half zware shag! Officier van gezondheid in conflict met staat Geslaagde eerste dag van Intern. Opvoeders-Congres w Als twee druppels Voetballers betaald uit kas van Volkscredietbank water Burgemeester werd aangevallen in zijn werkvertrek Speciale melange voor liefhebbers van 'n geurige en pittige cigar et Wielrijdster door trein gegrepen I.v.V. komt goed voor de dag rubber laarzen gymschoenen pantoffels 4 Dinsdag 16 September 1952 Niet op tijd afgelost in Korea Geen sprake van, zegt departement (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Op 19 September zal voor de president van de Haagse rechtbank een geschil behandeld worden tussen een Jeugdige reserve officier van gezondheid van het Nederlandse leger en de staat der Neder landen. De arts Is op 17 October 1951 naar Korea vertrokken, maar nog steeds niet naar het vaderland teruggebracht en daar gedemobiliseerd. Een advocaat zal in kort geding een dwangsom van 10.000 eisen voor elke dag, dat de reserve-officier na 30 September 1952 in Korea zal vertoeven. De arts had in Nederland afspra ken gemaakt voor het overnemen van een praktijk per 1 November. Daar er voor zijn terugkeer nog geen maatregelen genomen zouden zijn, heeft zijn familie de staat der Nederland gedagvaard. Van de zijde van het departement van Oorlog vernemen wij, dat de reserve-officier een speciale bonus geniet voor het derven van zijn (Van onze correspondent) TILBURG Maandag, tegen twaalf uur 's middags is de bur gemeester van Helvoirt, mr. E. Bloe men. door een groenteboer uit het dorp aangevallen in de burgemees terskamer van het raadhuis. De burgemeester liep een neusbloeding op en werd ook aan de mond ge wond. Tegen zijn aanvaller, de 45-jari- de C. V. W. werd door de rijks politie proces-verbaal opgemaakt. W. had met de burgemeester ver schil van mening gehad over de vergoeding van de reis voor kinde ren, die in een andere gemeenté lager onderwijs moeten volgen. Toen de burgemeester hem de deur wees viel hij hem onverhoeds aan. Het secretariepersoneel, dat in de burgemeesterskamer gestommel hoorde, greep onmiddellijk in. particuliere inkomsten. Hij vertrok op 17 October 1951 uit Nederlapd. De algemeen geldende bepaling is. dat men naar Korea wordt uitge- I zonden voor dienst tenminste 12 I maanden buiten Europa. Officieel heeft hij dus pas recht van spreken, indien hij op 16 Oc tober 1952 nog niet gerepatrieerd i$. Van twee officieren van gezond heid werd er één afgekeurd. De tweede moet nog worden gekeurd Wordt deze goedgekeurd, dan kan de daar vertoevende met een vlieg tuig terug naar Nederland gaan. Wordt deze candidaat echter afge keurd dan moet er nog iemand voor aflossing worden gezocht. Het is wel verklaarbaar, dat de betrokkene dacht, reeds eind Au gustus te worden afgelost. Ovei het algemeen acht men een ver blijf van tien maanden in Korea voldoende, maar de officiële tijd is tenminste 12 maanden. Probleem van de sancties in de opvoeding, nader belicht W .