STADSVENSTER Monsieur TOPAZE in „Amicitia Zestig auto s en motoren starten in VVV V-rit Militaire feestelijkheid in Dumoulin kazerne A TE9besch ikt over goede spelers en knap regisseur Gezellige toneelavond van ODS in KAB-gebouw Op volksdansgebied is een traditie groeiende y 2 Maandag 6 October 1952 (Van een onzer verslaggevers) De bijna zestig automobilisten en motorrijders, die Zaterdagmiddag opge wekt van het politiebureau vertrokken voor een 108 kilometer lange oriënteringsrit. die was georganiseerd door de Vereniging voor Veilig Verkeer, als sluitstuk van de gevoerde actie, konden bü lange na niet ver moeden. dat deze rit hen zo talrijke verrassingen zou bezorgen. Toen zy echter een twintigtal, van de ruim negentig, oriënleringspunten hadden gehad, begonnen zy te begrypen dat de WW van verrassingen, maar ook van een pittige rit houdt. wij aan de finish bij het politie bureau, een paar minuten te vroeg. Evenals de andere deelnemers, waren ook wij bijzonder nieuwsgie rig naar de uitslag, maar wij wer den lachend verwezen naar Vrij dagavond. 10 October. Dan wordt de uitslag, evenals van de vorige wed strijden door de VWV georgani seerd. bekend gemaakt en zal ook de prijsuitreiking plaats vinden. De eerste auto start ia de VVVV- oriënteringsrit. Rechts staan de heren M. Germans en v. d. Scheer, rfisp. voorzitter en secretaris van VVVV. Commissaris Goorhuis links met hoek) ziet geïnteres seerd toe. Naast de commissaris staat Henk Bover klaar om het sein tot starten te geven. Deelnemers komen in tijdnood Na een vlotte start liep het par cours, via de Utrechtseweg, in een grote boog rond Klein Zwitserland. Na de nogal hobbelige De Genestet- laan vlot te hebben genomen, trof fen zij een eerste controlepost. Wie schetst hun verbazing toen zij, na een fikse rondrit te hebben gemaakt, minuten later door dezelfde controle en op dezelfde plaats, werden op gevangen. Het was bovenop Laan 1914 duidelijk merkbaar, dat de deelnemers zich niet zeker voelden. Men zag er, die met aandacht hun kaart bestudeerden, in de veronder stelling dat zij een fout hadden ge maakt. Dit werd nog erger, toen de eerste controlepost voor een derde maal hun kaart opvroeg om af te tekenen. Vanzelfsprekend kostte dit veel tijd en kon het ge middelde van 36 kilometer per uur door de meesten niet worden ge haald. Bij de eerste tijdcontröle aan het begin van de Leusdcrweg, waar commissaris G. Goorhuis lachend in formeerde hoe men de rit tot dus ver vond. kwamen velen tot de ont dekking, dat zij in tijdnood waren. De lange Doornse Grintweg gaf hen gelegenheid wat tijdverlies in te halen, doch achter Aart Jansen kregen zij weer met pittige wegen te doen. waardoor van tijdinhalen niet veel sprake was. Dit werd be ter in De Treek en het stuk naar Station Maarsbergon, hoewel velen zich lang niet zeker voelden over de eenvoudige aanduiding „Parallel weg Links." Deze aanduiding werd reeds bij Bavoort in Leusden gege ven, doch men vond de weg eerst in Maarsbergen Toen ging het langs de spoorweg in de richting van Achterberg bij Veenendaal. Hier konden de deelnemers vooral ge nieten van het prachtige natuur schoon. doch de controleui's en niet te vergeten tijd en route zoeken, vergden ook veel van de aandacht van de bestuurders en kaartlezers. Van Amerongen af ging het naar Leersum en toen daarna de rimboe werd gevonden, begon een felle strijd tegen de wegen, die soms minder dan tertiair warén, maar al leszins een opname in het circuit rechtvaardigen. Men kon er steeds van verzekerd zijn dat de contro leurs stonden opgesteld na zware stukken, teneinde geen gelegenheid te geven tijdnood in te halen. Dit alles maakte de rit bijzonder pit tig. maar vooral ook attractief. Wij hadden bewondering voor de be stuurders, die steeds hun volle aan dacht bij de weg, tijd en afstand moesten bepalen Zelf genoten wij achterop de motor van de stuur manskunst van Cees van de Baten burg, onze gastheer. Zijn tweecy- linder A J. S. spoot soms door het zand of het niets was en op andere momenten veerden wij hoog op. als een lelijke wegknip werd gepas seerd. Edoch, het was een sportrit van de bovenste plank waarvoor de uitzetters, de heren H. Bovee en G. J Flik resp. A. M. A. C.