„Volgend jaar tien chauffeurs uit Amerika op bezoek STADSVENSTER Boekhandel Veenendaal bestaat 11 October vijftig jaar George Brennan bezocht ons redactie-bureau Brennan ontmoet de vrouw van Jan van Gent Noteert U even Gezellig gesprek bij kopje thee inet koek ..De Valk" weer feestzaal? Van 3 cents pennen (1902) tot encyclopaedieën a f 300.- (1952) Bijbel-expositie in Joriskerk geopend v 2 Woensdag 24 September 1952 a OP HET REDACTIEBUREAU van het Dagblad voor Amersfoort heeft George Brennan onder het genot van thee met koek een ge zellig uurtje doorgebracht. Men ziet hem hier in een geanimeerd gesprek, waarbij hij aan de hand van het busreglement van de Third Avenue Traffic System uiteenzet hoe in New York de busdiensten zijn georganiseerd. (Foto DvA-Archifoto) Van 19 t/m 25 Sept. GRAND THEATRE Snouckaertlaan 4. Van 19 t/m 24 Sept ..De mijnen van koning Salomo" (geprolongeerd) Toegang elke leeftijd. Donderdag 25 Sept.: ,,Dc Rivier". Toegang elke leeftijd. Aanv.: Zo. 2. ^.15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER. Westsingel 7. Van 19 t/m 25 Sept.. „Tarzan en de Wazurl diamanten". Toegang 14 jaar. Aanv Zo. 2. 4 15 6 45 en 9 uur Ov. dagen: 2 30. 6 45 en 9 uur In de Jcugd- Filmcyclus Woensdag 24 September 2 en 4 uur: ..Het geheim van de loodmijn". REMBRANDT THEATER Van 19 t/m 22 September: „Kansas Raiders". Toegang 14 jaar. Van 23 t/m 25 Sept. „Kindersmokkel". Toegang 18 jaar. Aanv. Zo 2 4.15. 6 45 en 9 uur. Ov dagen 2.30. 6.45 en 9 uur. TENTOONSTELLING werken van dr Nleweg. A. G. Huls t/m 29 Sept. Woensdag 24 Sept.: Occifièlc ingebruik neming Kinderzorg. 2.30 uur. Donderdag 25 Sept: Markthal R A O.- avond Geneeskundige Troepen. 20 uur. Donderdag 25 Sept.: Monopole: Viering 35 jarig bestaan Huisvrouwenvercni- gmg Vrijdag 26 Sept.: Gebouw Vereniging Vrijzinnig Hervormden- Concert Kleine Kunstkring. 20 uur Vrijdag 26 Sept. Hotel Riche, vergade ring V.V.V.. 20 uur. (Van een onzer verslaggevers) Tien New Yorkse buschauffeurs zullen volgend jaar misschien eenzelfde reis maken als hun collega George Brennan, van wiens belevenissen als stadsbusbestuurder in Amersfoort thans uitgebreide verslagen over wereld delen en oceanen hun weg vinden naar alle uithoeken der aarde. George zelf vertelde ons dit nieuws toen hü Dinsdagmiddag op het redactie-bureau van ons blad in een leunstoel even zat uit te blazen van de laatste busrlt op zUn tweede Amersfoortse werkdag. wat te rapporteren over jullie ver keer. Als ik alles wilde opschrijven wat ik van belang vind zou ik me wel twee dagen mogen opsluiten in een hermetisch gesloten kamer. En dan de boodschappen, die ik nog doen moet! Een hele waslijst hebben ze me meegegeven: bloembollen, klom pen, en die „gin" van jullie! Kom, ik moet nodig weer opstappen." Maar voor het gebouw bleef hij nog even staan om de ..marvellous pictures" te bekijken, die in onze krant hebben gestaan en nu in de uitstalkast hingen. George kneep zich zelf eens in de arm. „Is that really you, Brennan?" „Ben jij dat werke lijk zelf, Brennan?" Het valt grote mensen moeilijk in sprookjes te ge loven. „De elf chauffeurs, met wie ik na een uitvoerige selectie overbleef maar die tenslotte niet werden uit gezonden. zaten ook aan bij het af scheidsdiner. De baas. een reuze ge schikte kerel, zei in zijn redevoering tot hen: „Ik ben blij dat jullie hier niet sip zitten te kijken, maar George zijn buitenkansje blijkbaar zo van harte gunnen. Waarom ook jaloers te zijn? Volgend jaar sturen we er niet één van jullie, maar tien." Dat zei de baas, maar een ander opperde pal daar bovenop: „Dat zal anders han den vol geld kosten." Waarop de baas antwoordde: „We kweken er in ieder geval een hoop goodwill mee." Zo begon dus George Brennan te verhalen, toen een kop thee en een dubbeldikke Amersfoortse sprits hem op de Hollandse praatstoel hadden fiebracht Hij was na een