r HVC's voorhoede kan ook op „Birkhoven55 niet doelpunten Sportbijlage Dagblad voor AmersSoart AP WC speelde goede wedstrijd maar verloor met 31 „Amersfoortse Boys" wint bij DEV en neemt de leiding I Tegen West-Frisia wercl 0-1 nederlaag geleden Boys triomfeert, na harde strijd, op Doornse Berg STANDEN NA ZONDAG Amsvorde benutte kansen beter dan LVV (15) Offensief na de rust leverde geen resultaat op Onverwachte en teleurstellende nederlaag van HVC; ook APWC verliest Zó urn het deze keer START JTaantiafi 29 Soptomhor Ï9.Ï2 „Siem", klonk Zondagmiddag op „Birkhoven" vanaf de tribune een ver twijfelde roep van een supporter, die evenals het legioen der duizenden een onafwendbare nederlaag voor zijn favorieten in het verschiet zag, „Siem, toe dan jongen". Maar ook H.V.C.'s rechtsbinnen Siem Sleeking zag geen kans om de 01 achterstand, die de rood-witten in de strijd tegen West Frisia enige seconden voor de rust hadden opgelopen, ongedaan te maken. Het draaide uit op een teleurstellende nederlaag van onze stadgenoten, die des te bedenkelijker wordt door het feit, dat de H.V.C.-voorhoede in twee wedstrijden geen kans heeft gezien ook maar één doelpunt te scoren. Nu moet direct geconstateerd worden, dat het de H.V.C.'ers niet heeft „mee" gezeten, maar men mag ook niet blind zijn voor het gebrek aan stootkracht in de voorhoede. Er zijn mogelijkheden in de rood-witte ploeg, er is soms prima combinatiespel op de vleugels, maar er wordt meer gevraagd van een voorhoede en dat zijn schutters, die het net kunnen vinden. Winnende doelpunt in laatste minuut van eerste helft Het moet gezegd worden, dat onze stadgenoten hun huid duur hebben verkocht. Tot het laatste ogenblik hebben zij met veel elan gestreden. Geestdrift en enthou siasme waren er genoeg, maar daar ontbrak het bij de gasten ook niet aan. De strijd is dus wel levendig ge weest met hoogtepunten in de tweede helft toen aan beide kan ten de lat van het doel een vuur proef moest doorstaan West Frisia beschikt over een zeer behoorlijke ploeg, met verdedigers, die zich prima wisten op te stellen en snel le, handige aanvallers. De beide Malensteins in HVC's defensie hadden het dan ook niet makkelijk, maar met behulp van spil Biezenbos redden zij het meestal wel. hoewel E. Malenstein een enkele keer onzeker in zijn optreden was. Snijders werkte hard in de middenlinie en deed evenals De Gans nuttig werk. Hun beider kunnen staat o.i. op nog hoger plan. En dan de voorhoede. Rechtsbuiten Buitelaar deed vaak voortreffelijke- dingen, o.a. in sa menwerking met Sleeking, maar hij had echter ook zwakke momen ten. In zoverre trof hij het niet. dat hij als tegenstander had West Frisia's aanvoerder Dangermond, een prima back, die goede kijk op het spel toonde te hebben. In de eerste helft vonden wij HVC's rechtsbuiten het best en het om gekeerde kan gezegd worden van v. d. Broek, die juist na rust prima momenten had. Barend Gerritsen deed heel handige dingen en mid denvoor v. d. Pluim is (nu) nog niet voldoende als aanvalsleider. Als geheel maakt de HVC-voorhoe- de geen onaardige indruk, de aan vallen worden veelal prima opge zet, maar de afwerking.... De wedstrijd Aanvankelijk droegen de aanval len van West Frisia 'n gevaarlijker karakter dan die van HVC. De Amersfoortse defensie bleek toch de situatie wel meester te zijn en kon zonder al te veel moeite de aanvallen van de gasten afslaan. Langzamerhand kwamen de rood- witten er beter in en een zeer handige combinatie tussen Buite laar en Sleeking leverde het eerste werkelijke gevaar op voor de de fensie van West Frisia. Een