DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Lagere tarieven in Y.S. óf zaken met O.-Europa Europese grondwet in de maak Westen staat voor ernstig dilemma Minder buien, maar het blijft koud Amerikaanse patrouille werd tegengehouden „RODE HANDELLOKT ACHTER IJZEREN GORDIJN RUSSISCHE PLAGERIJRIJ BERLIJN Communisten moeten winkels in West-Berlijn sluiten Boreftsekaaskoningin regeerde in zonneschijn Donau-veerboot sloeg om Negentig personen verdronken ACCOORD IN LUXEMBURG Nederland waarschuwt voor cd te grote haast In Zuid-Europa viel al sneeuw Overdrijvende wolken velden 12e Jaarsan":. no. 213 W oensdag 10 September 1952 Opgericht door dc Stichting „Het Parool' - Giro 510330 Bank: Rotterdarnsche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent'p. w. of 6.05 d. kw. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaao 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER LONDEN. In West-Europa weerklinkt hoe langer hoe krachtiger de eis tot een uitgebreider handelsverkeer met het communistische Oosten. Door deze eis, welke door vele West- europese handelaren in het openbaar wordt geuit, komen de westelijke regeringen, die tot elke prijs willen voorkomen, dat strategisch belangrijke goederen ter versterking van het com munistische oorlogsapparaat het ijzeren gordijn passeren, voor twee gewichtige problemen te staan. Het eerste probleem is, waar Europa zaken kan doen, indien de Verenigde Staten met hun hoge ta rieven en beperkte markten niet meer goederen willen afnemen. Kan West-Europa, aldus het tweede probleem, zelfs indien de belemmeringen in de handel tussen Oost en West worden geslecht de soort van handel met Oost- Europa gaan drijven, die het wen selijk en noodzakelijk acht? On danks al hun propaganda op dit punt, hebben de Sowjetunie en haar satellieten tot dusver niet laten blijken, dat zij al het nodige kun nen of willen leveren. Vele verantwoordelijke West- Europese ambtenaren zijn van oordeel, dat 't antwoord op boven- Bejaarde vrouw bij brand omgekomen NIJVERDAL. De 78-jarige al leenstaande, ongehuwde mej. D. Dijkink te Nijverdal is Dinsdag morgen om het leven gekomen bij een brand, die in haar woning heeft gewoed. Vermoedelijk doordat zy zica bij het vuur heeft willen warmen, wa ren de kleren van de oude vrouw in brand geraakt. Buren drongen haar huis binnen en doofden de vlammen. Het brandende huis kon spoedig door de brandweer wor-. den geblust. Hulpboekhouder zou f 14.000 hebben verduisterd MAASTRICHT. De Maastricht- ïecherehe heeft de twintigjarige kantoorbediende P. J. T. uit "Maas tricht gearresteerd. De jongeman wordt ervan verdacht in de afge lopen maanden verschillende ver duisteringen te hebben gepleegd lot een bedrag van ruim 14.000. In zijn functie van hulpboekhou der zou hij valse noteringen in de boekhouding hebben gemaakt. Hoge Veluwe gedeeltelijk afgesloten in verband bronsttijd van wild HOENDERLO. In verband net de bronsttijd van het edelwild al ook deze herfst het middenge- ccelte van het Nationale park de 2oge Veluwe, bekend onder de aam wildbaan en door een raster iescheiden van het zg. cultuurge- .eelte, voor het publiek afgesloten n van Maandag 15 September tot a met Vrijdag 17 October a.s. De autoweg van Rijzenburg (in- iang bij Schaar'sbergen) naar het rijksmuseum Kröller-Müller blijft purende deze periode voor elk 'erkeer geopend van 's morgens tot 's avonds 6 uur. Men mag ich echter niet van de weg in 'eld of bos begeven. genoemde vragen te vinden is in een groter handelsverkeer met de Verenigde Staten en het dollarge- bied. Zij menen, dat de Ver. Stalen hun tariefmuren moeten verlagen en meer goederen in Europa moeten kopen om West- Europa te helpen bij de oplossing van zijn economische en