STADSVENSTER Aankomende stucadoors krijgen opleiding van vier jaar Roy Carr presenteert Black Rhapsody* Sabu, „Elephant Boy- bezoekt Amersfoort Adenauer blijft hopen op oplossing Saarkwestie Leerlingen gaan ervaring opdoen in onbewoonbaar verklaard huis Negerrevue brengt enige uren aangename ontspanning Circus Mikkenie gaat in onze stad twee jubilea vieren Maandag 13 October 1952 (Van een onzer verslaggevers) Reeds gedurende vele eeuwen hebben de stucadoors het interieur van woningen, maar vooral ook van monumentale gebouwen als kerken enz., verfraaid op een wijze, die hen stempelde tot mensen die hun werk met hart en ziel waren toegedaan. En dat laatste is in de loop der tijden niet veranderd. Het was de oudere stucadoors dan ook een doorn in het oog dat vele jonge mensen na de oorlog het stucadoorsvak uitsluitend kozen terwille van het bestaan. Zij vonden het onrustbarend dat deze jongelui t.z.t, hun werk moesten overnemen en waren, niet ten onrechte, bang, dat daardoor een periode zou komen, waarin het vak op een lager plan zou komen. De drie landelijke werknemers- en de twee werkgeversbonden kwa men tot overleg wat hun te doen stond. En daaiuit ontstond tenslot te een verplichting voor de jonge stucadoors, om een vierjarige cur sus te volgen. De overheid zag hier van het belang in en steunde het streven door deze cursus onder de Nijverheidswei te stellen, waardoor dus geen enkele jongeman, zonder deze cursus, het vak van stucadoor zal kunnen leren, Men ging zelfs nog een stap verder en nam het be sluit. dai een leerling een proeftijd van vier a zes maanden zou door maken. Blijkt in deze vier maanden, dat hij ongeschikt is om een goed stucadoor te worden, dan wordt hem de verdere kans daartoe een voudigweg ontnomen. Wel .bepaald dat de jonge stucadoors ook onder een collectief arbeidscontract moes ten vallen, zodat zij in hun vierja rige leerperiode toch ook nog ver dienen. Dit verdienen is echter vooral afhankelijk van hun produc tieve werk. Eenmaal per jaar wordt, door een examencommissie, die veelal wordt gevormd door patroons, werknemers en een door de overheid aangewe zen persoon, de leerlingen een ex amen afgenomen en hun werk, dat meestal wordt klaargemaakt in nieuwbouw, met punten gewaar deerd. Zaterdagmiddag hebben w(j, op uitnodiging van de examencommis sie van het district Amersfoort, be staande uit de heren Joh. van der Linden, voorzitter, H P ter Beest, secretaris en de heer E van der Schelling van de Landelijke com missie toegevoegd, kennis kunnen nemen van het werk van zgn. twee- de-, derde- en vierdejaarsleerlingen. Als object was gekozen de élage- bouw aan het einde van de Dol- lardstraat waarvoor zowel de direc tie van de bouwonderneming als de stucadoorsaannemer, enthousiast medewerking verleenden. De leer lingen hadden zowel muren als pla fonds klaargemaakt en het was voor ons. leken, toch wel te zien dat de afwerking in vele gevallen uitste kend was. Vooral de verstekken in de hoeken der kamers, een zeer moeilijk werk, waren kennelijk rnet grote zorgvuldigheid klaargemaakt, evenals de halfronde bogen in deze hoeken De leerlingen, die onder leiding van de plaatselijke leerlingencom- mtssie, gevormd door de hper B Goorhuis, H. P. ter Beest. C. K. Schuin en Joh. van der Linden, in deze woningen hun proefwerk heb ben gemaakt, zijn: A. Houtveon. 