Brennan met pop-van-een-pop onder de arm naar New-York STABSVENSTER Markthal nu terrein van Proefparade 1952 Tal van Amersfoortse vrienden doen Georgeuitgeleide Vier keer: GEORGE BRENNAN DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Al veel bezoekers op eerste avond Hands up!", zei Joop Geesink Noteert U even 2 Dinsdag 21 October 1952 (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL. Met een Marker pop onder de ene arm en een enorm fotoalbum onder de andere wrong chauffeur George Edward Brennan zich Maandagavond op Schiphol door de smalle deuropening van het KLM-toestel „Amsterdam", dat hem In een rechtstreekse vlucht van zestien uur terug zou brengen naar zijn woonplaats New York. Halverwege het trapje bad h(j zich nog één keer omgedraaid en voor het laatst „so long" geroepen naar zUn Amersfoortse patroon, de heer P. Nefkens, diens vrouw, de heer en mevrouw Van Nle bij wie hij een maand lang in huis Is geweest en naar de tientallen andere vrienden, die In de duisternis achter de ver verwijderde afrastering ternauwernood te zien waren. Hartelijk afscheid op Schiphol Het afscheid nemen was uren tevoren in Amersfoort al begonnen. Om kwart over zeven stond het binnenplein van garage Nefkens aan de Vlasakkerweg vol mensen, die allemaal nog een keer „Ha. die George" wilden roepen, voor de ge vierde Amerikaan in de bus naar Schiphol stapte. Brennan was laat, want hij bleek gauw even naar Hil versum te zijn gegaan om goede vrienden vaarwel te zeggen. Maar toen hij omstreeks half acht bij de garage uit een auto sprong, nu weer gekleed in zijn stemmige blauwe pak en een grijze regenjas in plaats van in zijn mosgroene chauffeursuniform, nam hij toch rus tig de tijd om velen de hand te drukken. De meesten van die nieuwe ken nissen brachten een kleinigheid voor hem mee en dus begon het moeiza me instappen van dê zwaar beladen Brennan eigenlijk al bij de blauw grijze bus, waarin hij met een der tigtal Amersfoorters tenslotte na een luid ..Goodbye everybody" naar het vliegveld vertrok. Niet aan het stuur, zoals de stadsbuspassagiers hem in de afgelopen vier weken zo vaak zagen, maar tussen de anderen in. Nu eens hier een praatje ma kend. dan weer een paar stoelen verder nog gauw even adressen wis selend. Schiphol scheen al helemaal op zijn komst te hebben gerekend. In het bovenrestaurant waren in elk geval een stuk of wat zitjes dicht bii elkaar geschoven en toen het gezelschap daar omstreeks negen uur arriveerde dampten binnen en ken al achter de stuurknuppel zat en airhostess mej. A. Wansinck de reizigers bij de deuropening stond op te wachten. Brennan was de laatste die naar boven klauterde. Hij moest nóg eens de hand van zijn ex-baas drukken, nóg eens een paar andere vrienden op de schou ders kloppen. Van agitatie vergat hij bijna nog de geschenken die hij op de onderste tree had neer gezet. Steward Simons moest hem ten slotte uitdrukkelijk naar binnen ma nen. Maar toen ook was de lange, brede gestalte van de Amerikaan in een wip boven en verdween hij in de cabine Het laatste wat de ach- terbhjvenden van hem zagen was zijn brede, vertrouwde glimlach ach ter een der kleine, ronde raampjes. IN HET MACHTIGE vliegtuig, dat George Brennan en veertien ande re passagiers in één ruk naar New York bracht, poseerden de Ameri kaan en de stewardess, mej. Wan- sink, voor de fotograaf. (Foto Hofland) „GOODBYE, EVERYBODY!", riep George