Verkeersveiligheid in onze stad sinds vorig jaar toegenomen Binnenkort minder bussen tussen Utrecht en Zeist Sportvliegtuig maakt een geslaagde noodlanding De slangenbezweerder Neurose-hospitaal neemt barak in gebruik Controle apparaten wijzen lichte afwijkingen aan Kerknieuws Aanhang-wagens mogen niet door Utrecht rijden Woensdag 24 September 1952 Bü de Dinsdag door de motorbrigade van de Amersfoortse politie gehou den controle op de naleving van de wegenverkeerswet, is duidelijk ge bleken. dat in onze stad sinds vorig jaar de veiligheid van het verkeer be langrijk is toegenomen. De middelen van vervoer, die, in het kader van de door de V.V.V. gehouden Veilig-Verkeersweek, werden gecontroleerd, bic ken vrijwel alle goed in orde te zjjn. Slechts in enkele gevallen werden waarschuwingen gegeven en kregen de bestuurders opdracht hun auto's in orde te laten maken. verzekering dat zo juist een boutje van het contact was afgebroken. Hij zou dit vandaag nog laten her stellen. De man kreeg een waar schuwing. want de politie treedt tij dens de Veilig-Verkeers-week zeer paedagogisch op. Een jonge chauffeur van een au tobus, die diende als vervoermiddel voor blikken koek, moet in het vervolg het werktijdenboekje met inkt of inktpotlood invullen en mag dit niet meer, zoals tot nu toe, met gewoon potlood doen. Neen, we kregen geen „grof wild". Vergeleken bij vorig jaar, toen wij getuige waren van veel grote en kleine mankementen, is het verkeer heel wat veiliger geworden. „Verkcerspacdagoog" in actie. Dinsdagmiddag zijn wij, met adju dant Ottens van de Verkeerspolitie, op stap geweest met de „Verkeers- paedagoog", die bestaat uit de be kende wagen van de politie, een soort station-car, waarop een ge luidsinstallatie is gemonteerd. Nauwelijks hadden wij een paar honderd meter afgelegd, of de stem van adj. Ottens klonk al luid dooi de straten: „U moet Uw bakfiets achter de streep (bij verkeerslich ten) opstellen. Even later werd een juffrouw, die bij de Varkensmarkt geen gebruik maakte van de over steekplaats, tot de orde geroepen. Daarna ging het in een sneltrein vaartje. Wanneer men. zoals wij, op zoek gaat naar verkeersfouten, dan constateert men deze aan de lopende band. Een bestuurder van „Paedagoog" wijst op overtredingen In de morgenuren hield de mo torbrigade bij de brug van de Bis- schopsweg controle op de doortrek kende voertuigen. Als eerste werd een grote D.A.F.-trailer beproefd op de remmen. Hiervoor heeft de po litie de beschikking over het Ta- pley-apparaat, dat met grote nauw keurigheid de remcapaciteit van een auto aangeeft. De vakterm hiervoor luidt: 3.86 meter per seconde in het kwadraat. Dit komt neer op een rembaan van negen meter bij een snelheid van 30 kilometer per uur. De D A.F.-trailer bleek uitstekend in orde te zijn en kon dan ook doorrijden. Anders was het met een bestuur der van paard en wagen, die een vracht stro vervoerde van 3.70 me ter hoog, terwijl slechts is toege staan een maximumhoogte van 3.50 meter. Hij kreeg hiervoor een waar schuwing. Met de breedte van de vracht kwam de bestuurder precies aan de toegestane maat van 2.50 meter toe. Voor een rode vrachtwagen van een roggebroodfabriek uit Staveren was het „Apko"-apparaat niet no dig, want agent Ruitenbeek had on middellijk geconstateerd: „Het stuur spreekt direct aan", hetgeen wilde zeggen, dat er in het geheel geen speling in de stuurinrichting zat. Toen even later agent