kogel van v. d. Pluim ging over en Ger ritsen was evenmin gelukkig met een schot. Toch wist HVC geen blijvend overwicht te krijgen, want de gasten kwamen steeds terug. Brits moest volop in actie komen om een kogel van linksbinnen Bruines onschadelijk te maken. Daarna waren wij getuige van zeer aardige combinaties op HVC's lin kervleugel. waar Gerritsen en v. d. Broek enige tegenstanders ver schalkten. Ook de rechterwing deed het soms goed. maar de afwerking van de aanvallen was niet zo het zijn moest. Nu gaven de Enkhui- zense backs weinig kansen weg en door hun goed opstellen doorkruis ten zij steeds HVC's aanvalsbedoe- lingen. Er zat tot dat ogenblik eigenlijk geen doelpunt in de lucht De verdedigers waren aan beide kanten net iets te sterk en de aan vallers net iets te langzaam. Kort voor rust was er een licht West Fnsia-offensief. Eerst had Brits ge luk. toen na een misverstand in de achterhoede de bal net langs het doel rolde, maar een minuut voor rust zag de HVC-doelman zich ge passeerd, toen een zeer handige combinatie tussen linksbuiten C Stellingen de binnenspeler Bruines besloten werd met een schuiver van korte afstand van eerstgenoem de (0—1). De tweede helft Na rust nam West Frisia het initiatief en het werd voor HVC direct gevaarlijk, toen Brits een bal uit zijn handen liet vallen en toen bij een volgende aanval E. Malenstein onzeker optrad. Onze stadgenoten werkten zich echter vrij spoedig los en we noteerden een bijzonder fraai schot van mid denvoor v. d. Pluim hoog in de hoek. Met een pantersprong slaag de doelman Ubels erin de bal uit zijn doel te werken. Trouwens deze West Frisia's verdediging een HVC-aanval af. slaat doelman heeft een prima indruk gemaakt. Keeper Brits had geluk, toen een onhoudbare kogel, afgevuurd door middenvoor Simons (die zich volgens velen echter in zuivere buitenspelpositie bevond) via de onderkant van de lat het veld weer instuitte. Kogel van Slem Aan de andere kant gebeurde iets dergelijks, nog mooier echter. Een goede voorzet van v. d. Broek deed de bal bij Sleeking belanden Ineens nam Siem het leder op zijn „slof" en met een doffe dreun belandde de bal tegen de lat. Weer had HVC pech. toen de West Fri- sia-doelman een harde schuiver van v. d. Pluim nog maar net op de doellijn te pakken kon krijgen. Het spel was in deze periode abso luut levendiger dan in de eerste helft. De roodwitte» speelden met een geweldig elan en zetten er alles op om de achterstand in te lopen. Het lukte niet, ook Gerritsen had geen geluk toen zijn schot tegen de vallende keeper belandde. Echter de gasten lieten zich evenmin onbetuigd en zetten een serie aanvallen op, maar steeds kwam HVC terug. Sleeking zette goed voor, waarna v. d Broek inkopte, maar een West Frisia back kopte op zijn beurt de bal corner. Weer had v d. Broek pech. toen een schitterend schot van zijn voet tegen de lat belandde. Midhalf Posthumus kreeg bij zijn pogingen om de bal verder weg te werken het leder tegen zijn handen, maar de arbiter floot hiervoor niet. Het werd duidelijk, dat HVC het zeker verdiende gelijke spel niet zou be reiken. V. d. Broek deed nog een poging, nam (ongezien?) de bal even met de hand mee. kreeg een schietkans, doch schoot naast. De laatste minuten verstreken, maar de HVC'ers konden de nederlaag niet meer voorkomen. Spannend, sensationeel en soms hard Is de strijd geweest, die Amersfoorts Boys en D.E.V. op de top van de Doornse berg hebben gevoerd. De span ning en sensatie werd veroorzaakt, doordat het de blauwwltten in de laatste minuten gelukte een, voor de rust opgelopen 10 