Gerrit van de Burg en A.M.K. vormen hechte eenheid STABSVENSTER i 1 Lief en leed in 25 „beste jaren van zijn leven Hollander heeft meer voor z'n huis over dan Engelsman Wielrenners uit Rotherhan komen drie uur te laat Een geliefd koorleider in 't zilver D^k- Maandag 8 September 195 „Heren, jullie moeten maar denken, dat ik jullie vader ben, dus blijf maar een beetje dicht bij me in de buurt, dan overkorpt jullie niets". In deze geest heeft de „zilveren" dirigent van het Amersfoorts Mannenkoor, de heer Gerrit van de Burg de zangers van zijn prachtig koor eens toegesproken, toen het A M K. nu jaren geleden deelnam aan een concours te Nijmegen. En met deze woorden heeft de jubilaris zelf het best geken schetst, hoe hartelijk de verhouding is, hoe innig de samen werking tussen hem en zijn zangers, die hem hij mag het gerust weten op de handen dragen. Zowel de oude als de jonge garde van het koor. gebruiken eensluidende adjectieven als zij spreken over hun dirigent. Wilt u een kleine bloem lezing? „Vriendelijk, sympathiek, tactvol, fel-opstuivend, snel- vergetend en bovenal in hoge mate bekwaam". Zo denken niet alleen de zangers over hem, maar allen die hem kennen, want zo is Gerrit van de Burg! Tactvol en bekwaam: de juiste man op de juiste plaats Vijf en twintig jaren, eigenlijk een korte spanne tijds vindt Ger rit van de Burg het, achteraf be zien wel te verstaan. Maar het is een mooie tijd geweest, rijk aan belevenissen, droeve en mooie ogenblikken, in ieder geval een tijd om nooit te vergeten Zelf vertelt hij er weinig over, want hij is niet iemand, die graag op de voorgrond treedt en dat er nu zo'n drukte over hem gemaakt wordt, nou, hij vindt het eigenlijk maar zo-zo. Maar hij voelt wel, dat hij er niet onder uit komt. „En dan moet het maar," zegt hij Om hem zelf ech ter aan het praten te krijgen, dat valt niet mee. „Dat komt nog wel," zegt hij, „het koor is belangrijker." Dat is weer zo'n typische Gerrit van de Burg-trek: het Koor. Want hij is verknocht aan „zijn" A.M.K. en al zegt hij het niet met zoVeel woorden, je ziet het aan hem, hij heeft er de „beste jaren van zijn leven" meegemaakt. Hij heeft zich altijd ten volle gegeven en steeds weer met een jeugdig enthousias me. Gerrit van de Burg was niet tevreden als het zo-zo ging. „Het moet beter," placht hij dan te zeg gen, „want het kan beter". En als hij dat zo zei, dan ging het ook beter. Hij kon wel eens een grapje ma ken, zo tussen de repetities door en dan was het vaak zo, als een ander er nu eens mee voor de draad kwam, dan zouden de „mannen" het misschien niet „nemen", maar van hun koorleider konden zij alles hebben. Dat hij behoudens zijn grote muzikale gaven de juiste man op de juiste plaats was om een koor mannen «die vaak grote kin deren zijn) te leiden, daarover be stond ook geen verschil van me ning. Er waren leden, die ons ver zekerden, dat zij zich niet zo in die mate tot het A.M.K. aangetrok ken zouden voelen, als er niet die gezellige en speciale sfeer heerste, Voor 25 jaar In het „Amersfoorts Dagblad'' van 10 Sept. 1927 staat een sim pel berichtje van vier regels: „ln de gisteren gehouden leden vergadering werd onze stadge noot, de heer Gerrit van den Burg met algemene stemmen be noemd tot directeur van het Amersfoorts Mannenkoor". Op 12 September komt een van de redacteuren nader terug op dit bericht en schrijft dan o.a.: „Hoewel hij als mannenkoor- dirigent nog aan het begin van zijn loopbaan staat, zoo zal hij bij Amersfoort's Mannenkoor een dankbaar terrein vinden, dat voor verdere ontginning gereed ligt. Als koordirigent was hij voorheen repetitor