NVY wil handhaving geleide loonpolitiek Als verstokt voetganger in het Britse auto-paradijs Voorts ïeeesesh Werkgevers tegen staats socialisme en dirigisme GELEZEN- Uiterst fel debat in Bonn over partisanen-kwestie Perzische Majlis zet leden van Senaat aan de dijk Voorkomt Frankrijk beticht Amerika van „gemenestreek" Geen belastingverlaging; kinderbijslag voor allen en gewogen vicksVATRO-NOL Waar verkopers er uitzien als hooghartige diplomaten [Vrijdag 24 October 1952 3 AMSTERDAM. In een adres aan de regering spreekt het NW het vertrouwen uit, dat deze geen hoger werkloosheldscgfer zal aanvaarden dan drie procent van de beroepsbevolking in loondienst en dat zü bij overschrudlng hiervan een actieve politiek ter bestrijding der werkloos heid zal voeren. Het NW bepleit handhaving van het beginsel der geleide loonpolitiek. Het heeft ernstig bezwaar tegen het vrijlaten van de loon politiek, zoals dit van verschillende zijden is bepleit. Een verlaging van de belasting op het bedrijfsleven op dit moment zou volgens het N.V.V. de rechtvaardigheid van de verdeling van het nationaal inkomen aantasten zonder dat er zekerheid zou bestaan, dat de investeringen door een derge lijke belastingverlaging zouden worden gestimuleerd. Het verbondsbestuur vraagt zich af of onder de huidige omstandig heden verhoging van het bouwpro- gram van 55 000 op 60.000 woningen niet mogelijk zou zijn. Tegen de aangekondigde huurverhoging heeft het NVV geen bezwaar, echter on der nadrukkelijk voorbehoud, dat er garanties zijn, dat het voor de verbetering van het onderhoud be stemde deel van de huurverhoging ook inderdaad voor dit doel zal worden besteed en dat het overige deel ten goede zal komen aan een huuregalisatiefonds waardoor de subsidies ten laste van de overheid voor de woningen kunnen worden verminderd. Gepleit wordt voor een volledige compensatie voor de huurverhoging voor de loontrek- kenden en trekkers van sociale uitkeringen. Het NW bepleit voorts een doel matige conjunctuurpolitiek en stelt, Carbidketel sprong uit elkaar: geen ongelukken ENKHUIZEN. Op het terrein van de constructiewerkplaats Bruna te Enkhuizen is Donderdagmiddag omstreeks vier uur een ketel, waar in carbidgas wordt aangemaakt, uit elkaar gesprongen. De ketel, die buiten de hoofdwerkplaats stond, en met een slang verbonden was aan het gebouw, ontplofte met grote kracht, toen in het gebouw de kraan werd afgesloten. Delen ervan werden tientallen meters wegge slingerd. Enige arbeiders, die zich in de omgeving bevonden, kwamen met de schrik vrij. Een aantal rui ten van de werkplaats werd ver nield. Brits schip verloor deel van deklast SCHEVENINGEN-RADIO. Het Britse s s ..Greenland" heeft Donder- dagmiddag gemeld, dat zijn deklast op het achterschip verloren was ge gaan. De deklast op het voorschip begon eveneens te schuiven. De „Greenland" (2926 brtbevond zich op de Noordzee ten Westen van Sta- vanger (Noorwegen) in de positie 58.12 graden Noorderbreedte en 02.38 graden Oosterlengte. (Advertentie I Af.) Er was eens een man, die kreeg een woning ln nieuw Slotermeer, hij voelde zich Koning... Hij kocht bedden en tafels. Zijn vrouw bakte wafels En op 't feest een glas Tip tot bekroning' dat voor de komende periode een doelbewust streven naar versterking van de deviezenreserves moet wor den afgewezen in verband met de deflatoire invloed, die daarvan uit gaat. De werkgelegenheidspolitiek gaat boven de betalingsbalanspolitiek en het NW is van mening, dat nu grotere risico's ten aanzien van het mflatiegevaar dan van het deflatie- gevaar verantwoord zijn. In afwachting van de totstandko ming van een definitieve ouder domsvoorziening (ook voor zelf standigen) wordt het noodzakelijk geacht, dat het inkomen, dat niet in aanmerking komt voor aftrek bij het vaststellen van de uitkering voor