DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Chinezen openen offensief op weg naar Seoel Strenger straffen voor dronken chauffeurs Treinramp bij Londen: reeds 50 doden Frankrijk duit inmenging van geen V.N. Elke delegatie zijn eigen deur Nieuwe kans op vergelijk in Perzisch oliegeschil Van FleetVijand is geen stap verder gekomen Mr Zaayer wijt ongelukken voor groot deel aan eisen schuld Drie treinen lopen op elkaar voetbrug stort in Saargeschil nog niet uit impasse Nieuw voorstel van Bonn over Saar? 12e Jaargang, no. 237 Woensda» 8 October 1952 Opgericht door dc Stichting ..Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOOKDER waarschijnlijk is ook een tweede SEOEL. „De troepen der Verenigde Naties in Korea heb ben het grootste communistische offensief van de afgelopen twaalf maanden tot staan gebracht, zonder dat zij belangrijke stellingen hebben moeten afstaan en zonder dat er een wijziging is gekomen in de frontlinie." Deze verklaring, afgelegd door de bevelhebber te velde, generaal Van Fleet, volgde op verwarde berichten van gisteravond over een machtig Chinees offensief en een communistische doorbraak in de heuvelstellingen bij Tsjorwon, waardoor de weg naar Seoel en verder naar het Zuiden door de communisten zou zijn opengelegd. Generaal Van Fleet verklaarde pertinent: De actie van de vijand is beperkt gebleven tot voorpostengevechten en de vjjand is geen stap verder gekomen." Inmiddels heeft de Chinese infan terie vanmorgen met nieuwe ver sterkingen de aanvallen op de ge allieerde heuvelstellingen bij Tsjor won voortgezet. De daar strijdende Zuid-Koreanen verdedigen zich fel. met de bajonet op het geweer Zij hebben opdracht, ten koste van al les de heuvels te behouden. Het gisteren begonnen grootste Minister Schuman zet parlement onder druk PARIJS. Het Franse ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft e?n hegeleidend rapport voorbe reid. om aan de Nationale Verga dering voor te leggen en dat be doeld is om afwijzing van het plan voor een Europees leger moeilijk te maken, zo meldt A.P. Het rapport is nog niet defini tief. maar m zijn huidige vorm zal het de Assemblee laten weten: dat de verwerping van het plan voor een Europees leger de betrekkin gen van Frankrijk met alle NATO- landen op losse schroeven zou zet ten, dat verwerping van het plan, nadat Frankrijk hiertoe het initia tief genomen had. de vraag zou doen rijzen of Frankrijk wel een betrouwenswaardige partij is bij overeenkomsten met andere geal lieerden over de behandeling van zulke delicate problemen als Indo- China en Noord-Afrika en dat ver werping van het plan het Franse leiderschap in de kolen- en staal gemeenschap in gevaar zou bren gen. In Augustus 4591 nieuwe woningen DEN HAAG. Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek werden in Augustus jl. 4591 woningen opgeleverd Hierin zijn begrepen 157 duplexwoningen, zodat in die maand door nieuw bouw in totaal voor 4748 gezinnen nieuwe woonruimte beschikbaar is gekomen. In de eerste acht maanden van 1952 werden 33686 woningen vol tooid. waarvan 1263 als duplexwo- ning werden gebouwd, zodat in die periode voor 34.949 gezinnen woon ruimte beschikbaar kwam. communistische offensief van het laatste jaar concentreert zich voor namelijk op een heuvel, het .Witte Paard" genaamd, even ten Noord- Westen van Tsjorwon. Kort voor middernacht trokken de Chinezen, na een hevig bajonet gevecht de helling van de heuvel op. maar zij konden zich niet hand haven en moesten korte tijd later weer terugtrekken. Om zes uur vanmorgen openden de Chinezen echter ten tweeden male de aanval op de heuvelstellin gen. Een communistisch spervuur op het achterland maakte aanvoer van geallieerde versterkingen on mogelijk. De Chinese troepen