-be- stuurder en agent van de motor brigade, volop lof toekomt. Na drie uren van ingespannen rijden en oriënteren, arriveerden Auto in botsing met motorrijder Voor het perceel Puntenburger laan 70 stond een personenauto ge parkeerd. Een auto. die in de rich ting van de Noordewierweg reed, haalde bij het passeren te ver naar links uit, waardoor deze in bot sing kwam met de uit de tegen overgestelde richting naderende mi litaire motorrijder T uit Amers foort. T. werd met een bloeduitstor ting in de linkerschouder en schaaf wonden aan linker hand, been en voet door de GG en GD naar het St. Elisabethsziekenhuis overge bracht. Jongen reed tegen vuilnisauto Omstreeks tien over acht reed Za terdagmorgen een gemeentelijke vrachtvuilnisauto op de Puntenbur gerlaan. De negenjarige J Blieken- daal uit de Gerard van Stelhng- werfstraat-, die op zijn fiets met grote snelheid in de richting van dc Eemstraat reed. zag door de sterke zonnestraling de wagen niet staan. Hij reed tegen de achterzij de van de auto op. Met een hoofd wond en enige diepe vleeswonden aan de linkerknie werd hij door de GG en GD naar het St. Elisabeths ziekenhuis overgebracht waar hij ter verpleging is opgenomen. Jongen aangereden De zesjarige E. Scharwachter, die met zijn zusjes en broertje Zater dagmiddag in de Balistraat speelde, stak plotseling van achter een boom de weg over. Door een juist passe rende auto werd hij aangereden. Met een lichte hersenschudding werd hij door de GG en GD naar het St Elisabethsziekenhuis ver voerd. 2015. Rob zet de ka- naken af op het eiland, waar zij vandaan komen j en dan vaart de „Vrij heid" naar Rafati Mai- ga, Willy en Jack zullen vandaar per vliegtuig verder reizen, maar Frank Morris blijft oi> Rob aan boord. De oude vrienden hebben gedu rende het laatste deeJ van de reis vele ouoe herinneringen opgehaald, maar de dramatische ge beurtenissen van de laat- f/j^ ste dagen hebben de stemming aan boord toch een beetje gedrukt. Rob neemt op de kade harte, lijk afscheid en dan kiest hij opnieuw zee. nu met Frank als passagier aan boord. Waarheen zal de wind hem nu voeren? DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Aan de Landbouwhogeschool te Wa gen ingen slaagden voor het propaedeu- tisch examen onze stadgenoten de heren C. van Ouwerkerk cn H. C. Smitz. (Morgen begint deel XXVII) van „De Avon turen van kapitein Rob"!) 55 55 Voorbereiding herziening uitbreidingsplan De burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat de raad der gemeen te Amersfoort bij zijn besluit van 30 Sept. 1952 heeft besloten te bepalen, dat een plan van uitbreiding wordt voor bereid voor de gedeelten der gemeente, begrensd door Leusdcrweg. Borneoplein (noordzijde), Kapelweg. v. Effenlaan, v. Marntxlaan, Tollcnslaan. Jac Catslaan. Vondellaan Utrechtseweg. Kon Sophia- laan. Kon Wilhclminalaan, Stationsplein. Kon. Wilhelminalaan, Stationspleine Stationsstraat tot de grens van het kernplan cn deze grens tot aan de Leusderweg, in welk plan tevens de herziening zal worden opgenomen van de gedeelten der gemeente thans be grepen in het uitbreidingsplan Berg- Zuid en in het uitbreidingsplan Berg- Kop en Berg-Noord. Niet alleen de beroepstoneelgezelschappen, ook de amateurverenigingen hebben het seizoen 1952'53 geopend. Het „Amersfoorts Toneel Ensemble" heeft dit Zaterdag in „Amicitia" gedaan met een opvoering van „Monsieur Topaze", geschreven door de bekende Franse toneelschrijver Marcel Pagnol. Het stuk dat wjj misschien het best als tragicomedie kunnen kenschetsen waarmede Pagnol voor onze begrippen ondenkbare-maatschappelyke misstanden