finan ciële problemen. Indien echter de volgende zitting van het Amerikaanse Congres de tarieven met verlaagt, zal West- Europa naar de mening van velen deze ambtenaren, ongeacht de kou de oorlog meer transacties met communistische landen moeten af sluiten. Volgens het Amerikaanse pers bureau Associated Press, zijn er aanwijzingen, dat sommige West- Europese regeringen aan de econo mische druk toegeven en de uitvoer van strategisch belangrijke goede ren naar landen achter het ijzeren gordijn toelaten. Denemarken trok zich onlangs niets aan van officiële Amerikaanse protesten en voerde een Russische order voor een tank schip van 13.000 ton uit. Een twee de tankschip zal binnen een jaar opgeleverd worden. In West-Duits- land zijn 50 ondernemingen door Amerikaanse autoriteiten op een zwarte lijst geplaatst, omdat zij strategisch belangrijke goederen aan communistische landen zouden hebben geleverd. - Nederlandse scheepswerven heb- w,ilde mlIega's aflossen, die de Ame- ben onlangs orders aanvaard voor j rlkf,anse voertuigen controleren, de bouw van vrachtschepen voor i we}ke van de autoweg gebruik Rusland. Dc Nederlandse autoritei- I niakcn weg naar deze controle den door de handel tussen Oost en West. Over ons land zegt Associated Press: „Officieel en niet-officieel wordt in Nederland het standpunt ingenomen, dat de uitvoer van stra tegisch onbelangrijke goederen naar het Russische blok van levensbe lang is zolang niet in voldoende mate goederen aan het dollarblok geleverd kunnen worden om de noodzakelijke steenkolen- en tarwe- importen te financieren." „Volgens de Nederlandse econo mische autoriteiten," aldus Associa ted Press, „is de handel tussen Ne derland en de Oost-Europese lan den in vergelijking tot de vooroor logse jaren met ruim tweederde ingekrompen. Dc Nederlandse Bank houdt nauwlettend toezicht op alle transacties met het Russische blok en op het ogenblik worden geen strategisch belangrijke goederen naar die landen uitgevoerd." Russische zenders zouden Zweedse manoeuvres storen (Van onze correspondent) KOPENHAGEN. HU de Zweedse marine-luchtvaart heeft men duidelijk storingen in de ra dioverbinding tussen de vliegtui gen geconstateerd, die men meent aan Russische activiteit te moeten toeschrijven. Bedoelde storingen zullen onge twijfeld deze week wanneer de grote manoeuvres van de NATO- vloot in de Oostzee beginnen, nog sterker worden en zij zullen ook wel invloed hebben op de Zweedse herfstmanoeuvres, die Donderdag in de Oostzee beginnen. Men neemt aan. dat deze storin gen georganiseerd zijn en dat de Russen sedert geruime tijd met stoorzenders hebben geëxperimen teerd. Ter geruststelling wordt nog ge meld, dat een geheim Zweeds wa pen is uitgevonden, dat bij de Zweedse manoeuvres zal worden gebruikt en bedoeld is om de Rus sische stoorzenders te elimineren. OSLO. In Noord-Noorwegen zijn de grootste militaire oefenin gen van na de oorlog begonnen. Zij duren een week. ten betogen, dat de schepen geen enkele militaire waarde hebben. De Britse Trade Unions hebben een resolutie aangenomen, waarin op uitbreiding van de handel tussen Oost en West wordt aangedrongen. Associated Press heeft naar de gevoelens van de Europese landen ten aanzien van deze kwestie een onderzoek ingesteld. Het resultaat daarvan komt hierop neer, dat weliswaar diverse regeringen offi cieel het standpunt innemen, geen strategisch belangrijke goederen naar Oost Europa te zenden, doch dat pers en publiek van mening zijn, dat de handel met het Oosten i Britse en Amerikaanse patrouilles aangemoedigd behoort te worden \an de militaire politie, door Sow- en dat de vrede versterkt zal wor- jet-militairen tegengehouden. Sow- BERLIJN. Nadat het enige tyd betrekkelijk rustig