5?In Amerika blijven?... Nou, daar moet ik nog 's over nadenken!' Moet U eens hóren! Verrassend goed spel van Steffen in Utrecht SG „Amersfoort" start met 6-4 zege op Waverveen Voorts. Het aanschouwen van foto's is „ontvangende belevenis In Willem III kazerne wordt gedenkplaat onthuld JAN VAN GENT.IN AMERSFOORT: Wolkenkrabbers en het tempo maakten meeste indruk Donderdag 23 October 1932 5 Jan van Gent zal, zodra hij een beetje bekomen is van zijn Ame rikaanse reis. het voltallige per soneel van de firma Nefkens het verhaal doen van zijn beleve nissen. Dit zal op een avond, na kwart voor twaalf, moeten gebeuren, omdat dan vas ieder een met het werk klaar is! KLEINE MARIAN. v\jf jaar, werd er verlegen van, toen ze vlak bij dat grote vliegtuig en vlak bij al die mensen met foto-toestellen op vaders arm zat. (Foto Hofland) met George Brennan en. naar wat we al gehoord hebben, is Jan van Gent een prima goodwill-ambassa- deur voor ons land in de V.S. ge weest. Morgen of overmorgen staat Jan van Gent weer voor de spoorbomen, zoekt George Brennan zgn weg in de door wolkenkrabbers gevormde dakloze tunnel, die New York heet, en staan de kranten in twee lan den niet langer vol over twee chauffeurs, die een maand lang ..nieuws" waren. ..Gelukkig niet", horen we Jan van Gent zeggen, „want ik werd er stapel van!" (Advertentie I.M.) LAST VAN JEUK? Bei die jeukende plekken met Débra- Ime. die de jeuk onmiddellijk stilt. Eo kort daarna is Uw hufJ weer volkomen gaat. Alleen de besten vertegenwoordigd De heer W. J. A. Bartels. voor zitter van „Eemland" vestigde gis teren tijdens de opening van deze tentoonstelling van fotografische kunst-producten, de aandacht op dit verschil in selectie. In 1946 wa ren ruim 60 stukken van 20 foto grafen tentoongesteld. Nu zien wij het werk van slechts een zestal le den. De waarde van de tentoon stelling. het gehalte van het geëx poseerde kon er slechts door win nen. „U ziet nu het modernste werk, zoals dat in de huidige kunst fotografie gangbaar is", zo zei de heer Bartels. Hij zag af van een be spreking van het ingezonden werk. Spreker dankte het gemeentebe- stur voor het begrip en de mede werking die de fotokring ..Eem land" steeds mocht ontvangen. Mr. Streng sprak namens het gemeente- stuur. Hij wenste het bestuur van ..Eemland" succes met de expositie en roemde de samenwerking tus sen de amateurfotograaf en de vak man. „Vele fraaie tentoonstellingen hebben wij in dit zaaltje gezien", zo zei de heer Streng „Zij lagen echter op een ander vlak", zo ver volgde hij zijn woorden. Hij zag in het aanschouwen van schilderijen en kunstfoto's een groot verschil Zowel schilderij als kunstfoto geven een schoonhcidsimpressie Door het zien van de foto's echter wordt men eerder geprikkeld zelf te gaan scheppen, weer te geven. De heer Streng noemde hel geëxposeerde Hoogste militaire autoriteiten naar Amersfoort Zaterdagmiddag om drie uur zal in Amersfoort, op het voorterrein van de Prins Willem III kazerne aan de Heiligenbergerweg, een ge denkplaat onthuld worden, ter na gedachtenis van de gevallen oud- lcerlingcn van de School voor Re serve Officieren der Cavalerie. De onthulling wordt verlicht door de Inspecteur der Cavalerie, kolonel C. F. Pahud de Mortangcs. Ze zal worden bijgewoond door o.a Z E. de