Gerrit v. d. Burg op grootse wijze gehuldigd STABSVENSTER Dr Nieweg, een veelzijdig en persoonlijk schilder Nieuwe speeltuin aan de Arnhemseweg geopend Een geslaagd Oranjefeest al is het September DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Als mens en directeur ten volle geslaagd Cong res Intern in Gymnasium Maandag 15 September 1952 ..EEN LEVEN VOL MUZIEK" (Van een onzer verslaggevers) „Iedere stad telt onder zijn ingezetenen figuren die kleur, inhoud en glans geven aan het stedelijke leven. Dat zijn van die L™..®urs~op "maBlslrale wij ze is cultuurvormende persoonlijkheden, waarop we zuinig moeten zijn, die we in ere moeten houden, want zij zijn van zo ontzag lijk grote waarde voor de samenleving. In Amersfoort is o.a. Gerrit van de Burg zo'n figuur en het is goed, dat zijn kwaliteiten als mens en kunstenaar eens in het volle licht komen te staan." In deze geest werd de jubilerende Gerrit van de Burg, die 25 jaar het Amersfoorts Mannenkoor heeft geleid, bezield en ge ïnspireerd, Zaterdagmiddag toegesproken door burgemeester Molendijk tijdens de huldiging, die in besloten kring plaats vond in de foyer van Amicitia. Ook mevr. v. d. Burg deelt in hulde Toen de jubilaris en zijn echtgeno te werden binnengeleid, zette het koor „Neerlands Mannenzang" van C. C. A. de Vliegh in, een van de lievelingsnummers van de direc teur. Voor deze speciale gelegen heid trad als gastdirigent op de heer Schreurs uit Amsterdam. „Wij zijn dankbaar en gelukkig, dat wij deze dag kunnen meemaken met U in ons midden", zo begon de heer J. Eppenga, voorzitter van het AMK zijn toespraak. De voorzitter memoreerde, hoe de vader van de heer v. d. Burg er weinig oren naar had, dat zijn zoon Gerrit „in de muziek" zou gaan. Als knaap van acht jaar wilde hij reeds musicus worden en dat gaf thuis wel eens conflicten. Zijn eerste schreden op het muzikale pad zette Gerrit, toen hij samen met een groot organist optrad, d.w.z. Gerrit mocht de muziekbladen omslaan... Maar het koopmanschap van vader v. d. Burg ging ook op zijn zoon over en zo werd Gerrit van de Burg musicus en koopman. „ZO WIL IK HET HEBBEN" Een grote verdienste van de heer v. d. Burg is ook geweest, dat hij zo langzamerhand de „stugge" man nen van het AMK uit de plooi wist te halen, d.w.z. hij kwam eens met andere, nieuwe nummers aanzetten, waar de zangers aanvankelijk scep tisch tegenover stonden, maar die later veelal succesnummers bleken te zijn. Zo leidde hij het koor doel bewust in de richting zoals hij dat wilde hebben. Hij placht dan ook te zeggen „Zo wil ik het hebben" enzo gebeurd het! Dank zij zijn bekwame en tactvolle leiding telt het koor thans 107 leden, die allen zonder uitzondering iedere Vrijdag avond met verlangen uitzien naar de repetitie, omdat die, onder lei ding van Gerrit v. d. Burg, altijd weer een bijzonder genot Is. „Ik heb getracht", zo besloot de voorzitter, „de betekenis van de figuur van Gerrit v. d. Burg te schetsen voor het culturele leven van Amersfoort. Terwijl het koor daarna „Hij leve lang" inzette, werd een Kelim-stoel binnengedragen, het geschenk van de leden. Mevr. v. d. Burg werd een fraai bouquet bloemen aangebo den. Een aantal telegrammen, waar onder van het hoofdbestuur en de oud-irecteur, de heer Tiggers, las de voorzitter daarna voor. NET IETS MEER.... Burgemeester Molendijk sprak vervolgens de jubilaris toe en zeide, dat het voor hem deze middag vol komen duidelijk was geworden hoe innig de verhouding is tussen Gerrit v. d. Burg en het koor. Dit bewijst, dat de dirigent niet zo maar zijn plicht heeft vervuld zonder meer, Afgevaardigden uit vele landen aanwezig In de aula van het Joh. van Ol- denbarneveld-gymnasium te Amers foort is hedenmorgen een congres van de Internationale Vereniging van Opvoeders van Onaangepaste Jeugd geopend. Alvorens voorzitter D. Q. R. Mulock-Houwer, directeur van de maatschappij Zandbergen te Amersfoort, het congres officieel opende, voerde een klein koor met instrumentale begeleiding onder lei ding van mejuffrouw Nieweg zeven tiende eeuwse liederen uit. Hierna heette de heer