Alle Amersfoortse voetbalclubs komen Zondag in actie Spanning in tweede ronde, winst voor Amsvorde? Mikkers opnieuw eerste in PS Y A-tienkampen 1e KLAS TAPIJTEN BEDSTELLEN HVC en Quick gaan uit, AP WC en Boys spelen thuis Vos persoonlijk damkampioen Werd v. d. Waals mishandeld Natüürlyk 'it regenjas, maar dan van Dyckhoff! beste elftal ter wereld l Vrijdag 12 September 1932 De voetbalcompetitie 1952/53 begint Zondag voor de Amersfoorters pas op volle toeren te draaien. Alle plaatselijke clubs komen binnen de krijt lijnen en daarbij zullen de voetbal-supporters ongetwijfeld in grote getale acte de présence geve.n Iedereen is natuurlijk in hoge mate benieuwd hoe de formatie van de elftallen, de nieuwe spelers en het eerste resultaat, zullen zijn. En van Zondag af zal het langs de lijnen weer daveren van aanmoedigingen, maar ook de critiek zal niet ontbreken. Vanzelfsprekend Is het schrijven van de eerste voetbalvoorbeschouwing in een seizoen een moeilijke taak. Er is weinig houvast, of het moet met de resultaten van een voorgaand seizoen zijn, hetgeen echter lang niet altijd een maatstaf is, om dat er dikwijls zo veel veranderingen zijn. qui vive zal moeten zijn om succes te kunnen boeken. Zeist ontvangt de oud-tweede klasser Hercules. Dit kan een interessante stujd worden, waarbij een puntenverdeling voor de hand ligt. Patria moet naar het Amsterdamse DEC, hetgeen de Zeis- ters o.i. niet meer dan een punt kan opleveren. De derby HMS con tra Holland in Utrecht kon ook wel eens in een draw eindigen. Hil versum achten wij in slaat Stichtse Boys met een nederlaag huiswaarts te sturen. Van de wedstrijd CDN te gen Wilhelmina Vooruit onthouden wij ons van een uitslagvoorspelling, omdat deze al te fictief zou wor den. Amersfoortse Boys begint de lange en moeilijke weg met een thuiswedstrijd tegen het Iiarder- wijkse VVOG. De Amersfoorters kunnen er van verzekerd zijn dat VVOG zijn sterkste wapen, het en thousiasme. zal gebruiken om te trachten zijn rentrée in de KNVB goed in te zetten. BFC ontvangt DEV, hetgeen vermoedelijk een overwinning voor BFC zal worden. SEC zal net op eigen terrein tegen JSV wel moeilijk krijgen, maar wij vertrouwen dat de Soesters de eer ste buit binnen zullen halen. Quick moet voor de tweede maal uit en Grote trek" naar velden verwacht Toch willen wij niet nalaten om deze, voor Amersfoort, eerste com plete voetbalronde aan een beschou wing te onderwerpen. H.V.C. start in de tweede klasse B met een uit wedstrijd naar Den Helder. In de vorige competitie startten de Hel- derse voetballers veelbelovend, doch zij lieten later dikwijls een lelijke steek vallen. De roodwitten zullen er op moeten rekenen dat Den Hel der ook in deze eerste wedstrijd, waarbij zij het terrein voordeel hebben, weer vol elan zullen star ten. Wij hebben echter vertrouwen genoeg in de nieuwe samenstelling van H.V.C. om minstens een punt winst te voorspellen. Rapiditas be gint met de zware wedstrijd tegen Volendam. Het is weliswaar een thuiswedstrijd voor de Weespena- ren, doch Volendam. dat op de drempel is gestruikeld, zal onge twijfeld trachten ook dit jaar weer een greep naar de titel te doen. ZVV ontvangt HFC en wij geloven wel dat de Zaandammers de eerste buit binnen zullen halen. Westfrisia kan, mede door het voordeel van thuis spelen, een overwinning beha len op Schoten. A.P.W.C.D.W.S.V. In de derde klasse D start AP WC met een