LEUSDERHEI weer open voor publiek? weer STADSVENSTER Rotherhamse gasten thuis Prachtig initiatief van Avera Militairen stellen een aantal voorwaarden Waarom alleen dagkaarten „NICE" EN WONDERFUL" zijn Een allerhartelijkst afscheid op het eerste perron DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROÉ Volksuniversiteit Amersfoort begint najaarscursussen 2 Woensdag 10 September 1932 oe (Van een onzer redacteuren) Er bestaat een kans. dat binnen afzienbare tyd de Leusderheide te Amersfoort weer wordt opengesteld voor het publiek, althans op tijden dat er niet door militairen wordt geoefend. De militaire autoriteiten hebben zich daarmee in principe accoord verklaard, maar zij hebben een aantal voorwaarden gesteld, waarvan er een indien wjj juist zijn ingelicht door het gemeentebestuur van Amersfoort niet wordt aanvaard. De mili taire autoriteiten stellen n.l. als eis. dat slechts toegang tot de hei wordt verleend op dagkaarten. Deze dagkaarten zouden dan door de gemeente Amersfoort moeten worden verstrekt en dit acht het gemeentebestuur om administratieve redenen onaanvaardbaar. De Leusderhei was vóór de oor log voor tallozen een geliefd recrea tie-oord. Men kon er urenlang rond dwalen en prachtige fietstochten maken in de richting van Zeist en de pyramide van Austerlitz. Met de komst van de Duitsers in 1940 werd de heide gesloten verklaard en sindsdien is het „verboden toegang" niet meer opgeheven. Na de be\rij- ding werden de bordjes met ver boten" vervangen door de bekende aan hoge palen hangende rode ballen. Ook als zich bij wijze van spreken geen militair in het garni zoen bevond, dan nog. bleven die rode ballen gehesen. Grote ontstemming Gedurende de laatste jaren heeft deze situatie niet nagelaten bij het publiek in Amersfoort en omge ving grote ontstemming te wekken. Het gemeentebestuur heeft daar op herhaaldelijk de aandacht der mi litaire autoriteiten gevestigd. Het kreeg dan om. te horen dat zich op de hei nog ononplofte pro jectielen bevonden, die gevaar voor de burgerbevolking zouden kunnen opleveren. Maar sinds op de Leusderheide regelmatig jacht partijen (waaraan zelfs de prin sesjes deelnemen) worden gehou den kan men dit argument niet meer als steekhoudend beschouwen. Overigens is het bekend, dat na de oorlog de hei geheel werd af gebrand om de nog aanwezige pro jectielen onschadelijk te maken. Na een onderhoud met B. en W. van Amersfoort in October van het vo rige jaar heeft minister Staf mede gedeeld er geen bezwaar tegen te hebben, als de Leusderheide weer voor het publiek toegankelijk werd gesteld op tijden dat er niet ge oefend wordt Kol. Burgdorffer van de Genie werd met de tenuitvoer legging van deze toezegging belast. Het duurde even Bijna een jaar heeft het geduurd alvorens de Genie haar plannen gereed had. Ongeveer veertien da gen geleden heeft zij haar voor- \v aarden gesteld. Daarin wordt o m bepaald, dat geen personen de heide mogen betreden, wanneer de ..rode ballen" zijn gehesen en voorts, dat personen, die de heide betreden dit op eigen risico doen. Verder is er een bepaling betref fende het brandgevaar. Deze voor waarden zijn zonder meer accepta bel. De voorwaarde betreffende de dagkaarten kan men evenwel blijkbaar niet accepteren, omdat het gemeentebestuur dat ae kaarten zou moeten verstrekken grote administratieve moeilijk heden verwacht De kaarten zou den enige dagen tevoren moeten worden aangevraagd. Bovendien wil de gemeente niet ingaan op de voorwaarde dat zij voortdurend toe zicht op de hei zou moeten houden. Het is in .de praktijk ondoenlijk dat de gemeente regelmatig pa trouille laat lopen op de hef. Onnodig ingewikkeld „Waarom", zo zal men zich af vragen. „verlangen de militairen juist dagkaarten. Week-, maand- Verkeerde methode Acht maanden