horloge-industrie bovenaan op Zwitserse exportlijst Kas tekort van f 23.000 bij woningbouwvereniging Stevenson: „Republikeinen bevorderen communisme 0WERG VERRICHT WERK VAN EEN REUS teder jaar twee collecties V Vier betrouwbare middelen in 1 tablet Chefarine 4 oensdag 3 October 1952 B Advertentie LM.) BBeproefde hulp bil y I *J| 1 verkoudheid voor der. Moeder en kind. Dr Winsemius naar Israel DEN HAAG. Aan dr J. Win- semius, hoofd van het bureau voor industriële zaken van de Rijksdienst voor het Nationale Plan, is met ingang van Novem ber 1952 voor de duur van een jaar verlof verleend, buiten be zwaar van 's lands schatkist, om in dienst te treden van de rege ring van Israël. Hij zal als advi seur optreden voor het sociaal- economisch onderzoek van de ruimtelijke ordening en 't grond gebruik. Zware belasting op luxe auto's in Indonesië DJAKARTA. De Indonesische regering heeft bij het parlement een ontwerp-verordening inge diend tot wijziging van de or donnantie op de personele belas ting. Volgens deze verordening kunnen het volgend jaar' luxe auto's belast worden met 500 tot 5000 rupiah per jaar. De belas ting van andere auto's blyft 144 rupiah per jaar. KARATSJI. De weduwe van Liaquat Ali Khan, de vermoorde minister-president van Pakistan, is benoemd tot Pakistaans gedelegeer de bij de Alg. Vergadering der V.N. (Van een onzer verslaggeefsters) ATUURLIJK weet u. dat' Zwitserland beroemd is om zijn horloge-industrie, zijn andere landen die horloges maken jitsland in de eerste plaats) maar geen ier land heeft op dit gebied ooit de m van Zwitserland kunnen evenaren, dit land zich door eeuwenlange specia- ttie heeft weten te verwerven, daar misschien hebt u neiging de horln- industrie te beschouwen als een Zwit- s parade-paardje: pittoresk, zeker niet 1 belang ontbloot, maar toch niet essen- el voor de economie van het land van geveer dezelfde betekenis als de dia- mt-industrie voor ons land. lat zou echter een ernstige ver sing zyn: harloges vormden in 1 Zwitserlands belangrijkste tort-artikel. Met een export van 0 milliocn Zwitserse francs staat horloge-industrie bovenaan de t. en nam 22 pet van de totale >ort van 4.5 milliard voor haar iening, In Mei 1952 voerde deze lustrie voor 93 millioen francs in Juni voor 78 milliocn. De machine-industrie kwam in '1 op de tweede plaats met een port van 963 millioen En het ig dan geen regel zijn dat de rloge-industrie de eerste plaats leemt op de Zwitserse exportlijst 151 was een bijzonder gunstig ir) de cijfers tonen toch wel aan. t deze industrie een van de hoek- nen van de Zwitserse economie Wat van de Nederlandse dia- mt-industrie. ondanks alle waar- ring die men voor deze bedrijfs- c heeft, zeker niet gezegd kan >rden. Nog een paar cijfers om de bete nis van de horloge-industrie toe lichten: in de 538 fabrieken die ker-horloges vervaardigden. ?rkten ongeveer 60.000 arbeiders, n duizendtal fabrieken produ- erde de talloze onderdelen 120 or een eenvoudig, tot 350 voor n gecompliceerd horloge die ze industrie nodig heeft. De ver- ardiging van kasten, wijzerplaten wijzers is geheel in handen van ecialisten die geregeld nieuwe llectics ontwerpen. Maar ook alle kleine onderde len. veertjes, steentjes, schroefjes en nog zoveel meer worden door specialisten vervaardigd In 1951 produceerden de horloge-ateliers 37.8 millioen uurwerken, waarvan 96 pet werd uitgevoerd. 