STADSVENSTER „Juffrouw Mien" is twintig jaar in dienst bij „Amicitia" NYV bestuurdersbond had „George" te gast GROVE HUNFELD Tweeërlei muziek op USO-concert in Grand Boeiende lezing voor „Nederlands Fabrikaat" a VAN FUIVEN EN DUIVEN Stoel zeven op rij twaalf; Laten zij maar dringen... Winterprogramma, scholing en 11 'elvaa rtspla n besproken Vrijdag 3 October 1932 (Van een onzer verslaggevers) Onopgemerkt Is de dag voorbfj gegaan, dat mevr Hommers „noem mfj maar Mien" twintig jaar als ouvreuse-garderobejuffrouw-servcerster in dienst van de schouwburg „Amicitia" was. Zij houdt er dan ook niet van op de voorgrond te treden. Onopvallende en eenvoudige figuur als zfj is, brengt zij U met een vriendelijk .woord of gebaar naar uw zitplaats of biedt zij U in de pauze een Amersfoortse sprits aan; behulpzaam en voor komend neemt zij hoeden en jassen in ontvangst. Sinds September 1932 doet zij dit nu al en nog steeds met even veel plezier en vreugde als op de eerste dag, dat zij een beetje zenuwachtig haar eerste „klant" naar stoel zeven op rfj twaalf bracht. Goede samenwerking met directie en collega's „Als kind had ik al zin in dat soort werk", zegt zij wanneer wij „tussen de bedrijven door" een praatje met haar maken. „Als ik eens naar de bioscoop ging en ik werd door zo'n „meisje" naar mijn plaats gebracht, dacht ik: „Mien, jö, dat moet je later ook gaan doen'" Wel Mien is het gaan doen. En zij heeft het langer uitge houden dan de meeste andere „meisjes in het zwart". Toen Ami citia na een grondige verbouwing in September 1932 heropend werd, schreef zij op een door de direc tie geplaatste annonce. Van de ruim veertig sollicitanten werden drie meisjes aangenomen. Vanaf die dag heeft Mien haar ham aan het Ami citia verpand Zij kan zich niet in denken, er ooit nog weg te gaan. Dat kunnen de duizenden Amers- foorters. die haar in die tijd heb ben leren kennen, waarschijnlijk ook niet. Men weet niet anders, of zij hoort bij de schouwburg. Tien tallen ouvreuses zijn in de loop der jaren gekomen en gegaan. Mien daarentegen is gebleven Meer dan eens heeft zij aantrekkelijke aan biedingen gekregen om elders te komen werken, maar zij bleef toch altijd „haar baas" getrouw. Zij is dan ook geknipt voor haar werk. „Nooit zenuwachtig maken", zegt zij lachend, „dan red je het een eind". „Laat de mensen maar drin gen; achter mijn vestiaire sta ik veilig. Zij lopen mij niet zo vlug ondersteboven". Natuurlijk zijn er altijd mensen, die het laatst komen en weer het eerst hun jas willen hebben; maar ja. lastige klanten heb je in iedere „zaak". „Neen," en zij zegt het met overtuiging, „het Is heerlijk werk". Ge enouvertures. „Met Marftke en Bets (de twee andere meisjes uit de garderobe) is het leuk samenwerken Met de di rectie en de kellners trouwens ook." voegt zij er onmiddellijk aan toe. „Als er een fuif is met bal na, moet U eens achter het buffet komen kij- „Sonneheerdt" houdt verkoopdagen in „Amicitia" Ongetwijfeld zal het mooie werk van het Christeliik Blindentehuis „Sonneheerdt" te Ermelo, waar da gelijks 76 blinden de vreugde van de arbeid smaken, arheid waardoor zij in eigen onderhoud kunnen voorzien, in onze stad niet onbe kend zijn. Het is echter noodzakelijk, dat de door hen gemaakte goederen worden afgenomen, daar anders de productie zou moeten worden in gekrompen en daardoor meerdere blinden zonder werk zouden ko men. Dit kan en mag niet. De artikelen, welke zij vervaar digen. zoals borstels, matten, man den, kleedjes, theedoeken, enz. zijn