gevangenisstraf met aftrek, alsmede voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de Rege ring en toezicht van de Centr. Ver. voor Zenuw- en Zielszieken, eiste de Officier van Justitie Dins dag tegen een 29-jarige assistent accountant te Amersfoort De verdachte, die wegens dief stal van diverse mantels en jassen voor de Utrechtse Rechtbank was gedagvaard, had vorig jaar deze textiel van do zolder van zyn ouderlijk huis weggehaald. Reeds eerder was hij met de Justitie in aanraking geweest en toen hij werkloos was en geld nodig had voor zijn privé-uitgaven. koos hij opnieuw de verkeerde weg. Gezien het uitgebrachte psychia trisch rapport, dat toezicht advi seerde, kwam de Officier tot zijn bovenvermelde eis. Op 23 September a.s. volgt de uitspraak. Japanse huisvrouwen tegen herbewapening TOKIO. Ambtenaren, die heb ben te maken met de organisatie der komende Japanse verkiezingen, hebben de invloedrijke vereniging van Japanse huisvrouwen gewaar schuwd, dat, daar zij niet als een politieke vereniging is ingeschre ven, zij zich in politiek opzicht af zijdig moet houden van de verkie- zingscampegne. In verscheidene plaatsen in Mid den-Japan nebben de huisvrouwen tegen herbewapening gedemon streerd. Ook heeft de vereniging, waarbij een millioen Japanse huls vrouwen zijn aangesloten, kortgele den een boycot van „oorlogsspeel goed", georganiseerd. of jaarkaarten zijn veel practischer en zouden veel administratieve be slommeringen voorkomen. Boven dien zouden bezitters van bijv. jaar kaarten in de gelegenheid zijp. de heide te betreden, wanneer zij dat wensen Men kan bij gebruik van dagkaarten nu eenmaal niet altijd enkele dagen tevoren bepalen, dat men dan en dan op de heide wenst te gaan wandelen. Dat hangt van allerlei factoren af, o a. het weer. Het is duidelijk dat het bezoek aan de hei sterk beperkt wordt in dien men slechts op deze dagkaar ten toegang heeft. Misschien is dit wel een van de redenen waarom men van militaire zijde zo aan deze dagkaarten vast houdt. Men voelt in die kringen nu eenmaal niet veel voor weder-openstelling van de hei, waar men nu al een reeks van jaren het publiek van heeft kunnen weren Men schijnt om. te vrezen dat het publiek, in het bij zonder de jeugd, de taluds van de schietbanen en andere oefenterrei nen zal vernielen. Maar deze ta luds bevinden zich slechts op een zeer klein gedeelte van het ter rein, zodat deze overweging niet het gesloten houden van het gehele terrein kan wettigen. Het is te hopen, dat men de mi litaire autoriteiten alsnog kan be wegen van hun voorwaarde be treffende de dagkaarten af te stap pen. De wederopenstelling van de van oudsher vermaarde Leusderhei voor het publiek zou Amersfoort met een fraai stuk recreatiegebied verrijken en bovendien het vrecm- delingenbezoek bevorderen. Orgelconcert in de St. Joriskerk WHiilsman schonk een uur muzikaal genot De serie orgelbespelingen die gedu rende deze zomer in de St. Joriskerk wordt gegeven, is gisteravond voort gezet met een concert door Willem Hülsman Deze keer werkte eens geen solist mede en was het woord uitsluitend aan de organist, die gedu rende meer dan een uur de kleine schare toehoorders wederom over tuigd heeft van de schoonheid van zijn instrument. De keuze van stuk ken was zodanig, dat het program ma uitsluitend werken van Neder landse componisten een mooi ge heel vormde. Te vaak nog valt tegen woordig op te merken, dat keuze en volgorde van stukken bij concerten van weinig stijlbegrip getuigen, zo dat een onvoldaan gevoel het resul taat is. Gisteravond was hier geluk kig geen sprake van, en volgden de stukken met een weldadige vanzelf sprekendheid op elkaar. De Fantasia over ut. re. mi. fa. so van J. Pzn. Sweelinck (1562—1621), die het programma opende, toonde ons deze grote Nederlander