Brennan tot al zijn Amers foortse vrienden en vriendinnen, die naar garage Nefkens waren gekomen om daar afscheid van hem te nemen. (Foto Hofland) kele minuten de koppen koffie op de tafeltjes. Brennan zat natuurlijk op de ereplaats, met mevrouw Nef kens aan zijn linkerzijde en mej. Joke Lensink aan zijn rechterhand. Foto's kwamen voor de dag. de wereldreiziger controleerde zijn pa pieren nog eens en maakte voor de laatste keer grappen met Johnny van der Roest, de Amersfoortse stadsbuschauffeur die Brennan's on afscheidelijke metgezel was tijdens diens ritten op de bussen van Nef kens. Buiten, waar de koude wind re gelrecht uit de polders kwam aan waaien. stond de „Amsterdam" al van neus tot staart verlicht op het platform. Maar het zou half elf wor den voor steward Simons zijn vijf tien passagiers hun plaatsen kon v. ijzen. Douane Tijd volop dus voor de douane, die de meeste belangstelling toonde voor de Marker pop. En ook tijd genoeg voor nog een drankje, nu van wat hartiger aard en geser veerd in het restaurant achter de vertrekhal. Bij de deur daarvan moesten de meeste wegbrengers Brennan vaar wel zeggen, want de marechaussee was vriendelijk maar onverbiddelijk. Géén mensen die geen speciaal toe gangsbewijs hadden! De New Yor- kc schoof toen zijn zwierige hoed maar wat naar achteren, want er vielen zelfs klapzoenen en dan zit zo'n brede rand maar in de weg. Veel rustiger kreeg hij het na dat massale afscheid overigens niet want reeds drongen andere belang stellenden naar hem op. Radio-man nen duwden hem hun microfoon voor de mond en daarna viel een legertje verslaggevers hem op het lijf Wat Brennan wel allemaal mee naar huis nam, wilden ze weten. „Een pop van een pop", zei de slagvaardige chauffeur. „Foto's. Delfts blauw, klompjes en een heel klein beetje van jullie „gin". Alles bij mekaar voor zo'n honderdtwaalf gulden als ik het dan toch moet zeggen". Tegen half elf riep een stem door de luidspreker dan toch eindelijk George Brennan en de veertien an dere passagiers naar het toestel, waarin gezagvoerder Wayne Wil- ADV behaalt derde overwinning Gisteravond is het eerste tiental van de Amersfoortse Damvereni ging er wederom in geslaagd na een zeer spannende strijd tegen Ons Genoegen II te Zeist met een 119 overwinning uit de bus te komen. Dit is de derde competitie wedstrijd. welke door A D.V. in de eerste klasse is gewonnen. Aan bord 3 heeft het oudste lid A. de Wit, die heden 85 jaar wordt, te gen Van der Horst behoorlijk par tij gegeven. Hij behaalde remise. A. Nakman speelde tegen de blin de dammer J. v. d. Laan en ver loor. De spanning bleef er tot het laatst in. De beslissing viel in de laatste partij tussen Chr. van Ber- kenbosch-Oosterbaan aan bord 1. De remise leverde A.D.V. de zege op. De individuele uitslagen zijn: Chr van Berkenbosch-Oosterbaan 11; J. C. de Knegt-Benschop 11; A. de Wit-Van der Horst 11; W Alfrink-Pieters 20; B. Lambrechts -Klasing 11; P. Floor-Hol 11: F. Louis-Derksen 20; G. J. Slappers- hoef-Van Hemert 02; A. Nakman- J v. d. Laan 02; M. Lambrechts- W. v. d. Laan 2—0. Totaal 11—9. Dinsdag 28 October gaat A.D.V. naar Bussum II. (Van een onzer verslaggevers) Vele Amersfoorters vergezelden George Brennan naar Schiphol. Allen waren in de vier weken, dat de Amerikaan in Amersfoort is ge weestmet hem opgetrokken. Ze hadden hem thuis ontmoet of ze waren met hem uit geweest of ze hadden hem tijdelijk