STADSVENSTER P. W. Blaas 25 jaar in overheidsdienst Amersfoort vormt volgend jaar weer een eigen gewest Hoedenshow „Stad Parijs was zeer succesvol De heer P. Staal ontvangt zilveren medaille Nutsspaarbank Th. J. Regter 25 jaar in dienst van de gemeente 2 Donderdag 2 October 1952 Directeur Arbeidsbureau jubileert „Gü 7.gt een goed directeur en bekwaam ambtenaar", met deze simpele, doch uit het hart gegrepen woorden kenschetste mr J. A. Snijders, direc teur van het Gew estelijk Arbeidsbureau te Utrecht, de gevoelens van waar dering en sympathie, die de overheidsinstanties koesteren jegens de heer P. W. Blaas, de directeur van het Arbeidsbureau te Amersfoort, die gisteren het feit herdacht, dat hü 25 jaar geleden zün loopbaan in dienst van de overheid aanving als ambtenaar ter secretarie te Poortvliet. In een van de bovenzalen van het Arbeidsbureau aan de Arnhemseweg werd de jubile rende directeur in intieme kring gehuldigd door zün chef. collega's en medewerkers. De mededeling, dat waarschijnlijk ingaande 1 Januari a.s. het bijkantoor te Amersfoort weer verheven zal worden tot Gewestelük Arbeidsbureau, waarvan dan de heer Blaas directeur zal worden, moet deze stille, bescheiden werker een grote voldoening hebben gegeven en vorm de voor hem en züri echtgenote, die eveneens bij de huldiging betrokken was, een wel zeer prettige verrassing op deze jubilcumdag. Bescheiden en harde werker gehuldigd Mr Snijders, de eerste spreker, die zich tot de heer Blaas lichtte, begon met de opmerking, dat de ambtelijke molens traag werken, maar secuur, want het leit, dat dc jubilaris op 1 Oct. 1927 in dienst van de overheid is getreden, is niet onopgemerkt gebleven. Spr. schet ste dé vooraanstaande plaats, die de heer Blaas in het sociale leven inneemt en zeide, dat de overheid dit zeer zeker naar zijn waarde weet te schatten. Met een enkel woord releveerde Mr. Snijders de loopbaan van de jubilerende direc teur. In 1924 kwam hij als volontair ter secretarie te Poortvliet, alwaar hij op 1 October 1927 tot ambte naar werd benoemd. In 1935 werd hij overgeplaatst naar Soest en was daar tot 1941 chef van de afd. So ciale Zaken en tevens secretaris van Maatschappelijk Hulpbetoon. Zijn benoeming tot directeur van het toenmalige Gewestelijke Ar beidsbureau Amersfoort volgde 1 Mei 1941. Tot 1943 heeft hij zich in deze functie kunnen handhaven om na de bevrijding weer terug te ke ren. Door reorganisatie kon toen het gewest Amersfoort niet ge handhaafd blijven en het ressor teert nu onder Utrecht. .Daarom moet het voor U", zo zeide Mr. Snijders, „een grote voldoening zijn, dit jubileum te vieren aan de voor avond een nieuwe organisatie, waarin Amersfoort wordt opgeno men als Gewestelijk Arbeidsbureau met U als directeur." De Utrechtse directeur richtte nog enkele persoonlijke woorden tot de heer Blaas en zeide, dat zo wel de directeur-generaal van het Rijksarbeidsbureau, de heer A. N. v. Mill, als de inspecteur-gen. Mr Fh. H. M. Werner en de inspecteur van Midden Nederland, de heer C J. Bakker, hem beschouwen als een van de bekwaamste medewerkers. Genoemde heren, van wie Mr. Werner onlangs is benoemd tot se cretaris-generaal van het nieuwe Departement van Maatschappelijk Werk, konden wegens drukke werk zaamheden niet aanwezig zijn. Ook als docent neemt de heer Blaas een zeer eervolle plaats in de Stichting van Maatschappelijke Werkers in. Tenslotte overhandigde Mr. Snijders namens het Ministerie van Sociale Zaken de gebruikelijke enveloppe met de slotwoorden. „Het ga U wel en ik zou zeggen: nog 25 jaar erbij". Vervolgens voerden het woord de