achterstand, om te zetten in een 13 overwinning. Dit was het Doornse publiek kennelijk niet erg naar de zin, want het floot en joelde bfj elke gelegenheid die zich voordeed. De D.E.V. spelers werden hierdoor beïnvloed en Boys mocht zich gelukkig prüzen toen de scheidsrechter het einde van deze wedstrijd floot, die her haaldelijk door ruw spel werd ontsierd. BwlWiW^8KSÉ^|jj Doelman Brits .plukt" een uit de lucht. APWC heeft in Utrecht in Holland haar meerdere moeten erkennen. Met 31 moesten onze stadgenoten de vlag strijken en wij moeten eerlijk be kennen dat de overwinning voor Holland verdiend was. APWC speelde zeker geen slechte wedstrijd, maar het tempo van Holland lag iets hoger en de voorhoede van de Utrechtse ploeg was gevaarlijker. Het vertrouwen dat wjj na de eerste wedstrijd in doelman Brandsen hadden is thans weer iets minder geworden, daar bij alle drie de doelpunten, welke door Holland werden gescoord, zijn reageren vrij laat was. Wy willen geenszins beweren dat de ballen houdbaar waren, doch zyn uitvallen kwamen eigenlijk pas toen de bal hem reeds voorbijging. Amersfoortse aanvallen ook wel raad wist zag men een heen en weer golvende strijd zonder dat er direct groot gevaar voor beide doe len ontstond. J. v. d. Flier redde eer uit strafschop Het begin was voor APWC en de Amersfoorters zaten er direct fel op ook. Een paar goede aanvallen volgden, doch deze gingen door slecht schieten verloren, terwijl men bovendien Joh. van Empelen schijnbaar als de gevaarlijke man zag. daar hij dadelijk danig op zijn huid werd gezeten. Geleidelijk wist Holland zich los te werken en toen bleek meteen dat de Utrechtse aanval van behoorlijk ge halte was. Vooral de rechtsbuiten was vrij snel en zijn opstellen was zodanig dat Duinsbergen handen vol werk aan hem had. Hij plaatste zich ge regeld in een enigszins teruggetrok ken positie waardoor Duinsbergen hem wel eens vrij moest laten om niet te ver op te dringen. Voorlopig hield de Amersfoortse achterhoede echter stand en daar de Utrechtse verdediging met de BDC wint overtuigend van PVC (6—2) In een uiterst spannende strijd heeft BDC zich de meerdere getoond over het sterke Utrechtse PVC. waarin de oud- DOS-speler G van Leur. van de partij was. Zijn spel viel bijzonder op. doch hij genoot, nadat hij in de eerste minuut een fraai doelpunt uit een.corner had ingekopt, een bijzondere bewaking Daarna golfde het spel heen en weer. We zagen enige gevaarlijke aanvallen van BDC en het is voornamelijk te dan ken aan de nieuwe keeper van PVC, J. Bank. dat de gelijkmaker niet eerder achter hem lag. Nu duurde het 35 minu ten voor linksbinnen B. Rademaker uit een vrije schop hard inschoot. Bank hield de kogel maar half en de toestor mende linksbuiten van BDC, Verhoef, had de bal maar voor het intrappen (1—1) In de 40ste minuut kreeg BDC de zoveelste corner te nemen Verhoef plaatste hoog voor doel en R. ten Hove zette z'n hoofd er onder en de stand was 21 voor BDC Na de hervatting had niemand ge dacht. dat BDC met zo'n overwinning zou gaan strijken. De strijd was nog meer enkele minuten oud, toen R ten Hove, met alleen de keeper voor zich. deze verschalkte met een boogballetje (31) Nog geen minuut later zond mid- voor Knijff van PVC een hard schot in, dat de invaller keeper van BDC. Jac Kamerbeek (een veteraan) te machtig was (32) Hiermede was al het kruit van PVC verschoten. Na 23 minuten zette rechtsbuiten Toon van Megen laag voor. de PVC-achterhoede miste en R ten Hove voltrok het vonnis (42) BDC bleef vurig spelen en rook de overwin ning. Vijf minuten voor het einde