VOORAL VOO. R VROUW [figrid Bergman ervoer de kracht van Amerika's fatsoenswetten Finalisten vierde klasse binden strijd aan Amsvorde staat voor een belangrijke wedstrijd Belangrijk programma in Zaterdagcompetitie Kampioenschappen A.C.C. Breien geeft rust na druk werk in huis en kantoor Goed stoken is een „kunst" r Verwijt Hier is dan eindelijk „het eigen hoekje voorde man Ketterjacht in VS ook tegen VN? Herhaling Britse atoomwapenproef oVrijdag 10 October 1952 5 (Van onze correspondent in New York) ER bestaat in de VS. een merk waardige anonyme censuur. Hij wordt uitgeoefend door de massa voor wie de ongeschreven wetten van het fatsoen, de deugdzaamheid en braafheid onaantastbaar zijn Wee degene die zich daarboven verheven acht en naar zijn eigen wetten denkt te kunnen leven. Hij zal in de grote stad kunnen „on derduiken", maar geïsoleerd blij ven in de kleine gemeenschappen en ook in de stad slechts aanslui ting vinden bij de betrekkelijk be perkte kring van gelijkgezinden. Wie aan de weg timmert, kan zich in dit land niet straffeloos veroor loven die opinie te trotseren. Een typisch voorbeeld daarvan is de geschiedenis van Ingrid Beig- man. Eens was zij de aangebedene van het Amerikaanse publiek Al les omtrent haar scheen iedereen tc interesseren. Niet alleen welke nieuwe rol zij" zou vervullen, maar evenzeer waar zij haar vacanties doorbracht, wat zij las. hoe zij zich kleedde, haar vrije uren door bracht. haar kind opvoedde, wat haar hobbies waren, hoe zij haar rollen instudeerde en wat niet al. Die belangstelling werd niet uit sluitend gewekt door haar groot talent Natuurlijk dankte zij haar roem aan haar kunst. Maar haar grote populariteit had nog een an dere oorzaak. Die kwam voort uit het feit dat zij, de grote filmster. in'1 tegenstelling met zovelen van haar collega's, met man en kind een rustig en ingetogen leven leidde Uit niets blijkt dat Ingrid Berg man zich zelf een aureool van bur gerlijke braafheid heeft omgehan gen of, door een schijn op te hou den. dong naar de gunsten van het publiek Waarschijnlijk heeft de publiciteit doelbewust die facetten er uit belicht, welke naar het oor deel der Hollywood-magnaten het meest zouden kunnen bijdragen tot de legende die zij om haar heen wensten te vormen. TV/T AAR het publiek neemt de publiciteit voor zoete koek Ingrid Bergman werd aldus opge werkt tot hèt ideaal van de film ster vlekkeloos in haar werk en haar leven. Totdat het beeld, dat men van haar had gemaakt, van zijn voetstuk viel. Men zocht de critiek toen niet bij zich zelf. Heel de verontwaardiging richtte zich op Ingrid zelf. die het had ge waagd in haar creatie van Jeanne d'Arc een heiligen-gestalte aan te nemen en plotseling bleek in zonde te hebben geleefd; op de gelukkig getrouwde vrouw en toegewijde moeder die het huwelijk schond door een verhouding aan te gaan cn een kind te moeten krijgen van een vreemde man Het zou nog niet zó erg zijn ge weest. indien zij, als zovele ande ren. haar zondige liefde had ver heimelijkt. indien zij was geschei den en met haar nieuwe liefde hertrouwd alvorens met hem te leven. Maar zij was ingegaan tegen alle begrippen van fatsoen en eer baarheid, zij had gespot met de on geschreven wetten, die de basis voimen der gemeenschap welke haar had opgenomen en vereerd. Aan een van haar vrienden, een Amerikaans schrijver, heeft Ingrid Bergman onlangs verteld dat zij in het voorjaar 1950 te Rome be zoek kreeg van een prominente Amerikaan, die een beroep op haar deed naar Amerika terug te keren en berouw te tonen. Zij moest de Amerikaanse vrouw een voorbeeld stellen; haar gedrag zou anders niet ongestraft kunnen blijven. „Maar ik houd van Rossellini en hij houdt van mij", waagde zij op te merken. „Och, liefde is niet belangrijk, ^3alleen plicht. En het is je plicht naar je man terug te gaan." „En de kleine Robertino dan?" „Breng hem in een weeshuis." 