van het toon kunstkoor in Utrecht, vervolgens directeur van een kinder- en meisjeskoor en thans nog direc teur van het Chr. Mannenkoor „Jubal" alhier. De heer Van den Burg was leerling van Dr. Joh. Wagenaar te Utrecht. Ook wjj feliciteeren den heer Van den Burg met zijn benoe ming en hopen dat ons plaatse lijk mannenkoor onder den nieu wen leider een tijdperk van nog grooter bloei tegemoet gaat. Want Amersfoort's Mannenkoor is een ernstig werkende vereeni- ging, die zeker de volle belang stelling verdient van alle stadge- nooten." Inderdaad, die hoop. dat Gerrit van den Burg het Mannenkoor tot grote bloei zou mogen bren- ben is geen ijdele hoop geweest. Dat weten we nu, na 25 jaar! .J GERRIT VAN DEN BURG, de voortreffelijke directeur en vriend van allen. die Gerrit van de Burg steeds weet te bereiken door zijn bekwame en bovenal tactvolle leiding. Die eerste tenoren.... Gerrit van de Burg kent zijn koor door en door, dat vertelde ons een van de nestors van het A M K„ de heer Dekkers. Deze zei al voor vijf en twintig jaar tegen hem „Van de Burg, binnenkort hebben we een baantje voor je!" „En dat baantje heeft hij nu nog," zo vertelt de heer Dekkers en gaat dan verder. „Hij kon wel eens op spelen, nou en of. Dan gaf hij met een van zijn „kolenschophandjes" een klap op de vleugel. En dan ging het weer goed en kon hij zich een tel later niet meer voorstellen, dat hij ooit kwaad was geweest. Hij wist ook precies, waar de „rumoermakers" zaten en hield daarom speciaal de eerste tenoren in het oog. Tegen de bassen moest hij wel eens zeggen: ik kan wel even wachten tot de heren zijn uitgesprokenEn zo tussen het zingen door vertelt hij wel eens het een en ander en dan klinkt het plotseling: een beetje uitgerust heren, goed, dan gaan we weer verder. Als v. d. Burg heel erg kwaad was, dan noemde hij je bij je naam, maar dat gebeurde niet gauw. Ook kon hij flink uit de hoek komen, als bijv. een van de zangers niet goed oplette. Dan was het: „Waar sta ik hier eigenlijk voor ik ben toch geen automaat!" Ook de heer Hos, die al lid is. zolang het A.M.K. bestaat is- vol lof over Gerrit van de Burg als koor leider. „Toen de heer Tiggers weg ging," zo zei hij. „moesten we maar afwachten wat we kregen. En nu. we zouden hem haast niet meer kunnen missen. Ik vind bem een buitengewoon knappe man en de repetities, die hij leidt, zijn zeer gezellig en ik geloof wel, dat het daardoor komt, dat de opkomst altijd zo reusachtig is. We zijn allemaal echt blij, dat hij weer terug komt." Dirigeerstok in tweeën „Het was wel eens zo." ging de heer Hos verder, „dat we maar niet op dreef konden komen, dat het eenvoudig niet ging. Dan kon hij voor een moment erg kwaad worden, omdat hij wist, dat we het wel konden en zo is het een keer gebeurd, dat hij op zo'n ogenblik de dirigeerstok met zulk een kracht liet neerdalen op de lesse naar, dat het stokje in twee stuk ken brak. Maar een moment later was hij ook alles weer vergeten." (Sinds die tijd zijn er twee diri geerstokjes). „Gerrit van de Burg," zo besluit de heer Hos. „is een man. waar je mee voor de dag kunt komen." En dat komt er zo hartelijk, spontaan en ongekunsteld uit bij deze trou- Kent u ze nog? Van l. naar r.: op de bok (naast de koetsier met ,.dop") Dirk Mulder, voorts de Vries. Galis. Gerrit van den Burg, Fortgens en Hanhart. Tijdens het „Antwerpse avontuur" maakten deze zangers een rijtoertje. we A.M.K -veteraan, dat het wel duidelijk is. dat hij uit de grond van zijn hart meent wat hij zegt over zijn jubilerende koorleider. Antwerps avontuur Gerrit van de Burg heeft ook het Mannenkoor te Zeist