van een interessante zijde Enerzijds horen wij in dit stuk een themabehandeling die in de loop van de 17e eeuw uit zal groeien tot de Fugavorm, ander zijds een denken in reeksen van zes tonen, waarmede Sweelinck zich nog geheel blijkt aan te sluiten bij het middeleeuwse muzikale denken. De hierop volgende variaties over Psalm 116 van A. van Noordt (17e eeuw) kregen door de goede register- keuze, die soms zelfs verrassend werkte, een zeer boeiende uitvoering. De andere werken van deze avond waren van eigentijdse componisten. Jammer dat in de beide passaca- glia's die hierin voorkwamen de klankkwaliteit van de laagste orgel pijpen niet fraai bleek. Bij de passa caglia ligt namelijk het hoofdthema vrijwel uitsluitend in de bas. zodat juist deze belangrijke partij veel aan duidelijkheid verloor. Overigens was zowel de Passacaglia, koraal en fuga over Gezang 17 van C. de Wolf, als de op zichzelf staande Passacaglia van H. Andriessen, zeer de moeite van het aanhoren waard. Een tweetal Psalmbewerkingen van C. Kee, ge lijkmatig stromend zonder veel com plicaties, en een Partita over Psalm 118 van A. Engels voltooiden dit pro gramma, waarmede de heer Hülsman de aanwezigen een uur van bezonken muzikaal genot heeft gegeven. Ook het volgende concert belooft iets goeds- Dinsdag 30 September zal een Buxtehude-avond gegeven wor den, met medewerking van koor, or kest en een vocale soliste M. C. KUYPER (Van een onzer verslaggevers) Toen gisterenavond enkele minuten voor tienen de ScandinaviëEx presse langs het eerste perron binnenrolde begon het eerst recht goed: omhelzingen, handen drukken, good-bye en bve-bye en dat duurde tot de chef met zün .groene lichtje het vertreksignaal gaf en de trein zich weer in beweging zette. De deputatie van het gemeentebestuur uit Rotherham had haar verblijf In Amersfoort er op zitten en werd nagewuifd door burgemeester Molendijk, de wethouders v. Zwol, Mr. Eenhorst en Koop man, commissaris Goorhuis, brandweercommandant Bijlcveld en enkele gemeente-functionarissen. Dat het verblijf van dc Engelse gasten van allerprettigste aard was geweest, bleek overduidelijk uit dit buitengewoon amicale en hartelijke afscheid. lingen en verwachtingen werden overtroffen bij het aanschouwen van dit geweldige project. Amster dam viel eveneens zeer in de smaak en de grachten waren aanleiding tot menig „Wonderful" en „how beau tiful". En dan het traditionele be zoek aan Spakenburg, ook daar vonden de Engelsen het „very nice". Zo zijn zij. boordevol indrukken, weer naar hun woonplaats vertrok ken en niet alleen zij. maar ook de leden van Amersfoorts gemeen tebestuur hebben een mooie, maar vooral vermoeiende en drukke week achter de rug. Tien wethouders in Rotherham Een aardige bijzonderheid vertel de wethouder v. Zwol ons nog. In Rotherham n.l. zijn er geen drie, maar tien wethouders. Het wet houderschap is daar een ere-baan- tje en de aldermen (wethouders) verrichten hun bestuursaangelegen heden des avonds. Overdag zijn zij druk met hun eigen zaken. De bur gemeester wordt or eens per jaar uit het gemeentebestuur gekozen en ook zijn functie moet gezien wor den als een ere-functie. Onvergetelijke dagen aldus mr Young Vooraf was het gehele gezelschap in hotel „Monopole" tezamengeko- men en had daar een lunch ge bruikt. Herinneringen werden nog eens opgehaald en over en weer werden zeer vriendelijke woorden gewisseld. Ir Nouhuys bood de Ro therhamse gasten ieder een platte grond van de gemeente Amersfoort aan en de dames werden bovendien vereerd met een fraai bouquet bloe men (uit de gemeentetumBur gemeester Molendijk hield een kor te toespraak, waarin hij memo reerde hoe prettig de Amersfoorise overheid dit bezoek heeft gevonden, een bezoek, dat de vriendschaps banden tussen beide steden onge twijfeld