HObVER Hollanders, gezien door Franse bril Politie greep fotograaf aan de grens in zijn kraag 12 CENT Prijs slechts 2.90 Koopmansgeest, voorzichtigheid en liefde voor de vrijheid George Brennan krijgt Vrijdag Zeeuwse pop VN-commissie voor niet-zelfbesturende gebieden blijft Indische ambtenaren eisen salaris over bezettingsperiode Looneisen van Brits spoorwegpersoneel afgewezen ER KOMT EEN VRIEND VANAVOND Instituut voor sprekersvorming Voor iedereen een enkele reis naar avonturenland met NEDERLANDS BESTE JEUGDBLAD SPORTJAARBOEK 1951-1952 4 Woensdag 8 October 1952 Monsieur Dubosq vertelt: Dat er een land als Holland bestond met als hoofdstad Den Haag was zo ongeveer het enige wat de Fransen zo omstreeks 1900 wisten van ons landje. In de loop der jaren is dat gelukkig heel anders geworden en het is zelfs zover, dat in alle lagen van de Franse bevolking een warme ge negenheid aan de dag wordt gelegd voor „les hollandais" en „la Hollande". Hoe nu eigenlijk een Fransman een Hollander ziet. daarover vertelde Monsieur Y. Dubosq iets tijdens de gisteravond in de Kamer van Koop handel gehouden bijeenkomst van het genootschap NederlandFrankrijk. Monsieur Dubosq. die vroeger (1912) leraar is geweest aan de Amers- foortse Handelsschool heeft ons land en zijn bewoners goed leren kennen, daarvan getuigde zijn scherpe visie. Zijn hoogst interessant en vaak zeer humoristisch betoog werd met volle aandacht gevolgd en vond een zeer dankbaar onthaal. Het woord „nuchter" is onvertaalbaar Rond de eeuwwisseling hadden de Fransen maar een zeer vaag beeld over het kleine Holland. Heel gelei delijk aan kwam er wat „nieuws" binnendruppelen en enkele dagbla den gingen zelfs artikelen aan Neder land wijden. Maar het gebeurde veelal met de „Franse slag" en de lezers in Frankrijk kregen nu niet bepaald van de toestanden in Holland een juist beeld. Een of ander dag blad stuurde eens twee verslaggevers naar ons land tijdens de (beruchte) crisisjaren De heren moesten hun Franse lezers maar eens inlichten welk een toestanden er wel heersten in het door een crisis geteisterde Holland. Ongelukkigerwijs gingen zij tijdens de (vacantie-)maand Augus tus en na een paar weken keerden zij terug met prachtige verhalen overSchëvcningen, waar het zo chique en duur was, over Amster dam. waar een zingend, lachend en vrolijk volk door de Kalverstraat flaneerde en over Zandvoort, waar het ook al allerplezierigst toeging, maar van een crisis, nee. daarvan hadden zij niets bespeurd. Hadden zij een maand vroeger of later hun oor eens in Twente te luisteren gelegd en zich deskundig laten voorlichten, hoe in de textiel-branche de zaken er voor stonden, ja dan JEUGDHERINNERINGEN Maar goed, er zijn later ook heel veel goede en ware dingen over Hol land geschreven, o.a. door Henri As- selin („La Hollande dans la monde, l'ame en la vie du peuple"). De heer Dubosq zelf heeft gedurende lange jaren het Nederlandse volk in al zijn schakeringen en in al zijn stemmin gen leren kennen en wilde daarover zijn mening eens zeggen. Hij begon met herinneringen uit zijn jeugd jaren. Zijn eerste indruk over de jeugd was „terrible", want de eerste de beste dag kwam hij al een peuter van een jaar of zes tegen, die hem een beetje vuur kwam vragen voor een flinke sigarenpeuk. (..Gelukkig bleek later, dat ze niet allemaal zo waren Als leraar kwam