Jeugd van Nederland! STADSVENSTER Jan van Gent rijdt thans een van s werelds drukste routes George vindt job O.K.: de „baas55 is tevreden ROBS VRIENDEN ,2 ALS CHAUFFEUR IN NEW YORK DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Toch kan die Amersf ooiier ons nog wel wat lerenzegt A m erikaa ns directeur Voortbestaan TOV thans verzekerd AN AMERICAN IN AMERSFOORT In stadsbus klinkt al Please en thank you F otograaf-snelheid tunnel-traagheid WjomiA, man van ds. Wlaan Veel belangstelling voor zesde nachtrit Penguin-expositie bij boekhandel Veenendaal Noteert U even Burgerlijke Stand 2004. Ralfo grijpt zijn pistool en gaat naar de hutten van Marga en Willy. Hij maakt het ijzerdraad los. waarmee Carlos de deuren heeft vastgebonden, maar wan neer hij naar binnen gaat, treft hij niemand aan. De hutten staan ook vol rook en hij ziet nu ook het geopende luik Aha, de meisjes zijn dus ontsnapt! Maar waar zijn ze? Enfin, dat kan hem ook niet veel meex schelen. Snel rukt Ralfo 1 I T~-— enkele laden en kasten open, maar de buit valt lt»l\ hem tegen. Enkele gou- ITi t'.ii: VTft>)HHKg<S ufl\\ lEl den en zilveren armban, den, een paarlencollier en nog wat snuisterijen 1 hij weg komt, want de rook is verstikkend hier. En nu gauw er van door! laat hij in zijn zak glijden. Dan maakt hij dat I (Speciale berichtgeving voor het Dagblad voor Amersfoort) NEW YORK. De Amersfoortse buschauffeur Jan van Gent. die in tien jaar niet het geringste ongelukje met zün wagen heeft gehad, is begonnen met de uitvoering van de zwaarste opdracht die hij ooit heeft gehad. Hü moet een maand lang enkele keren per dag een zware bus voor tenminste vijf en veertig passagiers heen en weer rijden langs een van de drukste routes in deze stad van acht millioen mensen. Intussen zorgt zijn vier en veertigjarige New Yorkse collega George Edward Brennan. die ook een vlekkeloze reputatie als husschauffeur heeft, voor Van Gents passagiers In Amersfoort. Deze uitwisseling wordt gefinancierd door de betrokken busondernemingen, de K.L.M. en de Amerikaanse regering. Beiden rijden gewoonlijk in een bus van hetzelfde formaat en on geveer hetzelfde type, zodat ze wat dat betreft geen moeilijkheden be hoeven te verwachten. Van Gent, die zien binnen een uur al volkomen thuis voelde op Amerikaanse bodem, kreeg nog ge legenheid ervaringen uit te wisse len met Brennan, voor deze met een KLM-toestel naar Nederland ver trok Allebei verwachtten ze druk en volkomen gelukkig te zijn. Maar wel waarschuwden ze elkaar, uit te kijken voor „het onverwachte". Voor Brennan zouden dat de fietsers zijn. die vaak ..tot op een millimeter van de bus rijden. Van Gent moest vol gens zijn Amerikaanse collega voor al uitkijken voor „jaywalkers", die (UBilK£jiiiiai:i!U>igiitiili.i;iiuiLii!;i!l!U]iuaJHlliQlJUllill!ft door THOMAS A. BOYNTON maar dwars door het drukste ver keer rennen voor de New Yorkse taxi's. Toen zij afscheid van elkaar na men. wachtten Van Gent een paar drukke dagen. Eerst werd hij ge keurd. daarna moest de Amersfoor- ter een korte verkeers-cursus vol gen waaraan een schriftelijk exa men was verbonden en tenslotte moest hij proefrijden voor zijn Ame. rikaans rijbewijs Daartussendoor riepen nog andere bezigheden hom: opnamen voor radio- en televisie programma's en feesten, georgani seerd door zijn busonderneming en de vakverenigingen. Jan van Gent zal op alle ritten die hij maakt worden begeleid door een geroutineerd New Yorks colle ga. Zijn route is dan ook een zeer zware, dwars door het hart van Manhattan. Ze is bijna twaalf kilo meter lang en voert van de 129sle straat over het drukke Broadway naar Times Square hèt drukste kruispunt van Amerika en ver der langs de overbevolkte 42ste straat naar de First Avenue. Deze tocht duurt