DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Stap ter beëindiging van impasse in Korea AMERIKANEN OVERWEGEN Wapenstilstand of anders scherpe maatregelen Truman richt beschuldiging aan adres van Eisenhower Nog geen directe greep van Be van naar leiderschap Gewiekste zigeunerin maakt naïef meisje f 610 lichter O 0 Groeiende bouwactiviteit in eerste halfjaar 1952 Bijna koudste maand September in 2eeuw Meer Russen in Noord-Korea? Chinezen in V.N.-kamp in opstand Record woningproductie in het tweede kwartaal 12e Jaargang, no. 231 Woensdag 1 October 1952 Opgericht door dc Stichting ..Het Parool - Giro 5 li' 130 Bank Rottcrdamsche Bank - Postbus 9 - Abonnemcuts- prijs 47 cent p. w. of ƒ6 05 p. kw. Losse nummers iG cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7. Amersloolt Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 623Ï HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER KpdipnH Onk rnud< NEW YORK. Amerika bespreekt met verschillende geallieer den, die nauwe banden met de Ver. Staten onderhouden, een plan om er in de Ver. Naties op aan te dringen, dat dc commu nisten op Korea onmiddellijk een wapenstilstand aanvaarden, of het risico lopen, dai de V.N. overgaan tot verscherpte maat regelen. Minister Acheson zou het plan aan dc Algemene Ver gadering van dc V.N. voorleggen, zodra de vergaderingsfunc tionarissen gekozen zullen zijn en 't algemeen debat is begonnen. bediend. Ook zouden dikwijls draad loze berichten in het Russisch tus sen vliegtuigen worden opgevangen. Volgens geruchten, gemeld door de inlichtingendienst van de Verenigde Naties, zouden enige neergeschoten piloten van M.I.G.'s Russen zijn. Tot nu toe zou men echter nog nooit een Russische soldaat hebben gedood, gewond of gevangen geno men of een strijdende Russische afdeling hebben aangetroffen Minister Acheson zou dan. zo is het plan. een resolutie indienen, door middel waarvan de Vergade ring haar goedkeuring zou hechten aan de voorstellen van de V.N. in Panmoendjon en er bij de commu nisten opaan zou dringen, deze aan te nemen. De resolutie zou ver volgens naar Peking en Pjongjang gezonden worden door de president van de Vergadering. Aan de communisten zou een re delijke termijn gegeven worden om te antwoorden, misschien tot na de Amerikaanse presidents -verkiezin gen. Indien zij niet antwoorden, of het beroep verwerpen, willen de Amerikanen, dat de Vergadering een resolutie goedkeurt voor krach tiger embargo's tegen communis tisch China en Noord-Korea. en een krachtiger veroordeling van die bei de landen. Tevens /.ouden landen, die lid zijn van de V.N., maar die nog geen troepen op Korea hebben, verzocht worden deze alsnog te zenden. Men zegt, dat de reactie in het hoofdkwartier van de V.N. op deze raad geven aan de Noord-Koreaan- se regering en tot op zekere hoogte, aan de Noord-Koreaanse generale staf. Wij hebben echter in het ge heel geèn bewijs van directe deel neming aan de huidige gevechten", zo verklaarde men in betrouwbare kringen. Uit dezelfde bron wordt verno men. dat het bekend is. dat enige technische installaties, zoals lucht- afweerbatterijen, die door radar ge leid worden, door Russische spe cialisten zijn ingericht en georga niseerd en dat er reden is aan te nemen, dat deze installaties ten min ste gedeeltelijk, door Russen worden Alle opvarenden der ..Joao Costa" gered LISSABON Alle opvarenden van het Portugese vissersvaartuig ..Joao Costa". totaal 80 man, blij ken gered te zijn. Nadat het Ame rikaanse schip „Compass" Maandag twaalf man had opgepikt, bestond er aanvankelijk niet veel hoop, dat men de 68 vermiste vissers nog zou kunnen redden. Doch Dinsdag werd medegedeeld. dat het Franse vrachtschip „Henriette Shutt" en het Amerikaanse schip „Steel Exe cutive" alle andere schipbreuke lingen aan boord had genomen In de thuishaven van de „Joao Costa", Figuaira da Foz, heerste uiteraard grote