als collega gekend en gewaardeerd. De echtgenote van Jan van Gent, die dat spreekt haast vanzelf ook mee was gegaan naar Schip hol, had George verscheidene ke ren ontmoet, o.a. tijdens de nacht rit van de AMAC. toen de Ameri kaanse buschauffeur fungeerde als kaartlezer. „Het is hem hier i>ast en zeker goed bevallen," vertelde ze. „Hij was erg vlot en toch. soms, ook heel rustig. Ja, ik zal blij zijn, als Jan Zondagmorgen thuis komt". De Amersfoortse chauffeur M. van Selm is met zijn chef. de heer Hemsmengel en George Brennan een paar keer op reis geweest. „Een keer naar Rotterdam en Den Haag en een keer naar Amsterdam en Volendam. George is een fijne kerel, meneer, erg vlot, een echte Amerikaan. En met onze bussen kon hij goed overweg. Tjonge, wat zou ik graag een maand naar Ame rika willen!". De heer D. Butteling leerde George Brennan kennen door een kennis, die bij Nefkens werkt. Hij heeft de New Yorker op een Zon dag in zijn auto meegenomen naar Limburg. Zij zijn daar o.a. naar het oorlogskerkhof Margraten ge weest. „Hij was erg onder de in druk. Ik denk-, dat veel herinnerin gen aan de oorlog bij hem. werden opgeroepen. Overigens beziet hij alles heel nuchter, hij had een goede kijk op ons leven hier en toonde overal geweldige interesse voor". En wat zegt George Brennan zelf? ,.Als mijn maatschappij zegt nog even te blijven, dan doe ik het meteen. Maar ze hebben het niet gezegd, dus óp naar Brook lynr. Soesterkwartier wint overtuigend In het clubgebouw aan de Zon nebloemstraat speelde Soesterkwar tier I gisteravond haar eerste wed strijd van dit seizoen en wist deze op overtuigende wijze te winnen van Soest II. Soesterkwartier heeft een vrij sterk eerste tiental en in de 2e bordspeler Kool een aanwinst van formaat. Op deze wijze door gaande zal dit team zeker de kam pioenstitel behalen en mogelijk de zo begeerde promotie naar de 3e klasse bewerkstelligen. De uitslagen zijn: Winia-Zaal- berg VzKool-Immerzeel 10. Sieswerda-Spijkers 10, Walsteijn- Blom 01, Pul-Noesel VaM>, Ver meer-van Goor 10, Luikel-Mud 10. Van Veluw-Wal \sz. Zwart -Amelunxe 10. Klee-Acronius 10. Soesterkwartier speelde aan de oneven borden met wit. Totaal 7^—2M>. Soesterkwartier I in de kopgroep In de le klasse GUKB heeft Soestep kwartier 1, door haar overwinning op Soesterkwartier 2. zich keurig op de tweede plaats gehandhaafd. Vogel 2 en Giraffes 1 die echter ook weer wonnen blijven goed volgen cn vormen gezamen lijk ook een bedreiging voor Sajnos 4. dat nog steeds ongeslagen de iciding heeft Soesterkwartier 2 is door haar nederlaag in de onderste helft gedaald doch heeft relatief nog een goede kans om zich bij de kopgroep te voegen. De onderste plaatsen worden nog steeds door Excelsior 2 en Tovers 2 ingenomen met belde vier verloren wedstrijden en willen zij niet te ver achter raken dan dienen zij zich danig te herstellen. Stand le klasse GUKB: Samos 4 3 3 0 0 6 16— 7 Soesterkw. 1 4 2 2 0 6 159 Vogel 2 3 2 1 0 5 16— 7 Giraffes 1 3 2 0 1 4 10— 7 Soesterkw. 