geleid. Dat is al weer heel wat jaren ge leden. maar Dirk Mulder, een bas met 45 dienstjaren bij het A M.K., weet daar nog alles van en spe ciaal als het gaat om dat Antwerp se avontuur. Dat was een gekke historie. In Antwerpen werd in de dertiger jaren een herdenking ge houden van de Belgische compo nist Peter Benoit Het Zeister Man nenkoor werd uitgenodigd om te komen zingen en werd voor die gelegenheid versterkt met een twintigtal Amersfoortse zangers, waaronder ook Dirk Mulder, 's Mor gens in alle vroegte vertrok het hele gezelschap en kwam royaal op tijd aan in de Belgische haven stad. Op de aangegeven plaats stond inderdaad een muziektent, maar geen mens was er om de zangers welkom te heten Daar stonden ze; volgens het programma was drie uur hun tijd. „Nou," zei v d. Burg toen het zo laat was. „het is onze tijd. we zullen maar op het podium klimmen." Zo ge zegd zo gedaan en een uur lang zong het koor uit volle borst Het hele programma werd afgewerkt ten aanhore van. -. een dertigtal belangstellenden, meest oude dame tjes en heertjes. Toen het koor uit gezongen was, kwam er opeens een mijnheer met een hoge hoed te voorschijn, die het hele gezelschap nog even hartelijk welkom heette, bedanktet vereerde met een kokar de en zei, dat het voor hen verder afgelopen was. Hechte eenheid Dit is zo een kleine episode uit de tijd van Gerrit van de Burg en hij zelf zal nog veel meer kun nen vertellen. Ze staan in zijn hart gegrift, om dat alles wat het A M. K. betreft, in feite ook hem be treft. Onder zijn bezielende leiding is het A.M.K. uitgegroeid tot het éne mannenkoor van Amersfoort. Er is eens gezegd: Het is niet denk baar in onze stad en daarbuiten over het A.MJK. te spreken, zonder de naam van Gerrit van de Burg te noemen, want ze zijn één ge worden. Dat die eenheid nog ette- lilke jaren bewaard moge blijven, is de wens van iedere Amersfoor- ter. DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB HOEVELAKEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Dirk. z. v. H. van de Vis en R van Dusschoten. Ondertrouwd' Beert Blom. 27 Jr (Nij- kerk» en Lubbertje van Doornik. 23 Jr. Gehuwd' Arle van Ravenhorst. 26 Jr (Barneveld) en Johanna Hendrika Brons. 21 Jr. BEDIENING Woensdag hoopt ds Van Woestbne. van Barneveld. voor te gaan ln Gebouw Bouwlust, waarbij hij tevens het Heilig Avondmaal zal bedienen. Aanvang 7 uur. De wielrenners uit Rotherham arriveerden Zondagavond in on ze stad. Natuurlijk zijn zij zo sportief geweest om van Rotter dam naar A'foort te fietsen 1991. Onverhoeds sprin gen Ralfo en Carlos te voorschijn en vóór zij eigenlijk goed weten wat er aan de hand is, staan 'Jack er Frank met de handen omhoog, te ver bluft om aan tegenstand te denken. „Zet onmid dellijk de machines stop." beveelt Ralfo en Frank kan niet anders dan dit bevel opvolgen Carlos gaat nu naar de hutten van Willy en Marga en sluit de deu ren met ijzerdraad af. Marga is de hele nacht opgebleven en Willy is u st ontwaakt. Zij staan met elkaar te praten en weten niet, wat zich aan dek afspeelt. „Wat vind reis," zegt Willy; „ik wou dat wij ze maar weer zou er aan de hand zijn? Laten wij eens jij van onze schipbreukelingen. Willy?" vraagt kwijt waren. Hé, wat is dat?" Beiden luisteren kijken." Marga. „Nou, ik vind het maar griezelige ke- I gespannen. „Wjj liggen gestopt!" zegt Willy; „wat ROTHERHAMS BURGERVADER: Volgend jaar zal uitwisseling meer dan tot nu toe cultureel karakter dragen (Van een onzer verslaggevers) „De na-oorlogse huizen die wfj In Amersfoort hebben gezien, de zindelijk heid die daarin opvalt, en hun inrichting, hebben ons