gaf Van Megen hoog voor. linksbuiten Ver hoef stond klaar en met een fraaie kop bal bezorgde hij BDC het vijfde doel punt. Een minuut daarna maakte Ben Rademaker er 62 van. Na ongeveer een half uur trok de Utrechtse aanval weer goed combinerend naar voren. Een mo ment van aarzelen in de Amers foortse verdediging gaf rechtsbin nen G. Franken plotseling een vrije kans en met een harde schuiver gaf hij doelman Brandsen geen schijn van kans. APWC beet fel terug, maar het Utrechtse backstel kwam wederom zegevierend uit de strijd omdat de Amersfoorters in te kort spel gin gen vervallen. In de laatste minuut van de eer ste helft herhaalde zich. hetgeen een kwartier daarvoor ook gebeurd was en wederom gaf G. Franken een laag schot. Wij kregen de in druk dat het niet zo hard was, maar doelman Brandsen dook te laat naar de bal en het was 20. Offensief na rust APWC begon ondanks de tegen wind de tweede helft met een ste vig offensief, waarbij A. v. d. Flier meer mee naar voren trok. Er ontstonden voor het Utrechtse doel herhaaldelijk gevaarlijke situaties door onoordeelkundig uitlopen van de Utrechtse doelman, maar zijn collega's wisten alle door hem ge maakte fouten met een dosis geluk en tactisch opstellen weer goed te maken. Bij een Utrechtse aanval moest de goed spelende J. van Empelen een hoekschop weggeven. Fraai werd de bal door de links buiten voor het doel geplaatst en voor de derrie maal was het G. Franken die zijn club een doelpunt bracht, thans met een harde en prachtig geplaatste kopbal, 30. APWC gaf het nog niet op en weer maakte de Utrechtse doelman de fout uit zijn doel te komen zon der de bal te kunnen bereiken. Nu kon echter een der backs slechts een doelpunt voorkomen door de bal met de hand te spelen. J v. d. Flier nam de strafschop en voltrok het vonnis met een harde kogel. 3—1. Door vrij zwak fluiten van de scheidsrechter werd deze sportieve wedstrijd er niet fraaier op. Ge lukkig wisten alle spelers de vaak dubieuze beslissingen als „sport- men" te accepteren en zo verliep deze prettige wedstrijd en gaf aan de club welke er recht op had 2 punten. De standen na de Zondag gehouden Hilversum 3 1 1 1 3 5—6 voetbalcompetitie-ronde zij n; APWC 2 1 0 1 2 45 Tweede klasse B: HMS 1 0 1 0 1 11 HFC 2 2 0 0 4 9—4 DEC 2 0 1 1 1 1—4 Volendam 2 1 1 0 3 9—2 St Boys 1 0 0 1 0 2—3 Westfrisia 2 1 1 0 3 1—0 DWSV 2 0 0 2 0 2—5 AFC 1 1 0 0 2 3—1 ZVV 2 1 0 1 2 6—4 Vierde klasse G: Helder 1 0 1 0 1 0-0 Amf Boys 2 2 0 0 4 7—1 HVC 2 0 1 1 1 0—1 Utrecht 2 2 0 0 4 6—1 Rapiditas 2 0 1 1 1 3-6 SEC 2 2 0 0 4 4—1 Schoten 2 0 1 1 1 0—4 Zebra's 3 2 0 1 4 5—4 OSV 1 0 0 1 0 1—3 Maarssen 2 1 1 0 3 12—9 Zeeburgia 1 0 0 1 1 1—8 Quick 3 1 1 1 3 7—7 Derde klasse D: JSV 2 1 0 1 2 4—4 CDN 3 1 2 0 4 7—5 BFC 2 0 1 1 1 5-0 Wilh. Vooruit 2 1 1 0 3 3—1 DEV 2 0 1 1 1 4—6 Hercules 2 1 1 0 3 5—2 Nijenrodes 2 0 0 2 0 1-4 Holland 2 1 1 0 3 4—2 VVOG 2 0 0 2 0 5—12 Zeist 2 1 1 0 3 4—2 Voorwaarts 2 0 0 2 0 1—6 KVVA behaalt 5-2 zege op Gooise Boys KV VA had voor de wedstrijd te gen Gooise Boys in Hilversum Piet Rigter weer van stal gehaald. En met succes. Want hoewel hij geen doelpunt maakte, had hij toch in vele goals een werkzaam aandeel Zijn spel droog er veel toe bij. dat onze stadgenoten met 52 wonnen. Reeds na twee minuten stelde hij Oeben in staat een voorzet te lan ceren, welke door C. v. Wcsterlaak in een doelpunt werd omgezet. Het technisch betere spel van de gasten was oorzaak, dat Oeben vrij spoe dig de score kon verhogen tot 2—0, terwijl C. v. Westerlaak na samen spel tussen P. Rigter en Oeben er 30 van maakte. Kort voor de rust