ver overden tijdens hevige stormaanval len zeven geallieerde heuvelstellin gen langs het front De geallieerde troepen slaagden er later echter toch in een stelling te heroveren en waarschijnlijk is ook een tweede voorpost heroverd. Aan het offensief in deze front sector nemen 15 000 man deel. Chi nese gesneuvelden bedekken op het ogenblik de hellingen van de heu vels het ..Witte Paard" en ..Arrow head Ridge". Het achtste leger schat het aantal vijandelijke ge sneuvelden op deze twee heuvels op 2000 man. Een grote verrassing voor de ge allieerden is de wijze, waarop de Zuid-Koreanen stand houden in de ze gevechten. Bij vroegere gelegen heden sloegen zij meestal op de vlucht, wanneer de aanval hevig werd. maar ditmaal blijven zij in hun stellingen en verdedigen zich tot het uiterste. Terwijl aan het front de strijd is opgelaaid, is in de wapenstil standsonderhandelingen te Pan- moendjon weer een onderbreking gekomen De vertegenwoordigers der V.N. hebben nog steeds geen antwoord gehad op hun tien dagen oude voorstellen over de repatriëring der krijgsgevangenen - het enige .Mijnwerkers-koning' in Amerika steunt Stevenson CINCINATI. John Lewis, leider van het 6.000.000 leden tellende Ame rikaanse mynwerkersbond. heeft zijn vakbond verzocht op Stevenson te stemmen by de presidentsverkie zing. Een man. die de zorg heeft voor vrouw en kind kan niet op senator Taft stemmen, noch op iemand, die zich blindelings door senator Taft laat lelden, zo zeidc Lewis. r Russen vallen een Amerikaans vliegtuig aan BERLIJN. Twee Russische straal jagers hebben vandaag in de gealli eerde corridor, ongeveer 90 km ten Zuid-Westen van Berlijn, een Ame rikaanse twccmotorigc DC 3 aange vallen. die op weg was van Berlijn belangrijke punt. dat een wapen- i om enkele zieken naar een zieken stilstand nog in de weg staat. Zij willen nu pas weer met de commu nisten bijeenkomen, indien deze óf deze voorstellen aanvaarden, óf met eigen tegenvoorstellen komen. Koreaans minister gearresteerd POESAN. De onder-minister van Buitenlandse Zaken van Zuid-Korea, Kal Hong Ko, is Maandag gearresteerd. Zijn ar restatie staat in verband met de zelfde zaak, die ook reeds het ontslag van eerste minister Tsjang Tai Ksang met zich bracht. Men beschuldigt de eerste minis ter en Kal Hong Ko ervan, in Ju ni het verblijf te Poesan van een hoge Japanse functionaris. de vroegere gouverneur van de pro vincie Seoel, te hebben begunstigd. Drie hoge Zuid-Koreaanse func tionarissen en twee burgers zijn eveneens gearresteerd. Mossadeq's laatste antwoord: kleine stap in richting van Britse wensen WAT VOOR WEER? Depressie-acti viteit houdt aan DE BlUT-Het KNMI deelt mede: Het weer in ons land blijft onder invloed staan van een stroom van depressies, waarvan de laatste twee van IJsland naar de Noordzee trok ken en ons buiig weer mei tijdelijk stormachtige winden bezorgde. Een rug van hogedruk. die vanmorgen boven de Britse eilanden lag en een lijdelijke weersverbetermg ver oorzaakte, wordt opnieuio gevolgd door een actieve depressie, die mor gen haar invloed ook over ons land zal uitbreiden, zodat de wind en de regenkansen weer zullen toenemen. Doordat de depressies die van IJs land naar de Noordzee trekken steeds gevolgd worden door een uit val van koude polaire luchtmassa's blijven de temperaturen bij ons be neden normaal Maar niét alleen in ons land is het koud voor de tijd van het jaar. In Noord-Scandinavie b.v., dat op het ogenblik geheel buiten de invloedssfeer van de de pressies is gelegen, kon de lucht de laatste weken naarmate de zon aan kracht verloor, regelmatig verder TEHERAN. De Perzische pre mier. Mossadeq. heeft Dinsdagmid dag dc Britse zaakgelastigde. Midd- leton, en de Amerikaanse ambassa deur. Henderson, het