Verenigde Naties in nieuw gebouw Wanneer mogen, volgens nieuwe wet, winkels open zijn H l&oi vergaderen 14 October Op overweg niet sneller dan rijden dan 20 kilometer GELEZEN- Muziek IVOftOi Is werkgeversverklaring nodig voor Australië? Nog niet veel enthousiasme voor de koopavond VEERTIG JAAR TECHNIEK PER POST! Alda-stift 1 en gewogen Zaterdag 27 September 1932 5 KOOPAVOND, ZONDAGSLUITING, AUTOMATEN (Van onze redactrice voor Sociale Zaken) Op 1 October a.s. treedt de nieuwe Winkelsluitingswet 1951 in werking. Hoewel de daarin vervatte regeling op vele punten nauw aansluit bij de bestaande toestand, komen er daarnaast toch ook niet onbelangrijke veranderingen. Wij willen daarom uw geheugen opfrissen en de voornaamste bepalingen van deze wet nog even recapituleren. De aanpassing van de Winkelsluitingswet aan de plaatselijke omstandig heden wordt voor een belangrijk gedeelte aan de gemeentebesturen toe vertrouwd. Vandaar, dat in tal van gemeenten reeds nieuwe verordeningen hieromtrent zijn ontworpen. Bij algemene maatregel van be stuur kan het sluitingsuur voor een bepaalde groep winkels op zeven uur worden gesteld. worden voorgeschreven voor winkels die waren verkopen „die voor ge bruik in de uitoefening van een be roep of bedrijf zijn bestemd." De wet laat veel over aan de ge meentebesturen. Zij kunnen 'n vacan- tieregeling voor winkels ontwerpen. Voor ten hoogste één en twintig werkdagen per jaar mogen zij een later sluitingsuur dan 6 uur vaststel len. en op grond van plaatselijke om standigheden mogen zij zelfs de ge hele sluitingsvoorschriften opzij zet ten, maar daarvoor is toestemming van de minister nodig. Hierbij is ge dacht aan badplaatsen en centrum gemeenten, maar ook aan de verkoop l'an bloemen bij ziekenhuizen op Zondag. De thans reeds bestaande mogelijk heid de winkels voor Sinterklaas, Kerstmis en Oudejaar tot negen uur open te houden, blijft gehandhaafd. Zes kistjes met goudstaven in Toronto gestolen TORONTO Met ongelooflijke brutaliteit en koelbloedigheid heb ben dieven zes kistjes met staven goud van het vliegveld Mathon by Toronto gestolen. De staven bren gen op de zwarte markt een mil- lioen dollar op Het goud kwam uit de mijnen van Noord-Ontario en was bestemd om via Montreal naar I Londen te worden gevlogen Het is de grootste gouddiefstal in de hele Canadese geschiedenis. De dieven waren uitstekend in gelicht. want aan de drie, vier mi- I nuten dat het goud onbewaakt in I een loods lag. hadden ze genoeg om er zes van de tien kistjes uit te I slepen. Vier kistjes konden ze zo I gauw niet wegkrijgen. Het goud bevindt zich waarschijn lijk reeds in de Verenigde Staten. NIET BIJVULLEN De verkoopautomaten ontsnappen ook niet aan wettelijke regeling: er De Winkelsluitingswet 1951 schrijft voor. dat de winkels gesloten moeten zijn op Zondag, en overigens tussen zes uur 's avonds en vijf uur 's mor gens. Er zijn echter een aantal zaken 2je^ er njej naar uit, dat de wordt bepaald, dat zjj na sluitings die wel open mogen zijn, n.l apothe- verwarde situatie die ten aanzien n'®t mogen worden bijgevuld, en ken, winkels waar ijs of patates-frites van de z.g. halve-dag-sluitmg bestaat, j zelfs niet zó mogen worden geplaatst, worden verkocht, zaken die kranten na invoering van de nieuwe wet veel dat ZÜ vanuit de winkel kunnen wor- en tijdschriften verkopen en winkels zaj verbeteren. De halve-dag-sluiting den bijgevuld. is niet verplicht; de gemeentebestu- j Voor de straathandel wordt een ren zijn vrij deze sluiting al dan niet ..sluitingsregeling" voorgeschreven, voor te schrijven. De enige beper- i die 1Gts ruimer is dan voor de win king die de wet geeft, is dat een keu- I kels. ..Geringe eetwaren" mogen ook ze moet worden gedaan tussen Maan- 1 's Zondags op straat worden ver- dagmorgen en Maandag-, Dinsdag-, j kocht Op werkdagen mag markt- en Woensdag- of Zaterdagmiddag. Slui- I straathandel