3zei de bezoeker en hij wees er 1 haar op. dat zo iets niet ongewoon jis in Amerika: dat het wei meer voorkomt, dat wanneer een bui tenechtelijk kind geboren moet worden de vrouw „met vacan- tie" op het land gaat wonen en het kind in een weeshuis plaatst. Geen haan kraait daarnaar. INGRID koos haar nieuwe geluk en Amerika heeft haar gestraft. Haar veertienjarige dochter uit haar huwelijk met dr Lindstiom werd aan de vader toegewezen en de rechter ontzegde het kind het recht van bezoek aan de moeder. En er is geen bioscoop meer waar een Bergman-film kan worden ver toond. Zelfs de machtige film-in dustrie heeft zich te richten naar wat het machtiger publiek wil. Men kan zich verbazen over de huichelarij die het onschuldige buitenechtelijke kind rustig cpof- fert aan de moraal en die losheid van zeden door de opvatting „wat men niet weet. deert niet" en de tolerantie van onbeperkt licht vaardig scheiden en hertrouwen in de hand werkt. Maar ze is vast verbonden aan de Amerikaanse op vatting van goed en kwaad, aan de Amerikaanse maatschappij, waar de strafmaten sterk zijn beïnvloed door de rechten en de moraal van de vrouw. Mijn vader droeg vroeger zwarte gebreide dassen; ik zou hem op zijn verjaardag met eén zelf-gebréid exemplaar verrassen. Het resultaat was stijf als een plank en ik zal nooit vaders ongelukkig gezicht vergeten. Sindsdien heeft de breitechniek ook de mijne! een enorme vlucht genomen. De patronen, spe ciaal de vertaalde Franse, garan deren het succes van Uw pullover of vest, jurk of rok. Voorbij is weer de tijd. dat de warmte gratis uw huis binnen stroomde. De zon heeft ons weer in de steek gelaten en we zijn overgeleverd aan de kolenboer. Wij willen u een aantal goede wenken !~|even voor het zo voordelig moge- ijk stoken: Het aanmaken. Goede aan- maakmaterialen zijn papier, hout, turf of vuurmakers. Het beste kan men echter houtskool met spiritus gebruiken, dat men op het goed schoongemaakte rooster schuift. Zodra het ontstekingsvuur op zijn heetst is voegt men met kleine beetjes de zware brandstof toe. Het stoken. Ernstig moet worden gewaarschuwd tegen het bijvullen met kleine hoeveelheden brandsto'. omdat men hierdoor on- zumig stookt. Een vuur brandt rustiger en zuiniger naarmate het regelmatiger brandt, dus naarmate men er minder in pookt, 's Morgens goed poken en het rooster schoon maken. het vuur even laten door branden. geheel vullen en de lucht toevoer iets ruimer dan voor de nacht afstellen. Bij een kleine vuurpot vult men "smiddags nog eens, doch laat het' vuur onaangeroerd. Ook 's avonds bij het vullen, bovendien tempert men de circulatie dan weer. Het verdient aanbeveling de circulatie zoveel mogelijk te regelen met de schuifjes van de luchttoevoer, die onder aan de kachel zitten. Mocht het vuur onverhoopt te fel zijn doorgebrand, dan moet de temper- schuif met tussenpozen versteld worden, dus eerst van „hard" op „midden" en enige tijd later van „midden" op „zacht". Door te vlug temperen bevordert men de vor ming van slakken op het rooster. Fruit-cocktail met zoete saus Dit recept kreeg ik van Sophie Stein, onze be kende actrice. Een betere ga rantie bestaat er (waarschijnlijk) niet. U mengt de in houd van een blikje gesuiker de condensmelk met het sap en de geraspte schil van twee ci troenen. Dit mengsel giet u uit over een schaaltje met fruitcocktail of met kersen uit blik. Wedden, dat al uw vrouwelijke gasten