Perzische ant woord op de jongste Brits-Ameri kaanse nota overhandigd. Middlcton verbleef drie kwartier by de pre mier. Na hem kwam Henderson. Er zou een regeling getroffen zijn, om de inhoud tegelijkertijd in Teheran. Washington en I.onden te publice ren. Onze correspondent te Londen seint: Uit wat hier gisteren in persbe richten uit Teheran over de jong ste Perzische antwoordnota bekend werd. maken waarnemers op. dat het lijkt of dr Mossadeq nu toch bezig is een klein stapje verder te I doen op de moeizame weg naar een mogelijk vergelijk. Daar is in de i eerste plaats het feit. dat het bedrag van de onmiddellijk te betalen som nu toch werkelijk aan het zakken is (van 49 milliocn pond tot 20 mil- lioen pond). In de tweede plaats kan men nu niet meer zeggen, dat de Perzische premier volhardt in het negéren van de Britse suggestie van 30 Augustus om naast de onderhan delingen over schadeloosstelling te gelijk ook besprekingen over het weer in werking stellen der installa ties te openen. Immers de berichten zeggen, dat onmiddellijk na betaling der 20 mil- lioen pond Britse vertegenwoordi gers voor besprekingen naar Teheran zullen kunnen gaan. Precies voor wat voor besprekingen wordt niet gezegd en men is er zich hier ter dege van bewust, dat er toch weer vele adders onder het gras kunnen blijken te schuilen en dat bij nadere bestudering van wat dr IVÏossadeq eigenlijk heeft voorgesteld, toch weer voor dc zoveelste maal zal blij ken. dat onder de dekmantel van concessies de Perzische premier in wezen zijn onverzoenlijke voet bij het stuk der letterlijke aanvaarding der nationalisatiewetten houdt. Noch het Foreign Office, noch de Anglo-Iraanse Oliemaatschappij kon den hier gisteren enige inlichtingen geven over het bericht in de „New York Times", als zou het een „open geheim" zijn. dat Amerikaanse en andere tankers reeds een heel eind op weg naar Perzië waren. huis elders over te brengen. Dc straaljagers losten verschillende schoten op het vliegtuig, maar de piloot slaagde er in in het wolken dek tc ontsnappen, zonder geraakt te worden. De aanval gëschiedde op dezelfde plaats, waar enige tijd geleden de Russen een vliegtuig van de Air France beschoten, waarbij twee Duit sers gewond werden. Het Amerikaanse vliegtuig vloog op de voorgeschreven hoogte van ongeveer 2500 meter, toen plotseling op de traditionele wijze de Mig's aanvielen. Van beide kanten kwam een straaljager op het Amerikaanse toestel af en loste enige salvo's. Dienstplichtigen met groot verlof (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Opnieuw zullen dc dienstplichtigen van enkele on derdelen met groot verlof worden gezonden. Het zijn ditmaal de mi litairen van het regiment techni sche troepen, voor zover zij niet bij dit regiment doch bij andere onderdelen zijn ingedeeld en het dienstplichtige personeel van de 129sle muniticpark compagnie Zij zullen op 12 October afzwaaien Reddingboot „Insulinde" maakte vergeefse tocht OOSTMAHORN. De redding- boot „Insulinde" is Dinsdag uitge varen na een waarschuwing van de kustwacht van Schiermonnik oog, die meende, dat in de na bijheid van dit eiland een kust vaarder in nood verkeerde. Het bleek echter dat dit schip, de „Weltevreden", ten gevolge van het ruwe weer een klein gedeelte van de uit hout bestaande deklast had verloren. De kustwacht had gemeend dat de bemanning zelf de deklast over boord zette en daaruit de conclusie getrokken dat er moeilijkheden waren. Die wa ren er echter niet: de „Weltevre den" lag rustig op een loodsboot te wachten. Voor Veilig Verkeeris nodig: (Van onze correspondent) LEEUWARDEN „Beschonken automobilisten moeten veel stren ger worden bestraft. De politic moet de bevoegdheid krijgen in bepaal de gevallen direct het voertuig