tot zeven uur 's avonds ting op Zaterdagmiddag kan alleen worden uitgeoefend. op stations, waar men kranten, boe ken, eet- en rookwaren kan krijgen. Brandstof en smeermiddelen voor voertuigen mogen te allen tijde wor den verkocht en ook mogen onderde len voor voertuigen en rijwielen wor den afgeleverd, wanner dat nodig is voor spoedeisende reparaties. Dc wet houdt ook rekening met de godsdienstige overtuiging van Joden en Zevendedagadventisten, voor wie de wekelijkse rustdag op Zaterdag valt. Zij mogen hun zaken 's Zondags open houden van acht uur tot twee uur 's middags. Aan burgemeester en wethouders moet daarvoor verlof worden gevraagd. Een nieuwtje dat de wet introdu ceert is de z.g.n. koopavond. De ge meenteraad kan bepalen, dat gedu rende één avond per week de win kels tot tien uur 's avonds open mo gen zijn. De Zaterdagavond mag ech ter niet als koopavond worden aan gewezen. Veel enthousiasme voor in voering van een koopavond heeft men echter in de meeste plaatsen tot nog toe niet getoond. Stevenson zal feiten over ambtenaren- fonds openbaren NEW YORK. De Demo cratische candidaat voor het presidentschap van de Verenig de Staten. Stevenson, heeft meege deeld dat hij een verklaring zal afleggen over het fonds dat liij als gouverneur van Illinois heeft ge sticht ter aanvulling van de salaris sen van belangrijke ambtenaren in de staat. Stevenson is bezig een lijst op te stellen van degenen, die bijdragen gestort hebben, teneinde hun namen bekend te kunnen ma ken. Dit is echter moeilijk omdat het er zoveel zijn. aldus Stevenson. Eisenhower. de Republikeinse candidaat heeft Donderdagavond te Baltimore verklaard dat het bestuur van Truman een dwaze vermeerde ring in de materiaalvoorraad had aangemoedigd door wanorde en verspilling. Zo had de luchtmacht gepoogd 20.000 luxe bureaustoelen aan te schaffen, die tien dollar duur der waren dan het standaardmodel. Verder had de marine in één keer een voorraad ankers opgeslagen voor meer dan 50 jaar en het leger voldoende pakkingen voor vooras sen van jeeps voor honderd jaar. Straalbommenwerpers kunnen doelen in Rusland bereiken SEATTLE „Doelen in Rusland zijn binnen het bereik van straal bommenwerpers, die een kleinere actieradius hebben dan schroef- bommenwerpers, zo deelde de Amerikaanse onderminister van Luchtvaart Gilpatric mede. De straalbommenwerpers zouden deze doelen nu kunnen bereiken door middel van de Amerikaanse lucht- bases in het buitenland en door het opnemen van brandstof onderweg tijdens de vlucht. De onder-minis- ter zei, dat „vrijwel honderd pro cent" van de eenheden gevechts vliegtuigen met straalmotoren is uitgerust. Advertentie LM.) (Advertentie I /VI. Perfecte organisatie vormt trots en kracht van PBNA Door twee oorlogen heen heeft PBNA zich ongeschokt gehand haafd! De doeltref fendheid van het sys teem. de perfecte or ganisatie en de groei ende behoefte aan geschoold technisch per soneel - dit alles heeft PBNA gemaakt tot wat het iseen onderwijsinstelling van na tionale betekenis Perfecte organisatie - de trots ènde kracht van PBNA! Een organisatie, gericht op direct contact tussen leraar en cursist. Elke leerling wordt afzonderlek beoor- deeld - elke leerling stu deert in zijn eigen tempo! Studeren b\j PBNA is een \Uf individuele prestatie, die juist daarom in het bedrijfsleven zo hoog staat aangeschreven. w ie vandaag de dag vooruit wil komen, die zorgt.dat hij zich tech nisch bekwaamt. PBNA biedt daartoe ruimschoots de gelegenheid. Veertig jaar ervaring op het gebied van schriftelijk technisch onder wijs vormt de basis van een systeem, dat duizenden Nederlanders in staat heeft gesteld hun maatschappe lijke ambities te verwezen lijken! Stel Uw plannen niet langer uit! Studeer, endoe het nu! Belgisch Limburg wordt vervlaamst BRUSSEL Tussen de Limburg se economische raad en de directies der Limburgse kolenmijnen in Bel gië is een