aan de kaak wil stellen, dient met vlotheid en vaart te worden gebracht, wil het niet aan charme en geest inboeten. Helaas, het ATE is daartoe niet in staat gebleken. Dit gezelschap, dat op het gebied van amateurtoneel een zeer hoog peil heeft bereikt, kon kennelijk dit stuk niet aan. De maatstaven, die wij bij beoordeling het ATE aanleggen, zijn zwaar (kunnen zwaar zijn!), omdat wij weten, dat deze vereniging tot iets werkelijk goeds in staat is. (Den ken wij in dit verband aan Priest ley's toneelspel „An inspector Calls" dat wij „verbluffend, foutloos en een verademing" noemden.) On danks de goede momenten, die in „Monsieur Topaze" werden bereikt, kunnen wij niet zeggen dat het ge heel ons volledig won. Of gebrek aan tijd bij de voorbereiding hier aan schuldig was, durven wij niet zeggen 't Is niet nodig misschien zelfs niet wenselijk dat een ama teurvereniging datgene bereikt wat een beroepsgezelschap van een zelf de stuk weet te maken. Het is waarschijnlijk ook niet goed daar naar* te streven. Maar een stuk, dat een onvergetelijke figuur als Cor Ruys in ons land heeft groot ge maakt, moet wel teleur stellen. Er is veel toe nodig om het spranke lende. spottende, bijtende van de Franse humor te begrijpen; nog meer is er echter noodzakelijk om haar te vertolken „Monsieur Topa ze", vraagt een speltempo, dat voor ons Hollanders nauwelijks is op te brengen. Om het publiek volledig met een inleidend bedrijf van een uur dat alleen bedoeld is als ka raktertekening van de hoofdfiguur te kunnen boeien, zijn hoge spel- capaciteiten vereist, REGIE OP HOOG PF^ Dit alles neemt niet weg, dat re gisseur Joh. van Bijsterveld ook nu weer goede dingen uit zijn groep wist te halen. De spelers waarover hij de beschikking had, waren uit stekend geplaatst. Henk van Brons wijk als de doodeerlijke, niet in het volle leven staande Meneer Topaze; Ali Fluit als de op geld beluste S.R.O.G. viert haar zilveren jubileum (Van een onzer verslaggevers) In de Dumoulin kazerne te Socs- terberg hadden Zaterdagmiddag enige feestelijkheden plaats ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van de School Reserve Officieren der Genie (S.R.O.G.) en het uitrei ken van door de Kon. Ver. „Ons Leger" ter beschikking gestelde vaantjes ter stimulering en waar dering van de beste prestaties tij dens de training. De uitreiking ge schiedde voor de eerste maal. De sold. S.R.O.G. ir K Oter- doom, die zich bij de officiersop leiding een eerste plaats had vttr- I worven, ontving het oranje vaan- I Ije voor de S.R.O.G. en de sold Ie kl. G. A. Schollaardt, het blauwe vaantje voor de beste sectie van de tweede kadercompagnie, waarvan hij de beste man was, uit hanuen van de commandant der Dumou- lin kazerne de kol der gen. ir. J C. C. Nottrot. Aan deze plechligheid ging voor af een parade onder commando van de majoor der gen. L. C. Dijkstra Medewerking verleenden de drum band van het eerste regiment Ge nietroepen uit Den Bosch, en de muziekkapel van het regiment Hu zaren van Boreel. In de cantine, die voor deze ge legenheid bijzonder smaakvol was versierd door de mannen van (ie eveneens in de Dumoulin kazerne ondergebrachte, camouflage school onder leiding van de commandant de maj. der gen. J. L Schrikkel, die tevens voor de ontwerpen had gezorgd, werd ter ere van het 25- jarig bestaan der S.R.O.G. een /eer druk bezochte receptie gehouden. Leerlingen, oud leerlingen, oud leraren en senaten van elders ge vestigde scholen voor reserve-offi cieren. kwamen hun gelukwensen aanbieden. Ook de burgemeester van Soest mr S. P. baron Bentinck was aanwezig. Kol. Nottrot, de kol. der gen J. J. de Wolff, namens de inspecteur Goede vertolking van geestig stuk Voor een stampvolle zaal bracht dc amateurtoneelvereniging ODS Zater dagavond in het KAB-gebouw het blijspel „Een zeeman ging passagie ren". van Koos Beswino. De geestig ingezette scene's, de grappige naams verwisseling