zeggen: „Mmmm Wat zit daar in? Hoe heb je dat gemaakt'" "V lloe vindt U 7 zó Zó zouden sommige vrouwen zich onze vrouwen-rubriek wensen: uitsluitend handelende over aangelegenheden, die men typisch vrouwelijk" pleegt te noemen: een kook- en bak- praatje, een brei-patroon, een liefdesverhaaltje. Helaas ont brak ons de ruimte voor een opvoedkundig artikel; die scha de hopen we binnenkort in te halen En na r\jp beraad be sloten we, dat een rubriek „nuttige wenken" wat tc ver ging in de doorvoering van dit schema; we zoudeh ze u trou wens niet kunnen geven Maar in ernst: wat zoudt u ervan zeggen, als we het voort aan altijd zo deden? Waarom breien we eigenlijk? Het kan rustgevend zijn en vooral voor Werkende vrouwen ontspanning be tekenen. Het is vooral een heerlij ke bezigheid bij het luisteren naar de radio, in de trein, bij vervelende visites en in verregende vacanties. Maar ook bij de breikunst blijkt het nodig de matigheid te betrach ten! Het is merkwaardig te zien hoe de karaktertrekken der vrouwen tot uiting komen bij het breien. De bedachtzamen breien hun dagelijkse twintig of dertig toeren, de onstui- migen zitten tot diep in de nacht met vuurrode oren in een kramp achtige houding te prikken, de non- chalantcn zien niet op een gevallen steekje en de zeer preciezcn halen liever een heel pand uit. dan dat ze een foutje onder in het boord laten zitten. Nu vraagt men zich wellicht af. heeft dat breien wel zin. nu de machinaal gebreide kleding zoveel goedkoper is geworden? Wel. een zelf gebreid kledingstuk kost alleen de prijs van de wol, zodat het al tijd goedkoper wordt dan een klaar gekocht artikel. Maar de charme van het breien ligt Vooral in de vreugde van zelf iets te maken, dat schijnbaar onge merkt en zonder veel moeite ont staat, waarvan je zelf of een ander veel plezier kunt beleven. ZOONTJE en Bram hebben To rn as gezien, 't Was op een Zondag, ver van huis, in een straat, die we niet kennen. „Hij stond op de stoep, met net zon riem en z'n kop een beetje scheef en h\j kéék. Maar er was een me neer bij en die zei„Die hond is van mij."" Toen zijn ze in rep en roer naar huis gerend en toen ze direct daarop weer terugvlogen, ge wapend met zakelijke detective- achtige vragen, was de meneer weg en Tomas ook. Dit is gauw verteld, maar tussen de regels staat onze opwinding; zoontjes onrust steekt de heleboel aan. Zo uit school schiet hij op z'n fiets naar die straat en daar blijft hij speuren, tot bu ons het eten op tafel staat. Als dikke zusje d'r pap op heeft, komt hij moe, maar niet onvoldaan thuis. „Toch zullen we hem vinden", roept hij, „want hij stond toen maar op de stoep. Bram zag het ook en hjj kéék... Twee avonden laat ik het maar. de derde dag zeg ik dat hij op tijd móet zijn, het ts Woensdagmorgen en zoontje belooft: „Heus mam, nou kom ik meteen." Maar om half twee staan z'n bo terhammen er nog. Om drie uur komt dikke zusje aan met een kind, dat heeft ze op straat gevonden Een klein rond wijfje, met bolle wangen en pientere zwarte oogjes, ze loopt zonder jasje met d'er blo te dikke armpjes in dewind en ze zegt, als ik vraag hoe ze heet, met 'n langzame bromstem: „Weet ik niet...." „Meerie", knikt dikke zusje vlij tig en dan ter verduidelijking: „Ze heb twee jurken aan". Het kind tilt onbewogen d'er blauwe rokje op en jawel, daar zit nog een jurk onder. Eensgezind gaan ze naar de speelgoedhoek. Beer Bi be, die nu nog maar één oog en één arm heeft, krijgt een lap om en wordt minuten lang rondgereden in de poppenkar. Zo spelen ze tot ik ga koken, heel ernstig en stil, want dit is een kind van weinig woorden en dikke zus je, onder de indruk van het nieu we, past