Chefarine 4 Brylcreem s Indonesische regering zal haar programma uitvoeren Buigings-n krijgt de bons van de Eerste Kamer Moet U eens hóren! Jongen bedreigt politie met ongeladen revolver Duitse verzetsgroep door Amerika georganiseerd Pseudo-journalist pleegde .lawine van oplichtingen' GELEZEN—1 Voorts. Vier betrouwbare middelen in 1 tablet Congres te Milaan eindigt met vage resolutie IER' Vietminh-leger zet opmars voort en gewogen Journalist voor de rechtbank wegens belediging Finse kabinetscrisis vrijwel opgelost Londen wil overleg met Egypte over Soedan Taifoen teisterde dorp in Indo-China r~ Snipverkouden AKKERTJES4 Woensdag 22 October 1952 PREMIER WILOPO VOOR RADIO: DJAKARTA. In ren radiorede voor geheel Indonesië heeft de Indone sische minister-president mr. Wilopo. nadrukkelijk gezegd, dat er geen kabinetscrisis in Indonesië is. De regering zal voortgaan verantwoorde lijkheid ten opzichte van het volk te dragen. Zy zal voortgaan haar pro gramma uit te voeren. Dit vraagt tijd en een kalme en rustige atmosfeer. Het programma kan alleen worden uitgevoerd en de maatregelen zullen alleen de resultaten hereiken, die wy er van. hopen, indien w(j hard en eensgezind arbeiden, niet worden gehinderd door gebeurtenissen, die fei telijk zouden kunnen worden voorkomen, en indien alle betrokken par tijen de grootste mate van goede wil zouden tonen. De premier begon zijn rede met eisen. Het spreekt echter vanzelf, te zeggen, dat de politieke ontwik- i dat het verloop van de demonstra- kelingen de laatste tijd in de hoofd- tie. waarbij gebeurtenissen voor stad aanleiding waren tot veel on- kwamen, die het karakter van orde- rust. niet alleen onder de politici, i verstoringen droegen. evenals maar ook onder het volk. Hij zeide. grootscheepse bewegingen van het dat de onrust ontstond, toen hel i leger om de veiligheid te handha- openbaar debat in het parlement ven, niet direct door het publiek over het beleid van de minister van kon worden begrepen. Defensie begon. De debatten, die Hij vervolgde: ..Wij zien dat. enige weken duurden, ontwikkel- j naast de minder verblijdende as- den zich zodanig, dat de vraag rees pectcn. uit de gebeurtenissen, waar- of de regering in staat zou blijven haar werk' te doen. De debatten gaven uiteindelijk grond voor vrees voor een kabinetscriris De onrust nam toe door de gebeurtenissen op Vrijdag, toen duizenden Djakarta- nen een grootscheepse demonstra tie op touw zetten met het doel ontbinding van het parlement te Bacteriologische oorlog: Amerikaans voorstel op Assemblee-agenda NEW YORK. De Algemene Ver gadering der Verenigde Naties heeft de besluiten van haar agendacom missie, om het Poolse vredesplan en het Amerikaanse voorstel voor het zenden van een onpartijdige com missie naar Korea voor het instellen van een onderzoek, naar de bewe ringen van communistische zyde vol gens welke de geallieerden in Korea zich met een bacteriologische oor logvoering zouden hebben bezigge houden, bekrachtigd. Het punt „Pools vredesplan" is zonder debat of tegenkanting aan vaard. Bij de behandeling van het Amerikaanse voorstel stelde Gromy- ko opnieuw de eis. dat vertegen woordigers van Noord-Korea en het communistische China zouden wor den gehoord. Het desbetreffende Russische voorstel werd met 46 te gen vijf stemmen (het Sowjetblok) en zeven onthoudingen (Argentinië. Birma, Egypte, India, Indonesië. Per- zië en Jemenj verworpen. Vervol- gêns is het Amerikaanse voorstel met 53 tegen vijf stemmen (de com munistische staten) definitief als agendapunt aanvaard. (Advertentie I. M.) De vier geneesmiddelen van Chelarine „4" worden door dok toren in de hele wereld aan hun paliënlen voorgeschreven. Ze zijn volkomen betrouwbaar en heb ben millioenen mensen baal ge bracht bij pijnen en griep. 