DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Nederlandse vrees uit zich in Straatsburg Westelijken herhalen voorstel aan Moskou PSixon: „Ik gebruikte geen Aanklacht van loodgieter onthult verduistering cent voor privé-zaken DEMOCRATISCHE GROEI OM WEST-EUROPA'S VERDEDIGING Fens: Voor allen gelijk recht op beveiliging AFL - 8 millioen leden - steunt Stevenson Antwoordnota 's spreken over conferentie in October Onstandvastig, minder zacht 12e Jaargang, no. 223 Woensdag 24 September 1952 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdarasche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER (Van een onzer redacteuren) STRAATSBURG. „De solidariteit tussen de Europese landen onderling- moet zowel op economisch als op strategisch gebied duidelijk worden ge demonstreerd. De politieke commissie heeft de indruk dat wat de strate gische solidariteit betreft geen volledige klaarheid is bereikt en dat de publieke opinie in sommige onzer landen nog steeds reden tot ongerustheid hierover geeft". Met deze woorden uit het rapport van de Nederlandse KVP-er Fens, dat gisteren gepubliceerd werd. is de ongerustheid, die onder meer in Nederland heerst over de strategische plannen van het Europese hoofdkwartier van de NATO (Shape), openlijk in de Raad van Europa aan de orde gesteld. De heer Fens treedt als rappor teur van de politieke commissie over defensievraagstukken op. In rustige en duidelijke woorden heeft hij zich tot tolk van genoemde on gerustheid gemaakt Hij verwees naar het geruchtmakende artikel van de New York Times van 17 Au gustus. waarin gesproken werd over „een eventuele overgave van het grootste deel der Noordelijke Ne derlanden in geval van agressie". Geruststellende verklaringen van hoge militaire autoriteiten hebben volgens de heer Fens de verwar ring niet kunnen wegnemen. Bij de Denen en de Duitsers blijkt dezelf de bezorgdheid te bestaan. De rap porteur vraagt een duidelijke uit spraak van de Assemblée van de Raad van Europa, dat er „geen tweederangslanden bestaan als het over territoriale verdedigingszones gaat". Hebben niet al onze landen ook de kleine, die zich niet min der offers voor defensie getroosten dan de grote gelijke rechten op militaire beveiliging? Door een dui delijke uitspraak van de Assemblée zullen onze ministers een rugge steun krijgen bij de verdediging van hun belangen binnen de NATO en zal bij onze volken de ongerust heid worden weggenomen. Wij dra gen zware lasten voor de herbewa pening en hebben dus recht op deze waarborg. De heer Fens houdt verder een pleidooi voor betere informatie van het publiek omtrent de vorderingen op defensiegebied. Bepaalde militai re geheimen worden zorgvuldig ge heim gehouden, zelfs voor parle mentaire commissies, maar telkens opnieuw lekken ze uit via de Ame rikaanse pers of via verklaringen voor Amerikaanse gerechtshoven of enquête-commissies. Dit alles heeft een desastreus effect op de publie ke opinie in Europa en hun ver trouwen in hun eigen politieke lei ders. Van de andere kant worden soms al te summier officiële publi caties gedaan, die aanleiding geven tot de meest tegengestelde interpre taties. Als voorbeeld geeft de heer Fens het geval der „vijftig divisies" in het slotcommuniqué van de NATO-conferentie van Lissabon. Dit getal, genoemd zonder enige verde- Ieren bezingen lof van hun whiskey in Straatsburg (Van een onzer redacteuren) STRAATSBURG. De Ierse ge delegeerde Norton leverde een be langrijke bijdrage aan het economi sche debat door een rede over de kwaliteit van de Ierse whiskey. „De Ierse whiskey is net zo goed als wel ke whiskey ter wereld. Zeker even goed als de Scotch. Engeland heeft ons eeuwenlang onderdrukt en daar om hadden wij nooit de gelegenheid in het buitenland met ons product te adverteren. Als onze producenten eens tot export kunnen worden be