hij in de gelegenheid de Hollandse jeugd te observeren en hij constateerde een baldadigheid, vernielzucht en onge- disciplineerdheid. ook een gebrek aan eerbied voor ouderdom, die hij in Frankrijk niet in die mate kende. Maar aan de andere kant moest hij toch weer vaststellen, dat die jeugd „sans rancune" was. in feite niet onbeleefd ze ging wel eens over de schreef en over het algemeen van een goed karakter blijk gaf. Kostelijke staaltjes verhaalde de heer Dubosq over zijn ervaringen in de klas, hoe hij in zijn boosheid soms in het Frans tegen de leerlingen te keer ging, die er geen woord van snapten en geamuseerd naar hun woedende leraar luisterden en hoe hij later alle Hollandse woorden, die hij kende, maar als „scheldwoorden" gebruikte. De jeugd van 15 a 16 jaar. die hij aan de Handelshogeschool meemaak te. toonde zich ook al meer onge disciplineerd dan het Franse jonge lingschap van dezelfde leeftijd en in dezelfde omstandigheden, maar zij toonde een kostelijk gevoel voor humor, had karakter en een prima koopmansgeest 1 Maar die jongens en meisjes van toen zijn nu toch maar geworden tot mannen en vrouwen, die vaak zich zeer respectabele plaatsen in de maatschappij verworven hebben. Na 1945 was er een jonge gene ratie, die nog gebruikt ging onder de lasten en moeilijkheden van oorlog en bezetting. En evenals in Frankrijk en in alle andere bezette landen het geval is geweest, kreeg deze jeugd enkele minder fraaie karaktertrek ken mee. Doch momenteel verdwijnt dit verschijnsel en .verdwijnen ook de kwade invloeden. DE „NUCHTERE" HOLLANDERS Na een korte pauze gaf monsieur Dubosq zijn visie op de .groten", op de „nuchtere" Hollanders. Voor dat woord nuchter is geen enkele goede Franse vertaling bekend en toch typeert het de Hollander volkomen. Voorts is het spreekwoord „voor zichtigheid is de moeder van de por seleinkast" volkomen van toepassing op de Hollandse volksaard. In de handel komt dat tot uiting: lang wik ken en wegen voor een besluit wordt J. Boer in intieme kring gehuldigd In huiselijke kring is gisteravond de zilveren A M.K.-zanger de heer Joh. Boer gehuldigd door het be stuur van het mannenkoor. Tevens was hierbij aanwezig de heer H A. Ichting, hoofdbestuurslid van het Kon. Ned. Zangersverbond. De voorzitter van het A.M.K de heer Joh. Eppenga, bedankte de heer Boer voor de vele goede dien sten, die hij het koor heeft bewe zen Nimmer heeft dit trouwe lid verstek laten gaan. Mevrouw Boer werd een bloemenmand aangeboden. Het hoofdbestuurslid, de heer Ich ting wees er op, dat de vooruitgang van de Nederlandse mannenzang gedurende de laatste jaren, voor een groot deel te danken is aan de ijver en trouw van leden, zoals de heer Boer er een is. Met een woord van gelukwens werd de heer Boer daarna het in signe en de oorkonde overhandigd. De heer Boer dankte voor de waarderende woorden tot hem ge richt en zeide altijd met liefde voor het A M K gezongen te hebben en sprak de hoop uit dit nog lange ja ren te kunnen blijven doen. genomen. Dat Hollanders, ondanks hun nuchterheid, toch niet verstoken zijn van verbeeldingskracht en dave rend enthousiasme voor bepaalde zaken, demonstreerde Mr Dubosq met enige humoristische voorbeelden. Een van de gebreken, een Hollan der eigen, is wel, dat hij te zeer dat gene bewondert wat „vreemd" is. wat van het buitenland komt (Ame rika