'njfljedoel wonderen! Maarschalk Juin in ons land op bezoek DEN HAAG. De Franse maar schalk A Juin, de opperbevelheb ber van de N.A.V.O.-landstrijdkrach ten in Centraal-Europa is heden morgen voor een tweedaags routi ne-bezoek aan ons land in Den Haag aangekomen Hij werd op het station Den Haag H S. begroet door de chef van de generale staf. luit.- generaal B. R. P. F. Hasselman. van wij thans getuige zijn, ook de geest spreekt, die paal en perk wil stellen aan een ontwikkeling van parlementarisme, die ons naar een atmosfeer leidt, waarbij de rege ring haar plichten niet kan vervul len". Wilopo zeide, dat dit niet de eerste keer is. dat „onze democratie voor een ernstige beproeving" staat. Hij was er van overtuigd, dat over de huidige is heen te komen. In dat verband zeide hij, dat er één D IT D If A Ja '„.1. verheugend feit was, namelijk, dat U Ed Q© eer5Te leger en territoriale commandanten ^.i. ___j, van geheel Indonesië jegens de re- wnlOrOpiiy 11-TQnQpQSTQ gering verklaarden, dat zij voort- al gaan op loyale wijze hun plichten ©H T©V©I1S O© D©Si© te vervullen. Tube 120 - 95 - 70 ct bij Apoth. en Drog. (Advertentie Ï.M.) (Van onze parlement, redacteur) DEN HAAG Het is er dan toch van gekomen. Eindelijk heeft de Eerste Kamer besloten het ge bruik van de buigings-n af te schaffen. Tot dusver onderscheid de de Eerste Kamer zich van haar zuster aan de overzijde van het Binnenhof door in haar schrifte lijke stukken dat „ennetje" nog steeds te bezigen De Tweede Ka mer. moderner, deed het er zon der. Maar onze senatoren konden er tot dusver nog geen afstand van doen. De regering had het gebruik immers facultatief gesteld. Maar Dinsdag hield de Eerste Kamer een besloten huishoudelijke ver gadering. waarin de buigings-n de bons kreeg. Wij weten niet of het een ver woede strijd is geweest maar de schorsing duurde langer dan de voorzitter verwacht had. Maar een feit is dat de ,.n" het verlo ren heeft. De Eerste Kamer deed nog meer De heer Van der Himst (KVP) werd geïnstalleerd in de vacature (Advertentie l.M.) Made from "sun-kissed" tobaccos Roy-reis naar Kopenhagen Onlangs is in deze rubriek een ingezonden stukje geplaatst, waar in het een en ander werd verteld over onaangename ervaringen, op gedaan met het reis-bureau Roy. Ondergetekende, die een Roy-reis naar Kopenhagen heeft gemaakt, weet daarvan mee te praten. Op 23 Mei j.l. stortte ik het verschuldigde bedrag van f 68.plus f 2.lid maatschap. In Juni ontving ik het verzoek het reisgeld te willen stu ren. Ik antwoordde, dat het bedrag reeds was gestort en vroeg bevesti ging. Er volgde geen enkele reactie. Een extra reisbiljet Kopenhagen Aarhuus (nodig omdat de terugreis in laatstgenoemde plaats aanving) werd, ondanks herhaalde verzeke ring, dat het was toegezonden, nim mer ontvangen door een van mijn tochtgenoten. Bij het vretrek van de bus uit Utrecht, waren er te weinig zit plaatsen. Een reis van 24 uur heb ik moeten maken op een nauwe achterbank (5 op 4 plaatsen). Een ander meisje moest het zich maar gemakkelijk maken met een regen jas op een koffer. Op de terugreis stonden 15 mensen op het stations plein te wachten op de bus, die twee uur te laat en stampvol aan kwam. Sommige reizigers uit deze bus werden zonder enig reisgeld om 2 uur 'snaclits in Aarhuus op straat gezet. Mij zijn ook gevallen bekend van mensen, die op de treeplank moesten staan, die een dag van te voren bericht kregen, dat de reis niet naar Stockholm, maar Kopenhagen zou gaan. Velen zijn zo beu van alles, dat zij niet eens de moeite nemen om te kla gen. Tenslotte nog dit: het is my ter ore gekomen, dat de administra tie van dit reisbureau verricht wordt door een jongedame, die fei telijk in een winkel in de