17 jaar (tweede leerjaar) H. H. Dieters en J Gerritsen, 19 jaar (vierde leerjaar), A. Vivie (derde jaar) E Kraaikamp (vierde jaar) en C. van Leeuwen (derde jaar). Wij vernamen ook nog, dat Cen trale Woningzorg het onbewoonbaar verklaarde pand Teut 1Ü aan de commissie ter beschikking heeft gesteld, teneinde de leerlingen hier in practisch werk te laten doen. De commissie streeft er nu nog naar dat de gemeente subsidie verleent om de kosten te kunnen bestrijden. Men hoopt niet alleen vakbe kwame stucadoors te kweken, doch ook de leerlingen de liefde voor het vak bij te brengen „Een stucadoor, zonder liefde voor zijn werk, kan WOUDENBERG nooit een goed stucadoor zijn," was de uitspraak van één der examina toren Men hoopt ook in de toe komst zo ver te komen dat de steengaas-plafonds in de gipswortel worden afgewerkt om hinderlijk scheuren te voorkomen. Ned.Zwitserlandavond Hedenavond wordt in de boven zaal van hotel Monopole een le zing gehouden onder auspiciën van de stichting NederlandZwitserland afdeling Amersfoort. De heer K Dorren zal een voordracht met licnt- beelden houden over het onderwerp „Het kleurenwonder Graubuenöen". SOEST „Ons Genoegen" bracht ,,'t Is een schande, generaal" De toneelvereniging „Ons Genoegen",, onderdeel van de buurt- en speeltuin vereniging „Ons Genoegen", heeft haar naam veranderd in „Toneel- cn Caba retgezelschap „Ons Genoegen", om hierdoor de ingezetenen van Soestdijk, meer aangename avonden te bezorgen, aldus de voorzitter van „Ons Genoe gen", de heer A. Neef, in zijn openings woord van de eerste toneeluitvoering op Zaterdagavond in zaal Eemland, die tot de nok "bezet was. Deze uitvoering werd bijgewoond door het bestuur van de Nederlandse Amateurs Toneel-Unie, van welke Unie „Ons Genoegen" lid is geweest. Over het voetlicht werd een dwa ze geschiedenis gebracht in drie be drijven. ,,'t Is een schande, generaal", van Maarten van Vught. De rollen wa ren in goede handen Het beste was de heer L. Wortel, in de rol van prof. Wa terman, generaal Waterman, vertolkt door de heer W. Daselaar, verdient ook vermelding Het was een aaneenschake ling van dwaze geschiedenissen (feite lijk te veel), zodat aan het spel zo nu cn dan wel eens iets haperde. De regie berustte bij de heer Jac Kamerbeek, die weer veel werk verzei heeft om z'n mensen zo'n zwaar stuk bij te brengen. De dames ontvingen na afloop bloe men, terwijl een langdurig applaus weerklonk. Na afloop werd gedanst bij muziek van het orkest van de W. A. Stichting. Woudenberg leed zware nederlaag Daar het Woudenbergse voetbal veld door de regens van de laatste dagen totaal ongeschikt was om er te voetballen, werd gespeeld op het terrein van Scherpenzeel. Ongeveer 35 minuten ging het spel gelijk op. Woudenberg was toen enigszins in de meerderheid, doch de sterke ver dediging van HDS belette het maken van doelpunten. De kansen begon nen echter te keren. HDS maakte het eerste doelpunt, dat weldra gevolgd werd door een tweede. Dit werkte niet gunstig op de Woudenbergers. Na de rust werd de verhouding voor Woudenberg nog veel ongun stiger. Geleidelijk wist HDS het aan tal doelpunten op te voeren tot 8. Door een mooie voorzet van de linksbuiten wist Woudenberg toch nog een doelpunt te behalen. Eind stand 81 voor Leersum. GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde onze dorpsgenote mej. T. Klumpenaar voor het artsexamen. De heer C. H. v. d. Wiel, Maarten van Rossumweg 10, te Woudenberg, slaagde te Utrecht voor etaleur en plakkaatschrijven. II. J. IIEGEÏIAAT