Mulock-Houwer de buitenlandse gasten en burgemeester Molendijk en wethouder Koopman van harte welkom. In zyn toespraak schetste spreker de geschiedenis van het gestichts wezen. Door de eeuwen heen was de situatie helaas dermate bedroe vend, dat zonder overdrijving kan worden gesproken van de kruisgang der gestichtskinderen. De grote invloed van psychologen als Pestalozzi en Don Bosco ten spijt bleef de toestand in wezen in zijn geheel genomen onvoldoende. Eerst thans, in de twintigste eeuw, breekt de vooruitgang door. Er ont stonden nieuwe inzichten, mede dank zij de diepte-psychologie. Alom won het inzicht veld, dat het ge stichtskind rechtstreeks recht heeft op onze hulp en vriendschap Ook thans leven wij in een overgangs tijd. De oude wegen worden ver laten, maar over de nieuwe rich ting heeft men nog geen zekerheid. Om te weten hoe de situatie in de verschillende landen zich ontwikkelt moet men op internationaal niveau samen komen. En de besprekingen voeren op democratische basis zo als nu in Amersfoort zal geschie den. De democratische paedagoog immers mag twijfelen, mag zoeken. Zo kan men naderkomen tot het einddoel, de vrije mens die zijn dienende taak als lid van de vrije mensheid kan vervullen, aldus be sloot de heer Mulock-Houwer zijn toesproak. WATERSTANDEN VGRAVENHAGE, 15 Sept. Mann heim 267 +14; Trier 98 —12; Keulen 109 +-1; Ruhrort 302 +4; Lobith 890 +9; Nijmegen 669 +7. Arnhem 684 -f 6; Eefde 194 +4; Deventer 109 +4- Namen 132 —3; Borgharen 3947 +5; Belfeld be neden 1038 +3; Grave beneden 467 +2 Vreeswijk 0.11 —003, Lith 0.32 —0.13. maar dat hij door zijn bijzondere gaven juist iets meer wist te geven. Hij bezat de vonk, waaruit de vlam kon slaan, hij bracht bezieling en enthousiasme. Niet alleen het AMK, maar ook de gemeente ziet in hem een figuur van zeer grote beteke nis, want hij behoort, evenals bijv. een ds Miedema of een dr Nieweg tot de cultuurvormende elementen van de stedelijke gemeenschap. Mevr. Hos, wier man de oudste tenor van het koor is. schetste in een toespraak op rijm, hoeveel waardering de dames van de AMK- zangers hebben voor het echtpaar v. d. Burg. Zij overhandigde mevr. v. d. Burg namens de dames orchi deeën en een gouden sierspeld. Me vrouw v. d. Burg dankte met enke le hartelijke woorden. De Orkest Vereniging Amersfoort was vertegenwoordigd door de heer dr F. G. Iinsinger, die een „muzi kale" toespraak hield en er op wees, dat de jubilaris van zijn leven „een mooi stuk muziek" heeft gemaakt. Hij deed zijn woorden vergezeld gaan van een kist sigaren. In een zeer geestige speech ver telde de heer J. Stuurop, die het woord voerde namens de intieme vrienden, hoe hij het AMK zag als een machtig orgel, dat door Gerrit bespeeld. MELK. BOTER EN KAAS Uit Barneveld was nog een extra verrassing gekomen in de vorm van een boertje met een grote mand aan zijn arm. „Drikus" hield een leutige toespraak, waarbij hij geen blad voor zijn mond nam en in sap- Sig dialect de directeur toesprak, it de mand toverde hij allerhande versterkingsmiddelen, in de vorm van boter, kaas, melk en eieren, kortom producten om weer ouder wets „op kracht" te komen. Na een korte pauze kwam de ju- bilares zelf aan het woord. Hij be dankte de sprekers ieder afzonder lijk voor hun welgemeende woor den en fraaie cadeaux en zeide bijzonder getroffen te zijn door al die blijken van waardering. Ook de oud-burgemeester van Amersfoort, mr J. C. de Graaf van Randwijck kwam na de pauze van zijn belangstelling blijk geven. 1997. Ralfo stuurt de „Pandora" recht op de „Vrijheid" aan. Zijn prooi kan hem nu on mogelijk meer ontsnap pen. Hij ziet Rob wei aan dek staan, heftig zwaaiend met zijn ar men, maar hij kan zich nu eenmaal van die ma>; niets aantrekken. Rob weet teveel en hij zaï, mét Christian Borg, ten onder moeten gaan Wanneer de „Pandora" echter nog ongeveer een kabellengte van de „Vrij- heid" verwijderd is. ziet hij iemand te water springen Wie is het? Hij kan het op deze afstand niet zien. En wat betekent dat? Maar opeens huis. Door het wegspringende glas wordt Ralfc rad los te laten. De hoort hy een revolver knallen en even later gewond en hy ziet zich genoodzaak het stuur-1 stuurd verder, 'versplintert een kogel een ruit van het stuur- I I .Pandora" vaart onbe- Tijdens de huldiging van Ger rit v. d. Burg in „Amicitia" V.l.n.r. mevr. v. d. Burg, de ju bilerende directeur en de voor zitter van het A.M.K., de heer Eppenga. (D.v.A.