Worclt eerste vijftal van „Prins Hendrik" kampioen? Hoogbouw op de Berg dient voorzichtig te geschieden „Anglo Iranian" behandelde onze arbeiders als dieren Schietsport eist kalmte beheersing en accuratesse mm Schadeloosstelling Duitse slachtoffers van Hitlerbewind Registratie gevraagd van communisten in Amerika Toejuichingen voor Tsjiang; bloemen voor mevrouw Appelweg en Kalk weg, twee oeroude paden Hollandse douane loerde op De Valera Dinsdag 21 October 1952 (Van een onzer verslaggevers) „Het is makkelijker met spek schieten dan met patronen". Probeert U maar eens de roos van zo'n kleine schijf te raken op een afstand van vijftig meter. Toch zijn er lieden die dat pres teren, zoals bijvoorbeeld het eerste vijftal van de Amersfoortse schietvereniging „Prins Hendrik". Kort geleden nog werd dit corps kampioen van district 1. op de „petite carabine". In de schietsport een prachtige prestatie. Voor vijftien November zal worden uitgemaakt of „Prins Hendrik" de sterkste van Nederland is. De schutters zijn vol (gerechtvaardigd) optimis me. De mogelijkheid landskampioen te worden bestaat inder daad. Laat het dan waar zijn, dat c(e schietsport voor het grote publiek niet zo spectaculair is als bijvoorbeeld voetballen, voor de individuele liefhebber is en blijft het een enerverende en gezonde! sport. Men moet er immers sterke zenuwen voor hebben, die men nauwkeurig dient té beheersen, men moet een goed gezicht hebben en men dient standvastig te zijn in meer dan één betekenis van het woord. Schutter Van Eist is 35 jaar lid Wonderlijk is het eigenlijk, dat niet meer mannen zich tot de schiet sport aangetrokken voelen. Of zou men bevreesd zijn louter „poedels" te schieten, zoals Uw verslaggever toen hij eens probeerde „even" een paar tienen weg te schieten? Toch is er een bepaald soort manspersonen, dat zich van jongsaf aan voor het baanschieten interesseert Zo iemand is bijvoorbeeld de heer Van Eist. die deze maand al vijfendertig jaar lid is van „Prins Hendrik". Vijftien jaar lang vervult hij de functie van voorzitter reeds! Als ke reltje van tien, twaalf jaar ging zijn hart al uit naar de wondere wereld van buksen, karabijnen, geweren en wat dies meer zij. Op een katapult keek hij minachtend neer. Toen Van Eist veertien jaar oud was kreeg hij orgelles van Van Zwol. Deze nu was een geweldig liefhebber van schie ten. Hij nam de veertienjarige Van Eist mee naar de Leusderhei, waar iedere Zaterdagmiddag door „man nen" van zestien tot 35 jaar gescho ten werd. Op de leeftijd keek men echter niet zo erg nauw. Van Eist was nog al groot van stuk. vandaar zijn deelname aan de landsweer- baarheid op veertienjarige leeftijd. Iedere Zaterdag ging de kleine schutter lopend van de Puntenbur gerlaan naar de Leusderheide! En dat alles om tien schoten te lossen. Wel een bewijs dat hij hart had voor de zaak. Bij de eerste wedstrijd waaraan hij deelnam legde hij be slag op de dertiende prijs. Een mes met kurketrekker. Van Eist weet het nog als-de dag van gisteren. Van af die tijd is het met zijn schietpres- taties steeds crescendo gegaan. Vele eerste prijozen heeft hij in de loop der jaren bemachtigd. Zegge en schrijve drie records vestigde hij op zijn naam! In het een wonder, dat men hem verzocht voorzitter van de schietvereniging te worden? In hem hebben wij dan ook de juiste man gevonden om ons eens iets te vertel- Schutter Van Eist is al 35 jaar lid van „Prins Hendrik". Nog steeds (60 jaar oud) behoort hij tot het eerste vijftal. Amersfoortse len van de enige schietvereniging. 