buurt wérkt en de arbeid voor Roy er maar zo'n beetje bij doet. G. F. VAAGS. Verkeerde geest Niet alleen op de ministeries van Oorlog en Marine heerst een ver keerde geest, waarbij verdienste boven de zaak gesteld wordt. Deze geest hangt ook op verscheidene andere rijksinstellingen. Ook daar zitten mensen met een volledig pensioen en daarbij nog een volledig salaris als arbeldscontractant (als bijverdienste) waar een ander met een gezin van leeft. En dan hebben deze gepensionneerden meestal geen gezin te onderhouden. Mij is onbe grijpelijk. dat regering en vakbon den geen einde, maken aan deze toestanden, temeer daar er werklo zen zijn die met zo'n betrekking zouden zijn geholpen met hun ge zin. Laat men nu niet komen mot de dooddoener, dat die gepension- neerden-arbeidscontractanten niet te vervangen zijn. De practijk zaï tonen als er tenminste goede wil is dat het heus wel gaat. A. J. DE HAAN. Tiert maanden geëist: jeugdgevangenis wil verdachte niet hebben ARNHEM, De 20-jarige Wageningse koopman W. v. d. W. stond Dinsdag terecht wegens bedreiging met een revolver, die achteraf niet geladen bleek, van twee Wageningse politiemannen. Tevoren was hij by buren op het balcon geklommen en had hen met de revolver bedreigd. De buren hadden toen de politie gewaarschuwd. Een hoofdagent en een agent gin gen toen naar het huis van v. d. W. om hem te arresteren.' Zij werden met dreigend opgeheven revolver ontvangen. Een handgemeen ont stond. waarbij tenslotte de vader van de verdachte de politie een handje hielp. Met veel moeite werd verdachte de revolver afgenomen. De vader sloeg de jongen toen knock out. De officier van justitie, mr Van IJsendijk, eiste tien maanden ge vangenisstraf. Hij zou liever jeugd- gevangenisstraf hebben geëist, doch de directeur van de jeugdgevange nis wil hem niet accepteren. Zowel het reclasseringsrapport als het psy chiatrisch rapport waren ongunstig. De verdedigster, mej. Van Oos- trom, schilderde verdachte als iemand, die nooit heeft behoeven te werken, steeds over veel geld be schikte, daardoor succes had bij vrienden en meisjes. Hij was ver slaafd aan de film en vond het een aantrekkelijk idee de vader van een hem bekend meisje, aan welke man hij een hekdl had. bang te maken. Hij had inderdaad succes en wilde later hetzelfde spelletje spelen, toen de politie hem kwam halen. Hij vond zich nogal een filmheld, toen hij deze dingen deed. aldus pleitster. Zij vroeg tenslotte een voorwaardelijke straf. Verdachte moet binnenkort in militaire dienst en verdedigster verwachtte een heilzame invloed van de militaire tucht. Uitspraak over 14 dagen. MILAAN. Met een motie, waar in de verdeeldheid over de Europe se defensie sterk haar neerslag had gevonden, is het congres van de so cialistische internationale te Milaan geëindigd De motie roept op tot nauw contact in de kwestie van het verdrag over de Europese Defensie Gemeenschap en tot het streven naar bereiking van een gemeen schappelijke politiek. Ten aanzien van het herstel van Duitslands eenheid wordt in een lange resolutie een beroep gedaan op de Grote Vier tot het houden van een conferentie over een vredesver drag. Voor onze landgenoot, de heer Vor- rink, was al deze vaagheid aanlei ding tot het hekelen van de gewoon te om met lange frasen niets te zeg gen. Het was vooral de Duitse dele gatie, die door het stellen van onver vulbare voorwaarden, meer positief werk verhinderde. ontstaan doordat de heer De Bruyn tot het ministerschap werd geroepen. En tijdens diezelfde schorsing, welke fataal zou blij ken voor de „n" werd een lange serie wetsontwerpen onderzocht, die daarna meteen in de open bare vergadering werden aan vaard. Daaronder bevond zich de reeks naturalisatie-ontwerpen, die de Tweede Kamer