van prima kwaliteit en worden tegen normale prijzen verkocht. Het Comité, dat op zich genomen heeft voor Amersfoort de verkoop van deze artikelen ter hand te ne men, nodigt een ieder uit tot een bezoek aan de verkoopdagen, die gehouden worden op Maandag 6 October van 14.00 tot 22 00 en Dins dag 7 October van 10.00 tot 17.00 uur in „Amicitia". De volgende dames hebben in het comité zitting genomen: mevr. H. H J. Bsse van Heemstra-van Asch van Wijck, voorzitster; meVr. C. G. Lion Cachet-Wolf. secreta resse: mej. G. S. Boumeester; mevr. A. Breukelaar-Visser; mevr. A v. d. Burg-Vertregt; mej. W de Gans; mevr. T. Gerritsen-Hornsveld; mevr J. Hendriks—van Ommen; mevr. A van der Lely-Everts; mevr. C. A Zijlstra-Bruijnzeel. Veiling onroerende goederen In de gisteren gehouden veiling van onroerende goederen ten overstaan van Notaris H F. Keetell. alhier werden de navolgende percelen publiek ver kocht Perceel 1 het woon- cn winkelhuis met bakkerij en erf ann de Kamp no 49a en 49b, aan de heer J. J Feiten te Amersfoort voor 0100 - Perceel 2: de garage met be ven wo ning en erf. Achter de Kamp no 12. aan de heer G van Ginkel te Amers foort I 4200 Perceel 3" het woonhuis met schuur- al bij Amicitia werkzaam) zich in het gesprek. „Muziek meneer?" „Ik ben er dol op. Weet U nog hoe twee jaar geleden hier operazangers uit Milaan zongen? „Inderdaad, „me neer" weet het nog. De aanwezigen braken de zaal m een laaiend en thousiasme bijna af. „Och, dat is nog eens kunst"! „Je hart springt er van open." Duiven Het echtpaar Rommers heeft één gemeenschappelijke liefhebberij; dat zijn de duiven. Een 25 hebben zij er. Volgens hen is dat pas de ware sport. Je krijgt er nooit genoeg van. Het zaal- of foyerwerk hoe aar dig dan ook zinkt daar toch bij in het niet. Onbeschrijflijk is de spanning als je wachtende op je duiven bent; Als zij rond het huis fladderen zonder neer te willen strijken." Minuten gaan dan verlo ren en wat belangrijker is gul dens. Ja. want ook een gokje waagt men bij tijd en wijle graag. Bij iede re wedvlucht wordt een geldsbedrag op een duif gezet, Verleden week wonnen zij nog een taart! Het wach ten is nu maar op een hoofdprijs.. „Wij gaan met duiven en fuiven door het leven!" (Zet U dat maar met in de krant, de mensen zou den denken dat het waar was). Nee, Mien en Wout, wij weten wel beter. Het schouwburgleven be tekent hard werken. Dikwijls tot diep in de nacht in de weer. Dat daar veel goeds tegenover staat, („Je ziet perslot van rekening alles voor niets", zoals Mien het zegt) fiat, dat hoort er zo bij. Met alle men sen, die jij iedere avond weer even correct bedient, hopen wij, dat jij dit werk nóg twintig jaar mag doen! DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB 2013. Ralfo heeft on dertussen- al gemerkt, dat hij te vroeg heeft ge juicht. Hij moet de tank weer vullen en wanneer hij de dop van de eerste de beste jerrycan opent, ziet hij de dikke smeer olie. Snel opent hij de andere blikken en even is hij wanhopig. Woe dend smijt hij de blikken met de voor hem waar deloze inhoud in zee. Hij begrijpt, dat Rob de ach tervolging zal inzetten en dat het spelletje spoedig voor hem uit is. Maar hij heeft toch nog iets anders meegenomen van de „Pandora": genoeg alcohol om de ellende voor een ogenblik te ver- Wanneer na enkele uren de „Vrijheid" nadert, i wachten staat. En op de voorplecht van gelen. De motorsloep blijft rustig ronddobbe- dringt het nauwelijks tot hem door wat hem te „Vrijheid" staat... Christian