J klïtniur Ambtenaren doorkruisten beleid van minister Jonge landbouwers hielc^ geanimeerde vergaderii l VROOM 1DHEESMAW Tegen betaling werkten zij mee aan overdracht herbouwplicht Duitse generaals in Oost-Duitsland in ere hersteld Motorrijder onder vrachtauto geraakt en overleden Ouderdomspensioen voor vrouwen met 60 jaar gevraagd 2^2^ DONDERDAG en VRIJDAG 50 et HEROPENING LEZING AMERSFOORT W. A. VAN WOUDENBERG 4 Woensdag 15 October DEN HAAG. „De sfeer op dit bureau was niet goed. Men werkte mee aan het opstellen van contracten, waarvan ieder wist, dat zü het beleid van de minister doorkruisten", aldus verklaarde Dinsdagmorgen de Offi cier van Justitie, mr Overbcek, bij de behandeling van een aantal corruptie gevallen voor de Haagse rechtbank. Drie verdachten in deze zaak waren in 1950 als ambtenaar verbonden aan de directie van Wederopbouw en Volks huisvesting in de provincie Zuid-Ho|land. In die functie hebben zij er voor geld meermalen aan meegewerkt, dat een zg. herbouwplicht aan derden werd overgedragen. Deze herbouwplicht is een voor delige financieringsregeling van het Rijk voor door het oorlogsgeweld getroffen huiseigenaars. Zij mocht uitsluitend met toestemming van de minister worden overgedragen. In feite zo bleek ter zitting is het her haaldelijk voorgekomen dat her- bouwplichtigen tegen betaling af stand deden van hun herbouwplicht. Op hun naam werd dan wel ge bouwd maar het gereedgekomen pand werd afgedragen aan degene, die de herbouwplicht had gekocht. De 45-jarige gewezen ambtenaar A. B. uit Rotterdam verklaarde, dat hij steeds van mening was geweest, dat de illegale overdracht van de herbouwplicht oogluikend werd toe gelaten. „Mijn chefs werkten er ook aan mee". De 60-jarige C. F. E. K., hoofd ingenieur-directeur van de directie Wederopbouw in Zuid-Holland, als getuige gehoord, kon deze beschul diging niet geheel ontzenuwen. „Ik heb sterk de indruk", zo zei de pre sident, mr. Veldman, „dat u verzoe ken om een illegale overdracht hebt afgeschoven op uw lagere ambtena ren met de gedachte: die zullen het wel voor elkaar maken en ik blijf er buiten". De Officier van Justitie vond: „U draagt hier schuld". Dc officier van Justitie achtte het ten- laste gelegde bewezen. In de houding van de leiding van het bureau zag hij echter verzachtende omstandigheden. Hij eiste 4egen B. een voorwaardelijke straf van vier maanden met een proeftijd van drie jaar. Tegen dc 50-jarige J. D. uit Monster, Wegenwachter, wat is er van de nacht Groot was de verbazing en schrik van een Wegenwachter op de Rijks weg Gorinchem's-Hertogenbosch, toen hij zich in het donker gesteld zag tegenover een kudde van elf zware koebeesten, die onder de ge meente Vuren, rustig in een de ge hele weg vullende rij, over het be ton kuierden. Daar de situatie stel lig niet van groot gevaar ontbloot was. bedacht de Wegenwachter, die tengevolge van de vele verholpen pechgevallen ver na de vastgestel de tijd huiswaarts reed, zich niet lang en sprong van zijn motor. Hij trachtte de koeien in het don ker van de weg te drijven, het eer ste het beste afgeschoten weiland in, doch dat was geen gemakkelijke taak. Klaaglijk loeiend draaiden de illegale weggebruikers rond en trachtten naar alle richtingen de wijk te nemen. Vijfhonderd meter moest de Wegenwachter zijn pupil len in het duister opjagen voor hij langs een zijweg een hek vond. Toen was het leed gauw geleden. Wel zal de boer, die de volgende morgen elf totaal onbekende