nog pas vorige week had aangenomen. Ja, die Eerste Kamer weet met de tijd mee te gaan! Slechts enkele ontwerpen wer den aangehouden voor een meer uitvoerige bespreking waaronder dat over de samenstelling van de verschillende rechterlijke colleges en de bezoldiging van rechterlijke ambtenaren. Daar hebben de he ren nog wel wat over te zeggen. Vliegtuig in zee bij Doggersbank DEN HAAG. Cullercoats Ra- dio meldt dat benoorden de Dog- gersbank een vliegtuig in zee is gestort. Aan de scheepvaart is verzocht naar drenkelingen uit te zien. (Advertentie l.M.) voor mooi, gezond haar! OMDAT BRYLCREEM het haar een natuurlijke glans geeft voor heel de dag OMDAT BRYLCREEM Uw hoofdhuid gezond houdt, Proog Haar en roosvorming tegengaat OMDAT de zuivere oliën geëmulgeerd zijn voor smetteloze haarverzorglng. Vraag BRYLCREEM - de perfecte halrdresslng County Perfumery Co. Ltd, Stanmore, England. Imp. Jacq. Mot Jr. Amsterdam HOGE COMMISSARIS BEVESTIGT Amerikanen echter niet op de hoogte van politieke activiteit BONN. De Amerikaanse Hoge Commissaris Donnelly heeft Dinsdag officieel bevestigd, dat twee Jaar geleden met Amerikaanse steun een ver zetsbeweging georganiseerd Is, welke in geval van oorlog tegen de Russen zou moeten opereren. Volgens Donnelly waren de Amerikaanse autori teiten onbekend met de politieke activiteit van deze groep cn met haar plannen om in geval van oorlog een aantal vooraanstaande West-Duitse politieke leiders uit de weg te ruimen. „Deze organisatie werd in het le ven geroepen na Korea, toen onze troepen daar geen stand konden (Advertentie l. M.) Verhoogt het aanzien van Uw handen Altijd gaaf, zacht en welverzorgd Hel I* 4* Hamamclli dl* hal 'm doet DINSDAG is men begonnen met het lichten van het gezonken Duitse m.s. Vestadat na een aanvaring op de Nieuwe Water- weg in de nacht van 16 op 17 September j.l. met het Deense s.s. „Otto Petersen" in de z.g. Westgeul by Vlaardingen aan de grond werd gezet. Op de foto ziet men de „Vesta" boven water komen Acht drijftanks elk met een hefvermogen van 100 ton welke onder het schip waren aangebracht en vier drijvende bokken waren bij het bergings werk ingeschakeld. Advertentie 1. M.) N.V. GLIMFABRIEK - OVEFSCHIL HANOI. Na de verovering van het Franse bolwerk Nghia Lo twee dagen geleden hebben de troepen van de Vietminh Dinsdag hun opmars voortgezet. Van Nghia Lo, 150 km ten Noord-Westen van Hanoi, stootten zij door naar de Zwarte Rivier. De Franse pogingen om de opmars te stuiten werden cpnieuw belemmerd door het slech te weer waardoor er geen vliegtui gen konden opstijgen, aldus een Franse militaire woordvoerder. Vol gens de wooru'voerder zijn resten \an het garnizoen van Nghia Lo en andere bezettingen van onder de voet gelopen posten er in geslaagd door de Victminh-linie heen te komen. Ten Zuid-Westen van Nghia Lo wordt in een groot gebied strijd geleverd. Projectiel veroorzaakte explosie bij Groningen (Van onze correspondent) GRONINGEN. De ontploffing, die Maandagavond in grote delen van Haren en Groningen enige schrik heeft teweeggebracht, werd veroorzaakt door een projectiel, dat enkele militairen tol ontplof fing brachten. In opdracht, want die explosie vormde een onder deel van een oefening in het vast stellen van de plaats, waar de vijand zou kunnen zitten. Men stelt een onderzoek in hoe het mogelijk is geweest dat aan deze oefening geen ruchtbaarheid was gegeven. Officier eiste 2 jaar en vier maanden (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. ..Na de eerste zaak tegen verdachte is er een la wine van oplichtingen losgeko men", zo zei vanmorgen de Officier van Justitie bij de Haagse recht bank, mr. Marls, in zyn requisitoir tegen de 32-jarige pseudo-journa list D. J. Deze moest zich voor de