-Duitse ambassadeur verlaat Den Haag BONN. Het Westduitse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft haar ambassadeur in Den Haag, dr Karl Dumont. terugge roepen. Dit besluit is, om gezond heidsredenen, genomen op ver zoek van dr Dumont zelf. Tweede crematorium komt in Dieren Haagse architect Nuyten zal gebouw ontwerpen DIEREN. Het tweede Neder landse crematorium zal verrijzen aan de Imboswef in Dieren op een ter rein, dat 8V4 h*. groot is. De Haagse architect H. C. P. Nuyten zal het ontwerpen. Dit is het resultaat van besprekin gen, die de Ver. voor Facultatieve Lijkverbranding heeft gevoerd met het gemeentebestuur van Rheden, waaronder Dieren ressorteert, 't Ge bouw zal bevatten een ontvangzaal, een zaal voor familieleden en bezoe kers en een grote aula van zestien bij twintig meter met zestig zit plaatsen. Naast de aula komt een zaal. waar men de familie van de overledene kan condoleren. Het crematorium is in de eerste plaats bestemd voor het Oosten van ons land, doch het kan tevens een deel der werkzaamheden van het crematorium in Driehuis-Westerveld overnemen. Gaskachel niet uit gedaan, woning afgebrand (Van onze correspondent) OSS. Doordat éen gaskachel bij het verlaten van de woning niet was uitgedraaid, brak Maandag avond om kwart over zes brand uit in een groot landhuis aan de Bea- trixlaan ie Oss, bewoond door de families vollenberg en Van de WaL Doordat het pand met riet was ge dekt, werd het blussingswerk, waar aan door de Osse brandweer en de neveltan kwegen van de regionale brandweer Oost-Brabant werd deel genomen, zeer bemoeilijkt. De bo venverdieping brandde uit. De wa terschade was zeer groot. Tien per sonen werden dakloos. NATO-oefening „Hold Fast" in Duitsland begonnen SENNELAGER Naar schatting 600.000 man Britse, Canadese. Ne derlandse en Belgische troepen zijn Maandag de grootste na-oorlogse militaire manoeuvres in West- Duitsland op de zandvlakten van Westfalen en Nedersaksen begon nen. De manoeuvres worden gehouden om vast te stellen in welke mate soldaten en vliegers van vier landen die drie verschillende talen spre ken, onder gevechtscondities kunnen samenwerken en om de Noordelijke legergroep in het centrale front van de Noord-Atlantische verdrags- streek, oefening te bieden in de verdediging van een gebied, waarin zij geen superioriteit heeft in de lucht. Generaal sir Harding, die dit na jaar chef van de imperiale gene rale staf zal worden voert het be vel over de oefening die de naam draagt „Hold Fast." Sedert Vrijdagnacht zijn ongeveer 35.000 man Nederlandse troepen over de grens van West-Duitsland geko men om deel te nemen aan deze oefening. r~ Kijk uit naar Europa-vlag! FRANKFORT De secretaris van de „Europese Unie" nodigt iedereen in west-Europa uit te letten ov een „Europat»lap", een groene vlag met een grote, witte hoofdletter „e" er op. Deze is Woensdag te Frankfort aan 200 ballonnetjes opgelaten en dreef in de richting van Luxemburg. De vinder krijgt een gratis reis door een van de landen van het plan-Schuman. Nü tegen penningmeester van ..Heerlen één jaar voorwaardelijk geëist (Van onze correspondent) DEN BOSCH. De procureur-generaal eiste Maandagmorgen één jaar gevangenisstraf voorwaardelijk tegen de 36-jarige gemeente-ambtenaar J. L. B. uit Heerlen, omdat hij als kassier van de gemeentelijke Volkscrediet bank te Heerlen 11.000 had verduisterd. Met dit bedrag betaalde hij voet ballers en deed ook andere uitgaven voor de sport-vereniglng „Heerlen", waarvan hij penningmeester was. Na de ontdekking van de verduistering heeft de verdachte, met hulp van zijn broer, het verduisterde bedrag kun nen terugbetalen. De Maastrichtse rechtbank had B. indertijd veroordeeld tot ses maanden gevangenisstraf. I Verdachte zei, er op een gegeven moment mee te hebben willen op houden, nog gelden van de Bank voor de club te gebruiken. Het bestuur van de S.V. „Heerlen" zou