heer J. Stuurop als vertegen woordiger van de commissie van advies, de heer D. Lindeboom, di recteur van het Arbeidsbureau te Zeist namens de collega's van de bureaux in het gewest Utrecht, de heer P. J. Beckers, plaatsvervan gend directeur van het Amersfoort- se arbeidsbureau, de heer J. Mi- chelsen, directeur te Harderwijk van het onder Apeldoorn ressorte rende bureau en tenslotte de heer J. P. Kruize, inspecteur van het L.O. Nijkerk. Laatstgenoemde, die met het Arbeidsbureau als zodanig niets te maken had, uitte zijn dank jegens de heer Blaas, die hem se dert vijf jaar „onderdak" heeft ver leend ten behoeve van zijn werk zaamheden. Diverse sprekers lieten hun gelukwensen vergezeld gaan van een bloemetje en/of sigaren Van het Amersfoortse personeel ontving de heer Blaas een koffer en fraaie reisnecessaire. De jubilaris dankte iedere spie ker afzonderlijk. Hij zeide ver heugd te zijn over het feit, dat Amersfoort weer een Gewestelijk Arbeidsbureau krijgt, wees op de prettige samenwerking met Mr. Snijders en prees de prettige sfeer, die op het Amersfoortse bureau heerst. Tenslotte brak hij nog een lans voor de opleiding van ambte naren. Na het officiële gedeelte bleef men nog enig? tijd gezellig bijeen. De heer P. W. Blaas, directeur van het Arbeidsbureau Amersfoort en zijn echtgenote tijdens de huldiging ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als ambtenaar in overheidsdienst. (DvA-Archifoto) (Advertentie l. M.) Hu van 1.1- wnnr 80 een' Virginia ni.Jh.yoot v' "V .M.I Circus Mikkenie in Amersfoort Op 16. 17, 18 en 19 October zal Circus Mikkenie op het.terrein aan de Hellestraat zijn tenten opstaan De voorstellingen zullen een bij zonder karakter dragen in verband met het jubileum van de heer Frans Mikkenie Uit vooraanstasn de personen heeft zich een werk comité samengesteld, waarin behal ve o.a. Engelsen, Fransen, Span jaarden, Denen en Belgen o.m. zit ting hebben genomen: dr. L. G. Korlenhorst. voorzitter van ae Tweede Kamer; mr. W. Baron Mi- chiels van Kessenich. burgemeester van Maastricht: prof. mr. C. P M. Romme. Tweede Kamerlid; luit - gen. Giebel, waarn commandant van de Luchtmacht en dr. A. Ples- man, president-directeur van de K.L.M. Competitie-indeling tafeltennis Van de hoofd- en overgangsklassen tafeltennis gaven wij reeds de Indeling. Thans is de indeling voor de le, 2e, 3e en -le kldssen bekend De indeling van 16 afdelingen in de res -le klasse volgt nog. De indeling luidt: le klasse: ATTC 1 cn 2. Jaffa 1. SOS 1. Barna 3 Zeist 1. UTTC 2, PTT 1 en Rivendi 1. 2e klasse A: UTTC 3 en 5, Velox 1. PTT 2. SSVU 1. PATS 2. Wils kracht 2, Jongeneel 1 en Zeist 3. 2e kl B Wilskracht 1. Jongeneel 2, PATS 1. Tuindorp 2 Barna 3. VRA 1. MHU 1. Zeist 2 cn UTTC 4 3e klasse A. Barna 6. DTV 1. Frans Smulders 1. VRA 2. UVB 1. Rivendi 3. Union 1, SSVU 3 en Zeist 5. 3e klasse B Velox 2. SSVU 2, Jaffa 3. Dcmka 2. V V 1. Socsldljk 1. ATTC 3. MHU 2 en Jaffa 2 3e klasse C: Velox 3. Raiffcisen 1. PATS 3. Zeist 4, PM 1. SOS 2. ATTC 4, Demka 1 en Rivendi 2. 3e kl. D Tuindorp 3, ATTC 5. Barna 5, Zeist 6, Shot 1, Rivendi 4, Wilskracht 3, Spirit 1 en Zeist 6. 