overeenkomst gesloten op grond waarvan het bedrijfsleven in Belgisch Limburg geheel vervlaamst zal worden Zo zal b.v. de Limburg se industrie in de toekomst in haar interne diensten en in haar externe relaties nog slechts het Vlaams ais voertaal gebruiken. De drie in Belgisch Limburg nog bestaande Franse bewaarscholen worden onmiddellijk opgeheven, ter wijl de twee Franse scholen geleide lijk binnen een periode van drie j3ar verdwenen zullen moeten zijn. Voorzover dit nog niet is geschied, zullen kerken en scholen in Lim burg een autonoom bestuur krijgen. De niet-Vlaamse ingenieurs die in de LiniDurgse kolenmijnen worden aangesteld zullen binnen twee jaar na hun benoeming de Vlaamse taal machtig moeten zijn. (Advertentie l.M.) -rjl'ti* -- IiI Vv?:.rV w. WCO ,r£. (V HILVERSUM. Het rijk heeft het voornemen om op de buiten plaats ..Wisseloord' aan de 's Gra- venlandseweg te Hilversum een mi litaire radar-instructieschool voor de luchtverdediging te vestigen. Daai- toe is een gedeelte van deze buiten plaats door het rfjk aangekocht. Vraagt prospectus san Koninklijk Nederlands Technlcum PBNA Arnhem. Velperbultenslngel 487 A/s flikkerlicht op rood springt moet chauffeur onmiddellijk stoppen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Een Steenwykse chauffeur, die vorige week door de Steenwijkse Kantonrechter is vrijgesproken, omdat er een hiaat in de wet zou bestaan, heeft naar het oordeel van gezaghebbende lieden in Den Haag zfjn vrijspraak veeleer te danken aan een vrij algemeen heersend hiaat in de kennis van de wet Uw voeten moeten boeten,,.., W-aarom eigeniljkt De tegen eksterogen eelt en wratten, verlost (J voor 90 ets van die narigheid Bij Üw apoth. en drog. verkrijgb. „Gezond en gelukkig leven" dooi dr. M. \an der Beis. De titel van dit boek doet ietwat „Amerikaans" aan en wekt eigenlijk verwachtingen over Hau- ser-dleet en rauwkost met gistkuren Gelukkig staat dit werk ver boven een massa van dergelijke boeken. We krijgen een eenvoudige doch duidelijke beschrijving van alle organen met de levensverrichtingen. Ook een korte be schrijving. hoe de weefsels er bij ster ke vergroting uitzien. Zelfs de meest moderne theorieën en onderzoekingen kan men er in vinden. Dit bock mag een voortreffelijk populair geneeskun dig werk genoemd worden. De afbeel dingen, die het geheel verluchten zijn zeer fraai en duidelijk. Gaarne zou ik een stukje citeren, maar dan zou ik aan de gang moeten blijven, zoveel belangrijks staat er in dit boek. Dr v. d. Reis hoop.t dat dit boek niet alleen door vele leken zal worden gelezen, maar dat het vooral in de hoogste klassen der middelbare scholen zal worden behandeld. Voor toekomsti ge studenten is het dringend aanbevo len Het boek eindigt met dc 10 gebo den voor de hygiënische levenswijze. Eén ervan wil lk citeren: „Alcohol en tabak behoren niet tot de voedingsmiddelen, die ge nodigt hebt voor de instandhouding van uw lichaam Het zijn genotmiddelen die u het leven kunnen veraangenamen; verslaving aan alcohol en tabak leidt tot lichamelijke en geestelijke ellende." Uitg. De Bezige Bij, Amsterdam, prijs 7.90. De chauffeur was ten laste ge- - legd, dat hij een spoorwegovergang gepasseerd had, terwijl het knip perlicht op rood stond. Hij voerde i aan, dat hij zich gedwongen had gezien door te rijden, omdat het I knipperlicht van kleur veranderde vrijwel op het ogenblik dat hij het passeerde. Hij zei geen gelegenheid meer te hebben gehad nog tijdig te remmen en de kantonrechter stel de hem in het gelijk. Nu er geen (geel) waarschuwingslicht vooraf gaat aan het intreden van het rode signaal, dat de komst van een trein aankondigt en het verbod tot pas seren inluidt, bestaat er een toe stand. die als een hiaat in de wet geving moet worden beschouwd, al dus de kantonrechter Een autobe stuurder. die vlak voor het licht is, heeft inderdaad geen kans meer om te stoppen. Die mening