DOMINO costuums 98.- 109.- 129.- STABSVENSTER My ra Hess: wonder van pianistisch kunnen Uitbreidingsplan „Noord" in gedeelten gewijzigd Grote spanning in finale derde klasse libre Utrechter stak fabriek in brand Eervol ontslag A. C. Hoogland DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Conclusies van investerings rapport Plechtigheid in Prins Willem III r~ van de beste zuiver wollen kamgarens Alleen bij George Breiman terug in ES. Vrijdag 24 October 1952 Wonderbaarlijk spel groots door eenvoud Er zal wel niemand van de grote schare muziekliefhebbers, die gis teravond het pianorecital van Myra Hess in het Grand Théatre bijwoon den naar huis zijn gegaan zonder diep onder ae indruk tc zijn ge komen van het wonderbaarlijke spel van deze pianiste Inderdaad waren het wonderen van pianistisch kunnen, die hier te beluisteren vielen, waarbij vooral weer eens duidelijk naar voren kwam, dat hoogste kunst hand in hand gaat met de grootst mogelij ke eenvoud. Dat Myra Hess van alle stukken die zij speelde de muziek voor zich op de vleugel had staan, duidde al in deze i ichling Niet de grote schil torende figuur van dc virtuoze zat hier aan de vleugel, die alles uit het hoofd moet spelen om een reputatie van muzikaal wonder op te houden, maar iemand, die net als thuis in de studeerkamer het notenbeeld bij de hand houdt, om dat dit nu eenmaal de normale gang van zaken is, Tenslotte is het rog niet zo erg lang mode. dat so listen. ja zelfs strijkkwartetten op concerten uit het hoofd spelen, een verschijnsel dat met schoonheid van reproductie overigens weinig heeft uit te staan. Het heeft weinig zin bij het spel van Myra Hess te gaan spreken over technische kwaliteiten. Dat iedere noot van een triller feilloos eruit komt, dat het octavenspel fenomenaal is. en dat zij er ook wel eens naast slaat, dit alles heeft zij gemeen met de zeer vele vin gervirtuozen die onze tijd rijk is. Maar bij Myra Hess is bovendien het zeldzame vermogen aanwezig een compositie niet allen gaaf te spelen, maar waarlijk naar zijn in nerlijke waarde te herscheppen. De oprechte eenvoud van Havdn's va riaties in f kl t. en de donkere gloed van Brahm§ Capricio's en Tnterme"'" komen dan net 70 orach verlaten spreekt wel vanzelf. Zij koos hiervoor de Sonate in g gr. i van D. Scarlatti, en het Impromp tu in As van Schubert. Scarlatti als een speelse waterval na de impo sante Brahms-cyclus. Schubert als een waardige afsluiting van dit rijke programma. Amersfoort kan terug zien op het feit een groot pianiste in zijn mid den gehad te hebben. Hopelijk is hel niet de laatste keer geweest dat Myra Hess zich hier deed horen' M. C. KUYPER De heer A. C. Hoogland, onder wijzer in vaste dienst aan de Just Havelaarschool voor gewoon lager onderwfjs. Herenstraat 6, alhier, heeft verzocht hem eervol ontslag uit die functie te verlenen, in ver band met zijn benoeming tot hoofd van dc openbare lagere school te Overlangbroek in de gemeente Langbroek. Studenten opgelicht door autohandelaren Het liep al legen middernacht toen Woensdga twee agenten die in de Laiigesti aal patrouilleerden, wer den aangehouden door J. J. S., een 22-jarige student uit Apeldoorn. ..Od de hof was de auto van zijn vriend ontvreemd zo vertelde hij de politieagenten Onmiddellijk volgde een onderzoek ter plaatse Van de wagen echter geen spoor. L. A. van S de 20-jarige eigenaar «ook al student) was naar de auto markt gekomen om zijn wagen te verkonen Een onbekende had wel interesse voor het oude beestje, i 52b.