vreugde. Ike Bewind in Washington is een schandaal-per-dag-regering NEW YORK. President Truman heeft z(jn anti-Eisenhow er campagne Dinsdag in de staat Montana voort gezet. terwijl de generaal voor de voorstellen gemengd is Een diplo- 1 derde maal in zijn vcrkiezingscam- maat heeft verklaard, dat Frankrijk u"4 en Engeland er nogal lauw tegen over staan. Zij willen alle belang rijke beslissingen uitstellen, tot na de Amerikaanse verkiezingen. Innvddels heeft het Britse minis terie *.n Oorlog Dinsdagavond ver klaard redenen te hebben om aan te nemen, dat zich in Korea „een aanzienlijk aantal Russische mili tairen bevindt' „po- Russen zijn niet in eenheden samengevoegd, doch doen dienst als adviseurs", aldus deze mededeling. In kringen van het achtste leger op Korea toont men zich „zeer ver rast" over andere berichten, volgens welke 7000 tot 15000 Russen in Ko rea zouden meestrijden. „Wij weten heel goed, dat de Russen helpen en 45 Chinese gevangenen gedood en 120 gewond POESAN. Bewakers van de V.N. hebben vandaag 45 krijgsgevangenen gedood en 120 gewond bij het dempen van een opstand op het krijgsge- vangeneneiland Tsejoe. Twee Amerikaanse soldaten werden licht gewond tijdens de gevech ten. De opstand was klaarblijkelijk een demonstratie ter herdenking van de derde verjaardag van het vestigen van de communistische re gering in China. Gevangenen be gonnen, niettegenstaande een ver bod van de kampcommandant, ae demonstratie, toen de bewakers verschenen om werkploegen samen te stellen. De gevangenen slenter den rond. zongen en waaiden met communistische vlaggen. Door een luidsprekerinstallatie werd bekend gemaakt, dat indien de demonstratie niet onmiddellijk stop gezet werd. geweld gebruikt zou worden. De gevangenen wei gerden hieraan gehoor te geven. Twee peletons infanterie rukten toen aan. Zij werden ontvangen met een hagel van stenen. De commu nisten gebruikten ook zelf ver vaardigde wapens. De bewakers openden daarop het vuur. Op het eiland bevinden zich meer dan 5000 geharde Chinese commu nistische krijgsgevangenen. i Gewezen Amerikaanse communistenleider gearresteerd WASHINGTON Browder, ge wezen leider van de Amerikaanse communistische partij, e'n zijn echt genote zijn Dinsdag gearresteerd op beschuldiging van het afleggen van valse verklaringen bij een na turalisatieprocedure. De 61-jarige Browder, die in Kansas geboren is, is communistisch candidaat voor het presidentschap geweest. In 1946 verloor hij, na een geschil over het al of niet afwijken van de Marxis- tisch-Leninistische beginselen, zijn positie van partijleider. Browders echtgenote is in Rusland geboren. Beiden zijn tegen een borgtocht tijdelijk in vrijheid gesteld. pagne ccn bezoek aan het Zuiden bracht om stemmen te winnen in een gebied, dat gewoonlijk als een demo cratisch bolwerk beschouwd wordt. De 13.000 kilometer lange rondreis van de president ten behoeve van de candidatuur van gouverneur Steven- 3oq ontwikkelt zich tot een vastbera den poging om generaal Eisenhower te ontdoen van de hem omringende stralenkrans. Truman heeft Eisenho- I wer er Dinsdag van beschuldigd, dat I hij in zijn functie van bevelvoerend j generaal in Europa de Ver. Staten in gevaar had gebracht door ernstige ..blunders" te begaan, die tot gevolg hadden, dat Amerika onkundig bleef van de bedreiging, welke Rusland voor de wereldvrede vormde. Hij zei, dat Eisenhower's woorden in 1945. „dat hij geen reden zag waarom Rus land en de Ver. Staten niet de grootst mogelijke vrienden zouden blijven," grote schade hadden aangericht. Als Eisenhower in 1945 „een beter advies gegeven had." aldus Truman, „zou den wij er niet zoveel moeite mee ge had hebben het land in 1946, 1947 en 1948 wakker te schudden ten aanzien van het communistische gevaar." Deze aanval op generaal Eisenho wer lokte een onmiddellijk repliek van de Republikeinen uit. De natio nale voorzitter van