Derksen een stopteken gaf aan een vracht wagen met nieuwe kisten, bleek hij „beet" te hebben. Weliswaar func- tionneerden de remmen uitstekend en was er van stuurspeling geen sprake, maar het achterlicht wilde niet branden. De chauffeur gaf de SOEST „Viersprong" heeft aparte biljartzaal De Biljartverenigng „Viersprong", die haar domicilie heeft in café „De Viersprong" te Soest, heeft een prachtige accommodatie gerkegen in de vorm van een gezellige aparte zaal, waarin een 115x230 kleine matchtafel is geplaatst, met gele genheid voor het bijplaatsen van nog een biljart. Daarenboven heeft deze club versterking gekregen van C. Claas- sen uit Amersfoort en C. van de Burg uit Baarn, die inmiddels over schrijving hebben verkregen. Door deze versterking zal „Viersprong" in de komende competitie met een eerste team in de topklasse, ge combineerd cadre-libre, uit kunnen komen, in welk team de bekende speler H. Voskuilen, die voorheen in „Centraal" Speelde, de topman zal worden. Donderdagavond a.s. zal in „De Viersprong" de nieuwe biljartzaal officieel worden geopend, waarbij het eerste team van deze vereniging een wedstrijd zal spelen tegen het team van „Centraal", bestaande uit A. Verkerk, J. Waasdorp en R. Loon» PV „De Zwaluw" De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf Mons (B.), afstand 213 km. In concours 132 duiven, die Maandagmorgen om 8.55 uur met N.W. wind werden gelost. Aankomst eerste duif 12.4.37 uur. Bereikte snelheid 1121.57 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif arriveerde om 12 24.27 uur. Totale uitslag: A. Dorresteln 1. 2. 14. 17. 21. 26; Sj. Rijksen 3. 6. 10. 13. 27, J. Knoops 4; tv. Krijt 5. 9. 22, 25. 31; A. van Sloten 7. 18. 19. 34: W. Purevecn 8. 11. F. Reijersc 12. 20. 23; J. v. d. Brink 15; A. Rijksen 16; C. Coerman 24; G Marchal £3; J. v. d Brakel 29. G. V. d Matten 30; N. van Veen 32: A Hilhorst 33. P.V. „De Vriendschap" „De Vriendschap" hield eveneens een wedvlucht vanaf Mons (B). Aan deze vlucht namen 96 duiven deel, welke ook Maandagmorgen om 8 55 uur werden ge lost. Dc eerste duif kwam aan om 12 u. 8 min 44 sec en bereikte een snelheid van 1107,07 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 12.27.19 uur. Hiervan is dc uitslag: W. Nieuwenhuis 1. 3. 5. 7. 8. 9, 10. 12, 19. 21 23 J. Gaasbeek 2. 6. 14. G. H. v. d. Broek 4, 17; Z.K.H. Prins Bernard 11. 16; E. van Daatselaar 13: D. J. Bos 15. 24; G. Sukel 18; C. Dijkman 20. 22. ANWB vraagt verbetering Torenstraat Soest De Torenstraat te Soest is een on derdeel van de Rijksweg Amster dam'Amersfoort, die bij het weg verkeer een slechte naam heef*. Het wegdek is namelijk slipgevaar lijk en de straat is zo smal dat hij zelfs moeite heeft het eenrichting verkeer dat hier moest worden in gesteld. vlot te venverken. De Toeristenbond A.N.W.B. heeft de Minister van Verkeer en Water staat verzocht een spoedige verbe tering van de Torenstraat te willen bevorderen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN Edward B.. z. van B van Beveren en W. Balster; Geerten J z. v. J. B. Ridderbos en G. van Apeldoorn: Robertus W.. z. van F. Chr. P. La Rose en G. P. Majoor; Bartus, z. van B. Snij ders en A. Jansen; Ida. d. van J. Anl- dcrink en M Kraaij: Peter W. F., z van A. G. C. van Doorn en C A SekrCve; Maria J. C., d. van J. C. Kuiten en N. van Hoorn: Hendrika E. M., d. van M. Rebel en J. E. Beijer. GETROUWD: W. Groenestein en P. R. Hilhorst; H. Th. de Groot en W T. van Dort. A. W. Nieuwland en W. H Evers: A. J. van Schalkwijk en Th. H. van Dorresteln; C. P. J. Weerdesteijn en H. J. Th. Eskes. OVERLEDEN: Isabella C. C. v. d. Plaats, 51 jaar. ongehuwd; Petrus E. Steur. 