— wil.ie hij cr voor geven. Helaas kon hij maar 100 hand geld geven. De rest zou hij beta len. wanneer hij zijn eigen auto teen Ford) zou hebben verkocht Verscheidene transacties hebben toen plaats gehad, waarbij liefst vier verschillende autohandelaren betrokken waren. Het eindresultaat was. dat de auto van de studenten verdwenen was. Uit een door de politie ingesteld onderzoek bleek, dat Van S uit Utrecht er met de auto was vandoorgegaan. De Ford van de eerste geïnteresseerde ko per is in beslag genomen. De aan houding van S. is verzocht. De po litic vermoedt dat men hier met een geraffineerd geval van op lichting heeft te doen. Gedeputeerde staten van de pro- Stad-Noord" achter «Ie woningen vincie Utrecht hebben destijds hei I aan de Pullstraat een weg was ge- uitbreidingsplan ,,De Kruiskamp I projecleerd, waarlangs bebouwing onderdelen goedgekeurd mei uitzondering van de gedeelten, wel ke betrekking hebben op de be stemming van dc terreinen, gelegen ten oosten van de Liendevtseweg en ten noorden van de Pullstraat en de Scheltusstraat. Voor deze gedeelten der gemeen te zijn thans twee nieuwe plannen ontworpen, waarbij zo veel moge lijk rekening is gehouden met in tig tot hun recht als de bruinde d£ opus 110. Men vergeet, dat men aan de ene componist wel eens de voorkeur geeft boven de andere, maar ervaart ieder als oen eigen wereld, waarin onbeperkt te genie ten valt Dat Myra Hess niet zonder een tweetal toegiften het podium kon terreinen. Met de n.v melkcentrale „Amers- fortia" is omtrent de bestemming van de ten noorden van haar fa brieksterrein gelenen gronden over eenstemming bereikt. Enerzijds achtten B. en W. het uit stedebouwkundig en aesthetisch oogpunt niet verantwoord de oor spronkelijk ten noorden van be doeld fabi ieksterrein geprojecteer de winkelbebouwing geheel te la ten vervallen anderzijds wenste de n.v. melkcentrale .Amersfortia" ruimere mogelijkheden te verkrij gen voor de uitbreiding van haar bedrijf. De oplossing der moeilijk heden is nu gevonden in het laten vervallen van de oorspronkelijk ten De belangrijkste conclusies, waartoe I noorden van het fabrieksterrein ge- de Investeringscommissie op grond van het door haar ingestelde onderzoek, komt. kunnen als volgt worden samen gevat: 1 In plaats van dc. In het vorige rap port, voor 1952 als minimum noodzake lijk en mogelijk geachte investeringen ter grootte van 5 5 millioen gulden, kan, door do verruiming van de kapitaal markt. uit een oogpunt Win financiering dit jaar een investeringsvolume van ca. 12.9 min gulden worden verwezenlijkt. Deze styglng komt in het bijzonder de woningbouw ten goede 2.Het totaal-bedrag aan investeringen, waarvan een verwezenlijking met het oog op een redelijke voorziening in de behoeften der bevolking wenselijk kan worden geacht, bedraagt voor 1953, 11,1 min gulden. Voor 1954 t/m 1957 zal resp. 10,5; 10; 8.5 en 12,5 min gulden nodig zijn. De woningbouw is hieibij voor alle jaren op 600 woningen (waarvan 500 gemeentewoningen) gesteld. 