mmm HVC's voorhoede faalt tegen Rapiditas: resultaat 00 SEC is iets gelukkiger en wint met 10 van Quick „Wilhelmina Vooruit' klopt AP WC (6-2) sss Amersf. Boys blijft in opmars en verslaat Nijenrodes met 41 Sportbijlage Dagblad voor Amersfoort Matige en onbevredigende strijd op „Birkhoven Goed spelend S.D.C. wint met 4-1 van SOVA Kort voor einde scoort Lomcin liet beslissende doelpunt Paarsgele aanvalslinie toont te weinig stootkracht Met rust al een 40 voorsprong voorgoed spelende blauw-witten Maandag 13 October 1952 3 START Jiniimltiij 13 Octnbor 11132 De duizenden, die aangelokt door het fraaie herfstweer en in de (steeds weerkerende) hoop eens van een aardig partytje voetbal te genieten, naar „Birkhoven" u-aren getogen, zullen het zonnetje wel behaaglijk hebben gevonden, maar de wedstrijd HVCRapiditas zal wel niemand verwarmd hebben. Wat zich op de groene grasmat afspeelde was van zeer matig ge halte en eigenlijk nauwelijks tweede klas spel te noemen. Na een aantrek kelijk begin van zeer korte duur, heeft HVC's voorhoede voor de rest van de wedstrijd volkomen gefaald. Ook de technisch weinig bekwame, maar hard werkende gasten, die zich door stug. afbrekend spel in de tweede klasse moeten zien te handhaven, brachten er weinig van terecht en daar om is de anders altijd onbevredigende 00 einduitslag ditmaal eigenlijk het enige bevredigende, want zij geeft de verhouding volkomen weer. naast. Van de Broek greep kort daar op met beide handen naar zijn hoofd en niet zonder reden; hij kreeg een prachtige, vrije kans, doch zijn schot faalde. In de volgende periode van Wees per aanvallen zagen we dat Henk Malestein een paar maal achtereen gepasseerd werd. Biezenbos was er echter ook nog en in laatste instantie doelman Brits. Tot de rust gebeur den er geen bijzondere dingen meer. Slechts begin was even hoopvol Graag hadden wij gewild, dat wij de aanhef in meer optimistische toon hadden kunnen stellen in plaats van in mineur zoals nu, maar er zaten te weinig, eigenlijk helemaal geen lichtpuntjes in deze strijd. Zelfs H.V. C.'s achterhoede werkte niet feilloos. Doelman Brits heeft geen fouten ge maakt. weliswaar heeft hij het niet overdreven moeilijk gehad, maar hij kreeg toch enige lastige ballen te verwerken, hetgeen hij correct deed. Maar de routinier Henk Malestein liet wel eens even een steekje val len en liet zich enkele malen in de luren leggen, hetgeen we van hem niet gewend zijn. Overigens is hij zijn plaats nog volkomen waard, de kwestie is alleen: als hij eens een paar foutjes maakt, dan valt het juist op. want een ieder verwacht altijd, dat deze prima H.V.C.-kracht over geen enkele moeilijkheid struikelt en dat is toch heus wel eens het geval. De andere (E.) Malenstein, die veel minder sterk speelt, had in linksbui ten Kors geen gemakkelijke tegen stander. In duels waren zij elkaar om de beurt de baas. Biezenbos kreeg vrij veel werk te doen, deed dat ook op behoorlijke wijze, maar zijn plaat sen liet wel eens te wensen over. Van de Gans en Snijders kan gezegd worden, dat zij hard werkten en individueel goede dingen lieten zien. Laatstgenoemde hield echter de bal meestal te lang in zijn bezit, waar door het vaak gebeurde, dat de hard werkende en fel op de bal zittende Rapiditas-spelers hem het leder ont futselden. VOORHOEDE: ZORGENKIND Was het dan nog zo. dat doelver- dediger, backs en halfspelers door elkaar genomen een dragelijk figuur sloegen, van de H.V.C.