's Lands Weerbaarheid „Prins Hendrik" werd op vijf Sep tember 1905 opgericht door enige jongelui, die regelmatig op Zater dagmiddagen schoten „tot verho ging van 's lands weerbaarheid". Met geweldig enthousiasme werd het plan een schietvereniging op te richten ontvangen. Meer dan 84 le den meldden zich aan. Helaas was dit aantal leden te groot om goede resultaten te behalen. De oefentijd werd er te veel door aan banden ge legd. Uren moest men in de rij staan om een beurt op de baan te krijgen. Hoeveel tijd ging er niet overheen voor alle 84 leden hun tien schoten hadden gedaan. Dikwijls duurde zo'n oefenavond dan ook tot ver na mid- Het bestuur van „Prins Hendrik" bij de oprichting in 1905. Staande Bos en Bakkenes; zittend: Van RuyvenMooyen, Otto, Blok en Eybergen. dernacht! Van 1905—1913 vond „Prins Hendrik" een onderkomen in de tent op de ijsbaan waar nu de St. Anfri- dusstraat is. (Oude Amersfoorters zullen zich dat ongetwijfeld nog her inneren). In 1913 werd in de Willem van Mechelstraat een eigen gebouw gekocht. (Daar is nu een vernikkei- inrichting ondergebracht). Toen in 1914 de eerste wereldoorlog uitbrak, moesten de leden hun wapens in leveren. Deze stilstand betekende 'n achteruitgang. In 1919 echter her rees de vereniging uit haar as Maar het gebouw werd afgekeurd. Het lag teveel uit het centrum! Men kreeg toen het gebouw in de Stovestraat waar men heden ten dage nog steeds schietbanen heeft. Bloeiperiode Alhoewel het ledenaantal niet groter werd. begon omstreeks die tijd de bloeiperiode van „Prins Hen drik". Het leek alsof het nieuwe ge bouw ook nieuwe capaciteiten aan de schutters schonk. Van Noord tot Zuid werden in Nederland prijzen „weggesleept". Van 1920 tot 1930 werden zelfs acht medailles van het vorstenhuis verkregen Het overlij den van voorzitter Blok. was echter een geduchte klap. evenals het heen gaan van de heren Ruitenbeek en Kleber. In de laatste oorlog beleefde „Prins Hendrik" weer een laagte- punt. Na '45 waren alle wapens ver dwenen. Tot 1947 sluimerde de ver eniging. De sportuitwisseling met Rotherham gaf de stoot tot nieuwe activiteit. Men begon weer met de aankoop van nieuw materiaal. In engere kring werden steeds succes sen geboekt en nu is het dan zo ver, dat men een goede kans heeft lands kampioen te worden. Het eerste vijf tal is uitstekend Op rayonwedstrij den worden doorlopend eerste prij zen behaald. Men heeft enthousiast trainende jongeren, die straks de oude garde zullen aflossen. Zo is.JPrins Hendrik" met 34 leden (een van de 84 in Nederland be staande schuttersverenigingen) een corps van schutters met een grootse toekomst. Of zij kampioen zullen worden? Voor vijftien November a.s. zal dat zijn beslist. Het eerste vijftal, dat voor 15 November moet bewijzen de sterkste ploeg van het land te zijn. Staande van links naar rechts: J. van Eerten. J. W. van Eist, D Stam. Gehurkt van luiks naar rechts: J. v. Eist en B. Holsteyn. BONN. Bij de West-Duitse Bondsraad is een wetsontwerp in behandeling, dat voorziet in het uitkeren van schadeloosstelling aan allen, die onder het bewind der nazi's „op grond van hun ras, een tegen het nationaal-socialisme ge richte politieke overtuiging, van wege hun geloof of op grond van hun wereldbeschouwing zijn ver volgd en nadelen hebben onder vonden, die hun recht op schade vergoeding geven". De kosten de zer schadeloosstelling worden op drie k vier millard mark geschat. WASHINGTON. In een rapport van twee leden van de commissie voor controle van ondermijnende activiteit wordt de communistische partij in de Ver. Staten een „ma rionet van de Sowjet-Ume" ge noemd, die door de Sowjet-Unie fi nancieel in het leven wordt gehou den en zich ten doel stelt het huidige Amerikaanse regime omver te werpen en van het land een communistische staat te maken. In het rapport wordt er verder op aangedrongen, dat de communis tische partij zich laat registreren bij de regering en de ledenlijsten en boeken ter inzage beschikbaar stelt. Sowjet-onderzeebootbasis op eiland Rügen BERLIJN De Russen zijn