3. Dc financiële positie van de ge meente is voor 1953 nog niet zorgwek- kcn. Komtin de financiële verhouding tussen het rijk en de gemeenten geen verandering ten goede, dan zal dit ech ter zeer spoedig nl. in 1954/1955, wel het geval zijn. 4. Met het oog op de stijging van de werkloosheid in de achter ons liggende maanden is het uiterst wenselijk, dat enkele werkverruimingsobjecten in een zodanige staat van voorbereiding ver keren dat zij indien nodig op korte termijn kunnen worden aangevat. Tenslotte geeft de commissie u ln over weging dit rapport ter kennis van de gemeenteraad te brengen, ten einde dit college een overzicht te geven van de kapltaalswerken. waarvan do verwezen lijking. met het oog op de ontwikkeling van dc gemeente Amersfoort, noodzake lijk moet worden geacht Zitting in de investeringscommissie hebben: C. van Zwol (voorzitter). C. vdrr den Berg. F. C. A. Eenhorst. L H Klaassen. J Koopman. J. S. van Nou- huys. A. Nijzlnk, A. H. Schniitz. R. Streng leden j; en P. C. van Straalen, secretaris. Maarschalk Juin bij de Huzaren De opperbevelhebber van de NATO-landstrüdkrachten, de Franse maarschalk Juin, heeft gisteren een kort inspectie-bezoek gebracht aan het militair oefenterrein van de Hu zaren, op de Leusderhei bij Amers foort. De maarschalk, die in gezel schap was van o.a. luitenant-gene raal B. R. P. F. Hasselman, woonde oefeningen van afdelingen tanks bij. Zoals men weet was maarschalk Juin enkele dagen in ons land. In Dén Haag heeft hij besprekingen gevoerd met de Minister van Oor log en de Generale Staf. Gister avond is de maarschalk naar Frank rijk teruggereisd. projecteerde verbindingsweg en het gedeeltelijk opschuiven van de ten zuiden van deze weg geprojecteer de winkelbebouwing. Door deze wijziging zijn thans, voor wat het uitbreidingsplan betreft, ruimer uit breidingsmogelijkheden voor de nv. gewaarborgd. Tegen de oorspronkelijk in het uitbreidingsplan „De Kruiskamp" vastgelegde bestemmingen van de gronden nabij de Liendertseweg en de Pullstraat zijn indertijd bezwa ren ingebracht door A. Oostveen en anderen, waaronder C. van terlaak. Het bleek dat de bezwaren van C. van Westerlaak op betrekkelijk eenvoudige wijze kunnen worden ondervangen. B. en W. hebben zich nog eens ernstig beraden over de destijds door A. Oostveen en anderen inge orach te bezwaren, doch hebben geen vrijheid kunnen vinden op het eerder ingenomen standpunt te de zer zake terug te komen. In het voorstel tot vaststelling van het uitbieidingsplan „De Kruis kamp" van 9 Maart 1951 deelden B en W. reeds mede. dat ook in het toen vigerende uitbreidingsplan was toegelaten, zodat bij uitvoeriiv. van dal plan achter ae bestaande bebouwing aan de Pullstraat geen grotere tuin zou overblijven dan thans het geval zal zijn, wanneer de bebouwing van bijzondere aard tot uitvoering zal komen. Ook de vrees, dat het achter de woningen geprojecteerde achterpad door on bevoegden zou worden gebruikt, achtten B. en W. ongegrond. Voor zover de betrokkenen In derdaad geacht zouden moeten wor den schade te zullen leiden tenge volge van de bestemming van een gedeelte van hun tuinen tot bouwgrond zullen zij volledig schadeloos worden gesteld ingeval zij tot verkoop van de voor de bouw der garageboxen benodigde grond overgaan. Verschuiving van de geprojec teerde bebouwing tot op de be staande erfscheidingen achtten B. en W. niet verantwoord. B en W. geven de Raad in over weging de ter visie geiegde plan nen tot wijziging van het uitbrei dingsplan ..Stad-Noord". voor zo veel betreft de gedeelten, welke door dc Gedeputeerde Staten van Utrecht van de goedkeuring van het uitbreidingsplan De Kruis kamp" zijn uitgezonderd, voorlopig vast te stellen. 