paar reso- ute tikken op de glazen deur bin nen komen stappen, nog gekleed in zijn gemakkelijk zittend mosgroen chauffeurs-uniform Daaronder droeg hij zijn hemelsblauwe pullover Te gen de herfstkou, die hij na de kille Maandag had lerén vrezen Om met een griep binnenshuis te zitten is hij niet naar Nederland gevlogen. Gelukkig heeft vrijgezel George Brennan op zichzelf leren passen. In zijn tweekamer-flat in Manhattan heeft hij daar alle gelegenheid voor, want daar is niemand, die voor hem zorgt. Ook wat dat betreft voelt hij zich op het ogenblik een beetje de verwende jongen, vertelde hij. Bij de familie Van Nie in de Snoeckaert- laan, waar hij is ondergebracht, kan hij bijvoorbeeld gerust wat later op staan dan hij thuis gewend is. Zijn ontbijt hoeft George immers zelf niet te verzorgen Te oordelen naar de manier waarop hij over zijn toebe reidselen voor de ochtenddis ver telde. beschouwt hij dat kokkerellen overigens wel als een plechtig ri tueel. Hij ging er zelfs bij staan en demonstreerde zo beeldend het bre ken van de eieren boven de koeke- pan. dat de geboeide redacteuren een ogenblik meenden het veelbelovende spetteren en sissen te horen. HOBBIES Zijn „cooked breakfast" bracht George vanzelf op z'n andere hob bies. Nee, hij vist niet en speelt geen biljart, hij houdt geen postduiven en kweekt geen rijstvogeltjes. Het vak verenigingsleven neemt namelijk een belangrijk deel van zijn vrije tijd in beslag. Heeft hij ook daarvoor eens niets te doen. dan trekt hij de stad uit. Het platteland, waar de New Yorker zich eens niet temidden van acht millioen andere mensen hopft te voelen, heeft een grote bekoring voor hem. Er zijn uitstekende busdien sten naar de omstreken van New York en daar maakt George dan ge bruik van. Een jaar of wat geleden had hij een auto gekocht, maar hij ondervond dat hij voor de tocht heen en weer naar zijn werk beter de on dergrondse kon nemen. „Hetzelfde denk ik van jullie fiet sers," zei hij. „Als ik ze op de spits uren in zo'n trage stroom zie voort rijden. denk ik; Mensen, waarom neem je de bus niet? Dan ben je veel gauwer thuis." Dat zei George Bren nan en hij keek er bij alsof hij 't zelf geloofde. „Waarom geen wet ge maakt die het fietsen verbiedt." voegde hij er laconiek aan toe. Zo veel voortvarendheid bracht even de verwarring in het vertrek, die elke journalist ook zou bevangen wanneer hem werd aangeraden zijn stukje in het vervolg in Chinese lettertekens te schrijven. Maar George zelf riep al uit: „Zon- er gekheid, er is in elk geval heel George Brennan raakte niet uit gekeken op de foto's, die wij in een onzer fotokasten hadden uit gestald over zijn verblijf in Amersfoort en dat van Jan van Gent in New York. Over het vlug ge werk van onze fotografen was hij vol lof. (Foto DvA-Archifoto) (Eigen bericht) Sedert enige jaren is in het voor malige feestgebouw „De Valk" in de Valkenstraat het Technisch Bu reau Jongerius gevestigd. De firma gaat echter het pand verlaten, zo dat „De Valk" een nieuwe bestem ming zal krügen. Hoewel nog niets definitief vaststaat, schijnen er plannen te bestaan, het gebouw weer in oude luister te herstellen, d.ivtï. dat er zoals vToeger weer feestavonden enzovoort kunnen worden gehouden. Zekerheid daar omtrent is er echter nog niet. Op straat gevallen Een bejaarde blinde, de heer W. V,, die in een van de huisjes-woont van de stichting „De Poth" kwam gisteren op de hoek van de St An- nastraat Pothstraat te vallen. Hij liep een noofdwond op. Onmiddel lijk schoten voorbijgangers toe en brachten de man een winkel bin nen. De toevallig passerende dr Werkman legde een noodverband aan en enige ogenblikken later was ook een ziekenauto van de G.G. en GD. aanwezig, die V. naar het St Elizabethziekenhuis overbracht. Daar werd de wond gehecht. Ge lukkig bleek de toestand erg mee te vallen, zodat de heer W. V weer naar huis kon worden vervoerd. 