be gonnen op het eiland Rugen in de Oostzee een reusachtige onderzee bootbasis te bouwen, zo meldt de West-Bcrlijnse krant „Telegraf". Het blad zegt, dat op bevel der Russen een gebied van 50 vierkan te km nabij het dorp Glove geëva cueerd is. De Russen laten gevan genen uit de gevangenis van Butzow-Drelbergen. een plaats in Oost-Duitsland, helpen met de bouw van de basis. De 53-jarige mevrouw Tsjiang Kai-tsjek, juist aan gekomen uit San Francisco, waar zij twee maanden in een ziekenhuis heeft gelegen met een huidaan doening. verlaat hier met haar zwager, dr H. H. Kung, het vliegveld van New York. Zij is van plan enige tijd bij dr Kung door te brengen om volledig te herstellen. Generalissimo Tsjiang Kai-tsjek, leider van de Chi nese nationalisten op het eiland Formosa, werd luid toegejuicht toen hij op China's Onafhankelijkheids dag een rijtoer maakte door de hoofdstad Taipeh. Perzische afgevaardigde op IA O (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. De Perzische regerlngsafgevaardigde op de vierde zit ting van de oliecommissie van de I.A.O. (Internationale Arbeids Orga nisatie). Dr. Ahmad Aly Hassibi beschuldigde Maandagmorgen tijdens de plenaire zitting van de commissie in het Schevcningse Kurhaus de Anglo-Iranian olie-maatschappfj van slecht gefungeerde en onduldbare discriminatie bfj de behandeling van haar Perzische arbeiders. Hy merkte op dat de overeenkomst tussen de Anglo-Iranian en zUn land Perzlc geen waarborgen schonk, terwijl de maatschappij zelfs zijn verplichtingen onder deze overeenkomst niet nakwam. Zo kreeg Perzië als eigenaar van de oliebronnen gedurende de 40 jaar van exploitatie slechts 110 mll- lioen pond sterling. De sociale en arbeidsvoorwaarden schoten schrome lijk te kort vergeleken bü andere Perzische industrieën, „de onmetelijke winsten van de Anglo Aranian ten spijt", zei dr. Hassibi. Er was geen huisvesting aanwe- zig geweest voor 80 pet van de olie arbeiders. Het merendeel van hen j leidde een bestaan, als dat van een dier, zo merkte de Perzische spre- i ker op. Voor 70.000 werklieden en hun gezinnen waren slechts 450 bedden. Voorts was er onvoldoende medische verzorging en de maat schappij, die zelf artikelen invoerde voor de arbeiders voor prijzen die lager waren dan de binnenlandse markt bezorgde het land het ver lies van de vreemde valuta die al dus door de Anglo Iranian werd op- spaard. Hij voegde er aan toe, dat nu voor de eerste maal een goede vorm van sociale zekerheid voor de arbeider was ontworpen in over eenstemming met de normen, die door de IAO zijn vastgesteld. En dat deze voorwaarden binnen zeer korte tijd zouden moeten worden uitgevoerd, terwijl het in de bedoe ling ligt om een veel groter pro gramma van sociale hervormingen uit te voeren naar mate de Perzi sche financiële mogelijkheden het zouden gaan toestaan. „Indien er geen oplossing van het Engels-Perzische dispuut was gevonden, dan komt dat, omdat Perzië geen voorwaarden kan accepteren, die de principes van de nationalisatie rechtstreeks zouden aantasten. Maar, zo zei dr. Hassibi, hij vertrouwde op het begrip van het Engelse volk, waarmee we tra ditionele gevoelens van vriend schap en respect onderhouden en we hopen dat de sympathie van een volk. dat zo nauw verbonden is met recht en gelijkheid sppedig de vroe gere maatschappij er'toe zal bren gen om de eerlijkheid van ons ge zichtspunt te onderkennen. Het is deze vraag, die op het ogenblik de enige reden vormt van de onoplos baarheid van het conflict zo besloot Mr. Hassibi. DEN HAAG. Kapitein ter zee G. B. Fortuyn van de Marinestaf te Den Haag zal op 4 November a.s. per vliegtuig naar Nieuw-Gui- nea vertrekken. Hij zal kapitein ter zee S. den Boeft aflossen als „De Berg" zal gedeeltelijk met hoogbouw „beplant" worden. Ziedaar het