de noodvoorziening voor ouden van dagen, wordt verhoogd tot f 200 per jaar. uit een oogpunt van koopkrachtpolitiek en uit socia le overwegingen met terugwerken de kracht Een algemene kinderbijslagrege ling. die zowel zelfstandigen als loontrekkers omvat dient tot stand te komen. Een soortgelijke regeling is noodzakelijk voor de zieken fondsverzekering. De concentratie van de ziekenfondsen moet wor den bevorderd. Advertpr(l. Af.) Regering-Figl blijft voorlopig aan tot verkiezingen WENEN. De Oostenrijkse pre sident dr Koerner heeft Donder dag de coalitieregering, die Woens dag is afgetreden, verzocht als „voorlopig kabinet" aan te blij ven. totdat er algemene verkie zingen kunnen worden gehouden. Koerner richtte zijn verzoek Donderdagmorgen tot de kanse lier en leider van de conserva tieve Volkspartij en de socialisti sche vice-kanselier dr Schaerf. Autoriteiten te Wenen verklaar den. dat de verkiezingen niet eer der dan 15 Febuari gehouden kunnen worden. „Ik aanvaard de groeiende macht der arbeiders", zegt de heer Twijnstra Inz. Hr A. G. v. H„ A'dam. ontv.: 1 fl. Tip 1 Lfl. Bootz' Oude Genever OM ontvankelijke, maar onbedreven lezers wegwijs te maken ln het rijke, vaak raadselachtige land der poëzie, heeft dr Maria H. van der Zeyde uit nieuwe en oude dichtkunst een hon derdtal verzen gekozen, die telkens om een bepaald probleem gegroepeerd zijn. „WIJ en de wereld" (L. J Veen's Uitge- versmlj te Amsterdam, prijs ing 3.40. geb. 4.90) is dus vooral voor dc opgroei ende jonge mensen bedoeld, voor de le vensfase/ die vervuld is van duizenden vragen, en problemen en tevens als „tounstenglds door de onbekende we reld van het gedicht Dc samenstelster wijst er bescheidenhjk op. dat dit boek je geen stafkaart is waar „alles op staat". De opzet van de inleiding heeft zij doorgaans weten te handhaven al zijn sommige uitgangspunten als: ..Wereld raadsel". ..Liefde en verering". ..De roep", te vaag en abstract van aard om als bindend element voor een selectie verzen te dienen. De ondertitel van Wij en de wereld, „een poëtisch antwoord op problemen", is eigenlijk ook wat vermetel-concreet voor deze bloemlezing, waarin geen theoretische, maar levensproblemen aan de orde komen. En de dichter hoe zou het anders kunnen? weet er niet altijd het antwoord op. Maar hem vol gen op zijn weg van zoeken en bena deren. is een goed avontuur, dat boven dien de kennismaking brengt met enige van de mooiste verzen uit de Neder landse poëzie. JOURNAAL In de reeks De Boekvink. Literatuur ln Miniatuur. (De Arbeiderspers. Am sterdam) verscheen van Theo M. Eerd- mans de novelle „Mijn Vrijheid". Hier in geeft deze Jonge journalist zijn er varingen weer van de razzia te Rotter dam ln November 1944 Hij kent. de techniek om een verhaal boeiend te schrijven en versmaadt ook in dit korte verhaal geen middel om de spanning op te voeren. Maar het is reportage geble ven en geen literatuur geworden, een gemiste kans om boven het gemiddelde uit te stijgen. (Prijs 1.90). De in dezelfde reeks verschenen no velle „Tussen hamer en aambeeld" van Harry Mullsch (f 1.90) heeft ontegen zeglijk grotere kwaliteiten en wan neer men daarbij in aanmerking neemt, dat hij haar op 19-jarige leeftijd schreef, mogen wij met meer dan gewone be langstelling naar meer producten van zijn hand uitzien. Een krantenbericht, dat het doodschieten van een der En gelse leiders der dénazificatie ln Oos tenrijk meldde werd de aanleiding tot het verhaal, waarin Mullsch het nood lot beschrijft van de Russische soldaat Waranef. die de dood van de Engels man veroorzaakte. Wijdlopig, maar amusant zoals zo veel avonturenverhalen uit de vorige eeuw. is het werk van Charles Lever „De avonturen van Algernon Sydney Potts". Bij de Wereld Bibliotheek te Amsterdam verscheen de tweede druk. 