DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Regeringsblok in Zweden lijdt verliezen nauwelijks in actie Nixon compromitteert Eisenhower-campagne Lijkje in hooiberg bleek totaal vervuilde jongen Cor Ruys is hedennacht vrij plotseling overleden Hoge prijzen speelden oppositie in de kaart 12e Jaargang, no. 223 Maandag 22 September 1952 Opgericht door de Stichting ,.Het Parool' - Giro 510330 Bank: Rottcrdamschc Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER (Van onze reisredacteur) STOCKHOLM. De Zweedse verkiezingen hebben een overwinning gebracht voor de (hoofdzakelijk agrarische) con servatieven ten koste van de boerenpartij, die met de sociaal democraten in de regering was gegaan. De sociaal-democraten zelf hebben ook verliezen geleden. Een achteruitgang van drie mandaten (op 112) mag op zichzelf niet zo groot zijn, zij is groter dan door de sociaal-democratie zelf verwacht werd. Een deel van dit verlies ging naar de andere oppositiepartij: de li beralen. De regeringscoalitie leed daardoor een verlies van zes zetels, maar de winst van de oppositie is nog. groter, o.m. wijl de conservatieven nu een paar mandaten verwierven, die de vorige maal op het nippertje voor hen verloren gingen. De wij ziging in de berekening van de kiesdeler, die de sociaal-demo cratie had laten aannemen, heeft dus in het voordeel van de oppositie gewerkt. De communisten verloren ook, maar niet zo belangrijk. Zij wer den gehalveerd, waar kleine groe pen een moeilijk bestaan voerden; zij handhaafden zich vrijwel over al. waar ze een betrekkelijk ster ke aanhang en een stevige organi satie bezaten en dus in staat wa ren zich in een fanatiek partijle ven op te sluiten. Een uitzondering vormt Stockholm, waar hun aan hang weliswaar tamelijk groot, doch altijd weinig stabiel was: hier werd zij gehalveerd. Overigens is hun resultaat bijna gelijk aan het percentage, dat zij in 1950 behaalden- kennelijk is met 4.5 procent de harde, fanatie- Fel revolvergevecht in New York eist drie doden NEW YORK. De politie heeft Zondag drie ontsnapte misdadi gers in de val gelokt. Tijdens een hevig revolvergevecht in New York, werden twee der bandie ten gedood, terwijl een der de tectives dodelijk getroffen werd en een ander ernstige schotwon den opliep. De derde bandiet werd gevan gen genomen. Een hagel van kogels maakte een einde aan het leven van twee bankrovers uit Kentucky, de 26- jarige Joseph Nolen en zijn broer Ballard (22 jaar). De derde mis dadiger, die de schietpartij over leefd heeft, is de 21-jarige Elmer Schuer uit Chicago. Prof. Duynstee meent: Katholieke eenheid is illusoir door band van KVP met PvdA NIJMEGEN Prof. mr. F. Duyn stee, hoogleraar aan de R. K. Uni versiteit, heeft in een te Nijmegen gehouden voordracht voor een ka tholieke middenstandsbond onder meer verklaard, dat de KVP haar be leid bij voorkeur koppelde aan sa menwerking met de socialisten. „Deze koppeling van katholieke staatkunde aan socialistische staat kunde," zo betoogde hij, „tast de pre tentie omtrent de katholieke een heid in de politiek aan. In beginsel zal vrijwel iedere katholiek het over de wenselijkheid van de eenheid der katholieken in ons land op politiek gebied eens zijn." Spreker meende echter, dat het twijfelachtig was of de huidige fractieleiding deze een heid vertegenwoordigde. ke kern van het communisme be reikt. Overigens heeft slechts gedeel telijk een overheveling van stem men plaats gevonden: de veran dering in de toewijzing der zetels is voor een ander deel het gevolg van de omstandigheid, dat de op komst der kiezers dit keer belang rijk kleiner was dan in 1948 (76 in plaats van 81 procent). Zoals ver wacht heeft deze factor vooral ten nadele van de arbeiderspartij ge werkt. De in de