koeien in zijn weiland vond, vreemd opge keken hebben. Maar de politic, dooi de Wegenwacht verwittigd, zal wel voor een rechtmatige verdeling van deze veestapel hebben gezorgd. die met B. bemiddeld had bij de over dracht van herbouwplichtcn, werd een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden geëist met een proeftijd van drie jaar, Dc 42-jarige G V. zei niet ge weten te hebben, dat hij aan een illegale overdracht van herbouwplichtcn had meegewerkt ..Waarom hebt u dan geld aangenomen''" ..Ik beschouwde dat als het normale tipgeld van een makelaar." Zijn verklaringen werden door het O.M. „hypocritische draaierijen" genoemd. Wegens de ontkenning meende de Offi cier van Justitie niet met een voorwaar delijke straf te kunnen volstaan. Hij eiste een onvoorwaardelijke straf van drie maanden. De verdedigers vroegen ont slag van rechtsvervolging. Uitspraak 28 October. BERLIJN. De nagedachtenis van generaal Von Clausewitz, een der bekendste militaire leiders van het koninkrijk Pruisen ten tijde van de Napoleontische oorlogen, zal in Oost-Duitsland worden her steld. Volgens de in Oost-Berlijn verschijnende „National Zeitung" heeft het stadsbestuur van Burg, nabij Maagdenburg, besloten de gedenksteen in het huis, waar Von Clausewitz in 1780 werd geboren, weer aan te brengen. Kort na de oorlog waren in Oost-Duitsland alle militairistische emblemen van de openbare gebouwen verwijderd. Sinds de regering in Mei de op richting van nationale strijdkrach ten aankondigde, staat militaire roem echter weer in aanzien, voor al wat betreft de strijd onder Von Clausewitz en andere generaals, die in 1813 en 1815 de bevrijding van Pruisen bewerkt hebben. Belgische Christelijke Volkspartij verbloemt uitslag verkiezingen BRUSSEL Het nationaal comi té van de Belgische Christelijke Volkspartij CVP) heeft Dinsdag een verklaring uitgegeven, waarin o m. gezegd wordt, dat de christelijke volkskrachten de stellingen, die zij in 1946 hebben ingenomen in tal rijke gemeenten hebben weten te behouden, ja zelfs aanmerkelijk heb ben verbeterd en dat in meer dan 400 gemeenten „de linksen de strijd niet eens hebben aangebonden". Verder wordt de aandacht geves tigd ..op de hergroepering der Marxistische krachten tengevolge van het terugwinnen van stemmen, die in 1946 onder invloed van de internationale situatie naar dc com munisten gingen." Opgemerkt wordt dat het indienen van scheurlijsten de christelijke krachten heeft ge schaad zonder evenwel de betrok ken groepen voordeel gebracht te hebben. Het nationaal comité van de CVP spreekt tenslotte zijn ver trouwen in de regering uit. Eisenhower legt zijn financiën bloot NEW YORK Generaal Eisen hower heeft Dinsdag een communi qué uitgegeven, waarin hu een overzicht geeft van zijn financiën gedurende de laatste tien jaren. Zijn inkomen heeft in die tien jaren 888 303.99 dollar bedragen, waarbij inbegrepen een som van 635.000 dol lar voor het boek „Crusade in Eu rope". De generaal verklaarde op het ogenblik „behalve uit beleggin gen geen inkomsten te genieten." De Republikeinse candidaat voor het presidentschap gaf als totaal in komen voor zichzelf en zijn vrouw een bedrag van 253.303,99 dollar voor aftrek van belastingen op. Gouverneur Stevenson, Demo cratisch candidaat voor het presi dentschap, heeft in September be kend gemaakt, dat zijn bruto inko men in de laatste tien jaar voor aftrek van belastingen 500.052 dol lar groot geweest was. Drie auto-ongelukken eisen één dode