toen heb ben gezegd, dat hij met de „financie ring" nog even door moest gaan, want de club zou toch zo eerste-klas- ser zijn. Het voorschot, zoals het be stuur het volgens verdachte noemde, zou dan zó terugbetaald kunnen worden. Verdachte vertelde ook, dat de wethouder personen geld liet aanvragen voor meubilair etc., dat echter weer bestemd was voor een andere voetbalclub in Heerlen. De president kreeg op zijn vraag aan inspecteur Gielens uit Heer len. die het onderzoek leidde, of er inderdaad geld voor meubilair te recht was gekomen bij een voetbal club, een bevestigend antwoord. De inspecteur gaf toe dat de controle bij de bank hopeloos te kort was ge schoten. Hij zei verder dat het be stuur van „Heerlen" ontkende, ver dachte tot deze geldleningen te heb ben aangezet. De procureur-generaal noemde de zaak hoogst onverkwikkelijk. Sport- verdWazing, ongezonde sportrivali- teit, gebrek aan contróle en slecht beheer bij de Bank hebben hier, al dus de procureur-generaal, een grote rol gespeeld. Aangezien de vergunning van het restaurant, dat verdachte nu>in Heer len heeft, zou worden ingetrokken indien hij onvoorwaardelijk veroor deeld zou worden, wilde de procu reur-generaal verdachte nog een kans geven. S. J. Baron Van Tuyll wordt secr.-generaal van Buitenlandse Zaken DEN HAAG. De benoeming is te verwachten van mr S. J. baron Van Tuyll van Serooskerken tot se cretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Baron Van Tuyll van Seroosker ken is nu hoofd van de Nederlandse delegatie bij de O.E.E.S. in Parijs. Een gevechtswagen van het Rode Leger „verdwaalde" in West-Ber- lijn, verboden gebied voor de Rus sen. Nadat de auto in grote snel heid een tocht door het stadsdeel had gemaakt, werd hij aangehou den door een West-Berl\jnse vuil niswagen. De Amerikaanse mili taire politie maest er aan te pas komen, om de wagen met inzit tenden weer veilig naar de grens van de Oost-Berlijnse sector te brengen, want de West-Berlijners bleken het bezoek niet ov vrijs te stellen Zij riepen de vijf man schappen toe: Iwan keer terug!" De Sovjet-gevechtswagen, nadat deze was aangehouden door de vuilnisauto. In de auto van de Russen staat een machinegeweer dreigend met de loop omhoog (rechts). Mysterie van vermiste tanden NORDHORN. Tijdens een wedstrijd tussen de reserve- ploegen van Germania en Sparta kwam een der doelverdedigers in botsing met een toestormende voorhoedespeler van de tegen partij, waarbij hij vier tanden kwijt raakte. Het eigenaardige was dat hij de tanden niet te rug kon vinden in het gras. hoe hij ook zocht. Een kwartiertje later werd dit raadsel tot oplossing gebracht, toen bleek dat de tanden van de keeper in de schedel van de voorhoedespeler waren gedron gen onder de hoofdhuid. Hij werd naar het naast bijzijnde ziekenhuis vervoerd en nog tij dens de wedstrijd geopereerd zonder narcose. Na de operatie snelde hij, met de tanden in een papiertje, terug naar het veld om het spel te hervatten. Maar hiervoor gaf de chirurg toch geen toestemming, ofschoon hij waardering had voor de Spar taanse gezindheid van de gewon de. (Van onze correspondent) GOES. Te Rilland Bath is op een onbewaakte overweg de on geveer 65-jarige mevr. de wed. S. de Koning-Krijger onder een die- seltrein geraakt die uit de rich ting Bergen op Zoom kwam en die om 5.34 te Rilland moest arriveren. De vrouw, die op de fiets was, heeft de trein vermoedelijk niet gezien. Ze