bijv.), terwijl het eigen land soms veel beter voor de dag komt Ook is de Hollander wel eens (vaak) een „kankeraar", maar het beeld zou niet compleet zijn, als er niet onmid dellijk op gewezen wordt, dat hij zijn vrijheid en onafhankelijkheid boven alles hartstochtelijk lief heeft. En wat dit laatste betreft, heeft de Hol lander zoveel met de Fransman ge meen. Daarom bestaat er ook zo'n warme sympathie tussen beide vol ken, die immers samen geleden en gestreden hebben. Daarom ook is er een vriendschapsband tussen beide, in vele opzichten gelijkgestemde lan den. die de toekomst met eenzelfde vertrouwen tegemoet zien, zo besloot Mr Dubosq zijn interessant betoog. De voorzitter van de afd. Amers foort van het genootschap Neder land-Frankrijk. de heer J. Vollema. die de spreker ook had ingeleid, be dankte hem na afloop namens de aan wezigen voor de genotvolle avond, die hij allen bezorgd had. (Eigen bericht) Vrijdagavond zal commissaris Goorhuis in de Markthal prijzen uitreiken aan de winnaars van de verschillende door de V.V.V.V. ge organiseerde rally's. In samenwer king met het comité winkeliers-bin nenstad zal om half acht 's avonds aan de New Yorkse buschauffeur George Brennan. die zoals U weet aan de nachtrally heeft deelgeno men, een grote Zeeuwse pop wor den overhandigd. Muziekcursus van Gehrelsinstituut De muziekcursus, die het Geh relsinstituut in Amersfoort organi seert, zal Dinsdag 14 October be ginnen. Diegenen, die zich nog hiervoor willen opgeven, kunnen dat doen bij me.i. Renske Nieweg, Utrechtseweg 177, tel. 5901. A.D.V. wint met 11-9 van Loenen Gisteravond ging het eerste tiental van de Amersfoortse Damvereniging naar Loenen en boekte een zeer ver dienstelijk resultaat, door de sterke damclub van die naam met 11—9 te kloppen. De gedetailleerde uitslag luidt: J. G. Fakkeldij—Chr van Berkenbos 1—1: P Fakkeldij—J. C. de Knegt 1—1; W. Huygen—A. Nakman 1—1; C. T. A. van Ham—W. Alfrlnk 20: W. v. d Neut—B. Lambrechts 2—0: A. v. d. VoorthuizenP. Floor 11; L. de Jong —F. Louis 0—2, S. Brandsen—G J. Stappershoef 0—2, W. Griffioen—H. Damkat 0—2; J H. van Hees—M. Lam brechts 11. Eindstand 9—11. KNOOP DOORGEHAKT Voortaan biljarten mei compositieballen Ivoor alleen in hoofdklas se en bij drie:banden Aan de reeds enkele jaren han gende strijd over de vraag: ivoor of compositieballen, heeft het be stuur van de KNBB een einde ge maakt. In een rondschrijven aan alle biljartverenigingen is bekend gemaakt, dat er voortaan met com positieballen moet worden gespeeld, zowel in voorwedstrijden als fina les; echter tot en met de eerste klasse cadre 38/2. Voor de hoofd klasse klein en groot biljart en het driebandenspel blijft ivoor voorge schreven. Het is bekend, dat lang niet alle verenigingen met dit besluit in stemmen. Verrscheidene biljarters hebben al besloten, niet meer aan officiële kaderwedstrijden deel te nemen. Zij wensen zich te beper ken tot vriendschappelijke ontmoe tingen en dan met ivoor. Bloemen voor Ome Jan van Zutphen (Van onze correspondent) HILVERSUM. Reeds Dinsdag morgen vroeg kwamen zeer velen Ome Jan van Zutphen. de beken de strijder tegen de t.b.c., die zijn 89ste verjaardag vierde, geluk wensen. Het personeel van het sa natorium Zonnestraal kwam de ja rige met een bloemenmand en een aantal fruitmanden verrassen. Zo is het de gehele ochtend en middag doorgegaan. Behalve fami lieleden, kinderen en kleinkinde ren kwam een schaar van ken nissen, bewonderaars, overheids personen, kunstenaars, vrienden uit de illegaliteit, enz. Ome Jan de hand drukken. NEW YORK. Door aanneming van een Amerikaanse resolutie heeft de V.N.