Amerikaanse olie-expert gaat Perzië helpen Offensief op grote schaal in Indo-China verwacht Heide bij Ede gedoemd om te verdwijnen? Fel verzet tegen inpoldering van de Biesbosch Uitstekende ijfde inzet finale klasse Stilleggen van raffinaderijen is een wereldtragedie Fotograaf overvallen in Rotterdam E. Kamerbeek onder grote belangstelling ten grave gedragen Uitslag Fakkelrallye Bayeux-Eindhoven Banden van bus in beslag genomen Trein bij Hamburg uit de rails: acht doden Oostelijke korfbal clubs uit KNKB VI Reeds zes doden bij „Hold Fast" Meisje na val uit raain overleden Winst voor beide ,,Amersfoort"-teams? Vrijdag 19 September 1952 Pure Alpaca Lama (een kostbaar bezit) Hef exclusieve artikel voor het a.s Najaar- en Winterseizoen 19S2-S3 cn nog heel lang daarna. Alpaca Lama it een natuurproduct De Lama komt uit het Andes en Himalaya gebergte en is om de fijnheid en lengte van baar haren zeer gezocht. Zij geven maximum warmte en wegen zo licht als een veertje (fealherlighjiy Doerlf Invto A1pac» Ltm#-mantalt w*r4«n, enéer d« Internationaal beieKarmda naman „FaalKar» light. Hymalaya an lampace" door lampa var- kocht, lampa heeft da goho'a (orterlng lange, half langa an karta lama-mantab la da prljien AMSTERDAM - ROTTERDAM - ElNOHOVPW ARNHEM - lilDÊN HAABUEH tfntECHT TEHERAN. „Het stillef ren van de frote raffinaderijen In Teheran Is een wereldtragedie. Ik kan geen wonderen doen. doch ik aal op bescheiden schaal meewerken aan het weer op gang brengen van de zaak," zo deelde de Amerikaanse olledesknndige Jones mee in een te Teheran uitgegeven rapport. Zgn maatschappij, de Cities Services OU Cy. te New-York, zal Perzië helpen technici uit Europa en Amerika te werven. Jones verklaarde gedurende zijn verblijf in Teheran geen contracten voor levering van Perzische olie aan Amerikaanse maatschappijen te hebben gesloten. De aan Perzië te verschaffen hulp i is, volgens Jones, geheel in over eenstemming met de Perzische wet op de nationalisatie van de olie-in dustrie. Er is geen sprake van dat hij een functie in de bedrijfsleiding krijgt. Hij is van oordeel, dat er in de toekomst een afzetgebied voor Perzische ruwe olieproducten in Amerika zal zijn. In de eerste tijd echter verwachtte hij, dat weinig Amerikaanse ondernemers pogingen zouden doen om Perzische olie te verschepen, „omdat er geen over schot aan tankschepen is". Hij was verder van oordeel, dat er zelfs zonder een regeling tussen Perzië en de „Anglo-Iranian" wel ■wat olie naar Amerika zou gaan. Het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft daarop bekend gemaakt, dat Groot-Brittannië alle „practisch uitvoerbare" maatrege len zal treffen om de verkoop van Iraanse olie te blokkeren. De nieuwe Perzische ambassadeur in Washington. Saleh, heeft Donder dag de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken. Acheson. me degedeeld. dat de economische toe stand van zijn land critiek is. Zon der hulp van de V.S. zou de toe stand buiten de macht van de vrije wereld kunnen geraken. Een Perzische regeringswoord voerder te Teheran heeft verklaard, dat binnen twee dagen de Perzische tegenvoorstellen aan Engeland oyer- handigd zullen worden. Het betreft hier de tegenvoorstellen op het plan van Churchill en Truman. Daders onmiddellijk in hun kraag gegrepen ROTTERDAM. Twee bankwer kers uit Schiedam hebben Donder dagmiddag in een