is geweest in Berlijn en omstreken nemen de plagerijen van dc Russische bezettings troepen en de „represailles" van de Westelijken weer toe. Gewapende Sow- jet-Russischc soldaten hebben Dinsdag verscheidene malen een patrouille van de Amerikaanse militaire politic op de autoweg naar West-Berlijn tegengehouden. Laat in dc avond werd een Britse patrouille weer doorge laten. Als represaille op de inbeslagneming van West-Duitse ondernemin gen in Oost-Berlijn heeft het West-Berlijnse gemeentebestuur dc sluiting bevolen van de onder communistisch beheer staande coöperatieve winkels in de Westelijke sectoren van de stad. militaire politie i jet-soldaten klommen uit bomen langs de weg en hielden de voer tuigen zonder nadere verklaring tegen. De Amerikaanse Hoge Commissa ris Donnelly had een bespreking met de Russische generaal Tsjoei- kof. Daarbij deed Donnelly op nieuw zijn beklag over de weigering de anti-communistische rechtsge leerde dr Linse, die 8 Juli naar Oost-Duitsland werd ontvoerd, weer in vrijheid te stellen. Tsjoeikof zei de zaak te zullen navragen. Ook over de „plagerij" van de Amerikaanse militaire politie sprak Donnelly. Tsjoeikof zei daar echter nog niets van vernomen te hebben. Donnelly verklaarde ra afloop van het onderhoud: „Ik geloof in veel- vuldiger contact met de Sowjets". De Amerikaanse post loopt ongeveer driekwart kilo meter door de Sowjet-zóne. Aange zien de Russen „op een dreigende manier" met hun wapens stonden te schutteren, hield de Amerikaanse politie niet aan en bereikte via een omweg, welke geheel in de Ame rikaanse sector ligt. de controlepost. De kwestie wordt nu besproken door de Amerikanen. Britten en Fransen, evenals de Russische weigering om geallieerde politie te laten patrouilleren op het 160 km lange traject van de autoweg tus sen Berlijn en West-Duitsland. Vandaag, Woensdag, zijn wederom In volvet-geel geklede „Lien de Eerste" officieel in Bodegraven ontvangen BODEGRAVEN Ook de vol- 'tte Hollandse boerenkaas heeft 'fiis haar koningin, De in zonne- 'hijn en vlaggedoek badende goe- i stad Bodegraven, „Boreft" voor inwoners, stond Dinsdag om vart voor acht reeds op stelten de intocht van HM. de Kaas- ïïnngin „Lien de Eerste", een 'achter van dit gulle land. Zij reecl pen (Haagse) mailcoach door de halle straten omstuwd door fleuri- meisjes, landelijke amazones en „hots knots"-fanfare in would- boerenpakjes. Voordat haar inhuldiging op het ladhuis geschiedde, werd een kor- raadsvergadenng gehouden, om 'eeies te zijn in 79 seconden, aarin werd unaniem en zonder tofdelijke stemming besloten, om tortaan jaarlijks een najaarskaas- ^kt op de tweede Dinsdag in ^Ptember te houden. De kaaskoningin, mej. C. C. H. in Werken, en haar hofdames trden in de raadszaal binnenge- Burgemeester J. J Croles uldigde het vorstelijke persoontje. -5' gehuld was in het zachtgeel 4n de volvette kaas, uitgevoerd in 'die de soie, met vriendelijke 'oorden in. Nadien sprak de „ko- ^gin" haar troonrede uit: een •?ehtige hulde aan de zelfkazende "vrin en aan de handel, die via kaastobben en de markt van het jNere Bodegraven de naam van Eiland en de goudgele volvette hoog houden. De kaasmarkt was druk vandaag. Oude kaasbrikken, ja zelfs gebeeld houwde en gesneden brikken v-- 60 jaren en langer her, voerden prachtige partijen kaas aan De kaaskoningin opende een tentoon stelling van het neusje van de zalm op kaasgebied uit het land van Rijn en Gouwe, hees de vlag op de kaas markt en luidde vervolgens dc bel ten teken dat de handel kon be ginnen. Dit was het sein voor het karakteristieke Hollandse „handje plak". Zonder dit schijnt het niet te willen lukken. Zo tussen neus en lippen door zet alleen „Boreft" jaarlijks ongeveer 30 millioen gulden