in vergelijking met wat wij op dit gebied in Engeland gewend zijn, buitengew oon aangenaam verrast." Aldus verklaarden de mayor en de alderman van Rotherham. de heren Young en Duke, tijdens een interview dat wij ln tegengewoordigheid van burgemeester H. Molendijk met hen hadden. Ofschoon de Nederlandse arbeiders- en middenstandshuizen over het algemeen niet groter zijn dan ln Engeland, waren beide heren het er wei over eens, dat men in Neder land meer geld voor huls en inrichting over heeft dan bij hun eigen volk te doen gebruikelijk is. Misschien eenmaal vrede en gerechtigheid Voor de Nederlander, aldus de heer Young, komt het huis blijk baar op de eerste plaats, wat zijn weerspiegeling vindt in het naar Britse begrippen zeer intensieve familieleven. De Engelsman daar entegen geeft bij voorkeur zijn geld uit aan allerlei pleziertjes, het huis komt in de tweede plaats. Nederlanders zij buitengewoon „house-proud". De heer Duke was opgetogen over het feit. dat in ons land bijna iedereen min of meer in het En gels zijn woordje kan doen. Hij had met verschillende scholieren gesproken en zelfs had hij een gezellig praatje met een jongen van een jaar of dertien. Hierop wist burgemeester Mo lendijk ons te vertellen, dat de town-clerk van Rotherham. de heer Wall, druk bezig is de be ginselen van onze voor buiten landers toch altijd vrij ingewik kelde moedertaal onder de knie te krijgen. Dit is wel een bewijs en hetgeen de Engelse heren ons verzekerden bevestigt het dat dank zij de jaarlijkse uitwis selingen de belangstelling in Ro therham voor onze stad en ons land steeds groeiende is. Gedu rende de vijf jaren, dat bewoners van beide steden over en weer bij elkaar op bezoek komen, hebben reeds meer dan duizend jongelui aan de uitwisselingen deelgeno men. Bij de familie Parks in Rotherham hebben Amersfoorters al twintig maal een goed onder dak gevonden. De heer Duke zou de uitwisselingen dan ook op nog veel grotere schaal willen door voeren. Volgens zijn mening zul len Nederlanders en Britten el kaar op deze wijze beter leren kennen dan op andere manieren ooit het geval zal kunnen zijn. Als men deelneemt aan elkanders leven van alle dag, dan ziet men dat er in wezen weinig verschil bestaat tussen het karakter van de Nederlander en de Engelsman. En dit gaf de heer Duke als zijn persoonlijke mening te ken nen indien ook met andere landen, zoals Duitsland, een der gelijk contact zou kunnen worden gelegd, dan zou dit een belang rijke stap zijn in de richting van een blijvende vrede. De heer Young, die zich tot de nabije toekomst beperkte, deelde mee, dat het volgend jaar de uit wisseling meer dan tot nu toe een cultureel karakter zal dragen. De fotokring „Eemland" zal dan in Rotherham exposeren, terwijl het werk van Rotherhamse fotografen in Amersfoort te zien zal zijn. Ook zullen o.m. een aantal zan gers uit Rotherham naar onze stad komen. Op deze manier wil men voorkomen, dat steeds de zelfde mensen, in dit geval sport lui, aan de uitwisselingen deel nemen, waardoor een zekere ver slapping in het wederzijds con tact zou kunnen ontstaan. Bij verschillende steden die in het enthousiasme van na de bevrij ding aan een uitwisseling begon nen is dit namelijk het geval. Zowel burgemeester Molendijk als zijn beide gasten bleken geestdriftige voorstanders te zijn van een voortgezette uitwisseling, teneinde op deze wijze, zij het ook een zeer bescheiden deel. bij te dragen aan het grote ideaal: begrip en vriendschap tussen de Een onzer verslaggevers had i bijzijn van burgemeester Molen dijk een onderhoud met de here Young en Duke, resp. mayor