werd gegrepen en mee gesleurd waarbij haar linkeronder been werd afgereden en zij zware hoofdwonden opliep. Haar toe stand werd gisteravond zorgwek kend genoemd. De trein had en kele minuten vertraging. Vulcaniseerinrichting door brand verwoest (Van onze correspondent) LEEUWARDEN. Een vulcani seerinrichting aan het Noordvliet te Leeuwarden is Maandag omstreeks twaalf uur totaal uitgebrand. Een naast het bedrijf geleden timmer werkplaats brandde gedeeltelijk uit en enkele andere belendende perce len liepen brand- en waterschade op. Omwonenden sleepten ijlings hun huisraad naar buiten. De brand ontstond, door tot nu toe onbekende oorzaak, in een stapel autobanden, die tegen het vulcamseerbedrijf stonden opgeslagen, en breidde zich snel uit. Enkele toeschouwers liepen in het gedrang verwondingen op. Loonregeling voor gasstokers Voor de Centrale Raad van Be roep te Utrecht diende heden het geschil tussen de gasstoker J. A. V., werkzaam bij het gasbedrijf alhier en de gemeente Amersfoort over zijn loonregeling als gasstoker. Als pleitbezorger van de gemeen te trad op de heer R. P. Vlaardin- gerbroek, referendaris van de ge meente, die-op grond van de gel dende loonreglementen de door de gemeente in dit geval toegepaste loonregeling verdedigde, d.w.z. uit sluitend betaling van het z.g. ver- vangingsloon wanneer de betrokke ne als plaatsvervanger op trad voor een ander. De raazsman van appellant, de heer A. C. de Vries, betoogde daar entegen dat V. ook recht heeft op de z.g. reglementaire toeslagen krachtens artikel 17. 6e lid van de loonregeling in de vorm van aparte berekening voor Zondagsarbeid en korting op de arbeidsduur. De Centrale Raad zal heden over drie weken uitspraak doen PV „Pro Patria" Wedvlucht gehouden van Roermond uit. Afstand 114 km In concours 195 duiven. Duiven in vrijheid 12.30 uur Wind N. Oost. Aankomst le prijsw. duif 2.11.27 uur; idem laatste 2.26.21 uur. De aangewezen 10 ct. werd gewonnen door D. van Steenbergen no. 1; idem 25 ct. door G. Kok met no. 4. De scheer- weg door D. van Steenbergen met no. 1 Speciaal 10 ct. no. 1 2 3 4 5 rest no. 6. D. van Steenbergen 1 2 3 8 11 17 18 32 34 44; G. Kok 4; K. v. d. Velde 5 9; G v. Ree 6: C. Schriek 7 36 37 38. W Kruse 10 28: R. Plante 12 25 41 42; G. H. Witte- veen 13 16; G. Elzinghout 14 15 20; W. 27 33 47; L. A. Koenen 23 29 40; A. Kempkes 19 22 48; P. van Binnendijk 21 Kreuger 24; H. J. Diekerhof 26; W. Rui tenberg 30; J. Geldhof 31 39; C. Jansen 35 49;J. Hommerson 43,J. K. Bergsma 45 46. Nederlands Kamerkoor zal concerteren in Madrid AMSTERDAM Het Nederlands Kamerkoor van Felix de Nobel is uitgenodigd begin November in Ma drid een concert te geven ter ge legenheid van de opening van een Nederlandse bibliotheek aldaar. ACCU ONTVREEMD Uit een vrachtwagen uit Almelo, die op het parkeerterrein tegenover het oude-politiebureau stond gepar keerd, werd een zes volts accu ont vreemd. Filmvoorstelling in de Ambachtsschool De eerste dag van het congres van de Internationale Vereniging van Opvoeders van Onaangepaste Jeugd is verlopen op een wijze, dia de buitenlandse afgevaardigden veel voldoening heeft gegeven. Na de openingsrede van de voorzitter, de heer D. Q. R. MulockHouwer, hebben de vertegenwoordigers van de nationale verenigingen in Frankrijk en Belgie het woord ge voerd en een overzicht gegeven van de werkzaamheden sedert de oprichting van hun verenigingen. In België bestaat de