-Archifoto) Plannen voor grote tuin gereed Aan de Arnhemseweg over het spoor is in de „dicrenbuurt" een nieuwe speeltuin verrezen. Het ls een klein tuin, maar zij mag er zijn en, wat be langrijker is, hij voorziet ln een be hoefte, want de nieuwe wijk rondom de speeltuin verrezen. Het ls een kleine deren. De leden van de buurtvereniging „Fauna" er zijn er momenteel al 1751 hebben in de afgelopen maan den letterlijk en figuurlijk de hand aan de schop geslagen en dank zij hun on vermoeid werken in hun vrije tijd kon den zij de kinderen een (voorlopige) speeltuin bezorgen. In de toekomst men hoopt volgend j3ar al zal een grote, hypermoderne tuin met staal constructies worden aangelegd oo het opèn terrein, dat gelegen is tussen hét verlengde van de Wocstijgerweg en het verlengde van de Fahrcnheitstraat. Dan wordt de kleine tuin speciaal bestemd voor de kleintjes. Zaterdagmiddag werd de tuin aan de Arnhemse-weg in gebruik genomen en dit geschiedde op enigszins feestelijke wijze. De voorzitter van de buurtver eniging, de heer G. A. H. Roest, sprak een kort openingswoord, waarin hij dank bracht aan allen, die hadden mee gewerkt aan de totstandkoming van deze kleine, maar goed verzorgde tuin. Ook verwelkomde hij de vertegenwoordigers van andere speeltuinverenigingen. De heer Chr Christ van de speeltuinver eniging „Het Socstcrkwartier" sprak nog een enkel woord, waarin hij erop wees. dat nog te weinig ouders besef fen, hoeveel door een kleine groep men sen gedaan wordt ook voor hun kin deren. Door de mensen van de buurt vereniging „Fauna" is een massa werk verzet voordat het zover was. dat de tuin kant en klaar was. Het resultaat mag gezien worden De kinderen droegen ook hun steentje bij tot de opening. Zij zongen in koor het bekende lied van „En dan gaan we naar de speeltuin" en een van de aller kleinsten. „Tompie" Kelder, hees de vlag. waarmee hij de officiële openings daad verrichtte. Het was voor het jon ge goedje al direct voorop feest, want zij werden flink getracteerd. Limonade en zuurstokken vonden gretig aftrek Vooraf werden op het terrein aan de Scheltemalaan wedstrijden gehouden ,,De Hanze" opent winterprogramma Zondagmorgen heeft de R.K. Mid denstandsvereniging „De Hanze" het winterprogramma geopend met een H. Mis in het Maria Internaat, welke werd opgedragen door de geestelijke adviseur. Deken G. C. Smit. Er waren zeer vele aanwezigen in het intieme kapelletje toen de Deken een korte predikatie begon naar aan leiding van de teksten evangelie en epistel. Hij hield de Hanzeleden voor zichzelf op te wekken tot een hoger geestelijk leven en daarbij voor el kaar een steun te zyn. De voorzitter van „De Hanze", de heer L. A. A. van Hamersveld sprak er zijn vreugde over uit. dat de le den in zo grote getale waren opge komen en de heer A. M. van Leijen- horst deed mededelingen over het winterprogramma, dat de leden zo spoedig mogelijk zal bereiken Elk onderdeel van dit winterprogramma, aldus de secretaris, zal op 'n Woens dagavond worden gegeven. Nadat de heer Smink nog enkele mededelingen had gedaan omtrent de toneeluitvoering op 1 October door „St. Genesius", werd de zitting opge heven. voor de kinderen. Dat het er gezellig en vooral spannend is toegegaan, be hoeft wel geen betoog. De uitslagen lui den. Meisjes steenlopen: 1. Willie Jenner, 2 Henny Donselnar. Kaarslopen: 1. Wil lie Jenner, 2. Elly van Dricl. Jongens steenlopen: 1 Cor Beistervold, 2. Afwin Kresmer. Kaarslopen: 1. Jan Zuiddam. 2. Eddie Affelt Meisjes hardlopen (11 14 J.): 1. Marianne Achterbergt». Hup pelen: 1. Greta Pieters Jongens hard lopen (11—14 j 1. Rob Schut, 2. Wil liam Bone. Huppelen: 1. Plet v. Ooik. 2. Dirk van Dijk Eierlopen jongens (5—6 j 1. Arthur Bone. (6—7 j.). 