30 pet ging naar de V.SZuid-Ameri ka. Afrika en Europa namen ieder ongeveer 15 pet af. Zwit serland levert ongeveer 60 pet van de kwaliteitshorloges die de wereld nodig he^ft. Wanneer u bedenkt dat de Zwit- rse bevolking 4.6 millioen be haagt. geven deze cijfers enige in- *uk van de betekenis van deze idustrie. Een vergelijking met ize diamant-industrie dringt zich ïdanks alle verschillen op. Vakkennis nodig Beide industrieën hebben hoog- ?schoolde vaklieden nodig, vak eden die het geduld en de vin ervaardigheid bezitten uiterst leine voorwerpen te be- en ver kerken. Veel sterker nog dan bij e diamant-industrie springt echter ij de horlogerie de waardever- ïeerdering in het oog. die de rondstof bij de bewerking onder- aat. Maar bij beide industrieën, ie vrijwel volledig voor de export /erken, is het in wezen de be- waamheid, het technisch kunnen at wordt geëxporteerd. In beide evallen ten koste gelegd aan luxe- oorwerpen dus beide conjunc- uurgevoelige industrieën. Natuurlijk, horloges zijn voor •epaalde mensen noodzakelijke 'erbruiksartikelen. Maar haar gro- e vlucht heeft de horlogerie toch kunnen nemen, doordat het horloge een mode-artikel is geworden. En het zijn de Zwitserse fabrikanten die daaraan zeer veel hebben bij gedragen, en thans zo ver zijn ge gaan dat zij twee maal per jaar een nieuwe collectie op-de markt brengen. Dit is alleen mogelük geweest door nauwe samenwerking tussen de horloger. de technicus die een volmaakt uurwerk maakt, en de juwelier, die zorgt voor een fraai uiterlijk. Deze samenwerking is al van zeer oude datum. Geneve, de bakermat van de Zwitserse horlo ge-industrie was al vanouds een centrum van edelsmeedkunst. In de zeventiende eeuw kwamen hier vandaan niet alleen goede, maar ook fraaie horloges. Het andere belangrijke centrum van de Zwitserse horloge-industrie, de Jura, heeft eerst later, tegen het eind van de zeventiende eeuw een belangrijke plaats ingenomen. Gedurende de lange winters hadden de boeren in hun geïsoleer de bergdorpjes tijd genoeg om zich toe te leggen op het minutieuze precisie-werk dat nodig is voor het maken van horloges Kleine machine Een uurwerk men realiseert het zich vaak onvoldoende is in wezen een kleine machine, die vier en twintig uur van de dag in be drijf is. Een dwerg die het werk van een reus verricht. Een machine, die dan ook op ge zette tijden gereviseerd moet wor den en heel. heel voorzichtig wor den geolied. De huidige precisie-uurwerken, die tot op de minuut, haast tot op de seconde gelijk lopen zijn het resultaat van een eeuwenlange ont wikkeling. De invloeden van tem peratuurwisseling en andere facto ren van buiten af zijn bij de mo derne horloges vrijwel uitgescha keld. U weet waarschijnlijk wel, dat er horloges bestaan die nooit opgewonden behoeven te worden <de bewegingen van de pols zijn voldoende om het uurwerk aan de gang te houden) en er bestaan zelfs schoorsteenklokken die zon der menselijke hulp blijven lopen: de temperatuurswisselingen worden gebruikt om het uurwerk gaande te houden. Zwitserland is een land, dat nog armer aan grondstoffen is dan ons land. zodat een industrie die zulke kleine hoeveelheden materialen nodig heeft als de horloge-industrie een groot voordeel betekent. Han delaars zijn de Zwitsers van aanleg niet en de bodemgesteldheid van hun land heeft ertoe bijgedragen om de handel voor hen ontoegan kelijk te maken. Zij zijn technici, en hokvast bovendien. Verre, landen hadden, zeker in vroeger eeuwen, voor hen veel meer afschrikwekkends dan lok- kends. Maar om hun horloges te ver kopen zijn zy er wel op uitgetrok ken. Honderd jaar geleden reisden zij al met koffers vol horloges het resultaat van maanden arbeid naar Noord- en Zuid-Amerika. Met hun kostbare last op ezeltjes geladen trokken zij door Zuid- Amerika naar Chill en Peru. 