-voorhoede kan dit niet gezegd worden. Mis schien is het gemis van Sleeking van invloed geweest, hoe het zij, de vijf roodwitte aanvallers faalden zonder uitzondering. Het klinkt wellicht wat hard, maar we konden het niet an ders zien. Het combineren lukte niet, het plaatsen was slecht, meestal be greep men elkaar niet en een schut ter was er zeker niet. Werkelijk ge vaarlijke momenten zijn er voor het doel van keeper-aanvoerder Mouw haast niet geweest. De elftalcommis sie heeft o.i. een weinig benijdens waardige taak. Velen zullen zich af vragen: wat moet er nu nog aan gedokterd worden. Aan de andere kant lijkt het ons ook weer niet ge heel juist om de zaak door een al te donkere bril te bekijken, want voetbal is een grillig spel en de vorm van sommige spelers is vaak zeer wisselvallig. Misschien dat het beter gaat lukken als men elkaar wat meer „gevonden" heeft. Momen teel zien wij het er nog niet in. maar moed (en hoop) verloren, alles ver loren en daarom H.V.C.-ers: niet versagen. DE WEDSTRIJD H.V.C. startte met een serie frisse aanvallen, goed van opzet en spec taculair uitgevoerd. De Rapiditas- verdediging kwam daardoor al direct in moeilijkheden, want de jeugdige Rood-witte aanvallers waren handig en snel. Buitelaar zagen we goed doorzetten en van dichtbij het doel hoog overgeven naar v. d. Broek, die echter net in iets te moeilijke positie stond om de kans te kunnen benut ten. Nog enkele schoten, die echter over of naast gingen volgden en ook Vreekamp liet zich niet onbetuigd. Een schot-voorzet van zijn voet deed de H.V.C -supporters bijna juichen, de bal ging echter net over. De Birkhovenaren bezondigden zich soms aan „drijven" en daardoor konden de actieve gasten de bal overnemen om op hun beurt het H.V.C -doel te gaan bestoken. Bij Biezenbos en Henk Malenstein von den zij echter „niet thuis". Even drongen de Rapiditas backs Heynis en S. Seegers naar voren, doch dit was van korte duur. Zij moesten ijlings terug, want H.V.C. kwam weer in de aanval. Doch zo aardig het ging in de eerste phase van de strijd, zo slecht ging het daar na. Een klein kansje kwam er, toen Vreekamp op de rand van het straf schopgebied een vrije trap kreeg te nemen. Hij knalde de bal echter DE TWEEDE HELFT Over de strijd na de rust kunnen we gevoegelijk kort zijn. H VC's voorhoede kwam nog wel verschei dene malen in het doelgebied van Rapiditas. maar geen enkele maal op gevaarlijke wijze en een doelpunt zat er niet in. Hetzelfde gold voor de aanvallers der gasten. Wel begon de strijd een iets feller karakter te dra gen en de arbiter moest vermanend optreden, maar het bleef gelukkig bij een paar boze gezichten. Enkele dingen waren het vermel den nog waard, o.a. de schitterende kans die linksbuiten Kors verprutste (op enkele meters afstand van het heiligdom van Brits) en de vrije trap op de rand van het Rapiditas-straf- schopgebied. waarbij v d. Horst net over de lat knalde. Een paar hache lijke situaties voor het doel van de H.V.C.