1. Jople Pieters, 2. Bertie Horst. (7—8 j.): 1 Rinus van Beek. Blokjesrapen meis- Expositie Zaterdag in A.G. Huis geopend (Van een onzer verslaggevers) Onder grote belangstelling is Za terdagmiddag in het A.G. Huis de schilderyen-tentoonstelling van dr J. Nieweg geopend. Mr W. Feltkamp uit Leiden hield een korte inleiding over de persoon en het werk van de schilder. Volgens de heer Feit- kamp zyn, indien de schilder z'n taak ernstig opvat, persoon en werk niet van elkaar te scheiden. De beide hoofdlijnen van Nieweg's persoonlijkheid: de ethische theolo gische aan de ene kant en de aes- thetische aan de andere zijde, zyn Auto rijdt fietser aan Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor drie had bij het kruispunt UtrechtsewegPlantsoen West een aanrijding plaats tussen een perso nen-auto, bestuurd door H. B., en een rijwiel bestuurd door de 12- jarige Christiaan van de L. B. wilde het plantsoen inrijden, waartoe hy links af sloeg. Chris tiaan stak plotseling de straat over. B. remde meteen, toch kon hij niet voorkomen, dat Christiaan met de voorzijde van de auto in aanraking kwam. Christiaan werd op het wegdek gesmakt. Zijn linker elle boog schoot uit de kom, aan zijn knieën liep hij schaafwonden op. Door de G.G. en G D. werd Chris tiaan naar het St. Elisabethzieken- huis overgebracht. Na aldaar ge holpen te zijn kon Christiaan naar hui^ terugkeren. Aardappelen ontvreemd Zondagnacht om half vijf werd door de politie aangehouden een zekere J. van V. wegens diefstal van 50 kg aardappelen. Van V. vertelde op het politiebureau de aardappelen van een onbekende landbouwer aan de Hogeweg te hebben gekocht en na verhoor bekende hij de aard appelen te hebben ontvreemd. „De Eemkruisers" Zondag zijn door ..De Eemkrui sers" wedstrijden gehouden voor motor-, zeil- en roeiboten in onder ling verband: de uitslagen hiervan zijn: Motorbootpuzzletocht: 1. A. van Keulen: 2. T Rakhorst; 3. J. Floor. Zeilwedstrijd: 1. J. Krikke; 2. G L. v. d. Veer Jr.; 3. G. J. v. d Veer. Roeiwedstrijd dames: 1. T. Nobels; 2. H. Trinks: 3. D. Nobels. Roeiwedstrijd heren: 1. A. van Nijkerk. 2. G. J. v. d. Veer; 3. H Trinks. Chefana INoac I 03 Noac stak goed van wal in de eer- - -ste klasse B van de Zatcrdagmiddag- jeG (5—6 j 1. Margriet Schriek. 2. competitie en wist 2 punten mee naar Emmy Snijders. (67 j 1. Netty Het- - ten. 2 Loesje Zorgen. (78 j.): 1. Jan- neke Versteeg. OPENBARE DRONKENSCHAP EN WEDERSPANNIGHEID Zaterdagavond werd in de Lan- gestraat bij automatiek Bartels een onbekend persoon aangehouden. Hij verkeerde in kennelijke staat van dronkenschap. Tijdens zijn over brenging naar het politiebureau verzette hij zich. Er werd tegen hem verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap en weder- spanningheid. in het werk van deze schilder te rug te vinden. Zou men in zekere zin kunnen zeggen, dat de aesthetiek in de loop der jaren een overheersende plaats is gaan innemen, toch werd zij veel al niet meer dan een middel in de hand van de theoloog en ethicus, aan wie het duidelijk was gewor den, dat hij de mensen meer met beelden dan met woorden zou kun nen mededelen. Vanzelfsprekend, aldus de heer Feitkamp, heeft Nieweg aanvanke lijk invloeden ondergaan van be paalde richtingen en schilders, speciaal Vincent van Gogh. maar naarmate zijn talent rijpte, ontwik kelde Nieweg zich tot iemand die erin slaagde in zijn schilderijen de synthese van zyn persoonlijkheid tot stand te brengen met een zeldzame duidelijkheid die kenmerkend is voor elk van zijn doeken. Dat was zijn doel, onverschillig of het een stilleven, een landschap of een portret betrof. Zo is Nieweg uitgegroeid tot een veelzijdig schil der. die' velen vermag te boeien, omdat achter het werk zo'n bijzon der mens schuilt, aldus besloot mr Feitkamp zijn inleiding. Onder de vele aanwezigen merk ten we o.m. op: de wethouder van Onderwijs mr F. C. A. Eenhorst en mevrouw Molendijk. Op de geëxposeerde schilderijen en tekeningen komen wij binnen kort uitvoerig terug. P.V. „De Reisduif" van uit maas- i-l oeplciiiuei ia Vermeulen wint rit van „De Pedaalridders" Zondag werd door de „Pedaal- UiCm ----- - ridders" on het circuit aan de Nii- ÜUQe auiven. AanKomst "«•hekisweg buiten de competitie '"isle om een wedstryd verreden over 36 li/Mb uül' ^rsie aangew. .0 ct R rv. Aieyer .net no 1, iweeae aangew. Bon (die later door machinepech ct J- H. benrarn met no b, eerste weer in het peleton opgenomen zou «angew. 