thuiswedstrijd tegen het Utrechtse DWSV. De Utrechters zijn niet te onderschatten tegenstan ders, zodat AP WC danig op zijn A'a vijf partijen beslissing in de UPDB wel tegen Maarssen. Na het verras sende resultaat van Zondag j.l. heb ben wij volop vertrouwen in een goede uitslag voor The Reds. Utrecht ontvangt Voorwaarts. Een gelijk spel zou ons niet verwonde ren. De Amersfoorters gaan dus de lange en moeilijke strijd aanvan gen Wij wensen hun van harte ,,Good Luck". ONDERAFDELING Ook de Amersfoortse clubs in de onderafdelingen komen weer in ac tie. Amsvorde moet voor de tweede maal uit en wel naar Minerva. Dit is een lastige tegenstander, vooral op eigen terrein. De Leusderwegbe- woners vormen echter weer een goed homogeen geheel en deze be langrijke factor kan zeker bijdragen tot het behalen van de volle buit. KVVA ontvangt Mijdrecht. We hebben er al meer op gewezen dat KVVA 0.1 binnen „zijn stand" is geklasseerd. Het is echter vooral in de onderafdelingen zo heel moei lijk te promoveren door het ge drang in de kopgroepen KVVA zal echter ditmaal niet teleurstellen en wel voor de volle winst zorgen. OPSTELLINGEN De opstelling van HVC is: Doel: Brits; achter vlnr: H. Ma- leslein en E Malestein; midden vlnr De Gans, Van de Biezenbos en Slec- king; voor: Van de Broek, Gerrit sen, P Snijders, Van der Pluym, Vreekamp. De opstelling van APWC luidt: W. Brandsen; J. A. v. Empelen, J. Duinsbergen; F. J Scliaage. J. v. d. Flier. A. v. d. Flier; W. v. Empe len, J. Snijders. Joh. v. Empelen. H. B. Snijders, W v. d. Brom. Amersfoortse Boys komt als volgt in het veld: Doel: C. Peters; achter vlnr: Rui tenberg en A. Peterse: midden vlnr: H. Peterse, v. d. Hoek en B. Bak ker; voor vlnr: Van Doorn. Rijn, Van de Braber, Ph. Kraak en Krei- kamp. BILJARTEN Finale vijfde klasse start vanavond Het vrij omvangrijke competitie programma van het biljartdistrict „Eemland" is ingezet met voorwed strijden voor de strijd om de per soonlijke titel van de vijfde klas- sers. De navolgende spelers hebben kans gezien lot de finale door te dringen: J. van der Vat en A. J. Groene- steijn (Vergulde Wagen) H. Geiten beek (Soesterkwartier), J. Buiten dijk (Zonneheuvel). B. Stolk (De Schouw). L. Voskuilen en C. Blok land (De Viersprong). W. Overeem (DOS). Hedenavond zullen de finalisten elkaar voor de eerste maal treffen in Café „De Schouw" te Soest, waar de finales worden gespeeld. Zondag 21 September zullen de slotpartijen worden gespeeld en heeft de prijsuitreiking plaats. Reserves zijn B. Verwoerd (Oran jeboom) en J. Welgrave (Sportlust). In deze voorwedstrijden is het de volgende spelers gelukt te promo veren naar de vierde klasse: D. Wassenaar (Zonneheuvel), F. van de Berg (Viersprong) en B. de Vries (K.O.T.). AFDELING UTRECHT KNVB RKBVVkrijgt het moeilijk. KVVA kan winnen van Mijdrecht en Vreeswijk van Barneveld Volgens de verwachtingen zal de voetbalcompetitie dit jaar bijzonder spannend worden. Zondag j.l. deden de meeste oude „sterken" weer van zich spreken met klinkende uitslagen. P.V.C., dat vorig jaar op het nipper tje faalde, klopte in 1 A Actif op eigen terrein met 72. Het Soester B.D.C. maakte er tegen L.V.V. liefst 92 van. 0 Groot ruiterfeest in Loosdrecht Zaterdagmiddag wordt tegenover de Nootweg te Nieuw Loosdrecht een groot ruiterfeest gehouden. De Sijperuiters uit Loosdrecht zullen verschillende demonstraties geven van Carrouselrijden, Tally