2005 Nu geef, Raifo de DE A VONT UREN VAN KA RITE IN ROB ka^ak^n ^op^cht -jj ibbp j jullie!" schreeuwt hij te gen de kanaken; „voor uit, breng die jerrycans in de motorsloep en die blikken en die flessen ook. Wij hebben geen minuut te verliezen." Even denkt hij nog aan Carlos, die zich nog ln de machinekamer moet bevinden. Maar wat kan, de kanaken in de roeiboot te gaan. Nog altijd i dora" en Ralfo voelt er niets voor langer aan hem Carlos eigenlijk schelen? Dan springt Raifo brandt het fel in de machinekamer van de „Pan- boord te blijven dan strikt nodig is. in de motorsloep, slaat de motor aan en beveelt (Van een onzer verslaggevers) 11 October 1902. Penhouder, drie cent, staat er met ►zwierige letters op de eerste bladzijde van het eerste kasboek van de firma G. G. Veenendaal. In de loop der jaren heeft men duizenden penhouders en wat belang rijker is tienduizenden boeken van bekende en onbekende schrijvers, in allerlei talen en van velerlei aard, verkocht. Oorspronkelijk opgericht als kantoorboekhandel is het bedrijf In vijftig jaar uitgegroeid tot een van de meest bekende boekhandels in Amersfoort. Behoudens een kleine onder breking in de laatste wereldoorlog heeft men 50 jaar lang de stelregel: „Laat boeken Uw vrienden zijn", zo goed mogelijk gepropagandcerd. „Laat boeken Uw vrienden zijn" Op een gure najaarsavond in 1902 werd met enige feestelijkheid de kantoorboekhandel Veenendaal ge opend. De vorig jaar Juli overleden eigenaar had oorspronkelijk de be doeling kantoor- en tekenbenodigd heden te verkopen Wat de romans betreft, legde men zich speciaal toe op het Christelijke boek. Toen de stad langzamerhand werd uitgebreid, moest ook de zaak veranderingen on dergaan. Men ging de naam boek handel in de meest ruime beteke nis van het woord voeren. De heer G. G. Veenendaal. die eveneens kunstafdrukken van stadsgezichten in de handel bracht, liet boven de winkel een toonkamer inrichten. Daar hingen o.a. grote litho's in grijs en bruintoon. Enkele boeken als „Oude Kennissen", van E. J. Veenen daal de grootvader van de huidige firmanten werden op eigen risico uitgegeven. Rond de jaren dertig ging men over tot het uitgeven van een leesportefeuille. In de oorlogs jaren moest men daarmee wegens „Kleine Kunstkring" Voor het komende concertseizoen heeft het bestuur van de „Kleine Kunstkring" een programma samen gesteld. dat het Amersfoortse pu bliek in de gelegenheid stelt, tegen zeer matige prijs, regelmatig goede muziek, voordrachten, enz. te be luisteren en daardoor op de hoogte te blijven van de huidige muziek beoefening door bekwame kunste naars. Het eerstkomende concert is vast gesteld op 26 September en heeft plaats, evenals de volgende concer ten in het Gebouw van de Vrijz. Hervormden. De uitvoerenden zijn: Jeanne Lot te Hertzberger, viool, begeleid door Joost Tromp, piano en Tilly Schade, zang. begeleid door mevrouw Scha deLuykx. Het programma bevat werken van Handel. Gluck, Mozart. Chausson. Faure. Pijper en Bartok. Op 24 October komt het Sticht's Vocaal- en Instrumentaal Kwartet; 14 November de dames Land, vierhandig pianospel: 19 December Kerstuitvoering door het Hilversumse Kamerkoor „La Vita Nuova" o.l.v. Joha. Hooge- werff; IC Januari Eric Vos. Mime (voor drachtkunst. v.n.l. uit gebarentaal bestaande); 13 Februari Els Meerloo. piano; 13 Maart Gerard de Beer. zang; 24 April gevarieerde Amersfoort- avond; 8 Mei Tini Bresser, piano en ver moedelijk een violist; 2 Juni Didi Sanders, zang en ver moedelijk een cellist. Nadere inlichtingen worden gaar ne verstrekt door de secretaresse van de Kleine Kunstkring, mevrouw J. A. van Hoften—Ruys. Heems kerklaan 18. gebrek aan tijdschrift^ stoppen. In 1942 werd de zaak omgezet in een firma. De eigenaar trok zich uit de zaken terug. Althans, dat was zijn plan. Steeeds echter liet hij zich weer op