bericht, waardoor deze hoek van de stad weer eens in de volle belangstelling staat, vooral ook, omdat verschillen de personen vrezen, dat het natuurschoon door de hoogbouw te lijden zal hebben. Hoe men hierover ook moge denken, men zal zeker moeten toegeven, dat B. en W. niet over één nacht ijs gaan en niet van plan zijn het natuurschoon op de zuidhel lingen van de Berg op dezelfde wijze aan te tasten, zoals een vorige generatie dat met de noordhellingen deed. Vooral het feit, dat men eerst een paar blokken wil zetten, teneinde eens te kijken „hoe het staat", is zeer lofwaardig. De Amersfoortse Berg is. naast de Amersfoortse Kei, altijd de gro te trots van de stad geweest en dat is begrijpelijk ook, want die „berg" ls heus nog niet zo heel erg laag. Het hoogste punt, dat wij moeten zoeken midden in de moestuin van het Berg-Hotel, is 49 meter boven de zeespiegel", het wordt in deze omgeving slechts overtroffen door het hoogste punt van de Leusder heide. dat 55 meter hoog is en zich bevindt op de kruising van het Drieberger en het Damreese Spoor. anwege de vrij grote hoogte en ook door de tamelijk steile hellin gen, behoeven wij niet zo heel be vreesd te zijn, dat de hoogbouw storend zal werken of het uitzicht zal gaan benemen, want de ter- remhoogte bij de Kapelweg be draagt nog geen 20 meter en bo vendien zullen de blokken slechts 11 meter hoog worden. „Kapelweg" schreven wij, maar wij hadden haast „Appelwegje" ge zet, want dat is de naam, waaron der deze weg nog een vijf-en-twin tig jaar geleden bekend stond. Het was in die tijd een zandpaadje, dat zich langs de voet van de Berg slingerde. De Appelweg, die aan een galg vol". De lichamen werden in een „harnas" van kettingen op gehangen en bleven er totdat de vogels en weer en wind hun werk verricht hadden en de geraamten uit elkaar vielen, waarna zij in de „put" werden geworpen, t.w. de ruimte binnen de driehoekige fun dering Bij de opgravingen in 1925 zijn nog twee geraamten en vele losse knekels gevonden, welke na dien op stadskosten begraven zijn op de Algemene Begraafplaats. Gruwzame rechtspleging Hoe gruwzaam de rechtspleging vroeger was, wordt ons eerst dui delijk uit een vonnis, dat voltrok ken moest worden aan Fytje Dirks, alias „Dikke Fy", hetwelk dateert van 17 September 1732 en in het Museum Flehite bewaard wordt Er staat o a. in: „Soo is 't. dat het voorsz. Gerecht, doende recht, de DERTIG JAAR GELEDEN Haarlemmer stuurt Ierse premier vergeelde politie-foto UTRECHT. Drie en dertig jaar geleden kregen de Nederland se grenswachters bevel scherp uit te kijken naar de Ierse samen zweerder Eamon dc Valera en een stuk of wat trawanten, die wellicht Zouden trachten in ons land hun Britse vervolgers te ontvluchten. De onverzoenlijke opstandeling is toen niet gekomen. Pas enkele maanden geleden meldde De Valera zich bij de Nederlandse douaniers, die hem toen echter zeer voorko mend tegemoet kwamen en er voor zorgden dat hij zo snel mogelijk naar het Utrechtse ooglijdersgast- huis kon doorreizen, waar hij ge nezing kwam zoeken voor een oog kwaal. Want de omstandigheden ziin mèt de tijden veranderd en de leider der toenmalige Ierse onafhankelijkheids beweging die in 1919 door zijn mak kers op listige wijze uit de ge vangenis was bevrijd, wordt nu zelfs door de hoogste Britse autori teiten met Uwe Excellentie aange sproken. Pas Maandag heeft de grijze president van de Ierse republiek ge hoord hoe de Nederlandse douanen destijds vergeefs naar hem hebben uitgekeken, terwijl hij zich na zijn ontsnapping schuil hield in de groe ne heuvels van zijn eiland. Het re laas werd hem gedaan door zijn privé-secrctaris mr Mac Hugo, bij wie wij een interessante brief had den bezorgd van de heer R. R de Vries. Planetenlaan 98 in Haarlem. Deze oud-douanechef had nog steeds