zoveelste maal verantwoorden wegens op lichting. Mr Maris zag voor deze serie-oplichting een straf van drie jaar als de juiste, maar omdat J. pas voor één van zijn misstappen 1 acht maanden heeft gezeten, be perkte de officier zijn eis „via een eenvoudig rekensommetje" tot twee jaar cn vier maanden met aftrek. Ditmaal had J. een kellner bij de neus gehad, aan wie hij had voor gespiegeld. dat hij werk voor hem kon vinden in Duitsland Langs de wegen der welsprekendheid wist J. de kellner voor dit luchtkasteel driehonderd gulden te laten beta len. Reeds eerder had dit verhaal door de Haagse rechtszaal geklonken. De zaak werd toen aangehouden voor een psychiatrisch rapport Dit rap port concludeerde tot verminderde toerekeningsvatbaarheid van de verdachte Terloops vertelde de president nog. dat J. met zijn practijken in vier jaar ƒ45.000 had verkregen. De verdediger, mr. H A. C. Bran derhorst bepleitte een kans, die hij mogelijk zag in een voorwaardelijke ter beschikkingstelling. De rechtbank zal op 4 November vonnis wijzen. houden", aldus Donnelly. „Wij had den slechts één divisie in Duitsland. Daarom werd deze verzetsbeweging opgericht. Na een jaar of twee bleek, dat hieraan niet langer be hoefte bestond en toen werd in structie voor ontbinding gegeven." Het bestaan van deze geheime partisanengroep van Duitse oud- strijders en van haar „zwarte lijs ten" is onlangs onthuld door de minister-president van Hessen, Zinn Donnelly zei, dat hij nooit een lijst gezien had van personen, die men uit de weg wilde ruimen. Hij voegde hieraan toe, dat een Duits-Amerikaanse commissie op het ogenblik een onderzoek instelt naar de groep en dat de Amerika nen willen, dat alle feiten bekend zullen worden, zodra dit onderzoek beëindigd is. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De heer Frits Kief, redacteur van het voormali ge „Socialistisch weekblad voor vrijheid en cultuur De Vlam" zal 30 October voor de Amsterdamse rechtbank terecht staan omdat hij in een artikel getiteld „Westerling, de reactie blaast verzamelen", de Rijkseenheid-figuur Fabius in Den Haag zou hebben beledigd. Tevens wordt de heer Kief ten laste gelegd, dat hij de eer en goe de naam heeft aangetast van staats raad Meyer Ranneft in een artikel getiteld „Westerlings arrestatie een justitiële comedie?" Beide artike- (Van onze Scandinavische correspondent) KOPENHAGEN De Finse mi nistercrisis zal waarschijnlijk zonder grote veranderingen in het huidige kabinet worden opgelost. Minister president Kekkonen heeft gisteren de \utnodiging van president Paasi- kivi om de regering op dezelfde basis als tot dusver voort te zet ten, geaccepteerd De president is terstond onderhandelingen begon nen met de partijleiders en het merendeel hunner gaat er mee ac- coord dat de nieuwe regering ook door Kekkonen zal worden geleid. Mijnwerkersstaking in Amerika leidt tot werkloosheid PITTSBURGH. Tengevolge van de „onofficiële" mijnwerkers- staking in de V S. raken nu ook arbeiders van de spoorwegmaat schappijen. die voor het kolen- transport zorgen, zonder werk. Dinsdag, de tweede dag van de staking, verschenen meer dan uauwtie wiu[uii 322.000 van de 375.000 leden van iën"'zUn verschenen in"April""van I verenigde mijnwerkersorgani- satie niet op het werk, zulks uit protest tegen het feit. dat de raad voor loonstabilisatie slechts een loonsverhoging van anderhalve dollar per dag heeft toegestaan, terwijl de werknemers met de vakbond overeen waren gekomen, de lonen met 1.90 dollar te ver hogen. dit jaar, in een extra nummer van „De vlam". Dit nummer is verschenen na de plotselinge arrestatie en invrij heidstelling van ex-kapitein Wes terling. CAIRO. Groot Brittannlë heeft Dinsdag verzocht aan generaal Na- guib, de sterke man