10 ct J Haarmans ma no worden). He.nhuis, v. d. Linden 1 tweede aangew. 10 ct C. Neer- en Vermeulen namen al spoedig v?on met no 0; eerste KP H. K. een voorsprong, die zy geleidelijk Meyer met no 1. Spec, no 1, 2, 3, wisten te vergroten. Het gelukte Veenendaal. die de laatste kilometers steeds met Bon het tempo in het peleton had aan- verrassende wyze weg te lopen en gegeven, om in de laatste ronde op zodoende beslag te leggen op de vierde plaats. Uitslag: 1. Vermeulen tijd 1 uur 1 min. 5 sec.; 2. Heinhuis; 3. v. d. Linden; 4. Veenendaal; 5. Bon; 6. Van 't Well; 7. L. Ouwerkerk; 8. Hendriks. Gevonden voorwerpen Militaire baret; gedenkpenning, boodschappentas, bijltje, paar kou sen, tafelzeiltje, glacé handschoen, autokruk, riem. muntbiljet; alpino muts. hoofddoek, parapluiehoes, kinderjurkje. actetas, sportriem, vulpen, portemonnaie met inh., kin derjasje. armband, tekening, siga renaansteker, kinderjasje, sigaren koker, kinderjasje. halsketting, meisjesvest, portemonnaie, vulpen, portemonnaie met inhoud, autoped, paar dameshandschoenen, regenjas, herenrywiel, regenjas, vulpen, vul potlood, dameshandschoen, wasgoed; kindersokje, sleutel, stropdas, paar nylons, huissleutel, toegangsbewij zen. LEUSDEN huis te nemen. Chefana won de toss. Beide elftallen konden voor de rust het doel niet vinden, zodat de rust in ging met gelyke stand 0—0. Na de thee trok Noac direct ten aanval en na 5 minuten gaf Rijn een doorloop bal naar Jonkman, die er dankbaar gebruik van maakte en onhoudbaar in schoot (10). Er volgden enkele j waren te krijgen. Een 1ste prijs by ring- gevaarlijke aanvallen van Chefana, 1 steken op hot losse paard won J. Reemst, 0 J O T ïr.UI1 T3 T .1 Met als uitzondering de kille avond uren. kan het bestuur van de Oranje vereniging te Leusden met voldoening terugzien op de dag van Zaterdag j.l., waarbij niet alleen de weersgesteldheid aller verwachting te boven ging, doch waarop men ook uiterst tevreden mag zijn over het bezoek. Opgevrolijkt door de pittige marsmu ziek van de plaatselijke Harmonie „Llsl- duna". met als afwisseling gramofoon- muziok. begonnen Zaterdagmiddag de feestelijkheden op het weiland van A. ^Testening. nabij Hotel „De Mof". Daar vóór waren 25 wielrijders en 14 motor voertuigen met als startpunt „De Mof" reeds de omgeving ingestuurd voor de puzzlerit. Geen van de 39 deelnemers slaagde er in zond.er strafpunten binnen te komen. De uitslag van de motorvoertuigen is: 1. A. v. Herwaarde; 2 C. Herder en 3. G. van Leeuwen. Wielrijders: 1. G. Veenen daal; 2. E. J. van Loenen en 3. E. J. van Bentum. Intussen trok een kleine stoet, be staande uit versierde deelnemersvoer- tuigen, vanaf ,,'t Ros Bayart" naar het feestterrein, waar de diverse spelen wer den gehouden. De deelname aan dc straaljagerracc, verwekte veel hilari teit. Toch bicken enkelen het spel aar dig meester te zijn. De dames J. en A. Zwart wisten hierbij respectievelijk de lste en 2e prijs binnen te halen. Bij de heren waren het H Jansen en G. Blom. Bij de eierdoop werd J. Zwart eerste en R. van Klooster tweede. Zoals altijd be stond er voor het ringsteken op los paard en per rijwiel veel belangstelling. Enkele deelnemers op het losse paard brachten er echter niet veel van terecht, daar de paarden niet eens bij de ringen maar de achterhoede hield stand en wist niet van wijken. Toen kwam Noac aan bod on goed gesteund door de halfhnic ging de voorhoede ten aanval. Van de Kamp scoorde met een strak schot het tweede doelpunt (20). Noac voelde zich veilig en 15 minuten voor het einde wist v. d. Kamp voor het derde doelpunt te een zedenmisdrijf met minderjarige zorgen, waarna het einde kwam met ën J. Oostenbroek tweede werd, volgden kinderen. een 30 overwinning. I nog diverse kinderspelen, waarmee het De 23-jarige J. F. secretaris van beroep werd aangehouden als verdacht van het plegen van Veldhuizen en 3. R. van Loenen. 