„Hosanna gaat opgewekt het vierde lustrum vieren Onrust op departementen over ontwerp voor pensioenwet Sportleiders over de „Engelse" Zondag Steffen promoveert naar tweede klasse CIYV en Cobu Boys kumien in opmars blijven Drie bekwame dirigenten: Key - Bruynooge - Reynhoudt Vrou welijke con tractan ten vrezen voor haar spaarpot mm Kavel Lotsy: „Prachtig maar moeilijk uitvoerbaar .Vrijdag 24 October 1952 DAAR ZIT MUZIEK IN (Van een onzer verslaggevers) Het is uu al weer twintig jaar geleden, dat een groep muzikanten van het corps van de Jeugdvereniging „Immanuel" zich niet erg verenigen kon met de gang van zaken. Deze groep was van mening, dat de onder afdeling muziek wat in het gedrang kwam en niet tot volle ontplooiing kon komen. Een onderhoud met het bestuur van „Immanuel" leverde niet de gewenste resultaten op, met als gevolg, dat in een, door de groep be legde vergadering het idee werd geopperd de muziekafdeling zelfstandig te maken. In een op 15 November 1932 gehouden historische vergadering ln „De Valk" kwam men tot de conclusie dat zelfstandigheid absoluut geboden was. De aanwezige muzikanten, negentien in getal, besloten een eigen vereniging te stichten. Op deze avond zag de Christelijke Muziek Vereniging „Hosanna" het levenslicht, na een stemming, waarbij de naam „Bazuin" werd verworpen. Hartewens: alle leden in uniform Het eerste bestuur werd als volgt geformeerd: G. Hoogendorp, voor zitter. J. Rijnders Sr.. secretaris, E. van 't Hoenderdaal, penningmeester. A. Th. Steenbeek en Fr. Wismeyer. leden. De heer P. Roozendaal werd bereid gevonden de dirigeerstaf te zwaaien. Men had dus een vereniging, een bestuur, leden en een directeur, doch instrumenten had men niet, want tot dusver werd gespeeld op instrumen tarium van „Immanuel", dat natuur lijk niet overging naar .Hosanna". Toen kwamen de eerste blijken van spontaneïteit voor deze vereni ging naar boven. Een instrumenten fonds werd gesticht, dat spoedig over de middelen beschikte om tot aan schaffing van instrumenten te kun nen overgaan. Leden stortten hierin bedragen van vijftig en honderd gulden met een spontaneïteit. die erg prettig aandeed. Hierdoor was het mogelijk reeds een maand na de op richting de eerste repetitie-avond te houden m de school aan de Rozen straat. Het ging crescendo. Het leden tal groeide gestadig en de finan- tiele positie werd beter. Te Putten begon de victorie Na enkele maanden kwam men tot de overtuiging, dat, wilde men tot goede prestaties komen, de leiding in beroepshanden moest worden ge- I steld. Men vond in de heer Key, staf muzikant van het vijfde regiment in fanterie de gezochte persoon, die de leden van „Hosanna" onder zijn lei ding nam. Hierdoor was het mogelijk reeds twee jaar na de oprichting aan een concours in Putten deel te ne men. waarbij een groot en onver wachts succes werd behaald. „Ho sanna" behaalde zowel in de con cert- als marswedstrijd eerste prij zen. In het vierde jaar van het bestaan I deed de heer A. J. Bruynooge als directeur zijn intrede. Onder zijn eminente leiding werd hard en en thousiast gerepeteerd, met als gevolg dat het peil met sprongen omhoog ging. Dit werd vaak bewezen op de concoursen. waaraan „Hosanna" steeds deelnam, doch vooral ook bij de openluchtconcerten in Amers foort. die zich steeds in een grote belangstelling mochten verheugen. Er werd snel promotie gemaakt van de derde na de tweede afdeling en toen ook daarin successen waren geboekt, volgde op een concours in Jutphaas de promotie naar de eerste afdeling. Niet alleen de muzikale prestaties bewogen zich in stijgende lijn, ook het ledental groeide steeds. Het was op een hoogtepunt in het bestaan van .Hosanna", dat de oor log abrupt een einde maakte aan alle vooruitgang De instrumenten werden bij leden ondergebracht en behoudens repetities tussen kleine groepen, kon van een eensgezind op treden geen sprake meer zijn. Hcrryzing na bevrijding Nauwelijks was echter de bevrij ding een feit of .Hosanna" verscheen weer in het openbaar en de vele feestelijkheden werden dikwijls mu zikaal door deze vereniging opge luisterd. Het duurde dan ook niet lang of het corps stond weer op vooroorlogs peil. althans wat het le dental en de financiële positie be trof. Het was te danken aan de be zielende leiding van de heer Bruyn ooge dat ook het muzikale peil van „Hosanna" op een steeds hoger plan werd gebracht. Het was een hele slag voor de ver eniging toen de heer Bruynooge in 1949 moest besluiten zijn dirigeerstaf neer te leggen. Slechts node accep teerde men dit besluit, dat werd ge nomen in verband met de drukke werkzaamheden van de dirigent. „Hosanna" had echter ook daarna geluk, want de heer Reynhoudt, ka- LORD ISMAY, secretaris-generaal van de NATO-organisatie arri veerde Donderdagavond op het station Hollandse Spoor te Den Haag voor een bezoek van enke le dagen aan ons land. Voor de uitgang van het station stond een ere-wacht van de Luchtstrijd krachten opgesteld die door Lord Ismay werd geïnspecteerd. Geheel links de Chef van het Comité van chefs van staven, vice-admi- raal Jhr E. van Holthe, die na mens de regering Lord Ismay ont ving. pelmeester van het Trompettercorps Huzaren van Boreel, verklaarde zich bereid de leiding van het corps op zich te nemen. De nieuwe dirigent profiteerde van de goede grondslag, die door de heer Bruynooge was gelegd en dank zij de onderlinge prettige en enthousias te samenwerking, ging het steeds crescendo. Nu, op het moment dat de vereni ging haar twintigjarig bestaan gaat vieren, heeft het corps een bezetting van 28 man. Bovendien zijn er negen tamboers en vijftien leerlingen. „Hosanna" maakt dus een goede tijd door. Toch heeft het bestuur nog zorgen, want de gewijzigde tijdsom standigheden maken het dringend nodig dat de leden uniformen krij gen. Dank zij het prijzenswaardige initiatief van de dames der leden is een uniformfonds in het leven ge roepen. dat echter nog steeds aan bloedarmoede lijdt. Het ligt nu in de bedoeling het twintigjarig bestaan te vieren met een flinke actie voor dit fonds. De uniformering was ook een har tewens van wijlen de heer Van Tel lingen. die als erevoorzitter voor de vereniging veel werk van onschat bare waarde heeft verzet. Wij complimenteren „Hosanna" met dit vierde lustrum en hopen.dat het loon naar werken krijgt, hetgeen ongetwijfeld de uniformering zal zijn. Ere-staatje Niet alleen „Hosanna" viert het vierde lustrum. Er zijn een aantal leden, die van de oprichting af hun krachten hebben gegeven. Dit zijn: J Rijnders Sr., J. Rijnders Jr.. A. Th Steenbeek. F Wiseyer. J. Westerik en Chr. van 't Hoenderdaal. Van deze hechte kern heeft de heer A. Th. Steenbeek onafgebroken twintig jaar „Hosanna" gediend in bestuursfuncties. De heren W. Wis meyer en J. Rijnders kregen het praedicaat erelid, wegens hun grote verdiensten voor de vereniging. De heer J. Rijnders heeft een flin ke staat van muzikale dienst en viert in November ook zijn gouden jubileum als amateur-muzikant. In 1902 ging hij als leerling naar de Amersfoortse Muziek Vereniging, die destijds onder leiding stond van de heer Jochems. In 1917 nam hij het besluit om mede te werken aan het muziekcorps van de Christelijk Werkmans Bond en in 1925 ging hij over naar het muziekcorps van „Im manuel". Daarna werd hij medeop richter van „Hosanna", dat hij twin tig jaren lang trouw heeft gediend en, naar hij ons verzekerde, hopelijk nog lang zal blijven dienen. Oostenrijks elftal met Nausch solidair WENEN. In verscheidene Oostenrijkse sportbladen worden de aanvallen op Walter Nausch, die inmiddels bedankt heeft als coach en samensteller der Oosten rijkse bondsploegcn. voortgezet. Men verwijt hem geestelijke star heid en conservatisme, waaraan de jongste nederlagen worden toe geschreven. De critiek heeft een zo scherp karakter aangenomen, dat de nationale ploeg er aanlei ding in heeft gevonden, zich met Nausch solidair te verklaren. Men verwacht dat het bestuur van de Oostenrijkse voetbalbond binnenkort zijn vertrouwen in Nausch zal uitspreken en hem verzoeken, aan te blijven. Indien Nausch hierin toestemt zou een commissie van advies hem ter zijde staan. Men gelooft ook dat Oostenrijk dan zal terugkeren tot het W.M.