DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Wafd verzet zich tegen verdere „aderlatingen'' I-ja Alarmtoestand in Cairo afgekondigd Nahas werpt Naguih handschoen toe Assemblee: Voor elk land gelijke defensie-rechten Manifest van Derde Weg is te negatief Geen verhoging lonen en prijzen tot Belgisch peil Labour (vrij van remmen) in jaarcongres bijeen Auto onder trein ondanks gesloten overweg „Poirot speelt bridge Gezegd wordt wat men niet wil, maar niet wat men wèl wil Raadselachtig ongeval eist slechts twee gewonden Stevenson legt boeken open 12e Jaargang, no. 229 Maandag 29 September 1952 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers iO cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie- Snouckaertlaan 7. Amcrsfoott Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER Prins opnieuw naar Zuid-Amerika „Goodwill"-reis naar Peru. Columbia en Mexico AMSTERDAM Reeds meer malen hebben Zuid-Amerikaanse landen, welke door prins Bernhard op zijn „goodwlll"-reizen in dat werelddeel nog niet z(jn bezocht. CAIRO. De militaire commandant van Cairo heeft Zater dagavond de „alarmtoestand" afgekondigd in de Egyptische hoofdstad. Dit gebeurde na de bekendmaking van de Wafd- partij, waarin het bestuur van deze grote partij het besluit me dedeelde om geen gevolg te geven aan de bepalingen van de door Naguib ingestelde nieuwe wet op de politieke partijen. te kennen seceven. dat zu een der- Het bestuur deelde daarbij tevens mede, dat Nahas het leider- gelijk bezoek bijzonder op prijs zouden stellen. Aan deze wens wordt thans ge volg gegeven nu de Prins straks voor de derde keer naar Zuid-Ame- rika zal vertrekken, in het bijzon der voor een bezoek aan Columbia en Peru. De Prins vertrekt op 27 October met een klein gevolg naar Mexico. Hij zal daar de opening bijwonen van de Nederlandse tentoonstelling. Van Vera Cruz vliegt de prins naar Bogota, de hoofdstad van Columbia. Op de terugweg van Peru zal de Prins andermaal Columbia aan doen, De Prins en zijn gezelschap zullen omstreeks 3 December op Schiphol terugkeren. Rusland verwerpt Westelijk aanbod voor Oostenrijk LONDEN „Het door de Wes telijken voorgestelde zogenaamde verkorte verdrag met Oostenrijk Is niet in overeenstemming met de besluiten van Potsdam." herhalen de Russen in hun jongste nota, welke Zaterdag aan Amerika. En geland en Frankrijk werd gezonden betreffende een verdrag met Oos tenrijk. De Sowjet-regering is wel bereid deel te nemen aan een viermogend- hedenconferentie over Oostenrijk, doch alleen als de Westelijken het ontwerp van het z g. verkorte ver slag intrekken. De nota Is een antwoord op de Westelijke nota van 6 September, waarin aan Rusland wordt medege deeld, dat de drie landen geen hin derpaal meer zien voor het sluiten van een vredesverdrag met Oosten rijk en waarin zij een bijeenkomst van de plaatsvervangers der minis ters van Buitenlandse Zaken voor stellen. waarop het Westelijke ont- werp-verdrag zou kunnen worden geparafeerd. Ollenhauer opvolger van Schumacher Duitse socialisten openen verkiezingscampagne DORTMUND. Op de laalstr dag van het jaarlijks congres van Duits* socialisten is Erlch Ollen hauer met 357 van de 363 stemmen gekozen tot partijvoorzitter als op volger van de kortgeleden «vl ieden Schumacher. De nieuwe voorzitter opende op een bijeenkomst, waaraan ongeveer veertigduizend mensen deelnamen, de verkiezingscampagne voor 1953 met een „oorlogsverklaring" aan de regering van Bondskanselier Adenauer. Hij en de partij zouden „de regering van de bezittende klasse" bestrijden, totdat er gron dige sociale hervormingen zouden zijn uitgevoerd. Hij deed onder ge juich van de menigte een beroep op de vier bezettende mogendhe den de eenheid van Duitsland te herstellen, „daar zij ook verant woordelijk zijn geweest voor de verdeling van Duitsland". Tot vice-voorzitter werd gekozen Mellies, tot nog toe secretaris der partijfractie in de Bondsdag. Hij verkreeg 318 stemmen. schap van de