-aanvoerder volgden nog. Van Eek schoot hard in, maar Brits stond op zijn plaats. Aan de andere kant kwam nog even gevaar, toen een back net over zijn eigen doel kopte. Geen doelpunten, slechte wedstrijd. Teleurgesteld ging de massa huis waarts. Het doel van keeper Monen wordt door HVC-ers belaagd. Vreekamp (nr 7) ziet toe hoe de Rapiditas-doelman de bal weg- stompt. (DvA-Archifoto) (Van onze correspondent» Reeds na drie minuten kreeg rechts- I Na de. zij het kleine nederlaag, binnen Gerritsen de bal toegespeeld. welke SDC op eigen veld leed te- speelde zich vanaf de buitenplaats gen GVVV, was de Puttense aan- keurig vrij en gaf daarna een hard I hang benieuwd naar het resultaat hoog schot af, dat in de linkerbo- dat tegen SOVA zou worden ge- venhoek van het doel verdween, boekt Op Pieper na was SDC nu (0—2). Linksbuiten Bosch wist zich v 4 Volop actie in de buurt van het Quick-doel. De Quick-verdedi- gers houden bal en (SEC-)man goed in de gaten. (DvA-Archifoto) De keeper van Rapiditas valt uit. Hij heeft geluk, want de bal vliegt naast het doel. (DvA-Archifoto) eens volledig; hij werd vervangen door Priem. De linkervleugel Bosch- Ponsioen voor het eerst in deze opstelling vodleed uitstekend, terwijl rechtsbinnen Gerritsen even eens een zeer goede partij speelde. De spoorwegmannen, die met tien man begonnen, zetten veelvuldig de buitcnspelval op. Was dit van SOVA. dat overigens in de minderheid was. goed gezien, minder duidelijk is het, waarom men er bij SDC zo dikwijls „intrapte", De SDC-verde- diging, die de vorige week zo zeer uit vorm was. bevredigde nu beter; Kuyt en Schaftenaar hadden er met Spil Schuit goed het oog in. De voorhoede was ook nu goed. Begonnen werd onder zeer gun stige weersomstandigheden; wat het terrein betreft: dit was niet beter dan dat van SDC. dus slecht. De spelers hadden dan ook hier tel kens te maken met wonderlijke ef- I fcctcn. Na twintig minuten spelen had SDC het initiatief geheel in handen en vele aanvallen beukten op de SOVA-defensie. die echter onder deze druk geen slecht figuur sloeg. Enige zekerschijnende doel punten werden op meesterlijke wijze door de SOVA-doelman voorkomen. Men dacht reeds aan een puntloze eerste helft, toen plotseling, even voor rust een snelle Puttense aan val volgde. De SOVA-verdediging werd zodanig in het nauw gebracht, dat de met Postema meelopende linkshalf niet anders kon doen dan de bal in eigen doel trappen (0-1). Na de rust viel SDC dadelijk aan. Een vry talrijk publiek heeft Zondagmiddag op Dorresteijn kunnen ge nieten van een aardige wedstrijd tussen de oude rivalen Quick en SEC. Bepaald groots spel lieten de beide ploegen weliswaar niet zien, maar de wedstrijd was toch zeer aantrekkelijk, daar beide teams hard werkten voor de punten en een fris spelletje ten toon spreidden; bovendien was de uitslag tot de laatste minuten volkomen open. Bijzonder voldaan zullen wel de SEC-supporters zijn geweest, die hun favorieten luttele minuten voor het einde het winnende doelpunt zag enscoren. Onverdiend? Nee, onverdiend kunnen we de SEC-overwinning eigenlijk niet noemen, al hadden de Soesters ook geen klagen gehad indien de score blanco was gebleven. het nog bijna 02, als Pothoven een voorzet van Admiraal inschiet en het leder via de voet van de vallende Van Loon tegen de lat afketst. Wat reeds bij het begin van de tweede helft duidelijk was ,is waarheid ge worden: het eerste doelpunt was be slissend in deze wedstrijd, die SEC twee zwaar bevochten, doch belang rijke winstpunten opleverde. De eerste kennismaking met het Amsterdamse „Wilhelmina Vooruit", „de grote onbekende" van de afdeling waarin APWC uitkomt, is voor onze plaatselijke derde-klasser niet bepaald aangenaam geweest. De 62 neder laag. die paars-geel op het onder de rook van het Ajax-stadion