George Breiman rijdt nu Amersfoortse stadsbus op MOMUS de man van de maan STADSVENSTER New Yorker rijdt door Soesterkwartier Gehuisvest op Snoucfiaertlaan bij familie Van Nie Nog veel moeilijkheden met ons muntsysteem Jan van Gent in New York 9 Maandag 22 September 1952 2003. Gelukkig houden Marga en Willy de hoof den koel. In een oog wenk staat de machine kamer vol verstikkende rook, maar Marga rukt een schuimblusapparaai los en begint onmiddel lijk de vlammen te be strijden. Carlos probeert er van door te gaan, maar opeens staat Wiliy voor hem, het pistooi, waarmee hij zo even de meisjes heeft bedreigd, in de hand. „Blijf staar., waar je staat!" zegt Wil ly; „en zeg gauw. waar de mannen zijn." Carlos beeft van schrik en hij vertelt stotterend, waar Ralfo en hij de mannen hebben opgesloten. Maar Ralfo is nu ook al gewaarschuwd voor de brand. Twee kanaken zijn naar boven gehold en heb- DE A VONTl 'REN VA N KA PITEIN ROB ben hun baas gemeld, dat er in de machineka mer brand is Uitgebroken Ralfo is woedend Op zoveel tegenslag had hij niet gerekend. Nu moet er snel worden gehandeld, want de situatie kan binnen enkele minuten gevaarlijk voor hera worden. 1 Hartelijk begroet door collega's Enkele minuten later maakte de Amerikaan met zijn tijdelijke pa troon, de heer P. Nefkens. de eerste wandeling door de stad, die eindigde aan een welvoorziene tafel in „De Witte". Het werk op de bus zou Maandagmorgen wel komen: nu eerst maar eens flink eten en honderduit praten. Even was er die morgen een lich te paniekstemming geweest in de kantoren en garages van de stads busdienst aan de Vlasakkerweg. De constellation „Delft" had de tocht van New York naar Schiphol, met de wind mee, vlugger dan gewoon lijk gemaakt. Zou George Brennan moederziel alleen op het verregende Schiphol moeten wachten tot zijn inderhaast gewaarschuwde Amers foortse gastheren hem kwamen af halen? Een spannend duel met de tijd volgde toen de heer Nefkens met naast zich zijn vrouw en dochtertje Gemma zijn snelle grijze w agen rich ting Amsterdam joeg. Wat een op luchting toen de L-200 eerder het Schiphol beton opreed dan de Delft, die op dat ogenblik nog boven de regengrijze wolken langs de Neder landse kust vloog. Verslaggevers en fotografen dren telden met de familie Nefkens mee het platform op, toen het vliegtuig eindelijk was geland en George Brennan in de deuropening ver scheen: een fors man van even in de veertig, met een gebruind gezicht onder de grijze hoed?! Er werden foto's gemaakt en vragen gesteld en zo was er dus toch nog heel wat te doen rondom de Amerikaan in zijn blauwgrijze pak, die met grote ge moedsrust alle vragen beantwoordde maar er zijn kauwgom niet voor ver gat. Men had intussen besloten in het dakrestaurant de komst van de bus af te wachten, waarin wethou der C. van Zwol. het raadslid F. de Feber en een vijftiental chauffeurs van Nefkens onderweg waren naar het vliegveld. Ik zeg Joe Het gezelschap verscheen ruim een half uur later hijgend bovenaan de trap naar het restaurant en bleef daar afwachtend staan. Maar George was al opgesprongen en de Amers- foorters zagen een reus van een kerel op zich afstevenen met beide handen naar hen uitgestoken. Wet houder Van Zwol sprak hem het eerst toe. daarna chauffeur P L. van der Roest. Met een paar keurige En gelse zinnetjes bood deze George een bouquet aan en de Amerikaanse gast dankte er voor met een paar harte lijke woorden en een stevige slag op de schouder. Eén voor één schoven daarna zijn nieuwe collega's, allemaal gekleed GEMMA NEFKENShet dochter tje van Brennans tijdelijke haas, begroette de New Yorker op Schiphol met een kleurige ruiker. (Van een onzer verslaggevers) Met een gulle glimlach en een brede armzwaai naar de belangstellenden op het trottoir stapte de New Yorkse buschauffeur George Edward Bren nan Zaterdagmiddag om kwart over één uit de blauwgrijze bus die hem van Schiphol naar de Snouckaertlaan in Amersfoort had gebracht. Slechts een handjevol mensen wachtte daar op de Amerikaanse geluksvogel, die voor een maand van betrekking mocht ruilen met zijn Amersfoortse collega Jan van Gent. Nog veel meer toekomstige passagiers zouden hem ver welkomd hebben als hij niet drie uur eerder was aangekomen dan de K.L.iM.