2031. Nog enkele ogen blikken en de „Vrij heid" ligt helemaal op het droge Rob' ziet nu, dat hij is beland op het dek van een reusachtige onderzeeboot. Wat moet dat betekenen? Wie heeft hem deze streek geleverd? Kijk, daar ko men twee, drie hoofden boven het dek uitsteken, éen man loopt over het glibberige dek en haalt een revolver te voor schijn. wanneer Skip giommend op hem af komt Maar hij schiet toch niet. „Hallo, schip per", zegt hij grijnzend, „u wilt zeker wel zo goed zijn mij te volgen?" „Wie bent u en wat I de ander haalt zijn schouders op. Rob begrijpt, in zijn lot te schikken en de man te volgen. heeft dit alles te betekenen?", vraagt Rob, maar dat er voor hem weinig anders op zit dan zich Nagedachtenis wordt geëerd van 51 gesneuvelde S.R.O .C.-leerli ngen Over de onthulling van de gedenk plaat ter nagedachtenis van de ge sneuvelde leerlingen en oud-leerlin gen van de School voor Reserve-offi cieren Cavallerie (S.R.O.C.) die, zo als wij gisteren reeds meldden, mor genmiddag op het voorterrein van de Prins Willem III kazerne aan de Heiligenbergerweg zal plaats vinden in tegenwoordigheid o.a. van gene raal Hasselman en de minister van Oorlog ir C Staf, kunnen wij nog nader berichten, dat kolonel jhr P. J. Six in zijn hoedanigheid van voor zitter der vereniging van officieren der Cavallerie de plaat zal overdra gen aan de minister. De S R.O.C. heeft van 1917 tot 1940 446 leerlingen opgeleid. Hiervan zijn er 51 gesneu veld. waarvan 46 vóór 1945 en 5 na die tijd in Indonesië. De aanvang van de plechtigheid is bepaald op 15.30 uur. Sperwer proefparade Bijna 6000 bezoekers De heer Van de Bree van de Noor- derwicrweg was gisteravond de 5000ste bezoeker aan de Sperwer- proefparade. Hem werd een grote mand levensmiddelen overhandigd Tot nu toe werden in totaal 5996 toegangsbewijzen verkocht Advertentie 1. M.) Alle spelers hebben verliespunten Reeds op de eerste avond van de finale voor het kampioenschap van de derde klasse libre van het district „Eemland", die tot en met Zaterdag avond in café „Metropole" op De Hof wordt gehouden, is een felle strijd om de titel geleverd. Toen laat op de avond, na twee Voordrachten leraren ULO-Schoollaantje Op 1 Januari 1952 is aan de Ja cob van Campenschool voor U.L.O Schoollaantje 19. een vacature van onderwijzer ontstaan wegens de uit breiding van het aantal leerlingen Aan de heer J Bijl. hoofd van genoemde school, is met ingang van 1 October j.l. eervol ontslag uit die functie verleend, wegens bet berei ken van de 65-jarige leeftijd. Op (lie datum trad het nieuwe hoofd der school, de heer H. de Lange, die voordien onderwijzer aan de Jacob van Campenschool was, als zodanig in dienst. Hierdoor ontstond een tweede va cature van onderwijzer aan de school. Ter voorziening in deze beide va catures dienen twee onderwijzers in vaste dienst te worden benoemd Hiertoe bieden B en W. de raad de volgende voordrachten aan: I. 1„ R. Otten te Meppel; 2 G. de Groot te Emmen: 3 D. J. Vink te Krimpen aan de IJssel. II 1. G de Groot te Emmen 2 R. Otten te Meppel: 3. D. J. Vink te Krimpen aan de IJssel. Nieuwe schuurtjes voor „Goed Wonen" Bij de bouw van 155 woningen door de woningbouwvereniging .Goed Wo nen" zijn de bij de woningen behorende schuurtjes uit bezuinigingsoverwegingen \an hout gemaakt, niet platte mastieke daken Van de schuurtjes lekken thans Wes- I z0 ®OCfi a,s al|p daken Het houtwerk Is voor een groot deel verrot, waardoor vele schuurtjes onbruikbaar zijn Herstel van deze schuurtjes zal hoge kosten vergen en toch onvoldoende blijven om de schuurtjes gedurende de verdere le vensduur van de woningen in goede staat te houden. Evenals bij de 105 schuurtjes van complex IJl van „Goed Wonën" zal ook hier afdoende verbete ring slechts mogelijk zijn door dc bouw van nieuwe schuurtjes van gelijke grootte en uitvoering als die