aan kaas om, waarvan 45% in de uitvoer ver dwijnt. De kaaskoningin kon niet lang op deze markt blijven. Zij was het middelpunt van een ontvangst ten stadhuize, waar burgemeesters uit de omliggende gemeenten, vooraanstaande personen op zuivel gebied, marktmeesters en tal van anderen haar complimenteerden. De „Koningin" reikte op de kaasmarkt prijzen uit voor de beste boeren kaas en ook voor de handelaren, die hun uiterste best hadden ge daan bij de aanvoer. En ondertussen barstte in het propvolle „Boreft" de feestvreugde los, gul, hartelijk en pittig, zoals men dat in een volvette kaasstad van belegen leeftijd kan verwach ten DIT IS DAN Hare Majesteit „Lien (van Werken) de Eerste", ééndaagse Bodegraafse kaaskonin gin, die van boeren uit de om geving een échte volvette cadeau krijgt. Mr J. J. Croles, Boclegra- ven's burgemeester, twee „hofda mes" en een paar boerinnen wa ren de goedlachse getuigen by deze schenking. Stoffelijke resten van twee Duitse soldaten gevonden in ruïne (Van onze correspondent) WEZEP. Bij het opruimen van een bouwval nabij de Margriet-ka zerne deden de arbeiders een lu gubere vondst, in de kelder van de ruïne, die sinds een bombardement in de bezettingsjaren was blijven staan, vonden ze de stoffelijke res ten van twee Duitse militairen. De kazerne werd in de bezettingstijd door de Duitsers gebouwd. Vierjarig jongetje onder zwaarbeladen wagen (Van onze correspondent) EMMEN. Dinsdagmiddag ge raakte het vierjarig zoontje van de familie J. van Beilen in Zwartemeer onder een met aardappelen beladen wagen. De wielen gingen de kleine over het lichaampje, waardoor de dood bijna direct intrad. Vijf Britse Meteors neergestort; twee piloten gedood LONDEN. Dinsdag zijn vijf Brit se „Meteor"-straaljagers verongelukt, waardoor twee vliegers om het leven zijn gekomen. Bij Weymouth stortte een toestel in zee. De piloot kon door een passe rend tankschip worden opgepikt. Een tweede „Meteor" stortte neer bij Tangmere in Sussex. De machine sloeg op een afstand van slechts ze ven meter van een kinderwagen, waarin een kind sliep, in de grond. De vlieger werd gedood, hoewel hij met behulp van de uitschietbare stoel het toestel had verlaten. Boven Cambridgeshire kwamen twee „Meteors" in botsing. De vlie gers wisten met hun valscherm be houden de begane grond te bereiken. Bij Sutton Bank in Yorkshire ver ongelukte het vijfde toestel. De piloot kwam om. Campagne in Zuid-Afrika Aantal gearresteerde niet-blanken: 3.734 JOHANNESBURG. Het aantal sedert het begin van de „ongehoor zaamheidscampagne" gearresteerde niet-blanken in Zuid-Afrika heeft Dinsdag een totaal van 3.734 bereikt. Dinsdag werden in Benoni en in Ger- miston 22 niet-blanken overtreders van de aparthcidsbepalingen aange houden. In Fortbeaufort hebben Dinsdag 54 daags tevoren gearresteerde niet- blanke overtreders terecht gestaan. Zij werden veroordeeld tot een boete van twee pond of een maand gevan genisstraf. Allen kozen de gevange nisstraf In Grahamstown stonden Dinsdag 24 van 45 gearresteerde niet- blanken terecht, die eveneens de voorkeur gaven aan een maand ge vangenisstraf. DE NIEUWE AUTOWEG Utrecht- Amsterdam nadert op één rijbaan van het traject Loenersloot-Ouder- kerkerlaan (bij Amsterdam) zijn voltooiing. Dit stuk, ongeveer tien kilometer lang, wordt vermoede lijk nog deze maand voor het ver keer open gesteld. Toch zal het nog wel enkele jaren duren voor dat auto's over de nieuwe weg uit de hoofdstad helemaal naar het „hart van Holland" zullen snellen. BELGRADO. Negentig perso nen z\jn verdronken, toen gisteren op de Donau by Belgrado dc veer boot „Misj" in een storm omsloeg en zonk. Ongeveer dertig personen, de bemanning en een aantal passa giers, dat zich op het bovendek be