vijf en Vijftig minuten en Van Gent zal de rit dus onge veer vijf keer per dag maken. De „Third Avenue Transit Sys tem". waarvoor Van Gent werkt, heeft zich in geheel de Verenigde Staten een reputatie verworven door IN ENORME HALLEN als deze zijn de New Yorkse stadsbussen ondergebracht, op één waarvan Jan van Gent nu dagelijks langs een van 's werelds drukste rou tes rijdt. veilig-rijden. Toch zei een der di recteuren: ..Wij geloven dat we nog wel wat kunnen opsteken van Van Gent voor hij weer naar huis gaat. Overigens hopen wij ook hem het een en ander te leren." Verschillend salaris En zo krijgen èn Van Gent èn Brennan dus een goed inzicht in eikaars leven en werk. Ze zullen beiden leven van het salaris dat zij zélf verdienen De „Third Avenue Tran«'t System" betaalt aan Van Gent -10 dollar per dag, het ver plichte salaris voor gevallen als dit, terwijl zijn Amersfoortse werkge ver Nefkens zijn normale w eek salaris van 54 gulden (ruim elf dol lar) doorbetaalt. Brennan krijgt in Amersfoort eveneens 54 gulden per week. Zijn weeksalaris bij de New Yorkse busonderneming, een bedrag van 103 dollar, wordt óók doorbe taald. Dat krijgt hij echter pas wan neer hij weer in Amerika terug komt. Jan van Gent hanteert al met vaardigheid het stuurrad van de Amerikaanse monsterbus waarop hij is geplaatst. Naar Ds. A. G van Gilse, de voorzitter van de Amersfoortse Toonkunst Oratorium Vereniging ons mededeelt, is het voortbestaan van het koor thans verzekerd, daar zich in de afgelopen dagen vol doende mannenzangers hebben aan gemeld. Het beslaan van het koor werd, zoals wij dezer dagen meld den bedreigd, doordat het aantal mannenstemmen in 'verhouding tot dat der vrouwenstemmen te gering geworden was. Doordal nu dc man nenstemmen versterkt zijn, kan het koor zijn repetities onder leiding van de heer Adr. C. Schuurman voortzetten Het gevaar, dat Amers foort dus in de toekomst verstoken zou blijven van uitvoeringen van de Mattheus Passion (die voor het komende voorjaar wordt voorbe reid). de Johannes Passion, „Die Jahreszeiten", enzt, schijnt dus thans bezworen. Dit wil niet zeg gen, dat het koor meer versterking van mannenstemmen niet nodig heeft. Mannenzangers. die graag aan de uitvoering van werken als bovengenoemd willen meewerken, zijn nog altijd bijzonder welkom. Men kan zich opgeven bij mevr Bruynooge, 't Stort Zuid 5, tel. 4780 Het Soesterkwartier heeft voor George Brennan de vorm van een doolhof. Hij roept hier dc hulp van R Groenedijk agent van de Amersfoortse politic in. om weer veilig en wel op het Stationsplein te kunnen komen (DvA-Archifoto) Ontvlucht en aangehouden Gisteren werd op de Hogeweg aangehouden J. W van B uit Utrecht, ontvlucht uit de gevange nis in Den Bosch. Verdacht van oplichting W. v. d. B en G. v. d. Btwee lingbroers uit Amersfoort, werden alhier aangehouden als verdacht van oplichting in de gemeente Har derwijk Overschrijvingen Blijkens „De Sportkroniek" heb ben de navolgende spelers over schrijving aangevraagd- G. Brandsen. van A P W C. naar H V C H P Nieuwenhuis van IIV C. naar Amersf Boys; R V Schmittmann. van 't Gooi naar Amersf Boys; W. G v d Bedum, van B.D.C naar SEC: E J. Hane- kamp. van S E.C naar Vitesse ..Een straat is een straat, een bus is een bus, en passagiers zijn passagiers", vertelde George Brennan ons, toen hü gisteren zün eerste werkdag erop had zitten. „Maar er bestaat een enorm verschil als men vergelüklngen gaat maken tussen Amersfoort cn New York! Ik geloof echter wel, dat ik hier op de duur ingeburgerd zou raken. De mensen zün erg vriendelük en behulp zaam, ik ondervind van mün collega's de volle medewerking, kortom „the job is O.K.", en ik hoop. dat mijn tüdelüke baas tevreden zal zün over mün prestaties achter het stuurrad". George