dc Republikeinse partij, Summerfield, noemde de rondreis van Truman een „vernede rend en schandelijk schouwspel". Eisenhower heeft in een rede in Columbia in South Carolina het was de eerste maal in 100 jaar, dat een Republikeinse candidaat voor het presidentschap in die staat een rede hield verklaard, dat het be wind van president Truman een ..schandaal-per-dag-regering" is. De staat van dienst van Truman is een molensteen om de nek van Steven son. zei Ike. En Stevenson, die dit er- kent, poogt de schuld voor de „knoei boel in Washington" op het publiek af te wentelen. Nederlandse vlieger verongelukt in de V.S. DEN HAAG In de nabijheid van Luke Airforce Place (Arizona) is Maandag de 24-jarige reserve ser geant-vlieger C. de Kok van de Ne derlandse luchtmacht, die in de Ver enigde Staten tot vlieger was opge leid. met een vliegtuig verongelukt en om het leven gekomen. Naguib verlaagt de prijzen CAIRO De Egyptische rege ring heeft bij decreet een algeme ne prijsverlaging van levensmidde len cn eerste levensbehoeften en een aanzienlijke verlaging van de" winstmarge van grossiers en détail listen gelast. Voort heeft de regering de deken van de landbouw-faculteit van de universiteit van Cairo, dr Hoessein, benoemd tot assistent van de mi nister van Bevoorrading. Hoessein wordt in zekere zin een dictator van prijzen en levensmiddelen. Verscheidene officieren van het leger" zijn overgeplaatst van het ministerie van Oorlog naar het mi nisterie van Bevoorrading om de werking van het bureau voor controle op de prijzen te verzeke ren. Grote krachtmeting in Labourpartij moet nog beginnen (Van onze Londense correspondent) MORECAMBE. De dramatische, ja sensationele zege der Bevaniancn, die 's ochtends om tien uur bekend werd gemaakt, beheerste natuurlijk gisteren de gehele lange dag van het algemen debat over binnenlandse poli tiek de harten en hoofden der gedelegeerden. Dezelfde gedelegeerden, die 's ochtends Morrison uit het bestuur hadden gewipt, gaven hem 's middags, toen hy van zijn plaats aan de bestuurstafel opstond om het debat samen te vatten en tc sluiten, een ware ovatie. Wat een spijtige zwanenzang had kunnen zijn, ontwikkelde zich tot een der beste redevoeringen, die Morrison ooit gehouden heeft en deze dag. die. had hij anders ge reageerd. het begin van een defi nitieve ondergang had kunnen zijn, lijkt zijn „Duinkerken" te worden Dat hij komend jaar in het hoofd bestuur terug zal komen, is wel haast zeker. De belangstelling gaat nu vooral uit naar wat in de parlementaire Labourpartij (de Kamerfractie) zaf gebeuren als straks het parlement opnieuw bijeenkomt. Ieder jaar kiest de parlementaire partij haar leider, plaatsvervangcnd-lcider en bestuur. Vorig jaar wensten de Bevanianen niet mede tc dingen naar de plaat sen in Labour's schaduwkabinet. Zullen zij thans in deze afzijdige houding kunnen volharden, zonder het verwijt op zich te laden van verantwoordelijkheid te schuwen? Maar als zij zich candidaat stel len. zullen zij dan ook het plaats- vervangend-leiderschap moeten op eisen? Hoe dan ook. kan men zich Bevan en Morisson samen op de zelfde frontbench voorstellen0 Dat Bevan een directe greep naar het leiderschap zou willen doen, wordt uitgesloten geacht Hoewel Bevan's zege in Morc- cambe zijn openlijke aanhang in de parlementaire partij in Westminster ongetwijfeld zal vergroten, zal /.ij vermoedelijk ook zijn tegenstanders nopen zich meer te organiseren en zich meer schrap te zetten. Het resultaat van die komende kracht meting is natuurlijk nog niet te voorspellen. Wel is zeker, dat de Toen het applaus eindelijk be daard was. zei Morrison: Laat mij u verzekeren, dat ik met alle op rechtheid en loyaliteit mijn werk voor de Labourpartij en het socia lisme en mijn werk met Clem Att- lee als plaatsvervangend leider van de partij voort zal zetten en dat ik doen zal wat ik kan om de zaak te helpen. Ik