plus het „happy end", vier verloofde paartjes, vielen zeer in de smaak. Een stuk waarmee ODS het pu bliek heeft doen schaterlachen. Het applaus aan het einde geleek op een ovatie. Het spel werd door ODS snel en vlot gebracht, in sommige delen te snel. de aanwezigen werd soms geen tijd gelaten eens hartelijk te lachen Terry Moerhaven en z'n vader be heersten hun rollen. De kleding van de vader had iets meer aangepost dienen te zijn. De huisknecht bracht voortreffelijk spel. Hij sprak echter vaak wat zacht. Baron de Mees van Vendel, oom van de Freule, was een pracht ver tolking. De zeeman Arie Schellevis gaf een vertolking die naast vele goede momenten toch psychologisch niet overal aanvaardbaar was. Freule de Mees van Vendel bracht haar moeilijke dubbelrol zeer aan nemelijk De eenvoudige rol van mevr. Havermans werd enigszins onzeker gebracht. Lenie. het zange resje, bracht haar rolletje lief en be scheiden en stal daardoor het hart van de a s. schoonpapa en van het publiek. Mastie het kittige dienst meisje dat zo stiekum de butler uit daagde om een werkelijke man te worden, was een ietsje te snel in spreken en te zacht van klank. Tenslotte nog een woord van lof aan het adres van de regisseur Bruin Meesding, die vanwege zijn studie ODS helaas vaarwel moet zeggen. De heer L Groothuys verzorgde de grime op uitstekende wijze. De Kajottersband verhoogde de ge zelligheid met muziek in de pauze en tijdens het bal. Amersfoort richt Duits kinderkamp bij Bremen in Begin van dit jaar werd door het Co mité voor Vluchtelingenhulp een actie gevoerd, welke ten doel had de volle die inrichting voor een kinderbewaar- plaats bijeen te brengen Dat deze ac tie is geslaagd, bewees wel de tentoon stelling van veldbedjes, kleerkasten, ta fels met stoeljes enz. die Zatcrdagmid- bekoorlijke Suzy Courtois en Maas van Ingen als meneer Muche, speelden stuk voor stuk hun rol len meer dan bevredigend Roemen wij speciaal de psychische omme keer van Topaze bij de overgang van derde naar vierde bedrijf, die in alle opzichten verantwoord was. Ali Fluit, ontegenzeggelijk een van de sterkste spelers van het ATE (Denken wij aan de creatie, die zij als Sheila in Priestley's stuk gaf) speelde de rol van vamp uitstekend. Haar stem leent zich goed voor to neel, haar houding moet zij echter nog beter leren bepalen. Qua ge- I dag |n dc gymnastiekzaal van de meis- i i W1 T>1 *7 „IH morrl rrr*- baar kwam zij Zaterdag niet boven de middelmaat uit. Haar in de rech terzij geplaatste hand leek juist, om dit echter drie bedrijven vrijwel zonder onderbreking vol te houden, was beslist te veel van het goede. Gastel Bénac Louis Cornelissen voldeed zonder meer. De bijrollen waren goed bezet. De regie een merkwaardig verschijn sel stond in sommige gedeelten op een hoog peil. (dat tussen twee verschillende dagen in het eerste bedrijf merkbaar aan de kalen der niet „gesloten" werd, was goed gevonden), op andere momen ten werd deze kennelijk nonchalant gevoerd (een figuur als Topaze zou bijvoorbeeld zijn actetas geheel ge sloten hebben). Dit alles bewees, dat het ATE over goed spelersmateriaal en een goed regisseur beschikt. Men zal zich echter een ongelukkige greep is niemand euvel te duiden op de keuze van stuk ernstig dienen ie beramen. W. A. jcsschool in Plantsoen Zuid werd ge houden De goederen zullen worden overgedragen aan de leiding van Karrjp Oldenburg bij Bremen Op een tafel la gen tekeningen die een beeld gaven an het leed, dat nog dagelijks in dc kampen van de displaced person® wordt geleden Een woord van erkentelijkheid aan dc velen die aan het welslagen van de actie hebben meegewerkt is zeer zeker op zijn plaats,. Wij denken spe ciaal aan de jongens van dc Ambachts school en de meisjesafdeling van het ROG. die solide en.. gratis de meu belen hebben vervaardigd Het beno digde matei laai werd van ingezamelde gelden aangeschaft Verschillende speel goedzaken