wogen, dan zal de Scotch whiskey zich niet lang handhaven." De Brit se afgevaardigde Robens stelde voor dat zijn regering en die van Ierland beiden aan elk lid van de Assemblee een kist van hun whiskey zouden sturen. „De leden van de Assemblee kunnen dan zelf oordelen over de kwaliteit" j re explicatie, heeft een groot deel 1 van de Europese publieke opinie ge predisponeerd om de resultaten van de NATO-conferentie niet serieus I te nemen. Ook over de zogenaamde „offsho- re"-bestellingen worden in het rap port behartigenswaardige dingen ge zegd. Het ziet hierin een van de be langrijkste middelen om te komen I tot integratie der wapenindustrieën in Europa Een dergelijk program- 1 ma is echter noodzakelijk een plan op lange termijn. Men kan van onze landen niet verlangen .dat zij het met alle kracht op zich nemen, in dien geen garanties bestaan voor een periode van een aantal jaren De Assemblée moet. volgens de heer Fens, openlijk haar goedkeuring uitspreken over de integratie, die bevorderd wordt door hét systeem der offshore-bestellingen. Maar zij dient er tevens met de nodige tact op te wijzen, dat een dergelijke po litiek alleen kan slagen, als enige zekerheid wordt gegeven voor een langere periode dan één jaar Tenslotte wordt in het rapport aangedrongen op nauwere relaties tussen de NATO en de Raad van Europa. Het rapport-Fens is in het bij zonder door de Scandinavische. Duitse en Nederlandse leden met grote voldoening ontvangen. Het stelt inderdaad uiterst urgente za ken aan de orde. Het Nederlandse volk mag beslist niet 't gevoel krijgen dot het. zoals iemand het hier uitdrukte, wat de defensie betreft voor een te hoog bedrag verzekerd is en dat nog wel bij een niet soliede verzekerings bank Zaterdag of Maandag zal het rapport in openbare discussie ko men. Drie vliegers uit ijs van Groenland gered LONDEN. Drie van de twaalf mannen, die een week geleden op de ijsvlakte van Groenland strandden door een noodlanding van hun vlieg tuig, zijn door een Amerikaans am- phibie-vliegtuig opgehaald en over gebracht naar de Amerikaanse lucht basis te Thule in West-Groenland Aldus heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van Luchtvaart vanmorgen vroeg in Londen meege deeld. Een enthousiaste menigte haalde Charlie Chaplin in, toen hij op het Londense Waterloo Station uit de trein stapte. Het is 21 jaar gele den, dat Chaplin voor het laatst in zijn geboorteplaats was. Chaplin in Londen uitbundig ontvangen LONDEN. Charlie Chaplin, die in 21 jaar niet in Engeland is geweest is Dinsdag te Londen, zijn geboorte plaats, uitbundig door de bevolking ontvangen. Chaplin was er zichtbaar van onder de indruk. „De Londe- naars zijn niets veranderd", zei hij. Een vrouw in de menigte riep: „Blijf hier Charlie. Het is nergens zo goed als thuisOp een receptie in het Savoy hotel zei Chaplin: „Ik ben nooit communist geweest en heb geen enkel geheim te verbergen." Makki probeert olie aan Amerikanen te verkopen WASHINGTON Hoessein Mak ki. lid van de Perzische parlemen taire oliecommissie heeft, hier aan verslaggevers verteld, dat hij on derhandelingen voert met een Amerikaans zakenman, die zegt. dat hij een maatschappij met een kapitaal van 140 millioen dollar kan vormen voor het vervoer en de verkoop van Perzische olie in Europa en Azië. De onderhandelingen bevinden zich nog in een voorlopig stadium. Makki gaf te verstaan, dat het Amerikaanse concern misschien be reid is de Britse blokkade te door breken en Perzische olie te kopen, voordat er met Groot-Brittannie een regeling getroffen is over de nationalisatie. Eden in enen aangekomen WENEN Engelands minister van Buitenlandse Zaken. Eden. is hier per vliegtuig aangekomen uit Joegoslavië waar hij zes dagen de gast van de regering is geweest. Eden legde een korte verklaring af voor de Oostenrijkse radio waar in hij zei, dat