Wafd-partij zal behouden. Dit besluit is de cli max van het langdurig conflict tussen Nahas en Naguib, een conflict, dat ook al zou Naguib de Wafd-partij ontbinden, zal blijven bestaan, daar het Wafd-bestuur verklaarde „in de ille galiteit" voort te zullen gaan. Farag. oud-minister in een Wafd- kabinet, verklaarde toen hij na drie uur de belangrijke vergade ring verliet: „De Wafd heeft alles wat mogelijk was gedaan om met het leger samen te werken. Wij hebben toegegeven aan de eis der regering, dat het oude bestuur door een nieuw zou worden vervangen. We hebben toegegeven aan de eis om 40 andere leden van de lijst te schrappen. Toen daarna werd geëist, dat ook Nahas moest aftreden, be grepen wij, dat opeenvolgende Noodlottige vergissing Amerikaanse jagers bestoken Grieken aan Korea-front SEOEL Griekse soldaten, die dapper vochten voor het behoud van een strategisch gunstig gelegen heuvel aan het front in Korea wer den Zondag plotseling bestookt door Amerikaanse straaljagers. De vlieg tuigen wierpen hun bommen op de helling, waar de Grieken verwoed vochten tegen de aanvallende com munisten. Dit noodlottige bombar dement heeft er waarschijnlijk toe bijgedragen, dat dc Griekse groep, die als eenheid is ingedeeld bij de derde Amerikaanse divisie, de heu vel heeft moeten prijsgeven. Het aantal slachtoffers onder de Grie ken is niet bekend gemaakt. „Javasche Bank" wordt: Bank ..Indonesia" DJAKARTA De naam „Java sche Bank" zal worden gewijzigd in „Bank Indonesia" Dit werd door de Indonesische minister van voor lichting Mononutu medegedeeld na dc laatste vergadering van het ka binet. waarin het ontwerp voor de Bankwet werd behandeld. Het zal zeer binnenkort aan het parlement worden aangeboden Gehoopt wordt. da^d^we^ne^ngan^^r^^Ja- nuarl 1953 in werking zal kunnen treden. aderlatingen de partij zodanig zou den verzwakken, dat zij niet langer actief zou kunnen optreden." Farag zei nog te verwachten, dat de re gering de Wafd ontbonden zou ver- „Er is een groeiende twijfel in de harten van ons volk omtrent de wer kelijke solidariteit, die in het Atlan tisch Pact is toegezegd en bezegeld." klaren en de 90.000 pond in beslag sprak de K V.P.-er Fens in zijn zou nemen, die de Wafd krachtens I rede als voorzitter van de politieke de nieuwe wetten in deposito commissie. „Wij hebben allen onme- heeft gegeven. In andere kringen telijk zware lasten te dragen voor de NEDERLANDS SUCCES IN STRAA TSBURG STRAATSBURG. Alle verbondenen hebben gelijke rechten op de ver dediging van hun gebied aldus wordt gezegd ln de motie, die de Neder lander Fens Zaterdagmiddag in de Europese Assemblée indiende. Dc motie werd aangenomen met 67 stemmen voor. twee tegen (Duitse socia listen) en acht onthoudingen (Zweden en lerenj. der Goes van Naters verklaarde, dat is verklaard, dat de Wafd be schouwd zal worden als niet te bestaan, indien zij zich niet laat inschrijven, wanneer de nieuwe wet óp het partijwezen op 6 Oct. van kracht wordt. Na de afkondiging van de ..alarmtoestand" kregen militairen, die op wacht stonden voor belang- I herbewapening. Kunnen wij dan ac- 1 cepteren, dat er landen zijn. die tot een soort tweederangs verdedigings zone worden gerekend? Het zou on verstandig zijn de mogelijkheid over het hoofd te zien, dat gedurende een oorlog een critieke situatie zou ont staan. die zou kunnen dwingen tot ontruiming van belangrijke delen rijke gebouwen opdracht stalen van West-Europa. Maar dit is niet helmen te dragen en de bajonet op I de oorzaak van het gevoel van on- het geweer te plaatsen. De politie in de wijk, waar Nahas met het bestuur van de partij bijeenkwam, werd met pantserwagens versterkt. In een verklaring van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken wordt onder meer gezegd, dat Nahas de pers beïnvloed heeft, uit spraken van het Oppergerechtshof in de wind geslagen heeft en over al zijn bloedverwanten in over- heidsbetrekkingen deed en gepoogd heeft het wapenschandaal te ver