organisatie eerst drie jaar en in Frankrijk is de Vereniging van Opvoeders reeds vijf jaar werkzaam. Ook bespraken de afgevaardigden van deze landen welke gedragslijn zij in de toe komst denken te volgen. Speciaal zal hun streven erop gericht zijn de functie van de opvoeder te de finiëren en zijn positie te verbe teren. Vrijdag komen over dit on derwerp de vertegenwoordigers van Nederland en Duitsland aan het woord. In de middaguren besprak de heer A. Claessens uit Luik het probleem der sancties in de op voeding. Spreker ging nader in op het doel der opvoeding en op de vraag „wat zijn sancties?" en wees erop, dat de betekenis van de sancties getoetst dient te worden aan het doel der opvoeding, waar na zijn conclusie luidde, dat de opvoeder toegevend moet zijn. Als hij te veel van de mens verwacht dan ondervindt hij zware teleur stellingen. Vervolgens besprak hij de sanctie en de moraal en het psychologisch aspect van de sanc ties. Om te vermijden dat we onze toevlucht moeten nemen tot de uiteindelijke sancties is het ge wenst het juiste psychische klimaat te scheppen, het juiste evenwicht tussen de sancties van lof en prij zen en die van contróle en auto riteit. De deelnemers voerden hier na discusses over 't onderwerp. In de ambachtsschool werd 's avonds een filmvoorstelling gegeven. Ver toond werd de Amerikaanse rol prent „Grief" een observatie over kinderverdriet. Buiten dit kader en bedoeld om de deelnemers eens iets typisch Hollands te laten zien. werd ook nog vertoond de bekende film over de haringvisserij „Schot te boord", gemaakt door Herman v. d. Horst (een neef van de di recteur van de ambachtsschool, de heer Jan v. d. Horst). Tijdens de eerste dag hebben ook vertegenwoordigers van het ministerie van Sociale Zaken van hun belangstelling bijk gegeven. Hedenmorgen hield de Franse af gevaardigde Jean Ughetto een le zing over het Amerikaanse case work toegepast in een Frans te huis voor werkende jeugd. Het maatschappelijke werk in de Ver enigde Staten van Amerika valt te onderscheiden in het casework, groupwork en de community or ganisation, zijnde de drie voor naamste takken. Dit casework houdt zich rechtstreeks met het in dividu bezig, dat om hulp is komen vragen, omdat het niet in staat is zijn probleem zelf op te lossen. Het groupwork handelt over het indi vidu in de groep. Doel is ook hier de betere sociale aanpassing van het individu, maar door middel van de groep. Het leidende begin sel van het groupwork zal aldus geformuleerd kunnen worden: elke groep van individuën, die een ge meenschappelijk of een ten dele gemeenschappelijk doel tezamen houdt, is in staat de drijfveer te zijn tot verbetering van diegenen, die haar samenstellen. Community organisation zou „toegepaste democratie" kunnen worden genoemd. Het is de alge mene bewustwording van een stadswijk, dorp of district van de problemen, welke er ziin en welke alleen kunnen worden opgelost door de medewerking van de leden van die gemeenschap. Hedenmiddag hebben de buiten landers een gezellig samenzijn met de Nederlandse opvoeders. Zaterdag a.s. collecte dierenbeschermin g De afdeling Amersfoort van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, houdt Zaterdag 20 September a.s. haai jaarlijkse straat- en huiscollects hier ter stede. Het nieuwe Dierentehuis Laan 1914 heeft zijn bestaansrecht reeds ten volle verdient door sinds de opening talrijke pensiondieren en zwervers op te