2 3 1 1 1 3 912 Excelsior 2 4 0 0 4 0 1017 Tovers 2 4 0 0 4 0 825 2028. Zo goed en zo kwaad als dat gaat be duidt Rob de twee scho telmannen. dat zij in deze tempel moeten blij. ven De vreemde wezens houden hun strakke glimlach om de dunne lippen maar zeggen niets. Zouden zij begrij pen, v/at Rob bedoelt? Rob gaat nu weer aan boord van de „Vrijheid" Frank Morris blijft achter op Tamoa om naar Vitu-Levi te varen, waar hij definitieve maatregelen wil treffen om beide mannen in GÜ»I IJ veiligheid te stellen. Eaf v Wanneer de dag aan- wm grvy«i ruw z^èvi ra* i iiih ■ina-iryfl breekt, is hij al op een flinke afstand van Ta- i in brede kringen rondom zijn schip en verdwij- I van welk vliegveld stijgen zij op? Rob begrijpt moa. Dan hoort hij opeens weer het gierende nen dan weer. Wat willen die vliegers toch en er niets van. geluid van straaljagers. De machines cirkelen (Van een onzer verslaggevers) Het wordt voor de huisvrouw steeds moeilijker een juiste keus te doen uit de veelheid van arti kelen. die haar op het gebied van levensmiddelen worden aangebo den. Daarom is het nodig, dat zij van tijd tot tijd In de gelegenheid wordt gesteld zelf te keuren en le proeven. Aldus sprak gisteravond de directeur van de Nederlandse Sperwerhond, de heer P. Renke- ma, bfl de opening van de tweede Proefparade die de Amersfoortse Kruideniers Vereniging in de Markthal organiseert. De heer Renkema zag deze proefbeurs dan ook als een emi nent belang voor de verbruikers. Spr. achtte het een verheugend verschijnsel dat diverse fabrikan ten in dezen hulp verleenden aan de verkopers om het product na der tot de consument te brengen. Op deze manier immers werden de kruideniers geholpen bij hun moeilijke, maar mooie arbeid: het publiek dat bij een verminderde koopkracht een stijgende veel eisendheid aan de dag legt, die producten te verkopen, die inder daad in de behoeften van de con sument voorzien. Spr. betreurde het. dat de krui deniers hun klanten zo weinig in de gelegenheid stellen in de win kel van de verschillende artikelen te proeven. De heer Renkema sprak ten slotte de hoop uit, dat de krui deniers het niet bij deze Proef parade zouden laten, maar dat zij het op de beurs gelegde contact in de toekomst zo goed mogelijK zouden uitbuiten. Tevoren had de voorzitter van de A.K.V. de heer B. H Elfe rink in een kort openingswoord welkom geheten: wethouder mr F. LANG NIET ALLEN, die George vergezelden naar Schiphol, moch ten mee tot bij het vliegtuig. De meeste Amersfoorters moesten zich. tevreden stellen met een plaatsje achter de afrastering bij het res taurant, waar ze drie kwartier de koude wind trotseerden om de Constellation „Amsterdam" te zien vertrekken. (Foto Hofland C. A. Eenhorst, die namens het gemeentebestuur aanwezig was, en voorts de vertegenwoordigsters van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen, diverse andere vrouwenorganisaties, alsmede de vertegenwoordigers van Kruide niers- en middenstandsorganisa ties. Ook bracht de heer Elferink dank aan de organisatoren van de Proefparade 1952. Als representant van de Amers foortse middenstandsverenigingen, sprak de heer F. de Feber. Had men tijdens dit officiële gedeelte reeds in de vorm van koffie en cake een voorproefje ge had, hierna begon het proeven pas goed. Een parade van proe vers trok langs de twintig fraaie stands die tezamen de Proef parade vormen. Hier een kopje soep. daar koffie of een glas bier; na een pittig glaasje wat toast met kaas. Kortom elk der steeds talrijker wordende bezoekers kreeg de smaak gauw te pakken. Het was dan ook geen wonder, dat toen de beurs om 20 uur officieel voor het publiek geopend werd, de prijzen voor iedere honderd ste bezoeker al spoedig bekend werden gemaakt Voor wie, on danks de vele goede gaven toch nog niet in de juiste stemming