Oeben was wegens een blessure vervangen door L. Mossel slaag de Gooise Boys er .in de achter stand tot 31 te reduceren. Ook na de hervatting had KVVA het beste van het spel. Toen Rig ter tegen de lat kogelde, ving C. v. Westerlaak, die goed opgesteld stond de bal op en schoot voor de vierde maal in het vijandelijk doel. Deze speler zorgde ook voor het vijfde doelpunt. KWA vond het toen welletjes. Uit een penalty we gens hands bracht Gooise Boys de eindstand op 5—2 Het gehele KWA-team speelde een goede wedstrijd; zij verdiende de over winning ongetwijfeld. Beslissing valt in laatste minuut Niet minder dan drie spelers van de thuisclub werden het slachtoffer van eigen ruwheid en moesten ge blesseerd het veld verlaten Het strekt de blauw-witten tot eer dat ^zy hun tegenstanders niet met dc- "zclfde wapens bestreden hebben. Door het enthousiasme, waarmede de gastheren van het begin af ton strij de trokken, was het hen mogelijk een 10 voorsprong vijftig minuten lang te behouden. De wedstrijd Het fluitje van de arbiter was be slist nog warm van het beginsignaal toen de bal al achter Co Peters lag. Direct na de aftrap raakte de Boys- voorhoede de bal kwijt die met een lange trap de linksbuiten bereikte Spil Hoek won wel het sprintduel doch speelde in zijn vaart de bal verkeerd op Peters terug en tergend langzaam verdween het leer tussen de palen. 10. Dit was geen hoopvol begin voor onze stadgenoten, die echter de moed niet opgaven en linea recta op het doel der gastheren afstevenden. Een corner was het resultaat. Deze lever de niets op. evenmin het goede schot van De Braber waarbij de bal door een back van de doellijn werd ge haald De weinige aanvallen van de rood-witten droegen een gevaarlijker karakter dan die van de keistede lingen. Steeds werd de bal met een ferme knal vanuit de achterhoede naar voren gespeeld. De Boysverde diging kwam hierdoor voor moeilijke problemen te staan temeer daar bleek, dat beide buitenspelers over behoorlijke sprintcapaciteiten be schikten. Keeper Peters voorkwam vele malen ernstig gevaar door tij dig uit zijn doel te komen, zodoende min of meer als derde back funge rend. Boys had het beste van het spel. De halfspelers Bakker en H Petcrse stuwden de voorhoede, die maar niet op toeren kon komen, steeds op. Men liet echter te weinig de bal het werk doen. een fout waar aan Flip Kraak zich vooral bezon digde, waardoor steeds de tegenpar tij kon ingrijpen. Tot overmaat van ramp ging men in het Doornse kamp de buitenspelregel toepassen. De ver houdingen in het veld werden er niet neter op. het publiek begon zich da nig te roeren. De tweede helft Uit een prachtige aanval, vijf mi nuten na rust, kwam de gelijkmaker. Listig stapte Kreikamp over een pass van Ben Bakker heen, waardoor de vrijstaande Flip Kraak de bal mee kon nemen. Diens voorzet werd door De Braber handig op de naar bin nengekomen Kreikamp geplaatst die met een zacht rollertje de uit posi tie gespeelde keeper verraste. 11. Toen begon een hevige strijd om de leiding. Geprikkeld door de tegen slag begon DEV harder te spelen. Een regen van vrije trappen was het gevolg en hevige botsingen bleven niet uit. Rechtsbuiten Haalboom liep zó hard op Wim Hoek prima stop per in dat deze van het veld moest worden gedragen. Boys hield het hoofd koel. Van man tot man ging de bal, de enig juiste manier. Acht minuten voor tijd kon Boys „hoera" roepen. De hardzwocgende Joop Rijn, gaf een pass naar De Bra ber die zijn snelle run besloot met een uitstekend schot, dat keeper Be- sums kansloos sloeg. DEV protesteer de. Do Braber zou