minister van Oorlog. ïr C. Staf en de chef van de Generale Staf. luitenant-generaal B. R, P. F. Hasselman Van de burgerlijke au toriteiten, die aanwezig zullen zijn. noemen we burgemeester H. Mo lendijk. Ritmeester J. K. L. Koch zal de genodigden ontvangen. Medewerking aan de plechtigheid wordt verleend door het Trompet- tercorps van de Huzaren van Bo- reel. De talrijke oud-leerlingen van de I S R.O.C die Zaterdag naar Amers foort zullen komen, is verzocht in hun oude uniformen te verschijnen. Sperwer-proefparade Reeds meer dan 40Ü0 bezoekers De belangstelling voor de Sper wer-proefparade, die deze week in de Markthal wordt gehouden, blijkt zeer groot te zijn. Iedere avond verdringen zich velen voor de lo ketten om een toegangsbewijs te bemachtigen. In de Markthal zelf is het steeds gezellig en de bezoe kers vermaken zich uitstekend. Niet alleen wordt links en rechts flink „geproefd", maar ook bij de diverse attracties verdringen zich velen om een prijsje te bemachti gen. Gisteravond kon de 3000ste bezoekster welkom worden gehe ten. Het was mevrouw Schram uit Amersfoort, die een grote mand levensmiddelen ontving. De be langstelling hield maar aan en la ter op de avond noteerden de con troleurs nummer 4000. Dat was de heer Jans, ook uit Amersfoort af komstig Hij werd eveneens ver rast met een mand levensmiddelen. Woensdagavond werden in hotel „Noord Brabant" te Utrecht de voor wedstrijden voor de finale van de derde klasse klein-cadre voortgezet. De Amersfoorter Steffen speelde op nieuw verrassend goed en smaakte ditmaal het genoegen, behalve goe de moyennes te spelen, ook nog vier winstpunten binnen te halen. De kans op promotie is voor de Vergulde Wagen-speler niet gering. De jeugdige Soester Voskuilen, die in deze klasse zijn debuut maakt, verloor weliswaar beide partijen, doch behaalde in één partij opnieuw een goed gemiddelde. Robberscn speelde beter dan de eerste avond, won ook een partij, maar zal, gezien zijn gemiddelden, weinig kans maken om mee te din gen in de strijd voor de nationale titel. De Tielse coming-man Vink, in Amersfoort geen onbekende, zal. als hij zo doorgaat, beslist promoveren. Moyennes van 25.en 17.85, die hij ditmaal bereikte, zijn nu eenmaal te hoog voor de derde klasse. Het zal ons geenszins verwonderen als deze speler in de toekomst nog veel van zich zal doen spreken. De uitslagen van de gespeelde partijen zijn: Vink 250 10 90 25.— Weber 200 10 58 20 Mulders 250 15 55 16.66 Voskuilen 170 15 43 11.33 Het eerste team van SG „Amers foort" vertrok weinig hoopvol naar Waverveen om tegen „Denk en Zet" voor de Bondscompetitie SGS de eerste wedstrijd van dit seizoen te spelen. Ondanks de vier invallers (Fenny Heemskerk. Bijl en Kijne deden o.m. niet mee) slaagden onze stadgenoten er in na arbitrage ter plaatse een 64 overwinning te be halen. Het was een spannende strijd met enerverende partijen. de volle winst in eigen zak te ste ken. Fruin had het al heel spoedig voor elkaar. Op de 11e zet stuk winst en drie zetten later gaf de tegenpartij op. Huisman maakte een openings- fout en wist zich naderhand niet meer te herstellen. Den Tex verloor onfortuinlijk teswijl Siebols in het middenspel een stuk won en daar mede de partij. Houbaer verloor re gelmatig en invaller Prins mocht zijn