-dienstregeling vermeldde. Nu vormden alleen wat schooljongens, een paar soldaten en een stuk of wat andere voorbijgangers een kring om de breedgeschouderde George. Maar er was gelukkig toch een klein meisje, dat hem een bos rode en witte bloemen in de reuzenhanden duwde en na haar kregen nog enige grote mensen de gelegenheid hem te begroeten. in het donkere chauffeurs-uniform, naar voren om zich voor te stellen: „Ik ben Klaas „So you are Klaas? Well, ik zal die naam later wel leren uitspreken. Hello. Henk en Barend. Jan van Gent heeft me in New York al van jullie verteld. Dag Joop, jou zal ik maar „Joe" noemen. Das ge makkelijker voor mij." Met zijn allen gezeten om een lan ge rij tafeltjes hebben de Amers- foortse busbestuurdeis daarna nog beter kennis gemaakt met George Brennan, die vertelde over New York O. ja, de ontvangst van Jan van Gent had hij meegemaakt. Ze waren zelfs samen op de televisie geweest. De uitzending daarvan was in heel Amerika te volgen. Later was er nog een etentje en George Brennan dacht wel. dat Jan nog meer zou worden onthaald voor hij als buschauffeur, met Georges vriend John Solly naast zich. door New- York gaat rijden. „Moet je weten." zei George, „dat hij er zich zal voe len als op een stukje vaderland. Want de garage, die zijn standplaats is, heet Amsterdam Avenue Garage!" Negen uur dienst Waar hij zelf reed, werd hem ge vraagd door de Amersfoorters, van wie een aantal opperbest met de vlug sprekende Amerikaanse gast kon praten. En ze hoorden het verhaal van de New Yorkse buschauffeur George Brennan, die één keer in zijn leven ver weg was geweest naar Europa om een „terrible war" te voe ren. maar wiens bestaan verder wei nig verschilt van dat der Nederland se collega's. Elke dag gaat hij per ondergrondse van zijn flat in Manhattan naar de garage van de „Third Avenue Traf fic Corporation", waar zijn bus op hem wacht. En negen uur achter elkaar rijdt hij dan zijn route: van Coopez Square naar Bronx-Park, waarvan hij weet dat het naar een Hollander is genoemd. Het kilome ters lange traject, dat hij rijdt, ligt geheel onder een bovengrondse spoorweg en het zware verkeer is verplicht daaronder te blijven. Zo brengt George Brennan dus negen uren van de dag in een donkere slagschaduw door temidden van het drukste verkeer dat de wereld kent. Of hij daar inderdaad rechts en links passeren mag, vroeg er één. Inder daad, zei George, maar geen chauf feur met gezond verstand zal pro beren een auto rechts te passeren Natuurlijk informeerden de Amers foorters ook naar Georges bus „Da's een hele flinke," antwoordde hij, „een dieselbus met zo'n vijf en veer tig zitplaatsen en de helft „standies" Soms lijkt het wel of je een olifant door het oog van een naald moet brengen, in die New Yorkse drukte En wee je gebeente als een politie man je op een overtreding betrapt. Zodra je maar drie of vier aanmer kingen in je rijbewijs hebt staan wordt het ingetrokken En dan kun je wel gaan wandelen in Central Park. Ook van de wedstrijd, die aan zijn uitzending naar Nederland vooraf ging, vertelde George Eerst mochten BIJ DE FAMILIE Van Nie. die George Brennan gedurende zijn verblijf in Amersfoort te gast heeft, voelde de Amerikaanse bus chauffeur zich direct op zijn ge mak. alleen vrijgezellen mee doen, omdat de busmaatschappij geen verant woordelijkheid voor een getrouwde man op zich kon nemen in geval deze in Europa iets zou overkomen Later kregen echter ook de huis vaders een kans, maar uit de twee honderd \ijftig mededingers is ten slotte toch vrijgezel George Brennan gekozen. Hij