zich aan. Net als ik, in een damp van aardappelen en bloemkool op een stoel sta om met de bezemsteel het raam open te porren, komt zoontje thuis. „Dat kan zó niet", zegt hij. „Dat klemt". Kregel van het gepruts met de bezem, spring ik op de grond en voel me ineens ontzettend kwaad worden. „Zo", roep ik als alle boze moe ders, „waar kom jij vandaan Schaam je je nietEn omdat zoontje bij zulke gelegenheden zwijgend wacht tot het weer be daart. raas ik door „Kijk, je boterhammen", roep ik, „van vanmiddag cn dat laat me maar wachten Opeens echter zegt iemand heel ernstig en somber: „Dag...." Het komt uit de gang. ik keer me om en daar staan dikke zusje en het „nieuwe kind", naast elkaar bij de poppenkar naar me te kijken, stil en beschrtldiqend. „Wie zei daar „dag"?" roep ik, en dikke zusje op ren toon. die ik niet van haar ken: „Tegen m'n broertje". BIBEB Impressies van een simpele ziel Omdat al maanden lang tiental len schreiende mannen zich voor onze redactiebureaux verdringen, roepende„Wanneer komt nu ein delijk het hoekje voor ons, voor ons alleen," hebben wij gemeend aan deze redelijke eis aandacht te moeten schenken Hier volgt dan de mannenrubriek; wij hebben ge poogd de belangstellingssfeer van de man zo volledig mogelijk te be- I naderen. HOEDJE. De herfstblaren dwar relen, heren. De winter nadert, de avonden worden langer, ae panta- j lons daarentegen blijven dit jaai even lang. In dit sombere jaarge tijde trilt uw hart natuurlijk van verlangen naar iets nieuws. Nieu we accessoires, nieuwe dessous, kortom iets fleurigs, om mee naa; de beurs te gaan. Wat denkt u van bijgaand najaarshoedje? Gedurfd nietwaar. Het is de zgn. gleufhoed. Zeer exclusief en origineel. U kunt deze hoed recht midden op het hoofd dragen, u kunt hem ook wat schuin achter op het hoofd aragen, riaar in elk geval, u zult er schat tig mee uitzien. En u hoeft niet oang te zijn ooit iemand tegen te komen met net zo'n hoed. CORRESPONDENTIE. Hebt u moeilijkheden? Stort dan rustig uw hart uit bij onze charmante redac trice Agnes. Zij kent de mannen- psyche door en door. Zij begrijpt de nood der mannen. Per gefran keerde brief met insluiting van tien cent porto. Snorrekop te H. klaagt erover, dat hij' s avonds laat zo moeilijk naar huis kan komen. De lantaarn palen komen op hem toe en zeg gen jij en jou tegen hem. De we reld zwaait heen en weer en de straat loopt onder zijn voeten weg. Dat is inderdaad heel vreemd. Snorrekop. Hebt u er al eens mei een dokter over gepraat? Komt eens bij mij aan! Landbouwertje te K. vraagt ol het strikt noodzakelijk is, dat zijn meisje rechts van hem staat ook bij het bieten rooien. „Het is zo lastig vol te houden," zegt hij. Kom kom, landbouwertje, noodzakelijk is het natuurlijk niet, maar waai- om zoudt u de goede vormen mei in acht nemen, ook bij het bieten rooien. Bieten rooien kan elegant gedaan worden. En ik zou. als ik u was, loch goed toezien dat uw meisje aan uw rechterkant staat Komt u eens bij mij aan? Heman te B. Ik,kan mij erg goed voorstellen, Heman, dat u wel eens wanhopig wordt wanneer uw vrouw alaoor uw overnemden weggeeft aan de kruidenier. Maar om nu ineens het besluit te ne rnen kluizenaar te worden, het lijkt me wel wat kras, Heman Zoudt u er nog niet eens een nachtje over slapen? En komt eens aan. Agnes. SNUFJES UIT IJZERLAND In verschillende ijzerwinkels zagen wij nijptangen. Er zijn grote, er zijn ook kleintjes. Wij raden aan, gaat u eens kijken. Schroe ven en schroefogen zagen wij ook, in grote sortering. Een lust voor het oog. Hoewel de plaatsruimte beperkt is, willen wij onze lezers toch niet de vervolgroman onthouden, spe ciaal voor deze