan eisten zij elke aanvrage op haar merites te onder zoeken Hierdoor is het zeker geworden, dat de Veiligheidsraad de toelating van nieuwe leden niet zal goedkeu ren, daar Jacob Malik verklaard heeft, dat het Westen voor de toe lating van nieuwe leden zijn voor stel zal moeten goedkeuren. Tot de zes landen behoorde Nederland. WIJ HEBBEN ER GENOEG VAN" Protest tegen leugen der directie BERLIJN. De communistische autoriteiten in Oost-Berlyn en de directie van het aldaar gevestigde staatsgloeilampenbedryf (dc voor malige Osramfabriek) hebben deze week te maken gekregen met een fel verzet van de arbeiders tegen de zegeningen van hun regiem en de onwaarachtige praktijken waar van zy zich bedienen om de werk nemers om de tuin te leiden. Verscheidene honderden arbeiders hebben onder uitroepen als: „Wij hebben er genoeg van!" hun lid maatschapskaart van de communis tische vakbond op tafel gesmeten. Volgens West Berlijnse vakvereni gingsfunctionarissen vond hier de grootste protestactie plaats, die tot dusver in Oost-Berlijn is voorgeko- meni De met geweren bewapende fabriekspolitie is er aan te pas moe ten komen om het verzet te onder drukken. Maandag j.l. werd op sommige afdelingen een langere werktijd in gevoerd. Dit geschiedde per circu laire die in de lokalen werd aan geplakt. Daarop stond te lezen, dat de betrokken maatregel werd ge nomen „met goedkeuring van alle arbeiders". Een half uur later stond er met rood potlood onder geschre ven: „Dit is gelogen!" „We hebben er genoeg van!" ver klaarden de arbeiders, die welis waar door de politie werden ge dwongen bij hun machines te blij ven, maar die men niet kon belet ten deze stil te zetten. Het protest was niet alleen tegen langere werk tijden gericht, maar ook tegen de bepaling, dat geen loon meer zou worden betaald over het half uur schafttijd. Woensdag was in de fa briek de „orde" hersteld. DE „DROZD", de Poolse trawler die bij Egmond op het strand liep, bevindt zich nog op dezelfde plaats als Woensdagmorgen Het schip ligt 20 ver op het strand, dat zelfs het vrij ruwe weer van Woensdag hierin nauwelijks veran dering heeft gebracht. De sleepbo ten keerden Woensdagavond naar IJmuiden terug, daar er voorlopig toch niets te doen was. Vanmor gen lagen ze weer voor Egmond. Vandaag wil men proberen een verbinding tot stand te brengen tussen de ..Drozd" en de sleepbo ten om met hoog water het schip los te slepen. Het weer, hoewel nog alles behalve kalm, is beter dan Woensdag. De wind is Noor delijkwaardoor de kansen op succes bij de berging in de hand worden gewerkt. De bemanning, die verblijf hield in café ,:De Boei", is naar IJmui den vertrokken in afwachting van de aankomst van hun schip. I De Egyptische revolutie schijnt zich niet te zullen bepalen tot een persoonswisseling met hand having van dc bestaande toestand. Faroek is niet alleen verwijderd als een onwelgevallig man, maar vooral als symbool van een tijd die voorbij is en niet terug mag komen. Generaal Naguib weet blijkbaar wat hij wil, juist na zijn geslaagde staats greep, en daarop komt het aan. In zekere zin heeft zijn tegenstander het hem gemakkelijk gemaakt; hoe don kerder de achtergrond, hoe lichter de projectie. Wel, die achtergrond was donker genoeg; met verbazing neemt de wereld kennis van dc fabelachtige weelde, waarin Faroek zich permit teerde te leven tussen een volk dat het aan dc allereerste nooddruft vaak ont brak. Hij bezat 35 millioen gulden, had 250 auto's en beschikte over 40 koks, terwijl zijn grondbezit 150.000 hectare besloeg. Pessimisten veronderstelden, dat zijn verdwijning toch geen invloed op de algemene toestand zou hebben. Stond achter en rondom Faroek niet een kring, die zon blijven en zo spoedig