welke bij de woningen van evengenoemd complex zjjn geplaatst B. en W. stellen dc Raad voor een be drag van 74.800 beschikbaar te stellen voor de bouw van nieuwe schuurtjes ter vervanging van de houten schuurtjes welke het allereerst vervangen dienen te worden cn voorts aan de woning bouwvereniging „Goed Wonen" een 4'c annuïteitslening te verstrekken groot 124 000, of zoveel minder als nodig mocht zijn voor de uitvoering van het plan tot het bouwen van 155 schuurtjes bij dc woningen van complex IV van die vereniging. Oplichting door „ploegbaas"' Een onbekende heer, die zich uit geeft als ploegbaas van een wegen bouwonderneming uit Rotterdam, heeft een pensionhoudster uit de Seringstraat voor een bedrag van 50.opgelicht. ronden, de stand weid opgemaakt, bleken alle acht finalisten een partij te hebben gewonnen cn verloren, hetgeen in dergelijke tournooien een unicum is. Van de acht. tot dat moment, gespeelde partijen waren er van zeer goed gehalte. Wij noteerden partijen van een gemiddelde van vier en hoger. Hieraan werkte ongetwij feld de goede wedstrijdsfeer en het enthousiasme van het publiek mede. Tot besluit van de eerste avond wer den nog twee partijen voor de derde ronde gespeeld. De Amersfoorter Beitler won zijn derde partij, evenals Hartog uit Spakenburg. De uitslagen van de gespeelde par- tijen zijn: Scheerder 93 47 12 1.97 Van der Klok 100 47 26 2 12 Hartog 88 29 9 3.03 De Graaf 100 29 11 3.44 Van der Linden 100 34 8 2.94 Kuivenhove 83 34 13 2.44 Beitler 89 35 11 254 Van de Bogert 100 35 15 2.85 Van der Linden 71 24 16 2.95 Beitler 100 24 20 4.16 Van de Bogert 96 32 7 3 Kuivenhove 100 32 14 3.12 De Graaf 29 24 7 1.20 Scheerder 100 24 14 4.16 Van der Klok 93 25 10 3.72 Hartog 100 25 21 4.— Hartog 100 32 32 3.12 Scheerder 76 32 9 2.37 Beitler 100 35 16 2.85 De Graaf 84 35 13 2.40 Huisvesting ULO van Pallas Atheneschool Ten behoeve van de school voor uitgebreid lager onderwijs van de schoolvereniging Pallas Athene" alhier zijn van gemeentewege tij delijk beschikbaar gesteld een lo kaal van het houten schoolgebouw nabij de Buys Ballotstraat en een lokaal van het Johan van Olden- barnevelt-gymnasium. Voor deze school, die momenteel 83 leerlin gen telt. kan worden volstaan met beschikbaarstelling van vier loka len Hiervoor waren in overeen stemming met de inspecteur van het lager onderwijs in de inspec tie Amersfoort vier lokalen op een verdieping en wel op de bovenver dieping van het gymnasium aan gewezen. Zoals gezegd hééft ge noemde schoolvereniging thans reeds één lokaal van het gymna- o.um ten behoeve van haar u.l.o.- school in gebruik Dit betreft een lokaal van de benedenverdieping. Derhalve dient in de plaats hiervan eveneens een lokaal van de boven verdieping te worden beschikbaar gesteld. Tevens zal ten behoeve van deze u.l.o. school geaurende enkele uren por week gebruik moe ten worden gemaakt van het te kenlokaal. het natuurkundelokaal en de curatorenkamer. Bij ingebruikneming van de lo kalen van het gymnasium zal de bovengenoemde jaarlijkse vergoe ding van f 360.— vervallen en zal het lokaal in het houten schoolge bouw nabij de Buys Ballotstraat door de schoolvereniging „Pallas Athene" worden ontruimd. Dit lo kaal komt dus dan eventueel voor een ander doel voor het onderwijs beschikbaar. Het schoolbestuur heeft verklaard gaarne in te stem men met deze voorlopige oplossing Ook bestaan er blijkens de voor u ter lezing liggende brief bij de in specteur van het lager onderwijs in de inspectie Amersfoort geen bezwaren. B en W. stellen de Raad voor overeenkomstig het vorenstaande te besluiten. De stand na de eerste avond is: Hartog 3 4 288 86 32 3 34 Beitler 3 4 289 94 20 3.07 v. d. Linden 2 2 171 58 18 2.95 v d. Bogert 2 2 196 67 15 3.