'OS'* ffPsI (Van onze redacteur economie). DEN HAAG. In aanwezig heid van vele autoriteiten is Don derdagmiddag in de Koninklijke Schouwburg de tweedaagse alge mene ledenvergadering van het Verbond van Nederlandse Werk gevers begonnen. De voorzitter, de heer T. J. Twijnstra, sprak over de taak van de moderne ondernemer en merk te op. dat deze de overheid aan vaard als hoeder van het alge meen belang, die in vele gevallen regels stelt en uitwassen keert. Wanneer en hoe. is een kwestie van afwegen bij bepaalde geval len. Maar maatregelen, die koer sen óf in beginsel óf als nood zakelijk gevolg naar staatssocia lisme en van bovenaf gedirigeer de plan-economie, worden afge wezen. Hoe moet de ondernemer zich verhouden te midden van de zich ontwikkelende situatie? De heer Twijnstra zei „Ik aanvaard de ontwikkeling van de techniek, de overheid als hoeder van algemeen belang, maar ook de groeiende macht van de arbeiders. Ik be schouw het als een tekortkoming wanneer ik constateer, dat dit lang niet door iedere ondernemer, van wie men moet verwachten dat hii de tekenen des tijds ver staat, wordt ingezien. Bii de on dernemers ziet men te veel res- ;entimenten. teveel hunkering naar hel verleden". De heer Twijnstra dacht in dit ver band aan de uitvoering van twee wets ontwerpen- de wet op de onderne mingsraden en die op de bedrijfsorga nisatie Hij noemde de ondernemings raad onmisbaar en uiterst nuttig Om trent de bedrijfsorganisatie zei hii: „Ik heb begrip voor alle bezwaren bij on dernemers. maar ik ben tot de stellige overtuiging gekomen, dat het goed zal zijn. indien de ondernemers hun be zwaren leren overwinnen en meer dan tot nu toe het initiatief nemen tot over leg met de georganiseerde arbeiders om te komen tot een bedrijfschap, zij het aanvankelijk met sterk gedoseerde be voegdheden". De voorzitter wea$ dwang bij het uitvoeren van de wet af- De heer Twijnstra vroeg voorts belastingverlaging voor de onder nemer, aangezien de druk van thans niet de ondernemingslust, maar wel de ondernemingsmoge lijkheid wegnam, aangezien hij een ernstige belemmering is gaan vor men voor verdere investeringen. Vervolgens hield de heer L A. Bekaert, voorzitter van het Ver bond der Belgische Nijverheid, een belangwekkende rede over het vraagstuk van de Europese Ge meenschap. Een deel van de vergadering werd bijgewoond door prins Bern- hard. Oppositie levert critiek op regering en Amerikaans bestuur (Van onze correspondent) BONN. De zitting, die de West-Duitse Bondsdag gisteren hield, stond in het teken van de behandeling der „partisanen-kwestie". De socialistische oppositie had een aantal vragen tot de regering gericht, waarin onder andere inlichtingen werden verlangd over de mate, waarin de regering op de hoogte was geweest van het bestaan van partisanen-organisaties en waarin z(j in een of andere vorm steun had gegeven aan deze organisaties. Het debat was ditmaal uitermate fel. Het werd ingeleid door een toelichting op de vragen van de oppositie bij monde van het socia listische Kamerlid dr Menzel. Men- zel verweet de regering, dat zij er niet uit zichzelf toe overgegaan was. haar parlement in te lichten over wat zij wist van de partisa- nenorganisaties. Scherp veroordeelde Menzel de poging van de minister van Bin nenlandse Zaken, dr Lehr, om de betekenis van de partisanenorga- nisaties te bagatelliseren. „Twee man waren indertijd voldoende voor de moord op Rathenau," al dus Menzel. „De Amerikanen hebben," aldus Menzel. „door dit geval, waar zij maandelijks 50.000 mark ingesto ken hebben, meer verloren dan al leen maar het geld. Zij hebben een deel van hun aanzien in Duitsland verspeeld. En het schijnt, dat zij van plan zijn op deze weg voort te gaan, als het tenminste waar is. dat de gemengd Duits-Amerikaan- se commissie van onderzoek haar werkzaamheden heeft