foto-atelier aan de Dordtselaan getracht een overval te plegen. Het is de politie gelukt de jongemannen te arresteren. De Schiedammers kwamen de win kel van de fotograaf binnen en vroe gen hem een foto van hen te nemen.. De fotograaf nam de mannen mee naar zijn atelier, dook achter zijn toestel en deed de zwarte doek over zijn hoofd. Nauwelijks was dit ge schied of de mannen begonnen hem met gummistokken te bewerken.. Het slachtoffer schreeuwde hard, waarop de overvallers de benen namen. Enige rechercheurs, die toevallig voorbijkwamen, grepen de Schie dammers in de kraag. STUTTGART. In de omge ving van Stuttgart is een Ameri kaanse jachtbommenwerper van het type „Thunderjet", die deel nam aan de „oefening-Equinox", neer gestort. De piloot kwam om het le ven. LEUSOEN Uitgeleide gedaan door familie, vrienden en een grote schare be langstellenden is Donderdagmiddag op de Nederlands Hervormde Be graafplaats „Oud-Leusden" te Leus den het stoffelijk overschot van de wijlen jachtopziener E. Kamerbeek ter aarde besteld. De baar werd gedragen door jachtopzieners e» tuinpersoneel van het Landgoed „De Boom", waar de overledene niet minder dan 54 jaar heeft gewerkt en gewoond en ook nu zelfs na zijn pensionering in 1940 is blijven wonen. Aan de groeve werd het woord allereerst gevoerd door jkh. A. J. van Geen. rentmees ter van het Landgoed „De Boom", die de overledene kenschetste als een plichtsgetrouw iemand en hem dan ook thans, namens de vroegere werkgevers, de laatste eer bracht. Namens de Nederlandse Vereni» S'ng van Jachtopzieners, afdeling trecht en 't Gooi, werd het woord gevoerd door de Kapitein der Rijks politie Jkh. B. A. de Beaufort, die er aan herinnerde hoe voor jaren terug de thans overledene één van de oprichters van deze vereniging is geweest en haar belangrijke dien sten heeft bewezen als lid en be stuurder. Wijlen E. Kamerbeek werd hier de laatste eer gebracht namens vele honderden collega's. Ds P. Hofstede. Ned. Hervormd predikant te Leusden wees na het lezen van Ps. 23 op het verganke lijke van het leven en liep in grote trekken het leven van de overlede ne door. Met het ter aarde bestel len van E. Kamerbeek is niet alleen een stukje historie uit Leusden, maar vooral van het Landgoed „De Boom" verdwenen, aldus deze pre dikant. Na nog gewezen te hebben op de goede zorgen die een doch ter aan de overledene heeft besteed, werd de rij der sprekers gesloten door een zoon van de overledene, de heer E. Kamerbeek Jr., die in het bijzonder Jkh. Van Geen, Jkh. De Beaufort en ds Hofstede dank bracht voor de troostende woorden, doch ook verder alle aanwezigen bewogen dankte voor de grote be langstelling. Kleine zonden Op verzoek van de Utrechtse po litie is een inwoner uit deze ge meente. de heer A. B. aangehouden en naar Utrecht overgebracht, waar hij inmiddels aan de Officier van Justitie is voorgeleid wegens ver moedelijke verduistering van een paard. Een te Amersfoort op 1 Septem ber j.L ontvreemd herenrijwiel is in deze gemeente gevonden en ter beschikking van de Amersfoortse politie gesteld. Een uit „Zon en Schild" ontvluch te persoon werd te Leusden door de politie aangehouden en naar de richting teruggebracht Dierenbescherming gaat actie voeren tegen stierengevechten DEN HAAG In de eerst- komende bestuursvergadering van de Wereldfederatie voor Dierenbe scherming zal als één