— Kuivenhove 2 2 183 66 14 3.12 v. d. Klok 2 2 193 72 26 3.?2 Scheerder 3 2 269 103 14 2.61 De Graaf 3 2 213 88 13 2.42 George Brennan arriveerde Dins dag ov het vliegveld Idlewild bij Neiv YorkDe douane had bij zondere belangstelling voor zijn souvernirs: drie poppen, een fles „zeer oude" en een boek met foto's, dat hem werd aangeboden door de Amersfoortse buschauf feurs. FidelitasAchilles III Zondag ontvangen de handballers van Fidelitas het sterke Achilles III. De opgave zal waarschijnlijk wel te zwaar zijn want Achilles startte de competitie zeer goed. Niettemin zijn we er van overtuigd, dat Fide litas een eervol resultaat zal weten te behalen op haar eigen terrein aan de Vlasakkers. Enige maanden geleden (9 Juni dacht hij weer aan het werk te gaan. „Mijn baas zou dan m'n ont slag vergeten zijn", zo zei R. G. Hij heeft de brand zorgvuldig voorbe reid Volgens zijn bekentenis is hij om plus minus 5 uur 's middags de fabriek ingegaan. Hij had een kerst boomkaars bij zich, die hij op een kartonnen doos plaatste. Zorgvuldig heeft hij toen papier rond de bran dende kaars gestapeld. R. G. had ruim voldoende de tijd te verdwij nen voor de brand werd gemeld (18.08 uur). Immers, de kaars moest eerst voor de helft zijn opgebrand alvorens het papier ontvlamde. Tij dens het langdurig verhoor van de politie kwam tevens aan het licht, dat R. G. uit de cartonnagefabriek een schrijfmachine had ontvreemd. Reeds eerder was hij met de politie in aanraking gekomen, wegens ont vreemding van zeven tot achthon derd gulden uit de brandkast van een vorige werkgever te Utrecht. j.l.) werd in de Lavendelstraat per ceel no 3. waarin gevestigd een car tonnagefabriek, geheel door vuur verwoest. Men zal zich herinneren, dat de felle uitslaande brand op dc eerste verdieping ontstond. Het vuur vond gretig voedsel in dc op geslagen rollen papier, vellen car ton enz. De verdachte omstandighe den, waaronder de brand ontstond, had tot gevolg, dat de politie een dagenlang onderzoek in het bewus te pand instelde. Nu is gebleken, dat de brand moedwillig is ontsto ken en wel door de 22-jarige R. G. uit Utrecht. R G„ die als arbeider op de car tonnagefabriek werkzaam was, had zijn ontslag aldaar gekregen. Hij hoopte toen (wraakgevoelens zul len vermoedelijk een voorname rol hebben gespeeld) ..de aandacht van zijn ontslag af te leiden", zoals hij de politie verklaarde. Na de brand thuis met 'n verhaal over de vulde voerbak beter te wor- licht, dat het glas zwart juffrouw maar werd h\j door zijn moeder onderbroken. „Weet je dat je de volgen de week oacantie krijgt den. De dame doet zich maar was geweest. „Een verduis- tcgoed aan A-vitaminen en terd achterlicht dus," zei de zal waarschijnlijk net op het ambtenaar. Het kostte ver- Klop even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. tijdstip, dat zij aan het han- dachte tweemaal tien gulden hem acht gulden. „En vroeg moeder. „Herfstvacan- gen begint te wennen, weer of vijf dagen. Boven ging tocj1 hel3 ^et ijever 'dan op eigen poten door hot le ven (in de gaan. Loondorser Stadsvensterkijker zag gis termorgen voor het Kanton hij „meteen maar even" be ren) moeten talen Toen reed hij op zijn tractor weg Liever dan water Vacantie VAN DE WEEK hebben wij u verteld dat zoontje in de eerste klas van de