doezelen. Nahas had met de Britten samengewerkt en «ich verrijkt in een tijdperk van „strijd tegen het imperialisme' Het afbreken van het Brits-Egyptische verdrag van 1936 door de regering-Nahas was I slechts gericht op de handhaving van Nahas. Nahas was verantwoor delijk voor „de slachting van poli tiemannen i" Ismailia tijdens de vrijheidsstny; in dc Kanaalzone". behagen in sommige onzer landen Wat zij niet kunnen aanvaarden is, dat het oorspronkelijke verdedigings plan wordt opgesteld op zodanige wijze, dat van het begin af bepaalde landen aan de willekeur van de vij and worden overgelaten. De politieke commissie is daarom van mening, dat de Assemblee hiertegenover een duidelijke uitspraak dient te stellen." Aan het debat over het rapport- Fens werd van Nederlandse zijde deelgenomen door de heren Schmal en Van der Goes van Naters. Mr Schmal achtte uitvoering van de re solutie een essentiële voorwaarde van j voor een Europese Defensie Gemeen- was schap. Bovendien wees hij erop. dat L"ncr de regeringen garanties moeten eisen, dat hun territoir na een oor log integraal hersteld wordt. Mr Van alle ongerustheid in Nederland, De nemarken en West-Duitsland dient te worden weggenomen Duitsers en Fransen deden er in het debat het zwijgen toe. Beide i groepen (met uitzondering natuur lijk van de SPD-ers) hadden onder hand wel verklaard met de inhoud der aanbevelingen geheel accoord tc gaan. maar de Duitsers wilden niet spreken, omdat de Fransen dan zou den kunnen denken: Kijk eens, wat die Duitsers weer militaristisch zijn. En de Fransen zelf vonden zwijgen in dit geval goud. gezien de enorme interne strubbelingen over de EDG en de strategische inzichten van ge neraal Juin. Een harde windvlaag en daar ->gingen ze, met jol en al. Het gebeurde op de Brasemermeer waar Zondag de Na-Brasem werd gehouden. De bemanning kwam er met een nat pak af. Ons nieuwe feuilleton: AGATHA CHRISTIE, schrijfster van zo vele spannende detective verhalen. laat in het feuilleton, dat in het volgende nummer van ons blad begint Hercule Poirot, haar beroemde Belgische speur der, bridge spelend een moord ontdekken. Vier verdachten zijn er in dit boek, dat tot titel heeft: .Poirot speelt bridge". In samenwerking met hoofd inspecteur Battle van Scotland Yard zorgt Poirot op de hem eigen manier voor een verras sende ontknoping, dank zij Maar neen, meer zeggen wij er niet van. CR1TISCH GELUID BIJ ..KERK EN VREDE (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. Mr. A. H. Hcerlng uit Den Haag. een der ondertekenaars van het manifest van de Derde Weg-bcweglng. heeft Zaterdagmiddag op de jaarljjkse conferentie van de Geloofsgemeenschap „Kerk en Vrede" in de Pieterskerk critick geleverd op datzelfde manifest. De analyse van do internationale politieke situatie, die bet bevat, is naar zgn oordeel „te ge generaliseerd en tc geschematiseerd". NEDERLANDSE WERKGEVERS: Bescherming Belgische industrie, verbreken van Benelux zijn zou DEN HAAG. De werkgeversverbonden hebben In een brief aan de nieuwe minister van Economische Zaken, prof. Zglstra. medegedeeld, dat er naar hun mening geen sprake mag zijn van een aanpassing van het Nederlandse loonpeil bg het veel hogere Belgisch-Luxemburgse. Het is h.i. eerder een Belgisch-Luxemburgs dan een Nederlands probleem om na te gaan, hoe de nadelen van het te hoge loon- en prijspeil in België en Luxemburg uit de weg kunnen worden geruimd. De werkgeversbonden willen dat bij de verdere behandeling hier- gaarne medewerken om door con- van door de betrokken instanties De heer Heering vroeg zich af of gecompliceerde situaties in het docu ment niet zo geïnterpreteerd zijn als het 't beste in de eigen kraam te pas kwam Met grote nadruk betoogde hij dat zijns inziens de diepe geeste lijke kloof, die tussen Rusland en het Westen ligt, teveel is genegeerd. „En toch is deze kloof een verschrik kelijke realiteit." aldus mr. Heering. „Wij moeten ons goed bewust zijn dat het Russische