Engeland voort zal gaan .dit land te helpen om zijn vrijheid en onafhankelijkheid te herwinnen". Richard Nixon, Republikeins can- didaat voor het vice-president- schap legt voor microfoon- en televisiecamera's verantwoording af van de 18.235 dollar, die hij van zijn supporters heeft aangenomen. De totale kosten van de uitzen ding bedroegen 75.000 dollar. Britse militaire leiders: ..Nederland heeft behoeft aan nieuwe jagers" SENNELAGER. De algemene indruk welke de NATO-oefening „Hold Fast" op de Britse militaire 'eiders heeft gemaakt is, dat er ver het algemeen goede vorderin gen zijn gemaakt in de geoefendheid van de militairen, zowel als in de opbouw van het legerapparaat. Luchtmaarschalk Foster zei. dat ..Hold Fast" het belang had aange toond van het instellen van lucht- waarnemersdienstcn in Nederland De luchtmaarschalk zei verder, dat de oefening tevens de „beperkingen van de ..Meteor" als jager-onder scheppingsvliegtuig had aangetoond" en dat de „Belgische en Nederland se luchtmacht in de eerste plaats de beschikking moeten krijgen over nieuwe t> pen van dit soort ge vechtsvliegtuig." Foster deelde ver der nog mede. dat in de komende wintermaanden demonstratiegroepen voor leger- en luchtmachteenheden in Nederland. België en de Britse zone van Duitsland tentoonstellin gen zullen organiseren en lezingen nouden. waarin zal worden gewezen op het belang van de samenwerking tussen leger en luchtmacht. I De recherche kwam tenslotte te recht bij het Groningse filiaal van een grote Utrechtse lood- en zink- pletterij. Hier bleek de hulp van de fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst no- I dig. Toen na uitgebreide speurtoch- j ten de zaak tot klaarheid wns ge- j bracht konden de filiaal-chef, de 53- jarige G. F W. en de 35-jarige boek houder F K. worden gearresteerd Zij hebben zich vermoedelijk schuldig gemaakt aan verduistering ten nadele van de Utrechtse fabriek. Zij hebben gedurende een reeks van jaren, oude metalen voor een lagere prijs ingekocht dan zij aan het hoofd kantoor opgaven, terwijl in sommige gevallen met de leveranciers van de ze metalen niet de gehele hoeveel heid metaal werd verrekend. Utrechtse fabriek is ernstig gedupeerd (Van onze correspondent) GRONINGEN. Een loodgieter kwam in Maart bij de recherche met een klacht over een knecht, die ge reedschappen zou hebben achterge houden. De knecht werkte zelfstandig, maar kocht op naam van zijn baas gereedschap, omdat hij zelf nog niet ln het bezit was van eert vestigings vergunning. Een verder onderzoek toonde aan dat de zelfstandige knecht zich ook wel eens aan kleine verduisteringen van zink schuldig maakte. ..Alleen Republikeins Nationaal Comité kan mij als vice-president-candiclaat ontslaan" (Van onze correspondent) NEW YORK. Senator Nixon, de republikeinse candidaat voor het vice- presidentschap der V.S., heeft zichzelf Dinsdagavond verdedigd voor radio en televisie in verband met het aannemen van geld van enige rüke landge noten. H(j gaf een volledig overzicht van zfjn bezittingen, verdiensten en uitgaven en las een verklaring voor van het grootste advocatenkantoor van Los Angeles, dat h(j zich uit het fonds niet persoonlijk verrijkte, noch de belastingwetten overtrad. Het was een allesbehalve nede rige, maar een zeer demagogische rede. waarin Nixon speculeerde op de sentimentaliteit van de primi tieve luisteraar. Beslist arrogant was hij in zijn eis aan Stevenson en Sparkman, om insgelijks de boe ken open te leggen, indien zij niet de indruk willen vestigen iets te verbergen te hebben. Van republi keinse zijde wordt namelijk alles NEW YORK. De American Federation of Labour (AFL) heeft op haar congres besloten de demo cratische candidaat voor het pre sidentschap, Stevenson, te steunen. Dit is de eerste maal, dat de AFL zich voor een candidaat uitspreekt sedert haar