kon komen, speelde het amuse mentsorkest van Jan van Loo. En voor de vele anderen verhoogden de vrolijke melodieën de gezellig heid Als attractieve afwisseling van het proeven en keuren, ver melden wij de glasblazer, die schijnbaar met het grootste ge mak allerlei fraaie voorwerpen uit een simpele glasbuis wist te vervaardigen. G. v. Schalm 40 jaar in dienst van N.S. De heer G van Schalm herdenkt vandaag de dag, dat hij veertig jaar geleden bij de Nederlandse Spoorwegen in dienst trad. Als jong maatje" zijn werk bij de spoorwegen begonnen, is hij nu eerste ploegbaas. Veertig jaar, het is een hele tijd, waard gevierd te worden Vanmorgen kwamen reeds verschillende vrienden en collega's de heer Van Schalm complimente ren. Uiteraard sierde menig bioe- metje de woonkamer. (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL. Toen George Bren nan gisteravond in het Schiphol-res- taurant voor het laatst het glas hief met zijn ex-patroon, draaide aan een ander tafeltje zich plotseling een forse heer in een grijs pak om hield een revolver gericht op de Amerikaan en zei: „Hands up!" Vervolgens stond de man op, liep op George toe en zei: „Ik ben Joop Geesink. En voor die revolver hoeft u niet bang te zijn. Het is maar voor 'n filmpje, doi ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van dit bedrijf wordt Vefv&ardigd Het zal „The story of transportation" heten en dus niet alleen de geschiedenis van de auto weergeven We begin nen bij het allereerste wiel. Dat was van steen, als je 't mij vraagt. Na tuurlijk ivordt het weer een poppen- filmVoor een. documentaire hebben ze mij warempel niet nodig. Wel zijn de poppen, die ik er voor gedacht heb, anders dan gewoonlijk. Gesty- leerd zou je kunnen zeggen: of zelfs een beetje surrealistisch, meteen knipoogje naar Picasso. En je hebt grote kans dat het een stereoscopi sche film wordt." Over tien dagen vliegt Joop Geesink weer huistoe. Om meteen maar weer door te gaan naar Barcelona om de Spaanse pre- misère van zijn op de laatste Bienale bekroonde Kermesse Fantastique" bij te wonen. U kunt begrijpen dat deze haastige man een beetje zuur keek toen de ..Amsterdam" drie kwartier vertra ging bleek te hebben. Geesink heeft de wachttijd maar gebruikt om al vast eens wat met Brennan te pra ten. Die hem heel wat over auto's kon vertellen. Volledige winst voor Polynorm Voor de 4e klasse bood het der de tiental van SV „Soesterkwar tier" aan een vrij sterk Polynorm- tiental in het gebouw aan de Bil- clerdijklaan bijna geen tegenstand Twee partijen hadden misschien remise kunnen geven voor de SK' ers. Het werd uiteindelijk een 10-0 zege. De gedetailleerde uitslagen zijn- Polynorm-Soesterkw. Ill: R Hek- ma-J. Paschedag Sr. 10. K. Ver- meer-K. Gort 10, J. G. Wildeman -G. Gouverneur 10, J. W. A. Cremer-K Koudfjs 10, A. v. d. Groep-G. J. Greeven 10. G. Is- rael-M. G. Paschedag Jr. 10. K. de Ruijter-J Molenveld 10. M. Verhoog-A. G. J. Bakkenes 10. S. v. d. Werf-I. v. d. Berg 1—0. G. A. Deijkert-H. Markus 10. Op 11 November a.s. speelt Polynorm in Bameveld tegen de club van dien naam. O.i. de voornaamste con current in de opmars naar het kampioenschap, waarvoor we de Polynormors zeer goede papieren hebben gezien de kwaliteiten van hun schakers. Wel teat te veel 7 OONTJE die sinds twee maanden de school be zoekt en het terrein thans verkend heeft, kwam van middag thuis en zei ern stig: „Weet je pappie