regeringspolitiek teleurgestelde sociaal-democrati sche kiezers zijn voor een deel thuis gebleven en zij, die de com munistische partij de rug toekeer den, zijn niet naar de sociaal-de mocratie gegaan, maar in politieke lusteloosheid vervallen. Er is nau welijks twijfel aan dat een deel van het verlies direct toe te schrij ven is aan de prijspolitiek der re gering, d.w.z. aan de stijging der prijzen van de levensmiddelen. Een vergelijking met de cijfers van 1951 (gemeenteraadsverkiezin gen) dwingt wel tot die conclusie. Toen behaalde de sociaal-democra tie nog 48.6 procent van de stem men, nu 46.4 Vlak na de gemeen teraadsverkiezingen kwamen de coalitie met de boeren en de prijs verhogingen van vlees en boter. De boerenpartij heeft van die afspraak met de sociaal-democra tie overigens ook geen pleizier be leefd. Ze verloor, maar de winst van haar concurrent, de conserva tieve partij, is voor haar nog ern stiger dan het eigen verlies. Ieder een hier is er benieuwd naar hoe de leiding der boerenpartij op deze uitslag zal reageren. Het heeft weinig zin voor haar de coalitie met de sociaal-democraten te ver breken. Dit zou op een openlijke voetval voor hun conservatieve concurrent neerkomen. Voor de sociaal-democratie is de situatie niet veel aangenamer. De liberalen zijn begonnen op de ar beiderspartij in te lopen. De arbei ders. die wrokkig thuis bleven en de lagere middengroepen, die naar de liberalen overliepen, moeten te ruggewonnen worden. Maar het zal niet eenvoudig zijn een com promis te vinden tussen de eisen van de stad en de boerenpartij, te meer nu de stad wordt opgezweept door een oppositie, die het zon der enige scrupule zoekt in het overschreeuwen en overbieden van de regering. Juist echter wijl de sociaal-democratie, zowel geeste lijk als practisch, een grens bereikt heeft een groot deel van het land accepteert de welvaartsstaat en het proletariaat is in hoofdzaak in de sociaal-democratie georgani seerd staat deze partij voor het probleem nieuwe lagen aan te bo ren en daarvoor een nieuwe poli tiek te ontwerpen. Op grond van de uitslagen zal de zetelverdeling in de nieuwe Zweedse Rijksdag er als volgt uit zien: Sociaaldemocraten 109 3) Boerenpartij 27 2) Conservatieven 30 (+7) Liberalen 59 (+2) Communisten 5 (—3) Acht jaar voor spionrtage Spaanse krijgsraad veroordeelt Franse loco-burgemeester MADRID. Viadieu, loco-burge meester van Toulouse, is Zaterdag tot acht jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens spionnage in Spanje. Viadieu werd voor een krijgsraad van de Spaanse Marine te Cartagena er van beschuldigd tekeningen en ge gevens van militair belang in zijn be zit te hebben. Ladinan, een ambtenaar in Carta gena, die van medeplichtigheid werd beschuldigd, is veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. Viadieu heeft het hem tenlaste ge legde ontkend en verklaard, dat hij alleen maar als toerist naar Spanje was gegaan Hij voegde er aan toe. dat de inlichtingen, die hij wenste te hebben slechts moesten dienen om vast te stellen wat de Spaanse „ro den" deden en of er enige waarheid school in een bericht, dat aan de Amerikanen het verbruik van bases en .vliegvelden in Spanje was ver leend. Eén dode, één zwaar gewonde bij auto ongeval HORST (L). Een ernstig auto ongeval, dat aan de Hagenaar T. Vree het leven heeft gekost en waarbij de heer P. Elzerman uit Wassenaar zeer ernstig werd ge wond, is Zondagmorgen gebeurd op de Venrayseweg. Een uit Wassenaar afkomstige auto, waarin de twee he ren zaten, slipte en reed in volle vaart tegen een boom. De bestuur der was op slag dood. Zijn passa gier is naar het ziekenhuis te Horst overgebracht. Bij „Hold Fast" 71 Nederlandse zieken (Van een onzer verslaggevers) PADERBORN. Sinds het