76 jaar. geh. met A. van Jaars veld; Willem C. J. de Vries, 43 jaar. geh. met G. L. Henning. BEKROOND Onze plaatsgenoot .de heer J. van Dijk, behaalde bij de voortuintjes-wedstrijd, uitgeschreven door de afdeling Baarn van de Kon. Ned Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, een le prijs met lof der ***iy en een le prijs. een driewieler met gesloten bak had een kind op een spatbord zit ten. Het kind had niet alleen een zeer onprettige „zit". maar het was ook gevaarlijk genoeg om de be stuurder via de luidspreker, op de onjuistheid te wijzen. Niet alleen de overtreders, doch ook de omstanders, hoorden de rus tige stem van de man achter de microfoon en dé verkeerslessen, die met korte zinnen werden gegeven. Deze lessen waren ongetwijfeld waardevol en drongen goed tot de mensen door. Het waren dikwijls dezelfde over tredingen, die werden geannonceerd, zoals: „Oversteken uitsluitend bij oversteekplaats", „Jongen, beide handen aan het stuur houden", „Al tijd hand uitsteken bij veranderen van richting", „Kinderen, speelt niet op de rijweg", „Dames, blijft niet op de hoek van een straat staan praten. U belemmert het verkeer en beneemt het uitzicht", „Houdt zoveel mogelijk rechts", „Niet op de rijweg lopen". „Bij overweg rechts opstellen", „Niet met drieën rij den", „Niet op trottoir fietsen" enz. Twee meisjes, die nog net vlug door een oranje waarschuwingslicht wilden rijden, werden teruggeroepen en moesten wachten tot het stop licht, via rood, weer op groen sprong. Er waren ook weggebruikers, die een compliment kregen voor hun perfect rijden. Adj. Ottens was soms vermanend, soms complimen teus, maar werd ook wel eens te recht even geïrriteerd als hij be merkte, dat mensen spotten met al le voorschriften voor veilig ver keer. Toch was ook in het gebruik van de weg een grote vooruitgang te bespeuren. Vorig jaar waren de overtredingen dikwijls van ernsti ger aard, terwijl het Dinsdag veel al bij kleinigheden bleef Het werk van een „verkeers- paedagoog" is van onschatbare waarde. Men dient echter te besef fen dat „veilig-verkeer" niet een week, maar een heel ja ai* moet worden in acht genomen. Dinsdagmiddag omstreeks vüf uur is een sportvliegtuig van de Rijks luchtvaartschool te Gilze Ryen boven Stoutenburg in moeilijkheden ge raakt en heeft een noodlanding moeten maken in Hamersveld. Het twee persoons vliegtuig van het type „SAAB"'werd bestuurd door de 24-jarige piloot Fokke Hamminga uit Sappemeer. Hü is er in geslaagd achter het ge meentehuis te Hamersveld een geslaagde buiklanding te maken en kon ongedeerd uit het toestel stappen. Oorzaak motorpech piloot ongedeerd De heer Hamminga was in de loop van de middag opgestegen van het vliegveld bij Groningen, "en was op weg naar Gilze Rijen. De piloot, die juist vorig jaar zijn brevet ge haald heeft, bemerkte boven Stou tenburg, dat zijn motor begon te haperen. Hij vloog nog even door en zag toen kans op een weiland ach ter het gemeentehuis van Hamers veld een buiklanding te maken. Het toestel kwam in aanraking met een schrikdraad, waardoor de linker vleugel cn de cockpit licht werden beschadigd. De propeller, die tijdens de landing in de grond sloeg, werd verbogen. De piloot bleek gelukkig ongedeerd en stapte rustrg uit zijn toestel, waarna hij onmiddellijk zijn vliegbasis van het ongeval verwit tigde. Onder dc bevolking veroorzaakte deze noodlanding grote opschudding en er was direct een geweldige toe- Verduistering berecht Acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. eiste de Officier van Justitie Dinsdag te gen een 40-jarige bouwkundig uitvoerder, die wegens diefstal van betonijzer voor de Utrechtse Recht bank was gedagvaard. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij in het tijdvak Juni 1950 tot September '51 een hoeveelheid van 48 ton betonijzer, althans 17 ton, toebehorend aan een aannemings maatschappij zou hebben ont vreemd. Hij gaf toe. 17 ton te heb ben verkocht om er het personeel „zwarte lonen" van te betalen, zulks in opdracht van zijn werkgever. De verklaringen van de hierover gehoorde getuigen klopten echter niet met elkaar. De Officier van Justitie was van mening, dat het gepleegde misdrijf als verduistering diende te worden aangemerkt en eiste bovengenoem de straf. Op 7 October a.s. zal de Recht bank vonnis wijzen. Ned. Hcrv. Kerk Benoemd tot vicaris te Vlaardingen: H. de Wolf, cand. te Utrecht. Evang. Lutherse Kerk Bedankt voor Leeuwarden: J. J. F, Herrmann te Bodegraven. Giften cn legaten De Ned. Herv. Gemeente te Oegst- geest ontving van een onbekende gever een gift van 2.000,waarvan 1.000, voor de diaconie en 500,zowel voor de kerkvoogdij als voor het jeugdwerk. In deze enorme hal worden iede re nacht de bussen geparkeerd, die voorheen in weer en wind. buiten stonden. loop van nieuwsgierigen. Ook de burgemeester van Leusden, de heer E. J. Kwint, gaf van zijn belangstel ling blijk. Heden zal het toestel dat door de Rijkspolitie bewaakt wordt, gede monteerd worden en naar Gilze Rij. en getransporteerd. Deskundigen uit Schiphol en Den Haag zijn bezig een onderzoek in te stellen naar de oor zaak van de motorpech. Vooraanzicht van de nieuwe ga rage. Amersfoortse politie speelt gelijk Dinsdag zijn de Amersfoortse bobbies begonnen met de voetbal competitie en wel met een uit wedstrijd tegen Baarn. Hoewel met enig pessimisme tegen deze wed strijd werd opgezien en speciaal in verband met de afwezigheid van L. de Man, is het hun toch mogen gelukken een gelijk spel uit het vuur te slepen. Een goede prestatie als men bedenkt, dat Baarn over enkele prima krachten beschikt, o m. Van Dam van 't Gooi. Al dadelijk na het aanvangssig- naal ontwikkelde zich een vlotte en snelle strijd. Ofschoon Baarn eerst met enkele felle aanvallen het Amersfoorts doel onder vuur nam, wist de achterhoede het wel te klaren en langzamerhand kon het spel verplaatst worden. Na circa 20 minuten verschalkte Iking met een listig trapje zowel Van Dam als de Baarn-keeper 01. Na dit doelpunt bleef Amersfoort sterker, doch tot de rust kwam in de stand geen verandering meer. Vrijwel onmiddellijk na de her vatting ondernam Amersfoort enige snelle aanvallen, doch de Baarn- doelman wist enkele goede schoten van De Groot subliem te stoppen. Na deze periode gooide Baarn er een schepje op. Groeneveld en Rui tenbeek konden echter niet ver hinderen, dat na een half uur De Zeeuw doelman Mikkers van dicht bij passeerde 11. Vele autoriteiten bij plechtigheid in Austerlitz aanwezig (Van een onzer verslaggevers) AUSTERLITZ. Vanmorgen is bü het militaire Neurose-hospitaal te Austerlitz een nieuwe barak geopend, welke dient ter vervanging van een in