stelden speelgoed voor de sympathieke actie beschikbaar De weinige kinderen, die met hun ouders de tentoonstelling bezochten, waren ..niet meer weg te slaan"; onderzoekend beproefden zii het vele soeeleoed oo kwaliteit Straks zullen dertic kinderen in Oldenburg er hun vreugde aan be leven In het kader van de internationale vluchtelingenhulp zal in de vierde weck van October een landelijke campagne worden gevoerd In genoemde periode zal ook plaatselijk een beroep op de burgerij worden gedaan. der Genie, de oud-commandant der S.R.O.G. kol. der gen. b d. ir L J. de Lagh en de huidige comman dant kap der gen. ir Van Westen- brugge. hielden korte toespraken, waarin zij de geschiedenis van ae S.RO.G. schetsten en de wens uit spraken. dat de SR.O.G, de weg die zij heeft ingeslagen zou blijven volgen. De dank van de jubilerende school werd tenslotte vertolkt door de plaatsvervangend voorzitter dei- Senaat de sold. S R O.G. ir M W Ritmeester. Hierna begon het eigenlijke feest, dat 's avonds met een bal werd besldten. Humanistisch Verbond Men schrijft ons* „Mens. durf te leven!" Dit was de titel en de strekking van de toe spraak van onze plaatsgenoot, de heer P. Talsma, op de Zondagmor gen-bijeenkomst van het Humanis tisch Verbond, die Zondag in het zaaltje van de Academie voor Beel dende Kunsten werd gehouden Deze levensdurf treffen wij als natuurlijke gegevenheid bij het kind aan. dat in harmonie met zijn omgeving leeft, en waarvan de volwassene veel kan leren De volwassene heeft bepaalde hulpbronnen nodig, om zijn levens angst te overwinnen Als zodanig noemde spreker de natuur, die ons steeds weer het voorbeeld van uit eindelijke harmonie is; het historisch besef, dat ons leert, dat al het ge beuren betrekkelijk is. ook ons eigen leven; en de wetenschap, die ons steeds meer inzicht geeft in de wereldverschijnselen en de mense lijke natuur. In zijn betoog ging spre ker de verschillende vormen van levensangst en van de middelen tot overwinning daarvan in de loop der tilden na en gewaagde van de be langrijke taak. die het Humanisme in deze te vervullen heeft. YVULDLNBEKG Auto botst tegen tractor Een door B. uit Rumpt bestuurde tractor, waaraan een z.g. maaibalk was bevestigd, die gebruikt wordt voor het afmaaien van de grasberm van Rijksweg 12 onder de gemeente Woudenberg moest voor een stenen paal in de wegberm naar rechts uit wijken. Een achter hem aankomende luxe auto, bestuurd door V, uit Nij megen, merkte dit blijkbaar te laat op en reed tegen de tractor op. waar door zijn auto zwaar aan de voorzijde werd beschadigd. Persoonlijke onge- Modern Doornroosje De politie hield een zekere mej. B. aan. Dit negenentwintigjarige meisje uit Arnhem had van haar laatste werkgeefster een bedrag van 26.50 ontvreemd Zij is daarna door het land gaan zwerven Zij lag in het bos aan Laan 1914 te slapen, toen zij door de politie werd gear resteerd. Na veihoor zal zij naar Arnhem worden overgebracht. Collecte Mil. fondsen a. s. Woensdag Men schrijft ons: w_. Onder auspiciën van het Centraal vallen deden zich niet voor. Collecte Comité, van de Stichting „Ge- zamenlijke Militaire Fondsen" zal. evenals in de voorgaande jaren, in Oc tober in den lande een huls- en straat- collecte worden gehouden. De G. M. Fondsen zijn: 1. Fonds 1815 voor oud-militairen en nagelaten betrekkingen. 2 Koninklijke Nationale Vcreeniging tot steun aan militairen. 3 Vereeniging „Eereschuld en Dank baarheid" 4. „Karei Doorman Fonds". 5. „Prins Bernhard Stichting". 