de hoogte stellen van het wel en wee van „zijn zaak". De speciale kunsthandel nu ge- De heer G. G. Veenendaal. die ruim 49 jaar lang de boekhandel in de Langestraat bestuurde. vestigd op de Hof werd overge nomen door de heer G. G Veenen daal Jr. De boekhandel kwam in handen van A. Veenendaal en mej. H. M. Veenendaal. Verbouwing In December 1935 werd het achter huis. dat grondige restauratie be hoefde het dateerde nog van 1530 totaal vernieuwd. In Juli 1936 had de luisterrijke heropening plaats, waar o.a. het Augustusnummer van Neveka, het vakblad voor de boek handel met een fotoreportage de no dige aandacht aan besteedde. De bo venverdieping werd toen definitief als permanente verkoopafdeling in gericht, speciaal voor kinder-kunst- en buitenlandse boeken. Na de oorlog werd cr een deel van de verdieping voor de zogenaamde pocket-bocks bestemd. Hier is het, dat de Middel bare schooljeugd dagen zoek brengt. „Wij hebben er onze vaste klanten." zegt de heer Veenendaal. „Dagelijks na schooltijd komen zij een uurtje rond kijken. Zij lezen wat en leggen bij de winkelsluiting het (O, zo span nende) boek met een zucht weer neer. De andere dag komen zij hun lectuur vervolgen. De heer G. G. Veenendaal. die be halve beheerder van Verambo Vereniging Amersfoortse Boekhande laren jaren lang bestuurslid van de vakvereniging was. had vele hob bies. Behalve het repareren van vulpenhouders, had alles wat met electriciteit en fotografie te maken had, zijn volle aandacht. Hij was een type, dat ook al door zijn verschillen de functies midden in het leven stond Hij greep iedere gelegenheid, die met feestelijkheid gevierd kon worden, dankbaar aan. (Denken wij aan de fraaie etalage-inrichtingen op feestdagen). Daarom ook hebben de huidige firmanten geloofd er goed aan te doen, het gouden jubileum gepast te vieren. Men zal 14 October a s. een receptie houden, waar zeker honder den zakenrelaties acte de précense zullen geven. Op de bovenverdieping zal men een tentoonstelling inrich ten van oude kas-, crediteuren- en andere boeken. Tevens zullen daar medailles zijn te bewonderen, die met verschillen de etalagewedstrijden werden ge wonnen. Een doos met de meest uit eenlopende munten, waarmee in vijf tig jaar als „goed geld" door klan ten werd betaald, zal de tentoonstel ling completeren. eet je nog wat lood?"' Negen maanden gevangenisstraf, zonder aftrek en tien maanden met aftrek, waarvan drie voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar, eiste de Officier van Justitie Dinsdag resp. tegen een 30-jarige los arbeider en een 40-jarige koop man, beiden te Amersfoort, die we gens diefstal van lood voor de Utrechtse Rechtbank waren gedag vaard. Die strenge eis had eerstgenoem de verdachte te wijten aan het feit. dat hij bleef ontkennen medeplich tig te zijn geweest aan het hem ten laste gelegde. De koopman ech ter gaf toe. dat hij op de late avond van 27 Juni j.l. uit het pakhuis van zekere S. een hoeveelheid van 75 kg lood had weggehaald, nadat hij het slot van de deur met een ijzeren staaf had geforceerd. De ander zou de partij in ontvangst genomen en op de fiets hebben ge laden. „Weet je nog wat lood?" zo zou de arbeider hebben ge vraagd. nadat hij tezamen met zijn kameraad enige flesjes bier had geconsumeerd. Hierna waren zij cr op uit getrokken om de buit te bemachtigen Het ontkennen zal de verdachte weinig baten, want de Rechtbank hechtte geen geloof aan de verklaring, die de man over het gebeurde opdiste. Op 7 October a s. volgt de uit spraak. TEXTIELDIEFSTAL BERECHT Wegens diefstal van enige jassen en mantels ten nadele van familieleden veroordeelde de Utrechtse Rechtbank Dinsdag een 29-jarige assistent-accoun tant uit Amersfoort conform de eis tot een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek alsmede ter voorwaardelijke beschikkingstelling van de Regering met een proeftijd