en zes gewonden DELFT. Op de nieuwe rijks weg tussen Delft en Overschie zijn Maandagavond drie auto-ongeluk ken gebeurd, waarbij in totaal ze ven personen werden gewond. Vier gewonden bleken ernstig letsel te hebben bekomen, doch drie moes ten in het Oude en Nieuwe Gast huis te Delft worden opgenomen. Van hen is R. J. T. uit Den Haag in de loop van Dinsdag overleden. Van beide anderen H B. uit 's Gra- venhage en B uit Rotterdam is de toestand redelijk goed. DUrVENDRECHT. De 34-jarige motorrijder J. van de H. uit Abcoude is Woensdagmiddag, toen hij de poort van de fabriek van de N.V. Hazemeyer te Breukelen uit kwam en de rijksweg wilde oprijden, doch niet voldoende uitkeek, door een passerende vrachtauto gegrepen. Het slachtoffer, dat enkele meters over het wegdek werd meegesleurd, is in de avond aan zijn verwondingen in het Stads- en Academisch Zieken huis te Utrecht overleden. Ray Robinson op de planken NEW YORK. Het staat thans vast dat „Sugar" Ray Robinson, de wereldkampioen middengewicht, op 7 November als revue-artist zal de buteren te New York. De contracten zijn getekend, en men zal Robinson, als voornaamste attractie van een revue in het Franse Casino, min stens twee weken lang in actie kun nen zien als zanger, danser en con ferencier. Wellicht wordt het con tract verlengd tot vier weken. Robinson voelt er veel voor om de ring voor goed vaarwel te zeg gen. Maar de bokscommissie van New York heeft hem tot eind No vember tijd gegeven om een beslis sing te nemen Het is mogelijk dat hij nog éen wedstrijd zal boksen, in Februari of Maart te Miami, en wel tegen de wereldkampioen weltergc- wicht Kid Gavilan. Hierbij zcu dar. de wereldtitel in het middengewicht op het spel staan. Intussen beraamt de internationa le boksclub reeds plannen voor het geval Robinson mocht besluiten zich voor goed terug te trekken. Do I B.C. wil dan een tournooi organi seren om het wereldkampioenschap middengewicht, met deelneming van Randolph Turpin (G.B.). Humez <Fr.) Olson (Hawaï) en Durando (V.S.). ROTTERDAM Het hoofdbe stuur van de Nederlandse Bond voor Ouden van Dagen, heeft in een adres, gericht aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid en aan de voorzitter en leden van de Tweede Kamer, verzocht om in de Noodwet-Ouderdoms voorziening de leeftijdsgrens \oor de ongehuwde vrouw welke thans 65 jaar is, te wijzigen in 60 jaar. Thans is het dikwijls zo, dat, wan neer b.v. de gehuwde man komt te overlijden, de vrouw, die dan nog geen 65 jaar is, haar steun moet zoeken bij liefdadigheidsinstellin gen of gemeentelijke armenzorg. Senaat van U.S.C. huldigt Mikkenie De Utrechtse Senaat zal een ac tief aandeel hebben in de huldiging, die Zaterdag aanstaande de heer en mevrouw Mikkenie ten deel zal vallen in verband met het 25-jarig jubileum van deze circus-directeur. Met twee senaatsrijtuigen, voorafge gaan door een muziekkorps en be geleid door een groot aantal stu denten, die als fakkeldragers zullen fungeren, vertrekt de stoet ongeveer zeven uur 's avonds vanaf het Sta tionsplein naar het terrein aan de Hellestraat, waar het circus zijn tenten heeft opgeslagen. Het rijtuig, waarin de heer en mevrouw Mik kenie gezeten zijn. zal de piste wor den binnengereden, waarna de hul diging zal plaats vinden. De 50 4 60 Utrechtse studenten zullen de ju- bileumvoorstelling bijwonen. Groeten uit Duitsland Oplichter gaf zich uit voor gewezen Duitse soldaat AMSTERDAM In Amsterdam is ingesloten de bijna 2 meter