cn hel rijbewijs van chauffeurs in beslag te nemen. Gebeurt dit niet, dan zal hot verkeer in ons land even onveilig blijven als het nü Is.'" Dit zei de procureur-generaal mr H. R Zaayer Dinsdag op het tweedaags congres van het Ver bond voor Veilig Verkeer. Hij con stateerde dat 95 procent van de ongelukkon te wijten is aan over vermoeidheid, onvoorzichtigheid, nonchalance, kortom grotendeels aan eigen schuld. Op 31 December 1951 bleek dat één van elke hon derd Nederlanders in dat jaar op een of andere wijze bij een ver keersongeval betrokken is ge weest In de afgelopen drie jaar werden alleen in de drie Noorde lijke provincies jaarlijks 70.000 processen-verbaal opgemaakt we gens verkeersovertredingen. het geen nog maar een klein percen tage is van het totale aantal. „Aan het vraagstuk van een veilig verkeer is in het verleden niet voldoende aandacht besteed." meende ook de minister van Ver keer en Waterstaat, mr J. Algera Hij vestigde er de dat bij het huidige verkeersvraag- stuk een viertal facetten direct in e vraagt Britse financiële hulp LONDEN. Egypte heeft Groot- Brittannië om financiële steun ver zocht, terwijl beide landen voorbe reidingen troffen voor de hervat ting van de besprekingen over dc oude politieke en militaire geschil len. Officiële woordvoerders ver klaren. dat Egypte Engeland om een voorschot van onbekende groot te gevraagd heeft. Dat voorschot zou dan verstrekt worden tegen toekomstige katoenverkopen of de geblokkeerde sterlingsaldi in En geland. De regering te Cairo heeft de afkoelen, zodat daar reeds 'volop i aantal.len ponden opgebruikt, waar- winter heerst. On sommige plaatsen t0e Z1J °P Srond van de in 1951 ge- komt de temperatuur daar zelfs sloten Englo-Egyptische overeen- overdag niet meer boven het vries- komst nopens het vrijgeven van in punt uit, terwijl 's nachts al een de tweede wereldoorlog geaccumu- vorst van 10 graden werd gemeld. 1 leerde saldi recht had. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Toenemende wind Van Woensdagavond tot Donderdagavond: Half tot zwaar be wolkt en overwegend droog weer. In het binnenland vannacht tijdelijk zwakke, ove rigens matige tot krachtige langs de Waddenkust wellicht tot hard toenemende wind tussen West en Zuid-West. Dezelfde of iets hogere tem peraturen. 9 Oct. Zon op 6 u 54 m onder 17 u 59 m: Maan op 21 u 12 m onder 14 u 21 m. Max.temp Neersl Station Weer Wind m/s Gisteren In 24 u. Oslo Zw. bew. Windstil OC 2 mm Stockholm Regen N. 6 3 13 Kopenhagen Geh. bew N.N W. 6 6 4 Londen Mist Windstil 2 0 Amsterdam Regenbui NN.W 5 8 4 Brussel Licht bew W N W. 2 7 6 Parijs Onbew. Windstil 6 0 Bordeaux Licht bew N 6 11 0 Nice Half hew. NN.W 2 13 0 Warschau Zw bew. W 4 8 3 Berlijn Geh. bew. W. 5 7 2 Frankfurt Geh. bew. N N.W. 3 8 0 Milnchen Zw. bew. W. 5 6 2 Zürich Zw bew. W. 1 7 0 Wenen Geh. bew. W.Z.W. 2 9 0 het oog springt: de aanleg en het onderhoud van een goed verkeers- wegennet; het gebruik van deug delijke vervoersmiddelen, waarbij een nieuw probleem, namelijk de bromfiets dc aandacht vraagt; het vaststellen van verkeersvoorschrif- ten en de opvoeding van de Ne derlanders tot weggebruikers met verantwoordelijkheidsgevoel tegen over zichzelf en tegenover ande ren. De minister was van oordeel, dat de werkzaamheid van het Verbond voornamelijk ligt bij het aankwe ken van verantwoordelijkheidsge voel en bij het populariseren van de voornaamste verkeersregels. „Misschien" zei hij lachend, „lukt het uw bond nog eens duidelijk te maken dat het plaatsen van twee talige plaatsnaamborden in Fries land volledig door de wet wordt gedekt." Belastingambtenaar verdacht van fraude LEEUWARDEN. De recherche heeft onder verdenking van ver duistering van een bedrag van f 1800 gearresteerd de 