Ho. Springconcours e.d. Medewerking verleent het fanfarecorps „Nieuw Leven". Tuigpaarden voor oogstwa gens doen eveneens mee. In de pau ze (voor de paarden) wordt een voetbalwedstrijd gehouden tussen een elftal der ruiters en een elftP! der muzikanten van „Nieuw Leven" Dit ruiterfeest vangt aan om 2 uur Voor het persoonlijk kampioen schap van de Utrechtse Provinciale Dambond is dan eindelijk dc beslis sing gevallen. Nadat de heren M. L. Vos en H. Noome met een gelijk aantal punten waren aangekomen, moesten er een beslissingsronde op volgen, welke nogal spannend is ge weest. Zelfs zo, dat er niet minder dan vijf partijen voor nodig waren om tot een einde te komen. Nadat de vier eerste partijen alle in re mise waren geëindigd is dan bij de vijfde partij de beslissing gevallen ten gunste van M. L. Vos. Deze vijfde partij heeft in het eindspel wel een bijzondere afwei- king gehad, want Noome stond twee stukken /voor, echter had Vos de damlijn bereikt. In dit eindspel dacht Noome zijn numerieke meer derheid tot winst uit te werken maar hij maakte in grote tijdnood een zo grote blunder, dat de winst spoedig aan Vos kwam. Het is zeer wel mogelijk dat de heer Vos direct in de eindronde om het persoonlijk kampioenschap van Nederland zal komen. Eindstand: M. L. Vos H. Noome H. v. Drie P. K. Th. Leyte A N. Mans A. Kooymans J. C. de Knegt P. Slokker (Van een onzer verslaggevers) Nadat Donderdag in de morgenuren Keuken de leiding had genomen in het algemeen klassement van de tienkampen, die door P.S.V.A. in het kader van het dertigjarig bestaan worden georganiseerd, kwam de wissel bekerhouder 1951, Mikkers, steeds meer opzetten. Het gelukte hem, na de koffiemaaltijd, die gezellig gezamenlijk op het sportterrein aan de Rubens straat werd gebruikt, zijn tegenstander Keuken voorbij te stevenen. Toen na afloop van de athleliek-onderdclen dc stand werd opgemaakt, bleek Mikkers voor de tweede achtereenvolgende maal dc Frank-wisselbeker te hebben veroverd. Commissaris Goorhuis wekt op tot trainen Toch werden voordien nog ver rassende uitslagen genoteerd Zo won de 48-jarige all-round sports man Bredewold vrijwel onbedreigd de 2500 meter. Mikkers bleek een goede sprinter te zijn. want zowel op de 100 als op de 400 meter ein digde hij als eerste. Hij kon zich ook op de 2500 meter als eerste klasseren, omdat Bredewold niet aan de gehele tienkamp deelnam en dus buiten mededinging mee liep. Groeneveld nam het kogelstoten met 9.83 m voor zijn rekening. J. Staal was de beste vérspringer en liet 5.26 voor zich noteren. In het speerwerpen was 's Gravenmade, die in 1950 wisselbekerhouder was, ver reweg de beste, evenals op het nummer polsstokvérspringen. waar in hij 6.65 meter behaalde. Tot aller verrassing won Groeneveld het nummer hoogspringen. Na afloop van deze interessante tienkamp, reikte de heer G. Goor huis, commissaris van politie, die, evenals een drietal inspecteurs en een inspcctrice, enkele uren op het sportveld van de strijd getuige was, de prijzen uit. Spreker bracht dank aan de or ganisatoren, de jury en de deel nemers. die zich allen hebben be ijverd om de Amersfoortse politie een mooie sportdag te geven. De heer Goorhuis wees er op, dat de beste resultaten waren bereikt door de mensén. die steeds in trai ning blijven. Daarom wekte spreker de deelnemers op onvermoeid te blijven trainen om Mikkers volgend jaar de voet dv/ars te