Brennan maakt ook graag zijn Amersfoortse collega's be roemd. Als onze fotograaf zijn lens op hem richt, sleept hij eerst zijn makkers mee. Trouwens die willen maar al te graag poseren. Van links naar rechts: Henk Has selt, Tinus Selm. George Bren nan, Henk Esveld, Gerrit Hoek en Toon de Bruin. (DvA-Archifoto) Advertentie LM.) Alles ging gisteren in Amers foort zijn gewone gang en niemand zou het opgevallen zijn, dat er iets bijzonders aan de hand was, ware '1 niet, dat één van de stadsbussen iets of wat „uit de toon" viel. In gunstige zin wel te verstaan, want de Soesterkwartier-bus was getooid met vlaggetjes. En dat was ter ere van het feit, dat George Brenman voor de komende weken de plaats van Jan van Gent zal innemen. Jan, zo vernamen wii van onze New Yorkse correspondent, maakt het ook uitstekend en toen wij dit aan George vertelden, zei hij: „Ik dacht wel, dat mijn collega Jan het redden zou, maar toch heb ik res pect voor hem. want als ik zo het verkeer eens vergelijk tussen mijn geboortestad en Amersfoort, dan moet ik eerlük zeggen, dat het in New York wel een beetje meer uitkijken is en met millimeters wer ken. Aan de andere kant moet ik nog wennen aan die vele fietsers, vooral in het middaguur. Er zijn acrobaten bij Er was nog iemand voor wie George respect had en dat was voor onze fotograaf, 's Morgens om half tien was er een „prent" van hem gemaakt, terwijl hij in functie was achter het stuur „en om tien over tien", zo vertelde de Ameri kaan ons, „reed ik in de Stations straat en zag met grote snelheid een bromfietser naderen, die toen hij mij gewaar werd, met een grote enveloppe zwaaide en beduidde, dat hy iijn foto's al gereed had. Wij weten wat tempo is. maar jullie ook!" Hij heeft op de eerste dag al veel aardige dingen beleefd. Bijv. toen hij een keer een tientje moest wisselen en in de knoei dreigde te raken Ook de ontmoeting met een paar kleine Spakenburgse „mens jes" vond hij „very nice". En dat er aan het begin van Soesterkwar tier spoorbomen zijn. die af en toe wel eens „dicht" zijn is voor de „driver" niet onopgemerkt geble ven. „Waarom niet eronder door?", was zijn nuchtere vraag. Wij ver telden dat er een tunnel op komst was en natuurlijk wilde George weten wanneer, want hü had al een staaltje van Hollands tempo mee gemaakt niet die foto's. Maar he laas, op dat wanneer konden wij hem geen antwoord geven en we volstonden met „Er wordt aan ge werkt!" „En heb je al een bepaalde in druk van Amersfoort?" wilden we weten. „Dat het me hier goed be valt is zeker", zei George, „maar overigens ben ik er nog tekort om er veel over te kunnen vertellen. De mensen, mijn „klanten" dus. zijn reuze aardig, maar dat komt misschien wel een beetje door het feit, dat ze niet iedere dag gereden worden door een Amerikaans chauf feur In New York zal Jan van Gent wel hetzelfde ondervinden, denk ik. Wel ben ik benieuwd of Jan na af loop van zijn „dienstbetrekking" bij Binnenkort verschijnt het boeiende radio-verhaal van A. D. Hilde- brond als geïllustreerd jeugdverhaal in Neerland's grootste jeugd- weekblad ABONNEMENTSPRIJS SLECHTS 12 CENT PER WEEK (16 pag in de plaatsen Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Den Haag, Amersfoort, Schiedam en Enschede. Bij postbestelling 1.56 per kwartaal. Zij die zich per 1 October 1952 abonneren, ontvangen de nog in September verschijnende nummers gratis. BON Ondergetekende: wonende: te; wenst Uw Jeugdblad met ingang van 1 Oct. '52 te ontvangen. Deze bon in enveloppe inzenden aan: Snouckaertlaan 7, A'foort de „Third Avenue Traffic System" graag zou willen blijven (met zijn gezin natuurlijk) of dat hij liever i zijn Amersfoortse rondjes rijdt. Ik vermoed het laatste wel, want als ik mezelf naga, er is maar één