Borg! ren en Ralfo raakt meer en meer beneveld. I i ken. Daar is het soms het grootste bal! Op pannen en potten „spelen" wij met de muziek mee. Och, een mens moet eens een verzetje heb ben" En dan is Mien eerst recht op haar stokpaardje gekomen. Of zij van muziek houdt"* En of! Nee. niet van die „oude klassieken". De Kili- ma's en the Ramblers, dat zijn pal jongens Voor „suites in f groot en ouver tures in c klein", moet je mijn man hebben". Dan mengt de heer Rom mers de nooit zijn geduld verlie zende, altijd opgeruimde Wout (ook Drie jaar spoorloos In de nacht van 11 op 12 December 1949 werd bij „Polak Frutal Works" een auto ontvreemd. Verdacht van de diefstal werden M. en P. v. E. Te Stoutenburg kon M. worden gearres teerd. Hij werd inmiddels veroor deeld. Van E. wist te ontsnappen. Enkele dagen na de diefstal werd de wagen in Den Haag teruggevonden. Van E. bleef spoorloos. Pas nu werd hij te Etten (Br.door de Rijkspolitie aangehouden. Door een onderzoek kwam vast te staan, dat hij lange tijd in België woonachtig was Van E. leefde in Brabant onder valse naam op valse papieren. (Van een onzer verslaggevers) Een zeer belangwekkende en interessante bijeenkomst werd gisteravond gehouden in een van de zalen van het Volksgebouw, alwaar de afdelingen van de N.V.V. Bestuurdersbond ter vergadering aanwezig waren. De avond kreeg een bijzonder (internationaal) tintje door de aanwezigheid van de Amerikaan George Brennan, die op speciale uitnodiging van de Bestuur dersbond de vergadering bijwoonde. Mr. Brennan. zelf een vakverbonds bestuurder in New York, kon middels een tolk het gesprokene grotendeels volgen en toonde hiervoor grote belangstelling. De vergadering zelf ver liep in prettige sfeer. Als voornaamste punten stonden op de agenda de be stuursverkiezing (J. v. d. Oudenalder werd gekozen), een verslag ran het N.V.V.-congres en besprekingen over het winterprogramma en de arbei- dersavondschool. J. v. d. Oudenalder nieuw bestuurslid Voorzitter Th. v. Oort opende met een enkel woord de vergade ring en wees op de belangrijkheid ervan. Het jaarverslag liet optimis tische geluiden horen, maar er bleek ook uit, dat er nog meer activiteit gewenst is. Om kwart over acht kwam George Brennan binnen en werd door de voorzitter in het En gels toegesproken. De heer v. Ooit heette hem hartelijk welkom en zeide verheugd en trots te zijn op zijn komst. Het is voor de Ainers- foortse leden van de N.V.V. Be stuurdersbond een eer om een ver tegenwoordiger van de Amerikaan se vakbeweging te ontmoeten De voorzitter wees er op. wat na de oorlog door de organisaties op vak- verenigingsgebied in de Verenigde Staten is gedaan voor de Neder landse bevolking en noemde in dit verband de Marshallhulp De komst van mr Brennan levert het bewijs dat de vriendschap tussen de Hol landse en Amerikaanse vakbewe ging levend is. De heer v. Oort ver zocht mr Brennan tenslotte zijn or ganisatie de groeten over te bren gen. Met enkele sympathieke woorden dankte de Amerikaanse vertegen woordiger voor de hartelijke ont vangst en zeide zeer verheugd te zijn met de Hollandse vakbeweging op deze wijze te kunnen kennis maken. VERKIEZING BESTUURDER Daar de lir Hilberts van de Ne derlandse Vereniging van Vervoers personeel gemeend heeft zijn taak als bestuurslid van de Bestuur dersbond te moeten neerleggen rorceel .1* net \votiiinuic> mui öwhuui- tie en tuin aan de Celciusstraat 60. niet i moes» *Un P'aats oen ander be- geveild, doch voor de veiling onder hands verkocht. Percelen 4 tot en met 7: de vier woonhuizen met schuurtjes cn tuin aan de Spaarnestraat no.'s 108 tot cn met 114, aan de makelaar W. van Haselcn q.q. voor 16.200 Perceel 8: het woonhuis met schuur tje en tuin aan de Puntcnburgerlaan 45. aan de heer A. Los te Amersfoort voor 4200 Perceel 9: het woonhuis met schuur tje en tuin aan de Tuinstraat no 12. aan de heer Chr. v. d. Pol te Amers foort voor l 3500.