oprichting in 1881. De steun aan Stevenson werd een stemmig goedgekeurd. De AFL zegt, dat Eisenhower „beruchte reactionnairen als sena tor McCarthy" steunt. Ook het „omhelzen" van senator Taft was een schok geweest. „Door zulke candidaten te steunen kan hij de republikeinse partij niet op de weg van het liberalisme terugvoeren", aldus de verklaring van de vak bond. Het CIO (Congress of Industrial Organisations) heeft reeds eerder zijn steun aan Stevenson toege zegd. Thans staan de twee groot ste Amerikaanse arbeidsorganisa ties achter de democratische can didaat, waarvan de AFL alleen al meer dan acht millioen leden telt. in het werk gesteld, argumenten bijeen te brengen tegen Stevenson, die als gouverneur van Illinois een fonds vormde, om voor bepaalde functies bekwame lieden uit de za kenwereld te recruteren en deze daaruit schadeloos te stellen. Hij heeft dit nooit verheimelijkt. Het fonds was een publiek geheim en het diende om de staatskas te ont lasten. Nixon verzuimde in te gaan op de kern van de kwestie, namelijk of hij degenen, die tot het fonds bijdroegen, ook niet indirect enige gunsten bewees Hij zcide geen ont slag te zullen nemen, maar de be slissing over zijn lot over te zullen laten aan het republikeins natio naal comité, waarbij hij de luiste raars opwekte, dit comité telegra fisch ervan in kennis te stellen of zij. na zijn rede. zijn aftreden al dan niet wenselijk achten voor de partij. Bij informatie bleek mij. dat het publiek hieraan gretig gehoor geeft. Voor de republikeinse lei ders is dii een handige methode om de publieke opinie te testen. ..Eerst verkiezingen in Duitsland!" LONDEN. Het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland moet het eerste agendapunt zijn van een eventuele Viermogcndhedencon- ferentie over Duitsland, zo wordt gezegd in de Westelijke antwoordnota aan Moskou. In de gelijkluidende nota's van Engeland. Frankrijk en Ame rika, die Dinsdag door diplomatieke vertegenwoordigers in Moskou is overhandigd, wordt in wezen hetzelfde voorstel gedaan als dat van 10 Juli. De Westelijken verwerpen het voorstel van de Russen om eerst een vredesverdrag, daarna de vorming van een regering voor geheel Duits land en tenslotte het houden van verkiezingen te bewerkstelligen. In de antwoordnota's wordt voorgesteld een Viermogcndhedenconferentie op de in de Westelijke nota's genoemde voorwaarden in October tc houden. De drie landen doen „na overleg met de Duitse federale regering en de Duitse autoriteiten tc Berlijn" een beroep op de Sowjet-Russische regering terug tc komen van haar weigering „zich bij de andere mo gendheden aan te sluiten om met vereende krachten te pogen het vraagstuk van vrije verkiezingen in Duitsland aan te vatten." In de nota wordt met nadruk ver klaard. dat de Westelijke regerin gen het Sowjet-Russische standpunt, dat Duitsland bij verdragsonderhan- I delingen alleen tijdens de bespre king van ter zake dienende kwesties door afgevaardigden uit de Sowjet- zone en West-Duitsland vertegen woordigd moet zijn, niet kunnen aanvaarden. Het Westen verwerpt het Sowjet- voorstel, de commissie van onder zoek inzake de mogelijkheid van het houden van vrije verkiezingen, uit Oost- en West-Duitsers samen te stellen. Een uitsluitend uit Duit sers samengestelde commissie zal niet meer in staat zijn tot onpartij digheid dan een Viermogendheden- commissie, die de Westelijke mo gendheden reeds verworpen heb ben, aldus de nota. De Westelijke mogendheden ver klaren zich opnieuw bereid, „alle practische en welomschreven voor stellen" over de vorming van de commissie van onderzoek te bespre ken. Meer Nederlandse kaas naar de VS WASHINGTON Het ministerie van Landbouw van de Verenigde Staten heeft besloten de import quota's voor zuivelproducten met ingang van 1 October met vijftien procent te verhogen Het quotum voor Edammer