BRENG? S~CRE Zaterdagmiddag bracht de mu ziekvereniging H. J. Hegeraat een serenade aan zijn secretaris, de heer B Schiltstra, Seringstraat 36, ter ge legenheid van zijn 25-jarig huwe lijksfeest. Oonder grote belangstel ling van de buurtgenoten werden enige vlotte nummers ten gehore gebracht, waarna het zilveren eent- paar door de voorzitter werd toe gesproken en gecomplimenteerd. Een grote verrassing voor de heer en mevrouw Schiltstra was de aanbie ding van het prachtige meubelstuk. HOOGLAND BURGERLIJKE 'STAND Ondertrouwd. Johannes Antonius Is- sard en Cornelia Oeldcrik. Gehuwd: Leonardus Vosman en Bar bara Wilhelmina Huljskes, Antonius GijsbertUj. van den Bedem en Marga- retha Alelda de Ridder. 2021. Ofschoon de twee vreemde wezens geen verstaanbare taal spre ken hoort Rob af en toe toch enkele hoge piepklanken. maar die lijken niet op mensen. ke stemmen. De geba- rentaal zal dus hulp moeten bieden Kij<\, wat wil de ene nou? Hij wijst in zee Ah. daar steekt iets boven de waterspiegel uit. Het lijkt wel een boei *n \yil hij nu Rob vragen om dat ding op te ha len? Rob is zelf ook wel nieuwsgierig, wat er aan die boei vast zit en met behulp van een klein werpanker probeert hij de boei te lichien Maar er is geen beweging in te krijgen. „Als DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB we het eens met de ankerlier probeerden, stelt i Frank Morris voor. De beide schotelmannen I kijken geïnteresseerd toe. Blijkbaar kennen zij de instrumenten aan boord van de Vrijheid niet. Advert en tip l M Akense douane houdt opruiming onder de smokkelaars HEERLEN De Akense douane gunt de smokkelaars geen rust Er liepen sinds 1 Januari 6500 tegen de lamp, van wie er inmiddels 3600 veroordeeld zijn Tezamen kregen zij 300 jaar Gevangenisstraf cn een millioen mark boete. Dc totale hoe veelheid koffie, welke sinds 1 Jan door de Akense douane buit werd gemaakt, bedraagt ongeveer 54000 kg. Het totaal aantal in beslag ge nomen cigaretten steeg sinds het begin van dit jaar tot 300 000 Ver der confisqueerde genoemde douane in die periode in totaal 75 fietsen en 96 auto's en motorfietsen. 59 59J VARKENSPEST Ook in Woudenberg komen thans verschillende gevallen van varkens pest voor. Dc varkenshouders kun nen in deze tijd met voorzichtig ge noeg zijn bij het aankopen van big gen en grotere varkens. LEUSDEN Massa-schermbeeld- onderzoek Ingezetenen van Leusden en Stou- tenburg, die geen oproep hebben ontvangen om zich voor het massa- schermbeeldonderzoek voor T.B.C. te melden of om andere redenen hieraan niet konden deelnemen, kun nen zich alsnog laten doorlichten in de R.K. school te Achterveld op Dinsdag 14 October a.s. of op Woens dag en Donderdag d.a.v. Inlichtingen hierover zijn te verkrijgen op de ge meente-secretarie te Hamersveld. Roy Carr heeft met zijn „Black Rhapsody" kennelijk niet de pretentie gehad kunst met een grote K te willen brengen. Hij kondigt zijn show dan ook als „neger-revue" en als we onder revue moeten verstaan een onder houdend .afwisselend en amusant schouwspel, dat het publik enige uren aangenaam kan bezig houden, zelfs boeien af en toe, dan kunnen we niets anders doen dan constateren, dat Roy Carr cn zijn ensemble Zaterdagavond in de Markthal hun doel hebben bereikt. Het ovationele applaus aan het slot van een niet geheel gevulde, doch zeer enthousiaste zaal, moge daarvan het bewijs zijn. rhythm-specialist Albert Gibbs ten deel vielen. Wat