—. Perceel 10- het perceel bouwterrein aan de B.W laan (waarop perceel B.W Laan no 1 heeft gestaan) na loting aan mejuffrouw J A Lablanche tc Amersfoort voor een maximumprijs van I 5060.—. Verbaal wegens verduistering Tegen de heer Van Ddie een fiets op huurkoopcontract had aangeschaft en deze weer had verkocht, werd proces-verbaal opgemaakt wegens verduistering. noemd worden. Twee candidaten waren gesteld, nl. de heer J. v. d. Oudenalder (Alg. Ned. Bouwbe- drijfsbond) en de heer J. H. Sche perman (Ned. Ver. van Vervoer personeel). Na stemming werd eerstgenoemde met 82 stemmen ge kozen De secretaris, de heer H. J. v. Gelder gaf vervolgens verslag van het onlangs gehouden N.V.V. con gres, dat voornamelijk in het te ken van het Welvaartsplan heeft gestaan De interessante uiteenzet ting werd met grote aandacht ge volgd. WINTERPROGRAMMA Het voornaamste punt van het winterprogramma betrof de scho ling. Er zullen te beginnen 9 Oct. a.s. en vervolgens om de veertien dagen een viertal cursussen wor den gegeven, die geheel zullen handelen over het Welvaartsplan en waarvoor als- inleiders zullen spreken de heren P. de Vries, ir Vos. drs Nederhorst en drs Roe mers. Na afloop hiervan zal ge tracht worden een of meer studie commissies te vormen, die dieper op het plan zullen ingaan. Voorts staan concerten, propaganda-, con tact- en feestavonden op het pro gramma. Een voorstel van de Vrouwen bond om gezamenlijk een groot kinderfeest te houden zal nader worden bekeken. Over de Arbeidersavondschool en Kaderschool kon de heer v. Gel der nog niet veel mededelingen doen, omdat hiervoor nog niet vol doende aanmeldingen binnen wa ren. Hij wekte de aanwezigen nog maals op om uit hun midden jon geren aan te wijzen, opdat die van de gelegenheid gebruik zouden maken om zich te ontwikkelen om later de rijen van bestuurders te kunnen aanvullen. Nadat de voorzitter de later bin nengekomen heer Hilberts harte lijk had toegesproken en bedankt voor hetgeen hij als bestuurder gedaan heeft, werd deze geani meerde vergadering gesloten. Ingewikkeld procédé vereenvoudigt het scheppen van papier (Van een onzer verslaggevers) In het knusse zaaltje van de Vrijzinnig Hervormden hield de heer C. Pels, employé van de Koninklijke Papierfabrieken „Van Gelder en Zn.", gister avond op uitnodiging van de vereniging „Nederlands Fabrikaat", afdeling Amersfoort, voor een uitgebreid gehoor een uitermate boeiende lezing over de vervaardiging van papier, die hü illustreerde met enkele korte voor het doei zeer duidelijke films. perfectionneerdL De heer Tsai Lun nam uitgeplozen touw en gebruikte de vezels als grondstof voor zijn papier. Zijn kunst werd lange tijd ge heim gehouden. Pas in het jaar 650 werd het procédé ook in Japan en Korea bekend. Omstreeks 1200 leer de men in Europa de werkwijze van Tsai Lun kennen. In 1586 werd de eerste Hollandse papierfabriek op gericht in die tijd gebruikte men lompen als grondstof. In een zoge naamde „koffermolen", dat is een trog waarin grote ronde stenen wentelen, wordt met behulp van toegevoegd water een dikke pap verkregen. In de „Hollanders", ellipsvormige bakken, waarin de papierpap voortdurend in beweging wordt gehouden, terwijl zij rond- stromend telkens een van messen voorziene wals moet passeren, wordt een homogene massa verkregen. Procédé Hier worden ook „vulstoffen" (gips, bariumsulfaat, kaloien) toege voegd, die later de poriën tussen de cellulosevezels in het papier opvul len en dus zorgen, dat er later op gedrukt en geschreven kan wor den. Voor het maken van wit pa pier wordt de massa gebleekt in de „bleekhollanders", met behulp van toegevoegde chloorkalk of bleekwa- ter (NaHSOa-oplossing). Het vuil. dat in de pulp aanwezig is. wordt opgevangen door richels, die zich in de bodem bevinden (z.g. zand vangers). Op een dek van fijn kopergaas wordt de papiermassa uitgegoten; het water vloeit weg en het papier blijft over. Uiteraard geschiedt een ander tegenwoordig wel iets Van wieg tot graf gebruikt meer papier Het menselijke leven wordt be heerst door papier, hoe absurd dat misschien ook klinken mag. Nog geen dag oud en men heeft al pa pier nodig. Geboortekaartjes wor den door de ouders verstuurd. In de kleuterjaren speelt men met papier; op school leert men er op schrijven; later wordt een (papieren) diploma overhandigd. Dé nabestaanden krij gen rouwkaarten en bukken zich over het testament Hoe is het papier ontstaan? In de grijze oudheid schreef men al. Eerst op steen, later op bamboestengels, palmbladeren, ivoren blaadjes en kleitabletten. De Egyptenaren ont dekten, dat men van de papyrus- plant papier kon maken Van het jaar 3000 voor Chr. tot 800 na Chr. was dat de enige soort papier, die men kende. Toen pas raakte het op de ach tergrond door het dierlijk perka ment. De Chinezen komt de eer toe het eerst papier te hebben gemaakt zoals wij dat heden ten dage nog doen (zij het dan ook iets meer ge- Advertentie I.M.) ytwjèif* ZEILJOPPEN, ook In extra zware kwaliteiten WINTERJASSEN, fantasia en elfen, oersterke sloffen WINDBREAKERS, dubbel gewatteerd en met pluchekraa^ RATINÉ-JEKKERS met wollen voering, kleuren blauw, bruir) en fantasie COSTUUMS in de modernsté kleuren, nnet plusfour of J 3-dellg SNOW-SUITS, Ideaal voor de kinderen, nieuw Amerik, model TRAININGSPAKKEN in verschillende kleuren, poolvaste Corduroy Morgen houdt WW oriënteringsrit Grote deelname verwacht De sportieve automobilisten en motorrijders kunnen Zaterdagmid dag hun hart ophalen aan een 108 kilometer lange oriënteringsrit van vlugger dan dit rond 1600 het ge- de Vereniging voor Veilig Verkeer te Amersfoort. Het is de heren H. Bovee en G. J. Flik, respectievelijk be stuurslid van de AMAC en agent pracht1gVeparMurs^samen1Ute' ste? ™°i" wordt gewerkt. De Xarakte len. dal zowel de insiders in dit val was. Maakte men toen vier kilo papier per u„ nu is deze hoeveelheid reeds gestegen tot 5000 kilo per uur. Inderdaad heeft de moderne schep- maehine het nadeel, dat er „te werk volop sportgenot zal geven en ook de bestuurders, die nog nooit een dergelijke rit hebben ge reden, kans geven op een prijs. Men heeft vooral zware wegen en moeilijke obstakels vermeden, zodat van het materiaal niet meer gevergd zal worden dan bij een gewone tourtocht. Er is reeds een verrassend groot aantal inschrijvingen binnengeko men. Aangezien men zich ook bij de start, die morgenmiddag om twee uur bij het politiebureau plaats vindt, kan aanmelden, wordt een grote deelname verwacht. Men gaf ons de verzekering dat noch de gemiddelde uursnelheid van 36 kilometer, noch ev. slecht weer voor de deelnemers