zat ergens in Yersey met vacantie toen de beslissing viel. Hals over kop teruggekomen moes ten alle voorbereidingen toch nog inderhaast worden getroffen. Maar nu zat hy dan toch eindelijk in Ne derland. dat een waterig zonnetje boven zijn verregende polders zag verschijnen. Door dit opgevrolijkte landschap is George Brennan naar Amersfoort gereden, temidden van zijn nieuwe collega's in de blauwe bus gezeten. Ze hebben hem door de raampjes natuurlijk op de verkeersborden ge wezen en hem tekst en uitleg gege ven van het lief en leed der Neder landse buschauffeurs Nou, George vond het allemaal niet zo erg. Al leen die fietsers Gelukkig had hij nog anderhalve dag om zich er rustig op voor te be reiden. 'Want kalm zouden de eerste dagen verglijden. Zaterdagavond een intiem welkomst-diner in „De Wit te", Zondag met zijn tijdelijke hos pes. de heer J. v. Nie uit de Snouc kaertlaan. een ritje naar Amsterdam. En verder slapen, slapen, slapen Om Maandagmorgen fris als een hoentje zijn eerste rit te kunnen maken. (Van een onzer verslaggevers) Vanmorgen om zeven uur is George Brennan, de New Yorkse buschauf feur, die langzamerhand een beroemdheid is geworden, op een Amersfoortse bus gaan rijden. De eerste trip van de garage naar het station verliep heel rustig. De tweede door het Soesterkwartier trouwens ook. Zegge en schrijve eén passagier maakte van de gelegenheid gebruik zich door een rasechte New Yorker door de Kelstad te laten rijden. Later in de morgen werd het echter veel drukker op zijn lijn. Als wij George tijdens een kleine pauze op het Stationsplein even aan spreken, blijkt hij maar al te graag geneigd om zijn ervaringen van de eerste twee tours mede te delen. Hij is er n.l. zelf vol van. In New York werken alle bussen vol-automatisch. Bij de wagens van Nefkens is dat niet het geval. Veel moeilijkheden heeft George, zoals alle collega's hem nu al noemen, met schakelen echter niet ondervonden. Het Nederlandse muntsysteem viel hem heel wat zwaarder. „Daar zal ik nog grijze haren van krijgen", zei hij. „vooral het acht cents-tarief voor scholieren is een nachtmerrie. Twee soorten dubbeltjes waarvan je terug moet geven met die grappige centen, waar van er eveneens twee soorten in om loop zijn.George werd vanmorgen echter bijgestaan door P. L. van de Roest, in de wandeling Johnny ge naamd. Deze nu loodste hem veilig door het Soesterkwartier en door het muntenlabyrinth. Voor de Amers foorters is het nog een vreemde ge waarwording „hun'bus door een Amerikaans gereden te zien worden. Zijn „Hollands" verstaat men nog niet zo goed. Toch levert dat geen grote bezwaren op. Lachend stapt men over de taalmoeilijkheden heen. Allemaal hebben wij In 1945, toen de Amerikanen als bevrijders ons land binnentrokken, toch wel een paar Advertentie l.M.) komt in Uw Sisals Wamteea?.... Zie de volgende aankondiging. DE LIEFTALLIGE Lucie Deperon was de eerste passagier van Jan van Gent, die een maand lang op de chauffeursstoel van George Brennan uit New York zit. Be stuurder Van Gent springt met dollars en dimes om als waren 't guldens, kwartjes en dubbeltjes. George Brennan, de New Yorkse buschauffeur, reed vanmorgen reeds door het Soesterkwartier. Z'n Amersfoortse collega P. L. v. d. Roest hielp hem een handje. woorden Engels geleerd. Wel. daar mee behelpt men zich. George is trouwens enthousiast over het Engels van de Amersfoorters. Schoolkinde ren spreken zelfs van „yes" en „no". Als zij de bus verlaten roepen zij: „Goodbye George!" Toen hij vanmorgen voor de derde keer door het Soesterkwartier reed hingen de mensen uit de ramen te wuiven. Bijna het voltallige perso neel van Noack's vleesfabrieken stond te kijken hoe famous George de bocht nam Vluchtig zwaaide Ge orge terug. Hij had zijn volle aan dacht nodig voor het glimmende gladde wegdek en voor al die hon derden fietsers, die naar hun werk op kantoor of in fabriek trokken. Van