4 mej. T. Veldhuizen. Per rijwiel won mevr. Van de Berg de lste prijs. mej. N. van Loenen de 2e, G. de Kruif de 3e en mej. D. van Loenen de 4e prijs. Voor de stoelendans te paard luidt de uitslag: 1. M. Bunt, 2. J. Veldhuizen. Ringrijden per motorrijwiel: 1 H. Schimmel, 2. W, Ipenburg eni3. C, Her der. Nadat nog een hindernisloop was gehouden, waarbij H. Schimmel eerste middagprogramma werd beëindigd. Het avondprogramma begon met een gecostumeerde voetbalwedstrijd, waarbij echter de bal maar bijzaak was. Toen de duisternis inviel werd dit spel gestaakt en werden behendigheidswedstrijden per motorrijwiel en aan de andere kant van het terrein een strnaJjagerrace gehou den. De heren R. Schoonderbeek en T. Herder bleken het best met de motor te kunnen rijden en werden respectievelijk 1 en 2 De heren H. Jansen en G. Vee nendaal waren het best op de straalja ger thuis. Van de dames bleken G. Hllhorst en A. Zwart het beste met dit vehikel te kunnen omgaan Bij het nummer behen digheid per rijwiel won J. van Loenen de lste, P Hoogland de 2e en J. Schut de 3c prijs Bandenrace: 1 mej. D. van Loenen, 2. mej. L Donselaar en 3. mej. A. van Bentum Bij Wet papvoeren was het paar H. Voogd en mej. J. van Buren nummer I. 2 werd het jaar C Verweij en G. van Buren: 3 Van de Heuvel en Tijmen sen Hard Is er gestreden bij het nummer touwtrekken, zowel voor dames als he ren. Enkele dames werden over het ter rein gesleurd, wat hen niet weerhield het touw vast te houden. Bij de heren werd de groep W Hllhorst 1, groep E. J. van Bentum 2 en groep W. Donselaar 3. Dames Groep R. van de Berg, 2 groep J. v. d. Lagemaat. Waren alle aanwezigen een beetje koud en stijf geworden, tijdens de hoog oplaaiende vlammen van het vreugde vuur kon men zich naar hartelust war men en kwamen de benen los. VERLOREN OP FEESTTERREIN Achtergebleven op het feestterrein een heren tweedjas, kindertasje met in houd, snoer parels, zakmesje en doosje met fietssleutel. Inlichtingen Rijkspoli tie Leusden K. 3496-232. HOOGLAND BURGERLIJKE STAND Geboren: Petrus Antonius. loon van W. J. Odijk en J. L. Hilhorst r Johannes Lambertus. zoon van W. J. van Odijk en J. L. Hllhorst. Klop nielfc van een schoteltje? „stad". Nee, laten wij niet Het jongetje scheen datech- sarcastisch zijn. Wij, Amers- ter allemaal niet in te zien. „Lange" Jan Dear Sir. zo begint een Engelse dame (Bertha J. foorters hebben het ge- Hij solde en rommelde met troffen. Bezong Gorter al her dier. dor het een lieve niet onze grachten? Wie be- Na'feïöp)"woonachtig in de lust was. De kat wilde maar weert dat een andere stad Sparstraat een brlef aan met m de (ka„e)bak. Zo hem voor ogen stond m zijn stad küker. Gaarne even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. iroisi'iiiaii iets gaat net zo lang tot het verkeerd gaat, dacht S.V.K. „Mei?" Welke plaats ligt dichter bij duin, bos en hei? Toen weerklonk een gil. Willen wij naar een „echte" Poes, die al dat gemier al stad, dan zijn wij daar met rijkelijk verveelde, had het bus of trein in een ogen- jongetje een haal gegeven, blik. Nee, wij kunnen blij Schreeuwend vloog hij een zijn in Amersfoort te wo- huis in. Daar begon het lie- ncn. 't Is Uw stad. ónze zou ik U de mening van Misschien kwam daar nog een buitenlander over de bij, zo gaat zij verder, een Lange Jan mededelen. Ik ben eveneens Engelse. (Zij schreef naar aanleiding van religieuze gedachte. Door de O. L. Vrouwe Toren hoog te maken, werd een goede een stukje in het S.V. over poging gedaan Amersfoort's Belang te accentueren en ve leventje pas goed. „Wat doe je ook met die valse kat op straat?" „Had liever in huis blijven spelen". „Stil, of je krijgt een pak slaag! stad. Wij kunnen er trots op zijn! Stadsschoon Enige tijd geleden hadden Zondag rust Zondagmiddagen kenmer- l Nee, aan die Zondagsrust wij in het Stadsvenster een ken zich door lusteloos heid. De stad was daar een afspiegeling