volk, ondanks alle vredesacties zeer imperialistisch, militairistisch en nationalistisch wordt opgevoed. „Kerk en Vrede" zou er beslist niet kunnen werken," aldus mr. Heering. „Het niet reëel nemen van een dui velse situatie is wat ik mis in het manifest. De negatieve argumenten volmondig „ja" liet horen op de vraag of er een Derde Weg mogelijk is. Dr. Meertens betoogde, dat de grote fout van de gehele Westelijke wereld sedert 1917 was, dat men zich verkeerd instelde ten opzichte van Rusland. Ds J. de Graaf uit Arnhem en de Am sterdamse predikanten H. A. Visser en J. J Buskes legden in de avondverga dering uit waarom „Kerk en Vrede" vindt, dat ..de oorlog uit Christelijk oogpunt volstrekt veroordeeld moet worden." Omdat do Geloofsgemeenschap „Kerk en Vrede er van overtuigd ls. dat God de massale vernietiging, die met een wereldoorlog gepaard gaat. niet gewild kan hebben, ir wapengeweld zonder meer verwerpelijk. In de bijeenkomst van Zondagmiddag pleitte ds Kr Strijd voor een nieuwe Tiin k I vorm van <eest«HJke weerbaarheid te- njn duidelijk, de positieve schaars. gen de oorlog. Hij wilde die o.a. vinden De beweging zegt in haar manifest wel wat ze niet wil, maar niet wat ze dan wel wil." Het betoog van mr. Heering, die het probleem van de derde weg benaderde van het stand punt: .Ja, maar..." was voorafge gaan door een rede van dr P J. Meertens uit Amsterdam, die een tacten op particulier niveau een soepele regeling van de concurren tie te bevorderen. Doch alleen in dien vaststaat, dat niet door een zijdig Belgisch-Luxemburgs ingrij pen de bestaande basis van de Be nelux geweld wordt aangedaan De verbonden willen er geen twijfel aan laten "bestaan, dat be schermende maatregelen, gelijk door de Belgische en Luxemburgse indu strie worden gevraagd, een verbre king van de Bcnelux-samenwerking betekenen. Nederland zou daarop het antwoord niet schuldig kunnen blijven en een eind moeten maken aan de vrije invoer uit Belgie en Luxemburg. Aangezien het. naar de mening van de werkgevers, hier een vraag stuk van het grootste belang voor onze industrie betreft, zullen de verbonden het op prijs stellen, in dien de minister wil bevorderen. Grote botsing van Bevanisme en orthodoxie niet zeer waarschijnlijk (Van onze Londense correspondent) MORECAMBE. Het 51ste jaar congres van de Labourpartg. het eerste sinds Labour in de oppositie is, is heden in Morecambe in Lan cashire geopend. 1224 afgevaardigden kwamen vanochtend in de „Winter- gardens" bgeen om het congres offi cieel geopend te zien door de burge meester van Morecambe en Heys- ham. Voor het eerst sinds de oorlog kan de partij, bevrijd van regeringsver antwoordelijkheid. zich thans onbe lemmerd aan algemene discussies v/agen. Alle aanleiding dus om een grote botsing van orthodoxie en Be vanisme te verwachten? Dit valt te betwijfelen. De laatste weken zijn de aanvallen uit de offi ciële hoek op de scheurmakers aan zienlijk verzacht, en van hun kant kwam gisteren Richard Crossman in zijn wekelijkse kolom in de Sunday Pictorial" verklaren, dat aangezien de drie centrale punten waarop de partij een jaar geleden verdeeld was (de. betalingen voor de nationale ge zondheidsdienst, het bewapenings programma en de kwestie van de Duitse herbewapening) thans opge lost waren, er dus geen enkele aan leiding voor het moorddadig gevecht was. dat de anti-socialistische pers met zoveel begrijpelijke tevredenheid voorspeld had SHEIK LAMLOEM neemt af scheid van zijn moeder voor hij weer naar zijn cel wordt ge bracht. De sheik, die zelf een rijke. Egyptische landeigenaar is. organiseerde in Zuid-Egyote een opstand tegen de landhervor mingsplannen van generaal Na guib Tegen Lamloem en acht medestanders is de doodstraf geëist. conferentie verscherpt en dat de vak verenigingen machtig boos zouden worden. Men weet, dat in het 25 leden be vattende bestuur de vakverenigin gen de overhand hebben, gelijk zij dat ook hebben in de stemverdeling op de conferentie. De