remise succesvol noemen. Uitslagen P TeeuwenP. L. La- tour 01. C. TeeuwenKL Jonge- leen 01. C SamsonJ. A. Uding Jr. Vz,. J. v. d. PlasT. Schuyt Jr. 01. F. M. de Langemr. H. M. Fruin 01. T. v. d. PlasA. Huis man 10. D. v. d. Plasmr. J. den Tex 10. M. SmitP. Siebols 01. C. VerweijL. Houbaer 10 (na ar bitrage). H. KroonA. M. Prins MiVi. Totaal 46 Amersfoort speelde aan de oneven borden niet wit. Robbersen 132 21 17 628 Steffen 250 21 35 11.90 Vink 250 14 52 17 85 Voskuilen 107 14 26 7.64 Mulders 116 16 31 7.25 Steffen 250 16 62 15.61 Robbersen 250 29 36 8.62 Weber 172 29 43 5.93 Na twee avonden is de stand van de drie Eemland-spelers als volgt: Steffen 4 976 77 62 12.67 Robbersen 2 618 92 36 6.71 Voskuilen 2 732 83 43 8.81 Vanavond zullen in „Noord Bra bant" de laatste wedstrijden in de ze voorronde plaats vinden. Amersfoort III en V verliezen In „Monopole" ging het niet zo goed met de Amersfoort" tiental len. Voor de 3e en 4e klasse SGS speelden daar het derde en vijfde team van het schaakgenootschap resp. tegen De Pion I (Hilversum) en Baarn III. Beide thuisspelende tientallen ver loren met flinke cijfers (7—3). Bij Amersfoort III hadden enkele spelers met schaakblindheid te kam pen. Minder gelukkige zetten en ook een paar blunders hadden di rect verlies tengevolge Toch kwam het ons voor dat de tegenstanders over het geheel genomen beter schaak speelden en de overwinnin gen volkomen toekwam. De uitslagen zijn: Amersfoort IIIDe Pion I: A Rijnders—J. H Honijk Vz—Vz, H. Meester Jr.R. Harkema 01. G. H D. van BlerkH Roseboom VzA KarskensJ. Corbeel Vz— Vz, A. Hollander JrJ. Rey 01. M D. van Gelder de Neufville E. W. Krikke Vzxh, J E Prins— J. B. Nieber 10. J J. VisserJ. den Besten 01. A. J. MolR Dek ker 01, M. Nieborg Sr.H. van Alfen 0—1. Totaal 3—7. Amersfoort VBaarn III: D. J. NijssenJ. Beunk 10. J. H. Jans A. Kraakmann 01. M. Nieuborg Jr. A. Jansen 01. J. van Putten—G. B. Bouman 01, E P. Kraamer J. N A. Coesel 1—0. H J. M Kem- peneersM Schellingcrhout 10, W. F. van PuttenK. van Slooten 01. Ir. P. KnoppienE Pater 01. G. van DijkhuizenD. de Gier 01. J. NabarroG. C. v. Rietschoten 0—1. (3—7). Beide SGA-teams speelden aan de oneven borden met wit. Ons Genoegen wint van LES Voor de negende maal ontmoetten beide plaatselijke schaakclubs „Ons Genoegen" en „Ludus et Seria" el- j kaar in een friendly game. Sinds de j bevrijding is dat een jaarlijkse tra ditionele wedstrijd geworden In het voorjaar bij „Ludus" thuis en in de herfst bij de O.G.'ers. Steeds wordt er ernstig geschaakt, dant wint O.G., dan weer L.E.S. Ditmaal kwam O.G. met de hakken over de sloot. De partijen aan het eerste en tweede bord brachten de beslissing. Vooral tussen Juffer en Kljne is er ver woed gevochten. Juffer zegevierde uiteindelijk. De uitslagen zijn: (O.G.L.E.S.) JufferKijne 10. Doornekamp Dl*, de Kok 01. J. B. v. Nieuwen- huizenVan Nieuwenhuizen 01. WeerstraBaarschot 01. Schrijver Ds. Grocnewegen VzVz, Koning Van Haselen 10. v. d. Snee Mevr. v. d. Burg 10. Van Vessem —Burgers VzM2. v. d. HazelLeur 10. Totaal 54 voor Ons Genoe gen. r~ Aan het eerste bord kwam Piet Latour in de opening eerst één en later nog 2 pionnen achter. Nader hand kreeg hij beter spel terwijl zijn tegenstander in hevige tijdnood kwam te zitten. Op de 34ste zet moest P. Teeuwen dan ook opge ven. Jongeleen veroverde door een handige manoeuvre op de 17e zet een stuk. Dat gaf regelmatige winst. Uding had van meet af aan een gelijkopgaand spelletje Ook Schuyt Jr. slaagde er in op normale wijze EEMLANDEXPOSEERT (Van een onzer verslaggevers) „Het Is alweer zes jaar geleden, dat de fotokring „Eemland" hier in Amersfoort een tentoonstelling heeft gehouden. Het werk. dat nu in het A.G.