der belang rijkste punten op de agenda wor den geplaatst het beramen van middelen om een einde te maken aan de stierengevechten, die in bepaalde landen nog in zwang zijn. EINDHOVEN. De uitslag van de vierde Fakkelrallye Bayeux- Eindhoven is: 1. H. W. M. v. d. Meulen (Eindhoven) en J. G. Smul ders (Breda) met Porsche 227 straf- punten; 2. C. Marx (Amsterdam), J. Brunt (Hilversum), W. C. Niemoel- ler (Amsterdam) met Ford 249 straf punten; 3. J. G. J. Ligtvoet (Eind hoven), C. Verlaan (Breda), A. Prin sen (Nuenen) met Jowett Javelin 257.2 strafpiinten. Clubteams: 1. De Kempenrijders 830.4 strafpunten; 2. R.A.C. West 1043 strafpunten. Merkenteams: 1. Ford 1917 straf punten; 2. Hillman 3091.2 strafpun ten. Damesteams: 1. Mevr. Schermer- Versteegen en mevr. Leenen-Van Stein Callenfles (Nijmegen) met Sunbeam Talbot 80L7 strafpunten; 2. mevr. C. C. Janssen (Tilburg), mevr. J. v. d. Meerakker (Eindho ven) en mevr. M. van Rooy (Eind hoven) met Peugeot 1392 strafpun ten 3. mevr. G. G. van Puyen- broek-Vroom (Hilvarenbeek) en mevr. A. J. M. Goedemans (Laren) met Lancia 1839 strafpunten. Beste buitenlandse prestatie: G. Mercader, Bayeux (F.) en M. Flau- vel, Balleroy (F.) met Delahye, 378 strafpunten. De beste prestatie voor echtparen: G. Th. v. d. Werff en mevr. J. H. v d. Werff-Drn Hartog (Den Haagt met Volkswagen 281 strafpunten. Enorme voorraden oorlogsmateriaal aangevoerd HANOI Verwacht wordt dat de oorlor in Indo-China omstreeks midden October in volle hevigheid zal oplaaien. Welke party het eerst zal aanvallen dient te worden afge wacht, maar het valt niet te be twijfelen, dat sowel de strijdkrach ten van de Franse Unie als de com munistische Vletminh zich gereed maken voor belangrijke operaties. Buiten het voornaamste bolwerk van de Franse verdediging de Delta in de Rode rivier in Noord- Indochina hebben de troepen van Ho Tsji Minh zich opnieuw gegroepeerd en oorlogsmateriaal en voorraden opgestapeld, die zij gro tendeels uit communistisch China ontvangen. Op dc delta wordt de gevechtskracht van de Fransen steeds groter door de ononderbro ken toevloed van grote hoeveel heden strategische goederen uit de V.S. Tegen het einde van September of in het begin van October zullen naar verwacht wordt de zware tropische regens, die sinds einde Juni geheel Noord-Indochina heb ben gestriemd, ophouden. Dat be tekent dat het weer opnieuw gun stig zal worden voor gevechten op grote schaal. Bij de Fransen schijnt niemand zich zorgen te maken over een eventuele gTOOtoffensief van de Viet Minh. De Fransen zouden er in tegendeel mee ingenomen zijn, als Ho Tsji Minh zou besluiten het grootste deel van zijn vijf of zes divisies buiten de delta voor een grote stoot in te zetten. Met hun superieure bewapening zouden zij dan wellicht de Viet Minh een be slissende klap kunnen geven. Het is echter mogelijk, dat de Vlet Minh deze herfst beter partij zal geven, de hoeveelheid oorlogsmate riaal en andere voorraden, die zij Ongeluk op Aalsmeerweg: AMSTERDAM. De rechter commissaris, die belast is met het onderzoek naar het busongeval op de Aalsmeerweg te Amsterdam, op Zaterdag 6 September, waarbij drie wielrijders om het leven kwamen, heeft, nadat deskundigen op de plaats van het ongeluk uitvoerige proeven hebben genomen, de bus van Maarse en Kroon vrijgegeven, doch de banden in beslag laten ne men. Te zijner