e alderman van Rotherham, d: htm indrukken weergaven vo hun verblijf hier ter stede. volkeren. „Zo zal misschien ee maal een wereld kunnen ontsta waarin vrede en gerechtigd heersen." Rotterdam-A mersfoort op de fiets (Van een onzer verslaggevers) Het moet Zondagmiddag wel een heel grote teleurstelling voor de or ganisatoren van de wielersportuit wisseling AmersfoortRotherham zijn geweest, toen een telefoontje uit Rotterdam de mededeling gaf. dal de Engelse wielrenners, met aanhang, ruim twee uur later met de boot uit Huil waren gearriveerd, dan het op gemaakte tijdschema aangaf. Immers, er was in Hotel „Riche" op de Langestraat niet alleen een grote schare belangstellenden, pleeg ouders en wiclerenthousiasten. doch ook autoriteiten, die de ontvangst een officieel tintje zouden hebben gegeven. Onder hen, die hun op wachting kwamen maken, merkten wij o.a. op de burgemeester van Ro therham. de Chief Constable, county Borough of Rotherham. burgemees ter H. Molendijk, de heer G. Goor- huis. commissaris van politie, de he ren R. Groenenberg en K. Beerends. als vertegenwoordigers van de uit wisselingscommissie en de heer W J. Bartels. voor de Amersfoortse Sport Stichting. Toen de mededeling kwam. dat de ontvangst niet om vijf. doch om zeven uur zou plaats vinden, trokken velen huiswaarts. Het was bepaald jammer, dat de autoriteiten, door een bijeenkomst van Amers foortse autoriteiten en hun Engelse gasten, niet in de gelegenheid wa ren de later gestelde ontvangst bij te wonen. En het werd nog later dan op nieuw was vastgesteld. Omstreeks acht uur arriveerde een lange stoet wielrijders en wielrijdsters bestaan de uit een zevental renners uit Ro therham, vergezeld van dames en een paar kinderen, in totaal. 21 per sonen, alsmede een paar gastheren van „De Pedaalridders", dié de ver re tocht van Rotterdam naar Amers foort geheel per fiets hadden afge legd. Zij hadden ook de afstand Rother- ander neemt nu de zorgen toen kwam zijn tijd. Het jarige dochter naar haar voor het kroost op zich 0.35 mm. dikke snoer werd OfschoonHoe laat is rustig, beetje voor beetje, het? Vier uur? Zij hadden op de werpmolen gewon er toch al lang kunren zijn! Schoolblijven? Met een vriendje of vriendin netje getreuzeld? Of mis schien Nee, niet met- den en eindelijk werd de kop van 'n grote vis zicht baar. Na veel gemanoeu vreer lukte het de heer zeker! Steenbergen zijn vangst op geboortestad. Wij zullen u t.z.t; eens berichten wat zij vond van Keistad. Het is een ingewikkelde methode om een kennis in het bui tenland te krijgen, dat is even aan 't Stadsven- ster. TeL 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf nor. J een het ergste denken... de wal te halen. Zijn vreug- Bus Zwembad Laat ik toch maar vlug even gaan kijken, ik heb loch geen rust Oh. ge lukkig daar zijn zij. Moe der mag ik met Mies mee naar het Sportfondsen- bad?" Moederrust! Goede vangst De heer J. Steenbergen, Weverssingel 40, is een en thousiast visser. Men kan hem, zomer en winter, in zijn vrije uren aan het wa de was groot, want het was hem gelukt een, naar op Een lezer vroeg SVK wiiiMiii'ji'i.jiiyirjiwiiB.m-1 •:i-.iiU!iii3ii«jiiwaiifiiiii vandaag is daar nog Athe de Groot uit de Nieuw- straat. Ook al een waardig lid van onze zilvermarine. zijn uiterlijk geschatte enige tijd geleden, waarom twintigjarige snoek te be machtigen, die 1.10 meter de stadswijk „Jerusalem" niet door de stadsbussen Schieten Dat er door de reserve- lang was en niet minder werd aangedaan. Sladsven- politie gewerkt wordt be- dan 21 pond woog. De trotse vangst van de stoere visser neemt nu een ereplaats in