mannenrubriek ge schreven: „De Zielestrijd van Edu- ard Honig." Korte inhoud van hel voorafgaande: Eduard Honig heeft zijn vrouw in het kolenhok geslo ten. Korte inhoud van het volgen de: Eduard Honig laat zijn vrouw er weer uit. Amersfoort naar Sport Vereent De Amersfoortse handballers gaan s. Zondag bij Sport Vereent in Utrecht op bezoek Beide ploegen staan m het onderste gedeelte van de ranglijst, zodat er een spannende strijd zal losbranden om de brood nodige punten te veroveren en zo doende hun posities enigszins te ver beteren. Indien de Amersfoorters weer zo'n fris partijtje laten zien als Zondag j L dan zal hun de overwin ning in de komende wedstrijd zeker niet ontgaan. De dames krijgen het tegen Niloc n Amsterdam moeilijk Wel staan de Amersfoortse dames beter gerang schikt. doch wanneer men ziet dat Niloc Zondag j.'L nog een gelijk spel van het zeer sterke HHC wist af te dwingen, dan doen de dames er goed aan Niloc niet te onderschatten. Een voorspelling te doen in deze is dan ook niet eenvoudig en wij menen dat Niloc misschien een kleine zege zal behalen. Dames; Amersfoort 2Achilles 2. Heren: Amersfoort 2—Sp. Vereent 2. Handbalstanden District West A le klasse dames Concordia 4 3 0 1 6 15—9 HHC 3 2 1 0 5 9—4 Amersfoort 3 2 0 1 4 6—5 Niloc 4 1 2 1 4 9—7 ADA 2 1 0 1 2 5—4 JHC 2 1 0 1 2 5—5 BHC 4 0 1 3 1 2—10 Blauw-Wit 2 0 0 2 0 0—6 2e klasse heren Blauw Wit II 3 3 0 0 6 24—16 ssvu 4 3 0 1 6 33—19 BHC 4 3 0 1 6 32—29 The Catchers 4 2 0 2 4 34—29 Aalsmeer 11 3 1 0 2 2 26—26 Amersfoort 4 1 0 3 2 28—37 Sport Vereent 3 0 1 2 1 17—31 Tonido 3 0 1 2 1 16-23 Afdeling Utrecht 2e klasse dames Sul ft 4 4 0 0 8 53—0 's-Gravcland 4 4 0 0 8 12—3 Amersfoort II 3 2 1 0 7 9—1 Achilles II 4 3 1 0 7 10—6 HHC III 4 0 2 2 2 4—11 Athleta II 3 0 0 3 0 3—20 BHC III 4 0 0 4 0 3—24 Attila II 4 0 0 4 0 0—29 2e klasse heren AAV 'A 4 0 0 8 43—9 NSC 4 3 0 1 6 21—16 SSVU II 4 3 0 1 6 15—10 Swift 3 2 0 1 4 20—17 BHC II 4 2 0 2 4 17—17 Sport Ver. II 4 1 0 3 2 14—27 Attila III 4 1 0 3 2 14—32 Amersfoort 11 3 0 0 3 0 7—19 Donderdagavond hebben de acht finalisten van de vierde klasse libre in café „Sportlust" aan de Soesterweg de strijd aangebonden voor de kam pioenstitel van het district „Eemland" der K.NBJ3. De heer A. Spijker hield, alvorens de eerste partij begon, een korte toespraak tot de deelne mers en het veeltallige publiek. Verrassende partijen in eerste ronde Spreker wees er op dat de bil- jartsport bij uitstek is geschikt voor het leggen van vriendschapsbanden, hetgeen altijd het doel van de sport moet zijn. Hij bracht de wens naar voren dat het bij deze finale ook een strijd zal worden, die in vriend schap wordt gevoerd. De heer Jos van Lent, wedstrijd leider van de nog jonge biljartver eniging „Sportlust die met de or ganisatie is belast, wenste de spe lers veel succes. In de eerste partij behaalde de heer Spijker een overwinning op Wijngaerde. Hierna kwamen Klee cn Wiersma respectievelijk van Vriendenschaar en Limburgia aan de tafel. Ook deze partij was niet van best gehalte en Klee had 49 beurten nodig om Wiersma te ver slaan. Lomans (Vergulde Wagen), een jeugdige speler die in opkomst is, speelde een uitstekende partij tegen Kooy uit Baarn. In slechts 21 beur ten waaronder een serie van 23 ca ramboles. won hij zijn partij. Craanen (Leusderkwartier) won zijn eerste partij tegen zijn club genoot Van dc Burg in 38 beurten. Lomans speelde voor de tweede ronde tegen Wiersma en wat nie mand had gedacht, gebeurde. Lo mans verloor namelijijk in 36 beur ten. AAV kan winnen AAV dat in deze competitie reeds vier glorieuze overwinningen wist te behalen staat nu fier aan de kop van de