tijd zal de officier van justitie beslissen of er termen zijn om over te gaan tot het instellen van een strafrechtelijke vervolging. HAMBURG. Een Duitse foren sentrein is met een snelheid van 50 kilometer per uur gistermorgen bU het hoofdstation van Hamburg uit 4e rails gelopen. Tenminste acht personen werden gedood en meer dan 3d ernstig gewond. De trein ontspoorde bij het bin nenrijden van het hoofdstation. Brandweerlieden werkten koorts achtig met snijbranders om de om hulp roepende gewonden en de do den te bevrijden. uit China ontvingen, bedroeg naar schatting gemiddeld 1000 ton per maand. Voorts bevinden zich bij de Viet Minh naar schatting 10.000 Chinese militaire adviseurs cn technici om hen te leren hoe zij tegen de Fransen de beste resul taten kunnen bereiken. SOEST „De Vriendschap"- kampioenschappen 1952 De kampioenschappen van de postduivenvereniging „De Vriend schap". voor het seizoen 1952. wer den door de volgende leden be haald: Oude duiven: Vitesse. Hokkam- pioenschap: 1. R. Koster 478,91 p.; 2. G. Sukel 455.20 p.; 3. Th. de Muijnck 448,13 p. Vitesse. Duifkampioenschap: 1. R. Koster met H '51 1008932 422.81 p.; 2. W. Nieuwenhuis met H '51 1013371 277.30 p.; 3. G. H. v. d. Broek met H '51 1013662 248,36 p. Aangewezen kampioenschap: 1. R. Koster 342.81 p.; 2. G. Sukel 259,32 p.; 3. Jac. Stalenhoef 233,33 p. Midfond. Hokkampioenschap: 1. R. Koster 358,53 p.; 2. Jac. Stalen hoef 358,89 p.; 3. C. Dijkman 322,89 P- Midfond. Duifkampioenschap: 1. R. Koster met H '51 1013476 280.51 p.: 2. Jac. Stalenhoef met H '49 212375 261,50 p.: 3. W. Nieuwen huis met H '50 1044827 249,28 p. Aangewezen kampioenschap: 1. R. Koster 229,98 p.; 2. G. H. v. d. Broek 183,52 p.; 3. Jac. Stalenhoef 155,19 p. Fond. Hokkampioenschap: 1. R. Koster 379,29 p.; 2. W. Nieuwenhuis 341.92 p.; 3. C. Dijkman 239.43 p. Fond. Duifkampioenschap: 1. C. Dijkman met H 48 276747 293,23 p.; 2. G. H. v. d. Brock met H '50 1044927 284,17 p.; 3. W. Nieuwenhuis met H '50 1044827 228.32 p. Aangewezen kampioenschap: 1. G. H. v. d. Broek 284.17 p.; 2. C. Dijkman 213.23 p.; 3. Jac. Stalen hoef 156,67 p. Totaal: Aangewezen kampioen schap: 1. R. Koster 609.29 p.; 2. G. H. v. d. Broek 557,51 p.; 3. Jac. Stalenhoef 545,19 p. Jonge duiven: Hokkampioenschap I. W. Nieuwenhuis 571,44 p.; 2. G. Sukel 479.70 p.; 3. E. van Daatse- laar 468.76 p. Duifkampioenschap: 1. W. Nieu wenhuis met H '52 793963 280.51 p.: 2. G. Sikkel bein met H '52 794447 261,50 p.: 3. R. Koster met H '52 794311 249,28 p. Aangewezen kampioenschap: 1. G. Sukel 208.31 p.; 2. W. Nieuwen huis 190,73 p.; 3. J. Gaasbeek 184,52 p. Generaal kampioen: 1. W. Nieu wenhuis 1675.68 p.: 2. R. Koster 1674,78 p.; 3. G. Sukel 1273.94 p. Paleis Rijwiel-Puzzlerit A.s. Zaterdagmiddag organiseert de personeelsvereniging van het Kon. Paleis Soestdijk wederom een rijwiel-puzzlerit, als laatste in dit seizoen. Deelneming is voor een ieder mogelijk. Het parcours loopt door de bossen van het Kon. Do mein, zodat ieder deelnemer in de gelegenheid is, het schone daarvan te bewonderen. De start heeft plaats om 2.30 uur bij dé „Oranje boom", het kruispunt Soestdijk- Hilversum-Baarn-Amsterdam. Schitterende prijzen zijn uitge loofd. terwijl deze rit ook geldt voor de Kampioensbeker 1952. OVERTREDING ARBEIDSWET Tegen een tweetal werkgevers werd proces-verbaal opgemaakt, daar zij geen arbeidslijst