lange 26-jarige A. J. S., ver dacht van oplichting, meermalen gepleegd. De man deed zich voor als ex-lid van de vroegere Duitse weermacht, noemde zich veelal Rudolf Penning en sprak Duits dan wel gebroken Hollands. Hij wist zich aldus in te dringen in diverse huizen, waarvan de dochter destijds bevriend was met een Duitse militair en bracht dan zgn. de groeten over van ken nissen uit Duitsland. Hij hing dan een of ander verhaal op en het resultaat was steeds, dat hem geld of goederen werden verstrekt. Bij zijn verhoor bekende hij. dat hij na 15 Juni 1952 in ongeveer 25 gevallen dezelfde soort oplichting heeft gepleegd en wel te Arnhem, Breda. Rotterdam, Gouda. Utrecht, Den Haag en diverse plaatsen in de provincie. SOEST KAB opent het winterseizoen De afdeling Soest van Kath. Ar beiders Beweging hield als eerste in het winterseizoen, een goed be zochte feestavond in het St Jo- sephgebouw, onder voorzitterschap van de heer G. C. v. d. Berg. De voorzitter deelde mede. dat in de komende maanden verschillende sprekers naar Soest zullen komen, om de problemen, die ontstaan zijn. wegens de vermindering van de sociale gezindheid der werkgevers, die hebben verklaard, dat zij af wijzend stonden tegenover de eco nomische zeggenschap der arbei ders, te bespreken. Het amateurs-gezelschap „De On bekenden" uit Amersfoort, luister de het verdere gedeelte van de avond op. met schetsen, zang, mu ziek en goochelen, waarvoor een dankbaar applaus in ontvangst werd genomen. Shell-films voor MACS Maandagavond was de Shell aan wezig m café Zonneheuvel, om voor de leden van de Motor- en Automo bielclub „Soest", enige interessante films te vertonen. O.m. werd vertoond de film van het Hefschroefvliegtuig van het be gin stadium tot op heden en voor de pauze „De Rallye De Monte Carlo". Daarna de Austin-rit rond de we reld en tenslotte dc grote rit „De T.T.-races op het eiland Man". Het was voor de automobilisten en mo torrijders een genoeglijke avond. RKTVV „Shot" De R.K. Tafeltennisvereniging „Shot" zal dit seizoen met 4 teams aan de competitie deelnemen en wel Shot 1 in de 3e klas, Shot 2 in de 4e klas en Shot 3 en Shot 4 in de Res. 4e klas. Shot 1 is ingedeeld bij: Rivendi 4, Over 't Net 5. Tuindorp 3, Zeist 6. Barna 5. Spirit 1. Wilskracht 3 en Pats 4. Shot 2 is ingedeeld bij: UTTC 7. Pats 5. Barna 10. Jongeneel 3. ONI 1, P.M. 2. Fako 1 en Wilskracht 2. Burgerlijke Stand GEBOREN: Alida J., d. van G. van Milligen en M. Nieuwdorp; Martha J. Md. van R. W. v. d. Bremer en B. A. KuijerGijsbert, z. van L. van Schaffelaar en J. Ver- weij; Alte. z. van A. Venema en E. Groën; Albertus A., z. van J. G. J. Klomp en E. Koenders; Ehrentraut G d. van H. Vonk en J. Zuidema. ONDERTROUWD: A. G. Spijker en A. P. Butzelaar; D. J. van Slo ten en W. J. Olthof. GETROUWD: P. W. K. v. d. Touw en E. E, D. Gosele; A. Brons en G. M. Hornsveld; J. J. M. Brou wer en W. Westerbeek; C. J. W. Broekhuijzen en J. M. Kleijn: G. J. Starink en E. C. van Es; T. J. Overeem en S. E. Krijnen. OVERLEDEN: Klaartje van Lith. 24 jaar, ongehuwd; Wilhelmina C. Weverling, 51 jaar, geh. met G. van Os; Sara Varenhorst. 62 jaar, geh. met H. Overbeek; Pieter Ekel. 59 jaar, wedr van A. Jongewaard; Francois C. Klinkert, 55 jaar, on gehuwd; Marinus Kaldewaij. 