L VOOR A LV O OR V R U W elite kermissfeer leeft nog in kleine circussen Een bodenbesteedster legt het werk neer Verlies van NS gevaar voor de ondernemer Vrije juristen klagen Oost-Duitsland aan Ex-koning Faroek verveelt zich dood in ballingschap Tomas weg r S chter beroepsglimlach gaat persoonlijk leven schuil 'itAvtA. extra lang'. Grossier stopte ene gat met "t andere Kee en Aal en Sien hielp zij aan „een mevrouw"' Communisme maakt caricatuur van recht en rechtspraak Spaarbankboekje niet gestolen stempels vervalst Een „licht ontbijt met tien eitjes hz 12 September 1952 19 nis.' Vroeger was dat een toverwoord. Het betekende dat de da- e wereld plotseling werd weggevaagd om plaats te maken voor jelleimzinnige, romantische andere wereld, even bont als ver- lijk. Een wereld waar alles draaide of zweefde, waar alles door ril was van draaiorgelmuziek en van de geur van poffertjes en Men. Een wereld met andere mensen: slangenmensen, paardrijders, 'danseressen, acrobaten, clowns. •nd dat nog? de lawaaiige, grootsteedse lu- ken leek het volmaakt ver- n. Maar in deze kleinere waar de grootste kermisex- iten met hun dure nieuwe i ontbraken, keerde iets er- rug. De kermis was hier nog luwd midden in de stad. Daar de muziek al. eerst van de -draaimolen, waar de klein- rerheerlijkt op hun paard of t of giraffe zaten. Daar ben de kwast, die je grijpen om o glorie! een keer niets te mogen draaien. Daar speciale kermiskleur! het Ke van de zuurstokken, daar de oliebollen en patates frites hete olie. daar lokten als van- de schiet- en werp- en gok- En daar op de gaanderij het Theater Bosco wordt pa gemaakt door de altisten. In injke woorden stelt de direc- fceurig in zwart rokcostuum, oor aan het publiek, clowns brengen de deftige di- ir met hun dwaze gezegdes in r. halen allerlei grappen uit. is Pipo met zijn gekke bol- n Cupi, de liliputterclown met e. beweeglijke oogjes in het :ols aandoende masker. Dit 1 meisje? Ze is Miss Elly, de aloopster. J^ize twee jonge n, romantisch mooi in hun atijnen costuums? Ze zijn de -u s broer en zuster, die straks icrobatische toeren zullen ver ia. Deze heer in grijs rokcos- die zo nu én dan de luidspre- iverneemt van de directeur? Bosco junior en zal u ver met zijn evenwichtstoeren op ipeze. de beroepsglimlach gaat. de burger, hun persoonlijk le- huil. Het pul—ek fantaseert een romantisch artistenleven, feestelijker, ongèbondener iet leven van gewone mensen, tisten lachen daarom. De wer- iheid is volkomen anders, een rustig plekje achter de stent staan de vier woonwa- van de Bosco's. Als men het beklimt en zo'n woonwagen itieedt is het meest verwon- te eigenlijk dat het er „zo 5 als in een gewoon huis" Alles is licht en fris ge- ;rd en alleen het gewelfde iet de smalle raampjes, waar- )ok van bovenaf licht invalt, iert aan een woonwagen, je de artisten in het morgen- m de koffietafel geschaard dan zie je ze absoluut niet lat ze zulke adembenemende kunnen verrichten. De vrou- ïjider hen zien in de dagclijk- tamorfose van huisvrouw tot niets bijzonders Ze schillen ipels en doen de grote was. 