-huis wordt geëxposeerd staat op een geheel ander plan. is van een geheel ander karakter ook. dan de foto's die in 1946 werden tentoongesteld. Er is nu een veel sterkere selectie toegepast. Alleen de besten zijn ver tegenwoordigd." een „ontvangende belevenis". „Door het ervaren van de schoonheid der fotografieën zal het ons makkelij ker vallen dc hoogtepunten uit ons leven (fotografisch) weer te geven", zo zei mr Streng. Hij zag m de tentoonstelling een eminent voorbeeld van vrije tijdsbesteding en een stimulans in onze plaatse lijke gemeenschap de kunst te die nen en de schoonheidszin door mid del van het medium fotografie te uiten. (Van een onzer verslaggevers) De Amersfoortsc buschauffeur Jan van Gent had gistermid dag op het platform van Schiphol nog maar nauwelijks zijn vrouw Wilhelmina, zijn vijfjarig dochtertje Marian, zijn moe der en tal van bekenden ontmoet, of hij zat al in een grote kring van persmensen, waar honderd-uit werd gevraagd over zijn belevenissen in New York. Van Gent, die erg moe was („Ik heb vannacht geen oog dicht gedaan in dat ding!" beantwoord de de vragen vlot en slagvaardig. Dat heeft hij in Amerika wel geleerd. Hij verscheen acht keer voor de televisie en vier keer voor de radio-microfoon. Deze uitwisseling, die werd gefinan cierd door de K.L.M. en de twee betrokken busondernemingen en waaraan dc Amerikaanse regering haar medewerking ver leende, is nu geëindigd en zij vond'in Jan van Gent een goede Nederlandse vertegenwoordiger. Ontmoetingen met Amersfoorters in New York „De gekste vragen stellen ze ie", vertelde hij. „waar mijn klompen waren, was maar een heel gewone. Die klanten daar maken er trou wens wat van. Er was één fotograaf, die me drie dagen aan eén stuk door achterna gezeten heeft. Als-ic mijn rug gekiekt had. rende hij gauw een blokje om. om me van „HALLO, ALLEMAAL"! Jan van Gent zwaaide, zodra hij uit de „Enschede" was gestapt een har telijke groet naar alle familie en bekenden, die hem opwachtten. Z'n dochtertje Manan lien trots als een pauw mee naar de douane. voren te fotograferen. Op het laatst heb ik 'm gezegd, dal het welletjes was." Een collega van Jan van Gent. de chauffeur J. v. d. Roest, die George Brennan wegwijs heeft ge maakt op de Soesterkwartier-bus. onderbrak de vragen-regen: „Hé Jan. hoe was het met George?" „Best", was hel antwoord. „Hij kwam vijf uur te vroeg aan, We zijn elkaar misgelopen, maar ik hoorde, dat alles goed was. Het verhaal over vijf weken in New York ging weer verder „Om bij het begin te beginnen: het duur de nog wel even voor ik solo reed. Eerst werd er een examen afgeno men. Toen begon het pas. Met het geld had ik geen moeite, met de auto's, die links en rechts aan. de bus leken te kleven, wèl. Maar er is gelukkig niets gebeurd. Het rij den is er, ondanks die enorme drukte en haast, gemakkelijker dan hier, waar je je hart