-commissie voor de niet-zelfbesturende gebieden haar bestaan met drie jaar verlengd. Zij zou anders Dinsdag met de sluiting van haar derde zitting opgeheven zijn. België. Frankrijk en Engeland waren tegen het voortbestaan van de commissie. Zij waren van me ning, dat de technische vraagstuk ken. die in de commissie olegen te komen, beter aan deskundigen kun nen worden voorgelegd. Zij kregen geen steun; met dertien tegen drie stemmen werd het voorstel der V.S. aanvaard. Argentijnse ambassadeur uit Spanje teruggeroepen MADRID. Generaal Silva. de Argentijnse ambassadeur te Madrid, is teruggeroepen De redenen voor deze stap zijn niet bekend. In een bekendmaking, die Dinsdag in de ochtendbladen van Madrid werd ge publiceerd, zeide hij: „Een opdracht heeft mij hier naar Spanje gebracht en nu neemt een andere opdracht mij van u weg." Volgens de Argentijnse wet verliezen ambassadeurs en ge zanten hun volmachten, als een nieuw gekozen president zijn functie aanvaardt, tenzij de Senaat hun func tie op verzoek van de regering be- I vestigd. Nauwere samenwerking WashingtonBonn? BONN. De Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland, Donelly, heeft in een gesprek met een ver tegenwoordiger van het West-Duitse persagentschap nauwer samenwer king tussen de Bondsrepubliek en de Verenigde Staten in het vooruit zicht gesteld. Hij zeide, dat hij ge loofde in een verdere verbetering van de goede betrekkingen tussen beide landen na de bekrachtiging van de Conventie van Bonn en het verdrag van de Europese Defensie Gemeenschap. Jeugdige overvallers gearresteerd EINDHOVEN. De recherche heeft de hand gelegd op een drie tal jongemannen, de 21-jarige G. G., de 20-jarige P. L. en de 19- jarige G. v. d. M., die reeds ver scheidene malen met de politie in aanraking zijn geweest. Het trio wordt er van verdacht ongeveer een maand geleden nabij de Dom mel in de Elzent een man te heb ben overvallen en mishandeld met het doel hem van zijn geld te be roven. Op het hulpgeroep van de aangevallene hebben de onverla ten zich toen uit de voeten ge maakt. De verdachten worden ter beschikking gesteld van de offi cier van Justitie te Den Bosch. Spaanse geleerde Y Cajal herdacht; prins Bernhard leidde bijeenkomst UTRECHT Prins Bernhard heeft Dinsdagmiddag in „Het Spaans Instituut" een bijeenkomst gepresideerd, waarin de honderd j'aar geleden geboren Spaanse his- toloog (geleerde, die de samenstel ling en functies der menselijke en dierlijke weefsels bestudeert» lite rator en Nobelprijswmnaar-1906 D. Santiago Ramon Y Cajal werd her dacht. De oud-hoogleraar prof. dr J. Boeke schetste de onderzoekingen van Cajal over de bouw van het zenuwstelsel en prof. dr C. F. A. van Dam belichtte Cajal's literaire betekenis. De prins bezichtigde na de bijeenkomst een tentoonstelling van Cajals werken, die in de biblo- theek van het gebouw was inge richt. WATERSTANDEN 's-GRAVENHAGE. 