gelegen Wilhelmina-terrein te slikken kreeg, was niet mals. Nu dient direct te worden gezegd dat deze uitslag zeer geflatteerd is. De Amsterdammers, met spelers als Biljouw (ex-Zeeburgia) en v. d. Hoeven (ex-Ajax) in hun mid den, verdienden weliswaar de overwinning volkomen, doch kregen door drie misgrepen van doelman Brandsen, die kennelijk zijn dag niet had. meer dan waarop zjj recht hadden. Doelman Brandsen niet op dreef Het was beslist jammer, dat APWC tien minuten na de rust plotseling met 41 achter kwam. De aardig heid was er toen af. Vóór de rust, die de Amsterdammers met een 21 voorsprong afsloten was de strijd le vendig en aantrekkelijk en in dit deel van de wedstrijd hebben de paars-gelen behoorlijk van zich af gebeten, zelfs zó. dat er ondanks een veldnunderheid toch nog wel een winstpuntje in zat. Maar in het vuur peloton ontbrak de stootkracht, die zo hard nodig was om dat ene puntje er uit te halen Daar kwam nog bij. dat de linkervleugel van slag af was en halverwege de eerste helft rechts buiten Henk Snijders met een bles sure naar de kleedkamer verdween. Invaller E v. d. Brom kon hem niet doen vergeten, hoe hard hij ook werkte. Wilhelmina Vooruit heeft laten zien wat voetballen is en het was voor APWC heus geen schande van een dergelijke ploeg te verliezen. Een homogeen geheel vormden die elf knapen uit de hoofdstad die van techniek wel wat afweten. Het plaat sen van de bal viel eveneens op, evenals het positie kiezen. Men moet van hoge huize komen om de APWC-verdediging van haar stuk te brengen, iets wat de voorhoede van Wilhelmina zonder veel moeite herhaaldelijk lukte. Een zwakke plek in het elftal was er niet Wel enkele uitblinkers, dat waren van zelfsprekend de ex-Zeeburgia spe ler Biljouw en de oud-Ajaxied Van der Hoeven. De wedstrijd Het prille begin van de strijd was geheel voor APWC. Er werd echter met te weinig overleg gespeeld, hoe wel een gave combinatie tussen Henk en Hannes Snijders op de rechtervleugel goede vooruitzichten bood Nadat Wim van Empelen nog een kansje ongebruikt had voorbij laten gaan ging Wilhelmina het op haar beurt de APWC-verdediging lastig maken. Bijna met succes. Linksbuiten Biljouw lanceerde een hoge voorzet die doelman Brandsen uit zijn doel lokte. De APWC doelman onderschepte de bal, doch liet deze uit zijn handen vallen. Rechtsbinnen Van der Hoe ven reageerde onmiddellijk doch knalde hoog over het lege doel. Vijf minuten later werd het toch 10. Een prachtige pass van Van der Hoeven klasse verloochent zich niet bewerkte middenvoor Slemmer Jr, die spil Joh. v. d. Flier zijn hakken liet zien en met een on houdbare kogel Brandsen kansloos sloeg 1—0. Een door Joh. v. d Flier veroor zaakte vrije trap luidde na een half uur het tweede doelpunt in. Van Biljouw's voet kwam de bal by rechtsbuiten Merison die ineens in schoot. 20. Een voortreffelijk doel punt. APWC voelde zich nog geens zins verslagen en trok dapper ten aanval Hannes Snijders kwam al leen voor de keeper doch zag geen kans te doelpunten. Dan zullen wij het wel doen moeten Joh, v. d. Flier en Schrage gedacht hebben, want lustig samen combinerend trokken spil en rechtshalf naar voren. Ook H Snijders werd in de combinatie betrokken en uit een lage voorzet schoot Schrage onhoudbaar in de bovenhoek 21. Tweede helft Vijf minuten na de hervatting werd APWC's achterstand vergroot. Linksbuiten Biljouw was na een pass van zijn