's Nachts sliepen zij met pistolen onder hun hoofdkussen uit vrees voor rovers die het op hun kost bare bagage hadden gemunt. Na maanden kwamen zij terug Drie honderd vijftig verschillen de onderdelen in een bestek van enkele kubieke centimeters, en bovendien een apparaat, waar aan de hoogste eisen van be trouwbaarheid worden gesteld. Hier ziet u het inwendige van een chronometer, zoals die bij de Olympische Spelen voor de tijdopnemingen in gebruik was. Onderdelen van seconden beslis ten hier immers over goud. zil ver en brons. De Zwitsers heb ben door eeuwenlange ervaring de precisie-uurwerken tot een graad van volmaaktheid weten te brengen, die vrijwel in geen enkel land geevenaard kan wor den. Het kleine dameshorloge, dat op de minuut gelijk loopt, mag dan wat minder onderdelen be vatten. de vervaardiging daar van wordt weer extra moeilijk gemaakt door de kleine omvang. TIJDSCHRIFTEN Vestdijk: beginselvast twijfelaar In de aanvang van zijn optreden als schrijver heeft men tegenover S. Vestdijk niet de hoognodige on bevangenheid en onpartijdigheid betracht, zo merkt J Greshoff in een artikel ..S. Vestdijk, centraal en voorbeeldig" in „Het Boek van Nu" op. Greshoff kan zich goed voorstellen, dat men veel van Vestdijks werk niet aangenaam vindt, er niet van houdt. Hij kan zich echter niet voorstellen dat men, wetende waar het in de schone letteren om te doen is, er de merkwaardige hoedanigheden niet van ontdekt en waardeert. Hij betoogt voorts, dat wat voor Vest dijk in zijn literaire arbeid een da ling betekent nog altijd ver boven het peil van een middelmatig scri bent blijft. Greshoff is van mening dat een nauwkeurige studie van ..Mijnheer Visspr's Hellevaart" onvermijde lijk is voor een ieder die zich een juist en duidelijk beeld wil vor men van Vestdijks werken persoon lijkheid in hun onverbreekbaar verband en, vooral, van zijn ont wikkeling als schrijver. Verder merkt hij nog op, dat het verzet ten opzichte van Vestdijk zich in wezen richt tegen „de deugd zonder welke Vestdijk Vest dijk niet zou zijn: zijn ingeschapen en onverwrikbare oneerbiedigheid. Hij is een zo scherp waarnemer, een zo indringend kriticus van het leven en de mensen, een zo begin selvast twijfelaar, dat hij onmoge lijk instemming kan veinzen met toestanden, verhoudingen, ver schijnselen en instellingen, waar hij de geringe en dan nog betrek kelijke waarde duidelijk van in zietHet afwijzen nu van alles wat door heersers én heersters als „wezenlijke, eeuwige waarden" verheerlijkt wordt, bestrijdt men altijd en meestal doeltreffend door het onder het veelomvattende hoofd „onzedelijkheid" te rang schikken. G. Stuiveling bespreekt de stu die van Westerlinck over „de psy chologische figuur van Karei van de Woestijne als dichter". Top Naeff behandelt „De heksen van Parijs" van Hans J. Rehfisch. Kind in sloot verdronken LEKKERKERK Gistermiddag is een vierjarig zoontje van de heer W Bulten, bij de ouderlijke woning al spelende van een brug gevallen en in de langs de weg lopende sloot gevallen. Toen men het ventje vond, waren dp levens geesten reeds geweken en ijlings ingeroepen doktershulp mocht niet meer baten. Patiënt stierf in narcose Cassatie Rijswijkse arts onaanvaardbaar, zegt advocaat-generaal DEN HAAG. De advocaat-ge neraal bij de Hoge Raad concludeer de Dinsdagmorgen tot verwerping van het cassatie-beroep van de Rijs wijkse arts A. L„ die door het Haagse Gerechtshof was veroordeeld tot één maand voorwaardelijk en 1000 boete. L. heeft in Nov. '50 in Zevenho ven, in samenwerking met een plaatselijke arts, kiezen getrokken van een inwoner, die hij onder nar cose had gebracht. Om het bloeden te stelpen had hij zijn patiënt een prop watten in de mond gedaan, welke achter in de keel schoot en de dood van de patiënt veroorzaak te 1 Het is voor de leek altijd weer j verwonderlijk dat er soms zulke I grote machines nodig zijn om heel I kleine vooricerpen te maken Hier i ziet u een apparaat dat onderde len voor horloges vervaardigt. Een strenge controle is nodig, om na te gaan of al die kleine onderde- len wel op fracties van millime- ters nauwkeurig zijn en of er geen ongelijkmatigheden in het opper- j vlak voorkomen. j met koffers vol geld. en