en Goudse kaas werd van drie millioen op vier millioen pound per jaar gebracht. In het begin van dit jaar had het Amerikaanse Congres het ministerie reeds gemachtigd, de quota's met vijftien procent te verhogen, wan neer dit in het belang zou zijn van de internationale handel en de inter nationale betrekkingen. De wijzigin gen gaan op 1 October in. Richard Crouthamel uit Middle- ton (V.S.) zou Zondag trouwen hij werd toen 21 jaar), maar Za terdag kreeg hij blindedarmont steking Nog dezelfde dag werd hij geopereerd Toen hij bijkwam vond hij, dat de bruiloft toch maar moest doorgaan En zo werd hij Zondag op een brancard naar de plechtigheid gereden. Van Woensdagavond tot Donderdagavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met tijdelijk regen, later wisselend bewolkt met enkele verspreide buien. Krachtige, langs de kust af en toe harde wind tussen Zuid en West Morgen minder zacht dan vandaag. 25 Sept. Zon op 6 u 31 m onder 18 u 31 m. Maan op 14 u 7 m on der 20 u 47 m. Veel wind HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max temp Neersl Station Weer Wind m/s Gisteren in 24 li. Oslo Zw bew. ZZW 1 2 3 Stockholm Zv.\ bew. WNW 2 10 0 Helsinki Onbew. W 4 6 1 Edinburgh Regen ZZW 2 17 10 Londen Zw. bew ZW 4 22 0 KopenhogenZw. bew. WNW 6 13 12 Amsterdam Zw. bew. ZW 6 18 0 Zurich Mist ONO 1 15 0 Genève Zw. bew. Windstil 18 0 Parijs Mist W 1 19 0 Bordeaux Geh bew. Windstil 19 0 Nice Licht bew NNW 4 22 0 Berlijn Regen W 5 14 8 Frankfurt Geh bew. ZZW 9 16 0 München Zw. bew WZW 2 12 0 Wenen Zw. bew. W 11 14 0 Luxemburg Geh. bew. W 8 Grenoble Geh. bew. Windstil 18 0 Innsbrück Zw bew. ZW 1 14 0 WAT VOOR WEER? DE BILT - Het KNMI deelt mede: Toen in de nacht van Maandag op Dinsdag zachte oceaanlucht Neder- 1 land binnen stroomde, kwam er een einde aan een periode van te koud weer die drie weken had geduurd. Vooral 's avonds en 's nachts werd het belangrijk warmer dan we de laatste tijd gewend waren Zo kwa men de afgelopen nacht minimum temperaturen van 12 tot 15 graden voor. Gistermiddag liep het kwik op vele plaatsen tot 18 graden 'op. De oorzaak van het zachtere weer moet worden gezocht in het feit, dat er zich thans een langgetekt hoge- drukgebied bevindt tussen de Azo- ren en Frankrijk, terwijl tegelijker tijd 'n vrijwel onafgebroken stroom van storingen over het noordelijk deel van de Oceaan naar Zuid- Scandinavië trekt. Tussen de hoge druk in het Zui den en de lage druk in het Noor den ontwikkelde zich een krachtige stroming, die de van oorsprong sub tropische lucht naar Europa voerde. Ten Zuiden van IJsland is nu een zeer actieve depressie aangekomen, die nog in betekenis toeneemt en met grote snelheid naar het Oost- Noor-Oosten trekt. Het koudefront van deze depressie nadert, vooraf gegaan door een regengebied en sterke baromaterdahngen, Ierland. Het ziet er naat uit, dat dit front binnen 24 uur Nederland zal berei ken en daarna gevolgd zal worden door oceaanlucht met lagere tem peratuur. Men moet daarom reke nen op onstandvastig en minder j zacht weer met tijdelijk regen en I veel wind. Wij schreven onlangs1) dat vol gens sommige geschiedkundi gen de groei van een democra tisch politiek bestel wel enige ecuwen in beslag neemt. Nu ontvangen wij een brief van een lezer, die vindt, dat dit wel een beetje meevalt. Hij meent, dat bet in een halve eeuw best gaat. Kijk naar Nederland, zegt hij, dat in ongeveer vijftig jaar (17951848) van een oligarchie, waar de grote heren alles te vertellen hadden en de kleine man er niet aan te pas kwam, werd tot een parlementaire monar chie met kiesrecht en ministeriële ver antwoordelijkheid. Zo kan men inderdaad de zaken stellen: maar het is bij lange na niet het ganse verhaal. Er is na 1848 nog ontzaglijk veel veranderd en her vormd; dat jaar was niet een eind doel» een beginpunt. En vóór 1795 was er toch