ranglijst. Zij zullen dan ook a.s. Zondag aan de Rubensstraat geen moeite hebben om BHC 2 uit Btissum eveneens aan hun zegekar te binden en wij kunnen ons alleen maar afvra gen hoe hoog de score dit keer zal worden. In de eerste klasse A staat Zondag de „big-match" AmsvordePVC op het programma, die voor het verdere verloop In deze competitie van zeer veel belang Is. De Amersfoorters zijn kennelijk goed op toeren en zullen zeker ln deze wedstrijd, die voor hen zelfs de weg terug naar de KNVB kan betekenen, alles op alles zetten. Doen zU dit. dan geloven wü in winst voor hen. Ook de wedstrijd BDC contra RKBVV, belde in de run ning, is van groot belang. Wij geloven in een Soester overwinning, zij het dan ook met veel moeite. Blijft KV VA in de r? Minerva moet op eigen terrein van LVV kunnen winnen. De wed strijd ActifSoesterberg kon wel eens een puntenverdeling worden. Het zou een verrassing oetckenct: als Victoria bij Saestum winst zou behalen. Kampong zal de kopgroep wel blijven volgen door een over winning op FAK. Winst voor Woudenberg Voorwaarts kan in de tweede klasse A zijn uitstekende positie handhaven door op eigen terrein Bunnik te verslaan. Wij achten Scherpenzeel in staat in de running te blijven al zal de uitwedstrijd naar Renswoude een moeilijke op gave worden. Ook Wijk bij Duur stede zal, in eigen omgeving, tegen Eist geen fout maken Wij zijn be nieuwd of het Woudenberg zal ge lukken HDS met lege handen huis waarts te zenden. Kieviten krijgt de uitwedstrijd naar Oranje Wit. We hebben vertrouwen genoeg in de Voorthuizers om een goed resultaat te voorspellen Austerlitz zal bij DVS danig op zijn tellen moeten passen. Mijdrecht krijgt in de tweede klasse B bezoek van Hertha en zal wel kans zien zijn leidende positie te handhaven. Olympia en 's Grave- land zullen moeten uitmaken wie de koploper de meeste concurrentie zal blijven aandoen. Wij houden het voorlopig op een gelijk spel. KVVA, dat Zondag j 1 een monsterover winning behaalde, moet naar ADH. Wij durven een Amersfoortse over winning te voorspellen, omdat wij er op rekenen dat de KVVA'ers weer hun best zullen doen NSC kan zijn positie verbeteren, want het moet voor de Nijkerkers mogelijk -Ijn om van het bezoekende Sper wer te winnen. Meervogels kan bij DOSV op sterke tegenstand reke nen, want de thuisclub staat er niet best. voor. Ditzelfde geldt voor Gooische Boys dat Hilversumse Bovs op bezoek krijgt. In beide ge vallen voorspellen wij de thuisclub de meeste kansen. VVZALimvio In de derde klasse A is ook volop spanning Van zeer veel belang is de wedstrijd VVZA contra Limvio Beide ploegen zijn nog ongeslagen en wij geloven wel da» VVZA dit zal blijven De derde koploper. Veensche Boys zal het bij Soester Boys moeilijk krijgen. In dit geval geloven wij in een puntenverdeling. Hooglanderveen, dat de laatste plaats inneemt, krijgt „buur" Hoog land op bezoek Dit zal ongetwij feld een spannende strijd worden waarbij wij Hooglanderveen een kansje geven de hatelijke nul kwijt te raken. Achterveld reist naar SVMM. Het ziet er geenszins naar uit dat deze reis veel voor de Ach- tervelders zal opleveren. Ook Ha- mersveld trekt er op uit en wel naar RKVUV. Wij verwachten een overwinning voor de thuisclub. Vertrouwen in ..Fidelitas" Fidelitas ontvangt a.s. Zondag het Utrechtse UD 3 op eigen terrein. Daar Fidelitas pas voor de tweede maal in de competitie van het NHV uitkomt is het moeilijk een objec tieve prognose te doen Het resultaat van Zondag j.l. tegen Swift 2. welke wedstrijd eindigde met een 10—6 winst, bewijst echter wel dat zij hun mannetje staan. Wij zien dan ook de wedstrijd van a.s. Zondag met ver trouwen