de etalage van een vishandel in de Utrechtsestraat in. sterkijker heeft zich met wees wel de schietwedstrijd, deze vraag tot de firma die Zaterdagmiddag in Fort Nefkens gewend. Men zei de Bilt te Utrecht werd ge- Geboortestad hem aldaar, dat dit voorlo pig nog niet mogelijk is. Ten eerste zou men dan nóg twee keer de spoor weg overmoeten en wat dat neer vorst het water met iis bedekt, blijft hij nood gedwongen thuis. Hij trok er ook Zondagmorgen op uit. helemaal naar Vinke- Stadsvensterkijker kreeg betekent weten wij zo vanmorgen een brief van langzamerhand allemaal madame Toetenel Odile uit we^ -Zo vlug als de brug F) F plaatselijke open- luchtzwembaden zijn gesloten, de scholen ge- opend. Dat houdt in, dat de ter vinden en slechts wan- vanmorgen een brief van langzamerhand allemaal vacantia definitief ten ein de is. Het is nu weer aan ulle kanten werken gebla zen. De kinderen het bad uit en de school in. Vele moeders zullen met een zucht van verlichting de (school)deur achter hun ingeworpen in de piassen. Ligny (Belg.). Het was een zuiver persoonlijk schrijven, dat evenwel om zijn inhoud tot Stadsven- houden Twaalf corpsen na men elk met twee ploegen van drie mannen deel aan de door het Provinciaal Be stuur van „Steunt Wettig Gezag" georganiseerde sport middag Onderdelen van re serve-personeel van Rijks- en gemeentepolitie, grensbe- j - <-'i gtiiiccmtijuum, gicuout;- over de Eem er is, zo zei waking en onderdelen van mart ?ol ftftL- rtrtAr lortico- n. veen Om half zes in de sterkopij verheven wordt, morgen werd voor 't eerst Madame Toetenel werd in spruiten hebben zien dicht slaan. Waf een rust, niet Er kwam echter „geen stootje" en de morgen ver- Amersfoort geboren. Haar ouders woonden hier in de oorlog van '14'18. Als* men, zal ook door Jerusa lem een bus gaan rijden. (De brug is geprojecteerd in het nieuwe kernplan. S.V.-redactie). Tot zo lang dus nog geduld lezer. meer doorlopend voor de streek. De visser liet zich vluchtelingen voeten te worden gelopen; naar Holland waren zij vertrokken. Zilvervloot Een paar scheepjes zil- niet ontmoedigen en ein- wat een rust niet meer delijk, om twee uur, ging Nu echter wil Toetenel die voortdurend te hoeven zijn zware dobber met ruk- stad wel eens zien. In de verbieden. Henk zit daar ken onder. Dit kon niet papieren van haar (reeds niet aan; Jan plaag je zus- komen door het voorntje overleden) ouders trof zij je niet zo; nee, niet zo van ongeveer vier ons. dat menigmaal de naam Amers alweer met een nieuwe la- zeuren je hebt vanmorgen dienst deed als lokaas, nee. foort aan. Zij schreef dus ding onderweg Paul? „Steunt Wettig Gezag" voch ten voor een eerste prijs. Het max. aantal punten, dat per ploeg behaald kon worden was 180. De hoogste Amersfoortse groep haalde 160 pnt. Dit betekende een zevende plaats in het alge meen klassement. De hoogste plaats ging naar de Rijks- verpapier zijn weer komen varen. Een ervan was van Paul Abraas uit de Sumatrastraat 2. Ben je binnen P°"«? al een ijsje gehad't Is de heer Steenbergen had naar „Monsieur le bour- gebeurd. Niet meer uitkij- ken in het zwembad of Ans niet te diep gaat, op stevig beet. Zijn „beet" gemestre". Hij gaf haar het was zeer actief. Ruim een adres van SVK. In het huis Een schippersfamilie Kamsteeg uit de Bernul- Zestig deelnemers schoten individueel. Het max. aantal punten, dat behaald kon worden, was 60. De reserve agent Van Bekkum uit Amersfoort behaalde met 57 pnt. een negentiende prijs. Dergelijke uitslagen bewij- half uur lang moest de vis- passen, dat Piet niet op de ser zijn tegenstander in geboren zijn Binnenkort