van Egypte, om formele besprekingen te openen over het toekomstig lot van de Soedan. Dit werd door Nagulb bekend ge maakt na een langdurig onderhoud met de Britse ambassadeur Steven son. Naguib deelde mede, dat hij Ste venson te kennen had gegeven dat SAIGON. Phan Thiet. dat 140 km ten Noord-O.oten van Sai gon aan de Chinese Zee ligt, is ernstig geteisterd door een taifoen. De stad is in tweeën gedeeld door een zeearm, die tijdens de ramp is ontstaan. Bruggen zijn door het water meegesleurd, het ziekenhuis is geheel geïsoleerd en in de stad heeft zich een laag water en mod der gevormd, die op sommige Twee kerels sloegen nachtwaker neer Mishandelde voorkwam vermoedelijk inbraak (Van onze correspondent) NIJMEGEN. Dc nachtwaker van een particuliere nachtveilig- heidsciienst, A. Gerritsma, snapte op de Groentenmarkt achter nood- winkeltjes, twee jonge kerels, die blijkbaar inbraakplannen hadden. Dc nachtwaker joeg hen op de vlucht maar achtervolgde hen. Bij de Ridderstraat floot G. op zijn signaalfluitje. De twee mannen keerden toen terug en vlogen de nachtwaker aan. smeten hem tegen de grond en stompten en trapten hem zó vreselijk, dat de man enige ogenblikken roerloos bleef liggen. De kerels namen toen weer de benen. De mishandelde waker wankelde later overeind en waar schuwde naderende politiemannen. Met een jeep werd de vervolging ingezet, maar de kerels waren reeds spoorloos verdwenen in een der vele steegjes van de oude stad. Gerritsma moet het bed houden. WIE de pers der Engels-sprekende landen regelmatig volgt, zal wel licht zijn tegengekomen dc naam van Rachel L Carson. Amerikaanse en schrijfster' van ..The Sea around us dat bij de uitgeverij Bom te Assen thans ook is verschenen In het Neder lands onder dc titel ..Dc Wereldzee De schrijfster is hij uitstek deskundig op een gebied, dat vermoedelijk, on danks enorme vorderingen der weten schap. nog talloze geheimen bewaart. Ongeveer drie kwart van de aardbol Is door water bedekt. Met een duikers- helm kan dc mens een diepte van 40 meter bereiken, met een kolossaal dui kerpak brengt hU het misschien tot 200 meter. Een respectabele diepte, maar de diepten van 5000 tot 6000 meter zUn op dc oceanen echter geen uitzondering. (De grootste diepte ooit gemeten ls zelfs 10.500 m.) Toen heeft dc mens met Inspanning van al zijn vernuft een sta len kogel met sterke schijnwerpers ge construeerd cn daarmede een diepte van 1500 meter bereikt. Van die vele millioenen cubieke kilometers onbekend gebied heeft hij daarmee een paar me ters kunnen bespieden. Wat de onder zoeker daar te zien kreeg, beschreef hij als een fascinerende wereld. En onder hem stond nog een brok water van duizenden meters waar nog nimmer een levend mens geweest was. Wat de wetenschap desondanks de wereldzeeën van haar geheimen heeft weten te ont futselen is Indrukwekkend cn Rachel Carson weet hiervan zo boeiend te ver tellen. dat het begrijpelijk 13, dot haar boek In de V.S. een bestseller werd. Zij vertelt op een ook voor dc leek bevattelllko manier over het ontstaan der zeeën, haar plnntaardlge en dier lijke bevolking, dc vorm cn de samen stelling der zeebodems, het ontstaan en ondergaan van eilanden, do Invloed van de zon op de zee. het karakter van do zee in do verschillende streken der aar de cn wat ons boven mate boeide over-de Invloed van stormen op dezo enorme watermassa's cn dvgcvolgea daarvan De vertaling voldoet zeer goed cn talrijke Illustraties ondersteunen do tekst, t Prijs 7 90). JOURNAAL Bij de Wereldbibliotheek te Amster dam ls in een zeer goede vertaling van Anna van Gogh—Kaulbach verschenen „Grootheid en Val van Cécar Blrotteau" dat de grote Franse verteller Honoré de Balzac in 1837 ruim een eeuw ge leden dus schreef. Prbs 6.90. Eveneens