begin van de oefening Hold Fast zijn nu 71 Nederlandse soldaten per vlieg tuig naar het vaderland afgevoerd, omdat in het veldhospitaal met werd aangenomen, dat deze mensen bin nen een week zouden zijn genezen. Dertien van deze mannen waren ge wond geraakt bij verkeersongevallen en hoewel zes van hen zeer ernstig werden gewond, verkeert op dit ogenblik toch niemand meer in le vensgevaar. Bovendien werden in het chirurgische veldhospitaal vier blindedarmpatiënten geopereerd, al len met goed succes. Voor drie van hen zou het vervoer naar een ander hospitaal waarschijnlijk zeer gevaar lijk zijn geweest. I Gevaarlijk dicht hij dc dekrand sc Hawker Sea Fury. Dc vheg- dekofficier (rechts) loodst de pi- int*licitcHiU-öc irucucii us "s««dy; kwam terug van een oefenvlucht tijdens dc N ATO-manoeuvres "1 "1 - „Main Brace". ..Slaap Vast" was betere naam geweest, vinden Nederlandse militairen Candidaat vice-presidentschap liet zich financiëél steunen Brits vissersvaartuig opgebracht door een I (Van onze correspondent) NEW YORK. De kwestie-Nlxon (deze republikeinse candidaat voor Snwipf-kannrmpprhnnt het vice"Presidentschap der V.s. heeft erkend geld te hebben aangenomen J j van enige rijke Amerikanen) overschaduwt hier al het andere nieuws. De spanning is groot, of hü zich uit de verkiezingsstrijd zal moeten terugtrek ken. Het overwegend deel van de pers, welke Eisenhower gunstig is ge zind. geeft dit advies cn honderden telegrammen bereiken Eisenhower, die een beslissing binnen 48 uur in het uitzicht stelde. LONDEN. De 369 ton me tende Britse trawler „Equerry" stoomde Zondag in gezelschap van een Russische kanonneerboot Oostwaarts, zo seinde een andere Britse trawler aan haar rederij. Verdere bijzonderheden over deze ongebruikelijke combinatie ont breken. De rederij sprak de be richten tegen dat de „Equerry" zou hebben gevist in het zeege bied, waar de geallieerde oefe ning „Main Brace" wordt gehou den. Evenmin wist men te ver- De zaak, waar het om draait, is aanhangig gemaakt door een pu blicatie in de „New York Post', waarin wordt gezegd, dat Nixon de laatste twee jaar tussen de 16 000 en 18.000 dollar heeft ontvangen uit een fonds, gevormd door een aantal personen, die in 1950 zijn candiriaatschap voor een zetel in de Senaat steunden Het feit is door D Nixon niet ontkend. Hij zegt ech- tellen of de Britse trawler de j ter, dat het fonds werd gevormd visscherijrechten zou uit vele kleine bijdragen, waarvan geen enkele boven de 500 dollar Russische hebben geschonden. Van Maandagavond tot Dinsdagavond: Half tot zwaar be wolkt met op de meeste plaatsen enige regen. Vanavond in het binnenland tijde lijk zwakke, overigens matige en aan de kust tot krachtige toe nemende Zuidweste lijke tot Westelijke wind. Iets hogere middagtempcraturen. 23 Sept. Zon op 6 u 28 m onder 18 u 36 rn. Maan op 11 u 35 m on der ID u 29 m. Enige regen HET WEF.R VAN VANMORGEN 7 UUR Max.temp Neersl Station Weer Wind m/s Gisteren in 24 ii Oslo Zw. bew. N. 8 6 C 18 mm Stockholm Regen NO 6 12 12 Helsinki Regen O.6 11 1 Edinburgh Motregen W. 2 14 0.1 Londen Zw. bew. W. 1 18 0.1 KopenhagenLicht bew W. 10 11 6 Amsterdam Regenbui N W. 8 15 8 Ztirich Regen Z W. 5 16 1 Locarno Half bew. N.N O. 1 15 0 Gcnèvc Zw. bew Z Z W. 5 17 2 Parijs Half bew W 1 14 6 Bordeaux Zw bew. N.W 2 18 3 Nice Zw. bew. N.N.W 4 21 0 Berlijn Regenbui W N W. 6 14 7 Frankfurt Zw bew W. 4 16 5 Münrhen Motregen W Z W 5 15 0.4 Wenen Zw bew. W. 4 17 0 Luxemburg Zwbew Z 5 12 7 Grenoble Half bew. Windstil 18 2 Innsbrück Geh. bew Z.W 1 17 0 per jaar was. Hij gebruikte de be dragen niet voor particuliere doel einden, maar uitsluitend voor bij zondere uitgaven als Senator, waar mee hij de regering en dus indirect de belastingbetalers niet wilde