een be zwaar behoeven te zijn. De prijsuitreiking zal niet, zoals gebruikelijk, direct na de rit. doch Vrijdagavond 10 October a.s. in de Markthal plaats vinden. Het ligt ook niet in de bedoeling de uit slag reeds Zaterdag bekend te maken doch hiermede te wachten tot de daarvoor bestemde avond. Dat het 10 October in de Markthal druk zal worden, staat bij voorbaat vast, want dan komen niét alleen alle deelnemers aan de in de afge lopen weken gehouden ritten, maar zeer zeker ook de ouders van de schoolkinderen, die hebben mee gedaan aan een oriënteringsrit. Zij zijn, van harte welkom. ristieke „fouten", de vezelstructuur van het handgeschepte papier kan met worden bereikt. De heer Pels gaf de werkwijze van nu en vroeger overzichtelijk weer. De Vereniging „Nederlands Fabrikaat" kan met vreugde terug zien op deze uitermate leerzame avond. Aanhouding wegens diefstal Alhier werd aangehouden de 22- jarige landbouwer O., zonder vaste woonplaats. Wegens het ontvreemden van een zaklantaarn en een beurs inhoudende een geldsbedrag groot 13.50, werd zijn opsporing, aanhou ding en voorgeleiding verzocht door de commissaris van politie te Apel doorn. O. is inmiddels naar Apel doorn overgebracht. Comité „Levensvragen" Het Amersfoortse comité „Le vensvragen" houdt de eerste derde en vijfde Zondag aanstaande in het gebouw aan de Reeente^se- laan 21 wijdingsdiensten. De dien sten worden geleid door prof dr S. U. Zuidema, Amsterdam (5 Oct.), dr F H, van Meyenfeldt, Amers foort (19 Oct.) en ds D. A. Zijlstra, Amersfoort (2 Nov.). OE DO/iy UTRECHT AMERSFOORT - VARKENSMARKT Het Grand Théatre mag vele goede eigenschappen bezitten, een concert zaal is het zeker niet. Op zichzelf behelst deze mededeling waarschijnlijk geen nieuws, reeds lang immers geldt als algemeen bekend feit dat Amers foort dringend een goede zaal nodig heeft. Des te verwonderlijker is het, op een en dezelfde avond zowel te bemerken, dat muziek er onmogelijk tot klank kan komen, als te moeten constateren, dat deze ruimte een mu zikaal genot van de eerste orde mogelijk maakt. Magistraal spel van Michel Schwalbé Gisteravond speelde het Utrechtsch Stedelijk Orchest o.l.v. Paul Hupperts voor de pauze Beethovens derde Symphonie, en hierin viel stellig veel te genieten. Iedere noot was er op het juiste moment, de tempi waren goed, er werd met overgave gespeeld, kortom al wat men zich wensen kan voor een goede uitvoering was aan wezig. En toch wilde het geheel met uit de verf komen, was de klank wat droog en scheen ondanks de vele op zichzelf prachtige momenten, het totale klankbeeld het tegen de slechte acoustiek te moeten afleggen. Na de pauze ging met de eerste noten al van Brahms vioolconcert in D plotseling een geheel andere wereld open. Alle bezwaren bleken ineens overwonnen; wat in Beet hoven nog vrij dicht bij het karton stond, bleek nu gloedvol en rijk ge schakeerd van klank geworden te zijn. Als solist trad op de Poolse violist Michel Schwalbé. Dc stemming die de magistrale orkestinleiding had geschapen, werd vanaf de eerste noten van de vioolpartij door de solist op schitterende wijze overge nomen en voortgezet. Hier speelde een solist die op een niveau stond, dat maar voor weinigen bereikbaar is. Geïnspireerde vertolkingskunst van de hoogste orde. een ononderbro ken stroom muziek, waarbij in de orkestpartij wonderen van klank schoonheid vielen te beluisteren, alles geen rust. Geen mens kan de ijscokarreties zijn van hé?" Zijn Nederlands is je wijs maken dat het kind de