buitenspel hebben gestaan. Edoch het hielp niet en om de overwinning maar veilig te stel len joeg dezelfde speler even later een van de paal teruggesprongen bal. na een goed schot van Van Doorn, in de touwen 13. Twee minuten later verliet een juichende Boys-ploeg het strijdperk. Door Joh. Maas en Pieterse. versterkte voorhoede toont zich actief Nauwelijks zijn er enkele minuten gespeeld in de wedstrijd LWAms vorde, of wij noteren reeds een kogel van W, de Heus, die van de onderkant van de paal terugketst. De voorhoede versterkt door het weer meespelen van Joh. Maas en R. Pieters is zeer actief, alleen het afwerken van de aanvallen laat voorlopig nog te wensen over. Slechts zelden kan L.V.V. de aanval overnemen en dan nog vindt het de stevige achterhoede van Ams vorde op zyn weg, die vooreerst wel raad weet met de doorzichtig opge bouwde aanvallen. NOACBloemenkwartier Noac dat met een gewijzigde op stelling in het veld verscheen, heeft in de wedstrijd tegen Bloemenkwar tier een verdiende 4—2 overwinning behaald. Vooral rechtsbuiten van Eist bleek een versterking voor de aanval te zijn. Na een kwartier spelen schoot Jonk man de bal hard op hetBloemenkwar- tier-docl, de bal stuitte van do doel man het veld in waar Jonkman klaar stond om de doelman kansloos te pas seren. Bloemenkwartier kreeg enkele goe de kansen maar deze werden niet be- I nut. totdat na een half uur midhalf Rijn in het strafschopgebied hands I maakte. De penalty werd echter door keeper Beekhoven op uitstekende wijze ge stopt. Dit was een stimulans voor Noac Er werden enige verrassende aanvallen opgezet en al spoedig was het v. Eist. die de bal kcuug vr.j maakte en Jonkman in de gelegenheid stelde de stand op 2—0 te brengen. Even voor rust gelukte het de Blcc- menkwartier-midvoor een voorzet van zijn rechtsbuiten in te schieten 2—1. Na de thee was Bloemenkwartier geducht in de aanval en a. spoedig moest de Noac-achterhoede handelend optreden, \ooral linksback O. Baje- ma was «n prima vorm. Pas na een kwartier spelen werden de bakens verzet, en wist linksbinnen P. Baje ma met een lage schuiver de stand op 3—1 te brengen. Bloemenkwartier bracht het hierna niet verder dan enkele gevaarlijke corner ballen die echter te scherp wa ren en prachtig werden onderschept door doelman Beekhoven. We zagen rechtsbinnen J. Smecle tweemaal alleen voor de keeper, maar zijn schot faalde De derde maal ech ter was het raak en met een onhoud baar schot was het 41 Hierna deed Noac het wat rustiger aan. waardoor Bloemenkwartier wat meer aanvallen kreeg en de midvoor de stand op 42 bracht. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot was Noac weer twee kostbare punten rijker. Als er pl.m. 20 minuten zijn ge speeld krijgt Chr. v. Plateringen de bal op de midvoor-plaats te pakken, zwenkt er mee naar bui ten en geeft een keurige pass naar de zich vrij opgestelde A. Vink. die op zijn beurt rustig de doelman passeert (01). Amsvorde blijft aanvallen. Handig passeert De Heus twee verdedigers, doch wan neer hij denkt te doelpunten vindt hij de doelman op zijn weg, die in deze hachelijke situatie redding De twede volledige voetbalcompetitie-ronde heeft in de afdelingen wat meer tekening gebracht. De Amersfoortse KNVB-ploegen komen, met uitzonde ring van Amersfoortse Boys, dat in de vierde klasse G keurig aan de kop gaat, op het tweede plan, waarvan de teleurstellende uitslagen van Zondag j.l. ongetwijfeld debet zijn. Hoewel de standen van dit moment nog geenszins een juiste krachtsbepaling zijn staat toch wel vast, dat de Amersfoortse ploegen be ter van zich moeten