-systeem. Zwitsers koppel wint zesdaagse te Dortmund Het eindklassement van de zes daagse te Dortmund luidt: 1. KobletVon Bueren (Zwits.) 809 pnt.; op 1 ronde: 2. Carrara— Mueller (Fr-Did.» 698 pnt.; 3. Ki- lianVan Steenbergen (Did.B.) 343 pnt.; op 2 ronden: 4. Zoll— Knoke (Did.) 225 pnt.; 5. Senft- lebenVopel (Fr.-Dld.) 154 pnt; op 4 ronden: 6. ZiegePreiskeit (Did.) 422 pnt.: 7. SiefertSchuermann (Did.) 262 pnt.; 8. ThyssenBintner (Did.) 168 pnt.; 9. GillenSaager (Lux.-Did.) 61 pnt.; op 6 ronden: 10. Ockers-Holzman (B-Dld.) 150 pnt11. HolthoeferPetrti (Did.) 49 pnt. Een uur voor het einde moesten Bakker en Lakcman (Ned.) na een valpartij opgeven. Xy ïl -Xv -V - Va- ..j-. s j v2N* alle ten departemente werkzame dames worden hierdoor getroffen Zij die nog geen twee jaar in dienst zijn, zullen van de nieuwe regeling niet de minste last onder vinden. Is men langer in dienst, maar dragen de werkzaamheden een tijdelijk karakter, dan is de termijn voor verplichte opneming onder pensioenregeling niet twee. maar vijf jaar Bovendien zal de nieuwe regeling waarschijnlijk niet zo zijn, dat al het spaargeld voor (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Onder de vrouwelijke arbeidscontractanten van verschillende departementen in Den Haag is enige deining ontstaan, omdat velen van haar vrezen, dat zij door een voor gestelde wijziging van de pensioenwetgeving de uitkering van op haar salaris gekorte premies in geval van ontslag zullen missen. Tot nu toe geldt een regeling, dat van het salaris van arbeidscontractanten vier procent wordt ingehouden. Bij ont slag kreeg men het aldus opgespaarde uitbetaald, vaak met een toeslag van het rijk van 50 procent plus rente. De vlottende bevolking van ste no-typistes enz., beschouwde deze „spaarpot" vaak als een welkome aanvulling in geval van een huwe lijk. De trouwdatum van vele van deze jonge meisjes kon vaak eerder worden gesteld, omdat zij bij ont slagneming tegen die datum kon den rekenen op haar opgespaarde salaris met eventueel bijslag. Even tueel. want deze bijslag wordt niet in alle gevallen uitbetaald. De nieuwe voorstellen van de staatscommissie voor pensioenwet geving beogen nu om aan arbeids- contractantén, die meer dan twee jaar als zodanig werkzaam zijn en wier werkzaamheden geen tijdelijk karakter dragen onder de werking van de pensioenwet te brengen. Deze op zichzelf zeer toe te juichen regeling, die aan vele ongewenste toestanden op de departementen een einde zou maken, heeft nu voor vele dames het nadeel, dat opne ming in de pensioenregeling voor haar betekent, dat zij het opge spaarde salaris niet geheel meer in handen krijgen bij ontslag en dat velen bovendien de toeslag zouden derven. De spaarpot, die misschien reeds voor een bankstel of keukenuitzet was bestemd, zou voor een deel gebruikt worden om de inkoopsom voor de pensioenregeling te vol doen. Worden de nieuwe voorstel len aangenomen, dan zou dit na melijk verplicht gesteld worden. Op verschillende departementen schijnt naar aanleiding hiervan zelfs van een paniek onder de dames gesproken te kunnen wor den en velen hebben reeds het voornemen te kennen gegeven, dat zij vóór 1 Januari 1953 ontslag willen nemen. Dit lijkt ietwat voorbarig. Niet pensioenpremie wordt bestemd. Het grootste deel hiervan zal wél worden terug ontvangen. Slechts een gedeelte mag voor inkoop worden bestemd. Wel derven dege nen. die er recht op hadden, haar bijslag van het rijk. Het is echter waarschijnlijk, dat de voorgestelde wijzigingen niet vóór 1 Januari 1953 door de Staten Generaal worden aangenomen. IN Den Haag arriveerden Donder dag zes jonge Amerikanen, t.w drie meisjes en drie jongens, die in de afgelopen vier maanden in het kader van