hij bracht was in zijn genre dan ook van prima ge halte. Trouwens Roy Carr had over goede medewerkers zeker Aardige „show", maar ook niets meer Een juiste definitie te geven van heigeen voor het voetlicht werd gebracht is welhaast onmogelijk, maar naar onze smaak komen we met de betiteling cabaret-revue heel dicht in de buurt. Er waren scènes, „St. Louis Blues". „Song Picture" en „Dancing through", die ohs in gedachten terugvoerden naar Parijse cabarets als „L'Ari- zona" op Montmartre of „Quadril le" bij Place Pigalle en die als zodanig ook zonder meer geslaagd mochten heten. Dat een op jazz en swing inge steld jeugdig publiek goed verte genwoordigd was bleek wel uit de stormachtige ovaties er werd zelfs op zijn Amerikaans gefloten dat het een lust wa die de Nieuw hotel-café- restaurant Naar we vernemen is de grote villa van wijlen de heer J. M. Goedhart, staande aan de Soesterbergsestraat 122 te Soest-Zuid, onderhands verkocht aan de tegenwoordige gérant van hotel café-restaurant ..De Bosvijver' de heer L. J. F. van den Brink, die in deze villa een nieuw hotel-café-restaurant gaat vestigen, hetgeen vele pensiongasten zullen toejuichen. In Soest-Zuid bestaat namelijk grote behoefte aan hotel ruimte. Geslaagde propaganda- avond van „Philatelica" De IP V. Philatelica" afdeling Soest hièld in de za.l van café ..Royal" een druk bezochte propaganda-avond, die bijzonder goed geslaagd is. De voorzitter sprak een welkomst woord Hij was blij, dat 43 leden ge hoor hadden gegeven aan de uitnodi ging: vooral dc jongeren kregen een extra woordje. De voorzitter hoopte, dat zij spoedig zouden toetreden als lid De IP.V „Philatelica" biedt vele voordelen, o.a. een zeer uitgebreid rondzendverkeer c-n een maandblad, dat al de nieuwigheden op hei gebied van philatelie weergeeft. Er staat voor leder wat in, waaruit lering kan worden ge trokken. Na dit inleidend woord verkreeg de heer Brox het woord, die in een kort praatje dc vele facetten der poslzegel- kunde uiteenzette Op zeer humohisti- sche wijze droeg spr. zijn interessant praatje voor Hij vond een dankbaar, aandachtig gehoor Een warm applaus aan het einde was voor hem een teken cn een beloning, dat zijn korte cause rie op prijs werd gesteld Hierna volgde een veiling, die vele kavels van eigenaar deed verwisselen Er werd levendig handel gedreven en vooral de zegels van Nederland en Overzeese gebiedsdelen waren zeer in trek Na dit officicle gedeelte bleef men nog een tijdlang bijeen om te ruilen cn kruidenier en drie kleine kinderen door rover gedood CHESTER Een kruidenier en drie kleine kinderen zijn Zaterdag het slachtoffer geworden van een man, die het gemunt had op de 7.1000 dollar, welke de kruidenier naar een banj< in Westwood wilde brengen Een vierde kind, dat met bloed overdekt was heeft er het leven afgebracht, doch is met een ernstige zenuwschok in het zie kenhuis opgenomen De kruidenier nam de vier kin deren mee voor een plezierritje. Drie kinderen werden dood aan getroffen in de kofferruimte van zijn auto, die ongeveer 10 km van Chester (Californië) in de bossen werd gevonden. Nationalistisch China gereed om „vasteland" te heroveren TAIPEH De premier van de Chinese nationalisten heeft in een rapport aan de zevende nationale conventie van de Kwomintang verklaard, dat de regering zich heeft hersteld van de op het Chi- Donderdag krijgt onze stad bezoek van iemand, die de meeste Amers- foorters wel zullen