op hun bedrijf aanwezig had. Vliegdennen vormen bedreiging voor een prachtig stuk natuurschoon (Van on^e correspondent) EDE. De vela honderden hectaren grote heide te Ede is tot ver dwijnen gedoemd als er niet tijdig maatregelen worden genomen. Door de groei van jaarlijks duizenden nieuwe vlieadennen dreigt binnen enkele decennia een algehele bebossing. Ook Dit werd Donderdagmorgen opge merkt tijdens dc jaarlijkse buurt- spraak van de buurt EdeVeld huizen. waarvan het ontstaan zich in het grijs verleden verliest, doch die tenminste al tien eeuwen oud is. Vroeger was de buurt een machtig bestuurslichaam maar zelfs in deze tijd doet zij door haar rechten en privileges haar invloed nog gelden. Eertijds zorgden de grazende schapen voor verjonging van de heide en voor het verwijderen van de opschietende vliegdennen. Maar de witgewolde kudden zijn reeds lang verdwenen. Er is te Ede al eens een proef genomen met het afbranden van een stuk heide. Een goede methode, die dan ook het ge wenste resultaat opleverde, maar die voorlopig wel niet herhaald zal worden. Want de initiatiefnemers een paar man hadden gere kend op medewerking van de bur gerij. Deze liet echter verstek gaan zodat zij gedwongen werden alleen alle verbrande dennen op te ruimen. Nu zullen evenwel enkele geërf den de mogelijkheden onderzoeken, die er zijn om de heidevelden te behouden. Gedacht wordt ook aan het samenbrengen van een nieuwe kudde schapen. Winst slechts 1000 h.a. nieuwe grond; kosten bedragen tientallen millioenen DORDRECHT. De „Contact-commissie voor natuur- en landschaps bescherming" is fel gekant tegen inpoldering van de Biesbosch. „Het is niet uitgesloten, dat deze drooglegging binnen twintig jaar een overbodig werk zal blijken", meent zij. Haar berekeningen luiden, dat de Biesbosch hoog stens duizend h.a. nieuw land kan opbrengen, waar tegenover staat verlies van een belangrijk recreatie-gebied vooral voor Zuid-Holland van grote betekenis en het verloren gaan van de riet- en griendcultuur, die jaar lijks nog vele deviezen oplevert. Al deze bezwaren kwamen Don derdag scherp tot uiting op de pers conferentie. die de Commissie had belegd. „Wij zijn er niet in de eerste plaats op uit een zeldzame flora en fauna te beschermen. Wij zijn bereid terug te treden voor andere grote belangen, maar voor het behoud van de Biesbosch in zijn huidige vorm zullen wij verbeten blijven vechten, zolang de voorrang van die andere belangen niet duidelijk zijn aange toond," zei de secretaris mr H. P. Gorter. In een uitvoerig, met vele cijfers ver duidelijkt betoog, heeft dr. C. van Rij singe de bezwaren toegelicht. Hij be rekende, dat de Biesbosch een opper vlakte heeft van 9000 h.a., waarvan nu reeds 6200 h.a. bouwland zijn. Verder zijn er 1000 h.a. griendland en 1000 h.a. rietgorzen. De rest is water cn slikken (aangeslibde gronden». Bij inpoldering wil men 600 h.a reserveren voor recrea tie, 700 h.a. zijn nodig voor twee dorps kernen en wegen. 