6. Stichting „Van Weerden Poetman Fonds". De opbrengst van de collecte is be stemd voor aanvullende hulpverlening aan weduwen, wezen, verminkten cn nazorg ex-dienstplichtigen van land-, zee- en luchtmacht Militairen zullen geheel vrijwillig thans als collectanten optreden en bij de straatcollecte zullen de beide mili taire muziekkorpsen hun medewerking verlenen. Het Comité G.M.F afd. A'foort HOEVÜLAKEN Kerkelijk nieuws Het ligt in de bedoeling van de Ker- keraad van de Nederlandse Hervormde Kerk in de komende wintermaanden op de Woensdagavonden om de veer tien dagen een spreekbeurt te doen houden. Te beginnen a.s Woensdag avond zal dan voorgaan de emeritus predikant ds. Abbing van Oosterwolde. aanvang 7 30 uur De Hervormde Man- nenverenlging vangt eveneens haar werk weer aan Te beginnen Woensdag 15 October a.s en vervolgens de Woens dag om de veertien dagen, wisselende met spreekbeurten Donderdag 9 October hervat de Jon gelingsvereniging haar werk. Ds W. A. S Laurense zal deze eerste avond In leiden met een onderwerp over Gene sis 19 Een avond waarop de Nederland se Liedgroep (o.l.v. Renske Nieweg) met haar activiteit naar buiten treedt, verschilt in alle opzichten van een gewoon concert door een zangvereniging. Immers het doel van deze groep is niet om de gasten van zo'n avond een aantal mooie muziekstukken te laten horen al ontbreekt ook dit element niet ge heel het gaat in de eerste plaats om het actief betrekken van alle aanwezigen, in de vreugd van het samen muziek maken. Dat hierdoor geen community- singing in de gebruikelijke beteke nis van het woord ontstaat, vindt zijn oorzaak in de hoge eisen die aan het repertoire gesteld worden. Geen populaire deunen dus, maar grepen uit de schat van oud *'n nieuw volksliedmateriaal waarover wij tegenwoordig (weer) kunnen be schikken. Zaterdagavond waren meer dan driehonderd Amersfoorters in de Martkhal bijeen om samen met de- Nederlandse Liedgroep te zingen en te dansen. In het eerste gedeelte van de avond stónd de zang op de voorgrond,en werden liederen van verschillende geaardheid ingestu deerd (ambachtslied, liefdeslied en canon), afgewisseld met een ma drigaal van Hans Leo Haszler (ge zongen door de liedgroep alleen) en Holborne's kostelijke vagebonden lied, waarin de mannenstemmen zich afzonderlijk lieten horen. Een van de uitgangspunten bij de ze groep is verder, dat zang niet te scheiden is van instrumentaal spel en dans. Vandaar dat de samen zang gesteund werd door de instru mentale speelgroep, met eenvoudig speelbare zettingen, die gedeeltelijk in eigen kring ontstaan zijn. Vervol gens werden in een korte pauze alle stoelen aan de kant gezet, en leidde een Polonaise het tweede gedeelte van de avond in. Ook bij de keuze van de volksdan sen wordt met zorg' te werk gegaan. Muziek en beweging beide moeten vuldoen aan hoge normen, wil de volksdans ook in onze lijd levens vatbaarheid bezitten. Het enthou siasme van alle dansers en de voor- uilgang die sinds vorige keren in het dansen te bespeuren viel. zijn een teken, dat men hier een juiste weg bewandelt. Gedurende meer dan een uur werd onder leiding van Rinus Kuyper (die tevens op een blokfluit voor de begeleiding zorgde) achtereenvolgens een vier tal dansen beoefend. Voor het eerst was er ook gelegenheid voor de meergevorderden om aan een wat moeilijker dans deel te nemen. Het grote aantal dat hiertoe in staat bleek, bewees dat in onze stad een txaditie op volksdansgebied groeien de is. Vermelden wij tenslotte nog, dat de Ned. Liedgroep in December een avond geeft, waar evenals vorig jaar ieder zijn muziekinstrument kan meebrengen, teneinde deel te nemen aan gemeenschappelijk in strumentaal spel. Bevestiging en intrede van ds v. d. Wal In de slemmig met palmen en herfstbloemen versierde zaal van hotel de Schans te Woudenberg, had Zondagmiddag de bevestiging en intrede plaats van de uit Idaard over gekomen predikant ds P. v. d. Wal, die zich als voorganger aan de Ver eniging van Vrijz. Hervormden afd. Woudenberg en Scherpenzeel heeft verbonden. De bevestiger ds M C. v. Wijhe uit Amersfoort opende de bijeenkomst met Votum en groet en het doen zingen van Psalm 103 12. Na de schriftlezing over 1 Corinthie 12, vers 1227 en de prediking over 1 Cor. 12 27, richtte hij zich tot de ge meente en tot de predikant ds v. d. Wal. Hij