duikplank klimt... Een het offensief laten, doch komt zij met haar dertien- fusstraat. Henk, Dicky en zen wel, dat er onder het van zijn vader moest zij Janny brachten een hele reserve-personeel van de lading zilver. Goed zo, ma- politie wakkere schutters trozen! Als laatste voor zijn. ham—Huil gisteren afgelegd, zc< de Engelse gasten in twee da» een kleine tweehonderd kilome hadden gefietst om naar Amersfw te komen. Het was alleszins begrijpelijk, i het ontvangstcomité, voornamel bestaande uit bestuursleden van Pedaal ridders", de ontvangst zo k< mogelijk hielden. Nadat zowel het Engelse volksü als het .„Wilhelmus" staande wai aangehoord, sprak de heer Beerer de Engelse gasten toe. Spreker l tuigde zijn spijt voor de verlate a vangst en respecteerde vooral de mes. die zo'n verre fietstocht ach de rug hadden. „Ik hoop," aldus heer Beerends, „dat Uw renners de komende wedstrijden niet zov vertraping zullen krijgen. Ven wens ik U allen een paar gezelli dagen toe." De voorzitter van de Rotherha Wheelers Cycling Club, de heer C. Henderson, die deze club twin jaren geleden heeft opgericht, tuigde eveneens zijn spijt, dat m zo lang had moeten wachten Sp ker bracht dank voor de prett ontvangst en hoopte dat deze wisseling zal bijdragen tot verha de vriendschap De heer C Valkenburg, voorzit van „De Pedaalndders". herinner in een geestig spcechje aan de pr tige dagen, die zijn renners in i therham vorig jaar hebben door bracht. Spreker hoopte, dat de g ten uit Rotherham hunnerzijds v plezier van hun trip naar Ame foort zullen hebben. Tenslotte maakten de „pk ouders" kennis met hun gast waarna deze van een welverdiec rust gingen genieten. HOOGLAND BURGERLIJKE STAND Geboren: Geertruida Johanna i> na. d. v. Th. Smink en M. G. v Valkenhoef; Hendrika Maria. d. A van den Hoven en G. H. Ondertrouwd: Evert van Moor laar en Hendrika Berg: Cornelisï trus Smink en Margaretha Adria Huurdeman. Gehuwd: Hendnkus Joseph hre ne en Johanna Hendrika van Di Overleden: Geen. Noteert U even AGENDA VAN AMERSFOORT Etf SOESTDIJK GRAND THEATRE. Snoeuckaertlaaa Van 5 t.m. 10 Sept. ..I'll see you my dreams'Aanv. Zo. 1 30. 4.-. en 9 uur Overige dagen: 2 30.J 9 uur. Donderdag 11 Sept.: Het V Toneel met „Het witte schaap de familie". Aanvang 8 uur. CITY THEATER. Westslngc) 7. Va tot en met 11 Sept de Weense c rette „Kussen ist keine Sund" AI vang: Zo 2.-. 4 15. 6 45 en 9 W Overige dagen: 2.30, 8.45 en 9 uuf- REMBRANDT THEATER. Langestr 129 Van 5 tot en met 8 Sept Frisco Lady". Van 9 tot en met Sept.: ..Charge van de Lichte gade" Aanvang: Zo. 2 4 15, 64. 9 uur. Overige dagen: 2.30, 645 9 uur. CITY THEATER. Burg. Grothesti 38 Soestdijk. Van 5 tot cn mc Sept. „I'U see you in my drear Van 8 tot en met 10 Sept ..Rm lende 6poren". Donderdag 11 - „Rouw past Electra". Aanvang v dag 8 uur Za. en Do 2 30. 645 9 uur. Zo 2 -, 4 15, 6 45 en 9 Overige dagen 2.30 en 8 uur. MAANDAG. 8 SEPTEMBER. Landcl vergadering Rijksambtenaren. jeboom. 20 uur. DONDERDAG 11 SEPT. RAO avond geneeskundige troepen. A citla, 20 uur. ZATERDAG 13 SEPT. HuldlfOB Gerrit v d Burg. Amicitia. 20 t V.V.V -concert. Muziektent Amici 20 uur. 1USEUM FLEHITE Westsingel. Da lljks geopend, behalve Zonda werkdagen van 10—12 en 1—4 Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur. Burgerlijke Stand Geboren: Jolanda. d. v. G Ploeg en J. M. Hendriks; Petr nj z. v p. H v. Baal en L. v. Lurj ren; Majella M., z. v. P. H. Bos J. M. Geijtenbeek; Geertruida H„ d. v. H. N. v. d. Hoek en G. H. Ruijssenaars. Getrouwd: J v. Pluuren «n M Hammink; G. ter Beest en A.P"4'

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2