'te kleine circussen of thea- :e de kermissen afreizen, zijn regel familie-ondernemingen, i ook anders niet renderen. I Directeur Bosco (in het dagelijks leven Hannes Ophofi begon ruim 50 jaar geleden in zijn geboortestad Zwolle als straat-acro'oaat Hij stam de niet uit een artistenfamilie. Tussen dit bescheiden begin en de keurige kleine circustent en vier mooie woonwagens van nu ligt een lange weg van ontzettend hard ploeteren. Toen hij vijftien was trok Hannes Ophof de wijde wereld in Hij werkte in verschillende circus sen maakte zijn specialiteit van een nummer als Hollandse fakir. Dit was oorzaak dat hij toen hij een jaar of 20 was, een wonderlijk aanbod kreeg. De auto was zijn ze getocht begonnen, maar het pu bliek voelde zich nog allesbehalve veilig met dit snelverkeer. Een ver nuftig man vond dan ook een in strument uit om de slachtoffers van een botsing te beschermen. Deze „protector" werd aan de voorbum per van een auto bevestigd, greep de man. die op het punt stond over reden te worden en gooide hem opzij. Om deze uitvinding aan de man te brengen moest ei natuurlijk iemand gevonden worden, die het nut ervan wilde demonstreren door zich te laten aanrijden. Ophof werd voor deze baan uitgezocht. Hij nam aan. Hij kreeg 50 per aanrijding en dat was voor die tijd een aardi ge som geld. Plezierig werk was het niet. De eerste aanrijding sloeg hem bewusteloos. „Maar," zegt hij nu. ..je wende er wel aan." De uit vinding werd geen succes, maar het verdiende geld legde voor Ophof de grondslag voor het kapitaal om een eigen bedrijf te beginnen. Hij trouwde met een flinke en tegelijk i lieve vrouw. Ze kregen veel kin- deren van wie verscheidene, toen ze groter werden, in het Theater Bosco zijn opgetreden. Alle kinderen Ophof dragen het ouderlijk theater een warm hart toe De familieband is zeer hecht. Annie werkt nu in het theater van haar schoonouders, Jeaantje ver koopt oliebollen in de gebakkraam van haar man. In een volgend ar tikel zal ik u over haar leven ver tellen. CLARE LENNART Spaghetti met champignons Vandaag een recept voor de oven- loze kooksters, die toch graag de weg naar het hart van haar man zouden willen bewandelen. Op één pak spaghetti neemt u een half pond gehakt en een half pond champignons. U maakt het ge hakt aan, maakt er hele kleine bal letjes van. smoort die samen met de champignons, en mengt dat door de spaghetti, die u intussen hebt gaar- gekookt Aan tafel strooit ieder, die zijn portie op zijn bord heeft, er wat geraspte kaas overheen. Drink er. als het lijen kan. een glas wijn bij. en droom u in Italië. DEZE week is er iets ergs ge beurd, Op een middag, toen zoontje op school zat en ik \iaar een modeshoxv moest, heeft dikke zusje de keukendeur voor de piepende Tomas open gedaan. Dat deden we wel meer en als hij dan op z'n vaste plek in het grint geweest was, kwam hij opgelucht terug Zwaaiend met z'n staart en met blinkende, tevreden ogen. Hij lag kwartieren lang in de zon bij dikke zusje als ze speelde in het zand en weg lopen was er niet bij. Maar juist die middag ging het anders. Misschien verveelde hij zich in dat stille huis, of had hij zomaar zin in avonturen Als ik nog suf van al die hoeden en jurken de kamer in kom. zit de werkster strijdvaardig tussen hel sippe dikke zusje en het tot z'n lippen witte zoontje ..De hond is gepikt," roept de werkster zodra ze me ziet en dan tegen zoontje die slap protesteert. „Dat beest is gepikt, dat beest was te mooi". Ze vergeet d'er klachten over plassen en vlooien. „Als ik die tiie- ve tussen me vuiste krijg," gromt ze. ..Toy is weg," piept dikke zusje en hij heb me op me hoofd geslagen Maar zoontje verweert zich niet eens, het is alsof hij geen geluid meer kan geven. Later bel ik de politie op