dan werd er uitgerekend, hoe groot de winst I wel was. j Er werken alleen maar Zwitsers in de horloge-industrie Het is een 100 pet nationale industrie. In de j laatste jaren, toen de vraag naar uurwerken groot was cn het aan- I bod van arbeidskrachten klein 1 (Zwitserland kent geen wcrkloos- heid. er werken zelfs duizenden buitenlandse arbeiders» heeft men wel eens overwogen buitenlanders aan te trekken, maar het is er nooit van gekomen. De Zwitsers waren veel te bang dat dezen later met veel kennis verrijkt naar hun eigen land terug zouden gaan en dan gevaarlijke concurrenten zou- 1 den worden! Een der belangrijkste Zwit serse horlogefabrieken heeft elk jaar van een zeer rijke client de opdracht een horloge te vervaar digen. waarvan geen tweede op de wereld mag voorkomen. Voor de cliënt zelf blijft het een ver rassing. daar het ontwerp ge heel in handen is gegeven van de fabriek en het horloge pas getoond wordt bi.) aflevering. Het op deze foto voorkomende klokje heeft op de wijzerplaat een fraaie afbeelding van een Vikingschip in platina en dia manten Aan beide zijden van her schip zijn de roeispanen aan gebracht eveneens van platina. Drukt men op een knop, dan ko men deze roeispanen in bewe ging en geven als wijzers de tijd aan In dit werkstuk zijn 57 diamanten aangebracht terwijl de vervaardiging van dit klokje IS maanden vergde Het uurwerk loopt nog gelijk ook Penningmeester had uit de kas geleend ROTTERDAM. Er is by de R.K. Woningbouwvereniging „Voor het Huisgezin", die in het Westen en Zuiden van Rotterdam ongeveer 130 woningen beheert, een kastekort van ruim 23.000 ontdekt. De 32-jarige penningmeester C. J. L. die bekend heeft geldsbedragen uit de kas te hebben geleend, ontkende, dat er van zulk een hoog bedrag sprake zou zyn. Op het beleid van' de vereniging was in 1950 van gemeentelijke zijde critiek uitgeoefend, daar dit beleid niet voldeed aan de eisen, die gesteld Ook in November Engelse profs tegen Ned. elftal DEN HAAG Het voorlopig Nederlands elftal zal op Woensdag 5 November een oefenwedstrijd spelen in verband met de ontmoe ting, die op 15 November te Huil tegen de Engelse amateurploeg is vastgesteld. Het bestuur van de KNVB voert voor de oefenmatch van 5 November onderhandelingen, teneinde wederom een club uit de Engelse eerste divisie naar Neder land te krijgen. De wedstrijd van 5 November zal. naar men mag aannemen, in het Olympisch Sta dion te Amsterdam worden ge speeld. zijn voor het beheer van woningwet woningen. Er werd een ledenvergadering uit geschreven en het bestuur werd ge reorganiseerd. De heer L., die in dienst was van een woningbureau, is toen tot penningmeester benoemd, mede omdat hij een betrouwbare in druk maakte Hij richtte toen zelf een administratiekantoor op. Bij controle had men de indruk, dat de boekhouding goed werd ge voerd en er rezen geen verdenkingen tegen hem van de zijde van zijn me debestuursleden Omdat echter de kaspositie van de vereniging abnor maal hoog werd. waaruit de conclu sie werd getrokken, dat er niet vol doende afdracht van de gelden plaats had, volgde er van gemeentelijke zij de een kascontrole. Toen kwam het tekort aan het licht. Na een psychiatrisch onderzoek werd het opnemen van L. in een psychiatrische inrichting noodzake lijk gevonden. De justitie heeft inmiddels de zaak in onderzoek Truman: „Ik vergiste mij ernstig in generaal Eisenhower (Van onze corespondent) NEW YORK. Stevenson, de candldaat der democratische party voor het presidentschap der V.S., heeft Dinsdagavond te Detroit een van zyn felste aanvallen op Eisenhower en de gehele verkiezingscampagne der republi keinse party gericht. Sprekend over het communisme deed hy een beroep op Eisenhower, ermee op te houden politieke munt te slaan uit het „com munistische spook". „Nooit was het