plaatselgke partijen brengen in totaal 1.135.000 Al wordt dus van beide zijden de I stemmen. de vakverenigingen nadruk gelegd op de eenheid, die bo- 1 4 967 000 stemmen uit En van de zij- ven de verschillen uitgaat en op de noodzaak, dat er in een werkelijk de mocratische partij nu eenmaal ver schil van opvatting moet zijn. die sfeer van pais en vree zal geducht aan de tand worden gevoeld, wan neer Dinsdagochtend de uitslag van de verkiezingen voor het hoofdbe stuur bekend zal worden gemaakt. Voor de zeven zetels, die de plaatse lijke partijen in het hoofdbestuur be zetten, zijn ditmaal niet minder dan 27 candidaten gesteld. De Bevania- nen bezetten reeds vier van de zeven zetels en de grote vraag is nu: zul len zij dit viertal verhogen en Mor rison, Dalton of Griffiths uit het hoofdbestuur verdringen7 Als dat zou gebeuren kan het heel goed zijn, de der vakverenigingen komt de grote weerstand tegen een mogelijke verdere doordringing van Bevanis me. Het viel in dit verband ook op. dat de ..Sunday Pictorial" haar ge hele voorpagina gebruikte om offi ciéél redactioneel aan Bevan thans een halt toe te roepen. Huis uitgebrand: acht personen dakloos ULFT Door tot nu toe onbe kende oorzaak brak Zondag om streeks het middaguur brand uit in een alleenstaande woning in Ulft Het huis brandde totaal uit. Verze- dat de gehele toon en sfeer van de 1 kering dekt de schade. Nieuwe voorstellen van geallieerden in Korea PANMOENDJON „Elk van de drie voorstellen, die wij dc commu nistische onderhandelaars Zondag te Panmoendjon hebben voorgelegd kunnen tot een bestand lelden als de communisten dit werkelijk wen sen." zo verklaarde de leider der geallieerde delegatie, luitenant-ge neraal Harrison. De nieuwe voor stellen houden vast aan vrgwilllge repatriëring. De wijze, waarop de schifting van diegenen, die wensen te repa triëren en diegenen, die er geen prijs op stellen naar hun land terug te keren, zou plaats vinden, wijkt echter af van vorige voorstellen Deze schifting zou moeten plaats vinden op een overeengekomen punt in de gedemilitariseerde zone Japans onderzoekings schip vergaan: 31 doden nauw contact met de verbonden zal worden gehouden. Het conservatief Katholiek blad „La Libre Belgique" schrijft naar aanleiding van deze brief van de Nederlandse werkgevers, dat dit het officiële Neder landse standpunt is en dus acht het blad het normaal dat dc industriëlen hun re gering steunen voor de a s. ministercon ferentie Overigens noemt het blad de Nederlandse houding het beste middel om zowel de Voorunie als dc Unie tc saboteren Het gevaar Is in dit opzicht groot, want ook de voorstanders van Benelux in België wensen eenstemmig dat zeer spoedig maatregelen worden getroffen om de sectoren van het Bel gische bedrijfsleven te helpen, die nu ln moeilijkheden verkeren. Londen-Nairobi in minder dan 10 uur NAIROBI Een „Canberra"- straalbommenwerper van de Britse luchtmacht is Zondag in minder dan tien uur van Londen naar Nai robi. een afstand van 7166 kilo meter, gevlogen Het toestel ver trok. bestuurd door luitenant-kolo nel Connolly, om twee minuten na middernacht (G.M.Tvan het vlieg veld bij Londen. 4,/6 uur later landde het toestel, na een af stand van 3616 km te hebben afgelegd, in Fayid in dc zóne van het Suezkanaal. cm brand stof in te nemen 58 minuten later vertrok de „Canberra" voor het laatste deel van de reis en landde om 0 9.58 uur (G.M.T.) in Nairobi, een uur voor op het tijd schema. Zondagavond heeft zich bij de spoorwegovergang te Hoevelaken een gecompliceerd ongeval voorgedaan, dat zich aanvankelijk buitengewoon ernstig liet aanzien. Een personenauto, komende uit de richting Hoevelaken, reed door de afsluitbomen en kwam op de rails terecht, juist op het moment, dat de electrische trein uit de richting Apeldoorn naderde. Het treinstel reed met een vaart van 120 km. tegen de auto. De trein, die 34 minuten vertra- de grote snelheid (ongeveer 120 km) TOKIO Het is thans zeker, dat