100 h.a. voor slikken en 400 h.a. voor boezemwateren. Slechts 1000 h.a. blijven er over voor landaan winning. Er kunnen dus maximaal 25 nieuwe landbouwbedrijven komen. En wat de kosten betreft verklaar de dr Rijsinge, dat die aanvankelijk waren begroot op 50 a 60 millioen. ,Nu zijn ze echter met tientallen mil lioenen gestegen. De nieuwe grond wordt dus veel te duur." zei hij. Van veel verder strekkende bete kenis achtte dr Rijsinge de afsluiting van de zeegaten langs de Nederland- Vergadering Soester Winkeliersvereniging Donderdagavond had in De Gou den Ploeg een druk bezochte leden vergadering plaats van dc Soester Winkeliersvereniging, welke onder leiding stond van de heer C. J. Schaddelee. Bij de ingekomen stuk ken stelde de heer D. Waal voor te proberen bij verordening te laten vaststellent dat bij hot verkopen in gesloten tijd, niet alleen de win kelier, doch ook de koper strafbaar is. Het voorstel werd verworpen. Het belangrijkste punt was wel de a.s. St. Nicolaas-actie. die het vori ge jaar zeer goed geslaagd is. Na enige discussie werd beslóten een grote St. Nicolaas-actie op touw te zetten, een zg. Bonnenactie. met meer prijzen, terwijl tevens werd besloten dat St. Nicolaas feestelijk zou worden ingehaald. De onlangs gehouden „Bruids week", met meerdere feestelijk heden is buitengewoon goed ge slaagd. Ondanks de hoge uitgaven, kon de penningmeester een voor delig saldo van f 266.34 noteren. Ovèr het punt „verplichte och tend- of middagsluiting" werd hef tig gediscuseera. Er werden voor stellen ingediend, die ook weer werden ingetrokken, met als eind resultaat, dat a.s. Donderdagavond opnieuw zal worden vergaderd waarbij de Middenstandsorganisa ties zullen worden uitgenodigd. RUIT INGEGOOID In de Torenstraat stond een groepje jongens, die met kastanjes aan het gooien waren. Plotseling sneuvelde een grote spiegelruit. De benadeelde haalde er de politie bij. doch het zestal ontkende. Toen uit eindelijk de dader niet kon worden aangewezen, werd besloten. dat ieder een zesde portie zou betalen, zodat een nieuwe ruit kon worden ingezet. se kust. die verzilting der Zuid-Hol landse wateren kan tegengaan en o.m. daardoor de industrialisatie zal bevorderen. Het aandeel dat inpol dering van de Biesbosch bij de regu lering der waterstanden heeft zinkt z.i. daarbij in het niet. Verleden jaar is er in de Ooste lijke korfbalwereld een conflict ontstaan tussen de clubs uit de le klasse Oost-B en de Korfbalbond over omslag van reiskosten over alle Oostelijke le klassers. Dat con flict is toen opgelost doordat de KNKB een subsidie toekende, doch thans zijn er weer, en om dezelfde redenen, moeilijkheden ontstaan. Oost-B is niet van plan bij te dra gen in de reiskosten voor de clubs in Oost-A, die veel verdere reizen moeten maken dan de B-clubs. Dit heeft tot gevolg gehad dat de clubs Mercedes, Wilskracht, EKCA. Oost-Arnhem en Onder Ons thans officieel uit de KNKB zijn getre den en een onderlinge competitie willen gaan houden. Zij hadden eerst aan de bond gevraagd zich in de Gelderse Korfbalbond te mogen terugtrekken, doch dit is gewei- gord. Het bondsbestuur zou alsnog tot een compromis willen komen. Blokland aan kop Na de inspanning om in dc voor wedstrijden te kunnen doordringen naar de eindstrijd, zijn de acht fi nalisten van de vijfde klasse van het Eiljartdistrict „Eemland" Don derdagavond de grote strijd om de kampioenstitel begonnen. Dit bete kende tevens de inzet van een zeer uitgebreid wedstrijdprogramma voor de competitie 1952-'53 van dit dis trict. De belangstelling voor deze eerste kampioensfinale was zeer groot en de vele beschikbare plaatsen in ca fé-restaurant „De Schouw" te Soest, waar deze eindstrijd tot en met Zondagavond wordt gehouden, wa ren