8 Oct. Mann- helm 2.98 (+0 13); Trier 1 93 (—0 32»; Keulen 198 (+0.12), Ruhrort 3.98 (0.221. Lobith 9 80 (+0 18» Nijmegen 7.58 0.14»; Arnhem 7.60 i+0 11>. Eefde 2 66 (onv.), Deventer 1 74 (—0 05». Namen 1 52 (+0.021. Borgharen 39 89 (—0.46), Belfeld 1.13 (—0.03), Grave 4.66 (—0.12). SOEST Toneeluitvoering van „Ons Genoegen" De toneelvereniging van de buurt- en speeltuinvereniging „Ons Genoegen opent het speelseizoen a s. Zaterdagavond In zaal Eemland. Opgevoerd zal worden de klucht in drie bedrijven „"t Is een schandaal, Generaal", van Maarten van Brechl. Medewerking verlenen de Zingende Broertjes en Zusjes, met een geheel nieuw repertoire. Zilveren jubileum De heer C. v. d. Bremer te Soest her denkt heden (Woensdag P October) het feit. dat hij 25 jaar ge n benoemd werd tot secretans-per.u'-jfcj» tester van het Waterschap „Mldde.w De Jubilaris zal ln intieme kring wor den gehuldigd. Burgerlijke Stand Geboren: Reina. d. van K. Oostema en H. Doornkamp; Robert F z. van H. v. d. Veen en A. Fonteijn: Johannes G. L„ z. van C. L. J. Epskamp cn H. P. de Ruijgt; Cornelia H.. d. van G. Kareisen en A. v Koolj; Arnoldus M., z. van A. J. van Doornik cn M. C. v. d. Goede; Dirk A A z. van D. van Heilsbergen cn E C Batenburg: Hendrika D., d van D. Brouwer en R. Drost; Erik, van W. M. v. d. Bergh en K. Schaffer: Gerarda, d. van P. J. Smits en A. G. van Duin kerken) Johanna P. M.. d van C. H. Houdijk en P. E. van Hees; Akke L,, d. van Tj. K. de Jong en J. M. Th. Stommel. Ondertrouwd: W. Stout en A. J. Pronk: H Knol en K. Ottcns. Th. L. Segers en M L. Segers; H. G. Hilhorst en W. J. Hilhorsf. Getrouwd. M. Muts en F. Snel; Th. A Hilporst en J. M Hilhorst. W. O. v. d. Bor en W. J. Kok. Overleden- A. van Vlaardlngen, 78 j., ongehuwd; Alida C. E Roelofsen. 82 j ongeh.; G. H J. de Boer, 67 J., geh met A. C. Broekman; Ymelienus A Boone kamp, 78 J„ geh. met E. van Gerven. ONVERBETEL1JK Een zekere H. uit Soest, wiens naam enige jaren de z.g. zwarte lijst heeft gesierd, werd op zijn verzoek daar af gevoerd. Hij bleek daar echter wel op thuis te behoren, want Jutst twee dagen „vrij" moest de polltic hem voor open bare dronkenschap in arrest stellen. GEVONDEN VOORWERPEN Paar lange zwarte kousen; kindervest je. zakdoek; bruine heren glacé hand schoen; gascape. kinderwantje; bankbil jet van 25.— sleutel: bouvier; bril; lipssleutel no. 15492; bruine dames glacé handschoen, damesrtjwiel militaire muts L.S.K Inlichtingen aan het politiebu reau. LEUSDEN GESLAAGD Op het te 's-Gravenhage gehouden examen voor 3e stuurman bij de grote vaart, slaagde onze plaatsgenoot, de heer M. P. Monsjou. Oude man door luxe auto aangereden Toen de 81-jarige heer S., wo nende in de Wilhelminalaan te Leusden zich dezer dagen per rij wiel naar het doorlichtingslokaal voor t.b.c. op de Ooievaarshorster- weg te Leusden begaf, verzuimde hij bij het oversteken van de druk ke Arnhemseweg op het hem ach teropkomende verkeer te letten. Hij werd door een luxe auto, bestuurd door de heer S. uit Amersfoort, aangereden en licht gewond aan zijn gelaat, handen en benen. Hoe wel de autobestuurder geen schuld treft, komt deze toch met de straf rechter in aanraking, want bij con trole bleken de remmen niet in orde te zijn en de stuurinrichting was evenmin deugdelijk. De auto is in bewaring genomen en voor reparatie bij een garage gestald. Eerlijke vinder werd royaal beloond Enige dagen geleden vond een inwoner van Leusden een gouden herenhorloge op het landgoed „De Treek" Ie Leusden. Hij deed hier van aangifte bij de