„Kruideniersclub "op de woelige baren Zonnige Spaak tevreden over „kleine Europa' Kerkelijk kiesrecht voor gereformeerde vrouwen citizen, Manus Oly wordt ten dele ontoerekenbaar geacht Zware straf geëist tegen boter-smokkelaars BELEZEN Speciale lijfwacht voor Oost-Duitse delegatie Van hop en heidaar het zeegat uit met 3250 landrotten... Belgie en Australië helpen vluchtelingen Regeringscrisis in Israel in 87 landen de meest verkochte ballpoint I Compleet i slechts i Losse vulling 1'.° I Meer vrouwelijke officieren bij rijkspolitie en gewogen Vrijdag 19 September 1952 3 ,.Raad van Europa moet zich meer met economische zaken bezighouden (Van een onzer redacteuren) STRAATSBURG. Paul Henri Spaak bleek gistermiddag in een goed humeur te z(jn. ..Het kleine Europa beschouw ik door de gebeurtenissen der vorige week als geboren. Sommigen zeggen wel da thet te vroeg ge boren is. maar dat mag alleen maar een reden zün om aan de baby des te meer zorg te besteden". De twisten tussen de aanhangers van het grote en kleine Europa zijn dus ook geëindigd, zo meende Spaak. „Tussen beide groepen is een goede basis voor samenwerking gelegd in de Raad van Europa, overeenkomstig het voorstel-Eden. Ziedaar de redenen van m(jn goed humeur," aldus Spaak, op een gisteren gehouden persconferentie in Straatsburg. Hij verklaarde dat wij Europa bouwen op een ietwat chaotische wij ze. Dit moge blijken uit het feit. dat de economen van de Schuman-As- semblee het politieke werk der pre- constituante hebben aangevangen, terwijl volgens mijn inzicht de As semblee van de Raad van Europa zich meer met economische zaken moet bezighouden. Wat gedaan moet worden is dan ook iets geheel nieuws. De procedure bij het pre- constituante werk stelde Spaak zich als volgt voor: wanneer het ontwerp klaar is moeien de ministers der zes het eerste goedkeuren. Daarna moet het aan de nationale parlementen ter ratificatie worden voorgelegd. In sommige landen, bij voorbeeld Bel gië, zal echter te voren wel een grondwetswijziging noodzakelijk zijn. De invoering van de constitutie is Critiek van Verbondenen: Washington te traag met plan voor Korea NEW YORK. Enige landen, die in de Koreaanse oorlog de zij de der geallieerden hebben geko zen, oefenen thans critiek uit op Washington, dat naar hun mening te traag is in het opstellen van 'n" plan voor Korea. Dit plan moet bij de opening van de Algemene Vergadering van de Verenigde Na ties op 14 October ter tafel ge bracht worden. Diplomatieke vertegenwoordi gers van deze landen zijn van me ning dat Amerika met een gede tailleerd voorstel te voorschijn moet komen om op deze wijze het initiatief in handen te nemen. Amerika heeft intussen wel ge zegd dat er contact was opgeno men over de kwestie met de an dere betrokken rriogendheden, maar wenste zich niet uit te laten over de kwestie of er reeds een aanvang was gemaakt met de op stelling van een plan. „Wij zullen het winnen" Werkverslag Engelse regering gepubliceerd LONDEN. De Engelse conser vatieve tregerings) partij heeft in een officiële publicatie verklaard, dat de Labour-partij de gemeen schappelijke benadering van buiten landse vraagstukken heeft „vernie tigd". Het geschrift, getiteld „Wij zullen het winnen", geeft een ver slag van het werk van de regering- Churchill sinds zij in October van het vorig jaar aan het bewind kwam. Het beschuldigt de Labour- oppositie er van haar eigen politiek t.a.v. Duitsland niet te hebben wil len bekrachtigen. In het geschrift wordt verder gezegd, dat de con servatieven de Europese zaak met zullen verloochenen. Doch Engeland zou zijn „gemenebest-status'» nim mer kunnen „onderdompelen". BONN. Alle mogelijke voor zorgsmaatregelen zijn genomen om de veiligheid van de Oost- Duitse gedelegeerden die naar Bonn komen om Oost-Duitse voor stellen betreffende de hereniging van Duitsland aan te bieden, te waarborgen. In parlementaire kringen wordt bekend gemaakt, dat een speciale