hoe veel kinderen wij in de klas hebben „Wel veertig," gokte SVK, zonder er bij na te denken. „Mis." zei zoontje triom fantelijk. „Nog eens raden." SVK begon lont te "rui ken, hoewel zoontje die lont niet had gelegd, want daar is hij op dit gebied althans nog te onbedor ven voor. „Vijf-en-veertig," zei SVK. „Weer mis," zei zoontje. „Zie je wel, dat je er niks van weet. ,We hebben er 53 en ik zit naast Henkie." Toen werd zoontjes aan dacht gelrokken door een droom van een slee. die voorbij reed en toen statig keerde. Maar SVK keek amper naar de slee, maar dacht even door over die 53. Zijn vrouw zei dat zoontje ge lijk had en dat er precies 53 kinderen in zijn eerste klas zitten. „Ik beklaag die juf frouw." zei SVK tegen zijn vrouw. „Ja, maar je moet ook de kinderen beklagen," was het antwoord. „Wat moet er nou van dat leren te recht. komen met zo'n span." Nu weet SVK, dat onze leerkrachten er altijd nog veel meer van terecht brengen dan een leek zich wel kan voorstellen. Maar 53 kinderen in een klas is toch wel wat te veel van het goede. Gelukkig maar voor zoontje, dat hij daar nog niet zo veel weet van heeft. Weinig gevorderd Nu we het toch over de school hebben, nog een andere mededeling van zoontje. Hij had zo gelachen omdat een meisje uit de bank gevallen was omdat ze helemaal op het puntje van de bank was gaan zit ten. Wat moest van de juf frouw, want anders babbel de ze steeds met haar buurvrouw. Even later kwam neef binnen, die al een paar jaar op de H.B.S. is. Ze hadden zo gelachen vanmiddag omdat een jon gen uit de bank was geval len omdat hij... helemaal op de uiterste rand had ge zeten Dat moest van de leraargaan jullie alle bei maar helemaal aan de kant zitten" had hij gezegd, „want anders hebben jullie zó weer te kletsen". Zo ziet men dat er wat dit betreft tussen de eerste klas van de lagere school en de derde klas van de H B S. niet zo heel veel ver schil is. Circus weg Men heeft geen haast ge maakt met de afbraak van het circus Mikk°nie Dat was ook niet nodig om de doodeenvoudige reden, dat voorlopig toch niet meer wordt gespeeld. Enige maanden zal de tent en wat dies meer zij worden opge slagen. Gistermorgen tegen een uur of negen stond het circusdorp er nog net als tijdens de feestavond. Pas een uur of wat later begon men te demonteren. Zin gend haalde men de zeilen neer. Jongens liepen in overall met bloemen in hun knoopsgat (nog van de hul diging). Zn deden het rus tig aan. Dat neemt niet weg. dat tegen do avond reeds een goed deel van het tentendorp verdwenen was Wanneer U dit leest zijn de meeste wagens al vertrokken Een illusie is verdwenen, een illusie van romantiek en heldendom. Niet meer dan dat, want een circusleven is hard. meedogenloos hard dikwijls, vol pijnlijke teleurstellin gen „Klatergoud" dat is het woord voor het door buitenstaanders soms zo f°l begeerde circussprookje Poes Vanmorgen lae er naast een boom A-oor ons bureau een kleine zwarte poes Rillend lag hij in het zand. even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. amiDiir-iiw; 'M'- tótwip "ii' i:::(JfüiiiBiiiiilIil|iliiiil![IIll!D Wij hebben het beestje mee naar binnen genomen. Het geratel van de schrijfma chines scheen poes echter niet te bevallen. Binnen een paar minuten was hii weer verdwenen. Een half uur later (wjj dachten aan de poes al met meer) kwamen een paar kleuters de kat weer bii ons binnen bren gen „Meneer, die