moeten sta ken, omdat de Amerikanen voor waarden stelden, volgens welke het verhoren van mensen, die met de Amerikanen hebben samenge werkt. niet door Duitsers maaral leen door Amerikanen zou plaats hebben." Menzel's rede werd beantwoord door minister Lehr. Hii verdedig de zich tegen het verwijt, dat de regering het parlement niet eerder had ingelicht door te zeggen, dat hii niet voor het parlement had willen verschijnen, alvorens hij beschikte over de precieze feiten. Dr Lehr erkende, dat het oplei den van partisanen als een in mili tair opzicht volstrekt nutteloze be zigheid moest worden veroordeeld De kwestie van de liquidatieliisten had d#> bondsregering zeer bezorgd gemaakt. Na Lehr nam bondskanselier Adenauer het woord Hii stelde met grote nadruk vast. dat hij zo dra hij op de hoogte kwam van het bestaan der organisatie, zich met de Amerikaanse Hoge Com missaris. Donnelly, in verbinding had gesteld Tot zijn grote voldoe ning had de heer Donnellv hem met onmiskenbare duideliikheid verzekerd, hoezeer hij de politieke activiteit der partisanenorganisa- tiés veroordeelde. Tenslotte nam de Bondsdag met Lord Ogilvy huwde Donderdag met de 19-jarige Virpmiu Ryan en heel Londen liep uit om dc plechtiphetd te zien. Koningin Elizabeth, de koningin-moeder en prinses Margaret waren bij het huwelijk aanwezig. De 26- jarige bruidegom is de erfge naam van de graaf van Airlie, de bruid is de dochter van een Amerikaanse industrieel. Schot se pijpers begeleidden het bruidspaar van de kerk naar de rijtuigen. Lagerhuis accoord met denationalisatie staalindustrie LONDEN. Het Lagerhuis heeft zich met 303 tegen 269 stemmen er mede verenigd om de m 1951 gena tionaliseerde staalindustrie aan de particuliere eigenaars terug te ver kopen. Het betreffend wetsontwerp zal. naar verwacht wordt, vóór het eind van het jaar aan het parlement worden voorgelegd. Morrison, minis ter van Buitenlandse Zaken in het vorige kabinet, herhaalde de belofte, dat wanneer de socialisten weer aan het bewind zullen komen zij de ijzer- en staalindustrie opnieuw zul len nationaliseren. (Advertentie 1. M.) BetJenU, dat uit een onver- zorgde Uinderhoest een zwakke borst kan over- blijven.» Bescherm Jw kleine met AKKERS Vuurgloed op zee was van vlootoefening afkomstig SCHEVENINGEN-RADIO. Een vliegtuig heeft Donderdagavond ge seind. dat het op 52.53.05 Noorder breedte en 03 25.25 Oosterlengte (on geveer 80 km ten Westen van den Helder) een vuurgloed heeft waar genomen. Aan de schepen in de om geving is verzocht uit te zien en rap port uit te brengen. Men vermoed de dat er zich een schip in nood bevond, en een reddingboot werd in gereedheid gehouden. Om half elf 's avonds kreeg men de zekerheid, dat de vuurgloed afkomstig was van een Engelse vlootoefening, waarvan de Nederlandse Kustwacht niet op de hoogte was gesteld. algemene stemmen een resolutie aan, waarin de regering wordt ge vraagd om de commissie van de Bondsdag, die zich met zaken die de veiligheid van de staat betref fen, bezighoudt, regelmatig op de hoogte te houden van de gebeurte nissen rondom de partisanen-orga- nisatie en het verdere verloop van het onderzoek. Mossadeq versterkt binnenlandse positie TEHERAN. De Perzische Tweede Kamer heeft een voorstel om de zittingsperiode van sena toren terug te brengen van zes jaar tot twee jaar aangenomen. Aangezien de huidige senatoren drie jaar geleden werden geko- Advertentie I.M.) Werkgelegenheid in metaalindustrie is niet ongunstig DEN HAAG Voor de metaal industrie is de werkloosheid nog niet bepaald verontrustend. De stijging in het afgelopen jaar van 6400 in 1951 tot 11000 cp 1 October 1952 is lager dan die van de alge mene landelijke cijfers De ontwik keling van de werkgelegenheid in de metaalindustrie kan niet ongun stig worden genoemd. In de email- ïndustrie