4e klasse A: Meurslng 1. Hapnm 1, V V 2, Stompcrt 3, ATTC 7, ATTC 6, EHMA 1 en 2 en Stompcrt 2 DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB I 2012. De „Vryheid" heeft de roeiboot spoe- dig ingehaald en Rob neemt de kanaken aan boord. De man, die door het schot van Ralfo is gewond, is gelukkig niet dodelijk getroffen, maar het werd toch wel hoog tijd, dat zijn wond goed werd verbonden Jack neemt de kanaken een verhoor af en verneemt, dat Ralfo in de richting van Rafati is vertrok ken ..Heeft hij jerry cans met benzine mee- genomen van de Pando ra?" vraagt hij. De kana ken knikken Ze hebben zelf de blikken uit de machinekamer gehaald Dat interesseert Jack. schurk gemakkelijk in, want erg ver zal hij Uit de machinekamer? En hoeveel? Wel zes", niet komen. In die jerrycans uit de machine- I „Prachtig!" roept Jack uit; „Rob, wij halen die I kamer zit smeerolie en geen druppel benzine. En op smeerolie kun je niet varen." 40 JARIG ARBEIDSJUBILEUM ..Een man uit degelijk Reclassering A.s. Zaterdag collecte Men schrijft ons: Vrijwel iedere week treft men in de kranten de opwekking aan tot steun aan een cojlecte, vrijwel iedere week kan men het nut van het nagestreefde doel volledig onderschrijven. Daarom is in deze weken enige moed nodig om een nieuwe opwekking in zee te doen gaan. En toch meent het plaatselijk Comité van de Reclassering, aan de vooravond staande van de Re- classeringscollecte op Zaterdag a.s., niet te mogen achterblijven; zij het met een kort woord. Zelfs al is het doel algemeen bekend en als nuttig erkend; zelfs al weet elkeen reeds, dat de re- classering zich inzet voor de voorzorg en voor de nazorg van delinquenten (niet alleen van de drankzuchtigen en niet alleen van diefstal-plegers, neen: men werkt op veel breder terrein), dan nóg mag zo'n opwekking niet ontbre ken. Vooral niet, omdat geholpen wordt zonder onderscheid van ge- loofs- c*\ politieke overtuiging; vooral niet, omdat het Comité van Uitvoering, hieronder ver meld, samengesteld is uit perso nen van uiteenlopende levensin zichten. En zeer in het bijzonder niet, omdat reclassering zo direct te maken heeft met de sanering van ons volksbestaan. Geeft, denkende aan dit laat ste, Zaterdag a.s. daarom wat méér dan zich aanvankelijk had voorgesteld te geven. In het plaatselijk Comité van Uitvoering hebben zitting: ds D. A Zijlstra. voorzitter: Kapt. H. J. Hofman, secretaris; A. Hollander Jr., penningmeester; W. van Doorn, P. J. de Groot. G. A. Hen driks. H. G. Huslage, J. Kuipers, A. H. de Pree, Ph. Rintel, F. L. Schrijver. Mej. J. A. Uylings, me vrouw S. J. L. Veenendaal-Rijper en C. Vos. hout gesneden" (Van een onzer verslaggevers) In een gezellige met bloemen en fruitmanden versierde kamer, heeft de heer P. Staal in zijn woning aan de Runstraat gisteren te midden van zijn familie in intieme kring zijn veertig jarig arbeidsjubileum bij de firma J. Bunnik en Zn., houthandel, gevierd. Het hoogtepunt van deze dag was wel het moment waarop wethouder C. van Zwol als loco burgemeester. de heer Staal de zil veren medaille behorende bü de Or de van Oranje Nassau op de borst speldde. In zijn hieraan voorafgaande speech verklaarde de heer Van Zwol. dat deze jubilaris nog uit het ouderwetse degelijke hout gesneden was. Een man van nauwgezette plichtsbetrachting en grote dienst ijver. Tevoren had de heer G Bunnik. namens de directio van de fa Bun nik enige hartelijke woorden ge sproken tot de jubilerende chef zager Het respect, dat spr toen hij, zoals hij het zelf uitdrukte nog een huurjongen was, voor de heer Staal Charmant, mooi en... betaalbaar! De show van de firma Meyer moet tot iets bijzonders gerekend worden, niet alleen, omdat het getoonde zeer verzorgd was, maar speciaal, omdat dit nu eens hoed jes waren, die mooi en betaal baar waren. We hebben al zo vaak parades van hoofddeksels langs ons laten gaan. waar we in ademloze be wondering naar zaten te kijken, om dan met een assepoester-com- plex de zaal te verlaten. Onbe taalbaar waren zulke hoeden dan in twee opzichten. Heel mooi en heel