31-jarige adjunct-commies van de rijksbe lastingen J. van der V. alhier, aandacht op. gehuwd en vader van vier kinde ren. De man was werkzaam ter inspectie van de invoerrechten en accijnzen. Het vermoeden wordt geuit, dat hij de gelden van der den niet besteed heeft voor het doel. waarvoor men hem die ter hand heeft gesteld. Het huisje in Panmoendjon waar de communistische gedelegeerden en dc afgevaardigden van de Ver enigde Naties vergaderen om een wapenstilstand in Korea tot stand te brengen, is symmetrisch ge bouwd. Aan weerszijden bevindt zich een deur. Dc deur links is voor de Noordkoreancn en Chi nezen, de deur rechts is voor de onderhandelaars van de V.N. Dat is gedaan om een van beide par tijen niet in verlegenheid te brengen. Veronderstel dat er één deur was cn dat een Chinees en een Amerikaan daar samen door wilden. Wie had dan voorrang? Dat zou een aparte deurenonder handelingsprocedure nodig ma ken Het duurt toch al veel te lang. Narriman spreekt geruchten over scheiding tegen LAUSANNE. Ex-koningin Narriman van Egypte verklaarde Dinsdagmiddag te Lausanne, datdc berichten uit Cairo, die melding maakten van een mogelijke echt scheiding van ex-koning Faroek „geheel en al vals waren". Zij zou over enige uren naar Capri te rugkeren Boete voor aannemer in proces over de „opzetjes' (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het Gerechts hof heeft vanmorgen één van de zes aannemers, die twee weken ge leden in hoger beroep terecht had den gestaan in het eer%te proefpro ces over de „opzetjes", veroordeeld tot een boete van 2500.—. De vijf anderen werden opnieuw even als voor de Utrechtse rechtbank I vrijgesproken. LONDEN. Verbogen staalmassa's die een hoogte van ruim twaalf meter bereikten, waren de overblijfselen van drie treinen die vanmrogen by Londen op elkaar liepen. De eerste berichten spreken van vijftig doden cn ruim honderd gewonden. De ramp gebeurde op het stadion Harrow-Weald- stone op he tdrukste uur van de dag. Ambulance-auto's rjjdcn af en aan. Nog veel gewonden zitten beklemd tussen dc wrakstukken. Men vreest dat het dodencijfer nog zal stijgen. De heren Truman (met streepjes- ruit jes-blokjes-shirt). Stalin (in soldatenjas) en Drees (in net streepjespak) zaten genoeglijk te koutentoen de heer Mossadeq (met tranen in de ogen, maar toch met opgewekte glimlach) Perzische kleedjes kwam verko pen. Deze poppenscène werd door het poppentheater „De lachende Spinnekop" opgevoerd in het Haagse Gemeentemuseum Daar wordt de tentoonstelling „De Spotprent" gehouden in het ka der van de Hbagse Kunstmaand. I De drievoudige botsing vond 1 plaats tijdens de spitsuren. Een j ondergrondse trein werd van ach- j teren aangereden door een expres- Mr Benno Stokvis uit de C.P.N. AMSTERDAM Mr dr Benno J. Stokvis heeft Dinsdag ter ken nis van het partijbestuur der C. P.N. gebracht, dat hij voor het lidmaatschap der party bedankt. Mr Stokvis is van 1946 af gedu rende zes jaar lid geweest van de CPN-fractie der Tweede Kamer. Bij de laatste verkiezingen stond hij niet op een verkiesbare plaats. Ollenhauer voorzitter van SPD-fractie BONN. Ollenhauer, partij voorzitter van de West-Duitse so ciaal-democraten, is tot fractie voorzitter gekozen Als plaatsver vangers werden de huidige plaats vervangende voorzitters. profes sor Schmidt en Schoettle, herko zen. KWESTIE MAROKKO EN TUNIS (Van onze correspondent) PARIJS. Veel leven om niets is het geworden bij dc heropening van het parlement gisteren. De ver wachte aanval op minister Schu man ging niet door omdat de Ka mer met grote meerderheid het debat over de buitenlandse politiek uitstelde tot Vrijdag. De sensatie was het feit. dat de twee gestrafte communisten Marty en Tillon aan wezig waren. Marty ging niet naast Jacques