New York!" Wij wensten George verder een I prettige tijd toe In dc komende weken zal het voor de Amersfoor- ters niet vreemd meer zijn, als zij in plaats van Dank u wel en als 't U blieft vlotweg praten van „Please" „Thank you". Veel succes Geor ge en „good luck"! Voor de zesde Nachtrit van de Amersfoortse Motor- en Automo biel Club A MA C die in de nacht van Zaterdag op Zondag a.s. wordt gehouden, heeft de heer H van Harten een prachtig parcours ont worpen van 216 km. dat de deel nemers moeten afleggen met een gemiddelde snelheid van 36 km per uur. Dit betekent dus, dat de lij ders precies zes uur onafgebroken achter het stuur zullen zitten en hun strijd zullen voeren tegen de tijd en de onbekende route, die moet worden gezocht uit de sim pele gegevens, die een routekaart altijd aangeeft. Het is de heer Van Harten ge lukt veel variatie in de rit te bren gen, waarbij de deelnemers enkele malen voor attractieve verrassingen komen te staan Zoveel mogelijk zijn wegen vermeden, die al te hoge eisen aan bestuurders en ma teriaal stellen, zonder dat daarbij het sportief element van de Nacht rit verloren is gegaan Het wordt daardoor wel een pittige, maar geen te zware opgave. De belangstelling blijkt bij de voorinschrijving reeds groot te zijn en het ziet er wel naar uit, dat het Zaterdagavond bij het Paviljoen van het Berghotel. waar de start zal plaats vinden, druk zal worden. Onder de inschrijvers bevinden zich bekende figuren, die regel matig aan de Monte Carlo- en Tulpenrallye meedoen, doch ook touristen, die een kans zullen wa gen op een van de vele mooie prijzen. De eerste deelnemer zal om klokslag negen uur worden gestart, waarna elke minuut een inschrijver de strijd zal gaan aanbinden Ver wacht mag worden dat de laatste deelnemer omstreeks vüf uur in de morgen weer terug zal zijn. waarna dc wedstrijdleiding onmid dellijk gaat rekenen om de prijs winnaars vast te stellen. De prijs uitreiking zal vermoedelyk om streeks zes uur 's morgens plaats vinden. COLLECTE DIERENBESCHERMING BRENGT RI'IM 1200.— OT De opbrengst van de hier ter stede gehouden collecte voor de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, afdeling Amersfoort, bedroeg 1220,95. Stormenderhand verovert George Brennan de Amersfoorlers Trou wens ook de Spakenburgers kun nen het best met hem vinden Het zwakke geslacht althans zeker.... (DvA-Archifoto) ,.Boze man' ikwijls brengt onze oude vader ons een bezoek. Hij is voor de kinderen een levend I sprookjesboek Grootvader I vertelt van toen hij nog klein was, van de paardentram die toen door Amersfoort reed. van de waler-en-vuur-nering ia de Slovestraat en van zwarte ballen van acht voor een cent. De kindei en han gen aan zijn lippen. Zij we ten, dat hij altijd wat peper munt in een van zijn zakken heeft. Na ieder verhaal volgt de tractatie. Gisteren nu kwam grootvader overstuur bij S.V.K. Op straat had hij een grappig klein kind ont moet. Haar guitige zwarte ogen en haar springende blonde krullen hadden hem ktndcrliefhcbbcr met een vertederd Uit zijn zak had hij zijn rol pepermuntjes gehaald cn het mciske er een van aangeboden. Vernieti gend had zij hem aangeke ken „lk mag niks aanpakken van vreemde mannen!" Toen liep zij hard weg. Grootva der bleef versteend achter. Geschokt liep hij langzaam door In een sigarenwinkel deed hij zijn inkopen Daar na moest hij die straat weer door. Voor de deur van het huis waar het meisje woonde stond een groepje vrouwen opgewonden te praten. Toen grootvader langs kwam zwe gen zij. Nauwelijks was hij voorbij, of het gefluister werd voortgezet Is het een wonder, dat kinderen com plexen krijgenHeus, moe ders, alle oude mannen met snoepjes tnJiun zak zijn nog geen „boze mannen". Jubileum Donderdag 25 September he£ënkt