Januari 1951 afgebrande kleinere barak. Een groot aantal officieren van gezondheid, de garnizoenscommandant van Utrecht, kol. A. H. Schouten, alsmede een aantal burgerlyke autoriteiten, onder wie prof. E. A. D. E. Carp, hoogleraar in de psychiatrie in Leiden, prof. dr W. G. Sillevis Smit, neuroloog te Utrecht, en dc burgemeester van Zeist, mr A. P. Korthals Altes, waren daarbü aanwezig. „Nieuw gebouw is een symbool" Zij hadden zich voor het nieuwe gebouw verzameld, toen de luit. kol. H. v. d. Bosch, eerst aanwe- 7.e nd ingenieur der Genie te Amersfoort, het gebouw met enige toepasselijke woorden officieel overdroeg aan de chef van het hospitaal, de reserve-officier van gezondheid le klasse W. L. Mete ring. Hierna verrichtte generaal- majoor dr J. Th. Wilkens, inspec teur Geneeskundige Dienst der Kon. Landmacht, de officiële ope ning. Hij verklaarde, dat deze dag voor de gehele Geneeskundige Dienst een feestdag was, omdat de opening der barak moest worden gezien als een symbool van de eerste vaste voet, die de militaire Geneeskundige Dienst in de neu- rosezorg heeft gekregen. De in specteur hoopte dat de nieuwe ba rak zal inspireren tot vastberaden voortgaan op de thans ingeslagen weg. Nadat de generaal de deur had ontsloten, maakten dc genodigden een rondgang door het gebouw. Met een receptie werd de sobere plechtigheid besloten. N.B.M. WIL MEER EFFICIENCY (Van een onzer verslaggevers) Met ingang van 5 October ondergaat de dienstregeling van de N.B.M. op het traject UtrechtZeist v.v. ingrüpcnde wüzigingen. Enkele lünen zullen vervallen, de resterende gaan een langer traject rijden om dit op te vangen. De 20-minuten-frequcntie naar Amersfoort blijft echter bestaan. Om het uur dienen de passagiers voor Amersfoort op station Zeist over te stappen op lijn 18 (Doorn- Amersfoort). Met de nieuwe dienst regeling hoopt men een „starre" tien minutendienst van Utrecht naar Zeist tot stand te brengen. Na acht uur 's avonds wordt dit een kwartierdienst. In omgekeerde riching is er van de buitenwijken van Zeist af de gehele dag een half-uursdienst. De wachttijden zijn niet langer geworden; de nadelen voor de passagiers schuilen in lan gere rijtijden en grotere drukte. Bezuiniging Gevraagd naar de motieven voor deze wijzigingen deelde de Chef van de dienst Exploitatie, de heer Van Randwijk ons mede: bezuini ging. Niet omdat de N.B.M. er fi nancieel ongunstig voorstaat, maar om in staat te zijn efficiënter te werken en de tarieven op het hui dige naar verhouding lage peil te houden. Hoewel de lijn UtrechtZeist een winstgevend object lijkt, is dit tra ject altijd een zorgenkind van de maatschappij geweest. Het vervoer kan met betrekkelijk weinig bus sen worden afgedaan, maar 's och tends en tegen de avond ontstaan enorme „pieken" in het vervoer, 's Morgens is er nog een zekere spreiding tengevolge van de ver schillende werktijden van arbei ders en kantoormensen, doch 's avonds moet men de gehele stroom van werkers tegelijk op vangen en moeten soms meer dan twintig bussen extra worden inge zet. Deze bussen rijden niet meer dan vijftig kilometer per dag, een veel te dure taak, wanneer men daarbij ook nog rekening houdt met het nodige personeel. Het zelf de probleem ~geldt voor de lijn Hilversum-Amsterdam, maar hier is de rijtijd langer en zijn de ta rieven dus hoger. Reactie van publiek Hoe het reizend publiek hier op zal reageren valt moeilijk te voor spellen. Vooral