lagere Zoontjes mond viel open. „Wat?" zei hij ..Vocantie? Ben ik dan nou al weer een jaar op school?" Kip Gisteren was S.V.K. op bezoek bij een kleinveefok- ker en bij het bezichtigen der ..stallen" zag hij een kip. die niet helemaal beter gezegd helemaal niet kiplekker was, maar zo ziek als een kip. Maar het den. had hij in Augustus hem moeten dragen. water!", zei hij nog voor hij het zaaltje verliet. Mickey Wij schreven u reeds over onze Stadsvensterpoes. De „Foei, zorgt u liever voor gerecht een enorme tractor uw gezin." zei mi Vonken- eerste dag vond hij het best met dorsmachine op de berg berispend tegen W. V. op onze redactie. De tweede stoep staan. Het apparaat uit Soest, die onlangs in dag was hij plotseling ver- kennelijke staat van dron- dwenen. Nergens was hij kenschap op de openbare meer te vinden. Wij hebben vreemdste was S.V.K. had op de Rijksweg no. 1 gere het nog nooit gezien het den beest „hing" Letterlijk op het te vatten, de pluimvee bleek toe te behoren aan W. Kloondorser van be roep. Met dezelfde combina- weg had rondgewandèld. Of- tie waarmede hij naar schoon, van wandelen kon kellner ons uit de doeken Amersfoort was komen rij- je amper spreken. Men had deed waar of Micky nu toch eigenlijk wel zat. Hij had gezocht en gezocht tot een Ik stond nog maar drie de dag doorgebracht in „De De kantonrechter las meter van mijn eigen huis." Witte", werd ons verteld, proces-verbaal voor. legde verdachte uit. „Ja. eq Toen wij hem op wilden ha- Bent U W. K„ loonmaaier die drie meter kon u zelfs len. zagen wij hem halver niet meer lopen," sneed de wege de Snouckaertlaan lo- school zit en dus al een hele vriend had de kip aan een van beroep?" „Nee, edel- wereldburger begint te wor- zak in een kist hangen. Nee. achtbare. Ik ben loondór- rechter hem de pas af. „Hoe pen. Eenmaal weer op de den Dat hoort men ook aan het is geen geval om de ser!" „Wij zullen er aante- krijgt u het in uw hoofd redactie strekte hij zich lek de verhalen, waar hij dage- dierenbescherming er bij te lijks mee thuis komt Maar halen, integendeel, de kip van één ding heeft hij toch nog weinig begrip. Dat van de vacantie. Dat bete kening van maken," zei mr. zoveel te drinken?" infor- ker lui uit. Naar zijn scho- Vonkenberg. „Als wij nog meerde hij verder. Verdach- tel melk keek hij doodeen- moet op doktersvoorschrift eens iets te dorsen hebben te legde uit. dat het hele voudig niet om. Vanmorgen gevai jsicla. had afgespeeld was Micky weer verdwenen, op een verjaardagsvisite. Tegen een uur of twee was minstens drie dagen „han gen". Wat was n 1. het ge- zullen wij aan u denken Verdachte gaf grif toe. dat hij op de Rijksweg had kent voor hein dat vader val. Het dier had teveel niet hoeft te werken en dat eieren gelegd en leed aan we al naar de middelen vitainme A-gebrek, het ge- dat jaar reiken met z'n volg daarvan was. dat het het O.M. zeggen. gereden. „Dat mag niet." nis je een borrel aanbiedt, hoorde hij de ambtenaar van weiger zoiets dan maar Mr. allen de boer op of uit lo geren gaan. Dat is natuur- niet meer op zijn poten kon „Wanneer een goede ken- hij weer terug. Slapen doet hij op de redactie, eten in De Witte. Wel een „bees- Vonkenberg tenleven"! „Hoe zat het nu met dat scheen dat niet te verstaan. staan en absoluut hulpeloos achterlicht," vroeg mr. Von- „Het is zonde van het geld," lijk een feest. Het gebeurt was. Nu hangt juffrouw kip kenberg. die nog even goed eens in het jaar. Zó ver is zoontje al. uiteraard zo comfortabel het verhaal had doorgeno- zei