van. De geza pigheid droop van de gevels, gistermiddag per fiets een foto opgenomen, die liet zien hoe de jeugd hielp de speeltuin aan de Noorde- wierweg te „verleggen" naar een stuk grasland, dat een Stadsvensterkyker maakte honderd meter verder op lag. mankeert toch nog wel het een en ander. „Stad" de verveling van de gezich- speurtocht door de stad. Een intussen geheel verdwenen. ten. Alleen het jongetje op speurtocht naar Stadsven- De bomen zijn allemaal ge- de Heiligenbergerweg ver- sterkopij. Het is vergeefse toonde nog enige activiteit, moeite geweest. Langzaam Hij speelde autobusje met reed hij door de uitvinders de opinie van een Engels man betreffende de Lange ittQ put her on the map". Jan). Wat een vreemdeling stadsvensterkijkcr gelooft het eerst in Holland opvalt is het vlakke land. de im pressie die de lucht aan de horizon geeft. In Engeland is ongeveer twee derde van het panorama land en een derde lucht. In Zwitserland is ongeveer drie vierde land ken onze zilvermatrozen met en een vierde lucht. Maar onverminderde kracht door. in Holland is het ongeveer Nu was daar dan Ris van het Volksgebouw, die een partij zilver van wat heb ik dat men verder kan kijken 3°u daar, kwam binnen dat de religieuze gedachte de hoofdzaak is geweest. Zilvervloot Ja hoor, nog steeds wer- Die oude speeltuin is een kwart land en drie kwart lucht. Dat betekent, rooid. S.V.K. zag gisteren, dat de nieuwe speeltuin vry- wel gereed gekomen dan in de meeste andere brengen. Uit Ermelo kregen landen. Steden, die op gro te afstand liggen, Dank zij de hulp van de 8oed zichtbaar zyn autoped. Achterop had buurt. Een wijk waar hij hij met een stuk touw een anders weinig pleegt te ko- kistje bevestigd, speelde voor Móést voor passagier spelen honderd mensen (vanachter liever gezegd. Poes voelde gordijnen) naar buiten ky- er in principe namelijk wei- ken. Op de Leusderweg zag zegt, dat de nieuwe speel- wij per post een heel pak zijn toch zilver van H. J. Hoogvliet, Speciaal uit de Stationsstraat 21. kinderen misschien wel. wanneer zij gemarkeerd zijn Hoevelaken was vertegen- Een poes men. Hij zag drie kleine Jammer is het ongetwijfeld, door een opvallend gebouw, woordlgd door Renkie en passagier, kinderen spelen en drie- dat het ..kleine bos" en de zoals bijvoorbeeld een kerk Jantje van Deuveren. van de fraaie heuvels met de grond of toren. Mrs. ^Naterop gaat Rijksstraatweg. Zy brachten gelijk zijn gemaakt. Men A verder met de bewering, een grote zak lompen. Goed dat architecten in vroeger zo jongens, alles is geld nig voor. Wij kunnen ons hij zo waar een fietser, op tuin de mooiste van Neder- tijden (nog vóór er snel waard. Daar zijn voor van- dat levendig voorstellen, de Hugo de Grootlaan zelfs land zal worden. Maar wat land- of luchtverkeer was, daag dan alweer de laat- Wat weet een poes van over- een auto. Amersfoort, het aan stadsschoon definitiet zoals zij zegt), hoge kerk- sten: Herma en Heddy stappen en kaartjesknippenmoet maar eens uitdrukke- verloren is gegaan, is niet torens bouwden, om de stad Biemtman. uit de Fahren- Nu dan! Drinkt U soms lijk gezegd, is wel een meer te herstellen. belangrijker te doen lijken, heitstraat 24. H. K. Mever 1, 4. .31; J. Haarmans 2, 8, 21; L. Neervoort 3; H. Pieters j, 15, 2/; J. H. Schram 6; J. Maassen 7, 11. 13; W. Bouman 9, Brink—Kas 10, o0; W. Verheuvel 12; J Over- eem 14. 16. 23, E. v. d. Haar 17; H. Dasselaar 18, 29; J. de Vries 19; J. Lutters 20; H. Onwezen 22; E. Brink 24; L. Krabshuis Jr. 25; K. La'orie 26; G. Dieters 28; G. Kluver 32; Jos Verstraeten 33; G. Malenstem 34. Uitslag wedvlucht van uit Maas tricht op Zondag 14 September. In concours 169 duiven. Aankomst eer ste duif 10.54.41 uur, laatste duif 11.8.12 uur. Eerste aangew. 25 ct R K. Meyer met no 1; tweede aange 25 ct C. Neervoort met no 5; eerste aangew. 10 ct H. K. Meyer met no 4; tweede aangew. 10 ct N. v. Das selaar met no 9; eerste ,KP H. K. Meyer met no 1; spec, no 1, 3, 4, 5, 6, 7. H. K. Meyer 1. 4, 22. 28; J. Ver- straeten 2. 36, 42; N. v. Dasselaar 3, 9. 12, 33; C. Neervoort 5; J. Maassen 6. 