en daardoor verandert de stemming in huis ..D'er zit hier een hond." bast een stem, „een zwarte met bruine poten en een rode band." Dat is hem. We dansen door de gang en roepen hard „hoerah". „Ga nou maar slapen," praat ik als een orakel, „en als je morgen wak- ker wordt, ligt-ie in z'n mand." Maar als ik monter dat politie bureau inga. brengt een magere agent me bij een dier met een on bekend zwart gezicht. Het zit in een hoek en hapt nijdig naar de jeuk boven in z'n staart Die avond hoor ik hem telkens blaffen, maar het is steeds een an der. Tomas is weg. De morgen daarop staat zoontje bij m'n bed. Hij bijt op z'n vuist ..Mam," fluis tert hij, „de mand is leeg." (Advertentie I. M.) MET ZIJDELINGS REK-BARE BOORD DEN HAAG. Een 21-jarige grossier in gouden voorwerpen, die het bij het zaken doen niet mee liep, kocht bij juweliers gouden ringen of nam deze voor „cliën ten" mee op zicht. In de meeste gevallen bracht hij zc bij de bank van lening, om met het geld zijn manende schuldeisers te betalen. Toen hij zich voor de Haagst rechtbank moest verantwoorden, hield hij vol, dat het niet zijn be doeling was geweest iemand te be nadelen en dat hij zeker van plan was zijn crediteuren te betalen als Hij gelden ontvangen had. Een over verdachte uitgebracht rapport schetste hem als een fan tast en een psychopaat. De officier eiste een jaar voor waardelijk. Uitspraak over 14 dagen. Lening Wereldband aan W.-Duitsland? BONN. Als gevolg van be sprekingen, die de Westduitse mi nisters Schaeffer en Erhard in Mexico tijdens de bijeenkomst van de Wereldbank aldaar hebben ge voerd, zal zo deelt het West duitse ministerie voor Financiën mede een delegatie van de We reldbank de credietwaardigheid van West-Duitsland komen onderzoeken en de mogelijkheden nagaan voor een eventuele lening aan West- Duitsland. Duitse toewijzing voor Nederlandse groente BONN. De Westduitse auto riteiten hebben een bedrag van 400.000 DM toegewezen voor de in voer van groente uit Nederland. (Van een onzer verslaggeefsters) Naast de deur van het kleine, blinkende huisje aan de Meeuwerderweg 110 in Groningen prijkt een zwart bord, waarop met weggesleten letters moeilijk te lezen staat: Mej. A. Hemmes, Verhuurkantoor voor dienstboden. Met een telefoonnummer er onder. Mejuffrouw A. Hemmes zit binnen in de kleine voorkamer, vol glanzende meubeltjes, achter wit gestéven gor dijntjes en knalrode geraniums. Ze zit met de handen over elkaar en voor het eerst sedert vele, vele jaren, werkt zij niet meer. En daarmee heeft de laatste „Bodenbesteedster" van Nederland een oud, en nimmer weer kerend beroep neergelegd en het doen verdwijnen in de veel onpersoon lijker betiteling van „arbeidsbemiddeling bij het Gewestelijk Arbeids bureau". Bodenbesteedster. Een woord, dat herinneringen oproept aan dienst maagden. die luisterden naar namen als Aal. Keetje of Sien en witte mutsen droegen by de blauw- katoenen jurken om hun welgevul de gestalten. Aan een tijd, dat de „bojen" in het souterrain thuis hoorden. als lmnenmeisje en ka mermeisje en dienmeisje en keu kenmeisje en bellenmeisje Wel, uit die tijd is mejuffrouw Hemmes en daarom is het type rend voor haar. dat ze ondanks een 45-jarig huwelijk en haar volwas sen kinderen zich op haar 66ste nog altijd ..juffrouw" laat noemen, zij, de schakel tussen de „dames" en de „meisjes", zoals zij het uitdrukt, de arbeidsbemiddelaarster. die in de loop van 24 