nemen. Een verwarmingsinstallatie in het Dierentehuis, te gebruiken gedu rende de koude wintermaanden is in aanbouw en de afdeling doet hierbij een beroep op de inwoners om dit geheel plaatselijke goe de doel op 20 September a.s, krach tig te steunen door een gift in de collecte-bussen te storten. Collectanten kunnen zich alsnog opgeven bij mevrouw Zwaaf, Pie- ter Bothlaan 6, tel. 3443. Aantrekkelijk programma voor komende winter De Afdeling Amersfoort van het Instituut voor Volksontwikkeling heeft voor het seizoen 19521953 weer een aantrekkelijk programma voor haar leden samengesteld. Evenals vorig jaar worden eens in de maand in het City Theater film- ochtenden gegeven. O.a. zullen ver toond worden „Johnny Belinda", .Forsyte Saga", „Brief encounter", ..Fietsendieven" Het geheimzinnige leven van Dr Faust". „Hoe groen was mijn dal" en „Berliner Ballade". In het gebouw van de Vrijzinnig Hervormden aan de Zuidsingel zul len interessante lezingen worden ge houden. Hiertoe zijn o.a uitgeno digd Dr. J. J. Smith, die zal spreken over Noorwegen. Prof. Dr. W. F. Wertheim over het vraagstuk der laagst ontwikkelde gebieden. Mr. den Tex (Egypte, tussen de mogend heden), Ir. Nouhuys (Noordoost polder). Lode van Gent zal in De cember ongetwijfeld weer voor een kostelijke avond zorgen, als hij het zal hebben over Vlaamse humor. Eveneens in December zal Maarten Kapteijn een voordrachtavond hou den. terwijl begin volgend jaar een muziekavond op het programma staat, waaraan medewerking zal worden verleend door het Amers- foorts strijkkwartet en Allie Rood- bergen (tenor). Het zou te ver voe ren van alles een opsomming te ge ven, maar in ieder geval staat vast. dat het Instituut met dit met zorg samengestelde programma uitste kend voor de dag komt en zeker grote belangstelling zal trekken. (Advertentie LM.) door Samuel W. Taylor een hevige liefdesscène. Neen. ik hopen." houd irJJu mantel aan", zei ze te- „Weet jij veel wat ik doe!", gen de vrouw van Bill, toen die schreeuwde ik. „Jij hebt me dit haar vroeg of ze hem niet uit wilde aangedaan en ik krijg jou nog!" trekken. „Ik ben door en door koud." „Zeg eens", zei Rand. „Jullie bent toch niet rechtstreeks hierheen ge komen, hoop ik?" „Niemand heeft ons gevolgd", zei Busier. „ik ben over El Camino ge „Hoor hem toch eens. Zeg. hebben jullie hem 6oms rauwe biefstuk ge geven. dat hij zo tekeer gaat?" „Het is onze eigen stomme schuld", zei Buster. „Ik blijf er nog steeds bij. dat we Woensdagavond - - een fout hebben begaan. Hij kwam, redendaarna langs San^Mateo^en zoals we verwacht hadden: mooier We hadden hem toen had de rest moeten 50 „Laten we daar niet over praten, Chick. Het zal wel safe zijn, want al les is waterdicht. Als iets niet voor de honderd percent waterdicht is, kan je er beter niet aan beginnen." „Ik ben blij dat je zo n vertrouwen in de zaak hebt," zei ik. „Ach Chick ik vind het zo ellen dig voor jou. Dat zoiets jou nu moest overkomen." De anderen kwamen weer bin nen en de vrouw van Bill schonk haar gasten een borrel in, waarna een gesprek over allerlei onbelang rijke dingen uit het aagëlijkse leven volgde. Gelukkig betrokken ze mu niet in hun conversatie. De Dober- mafi lag aan mijn voeten te suitcn. Op een ogenblik kreeg ik de nei ging hem in zijn ribben te schop pen, zoals je een neiging hebt om naar beneden te springen, als je op een hoog gebouw staat. Je doet het wel niet, maar je hebt vaak