nog nauwer heeft aange haald. Mr Young, Rotherhams Mayor, beantwoordde deze speedh in dezelfde hartelijke geest en hij zeide haast geen woorden te kunnen vinden om zijn dankbaarheid te uiten jegens de voortreffelijke Amersfoortse gastheren. Het zijn onvergetelijke dagen geweest. Veel gezien en bewonderd De Engelsen hebben niet alleen heel wat van de Keistad gezien, maar ook van de omgeving. Bijzon dere indruk heeft het bezoek aan de Zuiderzeewerken op hen ge maakt. Daarover raakten zij niet uitgesproken. Zij hadden er veel over gehoord, doch al hun voorstel- Duitse toewijzingen voor invoer uit Nederland BONN De Westduitse autori teiten hebben voor invoer uit Ne derland de volgende bedragen toe gewezen: 2.35 millioen dm voor boomkwekerijproducten. 1 millioen dm voor producten der ijzer- en I rr-nrfie" Donderdag li September, metaalverwerkende industrie en 4.2 tohh°udd?/h»«v'e "'SS' millioen dm voor mostfruit. is September a.s. van 1012 uur. Postduivennieuws Wedvlucht ACC Uitslag wedvlucht Roermond op Zondag 7 Sept in conc. 335 duiven gelost om 11.10. Aangew. 25 ct no 2 en 3 idem 10 ct 7 en 24 KP no 1 2, 3 rest 4, spec, no 1, 2, 3, 4, 5, 8, 7, 8, 9, 10, 11, 12. 13. J. Maassen R 1. 12, 15, 16, 17. 48. 82; J. Hoenholt O 2, 8, 60; M. v. Ke ken O 3 33, 66; H. K. Meijer R 4. 5. 14, 19, 38, 45, 76; J. de Vries R 6. 30, 49; D. Hofland K 7. 9. 56, 72, 75; J. Burgsteden O 10. 58, 61, 69. 78; W. J. v. d Linden L 11, 32, 47; J. Vos Z 13. 36. 40. 55. 73; H. Dasselaar R. 18, 84; J. Overeem R 19. 39. 80; A. v. d. Starre R 20 74; G. Haar- mans O 21 57; E Woudenberg O 22. 23; G. d. Valk O 24. 27; A. Wiekart O 25; N H. Egink L 26. 29. 46. 53. 67. 77; C. v Zwol K 28. 42; G ter Horst R 31. 34, 37; H Flos O 35; H Lij O 41; G te Kulve O 43; L. Snijders L 44. 54, 59, 63. 68. 79; P. Wijnands 50; N. Pieters R 52. 70. 81; O. Feuerstein K 62. 65; G Wolffen- buttel O 64; A. Hilhorst Z 71. 83 1993. Marga en Willy hebben echter niet stil gezeten en zij zijn hele maal niet van plan zich zomaar over te geven aan die twee schurken. In Marga's hut bevindt zich een tioodluik, dat toegang geeft tot de ma chinekamer. die daaron. der ligt. Wat zij precies zullen doen weten zij ook nog niet. maar in elk geval zullen zij een poging doen Ralfo en Carlos een loer te draai en. Terwijl zij bezig zijn het luik los te schroe ven begint de motor weer te draaien. Ralfo staat nu aan het roer Ziezo, tot dusver is alles bijzonder vlot gegaan. i kracht die richting uit. Ziezo, een tweede keer i Waar is die „Vrijheid' nu gebleven? Ah, daar| zal hem zijn prooi zeker niet ontgaan, denkt aan de kim is nog een zeil te zien. Dan volle Ralfo en hij wrijft zich tevreden in de handen: hij heeft het spelletje bijzonder handig gespeelt vindt hij zelf. Oplichting berecht Tien maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht van het Leger des Heils, eiste de Officier van Justi tie Dinsdag tegen de 25-jarige los arbeider, die wegens oplichting voor de Utrechtse Rechtbank was gedagvaard De man vervoegde zich in Mei jl. bij een handelaar te Amersfoort, waar hij het deed voorkomen alsof hij te Utrecht ziekengeld moest halen en daarom dringend een rij wiel met hulpmotor nodig had. Hij vertelde in pension te zijn bij de familie K. op een adres, dat hij van tevoren had opgezocht. De hande laar zag -rijn „Solex" niet terug, want de onbekende verkocht de brommer in Soesterberg en ge bruikte het aldus verkregen geld om er zijn schulden mee te betalen. De Rechtbank zal 23 September a.s. vonnis wijzen. WOUDENBERG „De Toekomst" gaat wisselbeker verdedigen Op de vergadering van de ver eniging van Jonge Boeren „De Toe komst", gehouden Maandagavond in de Lagere Landbouwschool te Wou denberg werd besloten om met ver schillende keuringsgroepen deel te nemen aan de