tegemoet. Achilles 3Fidelitas 2. De uitslagen zijn: Wijngaerde. Soest 71 48 11 1.65 Spijker, Soest 75 43 7 1.76 Wiersma, Amf. 69 49 9 1.40 Klee, Amf 75 49 8 1 53 Kooy. Baarn 28 21 8 1.33 Lomans, Amf. 75 21 23 3.57 v. d. Burg. Amf. 51 38 7 1 34 Craanen, Amf. 75 38 10 1.97 Lomans 70 36 8 1.94 Wiersma 75 36 8 2.08 SALT LAKE CITY. De Ame rikaanse Senaatscommissie voor de binnenlandse veiligheid zal Maandag in New York een onder zoek instellen naar mogelijke op standige invloeden onder perso nen, die verbonden zijn met de Verenigde Naties, heeft de demo cratische senator Mccarran op een bijeenkomst van de „American Coalition of Patriotic Societies" verklaard. Hij sprak van 'n „wer kelijk onrustbarende toestand." Er zou een onderzoek worden in gesteld naar infiltratie in Ame rika van personen, die hun di plomatieke status als dekmantel gebruiken. Gevangenenoproer in Versailles VERSAILLES. Ongeveer 100 gevangenen zijn Donderdagavond uitgebroken uit hun barakken in de Chataigneraire-gevangenis bij Versailles. Zij dromden op dc bin nenplaats samen, om uiting te ge ven aan hun ongenoegen over het eten. Weldra verschenen politie- versterkingen. Geen der gevange nen ontvluchtte. Nadat de gevan genisdirecteur beloofd had beter eten te zullen verstrekken, keer den de demonstranten onmiddel lijk naar hun barakken terug. LONDEN. De ..Daily Herald" meldt, dat mogelijk in December a.s. een tweede proef met een Brits atoomwapen zal worden genomen. Dit zou onder water tot ontploffing worden gebracht. De „Daily Ex press" meent, dat een tweede Britse atoombom mogelijk in November a.s. in Australië tot ontploffing zal worden gebracht. Deze proefneming zou mogelijk ten doel hebben aan tê tonen, dat een door kernsplitsing te weeg gebrachte ontploffing onder controle kan worden gehouden. Toespraak van Stalin verwacht MOSKOU. Te Mofkou ver- wacht men, dat maarschalk Stalin tegen het einde van het partij congres een toespraak zal houden. Een toespraak van Stalin staat echter niet op de agenda. Volgens officieuze gissingen zal het con gres Maandag of Zondag eindi gen. Het congres heeft Donderdag avond de bespreking van de op gestelde richtlijnen voor de eco nomische ontwikkeling als voor zien in het vijfjarenplan (1951 1956) besloten. Het congres heeft de richtlijnen goedgekeurd en een commissie benoemd ter bestude ring van de ingediende amende menten. In de derde klasse West I leidt Zuidvogels en zal dit ook wel blijven doen. want wij geloven niet, dat het bezoekende Kennemerland hieraan iets zal kunnen veranderen Huizen. Spakenburg en IJsselmeervogels. de directe concurrenten van de koploper, zullen echter vermoedelijk ook geen fout maken. Wij verwachten tenminste dat Huizen bij de Geuzen. IJsselmeervogels in IJmuiden en Spakenburg op eigen terrein tegen S.N.L. de volle winst binnen zullen halen. De wedstrijd S S.V.U. contra K M V.Z. kon wel eens in een gelijk spel eindigen. CJVV kan koploper blijven Bloemenkwartier wel tot een goed einde brengen. Soarta krijgt Eem- nes on bezoek Wij houden het op een Nijkerkse overwinning, doch er zal hard voor moeten worden ge werkt, Cobu Boys ontmoet GVVV Cobu Boys krijgt zijn concurrent G.V.V V op bezoek. De Amersfoor ters nemen een oracht kopnositie in dc tweede klasse B in en zul len daarom Zaterdag alles op alles zetten om deze te behouden Het kan een overwinning worden, maar dan zal van het begin tot het eindo hard moeten worden gewerkt Post hoorn Hat ^«k in de running is. Eindstanden kampioenschappen 1952: Vitesse hok- 1. A- P. Wolffenbuttcl Or. 2648 pnt.; 2 G. Wolffenbuttel Or 2529 pnt 3. H. K Meijer Rd 2524 pnt. 4 S. Vlsschcr Or 2127; 5 H Verhoef Sr Lp. 