71 jaaj:, geh. met M. de Goede; Sjoerd A. Schaafsma, 27 jaar, ongehuwd' Abeltje Woldering, 56 jaar, geh. met G. Bentem. WOUDENBERG De Ver. van Jonge Landbouwers „De Toekomst" afd. Woudenberg van de P. J. G. U. kwam in verga dering bijeen. In zijn openings woord herinnerde de voorzitter, de heer C. Blankesteijn aan de succes sen, die de leden van „De Toe komst" behaald hebben op de keu ringen te Bunnik en te Leusden. De secretaris leest de notulen van de vorige vergadering. Ze worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen is een schrijven voor het houden van een cursus in machinaal mel ken. Hiervoor is de belangstelling onvoldoende. Door het hoofdbestuur wordt gevraagd of aanvullingen en wijzigingen van de statuten voor de Landdag gewenst zijn Dit onder werp zal nader worden bezien. Op voorstel van de voorzitter zullen alle leden een lijst met vragen ont vangen. Die vragen zullen gericht zijn op een nog grotere bloei van „De Toekomst". Bij de bespreking over de oprichting van een volks- danscursus blijkt dat daarvoor niet voldoende deelnemers zijn De heer A. v. Wessel houdt een inleiding over het opknappen en verbeteren van wegen. Spreker zegt. dat hier voor in de regel te weinig gevoeld wordt en toch zijn goede wegen van zeer groot belang, in de eerste plaats voor de boer zelf, doch ook voor melkrijders, leveranciers van veevoeder en kunstmeststoffen, art sen enz. Bovendien verhogen goede wegen de waarde van de gronden, die langs deze wegen liggen. De heer C. v. Ekris hield een aardige inleiding over de ruiter sport Hij ging daarbij na. welk een gunstige invloed deze sport op paard en ruiter heeft. Onder leiding van een bekwaam instructeur wordt het paard aan alles gewend, waardoor men een mak. gehoorzaam en zeer gewillig paard krijgt. De ruiter blijft bij deze sport lenig. Hij waardeert zijn paard en daardoor geniet dit dier een uitstekende behandeling. Bij de rondvraag werd geïnfor meerd. of de medaille, die het ULG beschikbaar stelde voor de winnaars van de le prijs te Bunnik al is ont-. vangen. Deze is nog niet ontvan gen. Bij het hoofdbestuur zullen in lichtingen gevraagd worden Ook bij de selectiewedstrijd voor aardappe len waren prijzen beschikbaar ge steld. Ook hiervan hebben de prijs winnaars nog niets vernomen. Ver- SEC speelt a.s. Zondag tegen Utrecht SEC 1 speelt Zondagmiddag om 1 uur de competitiewedstrijd tegen „Utrecht" te Utrecht. GEVONDEN VOORWERPEN Rood plastic kindertasje; stofbril; rode haarstrik; boekwerk; zwarte vulpen; 6 navelbandjes, geel kin derwantje; rubber zadeldekje; ver pleegsterskapje; 2 sleuteltjes; 1 huis sleutel; herenrijwiel; jachtstok met zitting. Inlichtingen aan het politie bureau. LEUSDEN Burgerlijke Stand Geboren: Maria Petronella, dochter van C. A. Horst en J. Voskuilen: Cornelia Gerarda. dochter van W. Schoonderbeek en W. M. Prinsen. Getrouw en overleden: geen. der wordt nog gevraagd i I bestrijding van slakken injjl en naar 't gebruik van hc£l in varkenshokken. Hierna J voorzitter de vergadering, ;1 bezocht was. ..De Blauwkra; Wedvlucht „De BlauwkrH Mons. afstand 208 km. Wis .1 Aankomst le duif 12 u 17 i sec.; aankomst laatste duifI min. 46 sec. Uitslag 4. v. Beek 1; J J A. v. Lunteren 3, 4. 6; P. O ge 5. MARKTBERICHT Aangevoerd 18000 eiere: 19.50—20.— per 100 sti neneieren 15.75 tot 16,50| stuks. Handel vlot. Hoge Raad spreektr Luistervergumij is verplicht DEN HAAG. De Ho; verwierp gisteren liet berujfl W. C. H. uit Schiedam tegen e nis van 6.