verleidelijk maar Nu jaDéze modellen waren charmant, beslist mooi en vol gens ons vrouwen dan (en wie weet het beter?) niet duur! Zoals een der elegante mannequins zei: „gewoon voor niets". Het meeste gebruikte materiaal was melusine, een soort angora achtig vilt, dat er soepel en flat teus uitzag, verder velours en velours-chiffon, eigenlijk de drie meest geschikte soorten materiaal voor herfst en winter. Meestal kleine gegolfde baret modellen met moderne clips, spel den of een zachte fluwelen strik versierd, alles zeer vrouwelijk en in hoge mate flatteus. Heel prettig deed het ons aan te horen, dat het overwegend Hollandse modellen waren. De kleine hoeden waren in hoofdzaak in de tinten zwart, herfstbruin, bordeau-rood. grijs en okergeel met een enkel hart- veroverend wit melusine kapje. De barets draagt men alle schuin naar één kant, de kapjes natuurlijk gewoon uit het gezicht en de sportieve cloche modellen argeloos recht, zoals een school meisje Deze mode is voor ieder een geschikt. De hoedjes hebben door hun eenvoud een rustige chic. Slechts de versiering is vaak opvallend en origineel en ook weer voor elk wat wils. De firma Meyer heeft volgens ons zeer juist gekozen en datgene getoond, dat wij graag willen en kunnen dragen, zonder ons gezin voor de rest van de maand een bonen- en bietendieet op té moe ten dringen! Heel prettig was ook, dat ons via de microfoon bijzonderheden werden verteld over de prijs en het materiaal, zodat men van alles meteen op de hoogte werd ge bracht. Een lekker kopje thee met een gebakje en zachte muziek op de achtergrond gaven een behage- lijke stemming. We kunnen met een gerust ge moed en tevreden hart onze win- tergarderobe gaan aanvullen met zo'n gezellig dopje en wat wil een mens nog méér? E. C. L. Een van de uit melusine vervaar digde barets. Zeer vrouwelijk en in hoge mate flatteus. (DvA-Archifoto) had. zeide de heer Bunnik in later jaren nimmer verloren te hebben Wel is naast dat respect een grote /971.0o9,25 in 6-o3 posten - Ho* cnaDrnoi'cIönrtüH haHi Overzicht September 1952 Ingcleg werd in 8742 posten ƒ937.004.53. Terugbetaald werd waardering ontstaan. In de persoon lijke woorden, die spr. voorts tot de heer Staal richtte, werd ork me vrouw Staal betrokken. Namens de directie, die voltallig aanwezig was, bood de heer Bunnik een gouden horloge met inscriptie aan. Tenslotte dankte de heer Staal ontroerd voor de eer. welke hem "door de zilveren medaille te beurt was gevallen, en voor de belangstel ling die hem van alle zijden ten deel was gevallen. Niet alleen hadden zijn collega's stoffelijke blijken van hun waar dering gegeven, rrfaar ook mevr. de weduwe J. Bunnik. die overigens persoonlijk aanwezig was. had, evenals de fa Bunnik uit Niimcgen. een grote fruitmand gezonden. En 's ochtends was een zoontje van een der firmanten een grote taart komen aanbinden. Alles bijeengenomen voor de fa milie Staal een dag om nooit te ver geten. Zoals wij reeds schreven zal de heer Staal over veertien dagen door de directie en het personeel van de fa Bunnik en Zoon worden ge huldigd. ..ZILVEREN" SOESTER ONTVANGER Op 1 October 1927 kwam de heer Th. J. Regter als jong ambtenaar in dienst der gemeente Soest. Hü werkte zich spoedig op en toen de gemeente ontvanger, de heer Alders in 1932 gepensionneerd werd, was het ;le heer Regter, die hem opvolgde, welke functie hü momenteel nog vervult. Huldiging op zolder van gemeente-huis 1 October 1952 betekende dus voor de heer Regter een feestdag doch de jubilaris dacht er anders over en i mij was belegd. Het spaarderstegoed bedroeg op het einde der