jongveekeuringen te Bunnik en te Leusden. Voor deze keuringen hebben zich 12 keurings groepen, elk van 3 personen aange meld. Het gaat hierbij om het be houd van de wisselbckcr, die reeds tweemaal door „De Toekomst" is behaald Behaalt Woudenberg dit jaar weer het hoogste aantal pun ten dan blijft de wisselbeker eigen dom van „De Toekomst". Tot pen ningmeester werd benoemd de heer J. v. d. Wind. Dc voorzitter hoopte dat „De Toekomst" in het winter seizoen zeer actief zou zijn en wek te de leden op de vergaderingen trouw te bezoeken. Deze eerste ver gadering in het nieuwe seizoen was zeer goed bezocht. CONCERT „FIDELIO" EN „DE LIJSTER" Vrijdagavond om half acht hopen de muziekvereniging „Fidélio" en de gemengde Zangvereniging „De Lijster" in het De Beaufortpark ge zamenlijk een concert te geven- HOEVELAKEN OPBRENGST COLLECTE Di? te Hoevelaken gehouden collecte voor de kankerbestrijding heeft 135,— opgebracht. 55J Zieke Amersfoorters worden verrast Er zijn in Amersfoort een aan tal mensen, die jaren lang aan hun ziekbed gekluisterd zijn. men sen voor wie iedere afwisseling in welke vorm ook van harte wel kom is. Om voor deze categorie iets te doen, heeft de Amers foortse Vereniging van Aquarium houders „Avera" een prachtig initiatief genomen. Zij gaat de Amersfoortse zieken verrassen met een aquarium, niet alleen de glazen bak, maar compleet met inhoud. De aquaria worden door de le- .den van de vereniging zelf ge maakt en ook de verzorging bij de zieken aan huis zullen zij ter hand nemen. Ieder aquarium krijgt zijn eigen verzorger. Op den duur hoopt men, dat de pa tiënt of eventueel de huisgenoten voldoende belangstelling en ken nis van zaken zullen hebben om de vissen zelf voldoende verzor ging te geven. Men hoopt ook boeken over vissen en aquaria te verstrekken. Dit alles kan de* vereniging niet allemaal uit eigen middelen doen. Zij doet daarom een beroep op alle stadgenoten om haar te hel pen in dit mooie streven. Nu al heeft een groot plaatselijk bedrijf toegezegd wat materialen voor in koopsprijs te leveren. De werkers van dit bedrijf zullen in hun vrije tijd de bakken maken. Dit ge beurt uiteraard zonder vergoeding van enige kosten, maar zij doen dit met liefde, want zij hebben iets over voor hun zieke stadge noten, voor wie elke kleine vreug de in het leven een weldaad is. Er heeft zich een comité van aanbe- NIEUW SCHRIKBORD" van Rijkswaterstaat, dat automobilis ten waarschuiot tegen ongelukken en gebarsten voorruiten op wegen, die pas geasfalteerd zijn en van een steenslagdek voorzien Het ge beurt maar al te vaak, dat auto's daarover racen en dat dan de nog losliggende stcenbrokken alle kan ten opvliegen, tot nadeel of ge vaar zelfs van andere automobi listen. Het schrikbord vraagt: „Pas op en rijdt bier wat rustig!" o veling gevormd, waarvan de bur gemeester, de heer H. Molendijk, voorzitter is. De eerste bak zal een dezer dagen klaar komen en hiervoor komen twee patiënten in aanmerking, t.w. mejuffrouw E de Wilde. Bisschopsweg 111, die reeds twintig jaar ziek ligt, en de heer J. Senbnng in de Van Al- degondestraat 30, die al zeventien jaar ligt. Onder deze twee zal ge loot worden, wie het eerste aqua- r.um krijgt. In ieder geval ont vangt hij of zij, die nu met de loting niet gelukkig is, de eeisi- volgende keer een bak. Volgende week Dinsdagavond, tijdens de maandelijkse vergadering van „Avera", zal de loting plaatsvin den, waarna burgemeester Molen dijk in eigen persoon de gelukkige zal bezoeken en het aquarium overhandigen. Moge deze daad stimulerend werken, opdat zoveel mogelijk zieke stadgenoten pret tige ogenblikken van langdurige aard worden bezorgd. Gastpredikanten bij Vrijz. Hervormden Zondag j.I. is ds van Roycn. voorga: ger van de Vereniging van Vriju nig Hervormden, naar Zierikzee