jaar niet minder dan tien en een half duizend meis jes aan een mevrouw, of tien en een half duizend mevrouwen aan een meisje heeft geholpen. Een be trouwbaar. degelijk en flink meis je. want daar stond juffrouw Hem mes voor bekend. Ze wist wat een goed dienstmeisje, voor dag. mor gen, dag en nacht of een werkster moest zijn, ze wist ook wat voor mevrouw ze een meisje dat een betrekking zocht moest bezorgen. Ze is immers zelf als dienstmeis je begonnen, een halve eeuw gele den. Net van de schoolbanken kwam ze in haar eerste betrekking en ze verdiende f 30Ja. per jaar wel te verstaan, van welk grootse be drag ze zelf haar schorten de bon tenjaponnen (f 4.per stuk), het zwarte dienjaponnetje en de kan ten mutsen moest kopen en laten strijken, f 80.— per jaar met f 20.— verval, twee avonden in de week vrij, na de afwas en weer om half elf binnen en s Zondags om de andere week vrij en een klein koud dakkamertje en 's avonds in de keuken. Ze trouwde toen ze 21 was. Met een tabaksbewerker En dat was van oudsher een ongezond en on gewis vak Haar man werd ziek cn werkloos en toen besloot de 40- jarige mevrouw Hemmes. wier kinderen al groot waren zelf iets te gaan doen en haar man de fabriek te besparen. Ze werd bodenbesteedster. Ik begon, zegt ze. met twee schriften. Een voor „vraag" en een voor „aanbod". Ze zette een adver tentie in de krant waarin ze dienstmeisjes vroeg. De meisjes, die een dienst zoch ten. meldden zich bij haar en zij onderzocht haar capaciteiten, milieu en wensen. En zo had zij toen de mevrouwen zich melden een reser voir in het schrift „aanbod" waar uit de aanvraagsters met haar ad vies konden putten. Zes jaar heeft zij het geheel vrij gedaan en haar man hield de boeken bij. Toen kwam de overheidsbemoeiing in de vorm van een rijksvergunning om dit oude beroep te mogen uitoefe nen en het verplicht samenwerken met de Arbeidsbureaux. een samen werking, die in de daarop volgen de jaren altijd prettig en vlot ver liep. Zij kreeg telefoon en bekend heid als „leverancier" van be trouwbare meisjes. Zij bespaarde de werkgeefsters een gang vol wachtende sollicitanten cn de moei te te informeren naar de antece denten van de werkzoekster. En zij werkte hard en was de hele dag druk. al die 24 jaren van haar bodenbesteedsterschap. Ik kon nooit weg, vertelt ze. want overdag kwa men of telefoneerden de dames, en 's avonds kwamen de meisjes Als je haar vraagt of zij wel eens hele lastige mevrouwen heeft meege maakt, dan zegt ze. ach ja. maar ook lastige meisjes. Maar haar man onthult, dat er menige mevrouw „heel best meisjes houwen kon. maar dan 13 in een jaar met een maand proeftijd". Zijn vrouw zegt alleen: Ik praatte nooit van de meisjes naar de dames en van de dames naar de meisjes, ik be schouwde wat zij mij zeiden als vertrouwelijk. Daarbij kijkt ze vriendelijk, maar „Gronings" ge sloten als om te laten weten, dat zij ook nu, hoewel zij per 1 Sep tember besteedster af is, nóg niet uit de school klapt. Maar dat er veel veranderd en vooral verbeterd is voor de dienst bode in die jaren sedert ze zelf haar gesteven mutsen moesten kopen, dat constateert ze met ver heugenis. Het werk. dat door de stofzuiger en de wasmachine. de centrale verwarming lichter is ge worden. de lonen aie hoger wer den. de kortere werktijden Vroeger hadden we alleen plichten, cn we zaten vast aan een jaarcontract, nu zijn er rechten en plichten. Hoewel de meisjes