maand 17.730 811.37 toebehorende aan 42 574 spaarders. Er werden 229 nieuwe inleggers ingeschreven; 202 spaarrekeningen werden tengevolge van vertrek, overlijden ed opgeheven. Bij 3.578 bij de Afhaaldienst aan gesloten spaarders werd 66.709,41 aan huis afgehaald. Door 1046 leden van de Honderd Gulden Club werd deze maand 8.646,gestort, waardoor het to taal der stortingen steeg tot 57.696 Een bedrag van ƒ3.486,79 aan kleine besparingen uit 616 ter ledi ging aangeboden spaarbusjes werd als inleg op de bijbehorende spaar rekeningen geboekt. Op 26 scholen (incl Soest), waar het scholen toepassing vindt, werd door 2 949 leerlingen een bedrag van ƒ4.751,84 gespaard BONTHANDELAAR GEVERBALISEERD De heer B.. bonthandelaar uit Amsterdam, is wegens het bedrij ven van oneerlijke concurrentie, het overtreden van de vestigings wet wegens het verkopen zonder vergunning van de Kamer van Koophandel, geverbaliseerd. wenste zich aan elk huldeblijk te onttrekken. Zo ging de dag voorbij en de heer Regter verscheen niet ten kantore of gemeentehuis. Wel had hij thuis de felicitaties van de hoofden van dienst in ont vangst te nemen en verschillende bloemstukken sierden z'n woning. De gezamelijke gemeente-ambtena ren hadden echter een list beraamd, bestaande in hei houden van een ambtenaren-vergadering. welke Woensdagavond om 3 uur op de zolder van het gemeentehuis was belegd, en die voor deze speciale gebeurtenis rijkelijk met groen en bloemen was versierd. De heer Regter was met echtge note en kinderen uitgenodigd en hieraan gaf hij gevolg. Tevens waren aanwezig, de bur gemeester, de drie wethouders met hun resp. echtgenoten en de ge meente-ontvanger van Haarlem, de heer Thnssen, een zwager van de heer Regter, benevens al het ont vangers- en secretariepersoneel met hun dames. De burgemeester, mr S. P. baron Bentinck sprak de vergadering toe en wees er op. dat deze speciale vergadering zijn oorzaak vond in het feit. dat de heer Regter nu toch aanwezig was Spr. was het bekend, dat de jubilaris wars was van hul digingen en daarom wilde sor. dit punt voorbü laten gaan. Hij was blij. dat er ook zulke ambtenaren zijn. Daarna sprak de gemeente-secre taris. de heer J Batenburg, die zich geheel bij de woonden van de bur gemeester aansloot, en de heer Regter z'n gelukwensen aanbood. De heer E. P Goedkoop, le amb tenaar ten kantore van de gemeen te-ontvanger. bood zijn onmiddel- lqke chef, namens alle ambtenaren, een horloge aan. Door middel van een projectie-apparaat werden daar na verschillende plaatjes vertoond uit het leven van de jubilaris. De heer Regter ten slotte het woord verkrijgende, was zeer ver baasd. dat de commissie van z'n jubileum zoveel werk had gemaakt Ik moet zeggen zei spr. dat jullie goed geslaagd zijn. Ik had niet ge dacht, dat deze avond speciaal voor i mij was belegd. Ik ben U allen zeer dankbaar en de bijna vergeten dag, is voor mij en mijn gezin toch nog een onvergetelijke dag geworden. Actie voor hulp J. de Boer 25 jaar AM K-lid Zondag 7 October zal het vijf en twintig jaar geleden zün, dat de heer J de Boer lid werd van het Amers- foorts Mannenkoor. In deze vijf en twintig jaren is deze zilveren zanger een koorlid van bijzondere beteke nis geweest, want de heer De Boer beschikt nog steeds over een krach tige en bijzonder welluidende bas stem. De jubilaris geniet echter ook buiten het AM.K bekendheid. Hij is zeer vaak als solist opgetreden en wordt nog dikwijls als solist ge vraagd. Al is de heer De Boer in het verenigingsleven van het A.M.K. geen persoon, die zich op de voor grond plaatst, in de vriendenkring van