uitstekende vleugelmaat Goudsmit (42 jaar!) langs Jan van Empelen gegleden Over zijn schot, van vijftien meter afstand, dook doelman Brandsen royaal heen. 31. En alsof dat nog niet genoeg was maakte middenvoor Slemmer er na tien minuten rtog een doelpunt bij. Naar een door Biljouw genomen corner stak Brandsen. geen hand uit en zijn verdedigers bleven van schrik stokstijf staan Slemmer was dank baar voor dit presentje en liet de vierde kegel op het scorebord bren gen. 41 Het pleit voor de APWC-ers dat zij na deze tegenslag niet bij de pak ken bleven neerzitten en er van maakte wat er van te maken was. Een hard schot werd wel door Brandsen gestopt maar niet klem- vast. zodat nummer vijf in het doel verdween. 51. J. v. Duinsbergen. die inmiddels de backplaats had verlaten en als linksbuiten dienst deed. buitte een foutje van doelman Kemner uit en maakte de nederlaag iets dragelijker, 52 Kort voor tijd werd Biljouw ongeoorloofd door Joh. v. d Flier aangevallen, zulks geschiedde binnen de beruchte lijnen en de toegestane penalty werd door Van der Hoeven in een doelpunt omgezet, 62. Levendige strijd op „Dorresteijn" Reeds spoedig was het duidelijk, dat doelpunten kostbaar zouden zyn in deze wedstrijd. De SEC-achter- hoede was niet zo op toeren, als wij van haar gewend zyn. al had zij het tegen de actieve achterhoede van de Reds, waarin vooral stopper Koot een uitmuntende wedstrijd speelde, verre van gemakkelijk. De Quick- keeper Van Loon toonde zich weer betrouwbaar, al leek soms zyn uit lopen een tikje gevaarlijk, al te zwaar werd hij overigens niet aan de tand gevoeld. Zijn collega aan de overkant. Van Breukelen, moest heel wat vaker ingrijpen Erg moeilijk heeft hy het echter ook niet gehad, want in het centrum domineerde de SEC-achterhoede en de enig werke lijke gevaarlijke schoten, die op de Soester veste werden afgevuurd, kwamen van de voet van Uylenbroek die by Quick op de linksbuiten-plaats debuteerde. Ongetwijfeld een aan winst. al waren nu zyn talrijke verre schoten steeds enkele decimeters te hoog gericht. Dadelijk na het beginsignaal ont wikkelt zich een vlot partijtje voet bal. De eerste aanvallen zijn voor SEC; rechtsbuiten Maassen krygt de eerste kans, als Blom mist, doch zijn fel schot gaat naast. Bij een volgende Soester aanval loopt Van Loon on tijdig uit; middenvoor Pothoven kan het leder over hem heen wippen, doch het gaat tevens over het doel. Reeds spoedig kunnen zich de gast heren echter loswerken; bij een van hun eerste aanvallen loopt midden voor Hartwich een enkel-blessure op en moet uitvallen, hy wordt vervan gen dor Nijenhuis Langzaam krygt Quick een licht overwicht, vooral de linker-wing brertgt SEC nogal eens in het nauw. Een ver schot van Uylenbroek kan de Soester doelverdediger slechts met moeite over de lat werken. Van Quicks rechtervleugel gaat daaren tegen niet zo heel veel gevaar uit, daar het spel hier te veel wordt op gehouden; De Graaf, die nu rechts binnen speelde, zien wij heel wat lie ver op de buitenplaats. Aan de an dere kant ontstaat er een gevaarlijk moment voor het Amersfoortse doel, als Blom mist en Maassen vor kan zetten. Uit een kluwen van spelers schiet Loman in. doch via het li chaam van Koot stuit de bal weer in het veld De rust gaat in met een blanco stand. DE TWEEDE HELFT Nauwelijks is de tweede helft be gonnen. of SEC nu tegen de zon in spelende tracht een offensief op stapel te