wel iets meer dan een maatschappij van machtige heren aan dc ene on rechteloze kleine luiden aan de andere kant. Misschien kunnen we dat het best illustreren met het voorbeeld van de persvrijheid. Vorige week vierde de Leeuwarder Courant haar 200-jarig jubileum; en bij die gelegenheid is gezegd, dat het hier waarschijnlijk be treft de oudste krant ter wereld. Dit wil echter volstrekt niet zeggen, dat er vóór 1752 gean kranten zijn versche nen in Nederland. Zij kwamen al uit (veelal in dc Franse taal) van het be gin van de zeventiende eeuw af; en zij waren jarenlang de beste bron van inlichtingen voor alle Europese heer sers en staatslieden, niet in de laatste plaats in die landen, waar een strenge censuur het uitgeven en verspreiden van eigen couranten en andere ge drukte stukken verhinderde. Het moet dc geachte briefschrij ver toch iets zeggen, dat elke behoorlijke stad in de Neder landen al bijna vier eeuwen haar drukkerijen bezit waar, tamelijk on gehinderd door dc overheid, dc be langrijkste en vrijmoedigste geschrif ten liet licht zagen. De geestelijke en wijsgerige stromingen in de hele be schaafde wereld vóór de tijd van de Franse revolutie zijn neergelegd in boeken, die voor een belangrijk deel in Nederland zijn verschenen; en men verbaast zich over de omvangrijke massa's belogen, aanvallen, verweren en schotschriften, die deze hoofdwer ken vrijelijk hebben vergezeld. In dit opzicht is Nederland zelfs Engeland lange tijd voor geweest. Daar zijn de persen pas productiever geworden na de „glorious revolution'*, welke Willem III en Maria aan het bewind bracht. Dc toestand daarvóór wordt getypeerd door liet feit, dat Willem III, op weg naar Londen, in het jaar 1689 in de toch heus niet on belangrijke stad Exeter geen druk kerij vond voor het vervaardigen van een manifest. Nederland bezat in dc zeventiende eeuw al wat in de negentiende eeuw Duitsland en Oostenrijk gedurende lange tijd nog niet hebben gekend: de persvrijheid. Het is juist, dat in de oude Republiek het politieke leven hoe langer hoe meer doortrokken raakte door corruptie, hetgeen vooral in dc wijze van vergeving van dc amb ten tot uiting kwam. Maar de magi straat kon zeker niet alles doen wat haar beliefde, en deed daartoe ook geen poging. Er waren zekere vrij heidstradities, waarvan zij wijselijk de handen afhield. Dc machtsuitoefening was aan grenzen gebonden. Er be stond ondanks alles een evenwicht van krachten, hetgeen altijd een ken merk is van een zekere graad van de mocratie. Er zijn andere rechten tc noemen dan persvrijheid in de Republiek der Verenigde Nederlanden, die bewijzen, dat de tijden toen heel wat minder donker waren dan de brief schrijver blijkbaar veronderstelt; maar deze vrijheid demonstreert toch wel het duidelijkst hoezeer dc Neder landse democratische tradities verder teruggaan dan 1795; hoezeer het hui dige bestel rust op oudere grondsla gen dan die, gelegd in de tijd tussen de stichting van dc Bataafse Repu bliek cn het gedenkwaardige moment in 1848, toen koning Willem II ver klaarde, in vierentwintig uur van zeer conservatief zeer liberaal tc zijn ge worden. Natuurlijk willen wij hiermee niet beweren, dat het in dc Oostelijke landen, die thans bezig zijn te ontwa ken, even lang zal duren als hij ons. Met de briefschrijver hopen wij van harte, dat zij met een halve eeuw zul len kunnen volstaan. A) Nummer van Zaterdag 20 dezer. Onbekende deponeerde granaten in een vuilnisbak (Van onze correspondent) NIJMEGEN De directie der ge meentereiniging en de politie te Nij megen stellen een diepgaand onder zoek in naar iemand, die drie grana ten in vuilnisemmers heeft gelegd, waarvan één zelfs op scherp stond. Of het nu met opzet of uit onweten de slordigheid is geschied, de over heid wil de schuldige streng straffen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1