straten verdwenen. De nog steeds wat wonderlijk. werkelijk rustig slaapt Als eerste maanden is het niet Met de AmsterdamRome meer mogelijk „zomaar" hoorntje van tien of een wafel van vijfentwintig aan een wagentje te kopen. Enkele dagen geleden werd de enige Amersfoort se ijssalon, gedreven door je plotseling een oorverdo vende gil uil de slaapka mer hoort opklinken, ver lamt. de angst, haast ie le dematen. Desondanks vlieg je de trap op. je werpt de slaapkamerdeur open en je expresse is hij vertrokken. Buonna Fortuna, Mario! IJs 2 Klop I even aan 't Stadsven- ster Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. VJ n:uiiüUi:!ü Ul!llliJU>ll'ilJli>:li iiL'iiua zint ie zoon gevaarlijk diep een echte Italiaan, voor Beppo ZOONTJE pleegt iedere namiddag een uiirtAe uurtje te gaan slapen. Dc laatste met zijn tijd gaat dat met steeds dakgoot gaan hangen meer moeite gepaard. Gis termiddag sloot vader de deur van zoontjes slaapka mer stevig dicht. Wanneer je Beppo dan. Je knuffelt vit liet raam gebogen han gen. Met een ruk trek je hem terug Onwilleknuria ben ie in staat ie „arm uit te halen". Je zou in het kind ie eigen angst, willen verslaan". Stuntelig en stotterend vertelt zoontje je het hele verhaal Beppo de aap zijn bedgenootwas zo stout geweest de warme dekens te versmaden. Hij had het raam open gedaan en was handies aan de Met een smak en een gil was Beppo naar beneden geval len Intens dankbaar ben een maand of zeven acht gesloten. Voor hij weer naar zijn geboortestad ver trok. hebben wij nog even gepraat met Mario Chiotti. Een paar kilometer van Milaan woont hij. In de bergen heeft hij een groot pension, 's Winters komen daar tientallen mensen van de wintersport genieten. Wij wilden gisteravond een ijsje kopen (waarom dat doet er hier niet veel toe). Helaas, dat bleek niet mogelijk te zijn. Na zes uur mogen er, dank zij de nieu- men betalen. Dat is dan nog altijd goedkoper dan een werkster te nemen, denken zij. Daarom wordt van tijd tot tijd een doch ter of zoon maar eens een dagje van school thuis ge- Het mes snijdt zo van twee kanten 'e 7nmi>r« nc in Np- Stadsvensterkljker. we winkelsluitingswet, houden. Gisteren was daar geen ïjsco's meer worden dan een weduwe uit Spa- verkocht. Wel porties ijs. kenburg. In April. Mei en die men in een cafetaria op Juni was Ansie thuis ge- eet 's Zondags is de ge- hele dag ijs op straat ta boe! Een horeca- (nu maar eens zonder hoofdletters) man klaagde zijn nood bii kanten, 's Zomers ijs in Ne derland en 's winters sport in Italië. Zijn dochtertjes, die jaren lang in Amers foort on school gingen, le- „Daar gaat al weer een deel van onze winst," zei hij. S.V.K. voegt er aan toe. dat B. en W. een plaatselijke ver ren nu in Milaan al' het °/ien!S! "ïtv?Srdj; «-»»• bleven. „Regelmatig" be zoekt zij de school Vijf da gen school, een dag thuis, vijf dagen school, een dag thuis en zo vervolgens De ambtenaar van het O.M. vond acht gulden vol doende. (,,^ij niet betalen door vier dagen hechtenis te verhalen", zoals hij dat gen. die afwijkend op de wet beschikt. deze nu weer zijn bed uit je kind, blij. dat deze zijn zou komen kon hij tenmin ste niet door het huis gaan lopen dwalen. Gedurende lange tijd bleef het onna tuurlijk stil. Laten wij eer lijk zijnals vader zijnde wel erg realistische fanta sieën met zijn speelgoed uitleeft. IJs 1 fijne van wiskunde, aard rijkskunde en wat dies meer zij. „Dat heeft akelig veel moeilijkheden opge leverd," zegt Mario „De meisjes spraken vloeiende kunt