7. 10. 35; Brink—Kas 8. 37; W. Bauman 11; B. Smit 13; W. Verheu vel 14; E. v d. Haar 15. 19; E. Wil- lemsen 16, 40; G. Dieters 17; D. La- brie 18; J. Haarmans 20, 27, 38, E. v d. Brink 21; H. Pieters 23; J. H. Schram 24: K. Labrie 25. 29, 39; L. Krabshuis Jr 26. 34; C. Montouban 30; J. de Vries 31. 32; J. Overeem 41. P.V. „De Zwaluw" Wedvlucht van Maastricht uit: Aankomst eerste duif 10.57.13 uur; aankomst laatste duif 11.12.57 uur. Aangewezen 5 ct no 2; idem 10 ct no. 3; idem 15 ct no. 10; idem 20 ct no. 5; idem 25 ct no. 4f Speciaals no. 3, 4 en 5. K P. no 2. H. Knynsberg 1, 2; W. Dykhuizen 3: C. Kuppen 4 J. Vos 5, 7. 9. 12, 14, 17. 18; C. Greeven 6; Gebr. Hornsveld 8, 13. 15; A. Hilhorst 10; H. Buis 11; J. Reyne 16; T. Kiewiet 19. APV „De Luchtpost" Uitslag wedvlucht gehouden vanuit Maastricht, afstand 146 km. op Zon dag 14 Sept. 1952 met 236 oude dui ven. De duiven werden gelost om 8 uur 40 met betrokken lucht en Oos ten wind. Aankomst le duif 10 u. 54 m 52 sec.; laatste 11 u. 9 m. 43.; K.P. no. I 1; Groep A no 1; Groep B no. 11. I Groep C no- 4. Extra Poule no. 1, 13. Aang. 5 ct no. 4; 10 ct no. 8; 15 ct no. 7. 19: 20 ct no 2. 11: 25 ct. no. I, 10. Speciaal 10 ct no. 1. 2. 3. 4, 5, 6, 7, 8. De prijzen werden gewonnen door: H J. Hol 1. 2. 12. 25. 32. 35; 38; 59; N. H. Egink 3. 9. 13. 41; P. C. Oos- terberg 4, 37; H. A. de Goede 5, 10, 16; L. Snijders 6, 50. 52, 53. G van d Linden 7, 28; J. A. Froon 8, 21, 47; J. Hartogsveld 11, 29; H. Schuur man 14. 49; E. de Goede 15, 17, 18, 48. 57; C. den Enting 19. 24. 27, Z Eikelboom 20 W. L. Eek 22; P. IV- Toen 23; A. van Eldert 26. 51; J v. IJken 30. 33. 36. 43; A P Korver 31. 56; W. F. Collet 34; W. J. v. d. Lin den 39; W. v. d. Riet 40; C. Klomp 42. 44. L. A. Lablans 45; R. Bronk- horst 46; A. Berculo 54; J. v. d. Ho ven 55; B. A. Gouw 58. Uitslag wedvlucht gehouden van uit Maastricht, afstand 146 km op Zondag 14 Sept. 1952 met 216 j*nge duiven. De duiven werden gelost om 8 uur 40 min. met betrokken lucht en Oost. wind. Aankomst le duif 10 u. 53 m 12 sec., laatste 11 u. 10 m. 50 sec. K.P. no. 1, groep A no 1, groep B no. 10, groep C. no. 2. extra poule no. 3, aang 5 ct no 15; 10 ct no. 1; 15 ct no. 6: 20 ct no. 11; 25 ct no. 3. 9. Speciaal 10 ct no. 1. 2. 3. 4. 5. 6; 8; 9. De prijzen werden gewonnen door: H. J. Hol 1. 3. 18. 28. 40; H Has- selbach 2. 5: 11; 15; L. Snijders 4. 33. 38: R. Bronkhorst 6; T. Dekker 7. 49. 51; C. den Enting 8, 17* H. A. de Goede 9; C. Klomp 10. 19; Ch. y d. Linden 12, 2^ E. de Goede 13. 41, 46; J. de Bruy-i 14; J. Hartogsveld 16; A. Lablans 20. 23. 44. 53 F Kur- vers 21; N.. H Egink 24. 29. 35; J- van IJken 25. 42; F. Kok 26; W. J- v. d. Linden 27; J. D. Wery 30. A. van Eldert 31; G. van Barnveld 32 K. G Kreijne 34; C. Dielissen 36; J A. Froon 37; J. Hagenbeek 39: G. H. van Hoorn 43; J. van Noord 45; B. v. d. Geest 47 G. J. Bouma 48; A. P. Korver 50; L. J. v. d. Hoek 52; H. Schuurman 54. Noteert U even GRAND THEATRE, van 12 t./m. 17/9 „De Mijner» van Koning Salomo". Aany. Zo. 2 -, 4.15. 6 45 en 9.00 uur. Ov dg- 2.30. 6.45 en 9 00 uur. Toegang elKe leeftijd. Donderdag-cyclus: Donderdag 1® Sept. „De blauwe Engel". Aanv 2-30, 6 45 en 9.00 uur. Toegang 18 Ja8r- CITY THEATER, van 12 t. m. 18 Sep tember „De Halfbloed" Aanv. Zo- 2.-. 4 15. 6.45 en 9.00 uur. Ov. dg- 2 30, 6.45 en 9 00 uur Toegang jaar. Zaterdag- en Woensdagmiddag- Aanv. 2.00 en 4.00 uur „De Tover mannetjes" kinderprogramma. REMBRANDT THEATER, van 12 t/m. 15 Sept. „De Rode Havik" en van 16 t./m. 18 Sept „Massa-Justitic Aanv Zo. 2.00, 4 15. 6 45 en 9.00 uur- Ov. dagen: 2 30. 6 45 en 9 00 "ur- Toegang „Rode Havik" 14 jaar* „Massa-Justitie" 18 jaar. CITY THEATER SOESTDIJK. van 12 t/m. 14 Sept. „De Bron", toegar.g 14 jaar. Van 15 t.,m 17 Sept ..Lacr» en Vergeet". Toeg. alle leeft. Donderdag-cyclus. Donderdag September a.s. „De Slangenkuil (Snakeplt). toegang 14 Jaar Aanv. Vrijdag 8 00 uur. Zaterdag en Don derdag 2 30, 6 45 en 9 00 uur. Zo. 2.00. 4 15. 6 45 en 9 00 uur. Overige dagen. 2.30 en 8 00 uur.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2