heerst echter slapte. Dit zei de voorzitter van de Algemene Nederlandse Metaalbewerkers Bond. de heer C van Wingerden. In de rede waarmee hij Donderdag het congres van de A N MB. in de Die rentuin opende. Terwijl dc totale personeelbezet- ting in de Nederlandse onderne mingen tussen Juli 1951 en '52 daal de. was er in dc metaalindustrie een stijging met 9000 man. Het is nu eigenlijk tijd om na te gaan wat er zal moeten gebeuren als in 1954 het bewapeningsprogram zal zijn voUooid, aldus de heer Van Win gerden. Kleine eruptie van de Krakatau Asregen van twee meter DJAKARTA. Hoewel zich reeds een kleine eruptie van de Krakatau heeft voorgedaan, waar door od verschillende eilandjes in de omgeving een aslaag van circa twee meter is gevallen Is de toe stand nog geenszins critiek. Oplet tendheid is echter geboden Dit wordt meeeedeeld door een vulcanologische expeditie bestaande uit vier leden van de vulcanologi sche dienst te Bandung, die met het onderzoekingsschip ..Kartika" naar Krakatau is vertrokken. Aangezien de verbinding met het schip en het hoofdkantoor van de vulcanologi sche dienst in Bandune hevig zijn gestoord, ziin slechts spaarzame be richten voorhanden. De bevolking van de kuststreken van West-Java en Zuid-Sumatra is gewaarschuwd voor eventuele vloedgolven De kans daarop wordt op het ogenblik echter zeer gering geacht. zen, zullen dus nieuwe Senaats verkiezingen moeten worden ge houden. Deze zullen worden uit geschreven als premier Mossadeq de nieuwe kieswet, die nu voor bereid wordt, zal hebben goed gekeurd. De Perzische Senaat wordt veel al beschouwd als een pro-Britse haard van verzet tegen Mossadeq. aldus tekent AFP hierbij aan. Als gevolg van het besluit der Maj lis" (Tweede Kamer) hebben de senatoren hun parlementaire on schendbaarheid verloren. Zij zul len in het vervolg, naar een der indieners van het wets-ontwerp Donderdagochtend verklaarde, de vergaderingen van het parlement slechts als bezoekers kunnen bij wonen. De „ontbinding" van de Senaat betekent een „schrobbe ring" voor het hof. De helft van het aantal leden immers was door de Sjah benoemd. Premier Mos sadeq versterkt zijn positie in het binnenland steeds meer en het zal zjin tegenstanders moeilijk vallen hem van binnen uit ten val j te brengen, aldus AFP. DERTIEN HONDERD EN VIJF EN NEGENTIG milligram radium heeft de heer P. C. Besanper, di recteur van het Koningin Wilhel- minafonds overgedragen aan het Radio-Therapeutische Instituut in Rotterdam. Het radium is bestemd voor de kanker-onderzockingseen- tra in Rotterdam Utrecht, Am sterdam, Groningen en Leiden. Het kost f 125000dit bedrag is een deel van de opbrengst van dc Haak-In-actie. Dr Somerwïl, hoofd van het laboratorium, de heer Besanper en dr K Breur, genees heer-directeur van het Radio-The rapeutisch Instituut, (v.l.n.r.), be kijken verheugd de kostbare zen ding, die van zo grote betekenis kan zijn voor de kankerbestrij ding. (Advertentie LM.) Vlug 'n paar van dere bi- rondere druppels ln elk neus gat! 't Verstopte gevoel, de neiging tot niezen verdwe nen li voelt zich weer ge heel opgelucht. Dc kou kan zich niet verder ontwikkelen. NEUSDRUPPELS Behandeling van Tunis en Marokko door Ver. Naties bittere pil voor Fransen (Van onze correspondent) PARIJS. Dat de Tunesische en Marokkaanse kwestie gisteren direct achter Korea op de agenda van de politieke commissie der Verenigde Naties Is geplaatst, is voor Frankrük een ernstige tegenvaller. Het zal minister Schuman waarschgnlgk dwingen op korte lermün naar New York te vertrekken, tegen zün plan, want evenals minister Eden zou hü pas on geveer 10 November gaan, na de presidentsverkiezingen In Amerika. (Van onze correspondent LONDEN. Voor wie, gelijk uw correspondent, tot de verstokte en principiële voetgangers behoort, ik bedoel het