kennen, al hebben zij hem nog nooit in levende lijve aanschouwd. Want Sabu, de filmheld van menig itechnicolor-) avontuur op het witte doek, heeft sedert hij als ..elephant boy" ontdekt werd, heel wat roem geoogst en aanbidders verworven, ook in Amersfoort, dat hij dan Donderdag a.s. met een bezoek vereert. Hü komt niet „zomaa.r", want met hem komt nog een graag geziene gast, n.l. Frans Mikkenie met zijn circus. Sabu is een van de voor naamste attrac ties van dit cir cus Met drie reusachtige oli fanten (de grootste kolos sen van Euro pa) geeft hij een show, die het hoogtepunt van het pro gramma vormt. Dc thans 28-ja- rige Oosterling, die met een Amerikaanse vrouw getrouwd is en een baby van 20 maan den oud heeft, tv: li gaat in Decem- weer een volkswagen i ber weer voor de film optre den. Zijn laatste rolprent „De dief van Bag dad'" zal een ieder nog wel vers in het ge heugen liggen, evenals „Song of India". Tij dens de verfil ming van laatst genoemd ver haal leerde hij zijn vrouw ken nen. in de sloot Vrijdagavond laat reden een tweetal jongelui uit Nijkcrkerveen en een dame uit Hoevelaken In een volkswagen met grote snelheid door Hoevelaken Ter hoogte van de familie H werd de bocht niet gehaald en kwam de wagen in ae langs de weg lopende sloot terecht. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. De beschadigde auto werd door omwo nenden op de weg gezet. DOOPSAANGIFTE De aangifte voor de bediening van de H. Doop op Zondag 26 October a.s. moet plaats vinden op Donderdag 16 Oct. a.s 's avonds half acht in de con- niet te klagen. Denken wij bijv. i sistorieknmer der Ned Herv. Kerk aan Dot Loken, Val Richmond en Harold Holiness. Het behoeft wel geen betoog, dat Roy zelf met zijn fabelachtige dansdispositic het middelpunt beter is te zeggeir het hoogtepunt van de show vormt. Wat deze jeugdige, enthousiaste negerdanser, die voorheen deel uitmaakte van Pasuka's balletgroep, presteerde, grensde aan het wonderbaarlijke. Hij kan veel, om niet te zeggen alles. Hij schiet als een meteoor langs het firmament, dat „Bühne" heet en komt, hoe het ook loopt, altijd weer op zijn vlugge voeten terecht. Of hij echter, ondanks al zijn uitnemende kwaliteiten een geboren leiders-figuur is als Pasu- ka, waren wij sterk te be twijfelen. Zijn show is eigenlijk niet exact genoeg, men mist die typische negersfeer. Het best „in stijl" waren het begin- en het slotnummer, want de pittige inzet met „La Tropicana" (vijf Brazi- laanse dansen) was even levendig, kleurrijk en rhythmisch als de finale met „Carnival". zoiets verwacht je nu in een negerrevue. Ook Ballet Noir, waarin Roy zelf schitterde was een dergelijk voor beeld. Wat voor de zeker niet on verdienstelijke vocalisten en de uitstekende instrumentalisten van zeer nadelige invloed was en dat geldt voor een groot ge deelte ook voor de dansers en danseressen, was de plaats van uitvoering Het toneel en de grote zaal van de Markthal lenen zich nu niet bepaald voor het brengen van een dergelijke revue. Een meer intieme ruimte zou de sfeer zeker veel ten goede zijn gekomen. Maar ondanks alles, Roy Carrs „Black Rhapsody" heeft ongetwij feld de toeschouwers enige pret tige uren bezorgd. Trouwboekje mee brengen. BURGERLIJKE STAND Geboren Johannes, z v. J Haver kamp en W Mostert; Hermanus Leo nardus. z, v. H W. van Ruitenbeek en II. van Zandbcrgc.n. (te Amersfoort). Overleden: Evèrt van de Bunt, 74 jr.. wedn. van H. van de Beek (te Amers foort) Wat de komst van het circus Mik kenie betreft. Amersfoort -s v.