politie, die in middels opgave had verkregen dat dit voorwerp was verloren door een inwoner van Hilversum. De dankbare eigenaar beloonde de eer lijke vinder met een gift van f 50. RECLASSERINGSCOLLECTE De in de gemeente Leusden ge houden collecte ten behoeve van de Nationale Reclassering heeft een bedrag van f 345.82 opgebracht dit is ongeveer f 90.meer dan in 1951. Met gestolen geld en goed naar Parijs; afgekeurd voor Vreemdelingenlegioen ARNHEM. In arren moede moest de 20-jarlgc fotograaf M. uit ParUs naar Nederland terugkeren, toen hü voor het Vreemdelingenlegioen was afgekeurd, waarin hij wilde verdwijnen, nadat hij het van zijn patroon gestolen geld had opgemaakt. Het einde van het onbezonnen avontuur speelde zich voor de Arnhemse rechtbank af. waar de officier van justitie een jaar en acht maanden eiste. Omstreeks Maart van dit jaar moest M. voor zijn Arnhemse patroon op het postkantoor 800 storten op diens girorekening. Hij stak het geld echter in zijn zak en verdween naar Parijs, met medeneming van een paar fototoestellen. Van het geld en van de opbrengst der fototoestellen, benevens van de buit van een paar inbraakjes, leidde hij daar ccn goed leven, totdat hij het ogenblik geko men achtte om het eigenlijke doel van zijn reis te verwezenlijken: te kenen voor het Vreemdelingenle gioen. Toen hij echter werd afge keurd en hem niets anders overbleef dan terug te keren naar zijn vader- DEN HAAG. Op verzoek van het Comité Civiele Vorderingen, dat is ingesteld ter behartiging van de belangen der voormalige Ned.-Indische ambtenaren, heeft Dinsdag mr K. van Rijckevorsel de Nederlandse Staat gesommeerd om vóór 15 November het over de Japanse bezettingsperiode ver schuldigde salaris alsnog te doen uitbetalen, of zich daartoe bereid te verklaren. Als de Staat aan de sommatie niet voldoet, zal hij in rechten worden aangesproken. land. werd hij aan de grens verwel komd door de politie. „Van zijn anker losgeslagen", zei het psychiatrisch rapport en het re- classeringsrapport sprak van „dérail lement. le wijten aan karakterolo gische eigenschappen en slechte vrienden en vriendinnen" De raadsman van M was liet met de officier eens. dat een strenge straf, zoals deze had gecist. in het belang zou zijn van zijn cliënt. LONDEN. De Britse spoor wegen. een staatsbedrijf, hebben Dinsdag de eis van de vakbond om de lonen van het personeel met tien procent te verhogen af gewezen. In haar mededeling hiervan aan het bemiddelingstri- bunaal zegt de directie, dat het bedrijf de lasten van deze loons verhoging, die ongeveeer 22.500.000 pond (bijna 240 millioen gulden) per jaar zouden bedragen, niet kah dragen. De lonen van het spoor wegpersoneel zijn in November van het vorige jaar reeds met acht procent verhoogd. De wérkgevers in de machine-industrie en de di rectie van de genationaliseerde kolenmijnen hebben reeds eerder looneisen van hun personeel van de hand gewezen. Directeur chocolade fabriek is vrij gesproken (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De prijsvraag, uitgeschreven door een chocolade fabriek. waarbij de deelnemers wikkels moesten insturen van een bepaald soort chocoladereep, kan doorgaan, want vanmorgen sprak de Amsterdamse rechtbank de directeur van de chocoladefabriek. J. S. van M-, vrij van de hem ten laste gelegde overtreding van de loterijwet. Het O M had