het koor neemt de aanstaande jubilaris een buitengewoon eervolle plaats in Hier komt nog bü. dat de heer De Boer behalve een uitstekend zanger ook een goed kunstschilder is. die herhaaldelijk zijn schilderijen heeft geëxposeerd. H(j is lid van „Het Spectrum" (vroeger de „Week endschilders"). SOEST Apollo zong voor patiënten van ..Zonnegloren" De mannenzangvereniging „Apol lo" te Soest, gaf gisteravond, onder leiding van haar dirigent, de heer Burgers uit Utrecht, een goed ge slaagd concert voor de patiënten van het sanatorium „Zonnegloren". De „lopende" patiënten en zij die iets later naar bed mogen, waren allen present, zodat de concertzaal geheel bezet was. Een achttal welgekozen nummers werd ten gehore gebracht, waar voor telkens dankbaar werd geap plaudisseerd. terwijl mevrouw Bur gers enige sopraan-solo's ten beste gaf, hetgeen ook op hoge prijs weid gesteld. Dr. Berghauser Pont, de genees heer-directeur van „Zonnegloren" bracht aan het einde van de avond de dank van de patiënten over politieagent af. die van het muur juist tegenover het het scheiden valt van zijn midden der Varkcnsmarkt R.K het (drukke) verkeer in stond namelijk op instorten. goede banen tracht te lei- PensionaatsgebQUw werk. Iets daarvan begrij pen kan ieder, die beseft den. Hem overhandigde hij het schoentje. De agent zichtbaar even van de wijs gebracht wist kennelijk niet wat met dit linkerge deelte van het uit twee In de gracht is een steiger well: een bekoring 't wer- gebouwd om de metselaars ken tussen locorhotïeven Klop j even aan 't Stadsven- ster. Tel 4291: tedere morgen van tien tot I twaalf uur. droge voeten te waarbor gen. Niet alleen de werklui maken daar echter gebruik voor zeer vele mensen leeft. Dc heer Van Ingen ver- ook van de eenden liet een bedrijf, een stuk is het een welkome ver- stuks bestaande schoeisel treding". Gezapig stond er aan te vangen. Wij kunnen ons zo iets voorstellen Het is nu eenmaal geen gezicht een stoer vertegenwoordi ger van Hermandad mid den in de drukte van een cntraal gelegen verkeers- gisteren een drietal van die (vet) gevoederde waterdie ren op het planken vlonder voor zich uit te staren. Luid kwaakten zij. Het werk, dat zijn liefde had Zulk scheiden valt altijd zwaar. plaats willen maken voor jongeren. Dat men dan zelf nog vol energie is kan de mens slechts sieren. Maarer valt ook op ander terrein vóór ieder die dat wil in deze wereld Pensioen 2 n°Ê veel werk te verrich ten. Zulke gevallen was of zij zeggen wilden: gepensionneerden. Schoentje Qtadsvensterkijker liep gistermiddag in de Langcstraat achter twee rondbuikige heren, die ieder een rundlcderen acte- ias met twee voorvakken en riem mee sleepten. Plot seling boog zich de langste plein, met een kinder- stonden laag, maar droog! schoentje in zijn gehand- schoende hand te zien staan. Om niet té zeer in het oog te vallen, stopte hij het ding diep weg in de zak van zijn overjas. Al leen het riempje kwam er nog boven uit. Een klein wit riempje, dat als een van die „Wie doet mij wat?" Zij slechts node scheiden van hun werk, ziet men zee- veel. Iemand; die nog vi- Pensioen 1 taal is, vol werklust en bo vendien liefde heeft voor Hulde in dit Stadsvenster zijn taak, neemt dit af- aan de heer J. M van In- scheid dikwijls met ver gen. Hij nam afscheid als driet, soms met bitterheid. hoofddepótchef van de Ne derlandse Spoorwegen, na- Het is hier de plaats niet om te gaan discussiëren dat hij daar veertig jaar o-er de vraag of sommige lichte decoratie het zwarte in dienst is geweest. U hebt mensen te vroeg gepensior- tenue sierde. Het hele ta fereel