— boete wegen-;' bezit hebben van een radio! luistervergunning. H. was in beroep gegaard hij van mening was. dat heil fende Kon. Besluit welisvB mogelijkheid schept tot ecnl i.v.m. het bezitten van eed maar dat de minister geen fl ning daartoe mocht voorschrl| Voor negende m zaak-Fonteijr (Van een onzer verslaggi DEN HAAG Twee en - jaar nadat de Amsterdams- bank zich had bezig gehou: „de zaak-Fonteyn", de zaai de thans 53-jarige voormal:*! stabel van de Koninklijke die in 1949 een pamflet ve de. waarin hij twee milita. sen er van beschuldigde h 1935 ten onrechte wegens te hebben afgekeurd, were zaak gisteren voor dc Raad in Den Haag voor de de maal behandeld. Fonteyn diende nu een sc in, waarin hij oa. betoogt „het hof verzuimt of wel|| terechtzitting te beslissen. lIJ te laten tot het bewijs, dati handeld heeft in het a!l belang". De advocaat-generaal zal - November conclusie nemen 1 ANWB organiseert herfstwandelin: DEN HAAG. De ANWB seert ook dit Jaar weer een he I deling, welke naar keuze op October kan worden gemaakt i* gaat weer geheel over het uitff*»-l Nationale Park „De Hoge VelufÏM gehele route, die met pijlen i:» geven, beslaat ongeveer zevent. I en voert zowel door de wild' door het cultuurgcdeclte. Deze keer heeft de ANWB eerst ook een korte róute van t uitgezet, voor hen die met joJ deren wandelen of die niet a. ,1 tochten gewend zijn. Vertrek t eindpunt van de tocht in ca.', 1 een weinig" te Hoenderlo. Ons gebouw in de UTRECHTSESTRAAT „Het Warenhuis van Amersfoort" LUXE KOEKTROMMEL met fraai decor Rond model DAMESZAKDOEKJES frisse ruitdessins Geheel doorge- AQ cf weven. Pracht L' kwaliteit Mod. VISTRA SHAWL zeer fraaie dessins 75 Mooie gevoerde NAPPA DAMES HANDSCHOENEN Sliponmodel. Alle 8 90 modekleuren .O i DONDERDAG en VRIJDAG HALLO HALLO A.s. Vrijdagmorgen 9 uur van het geheel opnieuw gerestaureerde HOTEL - CAFE - RESTAURANT „POPULAIR" KRANKELEDENSTRAAT 5 TELEF. 6522 Nieuw billard. Electrisch verwarmd. Prima consumpties en nette bediening. Zaterdags en Zondags ACCORDEONMUZIEK Beleefd aanbevelend. W. Visser. over het WICHELROEDE LOPEN, de z.g.n. Aard- stralen en hun invloed op het leven van mens en dier. door de VERENIGDE WICHELROEDE SPECIALISTEN op Vrijdag 17 Oct. 1952 in het A.G.-huis te Amersfoort. Aanvang: 7.30 uur. Toegang 050. Spreker: J. GOUWE Secretariaat V.W.S.: Gunninglaan 62. Apeldoorn BRANDPUNTEN I Lessen Engels: opleiding ..Univer sity of Cambridge Profi ciency Exam" (afgenomen in Nederland: internatio naal erkend). A P. Elzinga leraar Engels M O., beëdigd tolk-vertaler, Galvanistr. 13. Te huur aangeb. Bruidskleding te buur. Rouw-, Trouw- en Avond kleding voor dames en he ren. Maison Steenis. Stein- laan 58. Zeist Tel 2784 j Personeel qevr. Gevraagd: een huishoud ster bij weduwnaar met 2 kinderen. Brieven no. 5152 bur. van dit blad. Te koop aangeb. Aangeb.: Motor. Kaptein, in zeer goede staat, 175 cc. 675.Rubensstraat 79. Tel. 3070. Te koop: zwart lederen motorvest. lederen rijbroek, lederen kap en bruin lede ren damesjas, mt. 42. Pos thumus, Steenhoffstraat 6. Soest. Eiken ledikant, linnenkast, waskast, schrijfbureau, bed den 1 en 2 pers, uitschu.f- en ronde tafel. 