wel eens erg veel noten op haar zang hebben en hoe meer noten vaak te minder kundigheden En U mag ook best weten hoeveel juffrouw Hemmes verdiende aan haar arbeidsbemiddeling. Die bracht haar f 3.voor een dag en nachtmeisje op. f 2 50 voor een dag of ochtendmeisje, f 2.voor een werkster en f 5.voor een meisje dat zij aan een betrekking naar Holland hielp, of liever voor de Hollandse mevrouw, die zij een degelijk Gronings dienstmeisje be zorgde. Want zij heeft overal haar klanten. In Amsterdam in het Gooi. in Den Haag en ze weet precies hoe de markt staat. In 1928 ver diende een dag- en nachtmeisje f 18.tot f 25 per maand in de provincie, in Holland f 30.—. Nu f 60.tot f 80.— per maand, dat hangt af van platteland of stad. Ze zitten in hun voorkamertje, mevrouw en meneer Hemmes en gaan nu van een welverdiende ouderdomspensioen genieten. De boeken liggen in de kast, de bel staat stil en de telefoon is niet meer nodig Juffrouw Hemmes vindt het jammer, want ze heeft het dolgraag gedaan, haar man niet. hij vindt dat zijn vrouw nu maar eens kalmpjes aan moet, doen. De dienstmeisjes vinden het jammer, want ze konden altijd bij1 haar terecht en de mevrouwen nog J veel meer. „een meisje van juf- frouw Hemmes" dat was een be- trouwbare werkkracht. Nu zullen i ze zelf er achteraan moeten met een gang vol sollicitanten en een bel die niet stilstaat. i Het beroep van „bodenbesteed- ster" is niet meer. KAMERLID TOT VERVOERDERS: (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. „Als het de leiders in Oost-Duitsland en hun Russische vrienden werkelijk ernst zou zjjn met de bewering dat zij de Duitse een heid willen, dan zouden zij zieli niet opmaken om thans de laatste ban den, in de vorm van dezelfde wetten als in West-Duitsland gelden, tussen Oost en West te verbreken. Een ontwerp is in gereedheid gebracht dat ten doel heeft om in de Sovjetzone met 1 October nieuwe wetten van kracht te doen worden die ten volle bij de Russische wetgeving aanslui ten." Aldus gaf dr Th. Friedenau. leider van de West-Berlijnsc organisatie van „Vrije Juristen", te kennen in een in Den Haag gehouden persconfe rentie. De nieuwe wet op de rechtelijke organisatie, bevat o n. een bepaling: „Rechter kan alleen hij zijn die zich zonder voorbehoud geeft aan de opbouw van het socialisme". In het insgelijks nieuwe wetboek van strafvordering, dat op stapel staat, zijn dusdanige regelingen getrof fen. dat het vooronderzoek in een strafproces geheel en al in handen van de politie on van geheime poli tieke staatspolitie zal komen in plaats van het Openbaar Mi nisterie. Dit krijgt dan daarna al leen maar een samenvattend slot- rapport. Van recht en werkelijke recht spraak valt er aldus niets meer te bekennen. Van de rechters zijn slechts 28 pet juristen, de rest zijn allen zogenaamde volksrechters, le ken, die met behulp van een spoed cursus, tot rechter zijn gebombar deerd. Nog ongunstiger ligt de ver houding bij het Openbaar Minis terie. waar nog slechts 3 pet uit ju risten bestaat. En zelfs onder deze omstandigheden blijken in de ogen van de tegenwoordige machtheb bers nog een aantal rechters zich te onafhankelijk te gedragen, zodat er in de laatste vier weken niet minder dan 120 hunner, waaronder zelfs felle communisten, ontslagen zijn. De Vrije Juristen hebben zich tot de regering te Bonn gewend om te bepleiten dat men daar niet bereid zal zijn met gedelegeerden uit de