moeite om zo'n neiging te onderdrukken. Buiten sloegen de honden weer aan en even later kwam Cora bin nen, gevolgd door die vent met mijn gezicht. „Zo jongen" zei Rand tegen me, „je hebt ons heel wat last bezorgd." „Dat is vervelend", zei ik. Cora keek me niet aan. „We wa ren naar een bioscoop gegaan", zei ze, „en we moesten juist weg tijdens toen heb ik het weggetje Bayshore genomen." „Goed. Je kunt nooit te voorzich tig zijn." Hij wees op mij: „Wat is er met hem aan de hand? Wat is er met zijn gezicht gebeurd?" „Gaieik", zei Bill Meadows. „Hoe lang duurt het voor je er weer een beetje toonbaar uitziet?", vroeg Rand. „ik heb mijn zakken vol met bla kon het niet. en de hond doen." „En is dat nou alles, wat jij me te vertellen hebt. ezel?", beet Rand hem verachtelijk toe. „Snap jij het nou nóg niet? Je kan iemand niet door een hond dood laten bijten, alleen maar omdat hij je huis bin nen loopt. Voor jou schijnt alles nog deren", zei ik, „en iedere dag wriji steeds toneel te zijn. Je moet er in ik mijn gezicht er mee in." „Let jij daar op", zei Rand tegen Meadows. „Zijn gezicht moet zo gauw mogelijk in orde komen." „Hoe dat zo?", vroeg ik. „Jij hoeft alleen maar antwoord te geven, wanneer je iets gevraagd wordt", zei Rand. Het was een vreemde gewaar wording, toen ik mijn gezicht met zon harde uitdrukking zag, ter wijl hij mij een grote mond gaf. „Het is in je eigen belang dat je me behoorlijk behandelt", zei ik. „Als ik nu eens zelfmoord pleeg voordat mijn gezicht weer normaal geloven en er moet niet de minste twijfel bij je bestaan dat alles wer kelijk zo is! IK ben Charles Gra ham! en HIJ is Albert Rand. Be grijp dat. nou eindelijk eens en han del er ook naar! Het plan klopte als een bus. maar er kwam een kink in de kabel, toen het hem lukte om uit de handen van die stomme agent te komen. Als die agent hem mee nomen had naar het bureau Rand haalde zijn schouders op en pakte het glaasje, dat de vrouw van Bill voor hem had neergezet. Met één teug sloeg hij het naar bin- is. Waar blijf je dan? Of, wanneer nen en begon toen de kamer op en ik nu eens naar dat hok met de chows toe loop en mijn handen naar binnen steek om ze te pesten? Waar blijf je dan met je vingerafdruk ken?" „Chick!", riep Cora en voor het eerst keek ze me aan. „Dat doet-ie niet", zei Rand. De neer te lopen „Maar goed. nu hebben we hem wéér. En ditmaal voorgoed. En we hebben nu niets anders te doen. dan hem hier te houden tot alles weer in orde is." „Ik zou maar liever niet langer vrouw van Bill bracht ook voor niet hem wachten, nu we hem weer Rand en Cora een paar glaasjes hebben", zei Buster. binnen. Rand sloeg zijn borrel in „Bedankt voor je advies", zei één slok naar binnen en gaf gelijk Rand. „Daar zat ik nou net od te het glaasje terug. „Dat doet-ie niet; wachten Heeft iemand van iullie een mens blijft nu eenmaal altijd misschien nog meer van zulke goeie adviezen?" „Wat heb je er dan voor bezwaar tegen?" vroeg Meadows. „Jullie moeten begrijpen, dat een plan nooit helemaal waterdicht is. Zolang alles overeenkomstig de verwachtingen loopt, is er geen vuiltje aan de lucht. Maar zodra er ergens een kink in de kabel komt. heb je niets meer aan je plan. Het scheelde maar een haar. Bill, of we hadden door jou gehangen. Als jij dat kind ergens in een portiek haa gelegdWaarom dachten jullie eigenlijk dat ik Curly en Dolly hierheen heb laten komen? Als het er om begonnen was om van ze af