de foto in zijn bezit, die hem in 1919 van hogerhand was ver strekt om de herkenning van de ongewenste vreemdeling te verge makkelijken. Dit vergeelde portret had de heer De Vries bij zijn, in perfect Engels gesteld sehrijven, in gesloten. Op zijn ziekbed heeft Z E. Eamon de Valera Maandag nog eens geamuseerd gekeken naar dat jeugdige, vermagerde gezicht van de staatsvijand Eamon de Valera. En wanneer hij van Schiphol naar huis is vertrokken zal hij het plaatje misschien wel even aan de douaniers laten zien En hun vragen of dat oude bevel inderdaad niet meer van kracht is De Galgcnberg in 1749. Links dc stenen galg en rechts het rad, waaraan de lichamen ook wer den vastgebonden. De tekening is van Jan de Beyer en bevindt zich in het Museum Flehite. het begin van de helling op de Utrechtseweg aftakt, is de aanvang van dat oeroude pad, maar die Ap pelweg maakt thans een scherpe bocht en komt als Wouter van Bloklandlaan op de Pieter Bothlaan uit. Vroeger liep de weg rechtdoor naar het Vondelplein, doch door uitbreiding van de kazerneterrei nen ging dit gedeelte verloren en wordt het vervangen door de Pie ter Bothlaan. Een eigenaardig gevolg van de omlegging is dat Amersfoort thans twee Appelwegen heeft! Het stuk van dit pad tussen de Kalkweg de Laan 1914 en het Drieberger Spoor (bij Leusden gewoonlijk Leusdense Weg geheten) heet he den ten dage nog steeds Appelweg je en bevindt zich daar nog in de oerstaat De Kalkweg is eveneens een oeroud pad, dat die naam reeds sinds mensenheugenis draagt Op kaarten van meer dan tweehonderd jaar geleden komt de naam „Kalk- wegje" reeds voor. De naam is ont staan, omdat dit zandpad op een goede dag op primitieve mar.ier verhard werd met losgestort puin, zulks in tegenstelling tot de nor male verharding met zwerfkeien. De Van Campenstraat en de Von dellaan hadden eertijds ook een an dere en minder mooie naam, nl. die van ..Dievenwegje". De oorsprong van die naam is snel te verklaren, want de Dievenweg eindigde niet op de Utrechtseweg, maarop de Galgenberg' Iedere rechtgeaarde Amersfoorter weet die „Galgenberg" of „De Ze ven Boompjes" wel te vinden. Te rechtstellingen hebben er nimmer plaats gevonden, dat geschiedde in de stad en meestal op de Hof De driehoekige stenen galg op de Gal genberg diende slechts voor het „tentoonstellen" van de dode licha men der misdadigers, als afschrik wekkend „exempel". Gewoonlijk aldus ook aan deze galg was er plaats voor zeven personen, van daar het spreekwoord „Zeven is voornoemde gevangene gecondem- neert heeft, en condemneert haar mits desen. gebracht te worden ter plaatse alwaar men gewoon is al hier criminele Justitie te oeffenen, ende aldaar op een Rad gelegd en- de gebonden, ende met een Mes vijf steeken in haar hals gegeven, ende voorts haar Leden van onde ren op levendig, langsaam gebroo- ken te worden, mitsgaders daar naar 't Hoofd met een Bijl afge houden ende op een Pin ten toon gesteld zal worden; Ende 't selve gedaan zijnde, dat alsdan het dode lichaam zal worden gevoerd na den Galgenberg. om aldaar op een Rad geset, en 't Hoofd op een Pin ge steld te worden, anderen ten af schrik en exempel". Reeds lang vóór 1550 moet die galg daar gestaan hebben, hetgeen blijkt uit de stadsrekeningen, waar in sprake ls. dat de stenen galg in 1550 gerepareerd moest worden. In het najaar van 1770 werd deze galg gesloopt, omdat hii zeer bouwval lig was en niet aan afschuwelijk voor rijsende personen kan zijn". Hij werd vervangen door een hou ten galg, die onzichtbaar vanaf de weg, ten Noorden van de Utrecht seweg kwam te staan. Op 21 Gras maand 1809 werd door de Drost van het Tweede Kwartier van het Departement Utrecht (van het W ereldtitel driebanden Broekhuizen verliest met klein verschil BUENOS AIRES De resultaten van dc partijen gespeeld Ln de eerste ronde van het tourriöól om het wereldkam pioenschap driebanden, luiden Siguret (Fr.) Venlura (Spanje) Carcia (Chili)) Broekhuizen (Ned.) Monestler (Urugay) Moran (Venezuela) Tledtke (Duitsl.) Criales (Columbia) Freldenthal (Arg.) Carrega (Arg.) De Belg Vingerhoe ronde vrij gesteld. 