be lasten. Schenkingen onder de 3000 dollar zijn volgens de belasting wetten vrij van schenkingsrecht, maar moeten zowel door de schen ker als door de ontvanger worden aangegeven. Het staat nog niet vast of zulks is geschied. Afgescheiden daarvan heeft het een slechte indruk gemaakt, dat Nixon de republikeinse leiders, die hem als candidaat naar voren schoven, niet heeft ingelicht over het bestaan van het fonds, hetgeen zijn candidaatstelling waarschijnlijk in de weg zou hebben gestaan. Ook al is met het fonds geen omkoperij bedoeld en al zou Nixon hierin niet alleen staan dan nog blijft het een praktijk, waarvan de gevaren voof de hand liggen en welke dus in druist tegen de polit;ek ethiek, waarvoor Nixon juist zich als Se nator op de bres stelde Bovendien concentreerden Eisenhower en Nixon zich in hun campagne gro tendeels erop. de regering-Truman aan te vallen wegens het ontbre ken van ethiek. De kwestie is zonder twijfel na delig voor de zaak van de repu blikeins? partij. Of het nadeel tij delijk of herstelbaar zal zijn, zal alleen de naaste toekomst kunnen leren. GEORGE EDWARD BRENNAN, de breedgeschouderde, vrolijke buschauffeur die voor een maand van baan heeft geruild met zijn Amersfoortse collega Jan van Gent, is Zaterdagmorgen met de Constellation „Delft" op Schiphol aangekomen. Chauffeurs van de stadsbusdienst uit Amersfoort, met toiè hij in het dakrestaurant van het vliegveld kennis maakte, wa ren dra dikke vrienden met hem. En ze wilden beslist eens weten hoe hun dienstpet de nieuwe col lega zou staan. Het geleende hoofddeksel bleek veel te klein voor „big George". Inmiddels be stuurt Jan van Gent al een der geweldige bussen van the Third Avenue Traffic SystemHij kent de New Yorkse stratendoolhof al vr\j goed, maar bij de 42ste straat moest agent Martin Hamrogue hem de eerste keer toch te hulp komen. Op de achtergrond het reusachtige Chryslerbuilding. Reeds 4052 niet-blanken gearresteerd in Z.-Afrika JOHANNESBURG Twaalf niet- blanken zijn Zondag voor het po litiebureau van Johannesburg ge arresteerd. Zij liepen voor het poli ticbureau na elf uur. terwijl voor hen na elf uur een uitgaansverbod geldt. Sinds de campagne begon zijn thans in Zuid-Afrika 4052 niet- blanken gearresteerd, wegens het overtreden van de apartheldswet- ten. (Van een onzer verslaggevers) PADERBORN. Zes dagen nadat de oefening Hold Fast van de Westc- lÜke geallieerde legers in Duitsland is begonnen hebben dc dertigduizend Nederlandse soldaten, die eraan meedoen, hun eerste werkelüke vuurcon- tact met de „vijand" gehad. Tijdens het afgelopen weekend hebben zij verscheidene malen hun stellingen moeten verdedigen tegen attaquerende Engelsen. Maar: „Voor mjj is het de oefening „Slaap-Vast" geweest", zei ons een Nederlandse jager vanochtend. Vijf minuten lang hadden dc jagers een infanterlevuurgcvecht gehad met de aanstormende Britten. Toen be sliste een scheidsrechter dat de Engelsen gewonnen hadden en verder mochten trekken, officieel, volgens de manoeuvrcregels, waren de Neder landers toen dood. „Daar hebben we nu een week voor in de regen gezeten, alsmaar op deze zelfde plaats. En het is goed koud ook. vindt u niet?" zei soldaat Kees Storm uit Vlaardingen. cn haal de zijn pijl en boog te voorschijn uit het kleine eenmanstentje. „Dat heb ik hier al op de eerste dag ge maakt," zei hij ter verklaring. „Dan kon ik nog een beetje schieten ook." En hij mikte een appel uit een boom. De soldaten sjokken of staan te staan in de omgeving van dc Duitse landwegen, die door de aanhoudende regen zo zacht zijn geworden, dat wij vanochtend zelfs een tank zagen die in de modder was blijven steken. De oprukkende „Blauwe" partij in Hold Fast is gistermiddag nog ge holpen door het feit dat plotseling