wees op de grote opdracht, die niet alleen de predikant, doch ook de gemeente van God heeft ont vangen, om Zijn woord volgens de Heilige Schrift te brengen. Na de handoplegging en de zegening, ver bond de nieuwe predikant, zich aan de vereniging met de tekst uit 2 Cor. 4 vers 13 „Dewijl wij nu dezelfde geest des geloofs hebben gelijk ge schreven is. Ik heb geloofd, daarom heb ik gesproken, zo geloven wij ook, daarom spreken wij ook." Na afloop van de prediking nam de voorzitter der afdeling, de heer P. Roos, het woord. Spr. bedankte alle aanwezi gen uit verschillende plaatsen opge komen om deze plechtigheid bij te wonen. Burgemeester J. A. Hosang voerde het woord namens hem en zijn ambtgenoot uit Schex-penzeel, burgemeester Hoytema v. Konijnen burg Ds Burger uit Utrecht, voorzitter van de provinciale vereniging van Vrijz. Hervormden, bracht de geluk wensen over van deze afdeling, even als ds v. d. Chijs uit Doorn en ds Cannegieter uit Driebergen. De afge vaardigden van.de afdelingen Ede, Zeist, Maarssen. Driebergen en Vee nendaal vertolkten de gelukwensen dezer afdelingen. Ds v d. Wal dankte alle sprekers voor hun goede wensen en hun aan wezigheid te dezer plaatse. Na de slotzang van gezang 225 1. 4 en het uitspreken van de zegen, be sloot'ds v. d. Wal de bijeenkomst die zeer druk was bezocht. EXAMENS Onze plaatsgenoot H C Wester- veld, slaagde te Utrecht voor het doctoraal examen geneeskunde. HOOGLAND pos na drie maal diep in haleren. De dame naast ons moet wel een bijzonder Duiven opmerkelijks. De mannen die een electrische leiding U kunt het elders in ons bloot legden, met tangen ontwikkeld reukorgaan blad lezen, gisteren is de en draaiers peuterden, had- hebben gehad. Het is ty- laatste wedvlucht voor clui- den boven hun hoofd een maar iedereen was ven in_dit seizoen gehou- (zeilen) afdak gemaakt. Klop even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. flliPIMi» Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Maria, dochter van W. H Brouwer en P M van dc Wolfs haar; Lambertus Johannes Mattheus, zoon van G. Voskuilen en E. M Roest; Pancratïus Johannes, zoon van E. van de Kooij en J. van den Heuvel; Geer- truida Hendrika Maria, dochter van G. J van de Brug en A. van den Bedem; Hendrlcus Johannes Maria, zoon van H Midden en M M. Bitterling. Ondertrouwd: Jan Hols en Fennetje Meinten. Gehuwd* Cornells Petrus Smink en Margarctha Adriana Huurdeman: Cor nells Johannes Joosten en Maria Wil- helmina Koller pisch, meteen vol van die den. Een hartstochtelijk Het kan best zijn, dat dit rijweg over. De (enorme) „brand". De trein jakkerde duiverliefhebber waarmede alleen was gedaan om kort parkeerplaats tegenover de voort ,De mensen waren wij over zijn vogels spra- sluitingen te voorkomen. Westerstraat was leeg nog net niet aan de nood- ken, vertelde ons. dat hij Het gaf ons echter te den- Geen enkele automobilist rem toe. In Weesp werd er in de loop der jaren een ken. De politieagenten, die had daar een plaats voor serie gedichten over zijn uur na uur op de Varkens- zijn wagen gezocht vlugge vogels heeft ge* maakt. Altijd denkt, hij na- markt moeten staan heb ben zo'n afdak hard nodig. in de wagen hangen. „Mis schien is er iets met. de as sen. opporde een in overall gehulde werkman. Toen pas was het hek van de dam. In Busstim Verlieten de Amsterdam naar Amers- meeste reizigers het voor- foort. In de voorste wagon ste voertuig. Een paar stoe- hadden wij naast een ge- re mannen bleven de dood zette dame een pover tfrotseren. Daaronder be een conducteur bij geroe pen. Langdurig en nauw keurig werd de trein on derzocht. Toen snerpte er een fluitje. Wij reden weer. - - - - - De brandlucht bleef scherp dachten uit Hy overhan- nen ons te herinneren, dat ri i ctrlrtnc 7n n nonnoiM'UPnt A A.,9 A^Alnl.