50 81 4 0.617 47 81 3 0.580 50 77 3 0.649 48 77 3 0 623 50 70 4 0.714 47 70 4 0.671 50 38 9 1 315 33 38 5 0868 50 58 6 0 862 49 53 7 0 844 was ln de eerste Franse Keizerrijk) aan de Burge meester van Amersfoort bevolen alle nog bestaande galgen, binnen het Amersfoortse Rechtsgebied, weg te breken De guillotine had haar intrede gedaan. In ons land werd deze voor de eerste maal ge bruikt op Zaterdag 27 Juli 1811 en het was de Amersfoorter Anthony van Bentum. oud 39 jaren, aan wie de twijfelachtige eer te beurt viel dit instrument in te wijden. Na 1814 werd de galg wederom ingevoerd en hoewel de executies tot het laatst toe (vermoedelijk omstreeks 1830» openbaar bleven cn men niet schroomde zelfs de schoolkinderen ..verplicht te laten kijken", waren de gewoonten toch niet meer zo barbaars, dat radbre king en het tentoonstellen van de dode lichamen nog voorkwamen. Sage van stervende boom Na afbraak van de stenen galg werden waarschijnlijk direct de ze ven bomen geplant (zeven bomen, want er konden zeven mensen aan de galg hangen!) op de voormalige Galgenberg, maar toen ontstond meteen de beroemde legende, dat er steeds één Van de zeven bomen dood zou gaan. Een onschuldig ver oordeelde zou. staande voor de boom, waaraan hij zou worden op gehangen, zijn onschuld nogmaals bezworen hebben en ten bewijze van die onschuld zou de boom sterven. De boom ging dood en toen deze door een nieuwe vervangen werd, ging cr een andere boorp dood en sedert zou het nimmer meer gelukt zijn zeven bomen tei gelijk in leven te houden. Op waar heid berust het verhaal allerminst, maar... toen wij in Maart van dit jaar onverwachts eens een kijkje op de Galgenberg gingen nemen, stonden er slechts zes bomen! Kort daarop werd een zevende bljge- poot, maar vele Amersfoorters we ten maar al te goed en uit eigen aanschouwing, dat het regelmatig voorkomt, dat er slechts zes bo men staan! Hoe dat komt? Niemand weet het, maar er blijkt alweer uit, dat er in iedere legende wel een kern van waarheid zit Het bewijs wordt door deze Zeven Boompjes nog in onze zakelijke tijd geleverd. J. H. E REESKAMP Kolen- en Staalgemeen schap sticht vier commissies LUXEMBURG. Door het Hogo Gezagsorgaan van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal zul len vier commissies worden ingesteld met het oog op de voorbereiding van het algemene overzicht van de toe stand van de kolen- en staalgemeen schap. Deze zijn: een commissie voor de investeringen en de productiviteit, waaraan een subcommissie voor de arbeiderswoningen zal worden toe gevoegd; een commissie voor de be voorrading en de behoeften voor 1953, die zich zal bezighouden met staal, steenkolen, erts en schroot; een commissie voor de ontwikkeling van de markt; een werkgroep voor de heffing, die zich in het bijzonder met de financiering van de Gemeenschap zal bezighouden. Oorlogsinvalidenbond wil belastingvrij pensioen (Eigen berichtgeving) DEN HAAG Vrijdag zal een delegatie van het hoofdbestuur van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers een onderhoud hebben met minister J. van de Kieft, de minister van Financiën. De de legatie, die een belasting- en een pensioendeskundige bevat, zal met de minister spreken over de pen sioenen van de oorlogsinvaliden. Men wil in ons land namelijk een belastingvrij pensioen voor oorlogs invaliden zien te bereiken. Een der gelijke regeling bestaat ook in Ame rika. Canada, Engeland, Frankrijk en België.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5