vond, konden zich redden door over boord te springen. De meeste slacht offers bevonden zich echter bone- rlendcks waar zjj schuilden voor het noodweer. Het schip vervoerde meer passa giers dan gewoonlijk, omdat één der bruggen wegens herstelweik- zaam heden voor het verkeer was gesloten. Sommige getuigen verklaarden, dat veel passagiers aan de lijzij de van het schip beschutting hadden gezocht, waardoor het kleine vaar tuig uit zijn balans was komen te liggen. Reddingswerkzaamheden werden belemmerd door slecht zicht als gevolg van de dichte hagel. Het juiste aantal passagiers, dat de „Misj" vervoerde, is nog niet bekend, duikers zullen bij het wrak afdalen om de lijken te bergen. De kapitein, die zich onder de ge redden bevond, verklaarde nog dat hij met opzet te vroeg was afgevaren om te voorkomen, dat met het slechte weer zijn schip overladen zou wor den. Van de dertig geredden zijn er nog acht overleden. Tot nu toe hebben duikers zes lijken gebor gen. (Van onze Brusselse correspondent) LUXEMBURG. De Dinsdagmorgen begonnen bijeenkomst van de Raad van Ministers der Europese Kolen- en Staalgemeenschap, die later ook samen met de leden der Hoge Autoriteit vergaderde, werd in de loop van de dag overschaduwd door het grote, hoven do K.S.G. uitgaande, politieke probleem de instelling van een Europese politieke autoriteit. Aan het einde van de middag kwamen de ministers van Buitenlandse Za ken der zes landen reeds afzonderlijk bijeen en het eerste resultaat was, dat een speciale commissie werd benoemd, die de tekst van een overeen komst moet opstellen. Die tekst kwam 's avonds laat nog gereed en is vanmorgen aan de zes ministers ter goedkeuring voorgelegd. De vraag of nu te Luxemburg dcland heeft amendementen op het grote stap wordt gedaan die De oorspronkelijke voorstel ter tafel Gasperi en Schuman beogen, name-1 gebracht, waarbij op practische lijk het versnellen van de politieke I moeilykheden werd gewezen, die de eenmaking van Europa door de As semblee van het Schumanplan, uit gebreid met drie maal drie leden van de Grote Drie, op te dragen een „Europese Grondwet" uit te werken, hangt af van de uiteindelijke be slissing der ministers. Maar in ec-n gunstige atmosfeer en met de wil de oorspronkelijke voorstellen van de ministers van Buitenlandse Za ken van Frankrijk en Italië in een voor alle zes landen bevredigende zin om te werken, heeft de spe ciale commissie, waarvan Neder lands nieuwe minister van Buiten landse Zaken Bcyen de voorzitter was, een ontwerp opgesteld, dat grote kans maakt te worden aan genomen. In dit ontwerp is speciaal ook met de verlangens der kleine landen re kening gehouden. Met name Neder- DE BILT. Het KNMI deelt medeGedurende de eerste helft van deze week bleef voortdurend voor de tijd van het jaar koude lucht van polaire oorsprong over ons land stromen. Deze lucht had een on stabiele opbouw, zodat er bij voldoende verwarming buien in konden ontstaan, die plaatselijk met onweer en vrij grote hoeveelheden neer slag gepaard gingen. voorstellers volgens Nederlands in zicht te gemakkelijk over het hoofd zagen. (Zie verder pag. 3) Des nachts ontstonden de buien in hoofdzaak boven het vrij war me Noordzeewater, dat langs de kust een temperatuur van ongeveer 17 graden heeft. Overdag ontwik kelden de buien zich in de namid dag nadat de zon de temperaturen tol ongeveer 15 graden had doen oplopen. Tijdens opklaringen daalde in de nacht de temperatuur sterk en kwam op enkele plaatsen lichte nachtvorst voor. De gemiddelde temperatuur was 3 tot 4 graden beneden normaal. De kans op vorming van buien vermindert nu tijdelijk iets ten ge volge van de nadering van een zwakke rug van hoge luchtdruk over de Noordzee. De aanvoer van betrekkelijke