de firma W Kui per de dag. dat 75 jaar ge leden de zaak in de Lange- straat werd opgericht. Tü- dons een receptie zal men het jubileum vieren. Wan neer wij naar aanleiding van dit heuglijke feit eens gaan nraten met de huidi ge firmant vertelt deze ons. dat de zaak werd op gezet door „Oude Willem". zoals hü in Amersfoort werd genoemd. Ongeveer 75 jaar geleden De juiste datum is niet bekend, daar alle oude papieren verdwe nen zijn. Toen Willem in 1915 overleed, nam zijn vrouw de zaken waar. Van 1921—1933 bestuurde Cor nells .Tohan Kuiper de fir ma. Van '33'48 zijn wedu we. Vanaf dat tijdstip tot heden houdt de huidige firmant de heer H A Kui per de teugels in handen" H:j weet ons te vertellen, dat de zaak vroeger voor tachti" proeent door boeren werd bezocht. Nu is dat al lang niet meer zo. Dp druk ste dag van de week was eertijds de Vrijdag. De boe ren kwames dan van de markt bij Kuiper koffie drinken! Onderwijl kozen zü zich een boezeroen. Ook dat is niet meer zo Men is zich in de loop der tijden gaan specialiseren od zoge naamde bedrijfskleding Het oude pand werd in '35 verbouwd. Nu, voor de re ceptie, is alles nog eens extra in de verf gezet. Men zal er de zakenrelaties Donderdag a.s. goed kunnen ontvangen. Paard Paarden hebben zo af en toe rare kuren Gisteren liep er byvoorbeeld een de sprintcapaciteiten van Slijk huis te imiteren. Paard deed ook Fanny Blankers haar record te niet Met groentekar en al vloog het viervoetige lastdier op de (gesloten) spoorwegover gang bij Birkhoven af. Wat omstanders vreesden ge beurde Mot een (machti ge' sprong, wierp het paard zich op de rood-witte spoorboom, als een hardlo per die het finishlint in stukken loont De spaan- ders vlogen in het rond. De naai brak ais een lucifer in tweeën. Wij zijn toen pss de kracht van zo'n viervoe ter juist caan taxeren Hoe het afliep0 Paard hnd geen schrammetje! De spoorweg- wachter deed die middag dienst met een rode vlag' Vlug Wij zün er eerlijk gezegd oen beetje draaierig van geworden Al die foto's in het Dagblad van bussen en buschauffeurs. Voor onze fotograaf was het echter een dag als nooit te voren Hij leverde een strijd met het horloge. Om precies tien uur gistermorgen ..knipte" hij een prent van George Brennan in „zijn" bus op het Stationsplein. Precies zeventien minuten later overhandigde hij G°nrge een vergroting van die opname „Kan hij zo in even aan 't Stadsven- ster Tel 4391: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. de krant?". vroeg hij. George kon niets anders dan „indeed" stamelen. De foto werd meteen weg ge bracht naar de chlichéaf- deling van ons blad. Zo iets was zelfs de koele Ameri kaan te veel Hij had geen woorden ccnoe? voor die „vlugee fotograaf op zijn grappige fiets", zoals hij het uitdrukte Een compli ment dat wü gaarne aan hem doorgeven Nachtrallye Men heeft ons m het oor gefluisterd, dat George Bren nan mee z.al doen aan de Zesde Nachtrallye van de Amersfoortse Motor- en Automobiel Club Een nacht rallye rijden betekent een veel grotere prestatie dan hel rijden van een vastge stelde route van enkele kilo meters. Als Brennan de Nachtrallye tot een goed ein de weet te brengen, kan hij zijn Amerikaanse collega's vertellen over de prachtpres- tatie. die hij heeft geleverd in het kleine Holland. Een onbekende route rüden van 216 kilometer, met voetangels en klemmen, betekent een grete sportprestatie, waar voor. bij slagen de Ameri kaanse vlag w èl hoog in top kan worden gestoken. Dat Nederland na Amerika de grootste afnemer is van Engelse literatuur (zelfs landen als Frank- rük en Zweden worden in dit op zicht overtroffen) mag een wel niet algemeen bekend feit genoemd worden, maar is toch volkomen juist, gezien de statistische gege vens, die hieromtrent