te komen, hadden ze wel daarginds kunnen blijven. Ik liet ze hierheen komen voor het geval er iets mis liep. En toen er werkelijk iets mis liep. liet jij toch die chow op hen los." „Wat heeft dat nu allemaal te maken met mijn voorstel om geen verder risico meer met hem te ne men?". zei Buster. „Als hij vrij rondloopt, weet je nooit wat de po litie onderneemt. Zodra de politie hem te pakken heeft zijn we klaar. We zitten op een kruitvat en dat vind ik allesbehalve plezierig." „Donk je soms dat ik dat leuk vind?", zei Rand schamper „Deze keer moeten we geen risico's ne men Nog één stommiteit en we hangen." „Wat komt het er nu op aan. hoe ziin gezicht er uitziet?", zei Buster. ..Dat met die gaieik kan iedereen overkomen. Ze zullen zijn lichaam indentificeren door zijn vingeraf drukken en dan ziin wij klaar. Hoe vlugger, hoe beter." Rand maakte met ziin armen een gebaar van wanhoop ..Moet ie dat nou horen! Jij wil zeker in de gaskamer van San Quentin terecht komen! „Amicitia" komt met goed programma De toneelcommissie van de socië teit „Amicitia" liet zich in de ja ren die voorafgingen aan het afge lopen seizoen 19511952 bij de keuze van haar stukken meestal leiden door recensies, die de gezelschappen zelf toezonden. Omdat dit enkele malen op een teleurstelling is uit gelopen. is de commissie zelf op pad geweest en heeft verschillende to neeluitvoeringen in andere plaat sen bijgewoond. Inderdaad is ge bleken. dat dit de juiste weg is ge weest en daarom heeft de commis sie ook voor het komende seizoen zelf een keuze bepaald. A.s. Vrijdag voert de Haagse co- medie het kostelijke blijspel op ..'t Is maar betrekkelijk" en Woens dag 15 October voert het Rotterdams Toneel „Bonaventura" op Het Amsterdams Toneel komt met een nog nader aan te wijzen stuk. „Eens in de honderd jaar" wordt in December opgevoerd door de Nederlanse comedie en in Januari brengt Comedia „Bobbeltje". Als laatste staat voorlopig op het pro gramma „Cocktail-Partv" te bren gen door de Nederlandse Comedie. Er zij op gewezen, dat de data zo wel als de stukken voorlonig zijn vastgelegd Wijzigingen zijn dus voorbehouden Buiten deze toneelvoorstellingen treedt in October Georgette Hage- doorn op met internationale chan sons. in Januari geeft George van Fenesse een piano-recital en in April komt de bekende Cilly Wang met dans-parodieën voor het voet licht. Al met al een programma, dat er aantrekkelijk uitziet. Arbeider beklemd tussen auto en aanhangwagen Op het terrein van Meursings fa brieken stond gisteravond omstreeks half zeven een vierwielige vracht wagen met vierwielige aanhangwa gen. Toen de chauffeur. G de L. uit Amsterdam, gelost en geladen had, maakte hij de trekkende wagen los van de aanhang, daar de ruimte op het terrein te klein was om te ke ren. De voorzijde van de vrachtwa gen werd toen gekoppeld aan de voorzijde van de aanhang Zo werd de combinatie de inrit uitgeduwd. Op het Smalle Pad gekomen hielp J. K. de wagens weer los te kop pelen. De aanhang begon toen plot seling van de licht hellende weg te rijden K. kon niet vlug genoeg Hoe moet ik jou nou iets meer wegkomen en raakte beklemd aan je verstand brengen? Wil ie I tussen auto en aanhang. Door de nou met alle geweld in de gas- I GG en GD werd hij met een ge- kamer terecht komen!" broken linkerbovenbeen naar het St (Wordt vervolgd.) 1 Elisabeth ziekenhuis overgebracht

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4