trokken Midden volgend jaar zal e nieuwe predikant worden benocr Tot zolang zullen gastpredikanten in Zondagsdiensten voorgaan Dr Niew en enige anderen zullen de gcestehj',; IXI verzorging op zich nemen. De ht van Loenen uit Bilthoven zal per October het godsdienstonderwijs zich nemen. De ereniging hoopt doi goede gastpredikanten naar Amersfoo Ie haien. het kerkbezoek tc stimulere: Men heeft nog niet besloten of de cor binatic van „Ons Gemeenteblad" hel landelijke .Kerk cn Wereld" gt continuccrd zal worden Wel is m? van mening dat het landelijke orgaa beter voldoet dan een gesepareerd meenteblad. Strenge straf voor inbreke Een jaar en zes maanden gevan genisslraf met aftrek van voorar test luidde het vonnis, dal Utrechtse Rechtbank Dinsdag op legde aan een 31-jarige schilder ui Avereest, die in Juni j l. inbiaa pleegde bij dè familie F in Ameis foort, waar hij een fototoestel, si garen, sigaretten enz. ontvreemadi Tegen de verdachte was twe jaar met aftrek geëist. Interessante onderwerpen worden behandeld Op 3 October a.s. zal de V.U. van Amersfoort een begin maken met haar cursussen Najaar 1952. Dr. R. Miedema opent de reeks met een cursus van 3 lessen over Renaissance en Reformatie. Deze cursus behandelt de grote geeste-' lijke revolutie der 15e en 16e eeuw in verband met het werk van drie der grootste kunstenaars van dat tijdperk- Leonardo da Vinei da Vin ei, Michelangelo en Dürer. De cur sus zal met vele lichtbeelden wor den geillustrered, terwijl tevens de schriftelijke arbeid van Leonardo en de poezie van Michelangelo zul len worden behandeld. In "het bij. zonder in verband met het eeuw feest van Leonardo da Vinei, dat wij dit jaar vieren, is deze cursus be langrijk. Dr. W. H. C. Tenhaeff zal een cur sus van 3 lessen wijden aan De Problematiek van het Spiritisme (in het licht der uitkomsten van het parapsychologisch onderzoek). De docent, zal de volgende proble men behandelen: Wat hebben van 't spiritisme te denken? Is hier spra ke van bedrog, of schuilt er een kern van waarheid in? Indien het laatste het geval is, hoe hebben wij het dan te verklaren? De V.U. acht het van belang deze vragen, die zo- velen bezig houden, op wetenschap pelijke basis aan de orde te stellen Prof. Dr. G. C. van Niftrik, hoog. leraar aan de Universiteit van Am sterdam, zal in een cursus van 3 lessen spreken over het existentia lisme; niet allereerst als philosophi- sche school, als vak-philosophie dus. maar om het levensbesef, dat er m tot uiting komt; dus om de vragen: Wat is de mens? Wat doet hij? Wal moet hij doen? Het tegenover elkaar stellen van het vroegere idealisme en het opkomende existentialisme zal een belangrijk punt zijn. Existen tialistisch letterkundig werk zal het inzicht verhelderen en verdiepen. Dr. J. J. Smith zal in een cursus van 3 lessen behandelen Het Leven der Bijen en andere statenvormen- de Insecten, verhelderd door een groot aantal lichtbeelden. Het leven der bijen blijft voortdurend aanlei ding tot nieuwo vragen, die zowel de dierpsycholoog als de bioloog, de imker en de ongeschoolde natuur vriend levendig bezighouden. De kurken. Na hem kwam een ander ventje te voorschijn met zilverpapier en vervol gens een meisje met een paar boomtakjes (resten van prae-historisehe verkeers weg misschien?) en na het meisje nóg een jongetje met een paar sigarettendoosjes en ook op 't gebied van man nenkleding is in de-loop der tijden wel het een en ander veranderd. Loopt 2ens net als S.V K. deed, 'angs de herenkledingmaga zijnen en vergelijkt U dan eens. wat daar staat ten- rin. toongesteld met dat wat na dat jongetje - neen Ie- bijv00rbeeld v00r de oorlog werd gedragen. In plaats van altijd de zelfde over hemden met een bruin, grijs of blauw streepje, shirts in allerlei kleuren. een meisje metniets, Yr31?, wi!nrooc,_ tot roetzwart. - nHrler, zer. wij jokken niet. maar wij begrijpen ook nu nog niet hoe in zo'n heel kleine ruimte onder de vloer vijf dreumesjes geherbergd kun nen worden kwam er nog want de anderen hadden het terrein volkomen afge graasd. Zij huilde, totdat een heer draagt nog een hoed? Vlinders in stede van das- ridderïijk jongetje haar één ?en- Combinaties in de meest Opgravingen Toen wij dezer dagen langs het pand van stokje gaf. dat hij van het andere meisje afgepakt had. En toen waren zij allemaal blij enverdwenen op- De nieuw onder de grond, want Dom" aan de Utrechtsestraat je kunt nu eenmaal 'nooit SPREEKUUR WETHOUDER KOOPMAN Wcthoudej; KooDman ls verhinderd wandelden, ontdekten wij, dat. niet alleen op het ter rein van St. Aagten, maar ook hier „opgravingen" ver richt werden. Het rooster bleek van een luchtgat ver wijderd te zijn en vanuit het ingewand der aarde klonken vele en velerlei stemmen Kreten van ver rassing en verheugenis ste gen op en na enig wachten kwam het hoofd van een dreumes te voorschijn. In zijn hand omklemde hij een flinke hoeveelheid kroon- weten hoe je iets over het hoofd gezien hebt. Mode Marcel Rochas, Jacques Fath. Jac Heim De heren der schepping zien nu al met angst en be ven de aanstaande garde robe-uitbreiding van vrouw lief tegemoet Ieder half jaar willen zij immers vol doen aan de wonderlijke grillen, die de modekonin gen voorschrijven? Echter, contrasterende kleuren ver drongen het eeuwig donker blauw costuum met vest en reservebroek. Voor de vrouw mag het dan een halfjaarlijkse revolutie ziin waar ieder dag- en week blad zijn kolommen aan wijdt, voor de mannen is het een tien-jarige evolutie, die vrijwel ongemerkt ver loopt! Maar met de mode meegaan doen zij allemaal king van het Trompetter- corps van de „Huzaren van Boreel". Lt-Kol W. Klop- U ma?; penburg heeft spontaan aan geboden zijn muzikale hu zaren te laten optreden. Dit sympathieke gebaar is de organisatoren van het wie- Ierfestijn uiteraard zeer welkom geweest. De rout° die het Tromnettercorps af legt is als volgt: Prins Willem III kazerne St. Andriesstraat. Zuidsin gel, Kamnerbinnenpoort. Langestraat. Utrechtsestraat. Weyerstraat. Persijnsiraat, Nijverheidsstraat, Pen straat, Noordewierweg, Dol- lardstraat Industriestaat en over het circuit Op het ter rein zullen zij regelmatig spelen. terwijl zij" ook shownummers ten gehore zullen brengen. De muzikale leiding berust bij de onder_- kanelmcster de heer F. J. van de Neut. Sering Tijdens zijn speurtocht door Amersfoort zag Stads- vensterkijker in de tuin Muzikale huzaren van de heer J, G van Hoeyen in de St. Bonifa- De wielerwedstrijden tus- ciusstraat een bloeiende se ringenboom Kleurig wiegden de pas ontloken takken in ridders" zuller. een extra de najaarswind. Het was sen de Engelse renners uit Rotherham en de ..Pedaal- feestelijk (muzikaal) tintje krijgen door de medewer- alsof de lente naderde in plaats van de Herfst. Zo'n Klop even aan 't Stadsven- ster. Tel 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. V nazomertafereel zet hart en zinnen in bloei. Paard Stadsvensterkijker zag gisteren een paard gevolg geven aan de bij beesten altijd aanwezige vrijheids drang. Het valt ook niet mee je leven gebukt voor een groentekar te slijten. Toen baaslief even weg was. zag paard de kans schoon. Langzaam maar o. zo zeker stapte hij op een hgusterheg af De gevolgen waren (voor het naard niet in de eerste plaats) af schuwelijk. De kar volgde de wet van de zwaarte- (of middelpuntvliegende?) kracht en kantelde. Groen ten en een vracht aopels en peren kwamen op de straat terecht. Baas schoot op één slag uit zijn slof en humeur. Kinderen graaiden appels en peren bijeen Zij ..hiel pen" de baas even fiks de boel aan kant te doen. Het middageten