lijfwacht be noemd is om de uit vijf leden be staande delegatie van de zone- grens naar Bonn te brengen. Zij zullen een speciale omweg maken en niet door het Ruhrgebied rei zen. De West-Duitse autoriteiten hebben de communisten verboden per trein te komen uit vrees, dat zij zouden proberen, propaganda te maken. Arbeidsmoeilijkheden op grote schaal in Uruguay MONTEVIDEO In Uruguay hebben zich op grote schaal ar beidsmoeilijkheden voorgedaan. Deze begonnen op tien dezer, toen de bestuurders van de Montevideo- se autobussen hoger loon eisten. De autobusdiensten worden onder houden door een staatsbedrijf. De loonkwestie werd uitgebreid met een strijd om erkenning van de vakvereniging der autobusbestuur ders. Woensdag hebben nu tien dui zend man van het autobus- en trampersoneel te Montevideo het werk neergelegd. Bij de staking hebben de arbeiders van de vlees verwerkende uitvoerbedrijven zich uit solidariteit aangesloten Boot werkers en werknemers der gena tionaliseerde brandstoffen- en cementbedrijven en stokerijen zijn Woensdag een sympathiestaking begonnen. Ook is de staking over geslagen naar de olie-industrie en het waterleidingsbedrijf van Mon tevideo. Dader gepakt van overval in Amsterdam AMSTERDAM De politie heeft Donderdag in Enkhuizen aangehou den de 19-jarige Amsterdammer W die ervan wordt verdacht in de nacht van 8 op 9 September de overval te hebben gepleegd op een oude man. wonende aan de Wester kade in Amsterdam De jeugdige dader verdween met een costuum van het slachtoffer Toen hij werd aangehouden, had hij het gestolen pak nog aan Hij heeft een volle dige bekentenis afgelegd. dan verder gebonden aan allerlei overgangsbepalingen. De Assemblee van de Raad van Europa zal de ko mende dagen uitsluitend in commis sies vergaderen. Volgende week Dinsdag worden de openbare debat ten weer hervat. Engeland zoekt naar compromis over Triëst LONDEN Engeland doet mo menteel pogingen om Italië en Joe goslavië tot een compromis te bren gen en een einde te maken aan het geschil dat reeds jaren tussen beide landen over Triest bestaat. In diplomatieke kringen wordt gezegd dat Eden contact heeft ge zocht met premier De Gasperi en met maarschalk Tito om beiden te overtuigen van de noodzakelijkheid enige concessies te doen. Er wordt op gewezen dat Groot-Brittannië bereid zou zijn het plan om het vrije territoir van Triëst definitief te splitsen langs de huidige zone- grens. te steunen, mits beide par tijen hiermee accoord zouden gaan Eden is momenteel in Belgrado om de kwestie met Tito te bespreken. In het begin van de week heeft hij gesproken met De Gasperi. Amerikaanse conferentie over „koude oorlog" WASHINGTON. De Ameri- kaanse ambassadeurs in de voor naamste West-Europese hoofdsteden en Kennan. de Amerikaanse ambas sadeur te Moskou, komen volgende week Woensdag te Londen bijeen voor een conferentie over de „kou de oorlog" met de Amerikaanse on derminister van Buitenlandse Zaken Bruce. De besprekingen zullen het gehele gebied van de betrekkingen tussen Oost en West beslaan en de wijze, waarop de verbonden landen hun verdedigingsprogramma's kun nen handhaven zonder hun econo mieën te verstoren. Generale Synode nam besluit met grote meerderheid ROTTERDAM. De generale synode der Gereformeerde Kerken heeft Donderdag besloten ook de vrouwen het recht te geven deel te nemen aan verkiezingen van ker kelijke ambtsdragers. Niet minder dan 48 leden der synode stemden er vóór, slechts drie bleken tegen standers. De overwegingen tot deze be langrijke beslissing zijn o.m.. dat „de Schrift duidelijk de eenheid van man en vrouw in Christus leert en aan de vrouw de gaven des geestes niet minder dan aan de man (Advertentie I.M.) Ooit last van Zuurbranden? Geen glas, geen water, geen nare smaak. Simpelweg eén of twee Rennies laten smelten op de tong. Er zijn mensen die nemen Rennies te pas en te onpas maagzuur of niet alleen maar omdat ze ze lekker vinden. Dat hoeft nou weer niet. maar 't is wel plezierig altijd Rennies bij de hand te hebben, voor eigen gebruik of om anderen te helpen. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist. toekent". Daarnaast wenst de sy node „het door God gewilde on derscheid tussen man en vrouw in het verkeer binnen de gemeente evenals daar buiten, gehandhaafd te zien". Zij acht echter het deelnemen van vrouwen aan de verkiezing van ambtsdragers „bij het licht der Schrift geen inbreuk maken op de eerbiediging van dit onderscheid, doch veel meer uitdrukking geven aan de vrijheid en zelfstandigheid van de leden der gemeente van Christus, die aan vrouwen niet min der dan aan mannen toekomt". Eén voorbehoud maakte de sy node: in kerken, waar naar het oordeel van de kerkeraad de in voering van de nieuwe bepaling moeilijkheden zou veroorzaken of om andere dringende redenen be zwaren zou opleveren, behoudt men voorlopig de vrijheid haar nog niet toe te passen. Eervol ontslag aan eerste commies-griffier 2e Kamer DEN HAAG. Aan de eerste commies-griffier van de Tweede Kamer, mr De Neree tot Eabberich is op zijn verzoek op de meest eer volle wijze ontslag verleend in ver band met zijn benoeming bij het parlement der Europese Kolen- en Staal Gemeenschap. (Van een onzer verslaggevers) AAN BOORD VAN DE ORANJE-NASSAU. Drieduizendtwee- honderdvijftig kruideniers en familieleden van kruideniers zijn in de afgelopen drie dagen per bus en per trein naar Hoek van Holland getrokkenom in zes ploegen tien mijl uit de kust te Varen, ter ge legenheid van het tienjarig bestaan van hun in. en verkooporganisatie, de VIVO. Een aardig idee van de VIVO-propagandachcf, de heer A. Borstlap. Haal de kruidenier voor een dag uit zijn winkel en zijn zorgen, en toon hem de weidse grootheid van de zee. Ik ben met een van de ploegen mee geweest. Wij waren met zijn zeshonderdtienen uit Gelderland, Overijssel, en Noord-Holland. Het goede schip „Oranje Nassau" van de maatschappij Zeeland was hele maal van ons. en voor alles was gezorgd. De zeemeeuwen scheerden volgens plan over het water, en de zon schitterde in de diepgroene golven, toen wij, uitgerust met zes honderdtien bonnen voor een gratis glas bier. en evenzovele pillen te gen zeeziekte van moeder VIVO, scheep gingen en als rechtgeaarde Nederlanders onmiddellijk verdwe nen door alle deuren waar boven „verboden toegang" stond. De kapi tein deed na een tijdje zijn deur maar op slot. Hij vond ons alle maal aardig, heeft hij verzekerd, maar het was lastig commanderen als om de vijf seconden zijn deur open ging en weer een nieuw stra lend gezicht hem een recht goede morgen wenste. Toen togen velen van ons met die bierbonnen naar de bar, waar de stemming al spoedig van „Als de klok van Arnemuiden" via „Poes. poes, lijke poes", steeg tot „Ik wjl een ander schatje, ik wil een ander schatje". Daarop voeren wij van hop en heidaar 't zeegat uit. en begon het schip te schommelen, wat een groot aantal zangers naar de railing deed struikelen om die niet meer los te laten, terwijl middels het luidspre kersysteem de stem van de zeevaste VIVO-voorzitter. de heer Jacobse. de dekken vulde met een korte toespraak over het jubilerende VI- VO-schip, dat zal voortgaan, de kleine zelfstandigen veilig door de branding der concurrentie te lood sen. Intussen stonden de overblijven- den bij de boeg met gevelde kij kers en barse zeeroverskinnen de horizon af te speuren. Dat was een hele sensatie, want velen van ons bleken nog nooit de zee ge zien te hebben, laat staan haar be varen Ja. er was zelfs een achten dertigjarige dame die nog nooit uit haar geboortestreek, de Gelder se Achterhoek, was weg geweest. Ik heb haar daar over aangespro ken. De reden dat ze nooit haar ge boortestreek had verlaten was. dit dit nooit in haar was opgekomen, zei ze. En een streekgenoot van haar, die ook voor het eerst de zee zag. zei bleekjes: „O ik wou dat ik 'm nooit gezien had." Intussen geloof