* 1 mei ijk aan zijn duiven Op In regen en wind is het papier drukt hij die ge- daar geen staan. Wij me- digde ons zo'n pennevrucht. Wij hebben er een plaatsje Brand JA/ IJ begaven ons giste- ren in de trein van daar nog eens over te be ginnen. De politie zou er in zijn. plaatsje gevonden. Nauwe liiks reed de trein of zij vond zich met kloppend hart. Stadsven sterkijker. in vrij gemaakt. Starend naar een duivenvlucht scherend door de ijle lucht rust mijn oog met welgevallen op de zilv'ren honderd tallen die uit 't vreemde o land vandaan schillende auto's op vlug en snel naar huis Utrechtseweg stonden toe gaan Het menu Het voetbalmenu ziet er, over deze onderdak-kwes- V.00T komende week- tie in de gemeenteraad al f1.1? bijzonder aantrekke- dit Stadsvenster voor eens gediscussieerd is. Mis- u^* voorgerecht, schien is nu de tijd rijp dat speciaal de Zaterdag voetballiefhebbers zullen willen verorberen, is als £,■■111.-.,. '.VU V 1 III ieder geval door onderdak v°Ï6t samengesteld: Verkeers-misstand Stadsvensterkijker hoe Zaterdagmorgen zag ver- de ge parkeerd. Aan beide zijden gediend: Onderdak sprong als door een slang Eén man kroop op honden gebeten van haar zitplaats, en voeten door de trein. „Ik ruik iets." zei zij met Plotseling stond hij met 'n een schrille stem. Onwille- ruk overeind. Met een keurig snoven alle reizigers meer dan triomphantelijk eens diep door de neus. gezicht toonde hij een half al over de schakelkast op te gemakkelijk "zou zijn ge- Inderdaad >r hina een lich- stuk verbrand papier. Een de Varkensmarkt. Toen het maakt. Nu bleef er voor te brandgeur Eerlijk ge- op de grond gesmeten peuk defecte apparaat gerepa- het rijdend verkeer NOAC—TOV C.TVV—Chefana SovaSDC Tr. BoysPosthoorn Cobu Boys—GVW StroeWit Rood <A) De hoofdmaaltijd van Zondag wordt als volgt op- van de weg. En niet te gen de stoeprand, omdat 't Wij schreven vorige week passerende wagens anders :egd, wij bemerkten het had zijn werk gedaan. reerö werd zagen wij iets meer dan een paar meters HVCRapiditas Wilh. Vooruit—APWC NijenrodesAmf. Boys QuickSEC AmsvordePVC niet ADH—KVVA WZALimvio Noteert U even GRAND THEATRE. Van 3 t m. 8 Oct.: „Mensen die men schuwt". Toegang 14 jaar Aanv.: Zo. 2, 4.15. 6.45 en 9 uur Ma. t.m. Wo 2.30, 6 45 en 9 u. Do. 2.30 u Donderdag 9 October Hoofdstad Operette met „Geschich- ten aus dem Wienerwald". Aanvang 8 uur. CITY THEATER. Van 3 t.m, 9 October: „Always in my heart". Toegang elke leeftijd. Aanv Zo 2, 4.15. 6.45 .en 9 uur. Ov. dagen 2.30. 6 45 en 9 u. Zaterdag cn Woensdag. Aanv. 2 en 4 uur* Kindervoorstellingen: ..Klein Duimpje". REMBRANDT THEATER Van 3 t m. 6 October: „Jungle Jim en de Skc- lett-mannen". Toegang 14 jaar. Van 7 t.m 9 Oct... „Wrekers te paard". Toegang 14 jaar Aanv.: Zo. 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2 30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van 3 t.m, 5 October: „Paradijsvogel". Toegang 18 jaar. Van 6 t.m. 8 Oct.: „All about Eve". Toegang 18 jaar. In de Donderdag-cyclus 9 October: „Eroica" Aanv. Vr. 8 uur. Za en Do. 2.30. 6.45 en 9 uur. Zo. 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Ov dagen; 2.30 en 8 uur. A.G.-HUIS. Van Zaterdag 4 t/m Zon dag 19 Oct Tentoonstelling A.K.G. MAANDAG 6 OCT. Amicitia. Ver koopdag ten bate van de Blinden- vereniging „Sonnenheerdt" Ermelo. Gebouw voor Vrijzinnig Hervormden 20 uur: prof. dr W. F. Werthein: „Het vraagstuk der laagst ontwik kelde gebieden". DINSDAG 7 OCT. Kamer v. Koop handel. Genootschap Nederland Frankrijk. Y'. Dubosq* Les Hollan dais vu par un Francais 8 uur. DONDERDAG 9 OCT. Markthal. Con cert P.T.T., 7.30 uur. Burgerlijke Stand GEBOREN* Hans. z. v K Hekman en H. T M. v. Doorn; Maria Dorothea, d. v. E. E. Brouwers en L. M. Konings: Hermanus Leonardus, z. v. H W. v. Ruitenbeek en H. v Zandbergen; Jo hanna Harmina. d. v. J Alberts en L. J. Jansen. GETROUWD J W. Klinkenberg en A. Biekart. OVERLEDEN* Hendrik Jan Coenraad Zindler, 74 jr. geh. m. W. M. V. Revius.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2