in de „experimente le periode" verwacht men nog al wat klachten; anderzijds zullen de reizigers begrip moeten tonen voor de specifieke exploitatieproblemen van een groot vervoersbedrijf als de N.B.M. Het grote vraagstuk is en blijft: hoe een zuinig beheer te vereni gen met een zo hoog mogelijke vervoersfrequentie. Efficiënte ex ploitatie behoeft niet noodzakelijk ten koste van het gerief der passa giers te gaan. Het feit, dat de bustarieven van alle dochterondernemingen van de Spoorwegen niet gelijk zijn. moet o.m. toegeschreven worden aan de sterk uiteenlopende vervoerscijfers. Maatregelen Verschillende maatregelen zijn en worden getroffen om de exploita tiekosten op verantwoorde wijze te drukken. Reeds enige maanden werd geëx perimenteerd met aanhang-bussen gedurende de pick-uren. De proe ven konden echter niet geheel naar wens verlopen, daar de Utrechtse politie de doorrit via Stichtse Bou levard en binnenstad heeft verbo den. Bovendien bleek het aankop pelen en losmaken van de aanhan ger nog tc veel tijd in beslag te nemen. Daar de Amsterdamse poli tie wel toestemming heeft verleend, gaat men binnenkort met „dubbele" bussen experimenteren op de lijn Amsterdam-Laren. De personeels-politiek brengt weinig problemen met zich mee. Het verloop is vooral onder de conductrices zo groot, dat ontslag kwesties practisch niet aan de orde komen. Ook in de toekomst zal de N.B.M. de (goedkopere) conductri ces aan blijven trekken. Dit zal niet ten koste gaan van de chauf feurs: het aanbod van personeel is overigens groot genoeg om bij een overschot eenvoudig de af vloeiing niet te compenseren met nieuw personeel. Het materieel geeft in hoge mate voldoening; de verwachting voor iedere in bedrijf zijnde bus een millioen kilometers te halen is niet optimistisch, als men bedenkt dat verschillende bussen reeds 600.000 km achter de rug hebben en beter functionneren dan ooit. Daarom denkt de directie voor lopig nog niet aan dc aanschaffing van ander materiaal, wel zal 't com fort der bussen in bepaalde opzich ten worden verbeterd. Zo is men thans bezig betere verwarmingsin stallaties aan te brengen. De nieuwe garage te Zeist betekent een enorme bezuiniging. Hier wor den iedere nacht honderd bussen geparkeerd, die te voren in weer en wind moesten staan en iedere avond rijden zes a zeven bussen de werkplaats binnen om grondig te worden gecontroleerd. üMiin.i Onderscheiding voor de heer J. de Gans Onze stadgenoot, de heer J. de Gans, kleermaker van beroep, is een grote onderscheiding te beurt gevallen. Hij is namelijk één van de uitverkorenen die a.s. Vrijdag en Zaterdag zal mogen deelnemen aan de nationale show van dames- en heren-raaatkledjng van de Ned. Maatkleermakerij, die wordt gehou den in de Haagse dierentuin. Voor deze show, georganiseerd door de gezamenlijke kleermakers- patroonsbonden, kon een ieder in schrijven. Daarna werd een proef- show gehouden, die beslissend was voor de deelname aan de grote na tionale show. Slechts werkstukken van het beste gehalte een uiterst strer.