ik uit naam van allen te spreken als ik u zeg dat het een heerlijke dag is geweest. En als uw VIVO-kruidenier wat pein zend achter de toonbank staat, dan weet u waarom dat is. Hij heeft de zee gezien. De jongste modekoning van de wereld is gisteravond in ons land aangekomen Het ts de twintig jarige Roberto Capucci met zijn mannequins uit Italië. Een dezer dagen zal de jonge ster op mode gebied, in Amsterdam een show geven. GENEVE. De Belgische rege ring heeft een bedrag van 40.000 dollar beschikbaar gesteld voor 't noodfonds van de hoge commissa ris der V.N. voor de vluchtelingen. De minister van Buitenlandse Za ken van Australië. Casey, heeft Donderdag bekend gemaakt, dat zijn land 20.000 pond sterling zal bijdragen voor het hulpfonds. In antwoord op de door de Hoge Commissaris voor vluchte lingen van de Verenigde Noties, mr G. J. van Heuven Goedhart, uitgeoefende critiek, heeft Don derdag het bureau voor Weder zijde Bijstand medegedeeld, dat de 4.3 millioen dollar, die beschikbaar zijn gesteld voor de vluchtelingen alleen gebruikt zullen worden, wanneer de bestaande organisaties door financiële moeilijkheden te kort schieten. JERUZALEM. Twee leden van het Israëlische kabinet zijn afge treden op grond van een verschil van mening met de regering over militaire dienst voor vrouwen. De orthodox-Joodse ministers beschou wen militaire dienst van vrouwen als een bedreiging van de kuisheid. De socialistische minister-presi dent Bon Goerion heeft tot nog toe bij wijze van compromis dienst plicht van vrouwen in de landbouw of in andere belangrijke werkzaam heden in plaats van legerdienst goedgekeurd Men verwacht, dat de regering tengevolge van dit meningsverschil ten val zal komen. Haar meerder heid in het parlement is vermin derd tot vijf stemmen. Tijdens de sluiting van de emigra tiecursus in de Landbouwhuis- htmdschool te Venray vertelde ko ningin. Juliana over haar bevin dingen in Amerika. De cursisten waren vol aandacht. Kraft voorzitter van NATO-Raad PARIJS. De Canadese minister van Buitenlandse Zaken. Pearson, heeft Donderdag het voorzitterschap van de Noord-Atlantische Raad overgedragen aan zijn Deense ambtgenoot Ole Bjoern Kraft. In zijn rede als voorzitter zei Kraft, dat het niet verstandig zou zijn, in dien de landen van de Noord-Atlan tische verdragsorganisatie hun krachten alleen aan de verdediging besteedden. Een doelmatige verde diging kan alleen worden opge bouwd, indien de economische en sociale basis in goede orde is, aldus Kraft. (Advertentie I.M.) r&K Stuurman zou hebben gestolen op zinkende kustvaarder GRONINGEN. De stuurman van de Groninger kustvaarder „Peto" is aangehouden, omdat hij diefstal zou hebben gepleegd op het zinkende schip. Op 22 Augustus liep de „Peto" bij het lichtschip „Terschellingerbank" op een mijn. Het schip begon te zin ken. De kapitein, diens vrouw en een paar jongens sprongen in de sloepen, de stuurman en enkele andere be manningsleden bleven nog op de boot totdat hun positie zó hachelijk werd. dat ook zij van boord moesten. De stuurman zou zich toen een fototoe stel en een chronometer van de kapi tein hebben toegeëigend. DEN HAAG. Gedurende het jaar 1953 zal de opbouw van de kinderpolitie bij het corps rijks politie worden voortgezet, zo wordt in de Memorie van Toe lichting van de begroting van Justitie medegedeeld. De minister is voornemens binnenkort over te gaan tot de plaatsing van nog enkele vrouwelijke officieren, zo dat dan bij alle vijf gewesten een op het gebied van de kinder politie leiding gevende vrouwe lijke kracht aanwezig is. Bij de samenstelling van de begroting is uitgegaan van een aantal gedetineerden gedurende 1953 van 7000 (vorig jaar 6600), waarvan 6250 (vorig jaar 5600) criminele en 750 (vorig jaar 1000) politieke gedetineerden. Het aan tal criminele gedetineerden be weegt zich sinds Maart 1951 in stijgende lijn. Mede in verband met de huidige economische om standigheden wordt