vasthoudt om al die fietsen bij de overweg. Dc passagiers zeggen geen boe of bah. EINDELIJK THUIS! Jan van Gent staat voor het eerst na vijf weken weer voor zijn woning aan de Amhemseweg. Kleine Marian en broer Bram helpen met de bagage. (Foto Hofland Ze betalen, mompelen hoogstens: ..Ben jij die Hollander" en zoeken een plaatsje Ik reed van Broadway naar de 42ste straat, eén uur heen en één uur terug". Minimum „O ja", zo onderbrak Van Gent zichzelf, „dat was vreemd. Die chauffeurs daar moeten per week een minimum aantal uren rijden. Als ze er boven komen is dat extra. Soms gooien ze er met de muts naar. Dan geven ze onderweg de bus aan een ander over en gaan naar huis. De volgende dag halen ze de schade wel weer in. Driedui zend chauffeurs werken er bij de Third Avenue Transit System Ik ken ze natuurlijk lang niet allemaal, maar ik kreeg toch al gauw vrien den. Ze hebben me meegenomen naar Greenwich, Hoboken, Radio City Hall, naar een Rodeo en ook naar de bar van Sugar Ray Robin son, maar die was er niet. De col lega's waren er erg hartelijk en gastvrij." „Wat de meeste indruk op me heeft gemaakt? Dat waren de wol kenkrabbers. het prachtige verkeer en het feit. dat je er zo goed als geen enkel souvenir kon kopen. Dat was maar goed ook, want geld over had ik toch niet". De T.A.T. betaalde Van Gent min der dan de Amerikaanse chauffeurs.- maar toch voldoende om van rond te komen. Van Gent verstrekte in drukwekkende cijfers over de groot te van deze Amerikaanse busonder neming. Zij ervoert per dag an derhalf millioen passagiers in twaalfhonderd bussen De firma Nefkens in Amersfoort heeft zestien bussen in de stadsdienst en vervoert dagelijks vijfduizend passagiers! Op één vraag gaf Jan van Gent niet zo vlot antwoord. „Neen, ik kan werkelijk nog niet zeggen of ik graag an New York had willen blijven Ik heb een aanbod gehad, maar dat wil ik toch liever nog maar even in beraad houden. Het is er wel erg mooi en ik heb het er reuze n<far mijn zin gehad, je kunt er goed verdienen, je kunt er ook vooruit, maar je mist er toch ook veel. Neem nu alleen maar de gezelligheid, zoals wij die hier ken nen. De enkele keer, dat de colle ga's daar thuis bleven, zaten ze de hele avond tegen de televisie te koekeloeren. En zo waren er meer dingen. Nee, ik weet het echt nog niet." We vroegen Jan van Gent of hij nog Amersfoorters had ontmoet. Dat bleek inderdaad het geval te zijn. Hg noemde een Lex van Zuiden en de families Ten Braak en Peper. In Greenwich is hg op bezoek ge weest bg de heer A. Poppers, vroe ger gemeenteraadslid van Utrecht, nu voorzitter van een Nederlandse Vereniging in New York. Naar Amersfoort Om één uur vertrok de bus van de Firma Nefkens met het gezel schap Amersfoorters naar onze stad, waar een uur later menigeen naai de inzittenden wuifde, omdat be grepen werd, wie er in zat. Op het Stationsplein begon chauffeur Van Selm, die achter het stuur van een Soesterkwartier-bus zat, uit alle macht op de claxon te drukken, zo dra hij de tour-bus aan zag komen. „O. o". zuchtte Jan van Gent. „Vrijdag of Zaterdag zit ik ook weer rondjes te rijden!" Thuis Thuis, in de knusse woning op de Arnhemseweg. zaten nog meer kennissen en vrienden te wachten. Er werden zelfs bloemstukken be zorgd. Maar Jan had er. aanvanke lijk