-c- gens zijn centrale ligging gekozen als plaats waar de officiële .luldi- ging zal plaats vinden in 'verband met twee jubilea. In de eerste plaats is de heer Mikkenie 25 jaar werkzaam als manager en directeur van circussen en ten tweede ge denkt dit circus zijn eerste lus trum. Met het optreden in Amers foort wordt een vijfjarige 7-landen West-Duitse bondskanselier stelt nieuwe brief aan Schuman op DORTMUND. „Het Is als immer mijn streven goede betrekkingen tussen West-Duitsland en Frankrijk te vestigen", verklaarde de West- Duitse bondskanselier Adenauer Zondag op een bijeenkomst van zijn Chris ten-Democratische Unie. Hij verklaarde onder meer te hopen, dat het vraag stuk van de Saar spoedig en in positieve zin door beide landen zal kunnen worden opgelost. Adenauer deed nogmaals een beroep op de West-Duitse volksvertegenwoordigers om de te Bonn gesloten contractuele overeen komsten tussen West-Duitsland en de drie Westelijke bezettingsmogend- heden spoedig te bekrachtigen. Een Westduitse regeringswoord voerder heeft Zondag te Bonn ver klaard dat dr Adenauer bezig is met het opstellen van een nieuwe brief aan de Franse minister van Buitenlandse Zaken Schuman.waar- in hij mogelijk een binnenkort te houden nieuwe bespreking over het Saarvraagstuk zal voorstellen. Adenauer waarschuwde de Duit sers er voor zich niet te laten misleiden door berichten in de Franse pers over een „mislukken" der onderhandelingen, over het Saarvraagstuk. „De reactie der Franse pers is in haar diepste kern gebaseerd op de Franse binnen landse moeilijkheden", zo zei Ade nauer. Adenauer noemde het EDG- verdrag een hoeksteen der Frans- Duitse overeenstemming, waardoor een toekomstige oorlog tussen de beide landen zou worden voorko men. Het slotnummer van Roy Carr's Negerrevue in de Markthal. Concert duo Nap de Klijn uitgesteld tot 28 October Met het oog op het te geven concert in Grand Théatre door Myra Hess op Donderdag 23 October a.s., heeft de Mij. tot Nut van 't Algemeen besloten haar concert op die datum door het duo Nap de Klijn uit te stellen. Dit concert \indt nu plaats op Dins dag 28 October a.s. in het Gebouw der Ver. voor Vrijzinnig Protestanten, aan de Zuidsingel. Het duo Nap de Klijn en Alice Hcksch stelt zich voor op deze avond een Mozart-programma te brengen, waar vele muziekliefhebbers ongetwij feld van zullen genieten. Brand richt grote schade aan in kapitale villa BREDA Vermoedelijk door een lek in de .schoorsteen is Zaterdag brand ontstaan in de rietbedekking van het dak van de kapitale villa van de heer Simons, directeur van Simons fabriek N.V. te Oosterhout. De brandweer bestreed het vuur met zes stralen. Eerst na drie uur kon, nadat een groot deel van de rietbedekking van het dak verwij derd was. de brandhaard worden bereikt. Het vuur was daarna spoedig gedoofd. Hoewel het per- j soneel van de aangrenzende fa briek het huisraad vrij spoedig in veiligheid had gebracht, moet de van gedachten te wisselen over dc post- I brand- en waterschade op min- zegelliefhcbberij. I stens f 10.000 worden geschat. Klop „Experimentalisme" LI/IJ kennen in dit leven vele „ismen". Spe ciaal de (schilder) kunst is er rijkelijk mee bedeeld. Een vriend van S.V.K. (hij schreef al eerder over hem), kunstschilder van beroep, houdt zich de laat ste tijd onledig met expe rimentalisme in ondenk baar ver