zetten; de hard werken de Quick-achterhoede weet het ge vaar echter in de kiem te smoren en reeds na enkele minuten wordt het spel weer naar de Soester speelhelft verplaatst. Schoten van Uylenbroek en Verhoef missen hun doel, in het centrum heeft de voorhoede der Roodbaadje; weinig in te brengen; ook als Nijenhuis en Uylenbroek van plaats verwisselen, komt hierin geen verandering. Ook dit offensief wordt afgeslagen en de Soester voorhoede trekt weer ten aanval, goed gestuwd door spil Beernink. De druk op het Quick-doel is niet erg groot, maar hij blijft aan houden en geleidelijk aan gaat de Amersfoortse achterhoede slordiger spelen. Schoten van Pothoven en Lo man zijn hier het directe gevolg van. doch Van Loon is op zijn post en kan redding brengen. Zes minuten voor het einde leidt Beernink een nieuwe SEC-aanval in. Hy plaatst de bal naar linksbuiten Admiraal en diens voorzet komt door een haag van spelers bij Loman terecht; van korte afstand laat Loman Van Loon kansloos (0—1) Do beslissing is ge vallen; in de laatste minuten wordt KWA verliest van ADH met 0-2 Het Is KWA niet gelukt in Utrecht de punten op ADH te behalen. Met een 2—0 nederlaag werd de terugreis aan vaard Voornamelijk is de nederlaag te danken aan het feit dat de Utrechters physlek sterker waren. Herhaaldelijk moest de achterhoede, waarin doelman Mikkers cn Van Zuilen een grote rol speelden, in actie komen. Toch slaagde de defensie van de Amersfoorters er in tot aan de rust hun doelgebied schoon te houden Inmiddels had de voorhoede van de KVVA-crs niet stil gezeten Zo ging een schot van C. van Westerlaak rakelings langs de paal, terwijl een zeer hard schot van H. Oebcn via de bin nenkant van de staander weer het veld insprong. Ook in het tweede gedeelte hebben de bezoekers tot kort voor het einde de stormlopen van de ADH-ers gebroken. Toen zij even buiten het strafschopgebied een vr(je trap kregen te nemen, gaf de rechtsbuiten Agema doelman Mikkers het nakijken. 10. Kort daarop moest deze doelman een zeer hard schot stoppen; hij kreeg het leder niet direct onder contrólc, waar na J. de Rijk zijn club de overwinning bezorgde. Wel deed KWA nog moeite de eer te redden, doch de ADH-dcfcnsle wees de aanvallers resoluut terug. (Advertentie l. Al.) Pittig en toch sacht De PURE VIRGINIA SHAG van Dobbelmann Maar wie weet, misschien toch niet zó pittig en zó zacht als ÖOgg .cent rij te maken, gaf door naar Poste ma, die echter zag, dat Ponsioen er beter voorstond en hem de bal met een kort tikje toeschoof. Pon sioen aarzelde niet en het was (0—3). Aanvoerder Kuyt spoorde zyn mannen aan. niet op de lauwe ren te gaan rusten. (Dit was inder tijd tegen Merinos gedaan), zodat de Puttense aanval door bleef wer ken. Toen Postema een bal van rechts kreeg toegespeeld, liep hy door de SOVA-verdediging heen, passeerde ook de doelman en plaatste de bal in het doel <04). Hoewel nog enige kansen ontston den, bleef het van SDC zijde bij deze vier doelpunten; SOVA wist zelfs de. eer nog te redden (14). Zo kwam het einde met een ver diende 41 overwinning voor SDC. Het was overigens voor SDC een goede dag: SDC 2 sloeg DOVO 3 met 41; hier viel weder de doel man Lubbersen op. terwijl soms zeer goede momenten van samen spel voorkwamen. SDC 4 versloeg DVS 4 met 3—1. Dus; zes punten! NO AC stond achter maar haalde op Begunstigd door prachtig voctbalweer had de wedstrijd NOAC—TOV plaats. Direct zette