zetten. „Het gaat." aldus de commissaris „in stijgende lijn. Dit jaar werden twee records, namelijk met polsstok vérspringen en speerwerpen verbe terd." Onder enthousiast handgeklap reikte de commissaris de beker aan Mikkers uit, die de verzekering gaf dat hij alles op alles zal zetten om volgend jaar deze beker definitief in zijn bezit te krijgen. De uitslagen van de onderdelen waren: 100 meter hardlopen: 1. Mikkers 13 sec. 2. Breyer 13 sec. 3. Ruitenbeek 13.2 sec. 4. Martens 13.3 sec. 5. Molenaar 13 3 sec 450 meter hardlopen: 1. Mikkers 1.11.5: 2. Breyer 1.14; 3. Molenaar 1 15; 4. Rui tenbeek 1 16.1; 5. J. Staal 1 18.4. 2500 meter hardlopen: 1. Mikkers 9 41 min. 2. Molenaar 9.53; 3. Ruitenbeek 9 59. 4. M. A. Cornelissen 10.48, 5. Breyer 10.59. Kogelstoten: 1. Groeneveld 9.83 meter; 's Gravenmade 8.92; 3. Ruitenbeek 47; 4. Mikkers 8.43. 5. J Staal 8.40. Vérspringcn: 1. J Staal 5 26 meter; 2. Mikkers 5 13. 3. Ruitenbeek 4.95; 4. Keuken 4.94; 5. Martens 4.70, Speerwerpen: 1. 's Gravenmade 38.52 meter; 2. Mikkers 36.34; 3. Keuken 32 63; 4, Groeneveld 32.48: 5. J. Staal 31.21. Polstok vérsprlngen: 1. 's Gravenmade 6.65 meter; 2, Ruitenbeek 6.04; 3. Mik kers 5.87; 4. Manten 5.85; 5. Molenaar 5.83. Hoogspringen: 1. Groeneveld 1.40; 2. Breyer 1.40: 3. Mikkers 1.40; 4. Martens 1.35: 5. J. Staal 1.35. De eindstand van de tienkamp was als volgt: 1. Mikkers 3165 punteft; 2 Ruitenbeek 2954 pnt; 3. 's Gravenmade 2913 pnt; 4. Keuken 2837 pnt. 5 Molenaar 2873 pt; 6. J. Staal 2434 pt; 7. Breyer 2434 pt: 3. Martens 2375 pt; 9. Gi-oeneveld 2316 pt: 10. Manten 2170 pt; 11. Snorrewind 2150 pt; 12. Loch 1782 pt; 13. M. A. Cor nelissen 1390 pt Zondag 21 September: Rugby op,, Birkhoven" Enthousiasten gaan vereniging oprichten Naar wij vernemen zal op Zondag 21 September a.s. in Amersfoort op nieuw een rugby-wedstrijd worden ge speeld en wel op het Sportpark „Birk hoven". Een aantal Amersfoorts rugby- enthouslastcn ls volop bezig ook in onze stad een rugbyvereniging op te richten. Daartoe werden folders naar middelbare scholen gestuurd. De heer Bogers. een bekend internationaal en lid van het Amsterdamse A.A.C., heeft zich bereid verklaard tc komen trainen. Het is niet dc eerste maal dat men in Amersfoort tracht een rugby-team te gaan vormen. Enkele jaren geleden heeit men dit ook geprobeerd, doch de pogingen mislukten. Het ziet er thans echter naar uit dat men zal slagen, want er bestaat al vrij veel animo De wedstrijd, die 21 September op Birkhoven wordt gehouden, wordt door de Nederlandse Rugby Bond georgani seerd als propaganda voor deze sport. Reeds is een sterk Haags team bereid gevonden medewerking te verlenen. Men is druk doende de Hagenaars een sterke tegenpartij te bezorgen. Ook Zaterdagclubs komen volop iu actie Ook voor komende Zondag staan belangrijke ontmoetingen op het programma. Zo zal P.V.C. thuis moeten aantreden tegen de oude rivaal F.A.K. Een strijd, die voor i de gasten wel verloren zal zijn. RK 1 B.V.V. krijgt Saestum te gast en krijgt het moeilijker te verduren. Toch is de volle buit binnen te ha len. Kampong moet zien de top scorer B.D.C. te weerstaan. B.D C. zal het nu niet tot zo'n hoge score brengen maar heeft toch de meeste kans op de puntjes. Actif gaat bij Victoria op bezoek en kon wel eens met lege handen teruggaan. Victo ria zal het zeker beter doen dan vorig jaar. Amsvorde mag weer reizen en ditmaal naar