2 crapauds - 2 fauteuils - 4 stoelen. Ha vik 37 B. Auto's - Motoren Rijwielen Wij hebben nog enorme vraag naar goede motorrij wielen. bromfietsen en rij wielen. Profiteer hiervan voordat het seizoen voorbij is. Dagelijks gelegenheid tot inbrengen bij Movam-Moto- ren-Veiling, Gebouw Fras- cati, Nes. Amsterdam Elke Donderdag 14 en 20 uur motorenveiling, elke Vrij dag 20 uur rijwielenveiling. Diversen Muziekinstrumenten gra- mofoonplaten. de grootste sortering. Rien Veermans „Speciale Muziekhandel". Arnhemseweg 32, Tel. 3027, Amersfoort. f 3.95 zeer sterke en leuke damespantoffcls. veel meer keus en veel goedkoper. .Willemse', vooraan de Leus- derweg en nu ook Noorde- wicrweg 10. Goede schoenreparatie voordeliger bij Van Maanen's leder- en lederwarenhandel. Soesterweg 214. Tel. 6093. Amersfoort. A.B.C. Bromfietsers, be zoekt U hedenavond de op richtingsvergadering in Ho tel Kampoord. Hogeweg 47. Aanvang 8 uur. Helderziende, psycliomc- triste. Mevr Franken uit Utrecht. Vleutenseweg 279bis houdt Donderdag 9 Oct. 1952 van 2—8 uur spreekuur in het Volksgebouw Snouck- aertlaan 11 te Amersfoort. Aangesloten bij de Neder landse Werkgroep voor pa ranormale begaafdheid. Radio Dresselacrts. Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf f 136.-. Gemakkelijke betalingsvoorwaarden Ook inruil Demonstratie aan huis Krommestraat 9. Tele foon 5772. Emigranten. Voor verpak ken en verzenden Uwer goederen. Meubeltransport onderneming H Bunk Zoon Tel 5462 Puntenbur gerlaan 16 A'foort. Erkend verpakkingsbedrijf. Inlich tingen vrijblijvend. Bliksemsnelle fotoreportages Uw adres. Archifoto. (Spe cialisten in Bruids- en Kin derreportages) Rubens straat 79 Tel 3070, A'foort. Een gereinigd vormvast costuum behoudt U voor f 3.50 bij de Chem Wasserij „Dc Lelie" Kamp 96. Tel. 3223. Uw pantalon als chemisch gereinigd geperst voor 1.50 Wasserij „De Lelie' 96 Tel. 3223. nieuw, en op- Chem. Kamp Uw costuum model opge perst. binnen enkele uren terug voor f 1.50. Chem. Wasserij „De Lelie" Kamp 96 Telef 3223. Kleurecht gereinigde top per en vormvast opgeperst voor 2.— bii de Chemische Wasserij .De Lelie" Kamp 96 Tel 3223. Een kleurecht gereinigde mantel en vormvast opge perst voor 3.50 bij de Chem Wasserij „De Lelie" Kamo 96 Tel 3223 Steeds voorradig: nieuw en gebruikt hoek-, beton- staaf- plaat- en balkijzer bii Firma B Zwaaf en Zonen Amersfoort, tel. 5226 Ogen willen Uding bril len. Leusderweg 10, Telef. 4519. Voor alle reparaties en verven van lederen kleding naar Bebo's Sport-en Werk kleding v/h Joga's Leder huis. Leusderweg 7. Telef. 5870, Amersfoort. Voor zeiljoppcrs naar The Sport Shop, Utrechtsestr. 39, Tel. 5325. Fa. L. van Achterbergh, Brandstoffenhandel. Koe- steeg 5. Amersfoort. Sinds 1890. Alle soorten anthra- ciet voorradig. Naaimachines. Het juiste adres voor 1ste klas naai machines en reparaties is en blijft Hekkers, Kromme straat 28. A'foort. Tel. 3351. Wees zuinig op Uw ogen. Ga voor een goede bril naar Stots. Arn hemsestraat 26, vlakbij de Kei. Haarden, haardkachels grote sortering in de beste merken Showroom en Sme derij G. L. van Bekkum en Zn.. L. Vrouwestraat 1214 bij de Langestraat. Tele foon 5925, Amersfoort. Steeds meer stadgenoten profiteren van ons heerlijk mals lamsvlees vanaf 1.50 p. p.. Lamsvet 1.00 p.p. Deze week extra reclame 2 ons boterhamworst uit blik 60 ct \<z pond ham 90 ct. Boeren metworst 2.25 p.p. Gelderse rookworstjes 75 ct p. stuk Aan de winkel afgehaald Modelslagerij ,De Hof', Hof 6. De tijd dat U voor goede schoenen persé veel geld kwijt was, is voorbij. Tlmtur stelt iedere vrouw In de gelegenheid, zich een prima merk- schoen aan te schallen: een soepele Little Lady. een Rivièra met heerlijke pasvorm, een llatteuze Timtur-Silver, ol - voor een paar gulden meer: een Tlmtur-Gold, de luxueuze schoen van klasse. tiooi CfMsAx'ntee/;.! VERKRIJGBAAR BIJ: JAC. KROES LANGESTRAAT 78 TELEFOON ZUIDSINGEL 3 TELEFOON 1

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4