doorgevoerde vorm. In bos en veld zoekt hij Herfstbladeren in de meest contrasterende kleu ren. Met een wonderlijk mengsel van stopper/, grondverf en enkele (voor S.V.K.) onbekende ingre diëntenplakt hij die bla deren op een stuk bord (welke schilder kan nog linnen betalen?). Is alles goed gedroogd, dan gaat hij ..Herfstbouquetten schilderen". „Goed getrof fen, zowel in kleur als fac tuur". zeggen critici van zijn nieuwste voortbreng selen. ,.'t Is of de nerven der bladeren er in zit ten Werkelijk uitste kend Vriend doet er het zwijgen toe. Och, mis schien is het niet. eens zó gek. ..Kunst zonder brood is namelijk ook niets'', heeft Picasso onlangs te gen een Frans journalist gezegd. En Vrinds schilde rijen worden nu verkocht. De mensen vinden het mooi. „Net echt", zeggen zij... Raadsel Gisteravond reden wij (in de stadsbus) naar een kennis, waar wij 's Zon dags onder wolken van (sigaren-) rook diepzinnige gesprekken mee plegen te voeren In de Vermeer straat zagen wij een vier tal mannen in luie stoelen op de stoep zitten. In een flits zagen wij, dat zij er meer dan hun gemak van hadden genomen. Zij lagen meer dan zij zaten. Vier cigaretten bengelden in evenveel mondhoeken. Meer zagen wij niet. De bus was er alweer voorbij. had gezegd. „Daar was het ook niet alles..." Wij heb ben al meer mensen zien vertrekken om een paar even aaD 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen van Hen tot twaalf uur. .J De verdere avond hebben jaar later op hangende miiiiiaiii.uiihiii'iDiyiiiüüuuiiiiiiikui.ij wij ons onledig gehouden met uit te denken, wat of die mannen daar nu toch eigenlijk deden. Gewoon een robbertje bridgen? Ge nieten van de koele herfst avond? Het vervullen van pootjes terug te keren. Daar zou een boek over te schrijven zijn. Onze taak is dat niet. Wij zijn alleen maar blij, dat de man met de snor weer is terugge keerd. Een onzer ver een weddenschap? Het zal trouwdste Stadsvensterfi- wel altijd een onopgehel derd raadsel blijven. Man Vanmorgen stond de man met de snor weer voor ons gebouw. Wij wisten eerlijk gezegd niet wat of wij za gen. Drie jaar geleden was hij immers naar Australië geëmigreerd? „Achteraf", vertelde hij ons, „was het daar ook niet alles" Hand werk, dat hem niet lag en moeilijkheden te over. Nee, hij was blij. dat hij weer goed en wel in Amersfoort terug was. Hij gaf ons nog vlug een hand en ver dween toen tussen de me nigte, die altijd met inte resse leest, wat wij met witte letters op de zwarte borden schrijven (zij lezen het wit op zwart zoge zegd). Wij moesten nog lange tijd nadenken over wat de man met de snor guren is er weer. „Ik kom nog eens spoedig aan", had hij gezegd. Wij weten wat of dat betekent. Spitsvon dige opmerkingen; scherpe critiek, die hij altijd te over heeft. Kolommen zul len wij voor hem moeten reserveren. Enfin, het is niet andersWie weet komt hij morgen al aan lopen Wy zullen er op rekenen. Dierenvriend Zaterdagmiddag werd er op de Kamp hevig gevoch ten door twee stevige, ha rige knapen. Het begon met kefferige opmerkingen en eindigde met een zwaar gewonde. Met een taxi moest Kees naar het die- renasyl worden overge bracht. Dat ging zo: Een grote bouvier en een klei ne Kees konden het kerme- n.