achter de „groenen" parachutisten werden neergelaten. Het waren 384 mannen van de Engelse ..Territorial Army" een soort weekend-leger-in- reserve. Afkomstig uit Engeland, Schotland en Wales, stegen zij Zater dagmiddag van een vliegveld bij Li verpool op - in twaalf Amerikaanse Fairchild „Packets" en om precies half zeven, al bijna in dc duisternis, sprongen de eerste para's uit de eer ste drie vliegtuigen. Zo groot was de verrassing onder dc Blauwen over deze luchtlanding, dat er op de grond slechts weinig tegenstand was. Schie lijk rukten de roodbaretten op in de richting van het nabije Unna en be reikten daar hun doel: de brug die vernietigd moest worden om de te rugtocht van de verdedigers te be moeilijken. Toen die brug „kapot" was bleek het zeven uur te zijn en de manoeuvre lag stil. Vanmiddag zal Hold Fast afgelo pen zijn, maar voor die tijd nog zul len de gezamenlijke Nederlandse, Belgische. Canadese en Engelse troe pen een tegen-aanval tegen „Blauw" moeten organiseren. En dan blijft een ieder nog slechts over conclu sies te trekken over het nut dat deze herfstmanoeuvre van 1952 heeft af geworpen. Officieel commentaar op deze kwestie hopen wij na het einde te krijgen. Op dit moment willen wij echter al wel constateren dat het ge heel voor de Nederlanders betrek kelijk weinig vrucht heeft afgewor pen. TOKIO Volgens het Japanse pers bureau Kyodo zijn zeven Japanners ge arresteerd wegens het vervalsen van Amerikaanse militaire certificaten tot een waarde van 70.000 dollar. J5 Tin us Gerrifs mocht niet meer thuis komen en leefde als een „boskind" (Van onze correspondent) ZUTPHEN. „Toen ik in Door- werth in een hooiberg wilde gaan slapen en het hooi bijeen graaide, zag ik plotseling het Ijjkje van een kind liggen. Ik ben er meteen van door gegaan", vertelde een jonge man. die totaal overstuur was. vo rige week aan de directeur van de jeugdgevangenis in Zutphen. De jongen was één van de twee knapen, die kort geleden ontsnapten uit de landbouwkolonie „Het Werk- se Veld" Hij was met zijn vriend op avontuur gegaan: maar was van zijn ontdekking in Doorwerth zo ge schrokken dat hij zich hals over kop bij de politie in Den Haag meldde. Vandaar kwam hij weer in Zutphen, waar hij zijn ongeloof waardig verhaal opdiste. Toen de jongen volhield dat het waar was, is de politic gaan zoeken. Zij vond tenslotte, in een hooiberg, half onder het hooi verborgen, een kinder lichaam. Het lijkje" leefde echter nog. het ging rechtop zitten en wreef zich de ogen uit. „Dat is Tinus". riep een der Ren- kumse politiemannen En zo was het. In het hooi lag een totaal vervuilde woonwagenjongen, de veertienjarige M. Gerrits uit Rcnkum, die niet meer thuis mocht komen en daarom in hooibergen sliep. De jongen is zijn hele leven maar drie mpanden naar school geweest en was al bijna een „boskind" geworden. „Ik wil graag leren lezen en schrij ven". vertelde Tinus en daarom heeft de politie zich over hem ontfermd. Nederlands piloot verongelukt „Firefly" in see gestort tijdens I\'AVO-oefening AAN BOORD VAN DE EAGLE" Bü dc Navo-vlootoefeningcn „Main Brace'* is Zondag een Nederlandse „Firefly" tydens dc landing op het Britse vlicgdekschip „Illustrious" in zee gestori en gezonken. Dc Neder landse piloot. A. Lamberts uit Haar lem, kwam om het leven, de Ne derlandse waarnemer. D. Buiten huis, kon door een hefschrocfvlieg- tuig van het Amerikaanse vliegdek- schip „Wright" worden gered. Het hefschroefvlicgtuig bevond zich in de lucht toen de „Firefly" in zee stortte en spoedde zich onmiddel lijk naar dc plaats van het ongeluk. De comtriandant van het eskader, schout-bij-nacht Hallet, heeft alle schepen van de groop verzocht van ochtend tussen 11 en 12 uur Neder landse tijd de vlaggen halfstok te