verwacht, dat dit aantal verder zal toenemen. NEW YORK. Minister Beven is Donderdag per vliegtuig in New York aangekomen om zijn zaken als directeur van het Internationaal Monetair Fonds af te wikkelen. Op 30 September zal hij weer naar Nederland vertrekken. (Aduerfentie I.M.) Publicatie van radio programma's nog steeds twistpunt LEEUWARDEN. „De on\roep- verenigingen voeren strijd tegen een hardnekkige schim van het verle den, nl. liet drukkorsprivilcRe, dat zich heeft ontwikkeld tot een per soonlijkheidsrecht", zei Donderdag voor het Hof mr B P. v d Veen in zijn pleidooi voor het Mcppeler „Nieuwsblad", dat verboden werd radio-programma's te publiceren. De Asser rechtbank heeft destijds de vordering van de omroep-verenigin- gen toegewezen. Mr v. d Veen meende, dat de stel ling niet houdbaar is. dat de auteurs wet dwingt alles, wat gedrukt is, te beschermen Hij vroeg de vordering van de omroepen af te wijzen, omdat z.i. het publiceren van radio-pro gramma's geen nieuwspublicatie is. Voor de omroepverenigingen vroeg mr Witteveen onverzwakte toepas sing der auteurswet. Arrest over acht weken. Procureur-generaal wil straf van 4 jaar handhavenverdediger pleit clementie (Van een onzer verslaggevers) ARNHEM. Op bevel van het Gerechtshof zijn over Manus Oly (de bekende inbreker-uitbreker) drie psychiatrische rapporten uitgebracht: door dr Dubois uit Zutphen, prof Baan uit Utrecht, en dr Hartsuiker uit Avereest. De procureur-generaal zag in deze rapporten geen aanleiding tegen Oly een andere straf te requireren dan de rechtbank m Zutphen hem had opgelegd: vier jaar gevangenisstraf met aftrek en ter beschikking stelling van de regering. Het rapport van prof. Baan werd op de zitting gedeeltelijk voorgele zen. „Ten tijde van het plegen van de feiten had verdachte een zieke lijke stoornis van de geestvermogens, zodat diefstal hem slechts vermin derd mag Avorden aangerekend" staat er o a. in. De man moet vol gens het rapport geruime tijd uit de maatschappij; hjj moet een vak leren. „De bedoeling is om U de kans te geven van het leven, dat U tot nu Zestig-duizend kilo ging de grens over, verpakt in vijf pantserwagens (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Eén der grootste smokkelzaken van de laatste jaren kwam Donderdag in behandeling voor het Gerechtshof. Een smokkelaars bende onder leiding van een Belg bracht enige tijd geleden in vijf pantserwagens zestigduizend kilo boter over de grens. Toen een defecte lege wagen bij Hulst (Zeeland) werd aangetroffen kwam er langzaamaan licht in deze zaak. Zo konden Donderdag twee Zeeu wen voor komen. Zeven maal is de 22-jarige chauffeur G. A. van O. uit Vogelwaarde met boter over de grens geweest. De rechtbank in Middelburg gaf hem een jaar en in hoger beroep luidde de eis thans bevestiging van deze straf. Eveneens bevestiging var» de straf werd geëist tegen de 28-jarige melkbezorger P. J M A. uit Hulst, die in Middelburg ook een jaar kreeg. Ook bleef de procureur- generaal voor verbeurt-verklaring van de 5000,- A 's aandeel in (Advertentie I.M.) GCOISTU.IEC8D »E8 tl!EB 7A* Uitbreiding van Binnen landse Veiligheidsdienst DEN HAAG. Voor de Bin- nenlandse Veiligheidsdienst wordt cok voor het jaar 1953 nog enige uitbreiding noodzakelijk geacht, hoewel in mindere mate dan dit in vorige jaren het geval is ge weest. zo wordt opgemerkt in de memorie van toelichting bij de begroting van Binnenlandse Za ken. De huidige kritieke omstan digheden maakten een verhoging van de post geheime uitgaven noodzakelijk. de smokkelhandel die bij zijn arrestatie in beslag zijn genomen. Twee veehandelaren, die meer dan honderdduizend kilo boter vervoerd of in voorraad hadden, kwamen vervolgens voor het Hof. Dc 27-Jarige Hulstcnaar M. J. A. H. P. zei, dat de door hem ver voerde boter niets met smokkel had uit te staan, maar In een van zijn auto's ont dekte dc politie vijf geheime bergplaat sen. Hij was veroordeeld tot 4Va maand, waarvan