üjm lijk niet met elkaar vin den. Na enkele gemene op merkingen door de bou vier ging Kees tot „klap pen" over. Bouvier, ook niet mis, gaf een haal en een beet. Kees vluchtte en belandde onder een juist passerende auto. Een voor bijganger hees het slacht offer in een taxi en bracht hem naar het (verwarmde) dierenasyl. Men deelt ons mede, dat het ongeval, dat zich eerst vrij ernstig liet aanzien, achteraf is mee gevallen. Zilveractie Meer aan het leed van anderen denken, zilver voor Uw actie schenken; laat het schallen van mond tot mond, iedere blinde een geleide- hondl Deze dichterlijke, men selijke ontboezeming zond ons oma Ter Bevl uit Zeist. Het was de brief, die een enorme zak vol zilverpa pier vergezelde. Dank oma Ter Beyl voor Uw bij drage! Sabu, „Elephant-Boy", komt Donderdag in Amersfoort. tournee afgesloten. Bezocht werden Holland, België. Luxemburg. Frank rijk, Spanje, Portugal en Italië. De grote dag is 18 October, dan vindt ook do jubileumvoorstelling plaats. De intocht van Sabu op Donder dag 16 October zal een feestelijk karakter dragen. Om half zes wordt hij van het station afgehaald en zal in een door vier paarden bespan nen caleche een tocht langs een na der te bepalen route maken. Het ligt in de bedoeling, dat hij verge zeld- zal worden door een aantal ruiters en dat een muziekkorps de stoet vooraf zal gaan .Amersfoort zal Sabu's komst en zijn optreden met belangstelling tegemoet zien. Ned. Bosbouwvereniging vergadert ARNHEM. De ..Nederlandse Bosbouwvereniging" heeft Vrijdag en Zaterdag haar najaarsbijeenkomst in de achterhoek gehouden. Onder grote belangstelling der leden werd Vrijdag een excursie naar de grondbergplaatsbebossing en oeverbeplantingen van het Twen- te-Rijnkanaal tussen Eefde en Lo- chem gemaakt. Zaterdag bracht men een bezoek aan het landgoed „Ver- wolde", eigendom van baronesse Van der Borch Van der Wolde- Voute te Laren. Vrijdagavond hield de vereni ging te Lochem haar jaarvergade ring, waar als belangrijkste punt aan de orde kwam de bespreking van het voorontwerp van de bos- wet. Het bestuur van de „Neder landse Bosbouwvereniging" is na het periodiek aftreden van de voor zitter, de heer G. Gerbranda, in welke vacature prof dr. G. Houtza ger uit Wageningen werd gekozen, gewijzigd. Het is thans als volgt samengesteld: voorzitter prof dr. G. Houtzager, secretaris ir P. H. M. Tromp te Arnhem, penningmeester ir J. F. Smid, vice-voorzitter ir G. A. Overdijkink, tweede secretaris ir E. Reinders. Noteert U even GRAND THEATRE 10 tm. 15 Oct. „Ik heb mijn hart in Heidelberg ver loren" Elke Leeft. 16 Oct. .Donder dagcyclus": „Dr Knock" 18 jaar. Zondag 2 4.15 6.45 en 9 u. Ov. dag. 2.30 6.45 cn 9 uur CITY THEATER; 10 t,m 16 Oct „Arabi sche Nachten", 14 jaar. tijden als Grand Théatre. REMBRANDT THEATER: Vrijdag t.m. Maandag: „De Klauw" 14 jr. Dins dag t m. Donderdag- „Vliegende bommen" 14 jaar. Tijden als Grand Théatre. CITY THEATER SOESTDIJK: Vrijdag t.m. Zondag „IJseotouristen" Elke leeft Maandag t.m Woensdag „La Ronde" 18 jaar 16 Oct. Donderdag- cyclus: „The River". Elke leeftijd. Vrijdag 8 uur. Zat. en Don.. 2 4 15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2 30 en 8 uur. A.G--HU1S Van Zaterdag 4 t/m Zon dag 19 Oct. Tentoonstelling A.K.G. Burgerlijke Stand Geboren- Everarda Geertruida. d v. J. M. Blad en E G. v. d. Werff; Elizard Berth, z. v. T. G. v. Wijland en C. de Vries. Alexander Anders, z, v. K. H. Tusenius en E. WEijgcnraam; Woute- ru5 Aalbertus, z v. A. Blokhuis en M. M. Moesbergen. Getrouwd: A. A. Hazekamp en G, W. v. d. BergW, J. J. Smit cn K. Cloo,

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2