\? selectie is toegepast kwa men in aanmerking om getoond te worden. Vrijdag loopt de heer De Gans mee in de show, die dan speciaal bestemd is voor vakgenoten en de dag daarop Zaterdag zal het publiek gelegenheid krijgen de pres taties van de kleermakers te be wonderen. De uitverkoren deelne mers zullen een oorkonde ontvan gen. Het is verheugend, dat ecii Amersfoorts kleermaker het bewijs heeft geleverd een zo goed vakman te zijn, dat hij kan wedijveren met de beste vakgenoten in den lande Jubilarissen bij de Ned. Spoorwegen De heer K. Gramsma te Amers foort zal op 7 October zijn veertig jarig dienst jubileum bij de Neder landse Spoorwegen vieren. De heer Gramsma is hoofdconducteur. De heer F. S. Klein, eerste voor man monteur bovenleiding, is op 3 October 25 jaar bij de Spoorwe gen werkzaam. Fidelitas, nieuwe handbalvereniging In Amersfoort werd opgericht de handbalvereniging Fidelitas, wcike vereniging begin October met 2 he renelftallen aan de competitie gaat deelnemen in de 3e klasse. AZ en. PC houdt feest De Amersfoortse Zwem- en Polo Club gaat Zaterdag, 27 September, feestvieren, 's Avonds om acht uur worden leden, begunstigers en be langstellenden in Amicitia ver wacht. waar eigen krachten een up- voering zullen geven van het blij spel in drie bedrijven „Over twaalf dagen tegen middernacht". In de pauze zal het eerste heren zevental hartelijk worden gehul digd in verband met het behalen van het kampioenschap in de eer ste klasse. Na afloop is er „groot bal". Ir G. Th. Heikens overleden Gistermiddag is plotseling overle. den ir G. Th. Heikens, directeur van de Proviciale Utrechtse Electri- citeits-maatschappij. Ir Heikens, die deze functie verscheidene jaren heeft vervuld, was niet alleen een uitstekend leider van het bedrijf maar bovendien een bijzonder hu maan chef Het was bekend da*, zijn gezondheid de laatste jaren veel te wensen overliet Deswege heeft hij niet lang geleden bedankt voor het voorzitterschap van de afdeling Electrotechniek van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs. De heer Heikens was lid van de Rotary club Utrecht. Failliet verklaarde bedroog patroon en curator HAARLEM. De Haarlemse po- litie heeft de 27-jarige Haarlemse vertegenwoordiger A. S. gearres teerd verdacht van verduistering van een bedrag van 7000 gulden ten na dele van een 33-jarige grossier m sla gersbenodigdheden. bij wie hij werk zaam was. Tevens werd tegen S. pro ces-verbaal opgemaakt ter zake van bedriegelijke bankbreuk, omdat hij, ofschoon in staat van faillissement, tantièmes tot een bedrag van 4000, niet aan zijn curator had opgegeven De grossier zelf is ook opgesloten. I omdat hij met S. een mondelinge af spraak had' gemaakt, de tantièmes I gewoon aan hem te geven na de be ëindiging van het faillissement. Toen hij deze afspraak maakte wist de grossier nog niet, dat hij door S. zou zijn benadeeld. Toeristenklasse op het Europese luchtnet? DEN HAAG. Gezien de resulta ten van de transatlantische toeristen diensten zullen de bij de IATA aan gesloten luchtvaartmaatschappijen waarschijnlijk ook op het Europese luchtnet een toeristenklasse invoe ren zoals reeds bestaat op de Trans atlantische route. Men kent reeds de zogenaamde „Moonliners", 's nachts gevlogen diensten. Deze zou men wil. len uitbreiden, doch ook voelt men er in principe veel voor om overdag toeristenvluchten te gaan maken. Nieuwe Franse Bazoeka in actie op Korea LONDEN. Volgens de Parijse correspondent van de „Times" ge- bruiken de Franse soldaten in Korea thans de nieuwe Franse bazoeka. „die het Amerikaanse materiaal overtreft, niet meer dan zes kilo veegt en op tweehonderd meter afstand een Stalin-tank buiten ge vecht kan stellen." Een wapen dat een paar duizend francs kost kan dus met een projectiel van een paar honderd francs een tank van tweehonderd millioen