mensensoort, dat een taxi het enige nuttige soort auto vindt (althans in een stad als Londen, waar iedere keer als men haast heeft, .het verkeer toch klem zit in een gehuurd vehikel ergert men zich dan minder dan in zijn eigen is het altijd een extra tractatie om naar de grote ..motor show" te gaan. die dit jaar voor de 50ste maal gehouden wordt. Waarom? Dat zal ik u vertellen. Wij gelukkigen, die op dit stuk door geen enkel ver langen gekweld worden en dus ook niet om het tot rust te brengen dat verlangen met de realiteit van onze middelen hebben te con fronteren, kunnen tussen al dat grote-mensenspeelqoed helemaal naar hartelust grasduinen. Voor ons dus geen bijna hoorbaar ttmtfEBK- rekenen en omzichtig kijken naar een Fordje, een nieuwe Standard, of de laatste Hillman Minx. Neen, wij dalen meteen af naar de wazige verten, waar de Bentley's, de Rolls' en de Daimlers staan en waar ser viele witjassen met enorme plu- meau's hun vreemde rite bedrijven van al die glanzende en afgelikte carrosserieën de hele dag door met kleine intervallen opnieuw te aaien. Ik houd er zo van die heilige ernst van echte serieuze kopers te zien. Hoe vastberaden staat hun gezicht leest men ook al bezorgdheid in als zij voor de eerste maal in het hun gelaat over wat het allemaal voertuig stappen en met hun rug kosten moet en kan men zich voor tegen de stoelleuning gaan schuren stellen, hoe zij zullen kijken als er om te kijken hoe het zit. Hoe ge- later de eerste kras op komt. Neen, _iAn vnni- mii oaar. auto altVianc rviot het iflIIMl betalen. Doch ik heb nog iets mooiers ontdekt dan mijn Rolls'en en Daimlers: daar rechts, een beet je opzij, staan de wonderproducten van de carrosseriebouwers. Als u het goed wilt doen. begin Vu met een Rolls' chassis te kopen "en laat dan mijnheer Hooper, mijnheer Van den Plas. of de heren Thrupp en Maberiy daarop iets heel bijzonders bouwen. In deze contreien gaat men nog stemmiger gekleed, zijn de bol hoeden van de belangstellenden nog karakteristieker en zien de verko pers er nog meer als hooghartige en welbetaalde diplomaten uit. Ach lieve lezer, u hebt allang begrepen, dat al dit geklets niet anders is dan nijd en afgunst. Voor een verstandig mens als u zijn er enorm veel merkwaardige dingen te zien: de elegantie van de dure sport- en race-modellen, van Frazer-Nash, de „echte Jaguar", die al die records verslonden heeft en die meer dan zeven dagen aan een stuk een gemiddelde snelheid van 100 mijl (dat is 160 km) heeft ge haald. de nieuwe Triumph-twositter, die voor de prijs van maar 555 pond (belasting. 309 pond, 18 shil ling en 8 pence) toch alle deugden heeft die men in een dure auto aan treft. Gewichtsvermindering en lager In Frankrijk wordt deze onver wachte beslissing toegeschreven aan de houding der Amerikanen, die, naar men beweert, ondanks stellige beloften toch voor stemden om Tu nis en Marokko op voordel van Egypte na Korea op de agenda te plaatsen. Bittere woorden vallen dan ook in de Franse pers over de Amerikaanse houding te dezer za ke. Sommige vermelden, dat zeer gematigde Franse diplomaten open lijk uitspraken, dat Amerika Frank rijk „een heel gemene streek" heeft geleverd. Het ziet er overigens naar uit, dat Frankrijk een stevige pil te slikken krijgt met Tunis en Marok ko. De sultan van Marokko heeft onlangs al geprotesteerd tegen de benoeming door Frankrijk vz0 twee Marokkaanse afgevaardigden naar de V N. zonder dat zijn goed keuring ook maar was gevraagd, laat staan verkregen. Hij heeft deze afgevaardigden elk recht om namens Marokko te spreken ontzegd. In Tunis neemt de onrust weer dagelijks toe Van onderhandelingen hoort men niets. Het is alles weinig Nog twee Limburgse melkinrichtingen zwaar beboet (Van onze correspondent) MAASTRICHT Voor de Econo mische Politierechter stonden Don derdag weer