hij nog eens. „Als men mij een glaasje aanbiedt, als de omstandigheden het men. „Dat brandde." zei ver- kan ik dat niet weigeren," „Wij hebben een kat in de zaak," zei het Nu kwam hij van de week toelaten bij een goedge- dachte. Later kwam aan het hield verdachte vol. Het Manneke vanmorgen. Overtreding IJkwet Tegen verscheidene personen werd proces verbaal opgemaakt we gens overtreding van de ijkwet. De politie vestigt er nogmaals de aan dacht op, dat alle maten, gewichten en weegmiddelen, voorzien moeten zijn van een kleine t. in staande drukvorm. BARNEVELD BURGERLIJKE STAND Geboren- Evert, z. v. E v. Veldhuizen en W Hazeleger; Francina d v H. V. Kolfschoten cn T. Davelaar: Izaac Mat- theus Adolf, z. v. P. Tahalele en M. W. Nanulaitta; Johanna d. v A. Duits en G v. Beek; Johannes Tony. z. v. P. Hi- tipeuw cn M. Isam; Gerrit. z v. G. v. Lagen en M Waaijenberg: Johannes, z. v G Koops en G Ruitenberg; Johan Gijsbert. z v J. v. d. Kamp en G. v. Voorthuizen. Ondertrouwd: Albertus Johannes Zwezcrijnen en Lina Prins; Elbert van Leuveren en Jannetje van Schalm; Ja cob Lagerwelj en Janna Ansink. Gehuwd- Rik Pieper en Hendrik» van Soeren; Theodorua Johann Schwitzner en Cecilia Theodora van Laar; Hendrik Cornells Nleuwenhuizen en Maria Jo hanna Everdlna Grotenhuis; Joseph Frederik Versteegh cn Victoire Marie Frangoisa Emondt Fauel. Overleden Aalt van den Brnk. 74 Jr. weduwnaar van C. G. Meerens; Gerarda Haanschoten. 58 jr. echtgen. van A. Soels (te Ermelo); Gerrigje Willempje Bakker. 8 jr.; Francisca van Drumme ien 84 jr. weduwe v. R. van de Boom; Lamberi ten Wolde, 49 jr., echtgen. van Trijntje Hoogvorst. Noteert U even GRAND THEATER. Van 24 t/m 30 Oct StarliftToegang elke leeftijd. Aanv. Zo. 2. 4.15 en 9 uur; Do 2.30 uur; overige dagen: 2.30, 6 45 cn 9 u. Donderdag 30 Oct. aanvang 8 uur: A B C.-Cabaret met: „Blbclonië". CITY THEATER. Van 24 t/m 30 Oet.: „Tljgerhaai". Toegang 14 jaar. Aanv. Zo. 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER. Van 24 t/m 27 Oct.: „Schaduw van de Adelaar". Toegang 14 Jaar. Van 28 t/m 30 Oct.: „Misdaad zonder pardon" Toegang 14 Jaar. Aanv.: Zo. 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen. 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER. Van 24 t/m 26 Oct.: „On Moonlight Bay". Toeang elke leeftijd. Van 27 t/in 29 Oct.: „Tanks vallen aan". Toeang 14 jaar. In de Donderdag-cyclus 30 Oct.: „De vrouw met het geschonden gelaat". Toegang 18 jaar. Aanv.. Vrijd. 8 u.. Za. en Do. 2.30, 6 45 cn 9 uur. Zo. 2. 4.15. 6 45 cn 9 uur. Ov. dagen: 2.30 en 8 uur. AGENDA AMSTERDAM TONEEL VRIJDAG 24 OCTOBER: Stadsschouw burg 8 uur. Het Ned Volkstoneel met première van Gilbert Asbrow ,'t Is tijd dr. Schweitzer". Burgerlijke Stand Geboren Gijsbertha, d. v. W. van Beek en M. v. Plateringen: Hen drik Wessel, z. v. P. G. v. Essen en H. J. Barbie: Arjen Evert, z. v, G. v. d. Burgt en J. v. Amerongen. Ondertrouwd: J T. A. v d. Riet en C G Lablans; J. M. de Smalen en G. v d. Schagt: M. v. Raven horst en F. J. Wetsteijn; J. A. Pruis- sen en M. P. Nijssen; A. v. Koot en J. van Bronsdijk; S. H. van Minde en J. P. E. Elzinga. Getrouwd: G. Lindeboom en A. C- G. de Goede; J. J Hamers en M C. v. d. Weerd; J. Schoonber- gen en N. Hofland; M. R. v. Oordt en J. Kropff; M. v. Nieuwenhuizen en J. v. Dorst. Overleden: Anna ten Katen. 91 J., wed. v J Mulder; Geertruida van Donselanr 74 j., wed. v. J. Veenen- daal; C -u n J. Al de wereld, 80 j., wed. v. J. v. d. Bilt.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2