tot de laatste bezet. Het prettige interieur en het goe de materiaal, alsmede de belangstel ling, waren ongetwijfeld een stimu lans voor de spelers, die dan ook, voor deze klasse, zeer goede resul taten bereikten. Mochten deze in dit vierdaags tournooi blijven zoals zij zijn begonnen, dan ziet het er beslist naar uit dat de grootste helft van de spelers promoveert naar de vierde klasse. De heer C. Mörsing, voorzitter van de biljartvereniging „De Schouw", die met de organisatie is belast, hield een prettige toespraak, waarin hij tevens de beste wensen overbracht van de voorzitter van het district „Eemland", de heer R. Stalenhoef, die momenteel in het Sint Elisabeths Gast- en Ziekenhuis vertoeft Besloten werd de heer Sta lenhoef een telegram te zenden van de volgende inhoud: „Bij aanvang finale 5e klas wensen deelnemers en organisatie U een spoedig alge heel herstel." Het tournooi werd ingezet met de partij VatGroenesteyn. Laatst genoemde „draaide" goed en had niet veel moeite zijn clubgenoot een nederlaag te bezorgen. Blokland speelde tegen Voskuilen een uitste kende partij, die hij in 27 beurten INBRAAK OPGEHELDERD In de nacht van 11 op 12 Augus tus 1952 werd ingebroken in een villa aan de Vredehofstraat. Alle nasporingen bleven vruchteloos. Deze week werd echter de beruch te Amsterdammer S. te Voorscho ten aangehouden, waarbij bleek, dat hij zich aan de inbraak te Soest had schuldig gemaakt. ONTVLUCHTE AANGEHOUDEN Een ontvluchtte uit de Rijks werkinrichting te Veenhuizen, die nog 8% maand brommen te goed haa, werd te Soest aangehouden, waarna hij op transport is gesteld naar Veenhuizen. uitmaakte. Buitendijk trof een uit vorm zijnde Stolk tegenover zich en kon gemakkelijk winnen. De partij tussen Overeem en Geyten beek was zeer spannend en eerst in de laatste beurten kon Overeem zijn zege veilig stellen. Groenen- stéyn was er tegen Voskuilen, die ook de tweede partij niet best speelde, helemaal uit. In een span nende eindstrijd trok Voskuilen aan het langste eind. Buitendijk won zijn tweede partij van Geytenbeek. ditmaal in 34 beurten, waardoor eerstgenoemde aan de kop gaat. De partijen eindigden als volgt: Van der Vat (VW> 36 28 4 1 28 Groenensteyn (VW) 50 28 8 1.78 Blokland (Vspr) 50 27 10 1.85 Voskuilen (Vspr) 41 27 5 1.51 Buitendijk (Znh) 50 32 9 1.56 Stolk (Schouw) 20 32 3 0.62 Overeem (DOS) 50 34 8 1.-17 Geytenbeek (Skw) 45 34 5 1.32 Groenensteyn (VW) 47 39 5 V20 Voskuilen (Vsp> 50 39 4 1.28 Buitendijk (Znh) 50 34 6 1.47 Geytenbeek (Skw) 42 34 7 1.23 De stand na de eerste avond is: 1. Buitendijk 2 100 9 4 1.51 2. Blokland 1 50 10 2 1.85 3. Overeem 1 50 8 2 1.47 4. Groenensteyn 2 97 8 2 1.44 5. Voskuilen 2 91 5 2 1.37 6 Van der Vat 1 36 4 0 1.28 7. Stolk 1 20 3 0 0.62 8. Geytenbeek 2 87 7 0 1.27 SENNELAGER. Twee Blitse officieren en vier soldaten zijn bij ongelukken tijdens de oefening Hou Vast. de grote geallieerde ma* noeuvres in het Noorden van Duits land, om het leven gekomen. Twee soldaten zijn ernstig gewond. Kind speelde op venster, bank ROTTERDAM. Dc tweejarige Maria F. Schouten, gewoond heb bende aan de Persoonshaven, is Woensdagmiddag na een val uit het raam overleden. Het kind speelde op een venster bank van de zolderkamer voor het geopende raam en leunde daarbij in een onbewaakt ogenblik naar buiten. Ze ..cl van de derde etage op een krat flessen en vervolgens op