van drie jaar en toe zicht van de Centr. Ver. voor Zenuw en Zielszieken. (Van een onzer verslaggevers) Zeer veel belangstellenden hebben gisteravond in dc St. Joriskerk de opening van de Bijbeltentoonstelling bijgewoond. De centrale kerkeraad der Ned. Herv. gemeente was verte genwoordigd door de heren H. van Galen Last en A. R. van Houdt Sr. namens het gemeentebestuur waren aanwezig de wethouders Eenhorst en Van Zwol. Alvorens dr B Keulen, voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Ned. Bijbelgenootschap, de expositie officieel voor geopend verklaard, sprak hij enige tijd over de nieuwe Bijbelvertaling en de verschillende oorzaken en omstandigheden die hiertoe hebben geleid. Opmerkelijk was, dat toen inder. tijd de Statenvertaling, die noodza kelijk was geworden, omdat voor 1637 ca. 150 verschillende Bijbeluit gaven in ons land in omloop waren, in het licht werd gegeven, men daar tegen ongeveer dezelfde bedenkingen aanvoerde, als thans ten opzichte van de Nieuwe vertaling het geval is. Voor velen blijft het moeilijk, al dus spr.. de oude vertrouwde klan ken te laten varen. Te vaak ook hield men zeer ge brekkige vertalingen voor de verbor- genheden Gods. waarin door te drin gen voor de mens niet geoorloofd was. Dr Keulen zag in de Nieuwe ver taling veeleer een reden om God dankbaar te zijn. dat Hij ons de ken nis en de middelen heeft geschonken om Zijn Waarheid te verkondigen in een taal die voor een ieder begrijpe lijk is Laat ons daarom de Nieuwe vertaling aanvaarden als een ge schenk uit Gods hand, aldus dr Keu len Na deze verhelderende inleiding werd onder leiding van deskundige gidsen een rondwandeling gemaakt langs de diverse uitnemend verzorg de stands. SPREEKUUR WETHOUDER v. ZWOL Wethouder C. v. Zwol is morgen, Donderdag 25 September verhin derd spreekuur te houden. Burgerlijke Stand GEBOREN- Leonarda Theodora, d v. J. Burgwal en J, Steenwljk; Gerardus Bemardus Maria, z. van J. M. Hermscr. en W. H. v. d. Heijden; Marianne Chris- Una. d. van J. Spoor en M. v. Binnen dijk- Sander Freerk. z. van H. A. Dijk en E. Goezinnen; Brigitta Anna Maria, d. van J. Wilkes en J, G. Martens: Bea trix Elisabeth Maria, d. van A. W M. Schoonhoven cn M. T. M. Hoogenberk. OVERLEDEN J. van Ginkel. 57 jaar. geh. mei J. Lam: J. Ch. D. Roos. 10 dag. J. A. Muljs, 7 jaar. Klop I even aan 't Stadsven- ster. TcL 4291: Iedere I morgen van tien tot twaalf uur. ronummer van de penning meester van het Groene Kruis is 308319. Zilvervloot Twee meisjes kwamen zil verpapier brengen „Nee niet onze namen in de krant' zeiden zij. Daar doen wij het immers niet voor!" Juist om dat gezegde komen zij wel in de krant. Het wa ren Alie Veenbrink en Hen- ny van de Berg Een kleine jongen kwam met een enor me zak op zijn rug ons ge bouw in stappen Het was onze trouwe snaarder Mi- chiel Hardon. Kon Wilhcl- minalaan 17 De leerlingen van de derde klas van de Pallas Atheneschool lieten ook weer het nodige waar devolle papier aanbrengen. Dan was er nog Eric van den Woerd, van de Olden- barneveldlaan 33. J G. Ver hoef. Vossenstraat 21 Ge rard Wirkhoven, Vossen straat 21 en D. van Drie. Noordewierweg 165. Grietje Reinders uit de Waliker- straat 46. bracht een doos vol met zilverpapier Zij :s dan weer de laatste voo- vandaag. Goede vangst zil vermatrozen. Gistermiddag had voor het ge bouw van het Dagblad voor Amersfoort een bijzonder aardige ontmoeting plaats. Mevrouw Van Gentwiens man nu in New York George Brcnnans plaats als bus chauffeur inneemt, was met haar dochtertje naar het bureau ran ons blad gekomen om de talrijke foto's te bezien die irij aan onze gevel hebben uitgestald en die zowel betrekking hebben ov Jan van Gent in New York als op George Brennan in Amersfoort. Het trof, dat toen mevr. Van Gent met haar dochtertje voor ons ge bouw afstapte, juist George Bren nan naar buiten kwam, die een