Duclos zitten, zoals ge- wooniyk, maar een eindje verder. Intussen heeft de ministerraad gisteren de belangrijke en plotse linge beslissing genomen, elke in menging van de Verenigde Naties inzake Tunis en Marokko af te wij zen. Dit betekent het tegenstem men tegen het op de agenda zet ten. het verlaten van de vergade ring tijdens eventuele discussies over dit punt en het weigeren een eventuele commissie van onderzoek der V N. in Frans-Noord-Afrika toe te laten. Ten aanzien van het Saargebied is nog niets hier officieel bekend gemaakt Men neemt echter alge meen aan in Parijs, dat het ont- woord van minister Schuman aan kanselier Adenauer na de bespre kingen met Hallstein geheel af wijzend is geweest. Deze afwijzing zou de door West- Duitsland voorgestelde voorlopige Europeanisering (vyi jaar) van de Saar betreffen. Deze wordt van Franse zijde gezien als puur tijd winnen van Duitsland om even tueel het Saargebied nog bij Duits land te kunnen trekken Daarvoor uitsluitend moeten ook volgens Franse commentaren de toelating der pro-Duitse partijen en het uit stel der verkiezingen in de Saar dienen. Het lijkt er dus op. dat Frank rijk en Duitsland opnieuw in een volstrekte impasse zijn geraakt. BONN. Het antwoord van Schuman op de laatste Saarvoorstcl- len van Bondskanselier Adenauer acht men hier in Bonn in belang- ryke mate het gevolg van eon ..misverstand". Adenauer is van plan om in een nieuwe brief aan Schuman dit misverstand op te hel deren en daarmee de weg te openen voor verdere onderhandelingen. Volgens de woordvoerder van de Bondsregering was in het bijzonder de Duitse wens om de overeen komst voorlopig tot vijf jaar te be perken. in Parijs verkeerd uitge legd De achtergrond van dit door Bonn gedane voorstel was, dat men eerst wilde afwachten hoe het pro ces der Europese integratie verloopt. Het zou bijvoorbeeld ondenkbaar zijn -de Saar te Europeaniseren, terwijl om thans niet te overziene redenen de Europese integratie over de gehele lijn zou worden vertraagd. In aat geval zou men de Saaroplos- sing toch moeten herzien. De commentaren van dc Duitse bladen zijn aan de pessimistische kant In het algemeen ziet men geen gat in nieuwe onderhandelingen op korte termijn. Het enige wat men hoopt is dat Adenauer erin zal sla gen om althans de weg naar een oplossing nog open te houden. trein die op weg was naar Londen. Terwijl de stukken alle kanten op vlogen kwam uit de richting Lon den de trein voor Manchester bin nenstormen en reed met volle kracht op de ravage in. Twee van de drie locomotieven kantelden dwars over de spoorlijn. Op één plaats staan drie versplin terde rijtuigen boven op elkaar. Daar bovenop stortte de luchtbrug in die de perrons verbindt. Dikke stoomwolken belemmer den het uitzicht en verwekten bij na een paniek onder de passagiers, die uit do verwrongen wagens pro beerden te komen. Langs de spoorlijn werden de stoffelijke resten van de slacht offers neergelegd. Alle doktoren en verplegend personeel uit het hele graafschap zijn naar de plaats van de ramp gedirigeerd. Een oog getuige verklaarde. dat hij een doffe explosie had gehoord, ge volgd door een enorme knal. Alle lijnen zijn geblokkeerd. Harrow en Wealdstonc, die geza menlijk een station hebben, liggen ongeveer 17 kilometer ten Noorden van Londen. Ambassadeur Kennan blijft nog in Europa WASHINGTON Kennan. wiens terugroeping als ambassa deur te Moskou door de Russische regering is geëist, zal wellicht tij delijk in Europa blijven als advi seur in Russische aangelegenheden, alvorens voor „overleg" terug te keren Minister Acheson heeft nog niet zijn antwoord op de Russi sche nota. waarin de terugroeping van Kennan werd geeist, opge steld.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1