communistische gevaar in Amerika groter dan ge durende de depressie-jaren onder president Hoover. De door presi dent Roosevelt genomc-n maatrege len. welke de republikeinen twin tig jaar lang bestreden, saboteer den en bespottelijk maakten, heb ben het land van de wanhoop en het communisme gered. Het com munisme als politiek gevaar be staat hier niet meer", aldus Ste venson. Wel is het er in de vorm van spionnage en penetratie, waar van geen land ter wereld is vrij- gebleven. Geen ander land nam scherper maatregelen hiertegen dan Amerika. Stevenson stelde ten slotte een volledige doorvoering van de anti communistische strijd in uitzicht, wanneer hij gekozen zou worden. Hij zou deze echter voeren met eer biediging van het In Amerika be staande rechterssysteem en de ..Bill of Rights". Waarlijk vrij noemde hij pas die samenleving, waar men veilig onpopulair kan zijn, zoals destijds de mannen waren, aan wie de Unie haar bestaan dankt. Op zijn verkiezingsreis door Ame rika ten gunste van Stevenson heeft 'resident Truman Dinsdag te Co- orado Springs erkend, een zeer ernstige fout te hebben gemaakt, toen hij meende, dat generaal Eisen hower de bekwaamheid voor het presidentschap der V.S. zou bezit- ten. „Het is een trieste ervaring voor mij" zeide Truman „Eisen- I hower is ontrouw geworden aan elk principe op het terrein van onze j buitenlandse politiek en onze na tionale defensie, terwijl ik dacht, dat hij er in geloofde. Een presi- 1 dent die de verschrikkelijke ver- I antwoordelijkheid draagt van de beslissing of een atoombom ge- I bruikt zal worden, moet een man I zijn die het. hoofd kan bieden aan politieke druk De generaal, wiens woorden ik lees, wiens redevoerin gen ik hoor, is niet de generaal, die i ik eens heb gekend. Er is iets met hem gebeurd". I ■n4tj e doet wonderen VOOR DE AMSTERDAMSE fa milie Reuicli was het Dinsdag een onvergetelijk ogenblik, toen Koningin Juliana haar woning binnen stapte om een van de nieuwe huizen in het Tuindorp Slotermeer" te bezichtigen Hare Majesteit dronk 'n kopje thee bij de Rcusch-cn en luisterde aan dachtig naar de enthousiaste ver halen. die de jonge mevrouw Reusch haar man is portier in het kantoor van de Amsterdamse Tram haar deed over alle ge makken v<6i de ultra moderne woning. Vóór dit bezoek had de Koningin het tuindorp officieel geopend door een levende muur" van kleurig geklede meisjes en jongens te ontsluiten. „Sloter meer" zal 10.000 woningen bevat ten. waarvan er nu 52 gereed zyn en 7000 in aanbouw Het is één van de vier tuinsteden, die ten Westen van de hoofdstad zullen verrijzen en waar in totaal 35.000 woningen zullen komen. (Advertentie LM.) De vier geneesmiddelen van Chelarine „4" worden door dok toren in de hele wereld aan hun patiënten voorgeschreven. Ze zijn volkomen betrouwbaar en heb ben millioenen mensen baat ge bracht bij pijnen en griep. uiav.ni uij pijnen cn yiicp. De grote hoeveelheden doorge draaid fruit,die tot voor enige tijd op de gemeentelijke vuilnis belt van Celdermalsen werden gestort, veroorzaakten een dusda nige stank, dat men er toe is overgegaan de duizenden waar deloos geworden appels en pe ren weg te werpen in een buiten Celdermalsen gelegen Wiel Het rottende fruit doodt echter in dit water alle vis. Bij tiental- j len drijven snoeken van wel vijf of zes pond temidden van de ap- I peis. en ook de paling komt om. j De dode vissen verspreiden op hun beurt een ondraaglijke stank. Protestdemonstraties tegen Lages in Amsterdam AMSTERDAM. De burge- meester heeft toestemming gege ven voor het houden van een pro testdemonstratie tegen de gratie verlening aan Lages, op Zondag a.s. De demonstratie trekt van de Nieuwmarkt naar de Gerrit van de Veenstraat, de voormalige Euterpestraat. Bij twee verzets- monumenten zullen kransen wor den gelegd. Amerika