veertien dagen ge leden in hoger beroep bevestiging van het vonnis van de kantonrech ter van 300 gulden boete geëist, omdat het meende dat de deelne mers aan de prijsvraag geen over wegende invloed konden uitoefenen op de verdeling van de prijzen. Prins van Thailand op bezoek in Nederland (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Op Schiphol arriveerde Dinsdag prins Nakar Sawan Sakdiphinit van Thailand met zijn echtgenote De prins is vice-president van het Rode Kruis van Thailand. „Ik kom naar Nederland," zo zei hij, „om een dokters-auto in ontvangst te nemen voor het Rode Kruis van Thailand Deze wagen schenkt de Nederlandse regering ons. omdat tijdens en na de oorlog de bevolking van mijn land zich het lot van de Nederlandse krijgs gevangenen in Thailand zozeer heeft aangetrokken Duo voor „Een uur Muziek" AMSTERDAM. De stichting ..Een uur Muziek" heeft de vio- j list Theo Olof en de pianist Ge rard Hengeveld uitgenodigd, zich I te verenigen tot een duo om in de onder haar auspiciën georgani seerde paedagogische concerten op Nederlandse scholen op te treden. Beide kunstenaars hebben deze verbintenis aanvaard. per pakje van 12 de kauwgom met die langdurige frisse smaak! streelt Uw was schoon Kijk goed voor U een wasmachine koopt. De pulsator hóórt in de zijwand. DANK ZIJ DE PULSATOR IN DE ZIJWAND Welke wasmachine U ook kiest, welke U ook probeert... geen andere wast zo behoedzaam en zo voorzichtig als de Hoover. De enige met de pulsator op de enige juiste plaats: IN DE ZIJWAND (dus niet onderin) en met gestroomlijnde bodem van de kuip. Door deze combinatie wendt en keert het wasgoed zich veel vrijer in het snel ronddraaiende sop, zonder ook maar in aanraking te kunnen komen met bewegende delen. Daardoor wast alleen de Hoover de gehele wekelijkse was van een groot gezin zo door en door schoon, zo uiterst voorzichtig en tegelijk zo vlug. Wonder boven wonder de prijs: f. 37ó.-, inclusief de vernuftige wringer. Vraag Uw Hoover-handelaar demonstratie NU. En.... de Hoover wast schoner! die U met tact en toewijding helpt en de weg wijst om in 4 maanden gegarandeerd verlost te zijn van Uw verle genheid. blozen, spreekangst, stotteren en examenvrees. Kom zonder enige verplichting hedenavond 8 uur luis teren In Hotel Riche. Langestraat. U bent hartelijk welkom. ZESTIEN PAGINA'S VOOR SLECHTS Verkrijgbaar bij bezorgers, agenten, boekhandel, kiosken en onze kan toren. ♦Tl* SPORTFLITSEN die U zo graag nog eens zoudt willen beleven vindt U in het onder redactie van Klaas Peereboom de bekende radio-commentator De zeer gevarieerde inhoud behandelt vele takken van sport, o.a. voetbal (interland), schaatsenrijden (Europese, Olympische kam pioenschappen), biljarten (fantasie-classique), Wim van der Voort, om de Nederlandse voetbaltitel, afscheidsartikel Irma Schumacher, duel Slijkhuls-Reiff, Ronde van Nederland, Tour de France, enz. Tevens zijn enige pagina's gewijd aan de Olympische Spelen te Helsinki. Tientallen foto's. Uitgevoerd in fraaie geplastificeerde band UITGAVE VAN HET „DAGBLAD VOOR AMERSFOORT" Dit boek is verkrijgbaar: bij de agenten en bezorgers van het „Dagblad voor Amers foort", boekhandel en kiosken. BON: NAAM: ADRES: PLAATS: verzoekt toezending van ex. van het Sportjaarboek 4 2.90 per exemplaar. HANDTEKENING:

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4