morgen heeft hij het er keurig afge bracht. Hy zal het wel plooien in die maand, dat hij in Amersfoort rijdt. En dan straks, wanneer hij weer in zijn eigen bus in New York zit, zal hij vol enthousiasme vertellen van hoe het was in dat funny old place called Amersfoort. Benoeming aan Amersfoorts Lyceum De heer F J. Swets, leraar in de klassieke talen, is benoemd tot con-rector aan het Amersfoorts Ly ceum. Hij volgt mej. C Schut op. die 1 Juli jl. de school wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd, verliet. WATERSTANDEN 'S-CRAVENHAGE, 22/9. Mannheim 265 +12 Trlei 90 —4 Keulen 112 —2 Ruhrort 308 —6 Loblh 902 +3 Nijmegen 685 —0 Arnhem 699 —0 Ecfde 216 +2 Deventer 130 0 Namen 134 —0 Borg haren 3927 +9 Belfeld ben 1076 —21. Grave ben 466 +6 Lith 31 +32. Jeugd-filmcyclus De directie van het City-theater heeft voor haar Jeugd-filmcyclus een keurig programma samenge steld. Deze keer kan men genieten van diverse interessante en leer zame films die de spannende hoofd film voorafgingen Allereerst dan een prachtig natuurfilmpje over de Raven, die hun nesten gebouwd hebben tegen de steile rotskust van Wales. Prachtig zijn de opnamen die het leven der dieren op duide lijke wijze weergeven. Niet minder instructief is de film „Riolering in de grote stad", waarin ons getoond wordt hoe de ondergrondse riool arbeiders de volksgezondheid in de grote steden op peil houden. Met „Peter en Pat in Lapland" maken we een reisje naar de Noordpool cirkel en verblijven enige tyd on der de bewoners van Lapland om hun zeden en gewoonten te leren kennen. Een aardige technicolor- tekenfilm besluit dit belangwek kend voorprogramma. De hoofdfilm: Het geheim van de loodmijn, brengt ons in een dun bevolkt gebied van Engeland waar een oude verlaten loodmijn als speelterrein dient voor vier jonge vrienden. Van het lood dat nog in de oude mijn te vinden is, gieten zij zelf speelgoed, wat zij in het dorp verkopen. In de mijn echter ligt een geheim verborgen: een for mule van een onbekende stof, daar verborgen door een geleerde. Een neef van deze geleerde is vooruit gereisd om het document op te ha len, doch er zijn kapers op de kust. Twee bandieten, zich uitgevend voor detectives, trachten de jon gens om de tuin te leiden. Bij drie jongens lukt hun dit. David echter weet de boeven te ontmaskeren en. zij het dan na veel avonturen, het document in handen van de recht matige eigenaar te geven Een goed programma dat waard is door velen te worden genoten. Woensdagmid dag vinden op de bekende tijden de voorstellingen voor de jeugd plaats. Muziekochtend van het Humanistisch Verbond Het Humanistisch Verbond opende Zondagmorgen het nieuwe seizoen met een muziekochtend In de Academie voor Beeldende Kunsten. Na een kort inleidend woord van voor zitter ir P Schut, waarin deze de hui dige positie van het Humanisme in Ne derland schetste. waaromtrent nog velerlei, soms ergerlijke misverstanden heersen, en opriep tot bezinning en strijdvaardigheid, was het woord aan de heer dr W K. Kraak uit Hilversum, die echter Juist niet in de eerste plaats voor dit woord, maar voor het Intieme musi ceren van zijn strijkkwartet-ensemble de aandacht viocg. dat hij a)s een sa menleving in notcdop kenschetste. Uitgevoerd werden daarop het tweede deel van het Rosamunde-kwartet van Schubert en het kwartet van Haydn, opus 33 no. 3 Hoewel het onverwarmde zaaltje met zijn kille vloer niet bevor derlijk was voor een goede sfeer, kan toch dank zij het toegewijd musiceren der uitvoerenden op een goede ochtend worden teruggezien. de tuin terecht komen. Aan alles is te merken, dat wij de „nachtschuit ingaan. Dc bladeren vallen bij duizenden van de bo men en vormen op de nat te wegen een gevaarlijke gladde brei voor het snel verkeer. De automobilisten en motorrijders weten, dat voor hen de gevaarliike ger er weer aan herinnerd te worden De kaart was wat een leven. Een be staan, dat