gepubliceerd zijn. Een ander bewys hiervoor levert de Penguin Pelican-tentoon- stelling, die boekhandel Veenen daal heeft ingericht op de eerste étage van zijn winkel in de Lange- straat en die morgen wordt ge opend. Op zeer overzichtelijke wijze zün de talloze boekwerken uit de alom bekende Penguinserie geëxposeerd en er is een zo grote verscheidenheid, dat men over het geheel haast zou kunnen spreken van een Penquin-encyclopaedie. De lichtblauwe bandjes zijn gewijd aan populair-wetenschappelijke on derwerpen. de bekende groene kleur is voor liefhebbers van „crime and mystery", de romans zijn van een oranje band voorzien en rood is de omslag van de reis- en avonturenverhalen. Interessant en typografisch zeer goed verzorgd zijn de Puwfin pictuie- en story books. speciale jeugdlectuur. En dan is er een ruime plaats inge ruimd voor de „classics" en de King Penquins. die onderwerpen van de meest verscheiden aard be handelen. De werken van Shaw zijn nog steeds zo in trek. dat deze een aparte plaats hebben gekregen. De uit 900 deeltjes bestaande expo sitie ziet er zeer verzorgd uit en zal de liefhebbers van Engelse lite ratuur ongetwijfeld uitermate boeien. Binnenkort hoopt men een dergelüke tentoonstelling van Franse werken te organiseren. Van 19 t/m 25 Sept. GRAND THEATRE. Snouckaertlaan 4. Van 19 t/m 24 Sept „De mijnen van koning Salomo' (geprolongeerd) Toegang elke leeftijd. Donderdag 25 Sept. „De Rivier Toegang elke leeftijd. Aanv.. Zo. 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6 45 en 9 uur. CITY' THEATER. Westsingel 7. Van 19 t/m 25 Sept „Taizan en de Wazurl diamanten". Toegang 14 jaar. Aanv.: Zo 2. 4 15. 6 45 en 9 uur. Ov dagen: 2 30. 6 45 en 9 uur. In de Jeugd- Fllmcyclus" Woensdag 24 September: 2 en 4 uur: ..Het geheim van de loodmijn". REMBRANDT THEATER. Van 19 t/m 22 Septembei Kansas Raiders". Toegang 14 Jaar Van 23 t/m 25 Sept. „Kindcrsmokkel". Toegang 18 jaar. Aanv Zo. 2 4.15. 6 15 en 9 uur. Ov. dagen 2.30. 6 45 en 9 uur. CITY THEATER. Burg. Grothcstraat 38. Socstdijk Van 19 t/m 21 Sept.: „Tarzan in gevaar Toegang 14 j. Van 22 t/m 24 Sept. ..KontikiToc- gane elke leeftijd. Donderdag 25 September ..How green was my valley". Toegang 18 jaar. Aanv.: Vr. 8 uur Za. en Do. 2.30, 6.45 en 9 uur. Zo.. 2 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov dagen2 30 en 8 uur. TENTOONSTELLING werken van dr N ie weg, A. G Huis t/m 29 Sept. DINSDAG 23 SEPTEMBER Concordia; Feestavond H. J. Hegeraat. A G Huis Bijeenkomst Vrouwen Elcc- tricitcits Vereniging. 20 uur. Dinsdag 23 tot en met Vrijdag 26 Sept. St Joriskcrk tentoonstelling „Het altijd nieuwe boek de Bijbel". 1012 uur. 3—3 50 uur en 7 3010 uur. Woensdag 24 Sept. Occifielc ingebruik neming Kinderzorg. 2 30 uur. Donderoac 25 Sc-pt Markthal R AO- avond Geneeskundige Troepen. 20 uur Donderdag 25 Sept Monopole Viering 35 jarig bestaan Huisvrouwenvereni ging Vrijdag 26 Sept Gebouw Vereniging Vrijzinnig Hervormden- Concert Kleine Kunstkring. 20 uur Vrijdag 26 Sept. Hotel Riche, vergade ring. V.VV. 20 uur Geboren: Pieter Martinus. z v P M Stuurman en J F. Stam; Astnd Marla d. v J F v d. Wateren en G. H J. Hopman. Abraham Nicolaas, z. v. J- Vermeulen en P H. de RuiterAnna Lucia, d. v. N J v Balen en A L. Langhout; Maria Hendrika, d. v H G. Hagelen en A Kuit; Arlr, z' v. C C. Jansen en W Veenendaal, Nlenke Grietje, d. v. P. H v. d. Kamp en G. Wieringa. Petronella Gijsbcrta, d v. K. dc Boer en E J v. Dicst Elsien. z. v K de Boer cn E. J v. Dlcst; Maartje. d. v. A J Collet cn W v. Zoeren; Elisabeth Maria Matbias. z v. W. J. Vorstermans en J M C. Erens. Overleden Geertruida Anna Frans, 85 jr. ongeh.. Martinus Gerardus Ver steeg. 70 jr. geh. m. C. L Medenbllk.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2