wordt door deskundi gen op dit gebied bestreden. Dc Spoorwegwet schrijft voor, dat het strikt verboden is een spoorweg overgang met meer dan 20 km per j uur te passeren. Met die wettelijke bepaling wordt veel te veel de hand gelicht. Als men een spoorwegover- I gang met de voorgeschreven snel- heid passeert dan is er geen sprake j van. dat men niet meer tijdig zou i kunnen stoppen wanneer het knip perlicht plotseling van groen op j rood springt. In deskundige kringen is men voorts van oordeel, dat een geel- i waarschuwingslicht niet nodig is bij j de knipperlichten voor de spoorwe gen, omdat het knipperlicht van groen in rood verandert precies 25 seconden voordat de naderende trein de overweg heeft bereikt. Tegen woonwagenbewoner die revolver hanteerde IV2 jaar geëist (Van onze correspondent) DEN BOSCH. De Bossche of ficier van Justitie heeft wegens po ging tot doodslag een jaar en zes maanden gevangenisstraf met af trek van voorarrest geëist tegen de 26-jarige woonwagenbewoner P. A. S. uit Helmond die, tijdens een dronkemansruzie twee mannen met revolverschoten heeft gewond. Verdachte ontkende, dat hij dron ken was geweest en zei zich be dreigd te hebben gevoeld. De offi cier verwierp de suggestie van nood weer. (Van onze medewerker voor architectuur) WANNEER op 14 October de algemene ver gadering in het gebouw van de Verenigde Naties te New York be gint zal de vol tooiing van dit reusachtige ge bouwencomplex een feit zijn ge worden. Wanneer er over het V.N.- gebouw in New York werd ge sproken, bedoel de men meestal de smalle hoge wolkenkrabber van het secreta riaat die in de korte tijd van zijn bestaan al heel wat spot, bewon dering, vergui zing en waarde ring heeft onder vonden. Het is op zijn zachtst ge zegd ook wel wat vreemd dat de architecten (het waren er een stuk of tien) voor een gebouw met een dergelijke ^/verheven doelstel- ling niet meer konden opbrengen dan déze nuch tere, onpersoonlijke opeenstape ling van kantoorlokalen. Er wordt vaak laatdunkend over de Amerikaanse kunst ge sproken als zijnde onbelangrijk en oppervlakkig vergeleken bij wat Europa op dat gebied presteert. Al geloof ik daar zeker niet in, dan moet ik toch toegeven dat het gebouwencomplex van de Ver enigde Naties in New York koren op de molen is voor degenen die er zo over denken. De grote vergaderzaal die in October in gebruik zal worden ge nomen biedt ten minste nog an dere aspecten. De vormgeving stijgt ten minste uit boven de be slist nodige zakelijke eisen en wandschilderingen, abstracte composities naar ontwerp van de Franse schilder Fernand Leger, HET GEBOUW, waar het secre tariaat van de Verenigde Na ties is geves tigd, is 'n smal- le hoge wol kenkrabber. Civiele procedure (egen „Volkskrant" Stuk over Velser-affaire zou beledigend zijn AMSTERDAM De civiele kamer van het Gerechtshof tc Am sterdam heeft de procedure behan deld, waarin van „Dc Volkskrant" een bedrag van f 25.000— werd geëist wegens oen publicatie over de zg. Velser affaire. Eiser is een zekere S., die enige passages van het op 14 April 1951 in dit dagblad gepubliceerde artikel over deze affaire beledigend achtte. De rechtbank overwoog in zijn uitspraak van 20 November jl.. dat een beroep op het dienen van het algemeen belang gegrond was, en wees de eis af. Mr A Borst, die voor S. pleitte, zei dat het artikel met niets ontzien de scherpte en met een niets ont ziende terminologie tegen S. is ge richt en dat daarbij grove onwaar heden werden gepubliceerd Mr A. J. M van Dal, die voor „De Volkskrant" optrad, zeide, dat er zorgvuldig voor gewaakt is geen subjectieve uitlatingen te doen. Het artikel is geschreven in de volle bewustheid van de betekenis en de consequenties, die het met zich mede kon brengen. Het is slechts afgedrukt na rijpe overweging. Mr Van Dal zeide ervan overtuigd te zyn, dat deze publicatie meao de oorzaak is geweest tot het