voor ons niet is Klop I even aan 't Stadsven- ster Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. getekend: Een abonnée te weg gelegd Voor ons al- Amersfoort. (Door onze leen de Langestraat. Kop- administrateur kwamen pelpoort en plantsoen West. wij te weten, dat de kaart Maar dat heeft ook z'n van mevr. Groenendaal uit de Indische buurt was) Hij had namelijk met de zelfde post een kaart van de Eiffeltoren gehad voor herfsttijd, met verraderlijk de trouwe toezending van gladde wegen door blad- het Dagblad tijdens haar afval. Zondag is ingeluid, vacantie in Frankrijk. Zii passen extra op hun tellen om geen ongelukken te veroorzaken. Zij doen dit niet all°en. omdat zii weten dat juist gisteren de Veilig-Verkeersweek is be gonnen, doch zij doen dit uit menselijke zucht naar zelfbehoud en ter voorko ming van lichamelijk let sel, om niet te spreken van dood. van de andere weg gebruikers. De herfst <s Zondag inoezet. Ook de Veilig-Verkeersweek heeft een aanvano genomen. Ridders van het snelver keer: EXTRA OPGEPAST! Parus l Stadsvensterkijker kreeg vanmorgen een kleurige briefkaart uit Parijs. „Waarde Stadsvenster kijker." stond er in for; ogepast HET ,was Zondag een echt sombere dag. Tot in de namiddag viel de re gen gestaag uit een lood grijze lucht neer; uit de radio klonken zo nu en den weliswaar opgewekte klanken, doch ook deze veranderden tenslotte in de sombere mededeling dat ons nationale voetbalelftal in Denemarken een neder laag had geleden. Terwijl wij dit schrijven lijkt het, of het glazen dak in onze serre bekogeld wordt met klinkerstenen. Scherpe knallen laten ons handschrift op géschreven. bn tussenpozen schrikken. Het zxm eikels en kastan jes. die door de zware wind van de bomen wor den geschud en via het gepantserd glazen dak in „Hier ontvangt u eens een kijkje door 'n ander stads- venster. Misschien kent u de Madeleine al, maar in dat geval vindt u het dan waarschijnlijk nog aardi- Wel mevr. Groenendaal, S V.K was erg blij met het door u gezonden beeld van het Pariise leven Inder daad kent hij de Madelei ne, hij heeft er maar wat mooie herinneringen aan. Parijs 2 Zo'n simpele kaart uit Frankrijks hoofdstad doet een sombere Maandagmor gen fleurig liiken. Hij brengt wat zon in het natte herfstgetijde. Zon, omdat wij weten, dat terwijl wij bij de kachel zitten, men daar met een zak warme gepofte kastanjes op ee.- terras vertoeft. Een pinard rouge, een sigaret en ver der dagdromen. Kijken naar het steeds wisselende stadsleven van de metro pool die men Lichtstad noemt. Ach. wat een le ven moet daar een Stads vensterkijker hpbben. Lo pen langs de Seine, zitten in het Bois de Boulogne en eendjes voeren in een van de vele parkenAch, in uitvoering. Het bord, dat aan de linkerzijde van de straat was opgesteld, liet voldoende ruimte over om te passeren. Veertig meter verder was echter de gehele bestrating ver dwenen. De stenen lagen her en der opgetast. Voor een wielrijder is dat nog niet zo gevaarlijk Voor 'n autorijder echter wel. Kwam men van de tegen- bekoorlijkheden. Postzegels In de loop der jaren zijn er bij S.V K. duizenden postzegels gebracht. Kin deren. die zilverpapier brachten, deden daar vaak wat van die waardevolle zegels bij S V.K. had oor spronkelijk het plan een doos vol naar een instituut overnestelde richting, dan te sturen, dat zieke men sen naar Zwitserland stuurt. Helaas, hij is het adres vergeten. Al die postzegels staan nu op een geschikte bestemming te wachten Wie geeft S.V.K. het juiste adres? Kralen Een bejaarde dame, die van kralen allerlei dingen knutselt, vraagt S.V K. of hij zijn lezers nog wat van die ronde (liefst gekleur de) dineen weet te ontfut selen. Wie' helpt de dame aan het voor haar onmis bare materiaal? Fout! Gisteravond reed Stads vensterkijker over de Noordewierweg. Plotseling stond er een groot hek werk op de weg, verlicht door een rode lamp. Werk stond het bord