Minerva. Een gelijkspel is hier de verwach ting Soesterberg maakt met L.V.V. korte metten. In 1B viel de daverende 71 zege op van E.M.S. tegen de R.K. Stormvogels evenals de hoge score (55) bij de plaatselijke strijd OdinPVW in Utrecht. Barneveld zette de competitie goed in, maar zal bij Vreeswijk wel sneuvelen. V.S.K.Ares kan wel eens een puntenverdeling wor den. P.V.W. zet Fortissimo aan de dijk en R.U.C. zal op eigen veld wel tegen het onstuimige E.M.S het loodje leggen. Brederodes gaat het met gelijke kansen bij de R.K. Stormvogels proberen. 2A liet Zondag reeds evenals vorig jaar een nederlaag constate ren van het altijd zeer sterke Wijk bij Duurstede bij Voorwaarts in Rhenen. Zondag speelt deze ver liezer tegen het gepromoveerde Austerlitz en wint. Woudenberg bijt tegen Voorwaarts in het zand. H.D.S.D.V.S.A. zal zeker een puntje voor Amerongen betekenen. Bunnik krijgt Renswoude op de thee en kon hier wel eens berouw van krijgen. Kieviten is op eigen terrein altijd een taaie tegenstan der. De ploeg van Pater c.s. heeft kans tegen Scherpenzeel, ondanks de fraaie start van deze ploeg. De meeste doelpunten vielen in 2B. Opmerkelijk was hier de 72 zege van N.S.C. bij Gooise Boys. De jeugdige Nijkerkers hebben de vuurdoop schitterend doorstaan en komen tegen D.O.S.V. nu ook ze ker tot winst. Olympia '25 zal het A.D.H. wel lastig maken maar moet toch niet in staat worden ge acht te winnen. De Gooise Boys kunnen zich nu ten koste van 's- Graveland herstellen, maar dan is het aanpakken geblazen. K.V.V.A.Mijdrecht betekent tfoor dc keistedelingen kans op winst. Sperwer ontvangt Hilver- sumse Boys en verliest. De Meer- vogels kunnen Hertha op de knie- en dwingen. Evenals klasse 3B en C heeft 2C voor dit rayon geen betekenis, weshalve hiervan geen voorbe schouwingen velgen. Wel staat 3A in het teken der belangstelling. Zo krijgt Hooglan derveen S.V M M. op eigen terrein hetgeen de eerste puntjes voor de thuisclub inhoudt. Limvio zal het ook dit jaar goed doen waarvan nu RKV.U V. wel de dupe zal wor den. V.V.Z.A. wint van Soester Boys evenals het gedegradeerde Veensche Boys bij Hamersveld. Hoogland gaat bij Achterveld een „goeie gooi" wagen. Zaterdagrvoetbal Koning voetbal kraait ook bij Zaterdag voetballers weer victorie. In IB zal C.J.V.V. wel winst boe ken, want de Amersfoorters zullen de Nijkerkers (Sparta) zeker klein houden. Altius en Eemnes, twee ri valen. zullen elkaar niet al te veel toegeven. Toch kon de winst wel voor de thuisclub zijn. T.O.V. krijgi Bloemenkwartier te gast. Deze Baarnse ploeg zorgde meermalen voor verrassingen. Zullen nu de bloemetjes \veer eens worden bui- tengezet? NOAC gaat het voor het eerst in de eerste klasse proberen en wel bij Chef ana. Wij hebben vertrouwen in deze kranige Amers foortse ploeg. D.O-S.C.F.D.O. is voor de gasten, die het dit jaar wel eens op de titel voorzien kun nen hebben. In 2 B gaan de Cobu Boys win nen van de Triangel Boys, GVVV en S.O.V.A. zullen het elkaar eens eventjes lastig gaan maken, en Posthoorn kan fanfare blazen bij Merinos. Of denken zij het nieuwe seizoen anders te eindigen dan voorheen? 