mogelijk de zaak op de oude voet voort zetten? Egypte is een geschenk van de Nijl, zo zeide Herodotus, maar honderd grootgrondbezitters zijn overtuigd dat dit geschenk voor hen alleen bestemd is; tezamen bezitten zij het grootste deel van de Egyptische bodem, en een nieuw bewind zal toch weer op hen moeten steunen. Bovendien, bezit is bezit, de privaateigendom is een heilig recht, dat niemand ongestraft kan aan tasten. Deze pessimisten hebben echter buiten de waard, in dit geval buiten Naguib gerekend, die liet niet bij half werk wil laten. „Het gebruik van grond en productiemiddelen is belangrijker dan de eigendom daarvan," zo schreef prof. Gerbrandy eens in zijn „Dc strijd voor nieuwe maatschappijvormend cn in deze richting heeft Naguib gedacht en gehandeld. Het groot-grondbezit wordt onteigend (tegen schadeloosstel ling) en beschikbaar gesteld voor de „landloze" boeren. Niemand zal voort aan meer dan 80 ha. bouwland mogen bezitten. Het betekent niet, dat Egypte nu een hemel op aarde aal worden. De nieuwe wet zal bij haar uit voering wel op tal van bezwaren stui ten, dc nieuwe eigenaars of pachters zullen dadelijk nog wel geen ideale beheerders zijn, er zal gelegenheid ge noeg komen om te zeggen: zie jc wel, een chaos, dat is het gevolg. Het betekent wel, dat hier princi pieel een stap van ongemene betekenis is gedaan. Want op de achtergrond van alle onrust in het Oosten, die zich uit in nationalisme van allerlei vorm, ont waart men de sociale wanorde, die moet worden opgelost. En die lost men niet op door een agressieve houding tegen Europa of tegen Israël, maar alleen door het stellen van een waarlijk sociale orde, die gerechtigheid en menselijke waardigheid tot basis heeft. Bovendien heeft zulk een daad posi tieve waarde als factor in dc verhou ding tot Oost en West. Wie alleen maar oog heeft voor de dreiging van het communisme, zal als grootste zorg voe len de bewapening van Egypte en zijn inschakeling in een oriëntaal defensie- blok. Maar de sterkste verdediging van een volk schuilt in zijn innerlijke con solidering. Met een rechtvaardige bodemvcrdcling is aan de communisti sche propaganda een machtig wapen uit handen genomen; en wie weet of de oorlog in Korea wel ooit was uitge broken wanneer een ander bewind dan dat van Syngman Rhee dc bakens had verzet toen het getij verliep. Het zal er nu van afhangen in hoe verre dit experiment slaagt; het is niet alleen van economische, maar vooral ook van psychologische betekenis, en de tweede kan geen blij vend effect hebben zonder dc eerste. Mislukt dc proef, dan is het woord aan Moskou. Slaagt zij daarentegen, dan groeit uit een eeuwenoude feodaliteit een vrije boerenstand, die zich zijn mensenwaarde bewust wordt. De problematiek van Pcrzië is in wezen geen andere. Het is mogelijk dat Mossadeq het olicconflict met de Anglo-Iranian op voor hem bevredigen de wijze krijgt opgelost, maar dan zal er meer moeten gebeuren, wil die olie niet in brand vliegen. Ze hangen de dingen samen. In het nabije Oosten schijnt nu het besef door te breken van iets, wat men in het Verre Oosten te laat heeft begrepen: dat de beste afweer tegen een totalitair gevaar ge legen is in een radicale sociale hervor mingspolitiek. Thorez spoedig naar Frankrij'k terug? PARIJS. De Franse communis tische leider Maurice Thorez. die al bijna twee jaar in de Sowjet-Unie onder medische behandeling is. zal binnenkort naar Frankrijk terugke ren, zo deelt de communistische par tij te Parijs mede De waarnemende partijleider Du- clos, die dit op een bestuursvergade ring meedeelde, zei dat Thorez zijn gezondheid herkregen had en zijn plaats als partyleider weer zou ia- nemen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1