NOAC er ccn stevig offen sief in. dat echter geen resultaat had. NOAC was veel sterker, maar de on verwachte en flitsende doorbraken van TOV waren gevaarlijker. Na 20 minu ten kwam er een snelle aanval van TOV en het was de rechtsbuiten die zijn club de leiding gaf. 1—0. De NOAC-achter- hoede zette de voorhoede min het werk cn het was C. Smeclc die een keihard schot loste, maar even zo mooi stopte de TOV-doelman. Een doelpunt kon niet uitblijven cn 10 minuten voor rust speelde D van Eist zich mooi vrij en gaf de bal door aan C Smeelc. die de doelman het nakijken gaf (1—I). waarna de rust inging Vijf minuten na rust. bij een scher mutseling voor het NOAC-docl, gaf de TOV-midvoor z(Jn club dc leiding (2—1) NOAC ging meteen tot dc aan val over en dc gelijkmaker kwam bijna, maar Jonkman schoot hoog over. Vijf minuten later loste Van Eist ccn schot dat door de keeper werd weggestompt, maar de toelopende Smeele ving dc bal op en scoorde onhoudbaar (2—2). Door herhaaldelijke aanvallen was het dezelf de speler die er 3—2 van mankte en kort voor het einde was het P. Bnycma. die ook aandeel ln dc winst wilde hebben cn er 42 van maakte. Aanvoerder Rijn gaf zijn spelers het voorbeeld en was heer en meester van het midden veld. Het tweede elftal, dat op bezoek was bij VWM, kwam met ccn 3—2 over winning naar huls Cobu Boys-GWV 2-2 Van de aftrap af kon men zien dat voor beide ploegen veel op het spel stond, want het werd een zenuwachtig heen cn weer getrap. Cobu Boys kon maar niet in haar gewone spel komen en gaandeweg kwam het doel van Cobu Boys onder stevige druk te staan, maar dc" doelman was in grootste vorm. GVW liet door onbesuisd schieten en kele kansen verloren gaan. Cobu-Boys kon het tot enkele uitvallen brengen, welke ook niet van gevaar ontbloot waren, maar dc Vecnendalers vochten fanatieker, waren steeds een tikje ccr.- dcr bij de bal en hadden daardoor het beste van het spel in handen. Na on geveer een half uur spelen werd de doelman van Cobu Boys hardhandig over de lijn gewerkt. De scheidsrechter had een overtreding geconstateerd en ondanks de felle protesten van GWV kende hij geen doelpunt toe. Maar vijf minuten later scoorde dc GVVV links buiten een schitterend doelpunt. Nog vóór de rust maakte de Cobu Boys mid denvoor gelijk. Na de hervatting even een fel opzettend Cobu Boys, wat resul teerde in een doelpunt van dc links binnen. maar GVVV nam het spel weer ln handen en het Cobu Boys-doel be leefde menig hachelijk moment. Zo verstreek de tweede helft tot ongeveer 3 minuten voor het einde een van de laatste aanvallen van GVVV de gelijk maker opbracht. De Cobu Boys-doel man kon niet voldoende wegwerken en de GVVV rechtsbinnen maakte precies voor het eindsignaal gelijk (2—2). Ook de wedstrijd tegen Nyenrodes is door Amersfoortse Boys met royale cyfers gewonnen. Deze ruime zege was geen gevolg van een groot veld- overwicht, doch zuiver door een veel betere spelopvatting en ccn grotere technische vaardigheid. Het grote verschil tussen beide ploegen was, dat men bij Nyenrodes hard zwoegde, terwijl dc Amersfoortse ploeg de bal meer het werk liet doen. waarby v. d. Braber weer eens toonde dat men met hem altijd nog terdege rekening moet houden. Na een kwartier meende v. d Braber zyn kans te zien en wilde snel doorbreken, doch werd door in de rug duwen van de bal gewerkt, hetgeen de rustig en zeer goed lei dende scheidsrechter niet ontging Een vrije trap op ongeveer 20 me ier afstand was het gevolg. Met een doffe knal schoot v. d. Braber de bal langs het bekende muurtje en het eerste doelpunt was geboren. 