wel goed. Wanneer jongens dat ver keersteken anders hebben gezet, dan is een berisping zeer zeker op zijn plaats. Zo iets doet men niet. ze ker niet in de Veilig Ver- keersweek. Eikcis De kinderen die gisteren eikels gingen zoeken, had den een goede dag In het bergkwartier liepen tien tallen jongens en meisjes (met en zonder karren) de zo begeerde eikels te zoe ken. Ofschoon, van zoeken kan men nauwelijks spre ken. De eikels lagen voor het rapen. Met honderden kletterden zij naar bene den De wilde najaarswind deed zijn werk. S.V.K. was bin dat hij een hoed op had. Want u kunt het ge loven, zo'n eikel op je hoofd is lang geen pretje. Rangeerder valt van treinstel Van de doorgaande trein naar Zwolle viel vanmorgen omstreeks half twaalf van een treinstel, dat overgebracht moest worden naar 't goederenemplacement, de rangeer der H. v. d. Lugt. Hij stond op de treeplank van een wagon, en viel door de schok, toen de trein over een wissel reed, tussen perron en treinstel. Het ongeluk, dat zich zeer ernstig liet aanzien, is betrekkelijk goed afgelopen. De rangeerder had de tegenwoordigheid van geest zijn lichaam op het perron te werken, waardoor alleen zijn been beklemd raakte. Door de GG en GD, die zeer snel ter plaatse was, werd hij met een vleeswond aan zijn dijbeen naar het Sint Elisabeths ziekenhuis overgebracht. „KOMT U OK bat mai in de bus. Vijftin cents for 'n enkeltsje". Noteert U even Van 19 t/m 25 Sept. GRAND THEATRE. Snouckaertlaan 4 Van 19 t/m 24 Sept. ..De mijnen van koning Salomo" (geprolongeerd! Toegang elke leeftijd. Donderdag 25 Sept.. „De Rivier". Toegang elke leeftijd. Aanv. Zo 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6 45 en 9 uur. CITY THEATER. Westsingel 7. Van 19 t/m 25 Sept „Tarzan en de Wazuri diamanten". Toegang 14 Joar. Aanv.: Zo. 2. 4 15. 6 45 en 9 uur. Ov. dagen 2 30. 6.45 en 9 uur. In de Jeugd- Filmcyclus. Woensdag 24 September 2 en 4 uur: ..Het geheim van de loodmijn". REMBRANDT THEATER. Van 19 t/rp 22 September. ..Kansas Raidets'. Toegang 14 Jaar. Van 23 t/m 25 Sept. „Klndersmokkel". Toegang 18 jaar Aanv Zo. 2. 4 15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER. Burg. Grothcslraat 38. Soesldijk. Van 19 t/m 21 Sept „Tarzan in gevaar' Toegang 14 J- Van 22 t/m 24 Sept. „Kontikir\ Toe gang elke leeftijd Dondetdag 25 September- „How green was niV alley". Toegang 18 jaar. Aanv. Vr. 8 uur Za. en Do. 2.30, 6.45 en 9 uur Zo 2. 4 15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30 en 8 uur. INSTITUUT VOOR VOLKSONTWIKKE LING: Zondag 21 Sept Fllmochtcnd ln City Theater. Aanvang 10 uur- ..Johnny Belinda TENTOONSTELLING werken van dr Nieweg. A. G. Huls t/m 29 Sept 4UZc «1 r I cHi 1 L caiaillgei ua ge lijks geopena oenaive Zondags: werkdagen van IU~ 12 en 1—4 uur. Zaicrdag ll>—12 en 1 JU- -3 uur MAANDAG 22 SEPTEMBER Vergadering Friczenvereniging café-res taurant d'Oranjeboom, 20 uur. DINSDAG 23 SEPTEMBER Concordia: Feestavond H J. Hegeraat- A G Huis: Bijeenkomst Vrouwen Elec- trJciteits Vereniging. 20 uur Dinsdag 23 tot en met Vrijdag 25 Sept St. Joriskerk tentoonstelling ..Het altijd nieuwe boek de Bijbel". 1012 uur. 3—3.50 uur en 7 30—10 uur. Woensdag 24 Sept.. Oecifiële Ingebruik neming Kinderzorg, 2 30 uur Donderdag 25 Sept Markthal R A O avond Geneeskundige Troepen. V. uur. Donderdag 25 Sept Monopole: Viering 35 jarig beslaan Huisvrouwenvercnl- ging Vrijdag 26 Sept Gebouw Vereniging Vrijzinnig Hervormden- Concert Kleine Kunstkring. 20 uur Vrijdag 28 Seot Hotel Richc, vergade ring V.V.V. 20 uur. Burgerlijke Stand Geboren Jacobus zoon van J H- Stomphorst cn J. H. Dijkhuizen. Beertje Dina d v W van Norden en A. Ha verlach. Annelicse, d. v. J Nijhof en M A de Bree. Getrouwd. J. B I. Born cn R. Baten burg. Overleden Johannes Augustinus Ma rie tan Excl 56 jaar geh m E. C A KalmanJohan Marlus Jacob Pante- koek 56 jr, ongeh.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2