gezellig uurtje op ons redactie- bureau had doorgebracht. Onze foto toont hoe zich tussen beiden een gesprek ontwikkelde, dat wel over Jan in New York zal zijn gegaan De kleine Marjan zal er wel niet veel van verstaan heb ben. (Foto DvA-Archifoto DE penhouder wil van daag niet zoals Stads- vensterkijker wil, z'n han den beven, en van z'n nat te neus kun je de griep aflezen. Hij staart met wee moed vaar buiten en ziet hoe de bomen gaandeweg dunner in hun blad zitten en hoe gemakkelijk dit geelgeroeste blad een prooi wordt van de wind. Hij herinnert zich met wee moed een streek ergens verweg in het Zuiden, waar h\i hoe lang ge leden alweer met va- cantie was en waar je iedere dag op de zon kon, ja moest, rekenen. Er kwamen wel eens buiige luchten opzetten, er dreig de ook wel onweer, zelfs viel er een klein buitje nu en dan. maar door gaans weken de wolken terug, wanneer ze de laat ste bergrug waren gena derd. Ze kregen dan ineens de schrik te pakken: van wat? Niemand zal 't ooit weten. Maar 't gevolg was dat je zelfs geen regenjas behoefde mee te nemen al zag 't er ook dreigend uit. Vergelijk dat eens met ons klimaat. Nee, laten we nu niet gaan mopperen. Maar een feit is dat wij, Hollanders, met de zon wel zeer slecht, bedeeld zijn. De September toil gewoonlijk nogal meeval len, maar in 1952 is ook de Septembermaand een tegenvaller geworden, 't Aantal zon-dagen is haast op de vingers van één hand af te lezen. Zondag 21 September: officiële entree van de herfst maar 't leek al met een November' ivas 't zulk ruig weer, dat de kastanjes bij tientallen te gelijk naar beneden smak ten. De jeugd boekte wat dit betreft een goeie dag, maar de ouderen kregen zo echt 't gevoel van de nacht schuit. Overal dwarrelden de blaren, soms zelfs hele takken naar de aarde en wanneer de automobilisten niet oppassen, worden ze dupe van deze glibberig heid. Gaat 't blad op de natte weg rotten, dan is 't helemaal mis. „Kijk uit" blijft dus de boodschap Rij niet te hard. want slippen is gans niet denkbeeldig. 't Latijntje Het Latijntje het viel ons gistermiddag nog weer op is wel een der meest unieke bouwwerken van Amersfoort, die ons uit lang vervlogen jaren z.ijn ge spaard gebleven Gezien dc St. Andriesstraat-hoek Zuidsingel maakt dit ge bouw met zijn typische to ren cn St Angelusklokje de indruk van een goed gecon serveerd klooster uit de niddeleeuwen. De directe omlijsting van singelgracht -net lindebomen accen tueert die indruk nog meer. Hier is een zeldzame har monie van lijn en kleur in bouwwerk en omgeving. Hoe goed doet het de roestkleur van de baksteen tegen de grijze herfstlucht waarlangs regenwolken voorbijjagen Geel en licht bruin dwarrelen de blade ren neer. Op dagen als wij nu beleven, is het alsof hier een oud schilderij door re genvlagen wordt gevernist. Vooraf in het schemeruur zijn dat beelden, die herin neringen aan een ver verle den oproepen. Beseffen alle Amersfoorters wel hoe rijk hun stad is? Groene Kruis Met enige aarzeling is het Groene Kiuis overgegaan tot het organiseren van een collecte. Tal van vereni gingen toch komen op deze wijze Uw bijdrage vragen. De noodzaak echter deed de aarzeling overwinnen. De stad wordt langzamerhand steeds groter, de bevolking groeit Het onmiddellijk ge volg hiervan is: meer werk. meer gebruik van verple- gingsartikelen, meer uitga ven Om het meerdere werk op te vangen, moet er een wijkzuster bij komen. Wil men het magazijn op peil houden, dan dient dit voort durend hijgehouden en aangevuld te worden. De jongste tak van werkzaam heden is de gezinsverzor ging. Financieel is dit deel van het Groene Kruis werk echter nog lang geen suc ces Daarom doet het Groe ne Kruis Zaterdag 27 Sep tember een beroep op LT. Wilt U Uw gaven gereed houden'» Het komt het nut tig werk ten goede. Het gi-

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2