de 31 opvarenden van het Ja panse onderzoekingsschip „Kaiyoe Maroe." onder wie negen geleerden, zijn omgekomen. Het schip is ge zonken na een vulkaanuitbarsting, die zich Woensdag nabij een vulka nisch rif, dat de geleerden hadden willen onderzoeken, heeft voorge- c daan. Het rif bevindt zich ongeveer het ongeval 30 meter voor de spoor- ging had. werd zwaar beschadigd De auto werd totaal vernield. De inzit tenden. twee havenarbeiders uit Rotterdam met hun echtgenoten kwamen er behoudens enige lichte verwondingen goed af. Twee hunner konden na in het St. Elizabethzie- kenhuis verbonden te zijn. onmid dellijk huiswaarts keren Het echt paar Beupkan werd met hoofd- en beenwonden van niet ernstige aard voor één nacht in het ziekenhuis op genomen. Om twintig minuten over zeven sloot Zondagavond de blokwachter van de NS,, de heer M. Knevel de spoorwegovergang bij het kruispunt Hoevelaken, teneinde een uit Apel doorn komend treinstel te laten pas seren. Voor de noordelijke afsluit boom stonden vier personenauto's. De wagenbestuurder Beupkan pas seerde de wachtende auto's en reed met vrij grote snelheid tegen de spoorboom. Deze werd gedeeltelijk uit de vangen gelicht, waardoor de wagen over de rails kwam te han gen. De bestuurder van de trein zag 300 km ten Zuiden van Tokio. I wegovergang reeds aankomen. Door kon hij de trein niet vroegtijdig tot stilstand brengen. (Zie verder pag. 2) ln celvorming LOUISVILLE De democratische candidaat voor het Amerikaanse presidentschap Stevenson heeft 3lle namen en feiten, die betrekking hebben op een speciaal fonds voor ambtenaren gepubliceerd. Dit deed Stevenson naar aanleiding van de Republikeinse uitdaging om te zeg gen wie geld hadden gegeven voor en ontvangen van dit fonds in de staat Illinois. Stevenson verklaarde met nadruk, dat de wetten van de staat Illinois, in tegenstelling tot die van be paalde andere staten, geen enkele verantwoording eisen voor blidra- fen voor politieke of verkiezings- oeleinden. Stevenson vertelde ook precies hoeveel hij van 1942 tot 1951 heeft verdiend en hoeveel belasting hU daarvan heeft betaald. Ook de can didaat voor het vice-presidentschap, Sparkman heeft beloofd zgn in komstenbelasting bekend te maken. Scherper actie tegen „De Ommelanden" GRONINGEN - Zoals bekend heeft de A.N.A.B verscherpte maat regelen aangekondigd ln verband met de staking bij „De Ommelan den" Thans heeft de A N.A.B mee gedeeld. dat het NW. dat in stad en provincie Groningen 15 000 le den telt .volledige steun heeft toe gezegd. In een circulaire heeft de bestuurderenbond van het NW ge zegd, dat niet moet worden geto lereerd. dat hand- en spandiensten voor „De Ommelanden" worden verricht. NW-leden zullen voor de woningen van alle werkwilligen posten. In de komende week ver wacht men maatregelen op hoger niveau. Dc Alg Nederl. Metaalbond (NW) heeft haar leden verboden aan het machinepark yan „De Om melanden" werkzaamheden te ver richten. Nu en dan regen Weersverwachting, medegedeeld door het K N.M.I te De Bilt. geldig van Maandag avond tot Dinsdag avond- Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen. Matige tot vrij krachtige wind, krimpend naar richtingen tussen Zuid en Oost. Ongeveer dezelfde temperatu ren als vandaag. 3o Sept. Zon op 6 u 39 m onder 18 u 20 m Maan op 17 u 5 m on der 2 u lo m. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max.temp Neersl. Station Weer Wind m/e Gisteren In 24 u. Oslo Mist Windstil 12 C 0 mm Stockholm Mist W 2 13 0 Helsinki Gch bew. NNO 5 14 8 Edinburgh Gch bew. 12 0.4 Londen Mist ZW 2 15 14 Kopen ha gen Mist Windstil 14 0.3 Amsterdam Geh. bew Z 6 14 4 Zurich Regen ZW 8 16 0.6 Locarno Regen Windstil 17 8 Genève Regen NW 1 17 7 Pargs Geh bew. ZW 5 16 7 Bordeaux Regenbul W 12 21 9 Nice Regen NNW 4 21 38 Berlgn Half bew. ZO 2 12 5 Wenen Zw. bew ZO 2 16 0 Luxemburg Regen ZZW 13 4 Grenoble Regen NO 2 18 6 Innsbruck Geh bew W 4 17 0

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1