onklaar ma ken, aldus dit bericht. J. Goslinga wordt eompetitieleider afd. Utrecht NTTB Het bestuur van de afdeling Utrecht van de Nederlandse Tafel tennis Bond kwam Dinsdagavond voor het eerst na de jaarvergade ring bijeen, o.a. ter verdeling der functies. Het bestuur is thans als volgt sa mengesteld: H v. d. Rijst, voorzit-1 ter; C. J. Kwak. tweede voorzitter; P J. Minjon, secretaris. J. Corver, pen ningmeester; J. Goslinga, Algemeen eompetitieleider; J. C. Hazebroek, commissaris voor de jeugd; H. Bleyenbcrg, commissaris voor mate riaalkeuring; A. C. Sneep, commis saris voor propaganda en A. G. Wind. „Tafeltennis" kan in behoefte voorzien Deze week is verschenen het eer ste nummer van „Tafeltennis", een landelijk blad. dat verschijning van het door de afdeling Utrecht van de N.T.T.B. uitgegeven Tafeltennis berichten en het landelijke orgaan A.T.T.O., overbodig maakt. Het blad verschijnt minstens 26 maal per jaar, tijdens de competitie, diej half October zal beginnen, zelfs wekelijks. Voor de verschillende afdelingen zullen er dan aparte edi ties komen met uitslagen en stan den up to date. Voorts hoopt men artikelen te brengen over spelpeil- verbetering. trainingsmethoden, speli egelproblemen en nieuws uit binnen- en buitenland. De redactie zal worden gevoerd door de heren F. Henrichs en N. Hogendoorn. Het eerste nummer bevat welkomst-1 woorden van de heer C. A. Langer- veld, voorzitter van de NTTB. de heer C. J Kwak. voorzitter van de K.T.C. en Ivor Montagu, president van de Imernationale Tafeltennis Federatie. Verder geeft Cor du Buy de eerste tafeltenniswenken en vertelt de redactie wat vooraf ging aan het verschijnen van het eerste nummer. Als op deze voet en op dit peil wordt voortgegaan, zal het blad zeker in een grote be hoefte voorzien. APV „De Koerier" Uitslag wedvlucht uit Mons, afstand 214 km. Duiven in vrijheid om 8.55 uur. Aankomst eerste duif 1159.56; laatste duif 12.20.37 uur. K P. 1 cn 2 Speciaal 1. 2. 3 cn 4. Aangewezen 25 cent 1 en 2. Aangewezen 10 cent no. 5. J. Lomeijer 1. 15. 16. 17. 22. C Geurt- sen 2; O. Feuerstein 3. 7 13. 25; v. Zwol en Zn 4. 5, 8. 23; J. Lensink 6. 21. 26. D. Hofland 9. 10. 14. 24- G. Buijcrt 11; E. v. 't Hoenderdaal 12; W. Rommers 18, 20; C. de Gans 19. LEUSDEN BURGERLIJKE STAND 17 t/m 23 September Geboren. Lubertus z. van L. van Ra venhorst en J. Veldhuizen. STOUTENBURG Overleden Everardus Boersen, oud 80 jaar. SPREEKBEURT Voor de Gereformeerde Gemeen-j te te Hoevelaken hoopt a.s. Vrijdag-j avond 7 uur voor te gaan in Gc-| bouw Bouwlust Ds. van der Gdstj van Elspeet. WEES ZUINIG OP NIEUWE STRAATNAAMBORDEN i Binnenkort zullen de nieuwe straatnaamborden geplaatst w°t' den. Van gemeentewege wordt een dringend beroep gericht tot de ouders der kinderen, nauwlettend te willen toezien dat deze borden niet vernield of beschadigd worden. BUSJES-ACTÏir GROENE KRUIS Het bestuur van het Groene Kruis maakt bekend, dat de op brengst van de busjes, die dezer dagen te Hoevelaken geledigd zijn, totaal f 224.70 is. DE NIEUWE POLITIE VERORDENING De nieuwe Politieverordening 15 dezer dagen van kracht geworden. Gedurende veertien dagen zal de politie waarschuwend optreden, wijl na dien bij overtredingen pro' cesverbaal op gemaakt .wordt. De Politie is voorts gaarne bc* reid om met betrekking tot de toe passing van enig artikel, inlichtin gen aan het publiek te verstrekken.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4