zal geen bitterheid mijn ziel laten vergiftigen." Dat was alles. En toen gaf de man, die meer dan twintig jaar dc machine van de partij op voortreffelijke wijze heeft geleid en wiens houding ge durende de gehele dag een voor beeld van waardigheid was geweest een eerste klas rede. waarin, zonder dat diens naam een enkele maal ge noemd werd, eigenlijk ieder argu ment uit het Bevaniaanse arsenaal bij implicatie weerlegd werd. ANDREI GROMYKO, de nieuwe Sowjet-ambassadeur te Londen heeft voor het eerst van zijn le ven enige ogenblikken op Neder lands grondgebied vertoefd. Op doorreis van Londen naar Mos kou arriveerde hij op Schiphol. Na het verlaten van het vliegtuig werd. hij omstuwd door nieuws gierige journalisten Gromyko heeft echter alle vragen afgeivim- peld. in vloeiend Engels. Toen hem gevraagd werd of hij naar Moskou reisde om het aanstaand partijcongres bij te wonen, zei hij: „Geen commentaar". Een half uur later was hij al weer op weg naar Berlijn. ..IK ZAL UW MOEDER GENEZEN Officier van Justitie eist vier maanden (Van onze correspondent) wijde kaars en geheimzinnige woor den bij te pas waren gekomen ver trok zij. nu met 370. Toen de zigeunerin voor de laat ste keer kwam had zjj een foto van Paus Pius IX bij zich. Deze foto Dni D-mvn rv .moest het meisje in de kerk te ROLR..IOND. - De officier van Horn ophangen Toen het mejsJe ten slotte nog 40.had gegeven Justitie eiste Dinsdag tegen de zi gcunerin L. S„ wegens oplichting, vier maanden gevangenisstraf. Ver dachte had een meisje uit Horn op verschillende tijdstippen geld to taal 610.afhandig gemaakt. Het meisje had de zigeunerin, die haar de toekomst voorspelde, gezegd dat haar moeder ernstig ziek was. Deze mededeling greep de zigeune- tin aan om het lichtgelovige meis je van haar spaarcentjes te ontlas ten. Zij beloofde haar. dat zij haar moeder zou genezen, doch daarvoor moest zij een bedevaart naar Scher- penheuvel (België) maken. Twee honderd gulden was de eerste som, die zij incasseerde voor het „gene- zingswerk" Enige dagen later kwam zij weer op bezoek Het bleek, dat de toe stand van de moeder nog niet was verbeterd. Nu moest de zigeunerin, met twee mannen, naar de „Kapel in 't Zand" te Roermond voor het lezen van missen. Nadat er een ge- zou de genezing spoedig geschieden. Dc oplichtster liet echter niets meer van zich horen. Wèl kwam enige lijd daarna een andere zigeunerin, die het meisje zei: ,,U hebt het geld voor een goed doel gegeven, Uw wensen zullen spoedig worden ver vuld." Toen het meisje niets meer ver nam deed zij aangifte bij de politie. DE vroegere Britse premier Attlee en zijn echtgenote gebruikten, op de dag, dat dc 51ste jaarlijkse conferentie van de Labourpartij in Morecambe (Lancashire) zou wor den geopend, hun lunch in een autobus. Hun aanwezigheid was een verrassing voor hun mede passagiers. In Korea gesneuveld DEN HAAG. De regering maakt bekend, dat tot haar leed wezen op 27 September jl in Korea zijn gesneuveld: de soldaat Ch. Bastiaans, geboren 2 Aug. 1924. uit Maastricht, ongehuwd en de soldaat H. Veenendaal geboren 3 September 1923, afkomstig uit Arnhem, eveneens ongehuwd. Strijd tegen inflatie in Frankrijk in kritiek stadium PARIJS. De strijd, die de Franse minister-president, Pinay, voert tegen de stijging der voedsel prijzen en voor een stabilisatie van de Franse munt, is in een kritiek stadium gekomen, hetgeen blijkt uit het feit, dat de index van de kosten van levensonderhoud zich reeds twee maanden achtereen in stijgende richting heeft bewogen. Ingevolge de voorschriften met betrekking tot de glijdende loon schaal. die dit jaar van kracht zijn geworden, moeten de lonen der arbeiders aan het gestegen niveau van de kosten van levensonderhoud worden aangepast, zodra het in dexcijfer 149,1 bedraagt. De rege ring tracht dit te voorkomen, daar anders haar gehele stabilisatiepoli- tiek tot mislukken gedoemd zou zijn. .De jongste stijging van het indexcijfer is voornamelijk het ge volg van de stijging der prijzen van levensmiddelen. Meer dan 200.000 bromfietsen in Nederland DEN HAAG. Volgens voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek waren op 1 Augustus jl. in ons land 218.000 bromfietsen in ge bruik. De ontwikkeling van het aan tal bromfietsen is sedert 1949 als volgt verlopen: 1 Aug. 1949: 4500; 1 Aug. 1950: 55.000; 1 Aug. 1951: 148.000 en 1 Aug. 1952: 218 000. Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat de netto-toeneming van het Nederland se bromfiets-park in de periode 1 Augustus 19511 Augustus 1952 70.000 bedroeg, tegen 93 000 in de daaraan voorafgaande jaarperiode. Onder tractor geraakt en gedood GOES. Nabij het gemaal „De Piet" te Wolphaartsdijk is de uit die plaats afkomstige 22-jarige P. Boon man onder een tractor geraakt en ge dood In een bocht is de tractor, die een voer bieten trok, geslipt en in een sloot gekanteld, waarbij B. on der het voertuig terecht kwam. Toen hij door in de nabijheid werkende dorsers bevrijd was. bleken de le vensgeesten reeds te zijn geweken. Ancurin Beman de gevreesde aan voerder van de linkervleugel van de Britse Labourpartij strijkt zijn grijze haar naar achteren, dat in het vuur van zijn rede ouer zijn voorhoofd viel. Op het Labour- congres behaalde de linkervleu gel een overwinning: zes aanhan gers van Bevan werden itt het partijbestuur gekozenTijdens Be van's rede waren de felle schijn werpers van de televisie op de „Labourrebel" gericht. enigen, die dit schouwspel met in genomenheid gadeslaan Churchill cn de Conservatieven zullen zijn. De grote krachtmeting in de par tij zal gaan tussen Morrison, ge steund door de grote vakbonden cn de Bevanianen. waarbij de figuur van Attlee langzamerhand als min der belangrijk op dc achtergrond raakt Wat de grote vakbonden van de gebeurtenissen van gisteren den ken. is niet mis. Lawther van de mijnwerkers sprak dreigend over hen. die een wig in de Labour partij trachten te drijven en Shin- well riep uit, dat men dc hemel moest danken voor de grote stern- blokken van de vakbonden. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Het ministerie van Wederopbouw cn Volkshuisvesting heeft voor de vaststelling van de bouwactiviteit in het eerste halfjaar van 1952 de werkelijke productie vergeleken met de voor het gehele Jaar uit getrokken bedragen. Voor gebouwen was uitgetrokken 1038 millioen. Ruim dc helft van dit bedrag, nl. 581 millioen, werd verwerkt. Ook voor weg- cn waterbouwkundige werken, waarvoor 132 millioen was uitge trokken, is meer dan de helft, nl. 54 gerealiseerd. Nadere beschouwing van de in het bouwprogramma uitgetrokken en de werkelijk verwerkte bedragen wijst uit, dat voor de nieuwbouw, herbouw en uitbreiding van wonin gen, gebouwen voor gezondheidszorg en hygiene en bedrijfsgebouwen voor de nijverheid iets meer ver werkt is dan de helft van wat be groot was, terwijl voor onderhoud en boerderijen dc verwerkte bedra gen lager zijn dan de helft van de uitgetrokken bedragen. De productie in het tweede kwar taal van 1952 was hoger dan in enig kwartaal na de oorlog. Hier door werd de lage productie in het eerste kwartaal, tezamen met die van het tweede kwartaal weer op een hoogte gebracht, die voor het eerste halfjaar van 1952 normaal kan worden genoemd. Hieruit blijkt, dat dc moeilijkheden van de twee de helft van 1951 nagenoeg zijn overwonnen. De productie in het SEPTEMBER BRENGT „RECORD" DE BILT - Het KNMI deelt mede: Het weer van de afgelopen maand heeft in meer dan één opzicht een merkwaardig karakter gehad. In de eerste plaats moet de vele koude worden genoemd. Van de 30 dagen, die de maand telt, waren er in De Bilt niet minder dan 2 6 kouder dan normaal, waarvan enkele een gemiddelde temperatuur had den, die zelfs ruim 5 graden lager was dan de normale waar de. Het dieptepunt