tenminste, weinig oog voor «la ter wel!), want eerst moest hij Ma rian een armbandje uit New York omdoen, zijn knipselboek laten zien en uw verslaggever vertellen, dat de Amerikaanse persmensen het soms toch wel te bont maken. „Als ik drie woorden zei. moet je niet denken, dat ze in de krant kwa men. Wel neen. dan las ik er later driehonderd, die ik nooit gezegd had! En de televisie maakte er ook wat van. Ze duwden me in een stuk van een namaak-bus. daarach ter projecteerden ze op een scherm het verkeer in 42nd Street en op het televisie-scherm leek het net echt!" Volledig geslaagd Naar de mening van de heer P. Nefkens is de uitwisseling vol ledig geslaagd. „Wij hebben hier de allerprettigste ervaringen opgedaan IN HET RESTAURANT van Schip hol vroegen de Amersfoortse col lega's Jan van Gent honderduit over zijn belevenissen in New York. Ook werd er geïnformeerd naar George Brennan. (Foto Hofland) VELE JOURNALISTEN stelden Jan, direct na zijn aankomst op Schiphol, vragen. Van Gent ant woordde vlot en slagvaardig, dat heeft hij in Amerika wel geleerd! (Foto Hofland) AUTOMARKT Op de automarkt werden 89 mo torrijtuigen aangevoerd. Mensonterend I Met grote verontwaardiging las ik het ingezonden stukje van de heer Jansen in uw blad van 18 October j.l over het gedrag van die hoofd onderwijzer tegenover een scholier. Ik heb zelf twee zoons en zou niet graag willen, dat ze zo behandeld werden op school. Dat ze wel eens straf verdienen is waar, maar dan op een andere manier dan meneer Jansen dat voorstelt. Indien hg zelf kinderen heeft beklaag ik ze. want dan zullen ze wel net zo'n behan deling krijgen als die, welke hg wenst voor die andere „lieve loe- dertjes". Indien een kind werkelijk onhandelbaar is, moet men eerst be ginnen de fout bij ouders en opvoe ders te zoeken. Want er is veel ge duld en begrip voor nodig om kin deren op te voeden. En wat de on derwijzers betreft: dat moeten men sen zijn, die voor hun taak bere kend zijn; geen mensen, die er bij het minste of geringste op los slaan. Tot slot dit: ik ben het volkomen eens met het antwoord, dat de re dactie gaf op het schrijven van de heer Jansen. E. MANNESSE Mensonterend II Jazeker! Mensonterend! Ik ben nog nooit zo verontwaardigd ge weest ais Zaterdag j.l. toen ik het ingezonden stukje van de heer Jan sen las. Hoe kan deze heer zeggen, dat „die lieve loedertjes" nog meer dan een paar oorvegen en schoppen moesten hebben, terwijl iedere op voeder toch weet, dat net kind van deze tijd zo ontzettend veel liefde nodig heeft Weet u, wie veel meer schoppen moesten hebben: wjj, dc ouderen, die z.g. voor opvoeder spe len en onszelf niet eens kunnen op voeden. Onderwijzers die zo han delen als deze uit Hoorn moesten m.i. uit het onderwijs verbannen worden. Ikzelf zit veel in jeugd werk en sta ook voor de klas Ik straf zelden of nooit. En als het eens nodig is zgn er altgd nog wel andere straffen te vinden dan licha melijke. En dan op zo'n manier! Een schande vind ik het. Die hoofd onderwijzer en dc heer Jansen zijn zeker niet erg op de hoogte met paedagogiek en psychologie. Wat de ruimte betreft, aan dit geval in de krant besteed: als die tweemaal zo groot was geweest, was ze nog goed besteed. J A. BEYLEVELDT Mensonterend III De heer Jansen, die in deze ru briek