zes weken voorwaardelijk. De procureur-generaal eiste negen maanden onvoorwaardelijk. J. P 's vader, de veehandelaar H. B. P. uit Hulst, op wiens terrein alle boter werd opgeslagen, was veroordeeld tot ƒ25.000. Hij hield echter staande dat hU van de gehele zaak niets had geweten. De procureur-generaal vond zijn ver weer niet erg geloofwaardig en eiste 40 000 boete. De raadsman vroeg vrijspraak b(j ge brek aan bewijs. In de Tweede Kamer Begrotingsdebatten waarschijnlijk op 4 November (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Op 4 November zullen vermoedelijk in de Tweede Kamer de algemene politieke be schouwingen over de rijksbegro ting 1953 beginnen. Vóór die tijd zullen waarschijnlijk geen prin cipieel belangrijke wetsontwerpen in openbare behandeling worden genomen. Men wil daarmee, naar de voorzitter mr Kortenhorst mee deelde, wachten totdat met de re gering van gedachten zal zijn ge wisseld over de grondslag van het nieuwe kabinet Men meent, dat dit het beste kan geschieden nó schriftelijke voorbereiding, aan de hand van de eerste hoofdstukken der begroting. toe hebt vergooid, nog iets te ma ken," zei dc president tot Oly. Toen nam de procureur-generaal requisitoir: „Deze man is voor mij, ondanks de rapporten, een doodge wone misdadiger. Gezien het grote aantal misdrijven dat hij heeft ge pleegd 25 is de straf, hem op gelegd door dc rechtbank, ongetwij feld juist De raadsman van Oly. mr dr F X. Schaepman, achtte het onbegonnen werk tegen de terbeschikkingstelling te argumenteren. Hij ging de vier jaar gevangenisstraf te lijf „De vo rige keren heeft mijn cliënt nooit meer dan twee jaar gekregen. Nu is hij gedeeltelijk ontoerekenbaar ver klaard en tóch wordt zijn straf ver dubbeld. Ik vraag clementie. Hoog stens twee jaar gevangenisstraf." Manus Oly had het laatste woord. „Het is een hoop straf," zei hij „Ik heb zelf gevraagd om een rapport, omdat ik meende dat ik iets man keerde „Uitspraak over veertien dagen," zei de president W inkelierster slachtoffer van complot; uit cassa 1000,ontvreemd MAASTRICHT. Een winke- lierster werd dezer dagen door een onbekende aan de telefoon bij de buren geroepen. De man hield haar enige tijd aan de praat Toen zij weer in de winkel kwam, bicek duizend gulden uit dc kassa ver dwenen te zijn Vermoedelijk is zij het slachtoffer van een complot. DE roman „Met groot verlof" tracht iets weer te geven van de moei lijkheden. waarvoor de Nederland se soldaten na ccn soms jarenlang ver blijf in Indonesië bij hun terugkeer kwamen tc staan. Het pad van vier jonge landgenoten Ls door dc auteur A. C. tic Gooyer gevolgd de luitenant, die het hier niet uithoudt cn tekent voor Korea, de boer. dlc evenmin rust vindt en emigreert dc chauffeur, die spoedig weer aan een normaal bestaan gewend is: en dc zwaarverminktc, die het wel heel moeilijk heeft Opmerkelijk ls dc suggestie van de schrijver als zouden dc Nederlandse ooriogsgewonden van de officiële in stanties een behandeling ondervinden, die ver beneden de maat is. Niet steeds overtuigt deze roman; te fragmentarisch zijn daarvoor de bele venissen van de oud-mllitalren vcr'"M Indoncsic-gangcrfi zullen er echter veel van hun eigen ervaringen in terug vin den. Het boek bevat, talrijke foto's uit Indonesië, Nederland on Korea Uitgave Boxch en Keunlng N.V. te Baarn; prijs f 5.40 AANKONDIGINGEN In een ononderbroken stroom vaak te weinig opgemerkt verschijnen er bij de Wcrcldhililiotthcck te Amsterdam jn de reeks „De Wcreldhoog"' goedkope zeer goed verzorgde nieuwe- en her drukken van vertalingen van dc grote meestcrs van de wereldlitteratuur Onlangs bereikten oas in deze reeks dc 14e druk van Andreas Latrko's ver halen uit de eerste wereldoorlog „Men sen in de Oorlog". Bernard Shaw'* „Mevrouw Warren's Bedrijf" (derde druk) en dc eerste druk van ..Doebrowskl" door Alexander PoesJ- kln (prijs per deel t 2.2b).

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3