Sovjetzone. die over de Duitse een heid willen komen praten, de be sprekingen te beginnen alvorens zij het lid van de organisatie der Vrije Juristen, dr Linze van wie zij zich hebben meester gemaakt, vrijlaten. Particuliere vrijheid is in liet gedingHaile Selassie ratificcert LL< AMSTERDAM. „Wie zyn oor te luisteren legt op de rails, kan het verlies van de Nederlandse Spoorwegen in de toekomst horen aankomen en het is de taak van de georganiseerde beroepsvervoerders er voor te waken, dat zij by een eventuele reorganisatie bij de N.S. niet als sluitpost worden gebruikt." Dit zei Donderdagavond de algemene voorzitter van de Protestant Christelijke Bond voor Beroepsgoerlcrcnvcrvoer over de Weg. mr E. P. Verkerk, lid van de Tweede Kamer, tijdens een federatievergade ring met de R.K. bond „St. Franciscus" in Krasnapolsky te Amsterdam. „Hetzelfde nadeel, dat het perso nenvervoer heeft ondervonden, nl. dat vele particuliere ondernemers zijn uitgeschakeld, hangt nu het goe derenvervoer als een dreigend ge vaar boven het hoofd, wanneer niet tijdig wordt ingegrepen." zo zeide mr Verkerk. „Onze vrijheid en ons recht worden allerwegen bedreigd. De commissie, die in verband met de nieuwe Wet Autovervoer Goederen de verhouding overheidsparticulier vervoer bestudeert, telt onder de le den. die namens de regering zitting hebben, geen enkele persoon, die zal strijden voor de vrijheid van de ver voerder." aldus spreker. „Slechts de Christelijke vrijheids- gedachte kan hier sanerend werken. Straks komt het monopolie, dat ge schapen kan worden voor het ver voer door de lucht, op het ministerie ter sprake. Hetzelfde gevaar dreigt van de „nationale vervoersmaat schappij". de Nederlandse Spoorwe gen. die het wegvervoer tot zich zal trekken Daartegen dienen wij te waken De voorzitter van de R.K. bond, de heer O. M. Bekedam. kwam tot de slotsom dat. hoewel sommige punten in de Wet Autovervoer Goederen een bedreiging voor het particuliere ver voer inhouden, zij een zegen kan zijn, mits door de minister het juiste standpunt ten aanzien van het be staansrecht van de ondernemer wordt ingenomen. DEN HAAG. Een brutaal stukje haalde in Januari van dit jaar een zekere G. L. v. H. uit. Uit een postkantoor aan het Rijswijkse plein in de residentie ontvreemdde hy een dagtekeningsstempel en een poststempel. Die gebruikte hij, na dat hij op zijn spaarbankboekje een bedrag van f 500.- had bijge schreven en de handtekening van een postambtenaar had nagemaakt. Aan een ander postkantoor ging hij het zogenaamd gestorte bedrag af halen. „Ik had geen werk en wilde in de gevangenis komen om daarna verzekerd te kunnen zijn van de hulp der reclassering," zei hij, toen hij zich voor de Haagse rechtbank moest verantwoorden. De officier van justitie eiste een jaar gevangenisstraf eri ter be schikkingstelling van de regering. Uitspraak over 14 dagen. ftderale unie met Eritrea LONDEN Keizer Haile Selassie heeft Donderdag een wet gerati ficeerd waardoor zijn koninkrijk Ethiopië in federale unie verbonden wordt met de vooroorlogse Italiaan se kolonie Eritrea, aldus heeft het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken bekend gemaakt De plech tigheid vond plaats in Addis Abbeba op Ethiopië's nieuwjaarsdag. Winschoter directeur Soc. Zaken ontslagen WINSCHOTEN. De raad van Winschoten heeft zonder hoofdelij ke stemming besloten ongevraagd ontslag te verlenen aan de direc teur van