instellen van een nieuw onderzoek in de Velser affaire. Voorts zeide hij van de echtgenote van een gouverne mentsambtenaar in Curacao een brief te hebben ontvangen, waarin staat, dat S daar spreekwoordelijk slecht bekend staat. Oud-BS-ers protesteren AMSTERDAM. De Nederlandse bond van oud-B.S -ers heeft aan de minister van Justitie het volgende protesttelegram gezonden inzake de gratieverlening aan Willy Lages „Protesteren uit naam van zijn honderden slachtoffers en van onze gevallen kameraden krachtig tegen gang van zaken in proces tegen La- ges. ten slotte eindigend met* gratie verlening aan deze notoire oorlogs misdadiger". TOEN de jongeman in Groningen m\j alles had verteld over het idealistisch verbond dat hij voorzat, schroeide ik de dop op m\jn vulpen cn hoorde hem zeggen: „U blijft toch eten1 Afü" moeder rekent er op". „Nu, als het niet te lastig xs antwoordde ik. Wc daalden dc trap af en kwa men bij de keuken de gastvrouw tegen, een pronte verschijning, die een stevige, koele hand te vergeven had. In de huiskamer vonden we een al wat oudere man, die was ge kleed i?i dc resten van een aantal sterk uiteenlopende herencostuums. Hij had doezelige gazelle-ogen en zat er bij of zijn gedachten reeds vroeg in de morgen met brood mee naar buiten waren getrokken. ..Mag ik eens even voorstellen, pa zei de jongen. De man stond op uit dc fauteuil, waardoor een ijzeren veer met een weemoedig ieng-geluid uit de zit ting omhoog rees, gelijk een ge dresseerde gifslang. ,.Dag juffrouw", sprak hij, mij de hand gevend Daarop drukte hij de veer weer naar beneden en ging haastig zitten, om een hernieuwd opspringen met z\jn lichaamszwaar te tc verhinderen „Mijn vader is een beetje ver strooid". zei de jongeman verkla rend; „Hij doet aan muziek, ziet u. Componeren en zo En hij wees naar een vleugel die wijdbeens bij het raam stond. Toen we aan dc soev zaten, glim lachte de man vrijwel onafgebro ken. maar meer als iemand die meehuilt met wolven in het bos, want zijn ogen lieten het helemaal aan zijn mond over en staarden naar een onwaarneembaar panora ma achter mijn rug. Zijn intens contact met de hogere sferen druk te mij een beetje, oj er een spook in de kamer was. Iets conversabels uiel me niet in, zodat de gastvrouw na een poosje stelde: „Het is al vroeg herfst van het jaar" „Zegt u dat wel", riep ik dank baar „Je kunt de kachel bést reien", hernam zij „Gisteren was ik nog even bij mijn zuster en die..." 'Opeens wierp de man met een klik zijn lepel languit in het nog geheel gevulde soepbord en stond, op. Zijn servet gleed van zijn schoot, de glimlach van zijn mond. Hij zag er uit of hij een redevoering wilde houden, maar inplaats daarvan draaide hij zich om en liep naar het raam, met een haastige pas van iemand die moet overgeven „Komt u mee?" hoorde ik naast mü fluisteren De jongeman en zijn moeder ble ken ook overeind gekomen tc zijn. Op de tenen verlieten we het ver trek. „Mijn vader kreeg een ingeving voor zijn compositie", zei de jongen op de gang „Dan wil hij liever al- ieen zijn. anders leiden wü hem af en dan vervliegt het. Ik hoop dat het u niet stoort''" „O, allerminst'" riep ik. Binnen klonken nu verwarde ac- coorden Het was vrij fris op de gang maar langer dan tien minu ten hoefden wij niet op dc trap trede te zitten, want toen werd de vleugel stil. In dc kamer terugge keerd. vonden we de man weer in de fauteuil. „Zeg, gaan we haast eten?" vroeg h\j. „Ik heb wel trek". „Ja Fons, kom maar aan tafel", zei de vrouw vriendelijk. Toen hij de eerste han genomen had. keek hij echter ontgoocheld. „Die soep is ijskoud'", sprak hij. „Ja, we zullen 'm maar wegzet- ten", antwoordde de vrouw. Hij knikte een beetje veronge lijkt. Nu ontwaarde hij mij en zei verrast..Een gast0 Wel Henk, zou je dan niet zo beleefd zijn ons even aan elkaar voor te stellen De jongen deed het zonder mor ren En tot m\jn grote opluchting