werd op 19 Sep tember bereikt, toen in De Bilt de gemiddelde temperatuur zo laag was als in de meer dan honderd jarige waarnemingsreeks nog nooit zo vroeg in het najaar was voorge komen. Het maandgemiddelde van de temperatuur bedroeg in De Bilt dan ook slechts 11,5 graden, terwijl de normale waarde 14,0 graden be draagt, een verschil dus van 2,5 graad. Overdag was dit verschil nog groter, 's nachts daarentegen kleiner In de bijna 250 jaar lange reeks waarnemingen, die op een aantal plaatsen in ons land zijn verricht en waaruit een reeks voor De Bilt is afgeleid, komt slechts één maand September voor met een nog lagere I gemiddelde temperatuur: dat was in 1912 toen deze slechts 10.7 gra- den bedroeg. Daarmede is de afge- lopen maand dus als de op één na I koudste September van de laatste 2Vi eeuw te beschouwen. In De Bilt werden 142 uren zon neschijn geregistreerd tegen 153 uren normaal: er kwamen twee zonloze dagen voor tegen drie nor maal In nagenoeg het gehele land viel méér regen dan normaal, voor al aan de kust. In Zuid-Holland werd plaatselijk omstreeks 150 mil limeter gemeten. Uit de tot dusver beschikbare ge gevens is af te leiden, dat er alleen in een strook, die van Twente en de Achterhoek naar Utrecht loopt, plaatselijk te weinig neerslag is ge vallen; o a. werd op het vliegveld Twente slechts 40 millimeter geme ten tegen ruim 60 millimeter nor maal. Op veertien dagen werd ergens in het land onweer gehoord tegen op tien dagen normaal. eerste halfjaar was 653 mill, te gen 685 mill, in 1951. Er kwamen in het eerste half jaar 24.100 woningen gereed, waar van 968 duplexwoningen. zodat 25068 gezinnen nieuwe woningen konden betrekken. Het aantal ge reed gekomen woningen bedroeg in 1945- 389. in 1946: 1593, in 1947: 9243 in 1948: 36.391. in 1949: 42 791, in 1950: 47.300. in 1951: 58 666 in het eerste halfjaar van 1952: 24.100. Amerikaans leger toont eerste atoomkanon WASHINGTON. Het Ameri- kaanse leger heeft het eerste atoomkanon ter wereld, een reus van 85 ton, getoond Voor fotogra fen werd Dinsdag op het scruet- terrein te Aberdeen in de staat Maryland een demonstratie gege ven met het kanon, waarbij echter standaard munitie in plaats van atoommunitic gebruikt werd. Het kanon heeft een kaliber van 280 mm. Hieruit blijkt hoe compact de geleerden van de commissie voor atoomenergie op het ogenblik atoomprojectielen kunnen maken. Tijdens de demonstratie werd ge sproken van een schietbercik van 32 km, hetgeen ongeveer hetzelfde is als kustafweer- en scheepsge schut van hetzelfde kaliber. 32 km zou een practische afstand zijn om het kanon veilig achter de eigen linies op te stellen. Het zou dan over deze linies heenschicten naar de vijand zonder de eigen troepen in gevaar te brengen door ontplof fingen, treffers of straling. De vuursnelheid scheen ongeveer gelijk te zijn aan niet-automatische ka- nonen van groot kaliber, welke door het leger en de marine wor den gebruikt Enkele buien Van Woensdagavond tot Donderdagavond. Zwaar tot half be wolkt niet nu en dan buien Matige tot krachtige wind. in een groot deel van het land nog geruime tijd tussen Oost en Zuid, maar in het Zuid- Westen van het land spoedig ruimend naar West of Noord-West. Weinig verandering in temperatuur 2 Oct Zon op 6 u -13 m onder 18 u 16 m Maan op 17 u 33 m onder 5 u 11 m. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max.temp Neersl. Weer Wind m/s Gisteren In 24 u. Oslo Mist N.N.O. 1 3 C mm Stockholm Gch. bew. Windstil 7 0 Kopenhagen Regen OZO.8 12 0 Londen Regen N.N.W. 8 10 23 Amsterdam Z\v. bew. ZO. 6 10 5 Brussel Regen Z. 12 12 Parijs Regen Z.Z W. 8 10 22 Bordeaux Regenbui N.W.5 10 8 Nice Gch bew. Z O. 5 17 30 Warschau Zw. bew. Z O. 5 8 0 Berlijn Onbew. ZO 5 9 0.1 Frankfurt Regen Z.Z.W.6 10 7 MQnchen Zw bew. Z O. 2 9 0 Zurich Mist ZO 2 6 0.2 Wenen Mist Windstil 9 0

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1