twee directeuren van Limburgse melkinrichtingen terecht van de „St Servatius" in Maas tricht en „St Rost" in Sittard we gens overtredingen van het melkbe- sluit. De ambtenaar van het O.M.. mr P van Mierlo. wees op de ernst van de vergrijpen en stelde drasti sche maatregelen in het vooruitzicht als er niet op korte termijn verbe tering zou komen. Een bedrijfsleider wees er op, dat veelal de mentaliteit van het per soneel niet deugt en dat verscheide ne overtredingen het gevolg zijn van verregaande nonchalance De St Servatius-melkfabriek werd veroordeeld tot een boete van 300 en de directeur tot vijf boeten van 200 en een waarborgsom van 5000 De Sittardse directeur kreeg tien boeten van 160 plus een waarborg som van 5000. fraai en men kan begrijpen, dat Frankrijk er weinig voor voelt, zich in de vergadering der V.N 4?gen klachten over zijn beleid in deze gebieden te moeten verdedigen. Dat heeft het ook. zoals men weet, bij voorbaat geweigerd. Het zal bij de discussies de vergadering verlaten en een eventuele commissie van on derzoek der VN. de toegang tot de betrokken gebieden weigeren. Het doet alles sterk denken aan de hou ding van Malan! slepen en zoetvloeiend buigt zich de voor mij geen auto. althans niet het w „Salesman" over hun schouder, soort auto. dat. als ik heel zuinig benzinegebruik schijnen momenteel Maar naast opgetogenheid van nu was. misschien net of vermoedelijk de wachtwoorden van de Engelse eindelijk in de wensdroom te zitten, toch weer net niet, zou kunnen auto-industrie te zijn. Nieuw gebouw Joodse Invalide geopend (Van onze correspondent) AMSTERDAM „Uiterlijk zo wel als innerlijk is het nieuwe ge bouw van de Joodse Invalide aan de Henri Polaklaan in Amsterdam een voorbeeld voor ons hele land; het legt getuigenis af van de grote energie van de zwaar getroffen Joodse gemeenschap in Nederland die weer heeft kunnen bereiken, dat er een tehuis is tot stand ge komen ten behoeve van de Joodse ouden van dagen Dit zei Donder dag burgemeester d'Ailly. tijdens de opening van het nieuwe ge bouw van de Joodse Invalide. De voorzitter van de vereniging „De Joodse Invalide", de heer A. van Santen, sprak de hoop uit. dat ook de voormalige Hollandse Schouwburg een goede bestem ming zal krijgen. President Truman hoeft niet bang te zijn dat hij, als hij geen presi dent meer is, niets meer kan ver dienen. De directeur van een grote gramofoonplatcnfabriek heeft hem voorgesteld platen op te nemen van zijn pianospel. Roger Brown, de president-directeur van de maat schappij wil Truman de ..Missouri Waltz", de „Black Hawk Waltz", en „Beautiful Ohio" laten spelen. Brown heeft de president flinke winsten voorspeld. Te lang hebben we u al niets laten horen van ex-koning Faroek Nu dan hij heeft een villa gehuurd in 'n dorpje, twintig kilometer ten Zuiden van Rome Zijn buren zijn de voormalige koning van Afghanistan en een aantal gepen- sionncerde Europese diplomaten. De Oeteldonksc fanfare „De Kik vorsen" uit Den Bosch, weet u wel? viert 15 November zijn zilveren Jubi leum. Prins Amadeiro XVI heeft „De Kikvorsen" tot zijn hoffanfare verheven, o Om ln het Zuiden te blijven De Deense walvis .Jonas" Is Zondag en Maandag in Heerlen te zien: Dinsdag komt Jonas" naar Sittard. Hengelo krijgt als eerste gemeente ln ons land een ondergrondse schietbaan. De baan zal, als het ooit nodig mocht zijn. ook als schuilkelder dienst kunnen doen. Al drie Jaar achter elkaar heeft een inwoonster van Hazebroeck ln België het leven geschonken aan een Jongen Ze zijn van plan er elk jaar een groot verjaarsfeest van te maken. Laten alle vrouwen dr Penford uit Australië dankbaar zijn. Hij beweert een preparaat te hebben gevonden, waar door kousen niet meer kunnen ladderen Zelfs de dunste nylons niet.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3