gaan afbijten, om in deze com petitie een toonaangevende rol te gaan spelen. HVC leed op Birkhoven door de uitwedstrijd naar Holland te verliezen CDN veroverde de eerste plaats door de moeilijke uitwedstrijd tegen Patria te winnen. DWSV onder vond de kracht van Zeist en ging op eigen terrein ten onder. Wilhelmina Vooruit schijnt ook plan nen te hebben. De Utrech ters stuurden het verre van zwakke Hilversum met een nederlaag naar huis. Amersfoortse Boys zorg- een even onverwachte, als teleurstellende nederlaag tegen het bezoekende Westfrisia. Sensationeel is de 31 overwinning, die Volendam. in eigen om- geving. op de ex-eerste klasser Zeeburgia behaal de. HFC stuurde Rapiditas niet een nederlaag naar huis. waardoor de Haar lemmers aan de kop gaan. ZVy behaalde een ver- "V in de uitwedstrijd I Schoten. De vier nul van naar de Zaandammers is een waarschuwing voor HVC, die a.s. Zondag naar ZVV moet. Het ÖSV-terrein was een zwembad gelijk. De wedstrijd OSV-Helder werd dan ook afgelast. APWC stelde teleur de voor de prettige ver rassing door niet alleen DEV op eigen terrein een nederlaag te bezorgen, doch daardoor ook in de vierde klasse G de kop te nemen. De blauwwitten hebben een heel wat betere inzet van de com petitie dan vorig jaar en ook het doelpuntencijfer uit twee wedstrijden. 7-1, stemt tot volle tevreden heid Ook het Soester SEC kwam goed „uit de bus" met een veelbelo vende overwinning tegen Nijenrodes en nog wel in Breukelen BFC onder vond de kracht van JSV en verloor de uitwed strijd. De Zebra's wonnen weer. ditmaal bij Voor waarts. VVOG scoorde vijf doelpunten, maar ver loor toch van het produc tiever Maarssen, dat acht maal do roos trof Ams vorde liet nu toch werke lijk zien ernstige plannen te hebben en kwam van LVV terug met een veel zeggende 15 overwin ning. KVVA herstelde zich en versloeg Gooise Boys in eigen omgeving. Het Soester BDC behaalde op eigen terrein een klinken de overwinning op PVC. Aldus goed nieuws uit de onderafdeling. brengt. Het is echter uitstel van executie, want als J. Kraak op het middenveld de bal te pakken krijgt, passeert hij de gehele ver dediging, de keeper weet echter wel te stoppen, maar kan niet ver hinderen, dat de terugspringende bal, door Kraak in het doel wordt gekopt. Bijna zou LW nog voor de rust de achterstand hebben ver kleind. Bij een der schaarse LW- aanvallen moet Kuysten zijn doel verlaten en wordt gepasseerd, maar ook nu keert G. Jansen, die even voor de doellijn staat, met een keyrige trekbal het gevaar. Wel juicht het LW-publiek en protes teren de spelers heftig, doch de scheidsrechter laat doorspelen. Na rust vervalt Amsvorde in een ver- keeide tactiek en doet het, schijn baar gedragen door de 20 voor sprong, wat kalmpjes aan. LW kan wat meer in de aanval komen en Amsvorde moet er genoegen mee nemen, dat het in de verde diging wordt gedrongen. Uit een dezer aanvallen raakt Kuysten gehinderd door slechts zicht slechts half de bal en de terug springende bal wordt door de toe stormende linksbinnen ingekogeld (12). Amsvorde ziet tijdig het gevaar, het accent wordt weef op de aanval gelegd. Steeds weer re tourneert de Amsvorde-achter- hocde de bal en dwingt zijn aanval 'ot activiteit. Als Joh. Maas de bal krijgt aangegeven van Vink passeert hij handig en met een lis tig schot verdwijnt de bal in de linkerbenedenhoek 13. Slechts even later is het 14, want als een ieder denkt, dat een ver door gespeelde bal een prooi van de LVV-doelman zal worden, is Chr. v Plateringen er eerder bij. om speelt de doelman en plaatst met een beheerst tikje, de bal