01 Ondanks het feit dat de veld- meerderheid van de Amersfoortse Boys niet groter werd. 'was het toch duidelijk dat uiteindelijk Nyenrodes het tegen deze tegen stander niet zou kunnen bolwerken. De halfspelers Bakker cn Peterse wisten met Rijn en Kraak het mid denveld goed te bestrijken en wan neer de nog steeds hardwerkende ploeg uit Breukelen toch tot aan vallen kon komen, gaven daarach ter het trio Peterse. Hoek on Rui tenberg „niet thuis". Doelman Pe ters kreeg weinig moeilijk werk te verrichten en kon dit weinige werk dan ook gemakkelijk af. Na 25 minuten volgde weer een goede Amersfoortse aanval, welke werd besloten met een voorzet van Van Doorn. De bal kwam bij de Piet v. d. Braber op schot: 3 goals Toen Nijenrodes aftrapte ontspon zich direct een partij voetbal, wel ke in een zeer hoog tempo werd gespeeld. De ploeg uit Breukelen trok zich er niets van aan dat haar tegenstander nog ongeslagen was en scheen haar huid zo duur mo gelijk te willen verkopen De eer ste aanvallen waren dan ook voor de thuisclub, doch de rustig spe lende Amersfoortse achterhoede wist met deze aanvallen wel raad en verplaatste geleidelijk het spel meer naar het middenveld Na on geveer 3 minuten kreeg de thuis club haar eerste benauwde ogen blik, toen Kreikamp door goed doorzetten de bal op de vleugel vrij kreeg en een afgemeten voorzet aan de naar binnengekomen Van Doorn gaf. Deze gaf men zelfs nog gelegenheid de bal goed voor zyn voet te leggen, doch de bijna niet te missen ka os werd met een slecht schot toch nog om zeep gebracht. Het spel van onze stadgenoten werd beter en herhaaldelijk kon men genieten van goed samenspel. doelpaal neer. waar de keeper klaar stond om het leder over te stompen. Dit gelukte ton dele, daar de bal van de lat terugsprong en door de toelopende v. d. Braber in het doel werd getikt. 02. Na een half uur nam v. d. Bra ber op de linksbuitenplaats een hoekschop met het rechterbeen. De bal draaide daarbij zo scherp in de richting van het doel, dat de totaal verraste keeper niet anders kon doen dan de bal neer slaan, waarbij er twijfel heerste of deze achter de lijn was geweest. Van Doorn maakte aan deze twijfel een einde door het leder een extra zet te ge ven. 03. Het mooiste doelpunt ontstond 2 minuten voor de rust. Vanuit de verdediging werd een aanval opge bouwd, waaraan geen tegenstander te pas kwam. Kraak maakte een snelle dribbel en lokte hierdoor en kele spelers naar zich toe, die hij prachtig omspeelde. Een goede pass aan Rijn volgde, die zich geen mo ment bedacht cn doorgaf aan de scherp opgestelde v. d. Braber. Voor deze was het geen moeite om met een bekeken balletje de doelverde diger kansloos te passeren. Na de hervatting ging Nyenrodes iets forser spelen, hetgeen tot ge volg had. dat de Boys iets werden teruggedrongen. Doordat Bakker een ogenblikje het veld moest ver laten voor een kleine blessure, ont stond er in de verdediging een mis verstand, wat doelman Peters met een fantastische duik herstelde. Toch was de achterhoede hierdoor wel even uit evenwicht en na 8 mi nuten profiteerde Nyenrodes hier van, door na enkele mistrappen de uitlopende Peters te passeren. 14. Hierbij bleef het.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3