koude lucht blijft echter voortduren. Berichten uit Belgrado melden, dat in de gehele republiek Slovenië een koudegolf heerst, met mini mumtemperaturen tot 3 graden bo ven nul. Voor de tweede maal in deze zo mer is er Dinsdag sneeuw gevallen. In Italië wordt sneeuwval gemeld uit de omgeving van de stad Bol zano en op de toppen van de Dolo mieten. De Zugspitze, de hoogste berg van Duitsland, is bedekt met 35 cm sneeuw. In de vallei van de ze berg is het nog zomer en bloeien de bloemen volop. Het verkeer in de Zwitserse Alpen ondervindt reeds vertraging door sneeuwval, terwijl de weg over de Grossglock- ner, volgens berichten uit Wenen reeds geblokkeerd is. Deze herfst proef met H-bom op Eniwetok WASHINGTON. Deze herfst zullen op het proefterrein van Eniwetok in het midden van de Stille Oceaan een nieuwe reeks atomischc proeven worden gehou den, aldus hebben het Ameri kaanse ministerie van Defensie en de commissie voor atoomener gie bekendgemaakt. Volgens be richten zou wellicht de een of andere vorm van een voorloper der waterstofbom, die duizend maal krachtiger zou zijn dan de atoombom, worden beproefd. De proeven, die onder leiding van generaal-majoor Clarkson door een speciaal gevormde „Task Force" (groep voor bijzondere op drachten) zullen worden uitge voerd, zullen slechts door officiële Amerikaanse waarnemers en le den van de „Task Force" worden bijgewoond. Aantal doden van Farnborough tot 29 gestegen FAHNBOROUGH. Hot aantal slachtoffers van het vliegtuigonge luk van Zaterdag jl. op de Britse luchtvaartshow is tot 29 gestegen. Een der gewonden, de 32-jarige Al fred Harrison, is in een ziekenhuis in Surrey overleden. Ook zijn der tienjarig zoontje behoorde tot de slachtoffers. MADRAS In de Krisjna ri vier bij Vijayaw Ada zijn vijf en twintig mensen verdronken, toen een patrouillevaartuig in botsing kwam met twee pontons, waarop zich arbeiders bevonden die bezig waren met reparatiewerkzaamhe den aan een dam in de rivier. Vijf mensen slaagden er in zwemmend de oever te bereiken. Van Woensdagavond tot Donderdagavond: Nu en dan overdrij vende wolkenvelden, bijna overal droog weer. Matige tot zwakke wind tussen Oost en Noord. Iets kouder 's nachts met hier en daar mist, morgen overdag on geveer dezelfde tem peratuur als vandaag. 11 Sept. Zon op 6 u 8 m onder 9 u 4 m; Maan op 22 u 21 m onder 15 u 42 m. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max.temp Neersl Station Weer Wind m/s Gisteren In 24 u. Oslo Zw bew. W.N.W. 1 15 C 0 mm Stockholm Onbew. Windstil 17 0 Helsinki Geh. bew. N. 2 12 0,1 1 Edinburgh Zw bew. N.N.O 1 13 Londen Regen N.N.O. 3 14 0.2 Kopenhagen Licht bew N.N.O. 4 16 0.1 Amsterdam Zw. bew. O 3 16 0 Zürieh Mist Windstil 13 2 Locarno Mist Z.ZO 4 18 0 Genève Zw bew. Windstil 16 1 Parijs Regen O Z O. 3 12 8 Bordeaux Regen W.4 19 2 Nice Onbew W.N.W. 2 23 0 Wenen Zw. bew W. 3 11 5 Luxemburg Mist N.O. 4 12 1 Grenoble Zw bew. Windstil 17 0 Innsbrück Nevel Windstil 12 0.6 De groenogige bru nette Neva Jane Langley is Miss America 1953 ge worden. Zij is 19 jaar en studeert piano aan het con servatorium van Macon (Georgia). Miss Colleen Kay Hutchins, de uit verkorene van 1952, overhandigde de nieuwe koningin haar kroon en scepter en plooide de kroningscape rond haar schou ders. De nieuwe konin gin dankte in een bescheiden toe spraak voor de eer I haar bewezen door de verkiezing. Een i verkiezing, die een beurs van 5000 dol lar met zich mee brengt, een auto en nog veel meer. Zo wordt bijvoorbeeld geschat, dat de schoonheidskonin gin van 1952 aan haar tour door Noord, en Zuid- Amerika veertig duizend dollar heeft overgehouden. De vooruitzichten voor Neva Jane zijn dus gunstig.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1