in het verlaten doel. Nog is het niet ge noeg, de druk op het LVV-doel wordt steeds groter, zelfs Hannes- sen ver opgedrongen lost een S.E.C. houdt met 2-0 Nijenrodes eronder Met vele supporters trok SEC naar Breukelen, om het sterke Nijenrodes te ontmoeten. Nijenrodes speelde voor de rust tegen de sterke wind ln en kwam terstond fel opzetten. De SEC-achter- hoede kreeg bergen werk te verzetten. Belt-Jagtman en keeper Van Breukelen doorstonden het overwicht glansrijk. Langzamerhand werkte SEC zich los en toen kwamen de eerste gevaarlijke aan vallen, waarvan cr één het gewenste succes opleverde, zij het door een penalty. Admiraal zette van de links buitenplaats hoog voor doel, waar Ben Looman klaar stond en reeds opsprong om te koppen. Een der backs zag het gevaar cn sloeg met de hand dé bal boven het hoofd van Looman weg. De penalty werd door Admiraal ingescho ten. 01. Nijenrodes hernam het offen sief en SEC werd weer in de verdedi ging gedrukt. Wederom moesten alle zeilen bijgezet worden, om onheil te voorkomen. In de SEC-gelederen bestond groto vrees, nu Nijenrodes de sterke wind meekreeg. Het kwam andersom uit. SEC nam het offensief in handen cn stond dat dc gehele tweede helft niet af. De ballen werden over de grond gespeeld en we zagen mooi combinatiespel tussen midvoor Pothoven, Ben Looman cn M. Maassen. Laatstgenoemde zond een gloeiende kogel in, die de keeper reeds was gepasseerd, doch een der backs wierp zich languit op de grond en kon nog juist de bal tot corner koppen. De ene aanval volgde op de andere en doel man Van Breukelen die op veel werk had gerekend, stond zich te vervelen. Z'n collega aan de overzijde kwam han den te kort. doch wist alle schoten on schadelijk te maken. M. Maassen werkte als een paard Hij bracht tenslotte door mei Pothoven van plaats te verwisselen, verwarring in de Nijenrodcs-achter- hocde. Pothoven zwenkte plotseling met de bal naar binnen en gaf de bal keurig aan M. Maassen. Deze dribbelde in de richting van het doel cn toen dc ver bouwereerde keeper uitliep, tipte Maas sen de bal over hem heen en bezorgde SEC het tweede doelpunt. Nijenrodes kwam toen nog even verwoed opzetten, doch dc tijd was te kort om nog succes op te leveren (0—2). Soester Boys- veld 4- -Hamers- -3 Soester Boys heeft Zondag zijn oude vorm weer teruggevonden en een ver diende overwinning behaald op Hamers- veld Het spel was 10 minuten oud toen dc rechtsbuiten van Hamersveld de stand op 1—0 bracht. Even later was het Kerk dijk die met een prachtig schot de ge lijkmaker scoorde De rust ging in met 21 voor Hamersveld. Na de thee kwam Soester Boys op zetten, maar door pech kwamen er nog geen doelpunten. Er was tien minuien gespeeld toen door een fout in dc ver dediging van dc Boys het 31 werd voor Hamersveld. Na dit doelpunt kwa- keihard schot dat juist naast vliegt mens de Boy.-, geweldig opzetten en een kwartier later bracht v. Asch- met een Lrnmt rchot dc stand op 2—2. Fel werd er gestreden, maar het bleef nog steeds 32 voor Hamerveld. Er waren nog 3 minuten te spelen en de Een aanval op links, gevolgd door een voorzet van R. Pieter- terecht bij de goed meegekomen Chr. v. Plateringen die ineens hard inschiet (15) Amsvorde verdiende de overwinning door het beter positie kiezen, goede plaatsen en het benutten van de kansen. Boys verzoenden zich met een neder laag. toen Voskuilen met een prachtige kopbal dc gelijkmaker scoorde, een minuut later was het Blokland die de o\erwinning voor Soester Boys bracht met een juweel van een doelpunt 43.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3