de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken. De betrokkene heeft erkend, zich aan verduistering te hebben schul dig gemaakt Voorts is hij als di recteur in gebreke gebleven zijn taak naar behoren te vervullen. Positie KLM-vlieptuigen AMSTERDAM Tthuisreis PH- TDP (Rotterdam» gistermiddag te Amsterdam gearriveerd, PH-TDO (Maastricht) vanmorgen te Cairo gearriveerd; PH-TDE 'Eindhoven) vanmorgen vroeg uit Bangkok ver trokken; PH-TDK (Amsterdam) van morgen om half vijf te Rome aan gekomen. Uitreis: PH-TDG (Gouda) gister middag te Sydney aangekomen: PH-TDN i Vlaardingen) vannacht omstreeks twee uur van Bangkok vertrokken: PH-TDB «Walcheren) werd om kwart voor twaalf te Bei roet verwacht. EILAND CAPRI. Een hopeloze Faroek. eens ex-koning rich uren lang koning van Egypte, schijnt zich dood te vervelen op zijn omvangrijke cor- dit bloemrijke eiland, het oord van zijn ballingschap, respondents bezig en de De ex-koning heeft op het romantische Capri re?t van de tijd leest h\j waar hij een jaar geleden zijn wittebroodsweken J)ra^nhieJl sleeI niets anders te doen dan de tijd te doden Als fcJjJÏÏf ol dl hi) -trüoend ren gevangen leeuw loopt hij rond. zijn uitbreid c„UeQ|i„cn b%on lichaam van ruim 128 kg. bedekt met ruim zittende van z (l'ofeI naQr de sportkleding. Hij draagt een broek van palm beach blauwe Middellandse Zee en sandalen. Zijn behaarde borst is soms bloot, soms te staren 's Avonds gaat bedekt met een wit schillerhemd. Hij rookt de ene hij met Narriman naar een van de sjiekste nachtclubs. grote sigaar na de andere. In het eten wint hij het met zijn enorme eetlust van zijn hele gevolg. Bij wat hij een „licht ontbijt" noemt at hij op een mor gen tien eitjes op. Aan de lunch is hij in het bijzon der gesteld op ijsgekoelde vruchtensla die hij naar beneden spoelt met grote V hoeveelheden mineraalwa- ter. De nieuwe werkloze restaurant „O van Gracie Zijn beide taankleurige staat bijna elke morgen om Fields. „Canzone del Mare", Albanese "lijfwachten en zeven uur op, tot twaalf vinden. Narriman draagt een Italiaanse rechercheur uur kan men hem ge- zuinig geknipte modieuze zijn altijd in de buurt. Ge woonlijk in gezelschap van badcostuums.. De jonge woonlijk zitten ze aan een zijn gemalin Narriman de prinsessen brengen uren in tafeltje dichtbij achter een koninklijke baby en de het water door en Faroek krant maar ze letten beide prinsessen bij het zit er maar bij te kijken nauwkeurig op iedereen, zwembad van het strand- Na de lunch houdt de die in de buurt van de onttroonde monarch zo'n beetje probeert te treuze len. Men weet dat Faroek bang is voor politieke vij anden. De politie op Capri waakt in het bijzonder te gen de komst van andere Egyptenaren op het eiland. Faroek en Narriman trekken al minder de aan dacht dan in het begin. Soms wordt naar hen ge wezen of worden zij door groepjes toeristen gevolgd en Amerikaanse dames kij ken vooral erg belangstel lend naar Narriman. Kort geleden zei er een„Kijk, die is koningin van Egypte geweest", maar Narriman schonk er geen aandacht aan. In het openbaar toont Faroek zijn jonge gemalin grote genegenheid. Zij wan delen arm in arm en vaak klopt hij haar glimlachend op de schouder. Maar hij begint het glim lachen de laatste tijd een beetje te verleren. Verve ling en zorg voor de toe komst schijnen hem in toenemende mate te kwel len. Ass.-Press

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5