u in het zaaltje van De rechter deed er vijf tig procent af. „Maar wee je gebeente, als dit weer eens voorkomt," zei hij, Iedere Donderdagmorgen kennelijk verbolgen. Schoolverzuim Misschien heeft het heb je dan toch ook weer nog niet zo gemerkt, maar Hollands hoe heet prins de zwaiger, maar stoken vrouwtjes zien, die Italiaans kenden zij niet vier, vijf of zes gulden ko- wisten van, hem ook weer. het kantongerecht wel een of twee in klederdracht ge- „ZÜ nemen je het ijs uit de uiond." zei het (HORE CA)-Manneke vanmorgen. wat voor de pauze onmogelijk scheen, .het was ineens aanwezig. Men kan van mening zijn dat het s'olistendom een uitwas van onze con certpraktijk is geworden, en dat de solist, als onmisbare trekpleister voor een financieel verantwoorde uitvoe ring, een gevaar van armelijke een zijdigheid met zich brengt men leze het artikel van Wouter Paap hierover in het Septembernummer van „Mens en Melodie" een vertol king zoals die van gisteravond zou men toch niet graag gemist hebben. Al met al een avond waarvoor alle medewerkenden, maar vooral ook de dirigent Paul Hupperts. de hoogste lof toekomt. Met spanning wachten we op het volgende optreden van het U.S.Ó. in onze stad. Dat dan ook een werk uit de klankwereld van onze eigen tijd op het programma moge voorkomen is slechts een bescheiden wens .van ondergetekende. M. C. KUYPER Noteert U even 3 t/m 9 Oct. GRAND THEATRE. Van 3 t.m. 8 Oct.: „Mensen die men schuwt' Toegang 14 jaar Aanv,Zo. 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ma. t.m. Wo. 2.30. 6.45 en 9 u. Do. 2.30 u Donderdag 9 October Hoofdstad Operette met: „Geschich- ten aus dem Wicnerwald'. Aanvang 8 uur. CITY THEATER Van 3 t.m. 9 October: ..Always In my heart". Toegang elke leeftijd. Aanv.: Zo 2, 4 15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30. 6.45 en 9 u. Zaterdag cn Woensdag. Aanv. 2 en 4 uur' Kindervoorstellingen: „Klein Duimpje'. REMBRANDT THEATER. Van 3 t.m. 6 October: ..Jungle Jim en de Ske- lett-mannen". Toegang 14 jaar. Van 7 t.m. 9 Oct.: „Wrekers te paard". Toegang 14 jaar. Aanv Zo. 2, 4 15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van 3 t.m. 5 October- „Paradijsvogel". Toegang 18 jaar. Van 6 t.m. 8 Oct.: „AU about Eve" Toegang 18 jaar. In dc Donderdag-cyclus 9 October: „Eroica". Aanv. Vr. 8 uur. Za. en Do. 2.30. 6.45 en 9 uur Zo. 2. 4.15, 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 èn 8 uur. AG-HUIS. Van Zaterdag 4 t/m Zon dag 19 Oct. Tentoonstelling A.K.G. 3 Oct. Amicitia Cabaret :-or.eejs- vereniging Erdalfabrieken, 20 uui 4 Oct. Amicitia. A.E.T. met „Meneer Tofaze", 20 uur 4 Oct Marktha'l Nederlandse lied o.l.v. Renske Nicweg. 20 uur. 4 Oct. V.V V.V. Oriënteringsrit voor auto's en motoren, start 2 uur politie bureau. ZONDAG 5 OCTOBER 10.30 u.: Amers- frootse Academie voor- Beeldende Kunsten: „Mens. durf te leven'. (Spr. P Talsmai. Bijeenkomst Hu manistisch Verbond. Zondagmorgen 5 Oct. 10 uur. Ho tel Fiank: morgenwijding Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia" (spr. mr Lubbing). Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus Josephus Al- bertus, z. v J P. B. v. d. Wakker en M. L. J. Spronck; Carla Elisa beth, d. v. H. Kwakkel en J E. v. Norden; Marian Jeanet, d. v. L. J. H. v d. Veer en J- Lammers. Getrouwd: M Schrijvers en A. H. Douma, J. P. Bakker en J. Wes terhout. Overleden: Frangois Carl Klin— kert. 55 j„ ongehuwd; Marinus Kaldewaaij, 71 jaar, geh. m. J. A. van Lummel.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2