moet hen niet hebben gesmaakt, daar is S.V.K. zeker van. biologie der laatste jaren heeft meni ge puzzle opgelost, maar de bijen gemeenschap werpt voortduren nieuwe en even belangwekkende o; Mevr. A. M. C. Sombroek zal o 9 October een cursus van 20 losse beginnen: Spaans voor Beginner die, naar de V.U. hoopt, tal van cur sisten zal trekken. Het belang va het Spaans, de tweede wereldtaa behoeft zeker geen nadere uiteen zetting. Het bestuur der V.U. houdt zie verzekerd, met haar keus van on derwerpen en docenten bij vele stad genoten belangstelling te zulle wekken. SOEST Burgerlijke Stand Geboren- Gerardma. d. van J. F. van der Post en M. Nap; Irmgard Mai d v. G. Hilhorst en F Chr M. van di Lugt. Reinier Cornelis Joannes Adrii nus Maria. z. van J G P- M. Geurts L C H. D. M. Adriaansen. Peler W helmus, z. van A. W. van der Steeg J. B. Westervcld: Wilhelmus Elbertu z van C. E. van de Veen on Z J. Hei( man; Maria Immaculata, d. van Jhr. E J. L. M. BÖnninghausen en E. H M. Weve; Johanna Maria. d. van F. Groenestein cn A. van den Brink. Ondertrouwd: Anthonius J v. Schall wijk en Theodora H van DorresteIJn Wouter O. van den Bor en Wilhelmln J. Kok. Getrouwd: Antonius P. H van Boom en Adriana C B. Hoppcnbroi wers: Hendrik van Ronselaar en Aart van Renselaar; Antonius Scholten Johanna van den Broek. Wilhelm; Butter on Catharina J Keuter; Jan Raat en Marie van Soest; Gerard Ruig en Anna Boersma. Overleden Matje Rigter, 80 jr Anr. M. A. van Gerdinge. 72 Jr., echtg. va A. C. Ammerlaan. P.V. „De Zwaluw" De postduivenvereniging „De Z« luw" te Soest hie!.d j l. Zondag a wedvlucht vanuit Roermond, afstand 1? k m In concours waren 267 duiven, d te 11 uur 10 min. met Z O wind werde gelost De eerste duif arriveerde t« uur 43 min. 23 sec. cn had een snelh van 1265 47 meter per minuut bere Aankomst laatste prijswinnende duif uur 53 min. 13 sec. Dc gedetailleerd uitslag is: N. van Veen 1. 19. 41 A. van Sloot* 2. 6. 25. H. Gorissen 3. 4. 8. 24. 33. 3B. J. Knoops 5. 49. 69; G. Visser 7. 20. A. Dorrestein 9. 47. 53. 54. 67. J. Ottei 11; Sj Rijksen 12. 17, 29. 35. 45. 48. 63; F Limburg 13. 27. W- Krijt 14. v. d Brink 15. 26. 48; J. v d. Bral 16; J. Wijn 18. 59; G. Haks 21: F. Reie: se 22. 44. 60; A. van Donselaar 23. van Fulpen 26a; P. de Bes 28. 34. 50: Cocrman 30. 42. 61; J v. d Belt 35. v. d Matten 37; A: Snijders 39. 65, P van Breenen 40; P. Wolf sen 51. Ravenhorst 52. 64; A. Hilhorst 57. v. d. Broek 62. Noteert U even AGENDA VAN AMERSFOORT EN SOESTDIJK GRAND THEATRE. Snoeuckaertlaan Van 5 t.m. 10 Sept. ..I'll see you my dreams' Aanv. Zo. 1.30. 4 - 6- en 9 uur Overige dagen: 2 30. 63 9 uur. Donderdag 11 Sept.: Het VrU Toneel met „Het witte schaap v. de familie". Aanvang 8 uur. CITY THEATER, van 9 t.m 11 Sep Pygmalion. REMBRANDT THEATER. Langestrai 129 Van 5 tot en met 8 Sept Frisco Lady". Van 9 tot en niet Sept.: „Charge van de Lichte Br gade" Aanvang: Zo. 2.-, 4.15. 6 45 9 uur. Overige dagen; 2.30. 6.45 9 uur. CITY THEATER. Burg. Grothestrai 38 Soestdljk. Van 5 tot en met Sept. ..I'll see you in my dreams Van 8 tot en met 10 Sept. ..Rink< lende sporen". Donderdag 11 Sep „Rouw past Electra". Aanvang Vri. dag 8 uur. Za. en Do. 2 30. 6 45 9 uur. Zo. 2.-. 4 15. 6.45 cn 9 uu Overige dagen 2.30 en 8 uur. rQ hi Eui 10 -cr- ec ft* i k Burgerlijke Stand van 9 September GEBOREN' Agatha Leonora, d. van Schouten en J. Hugcnse; Johannes A: noldus. z. van J. A. Klein en L. Kwa kernaak. C-ETROUWD A. A. Dullaert en H M. C. Bartman. OVERLEDEN Jeanette Adriana Sc'm newille. 2 Jr; Johanna Antonia van de Berg. 54 jr. geh. met H de Jager; Tor. nis Koopman. 56 jr. geh. met J. Jan«en Cornells Verkerk. 32 jr. geh. met Hiverkamp. Casparus Johannes Nieuwkerk. 69 jr. geh. met H. C. Ho! ma.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2