toverde een glimlach van de twee diep voorover om Stddsvensterkijkers lip- gisteren in onze krant kun nen lezen, dat bij het af- neerd worden. In het alge meen lijkt ons de „pen en raapte van de straat een klein wit kinderschoentje, vermoedelijk verlc/ren door een peuterdie achter bij pa of ma op de fiets door het Keistedelijke leven werd gezeuld. „Ik zal het aan die agent geven," sprak de reiziger en tegelijkertijd stapte hij resoluut op de pen. En vraagt u hem waarom, hij weet het niet. scheid in het locomotieven- sioengerechtigde leeftijd" depót hulde gebracht is aan zeker niet te laag. de heer Van Ingen en dat hem geschenken zijn aan- In ieder geval mag men het als een zegen beschou- Gisteren constateerde S.V.K. tijdens zyn inspec tietocht door onze stad, dat de kademuur van de Zuid singel grondig wordt ver nieuwd. Het deel van de Droop- nem gescnenxen zijn ?an- nei dis een zegen uescnuu- geboden Daarover willen wen wanneer men nog vi- wij het dus nu niet meer taal en werklustig is als hebben. Maar wat ons bij men van zijn werk moet dit afscheid frappeerde, afscheid nemen. Het is be was dat duidelijk tot uiting ter dan „afgewerkt" aan kwam hoe zwaar deze zijn pensioen te beginnen, .oudgediende" in zijn vak Men moet op zijn tijd nufliuuiniiuuüiiuiraiiiiJBDiDiitifi! Het Manneke „Koop 's Morgens," zei het Manneke gisteravond. aan vluchtelingen Men schrijft ons: Begin van dit jaar, om juister te zijn de laatste week van Januari, werd door het zich destijds gevorm de Comité voor Vluchtelingenhulp een actie gevoerd, welke zich ten doel had gesteld een volledige in richting voor een kindeibewaar- plaats bijeen te brengen. Deze actie is geslaagd. Deze goederen zullen worden overgedragen aan de leiding van één der vele vluchtelingenkampen in West-Duitsland. Het Comité heeft gemeend er goed aan te doen om, alvorens be doelde goederen op transport te stellen, de Amersfoortse Bevolking gelegenheid te bieden het geheel te laten bezichtigen. Zaterdagmiddag, 4 October a.s.. van 13 0018.00 u. zullen de goede ren ter bezichtiging staan opgesteld in de gymnastiekzaal van de Meis jesschool aan het Plantsoen Zuid 4. Een woord van erkentelijkheid aan de velen, die, in welke vorm ook, aan het welslagen van de ac tie hebben medegewerkt, wordt hierbij gaarne uitgesproken. In het kader van de internatio nale vluchtelingenhulp zal voorts in de vierde week van October een landelijke campagne gevoerd wor den, waarvan HM Koningin Ju liana als Beschermvrouwe optreedt. In genoemde periode zal ook plaatselijk een beroep op de burge rij worden gedaan. Nadere bijzonderheden zullen binnenkort bekend gemaakt wor den. Reeds thans wordt echter ver zocht om U te melden als collec- tant-collectrice, hetgeen kan ge schieden bij de navolgende adres sen- B Mous. Roerstraat 16; E. Scheffer, Edisonstraat 33 en F. de Feber, Vlasakkerweg 46. Zang- en dansavond in de Markthal A.s. Zaterdag zal wederom de eerste Zang- en Dansavond in de Markthal, m.m.v. Het Nederlandse Lied plaats vinden In de 6 jaar, dat deze avonden nu gehouden worden, is er langza merhand een heel repertoire van lieaeren en canons gegroeid en ook a.s Zaterdag 4 October, zal dit aan tal weer met enige nieuwe liederen worden uitgebreid. Maar ook het dansen heeft zijn vaste plaats op deze avonden ge kregen en als bijzonderheid willen we hier aan toevoegen, dat het in de bedoeling ligt van Rinus Kuyper die het dansen leidt, om de dansen ..voor iedereen" af te wisselen met I iets moeilijker dansen voor diegenen ciie reeds geregeld dansen Het is een verheugend verschijnsel, dat I deze maatregel nodig is, omdat I hieruit blijkt, dat reeds velen de contradansen regelmatig beoefenen I Wij willen dus graag jong en oud I opwekken a.s. Zaterdag in de Markthal te komen, om zelf actief met het Nederlandse Lied mee te 1 zingen en te dansen. Van Zaterdag 4 tot en niet Zondag 19 October wordt in het A.G.