bij de Wereldbibliotheek verscheen „De bloedkoralen Doekspeld" door Carcl Schorten. Dit bock ls een herdruk» van eerder afzonderlijk ver schenen verhalen Destijds, omstreeks de Jaren '20 maak te dit proza veel opgang. Fraai is het stellig. Desondanks schijnt dit alles wel heel ver achter ons te liggen Prijs 5.50. Ten slotte annonceren wij. dat ln do uitstekend verzorgde en laaggeprijsde reeks D e Wereldboog", eveneens van dc Wereldbibliotheek, een derde her ziene en sterk verkorte uitgave ls ver schenen van Jane Austens „Gevoel en Verstand". Prijs 2.25. hij binnen een week antwoord zou plaatsen bijna twee meter dik is. geven op het Britse verzoek. Deze aldus berichten uit Saigon, week bedenktijd zal door Naguib I Tengevolge van gebrek aan in- gebruikt worden om zich te verstaan lichtingen is het moeilijk het aan- met de Soedanese leider der onaf- tal slachtoffers en het beloop van hankelijken Al Mahdi en andere de schade, welke, naar men ver- Soedanese leiders, die zich momen- wacht, aanzienlijk zullen zijn, te teel in Cairo bevinden. ramen. Dit norse mon ster met zijn cyni sche periscoopogen herkent U mis schien niet op het eerste gezicht. Die verscheurende bek en die koude staar- ogen doen U wel licht veronderstel len dat het een voorhistorisch reu zen-reptiel is of ren amphibisch waanwezen. Om iet dan maar in eens te zeggen, als U het intussen nog niet heeft geraden: het 1 s een gewoon Hollands kikkertje, dat wan trouwend naar de fotograaf kijkt, die eens een bijzonder plaatje wilde maken. John Sparkman, de Democratische candldaat voor het Amerikaanse vlce- presldentschap. heeft zoveel gepraat dat hij zijn stem heeft verloren. Een oude traditie wil. dat het Carna val in het Rijnland begint op dc elfde van de elfde maand om elf minuten over elf., In Keulen houden ze er zich dit Jaar niet aan. Daar beginnen ze dit jaar op 8 November. Het fort Rammekens bij Vlissingen wordt Ingericht voor de teelt van cham pignons. Waar forten al niet goed voor zijn. De Nederlandse bollenkwekers krij gen concurrentie van de Japanners. Volgend jaar gaat Japan 900.000 bollen naar Amerika uitvoeren. De Napolitanen keken de laatste we ken met bewondering naar een groep mannen die energiek bezig waren de tramrails en de draden weg te halen van een deel van het net dat was om geschakeld op het busvervoer. Toen een chef van het gemeentevervoersbe drijf ging Informeren wie daarvoor op dracht had gegeven, bleek dat niemand er officieel van wist. De politie heeft nu een man gearresteerd, die een groep Italiaanse zeelieden had gehuurd, die ln hun vrije tijd de rails opbraken Hun baas betaalde goed, zelden de zeelui (Advertentie I. M.) Straks hebt U griep, tenmin ste als U die infectie niet gauw en goed de kop in drukt met één of twee ...die helpen direct! J Zes weken voor twee lieden, die meisje aan voogdij onttrokken AMSTERDAM. Twee Haar lemmers. die een minderjarig meis je aan de over haar gestelde voog dij van „Hulp voor Onbehuisden" hadden onttrokken, zijn in hoger beroep door het Hof ieder tot zes weken gevangenisstraf veroor deeld. Zij zijn de moeder van het meisje, de 53-jarige mevr. S. V. en de 33-jarige metaalbewerker A B. De moeder, die drie keer ls geschef- den, was reeds zeventien jaar geleden uit de ouderlijke macht ontzet. ZIJ was met de metaalbewerker in een auto naar Amsterdam gereden en had toe stemming gekregen haar dochter voor een ritje mee te nemen. Het tweetal nam het meisje echter mee naar Haar lem. waar de metaalbewerker haar ver borg, Het meisje was tenslotte eigener beweging naar Amsterdam teruggekeerd waar zij aan de politic verklaarde, dat haar moeder haar aan de mctaalbewer* ker had willen koppelen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3