2123 pnt. Vitesse duif. 1 H. A de Goede Lp. met 221677 en 800 pnt 2 A. P Wolf fenbuttcl Or met 1008227 en 713 pnt 3. G Wolffenbuttel Or met 1007389 en 695 pnt 4. H A de Goede Gr 1012345 en 680 pnt 5. M. van Kullen Or. 1131306 en 677 pnt.: Midfond hok. 1. M. Dekker Or 1222 pnt 2. J dc Vries Rd 1187 pnt.; 3 A P. Wollfenbuttel Or 1067 pnt.; 4 E. de Goede Lp. 1037 pnt.. 5 H K. Meijer Rd 885 pnt. Midfond duif; 1. M. Dekker Or met 280455 en 622 pnt.; 2 J de Vries Rd. met 1038191 en 604 pnt.; 3. A. Wiekart Or met 220017 en 587 pnt 4 H. Maar- sen Rd met 1005642 en 534 pnt 5. J Woudenberg Or. met 1008639 en 438 pnt. Fond hok 1 H. K. Meyer Rd. met 1164 pnt.; 2 A P Wolffenbuttel Or. 1156 pnt.; 3. J Burgsteden Of 1092 pnt Fond duif: 1. H Meijer Rd met 343353 en 570 pnt 2 J Burgsteden Or met 217015 en 516 pnt.; 3 H. K. Meijer Rd met 343401 en 465 pnt. Jonge duiven hok. 1 G. ter Horst Rd, In de eerste klassp B van de on derafdeling Utrecht kan C J V.V. zijn leidende positie handhaven Wij verwachten tenminste niet dat Chefana kans zal zien de Amers foorters de voet dwars te zetten. Ook Altius kan, op eigen terrein, van E D O winnen De wedstrijd tussen NOAC en TOV zal onge twijfeld spannend worden. Mogelijk dat het terreinvoordeel een grote rol speelt en de Amersfoortse club de overwinning bezorgt D.O.S.C. zal het, in eigen omgeving, tegen rnoet naar Triangel Bovs De P TT. mensen mogen zich niet vergissen, want een kat in het nauw enz. Met stevig aannakken kan winst worden heiinnid SOVA. dat in vier wed- strÜrien nog r^n ount kreeg, speelt thuis tegen S.D.C uit Putten Dit ?s een kans voor de sDoorvoethal- W.s om hun nul weg te werken. Barneveld zal on eigen terrein wel van Merino's kunnen winnen Voor de kleine derde klasse A staan weer twee wedstrijden oo het programma. Veluwse Boys. dat met Rood Wit aan de kon «aat zal oo eieen terrein tegen V.V OP. danie moeten uitkiiken De Voorthuizers hebben bun kans verdedigen en zullen dit stellig nok doen. Zou dit misschien een gelilk snel worden? Wit Rood moet naar Stroc. waarbij de Amersfoorters nog lang niet heb ben gewonnen Ook hier kon het wel eens een puntenverdeling wor den Valleivogels, dat in de derde klasse B speelt, kan eens kijken hoe de concurrenten het doen. want het is Zaterdag vrij De grote con current Rhenen moet naar Edcr- veen en zal wel winnen Scheroen- zeel is nog puntloos en zal ook bij O G. weinig kans maken. Muske tiers moet van Valkenheide kun nen winnen. 1430 pnt 2 A P. Wolffenbuttel Or 1393 pnt.. 3 G. Haarmans Or 1379 pnt 4 A. Wiekart Or. 1378 pnt 5. O Fcuer- stein Kr. 1363 pnt; 6 N H. Egink Lp. 1310 pnt.; 7. L Snijders Lp 1308 pnt Jonge duiven Duif: 1. J. Hartogsvold Or. 648104 cn 538 pnt.; 2. J. Burgsteden Or. 647002 en 482 pnt 3. G ter Horst Rd. 654551 450 pnt 1 A Wiekart Or i 576700 cn 443 pnt 5 L. Snijders Lp [652302 cn 438 pnt 6 P Meijer Lp. I 651336 en 434 pnt.. 7. M. van Keken Ör 649502 en 395 pnt. Navlucht hok. 1. H. K Meijer Rd. 702 pnt.; 2 H Maarsen Rd 577 pnt 3. J Overecm Rd 553 pnt Navlucht duif: 1. H. K Meijer Rd. 1037854 cn 379 pnt 2 G Haarmans Or 1008394 en 268 pnt 3. H. K. Meijer Rd. 11306-0 en 209 pnt Generaal kampioen over alle vluch ten: 1 H. K. Meijer Rd. 6278 pnt.; 2. A P Woiffenbuttel Or. 6264 pnt 3 J. Burgsteden Or. 5438 pnt.; 4 J Overeem Rd. 5067 pnt.; 5. C van Zwol Kr 4538 pnt 6. A. Wiekart Or. 4533 pnt.; 7. L. Snijders Lp. 4468 pnt 8 H Maarsen Rd 4318 pnt. 9 N. H Egink Lp 4263 pnt.: 10 G Haarmans Or 3892 pnt Verenigingskampioen 1 Ordonnans 18254 pnt.; 2. Reisduif 18155 pnt.; 3. Luchtpost 16236 pnt 4. Koerier 13125 pnt.. 5. Zwaluw 6945 pnt.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5