instemde met het feit, dat een hoofdonderwijzer kortgeleden een knaap sloeg en schopte heeft waarschijnlijk zelf geen kinderen. Mocht dit wel zo wezen, dan zullen het wel brave stumpers zijn. Daar zorgt hun Oude Heer dan wel voor. En die haalde in zijn jonge tijd na tuurlijk nooit een kwajongensstreek uit. Men kan veilig aannemen met een brave burger te doen te heb ben. Maar hoe dan ook, het is maar goed, dat de wet een stokje steekt voor uitingen van sadisme zoals door de bedoelde „opvoeder" wer den bedreven. A FRANK Mensonterend IV Ik ben jeugdleider en Zondags schoolonderwijzer geweest en zou wel eens aan de heer Jansen wil len vragen of hijzelf kinderen heeft. ALs dat zo is is hij geen goede va der daar hij blijkbaar toestaat dat kinderen op een dergelijke manier als in Hoorn worden geslagen en geschopt. Gelukkig, dat dergelijke onderwijzers schaars tc vinden zijn. Ikzelf ben in mijn jeugd ook eens door een onderwijzer mishandeld. Maar die man heeft er zelf ook van gelust. Als ik schoolgaande kinde ren had. die op een dergelijke ma nier gestraft zouden worden als in Hoorn is gebeurd, zou ik in staat zijn zo'n kinderbeul onder handen tc nemen en de consequenties daar van omdat men nu eenmaal geen eigen rechter mag spelen te dra gen. Hulde aan de redactie, die een dergelijke schanddaad aan de kaak stelde. W. A. HOOGEWONING De moeders van Abcoude hoeven niet meer steeds tegen hun kinde ren te zeggen. en pas op met oversteken". Want het snelver keer Amsterdam Utrecht laat het plaatsje. na de opening van een deel van de nieu we verkeersweg, voortaan links lig gen De kleine Ab coudenaartjes spe len nu hun spelle tjes midden op de eens zo gevaarlijke weg die zich qIs 'n S-bocht door het stadje slingert In de verkeersspiegel waar eens haastige automobilisten „om de hoek keken", kijken hu de Abcou- dese meisjes of haar haar goed zit. 0 Een Noordwljkcr vond een poosje geleden aan het strand eon fles met een cheque ter waarde van een millioen Engelse ponden. Achterop stond het adres van majoor Evans. Die Britse majoor had in Juli met zijn kinderen die fles in zee gegooid. De Noordwijker heeft Evans nu gevraagd wat hij met de cheque moet doen. Majoor Evans is bezig een tactvol antwoord te verzinnen, Plet Buis. chef-cameraman van Poly- goon-Profiiti gaat de filmopnamen ma ken van de reis van prins Bernhard naar Zuid-Amcrika In de komende drie weken zal een vloot van 250 walvisjagers en 16 walvis vaarders naar het Zuidpoolgebied sto men. Van Januari af moeten de wal vissen óp hun hoede zijn. De raad van Hengelo heeft besloten op alle scholen in dc gemeente het vak handenarbeid in te voeren Daarmede is Hengelo de eerste gemeente die een der gelijk verstrekkend besluit neemt. Een deel van Haarlem zat gisteren zonder stroom. De storing was gauw verholpen Alle Britten krijgen volgend Jaar op 2 Juni vrij, heeft premier Churchill be loofd. Dan wordt de koningin gekroond. De brandweer van Sunderland (Enge land) heeft nieuw materiaal laten aan rukken voor een brand, waartegen recda 13 Jaar wordt gevochten. De onder grondse brand op een rangeerterrein brak uit in 1939 Het vuur dreigt nog steeds de spoorbanen tc ondermijnen. De brandweer heeft nu een grijper laten aanrukken.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5