-Huis aan de Paulus Buys- laan een tentoonstelling gehouden, uitgaande van het Amersfoorts Kunstenaars Genootschap. Geëx poseerd worden schilderijen, teke ningen en aquarellen van de wer kende leden. Motorrijder botst tegen personenauto Gistermiddag wilde de heer v. D. z'n auto op de Stadhouderslaan ke ren en nadat de richtingwijzer was uitgestoken, draaide hij de wagen het erf van een aldaar staande boerderij op. De motorrijder J. C. uit Soest, kwam met grote snelheid aangereden en wilde nog voor de reeds afzwenkende auto langs rij den. hetgeen hem mislukte. Hij botste met kracht tegen de auto aan en kwam met een harde slag op straat te vallen. Met verwon dingen aan handen en gezicht en in enigszins bewusteloze toestand, werd de ongelukkige opgenomen en na door dr. J. Stroband ter plaatse te zijn verbonden, kon hij naar z'n woning worden vervoerd, HOEVELAKEN RIJKSPOSTSPAARBANK Op de Rijkspostspaarbank te Hoevelaken werd over de maand September ingelegd f 2401,69 en terugbetaald f 1793,08. Jager bij Elburg dood aangetroffen Woensdagmiddag is de 72-jarige Jager J. p wonende In Doornspijk, In 't Jacht veld 'aan de zogenaamde Kerkdijk dood aangetroffen. Zijn hond lag nog naast hem. De doodsoorzaak is nog onbekend. Noteert U even GRAND THEATRE- Van 26 Sept t.m. 1 Oct. Marva .Ahoy. Toegang elke leeftijd. Aanv. Zo 2.—. 4 15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen. 2.30, 6.45 cn 9 uur. DONDERDAG 2 Oct Aanv. 8— uur: ..Utrechlsch Stedelijk Orchest CITY THEATER. Zondige grenzen. Toe gang 18 Jaar. Aanv. Zo. 2.—. 4.15. 6.45 en 9.— uur. Ov. dagen: 2.30. 6.45 en 9.— uur. REMBRANDT THEATER: Van 26 t m 29 Sept. ..Van je familie moet je het maar hebben". Toegang 14 Jaar. Van 30 Sept. t.m. 2 Oct. Strijd om de Apache pas Toegang 14 jaar. Aanv. Zo 2— 4.15. 6.45 en 9.— uur. Ov. dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER Soestdijk. Van 26 Sept. t.m. 1 Oct. ..'s Nachts langs de weg Toegang' 18 Jaar In de Donderdag-cyclus 2 Oct. Cyrano de Bergerac. Toegang elke leeftijd. Aanv. Vr. 8 uur Za. en Do. 2.30 6.45 en 9.— uur.. Zo. 2 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30 en 8.— uur. AG.-HUIS Van Zaterdag 4 t, m Zon dag 19 Oct. Tentoonstelling A.K.G. 2 Oct. Gebouw van Vrijzinnig Her vormden ..Vereniging Ned. Fabrikaat", lezing en film over ,,De huidige papier fabricage", 20 uur. 3 Oct. Amicitla. Cabaret. Personeels vereniging Erdalfabrieken. 20 uur 4 Oct Amicitia. A.E.T. mct „Meneer Tofaze". 20 uur. 4 Oct Markthal Nederlandse lied o.l.v. Renske Nieweg. 20 uur. 4 Oct. V.V.V.V. Orlenterlngsrit voor auto's en motoren, start 2 uur politie bureau. Burgerlijke Stand Geboren: Arie Johan Boudewijn, z.v. J. Buitenhuis en A. A. v. Schaïk; Aa'ftje, d.v. J. v. Hell cn G. Buitink; Johannes Frederik Michael Jozef, z.v. J. v. Ouwerkerk en J. G. Broek- huisen; Joseph, z.v. J. Verhoef en J de Ruijter; Marianne Elisabeth, d v A J v d. Schans en H. E. Morren; Hendrikus Wilhelmus Ge- rardus, zv. P A. Kuijer en H. v. Middelaar: Johannes Wilhelmus, zv. H v. d. etering en H. v. a. Pol. Getrouwd. J A Wyntjes en W. Nederveen; J. v. Ramshorst en G. v. Ginkel; A, Ruijs en J H. Schut; H. J de Gans en B. Bouman Overleden: Albertus Henricusvan 't Hazeveld, 2 maanden.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2