keurt plan van Mexico over Korea goed NEW YORK Amerika heeft het Mexicaanse plan goedgekeurd, vol gens welke leden der Verenigde Na ties Noord-Koreaanse cn Chinese krijgsgevangenen, die niet gerepa trieerd wensen te worden, zullen op nemen, hangende de regeling van de krijgsgevangenen kwestie in Korea Amerika, zo zeide de Amerikaanse vertegenwoordiger Austin tot de Mexicaanse afgevaardigde Padilla, stelt zich op het standpunt van de vrijwillige repatriëring Amerika bestudeert wijzigingsvoorstel van VN-handvest WASHINGTON. Het Amcrl- j kaanse ministerie van Buitenland se Zaken bestudeert een voorstel j om het handvest der V.N. te wyzl- gen teneinde de impasse met dc Sowjet-Unlc over de toelating van i nieuwe leden te doorbreken. Vol- I gens het voorstel zouden alle on- afhankelijke staten, die niet In oor- I log zUn met de V.N., voor het lid maatschap der V.N. in aanraking komen. Zuid-A friha De maatregelen, welke de rege- ring-Malan momenteel doorvoert, keur ik persoonlijk af als zeer onver standig; maar aan de andere kant moeten we bedenken dat de ge beurtenissen in Zuid-Afrika, voor zover ze hier bekend worden, slechts één aspect van de zaak vormen. De huidige politiek is te radicaal; maar de „apartheid" heeft wel degelijk ook positieve kanten. Het apart- hcidsprogram van dr Malan in de zijnen vormt de eerste grote poging tot het aanpakken van het pro bleem van kleurlingen, nadat Smuts de dingen eenvoudig op hun beloop had gelaten. Uw artikel „Apartheid" bevat een zinsnede, waarin merk waardigerwijze juist de essentie van de apartheidsidee wordt weergege ven. Ik zou haar zo wtïTen parafra seren: „Deze apartheid is gericht op een geleidelijke emancipatie van negers en kleurlingen, zij wenst de mogelijkheden te scheppen voor een vreedzaam naast elkaar leven van de rassen, tot de tijd van gelijk berechtiging is aangebroken." J. FABER, Biol. cand. (Wij zijn niet blind voor d« moeilijkheden van blank Zuid-Af rika; en wij weten zeer wel, dat de regering-Malan ook de opvoeding van naturellen en kleurlingen be oogt. Het gaat er echter niet alleen om. wat de blanken beogen, het gaat er ook om, hoe de anderen er op reageren. En dat is averechts! Wij kunnen het niet anders zien, dan dat de toekomst strijd is. De gekleurde rassen zien de apartheid als een discriminatie. Nu pleegt str\)d veelal de emancipatie te ver snellen, maar op deze wijze tot stand gekomen ontvoogding lijkt ons er geen, waarover de blanke bevol king later reden zal hebben, zich te verheugen. Red,) Westerling Met genoegen las ik hetgeen uw resccnsent schreef over het „vod", dat de heer Westerling zijn me moires noemt. Maar is dit boek maar één van de vele boeken, die men leest, aanbeveelt of afkeurt, of heeft een krant hier verdergaande verplichtingen0 Ik ben op dit boek attent gemaakt in Duitsland. Een vriend, die bijna zes jaar in Ora- niënburg en Buchenwald gezeten heeft, zei: ..Als onze beulen hun memoires hadden kunnen schrijven, hadden die er ongeveer zo uitge zien als die van meneer Wester ling." Ik heb dit beschamende do cument (in) humain in heel wat boekwinkels gezien. Als ieder boek handelaar en elke ouder, wist wat hij of zij doet. ...dan zouden er natuurlijk nóg Westerlings bestaan, maar niet als „helden". H H.-B. Positie KLM-vliegtuigen AMSTERDAM Thuisreis PH—TDN (Vlaardingen» gistermiddag ln Amster dam aangekomen. PH—TDI (Enschede) gistermiddag in Amsterdam aangeko men. PH—TDD (Delft i vannacht In Cairo aangekomen; PH—TDB (Walche ren i vannacht in Bangkok geland. PH TES ISoerabaya) vannacht ln Bang kok aangekomen Uitreis: PH—TDK (Amsterdam» van nacht uit Bangkok vertrokken: PH— TFG (Friesland i vanmorgen uit Ran goon vertrokken; PH—TDO (Maas tricht» vanmorgen in Bclroeth aange komen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5