sprak de man hoffelijk: „Aange naam meneer". KRONKEL Advertentie l.M.) Blanke tanden - Frisse adem IN DEZE GRO TE VERGA DERZAAL zal Trygve Lie op 14 October de Assemblee van de Verenigde Naties openen. Daarmee zal deze zaal dan worden inge wijd. j werken daar zeker belangrijk aan mee Zonder twijfel zal deze zaal op het gebied van acoustiek en van d i outillage, die met het oog op de grootte van de vergaderingen en de veeltalig- heid van de deelnemers noodzakelijk is, het neusje van de zalm zijn. Dat de waardigheid van de architectuur in over eenstemming is met de betekenis van deze ruimte, waar immers besprekingen gevoerd worden die, van wereldomvattend belang zijn, waag ik voor lopig te betwijfelen. Emigreren onder eigen verantwoordelijkheid Subsidie voor elke landverhuizer, die er aanspraak op kan maken FERNAND LEGER ontwierp de wandschildering, die zijn leerling Bruce Gregory hier uitvoert. Van het kleine door Leger gemaakte ontwerp wordt op een der wanden van het gebouw der V N. een ver groting aangebracht, die negen meter in het vier kant zal beslaan. DEN HAAG. De regerings commissaris voor de emigratie, mr ir B. W. Haveman, heeft Vrijdag avond voor de radio zijn tweede toespraak gehouden over emigra tie naar Australië. Hij behandelde daarin de hem door velen gestel de vragen: „Indien ik buiten de emigratie-overeenkomst, dus voor eigen verantwoordelijkheid emi greer, moet ik dan een werkge versverklaring hebben en voor eigen huisvesting zorgen?" En in de tweede plaats: „Maakt het ver schil in de mogelijkheid om van het rijk subsidie te krijgen als ik „onder eigen stoom" ga varen?" In antwoord daarop zeide mr Haveman: Ieder die buiten de overeenkomst, dus niet onder aus piciën van de Australische rege ring emigreert, moet een huisves tingsverklaring overleggen. Werkgevers verk la ringen worden gevraagd van hen, waarmede, wat de algemene emigratiegeschiktheid betreft, iets bijzonders aan de hand is, hetzij dat zij oud zijn, hetzij dat zij een werkkring hier te lande hebben, waarin in Aus tralië zeer moeilijk een betrekking te vinden is, of omdat zij een omvangrijk gezin met vele kin deren onder 16 jaar hebben De overigen wordt toegestaan in Aus tralië een werkkring te zoeken. Wie dus in 1953 op eigen kracht wil emigreren, heeft de grootste Japan zendt vaste delegatie naar VN TOKIO. Het Japanse kabinet heeft besloten een vaste delegatie bij de V.N. te benoemen onder leiding van de Japanse gezant te Washing ton, Takeoetsji Verleden week sprak de Sowjet-Unie het veto uit tegen de toelating van Japan tot dc V N. Volgens een woordvoerder van het Japanse ministerie van Buiten landse Zaken zal de delegatie als l waarneemster optreden. zekerheid indien hij een werkge versverklaring bezit. Het maakt, wat de subsidie be treft. geen enkel verschil of men al dan niet onder de overeenkomst of eigen verantwoordelijkheid emigreert. Wie terecht aanspraak kan maken op subsidie, krijgt deze. (Advertentie LM.) G«ni«l -'""V vandaag van Recidivist bekent 42 inbraken (Van onze correspondent) HEERENVEEN. De laatste tijd werden op het Friese platteland, met name in de Zuidoosthoek, tal van kleine inbraken gepleegd. De ene keer miste men kippen, een andermaal wasgoed Verleden jaar werd te Haskerdijken ingebroken in het huis van het hoofd der school, dat met vacantia was Een hier gevonden vingerafdruk is de dief uiteindelijk noodlottig gewor den, want de districtsrecherche te Heerenveen heeft thans de 30-ja- rige J. V. uit Leeuwarden gearres teerd, die geen onbekende van de politie is en reeds enkele malen werd veroordeeld, Hij heeft be kend, dat hij de dader is geweest van de vele kleine inbraken. 42 in taal. Door deze bekentenis zijn In braken te Groningen, Grijpskerk, Smallingerland en Oranjewoud tot klaarheid gekomen. Een deel der gestolen goederen is achterhaald.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3