kat zit bij U on de stoep te miau wen". Wij hebbQn het weer met hem geprobeerd. De warmte (van de centrale), de melk. die een collega ,.voor-tu?sen-de-m!ddag" al tijd bij zich heeft, scheen het beest te overtuigen van onze goede bedoelingen Nu voelt hij zich als thuis Wij hebben besloten het dier voorlopig als huisdier in onze redactieburelen te houden. Om tourbeurt zal een der redacteuren voor melk (en wat dies meer zij) zorgen. Wij zijn benieuwd boe lang M'ckv 'zo heet ie) blijven zal. Of blijven kan.. Ruzie om de kinderen Veertig gulden boete, subs, twin tig dagen hechtenis, eiste de Offi cier van Justitie tegen een 39-jari- ge Amersfoortse vrouw, die voor de Utrechtse Politierechter terecht stond wegens belediging van haar vroegere buurvrouw.. Op een kwade dag in Juli kre gen de beide vrouwen kwestie over haar respectieve spruiten, met het .gevolg dat de gedachtenwisseling in een vrij heftige scheldpartij ein digde. waarbij de verdachte vol gens de dagvaarding heel lelijke woorden aan het adres van haar tegenpartij uitte. Hoewel ze te ha- rer verdediging voor de Politie rechter verklaarde, dat ze slechts de volle waarheid had gezegd, nam deze haar het gebeurde nogal kwa- iljk. „Zelfs als het waar is. wat u be weert, dan mag u die dingen nóg niet zeggen", vermaande de Po litierechter. De al te grote loslippigheid kwam de verdachte ten slotte te staan op een boete van 25 subs, tien dagen hechtenis. 17 t.m. 23 October GRAND THEATER: Van 17 t.m. 23 Oct. „De zonen van de Musketiers" Toe gang 14 Jaar. Aanv. 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Do. 2.30 uur ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER- Van 17 t.m. 23 Oct. „De smokkelpoort van Azië" Toe gang 18 jaar. Aanv.: Zo 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30, 6.45 en 9 uur. In de Jeugd-ftlmcyclus Woensdag 23 Oct Aanv: 2 cn 4 uur. „De goud zoekers van Mashomba". REMBRANDT THEATER: Van 17 t m. 20 Oct. „De Dulvelsbrigade" Toe gang 14 jaar. Van 21 t.m. 23 Oct. „Gezocht, wegens moord" Toegang 14 jaar Aanv. Zo 2, 4.15, 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER Burg. Grothstr. 38 Tel. 2790. Soestdtjk Van 17 t m. 19 Oct. Soestdtjk. „Mara Maru". Toe gang 14 Jaar. Van 20 t.m. 22 Oct. „MilUonalrs gevraagd". Toegang 14 jaar. In de Donderdag-Cyclus 23 Oct. „Rigoletto". Toegang 14 Jaar. Aanv.- 2. 4.15. 6.45 cn 9 uur. Vr.: 8 uur Za en Do. 2 30. 6.45 en 9 uur. Ov dagen 2.30 en 8.— uur GRAND THEATRE Donderdag 23 Octo ber Pianorecital door: Myra Hess. Aanv.: 3 uur. AGENDA AMSTERDAM TONEEL VRIJDAG 24 OCTOBER: Stadsschouw burg 8 uur. Het Ned Volkstoneel met première van Gilbert Asbrow ,'t Is tijd dr Schweitzer". MUZIEK WOENSDAG 22 OCTOBER. 8 15 uur: Concertgebouw Abonnementsconcert onder Van Beinum. DONDERDAG 23 OCTOBER Stads schouwburg Nederlandse Opera met de premièie van Mozarts „De brui loft van Figaro" Burgerlijke Stand Geboren: Hendrika E. J„ d. v. J. Steënbeek en A. Hijmering; Jiskje B d. v, W. de Zoeten en B. Hoog; Johanna. E. M., d. v. C. J. M. Croe- se en P. S. M. van Loenhout; Yvonne P., d. v G. Brom en G. v. Dam. Getrouwd: E. v. d. Wetering en M. A- Meilink. Overleden: Jan Hendriks, 90 jr, wed. v. G. Brienissen: Theodorus M. Oostinjen, 68 jr, geh. m. L M. v. d Heijden; Gijsbartus J. Ge- rards. 27 jr. ongehHenriëtte E. Parent, 15. u.; Hendrik Eggenkamp, 41 jr, ongeh.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2