hij sen en herdenkingsdiensten te hou den. De verongelukte machine behoor de tot een van de twee Nederlandse „Firefly"-esquadrilles. die zijn gesta- tionneerd op de „Illustrious". Groot komisch talent dat alles over had voor zijn kunst AMSTERDAM. In de afgelopen nacht is in een der Amsterdamse ziekenhuizen, waar hü kort geleden ter verpleging was opgenomen, over leden dc bekende toneelspeler Cor Ruys. Hü heeft de leeftyd bereikt van 63 jaar. Het bericht van dit plotselinge overlijden zal met grote verslagen heid worden ontvangen door allen, die het toneel een goed hart toedra gen en die ook Cor Ruys welgezind zijn. Want men kan moeilijk van to neel houden en dit komisch talent niet bewonderen, althans waarderen. Cor Ruys was een groot komisch talent, maar geen komiek in dc be perkte, banale zin. Hij wist aan al zijn rollen ook de meest boertige een menselijk, levend accent te geven. Bij alles wat hij deed was er iets werkzaam van zijn gemoed, ja zelfs iets van poëzie. En op de wer- Arrestant in Lugano zou velen hebben opgelicht Amsterdamse politie heeft uitlevering verzocht AMSTERDAM. Met de ar restatie van een Nederlander te Lugano, die door dc Nederlandse politie werd gezocht, is vermoede- lük een grote oplichtingszaak aan j het licht gekomen. De aangehoude- I ne. de 32-jarige E. H. D.. die han- del dreef onder een te Amsterdam gevestigde firma, zou zes particu lieren en drie bankinstellingen hebben benadeeld voor een bedrag, dat bü benadering op 400.000. wordt geschat. D., die textielhandelaar is, toon de textielgoederen op een opslag plaats en nam op deze goederen gelden op van financiers. Nader hand is gebleken, dat het opgesla- gene bestond uit waardeloze pak ken met oude jassen en dergelijke. De gearresteerde zou ook nauw contact hebben gehad met een ex- koning uit Europa, aan wie hij indertijd een auto zou hebben aan geboden. In ons land manipuleerde hij met dollar-chèques op dc Chase Bank te New York van de Europe se ex-monarch. Hij kreeg gedeelte lijke verzilvering, maar de betrok ken bankinstelling stelde vast, dat de cheques niet werden gehono reerd. Men houdt rekening met de mo gelijkheid. dat behalve D. die in staat van faillissement verkeert, nog meer personen bij deze oplichtings zaak betrokken zijn. Zij is thans in handen van de Amsterdamse Centrale Recherche. De officier van kelijk gevoelige momenten wist hij zijn publiek, tot lachen zo gemakke lijk bereid, stil en ontroerd te krij gen. Wijlen dr Royaards zag In hem een van de weinigen hier te lande die „Molière" konden spelen, zelf hoopte Cor Ruys nog éénmaal de Shylock te eroderen in wie hij een tragi-komische figuur zag. Dc omstandigheden hebben er toe geleid, dat hiervan nooit iets is gekomen Zelf heeft Cor Ruys eens verklaard, dat hij van een ruim leven hield voor zijn gezin en een toneelspeler hier te lande bereikt dit zelden, of hij moet de grote massa bereiken cn behagen. Dat dééd Cor Ruys, Op zich zelf zat daar zeker niets verkeerds In. Zijn grote voorganger Molière heeft dit be hagen van het publick een der grote doelstellingen vap de toneelkunst ge noemd. Bovendien alles wat Cor Ruvs op het toneel deed deed hij mot behoor lijke. verantwoorde, vaak prachtige middelen. Of hij in de huid van een ander kroop dan wel de rol naar zich toetrok, het was altijd knap, geestig en vaak brillant HIJ was iemand die van armoe een afschuw had, maar die van zijn eigen schitterende gaven gul en royaal wegschonk, die hard heeft ge- werkt Vrtrtr TÏIn f justitie heeft bij de rechtbank te 1 werkt- v°°r z|Jn troep een vader was, Amsterdam een verzoek tot uitle- ,ZhJ? i^,ric?de,n.cen ^on'homme en vering van D. ingediend. I 0 st n",s goed genoe« acM"

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1