3A laat weer de oude bekenden Hulshorst en Wit Rood tegen el kaar aantreden Een kleine zege voor de thuisclub \yaarschijnlijk. Stroe kan over V.V.O.P. zegevie ren. In 3B zal O.G. zeker Musketiers weerstaan. De plaatselijke strijd Schei penzeelVrlleivogels biedt gelijke kansen. Sportclub Rhenen- Valkenheide zal ook om en nabij de puntenverdeling liggen. Beschuldiger mr Van der Starp komt ueer voor (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De Rotterdamse advocaat mr J. J. van der Starp, destijds verdediger van de spion Anton van der Waals, zal zich op Dinsdagmiddag 14 October weer voor het Haagse Gerechtshof moe ten verantwoorden, beschuldigd van smaadschrift. Naar aanleiding van het proces- Van der Waals heeft mr Van der Starp enige jaren geleden een nog al opzienbarende brochure geschre ven, waarin hij om. stelde, dat een Rotterdamse rechercheur Van der Waals tijdens het vooronderzoek zou hebben mishandeld. De Rotterdamse rechtbank veroordeelde mr Van der Starp, naar aanleiding van deze bro chure. tot zes weken gevangenisstraf wegens smaadschrift. Toen deze zaak in hoger beroep voor het Haagse Gerechtshof kwam werd uitgebreid gesproken over de vraag of Van der Waals inderdaad mishandeld zou zijn. Het Hof be sloot de rechter-commissaris in Rot terdam op te dragen alsnog na te gaan of de beschuldigingen, door mr Van der Starp geuit, waar zouden kunnen zijn. Wat dit onderzoek heeft opgeleverd, zal op 14 October blijken. Twee schepen met emigranten naar Nieuw-Zeeland Watermanvaart door naar Australië ROTTERDAM Met een tussen ruimte van acht dagen zullen bin nenkort twee schepen met emigran ten naar Nieuw-Zeeland vertrekken, nl. het motorschip „Sibajak", op Vrijdag 26 September en het stoom schip „Waterman", op Zaterdag 4 October. Beide schepen zullen de route via Curasao en het Panamakanaal ne men en in Nieuw-Zeeland alleen de haven van Wellington aandoen. De „Waterman" zal ook emigranten voor Australië meenemen en dus van Wellington doorvaren naar Mel bourne. Met de „Sibajak" zullen omstreekf 1000 emigranten worden vervoerd, met de .Waterman" ruim 800. ^HOOGST BELANGRIJKE SPOEDVEILING Deurwaarder D. Schroor zal Zaterdagmiddag 3 uur in de grote zaal van gebouw Bert Kam- perman aan de Langestraat 113 te Amersfoort ten verzoeke van de importeur, publiek a con tant verkopen, een enorme hoeveelheid zoals: prima Wiltons, excl. mach. Smyrna's.. Perzische e.a. tapijten. Verder een keureollectie Salon-, hall-, foyer-, divan- en tafelkleden, bij- kleedjes, enz. in alle maten. Tevens zal onder de hamer komen een grote fabriekspartij in diverse uitvoeringen, zowel in 1- als 2-per- soons, geheel compleet KIJKDAGEN: Hedenavond van 810 uur en morgen Zaterdag van 's morgens 10 uur tot 's middags 3 uur waarna direct geveild zal worden. BELANGRIJK: Eventuele koopopdrachten kun nen zon der extra kosten aan de in de zaal aanwezige commissionnairs ge geven worden. N.B. Niemand verzuime deze bijzondere vei ling te bezoeken, daar er voor een ieder een kans van slagen MOET zijn. GABARDINE REGENJASSEN EGYPTISCH LINNEN REGENJASSEN 39.- 49.- 69.- 89.50 PLASTIC REGENJASSEN LODEN REGENJASSEN Pate praliné Sultane- nougat Kersen likeur crème Melkhazelnoot chocolade Nougat Russe met marsepein Prachtige collectie in moderne DEMI-SAISONS Trench-coat* voor jongen» (6 laar) 28. Framboos op likeur Mo cc a turquoise Ananas p likeur Nougat-croquant met amandelpate Gianduia 'n Precllsche regenhoed 9.' Haarvllthoed 1 6.**^ Elke 18 Karaat bonbon draagt de naam BARONIE 70 ct. per 100 gram Verkrijgbaar bij banketbakkerij en chocolaterie. UK VOOR MAATKLEDING Crême- e-caraque

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4