straat. Het meisje maakte eeu val van 12 meter en moest in ern stige toestand naar het Zuiderzie kenhuis worden vervoerd. A.s. Zondag krijgen de handbal lers het 2c heren elftal en le dames elftal van Blauw-Wit uit Amster dam. op de Bokkeduinen te gast. Het Amersfoortse herenelftal, dat dit jaar nog van Blauw Wit I wist te winnen, moet zeker in staat zijn om a.s. Zondag het tweede elftal te slaan. Er zal dan echter zeer ste vig moeten aangepakt worden. Het zal ongetwijfeld een spannende strijd worden, want de heren heb ben toch echt wel iets goed te ma ken! Voor de dames zijn hun Amster damse collega's ook geen onbeken den. Zij hebben elkaar reeds vaak met wisselend succes de eer bestre den. Toch geloven wij, gezien het spel van de laatste wedstrijden op een Amersfoortse overwinning te mogen rekenen, waarbij de dames het terreinvoordeel volledig moeten benutten. Al met al zal bet a.s. Zondag aan spanning niet ontbreken op de Bok keduinen. Dames: Amersfoort I-Blauw WitI, AthletaAmersfoort II. Heren: Amersfoort I-Blauw Wit II. BHC IIAmersfoort II. Veilig Verkeer van de KNAC Nu deze weeK een algemeen lan delijke actie wordt gevoerd voor Veilig Verkeer, is het wellicht niet ondienstig in dit kader te wijzen op de elegante wijze, waarop de KNAC permanent de weggebruikers tracht op te voeden door middel van zijn Schriftelijke Verkeerspae- dagoog. De gang van zaken is daarbij als I volgt' Dc automobilist, die een ver- I keersovertreding constateert, meldt dit aan de KNAC onder vermelding van datum, tijd en plaats, een en ander zo nauwkeurig mogelijk, als- I mede van het provinciaal nummer of 'kenteken van dc betreffende auto. De KNAC stelt zich dan met de overtreder in verbinding, wijst hem op de begane fout, daarbij te vens zo veel mogelijk aangevende, hoe de juiste methode is. Uiteraard is van muggenzifterij geen sprake. Deze bijzondere correspondentie beperkt zich niet alleen tot ver- keers-onveilige manoeuvres, doch strekt zich ook uit tot geconstateer de gebreken als niet werkende lich tingaanwijzers cn last not least niet brandende of niet voldoende zicht bare achterverlichting en dergelijke. Nu de KNAC enige jaren uitste kende ervaring met dit instituut heeft opgedaan, mag wel worden verklapt, dat bij de invoering de verwachtingen niet zo hoog gespan nen waren, omdat de Nederlander spoedig geneigd is, dergelijk goed bedoelde pogingen met bemoeizucht te qualificercn. Het is daarom een verheugend en hoopgevend verschijnsel, dat. enke le gevallen natuurlijk uitgezonderd, men de Automobiel Club erkente lijk is voor de getoonde opmerk zaamheid cn bijna steeds blijkt, dat het gezonden briefje aanleiding is tot zelfonderzoek en zelfcritick, waarmede het gestelde doel in be langrijke mate wordt benaderd. De psychologen immers hebben ons her haaldelijk aangetoond, dat het voor al de psychische gesteldheid van de mens is. die ook zijn gedrag in het wegverkeer bepaalt. Zondag ontvangt AAV NSC uit Nijkerk Het handbalteam van AAV. dat de vorige competitie degradeerde naar de afdelings 2e klasse, is ken nelijk van plan dit jaar het eerste klasseschap weer te heroveren. Vorige week werd reeds Attila II op ondubbelzinnige wijze geklopt met 83. zodat we voor het ver sterkte AAV a.s. Zondag weer een overwinning tippen tegen NSC uit I Nijkerk.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4