het Internationale Uitwisselingsprogramma voor Plat telandsjongeren bij Nederlandse boerengezinnen waren onderge bracht en nu weer naar huis te rug keren. Een soortgelijke groep Nederlandse boerenzoons en doch ters zal in Januari uit Ameri ka terug komen. V.l.n.r. Robert A. Brand van de IFYE, Charles Lawrence Bcymer (Montpelier tn Indiana), Patricia Donnalee Hor ning (Sherwood in Oregon), Ray mond Eugene Borton (Lansing in Michigan), Dorothy Mac Shields (Marble in Norf. Caroline) en de heer W. van Westrenen die de or ganisatie in Nederland verzorg de. Zittend Luise Wintermute uit Blockton, Iowa (Van onze sportredactie) De aanhangige nieuwe Zondagswet, die in belangrijke mate zal bijdragen tot de Zondagsviering en tol de verzekering van de Zondagsrust en waarbij de regering als ideaal, dat nog niet aanstonds is te verwezenlijken, de verplaatsing van sportwedstrijden en demonstraties van soortgelijk karak ter van Zondag naar een dag in de week ziet, heeft ons aanleiding gegeven, ons tot voorzitters van diverse sportbonden te wenden, die bfj dit eventuele vraagstuk ten nauwste zijn betrokken. Op deze foto het kranige korps van „Hosanna" in 1937. Zittend, onder het vaandel, de heer A. J. Bruynooge, die vijftien jaren lang de dirigeerstaf hanteerde. Links van hem de heer A. Th. Steen beek, twintig jaar onafgebroken bestuurslid. Naast deze ae mede oprichter, de heer F. Wismeyer. Rechts van het vaandel, met bril, wijlen de heer Van Tellingen, ja renlang ere-voorzitter. Naast hem. met piston, de heer J. Rijnders Sr.. die ook zeer veel en goed werk voor het enthousiaste corps heeft verzet. De heer K. J. J. Lotsy, voorzitter van de KNVB, vindt het plan prachtig, alleen erg moeilijk voor verwezenlijking vatbaar. Er is een gebrek aan sportterreinen. Vele daarvan zijn door dc week, bij voorbeeld Zaterdags, door lagere elftallen bezet. Het tekort aan vel den zou dan. indien de KNVB- ploegen op Zaterdag zouden gaan spelen, nog meer tot uiting komen. Verder worden dan de grote rei zen, die ondernomen moeten wor den. erg bezwaarlijk In vele ge vallen zou een vereniging 's mor gens moeten vertrekken om ergens een wedstrijd te spelen. Het werk komt in gedrang, wat niet erg be vorderlijk is voor de economische toestand van het land. De voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Zwembond, de heer J. de Vries, is van oordeel dat het een actueel probleem is. Echter geen overwegend probleem. Want de zwembond organiseert vele ont moetingen door de week De heer De Vries oordeelde het alleen niet erg gunstig voor diegenen, die slechts op Zondag hun sport in wedstrijdvorm kunnen beoefenen. „Ik ben voorstander van een ge matigde, goed georganiseerde en gereglementeerde sportbeoefening cp Zondag, vermits een en ander kan geschieden in volkomen har monie met het geestelijk leven." Zo formuleerde de heer ir A. Paulen, voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Athletiek Unie zijn com mentaar. ..De sport is een gepaste ontspanning in het belang van ons volk, het houdt velen wellicht van andere minder gezonde bezigheden af en ieder voor zich dient uit te maken of het deelnemen aan sport activiteiten op Zondag strookt met zijn religieuze opvattingen en al dan niet met de kerkelijke plich ten, die een groot deel van ons volk nakomt botst". „Het is de vraag of het maat schappelijk leven de sportbeoefe ning op een door-de-weekse dag in Nederland toelaat" vond mr H. Bruyn, voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Roeibond. „Zo ja. wat zou er dan op Zondag ge beuren? Wellicht valt men terug op het verleden: bioscoop- en ca fébezoek" „In principe ben ik het met dat regeringsideaal wel eens, zei de heer W. Chr. Schaap, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Korfbalbond. „Maar het lijkt me practisch onuitvoerbaar, hoewel het in Engeland wel schijnt te kunnen. Grote reizen kunnen met de hui dige Nederlandse Zaterdag niet sa menvallen. En een hele dag vrij kan de industrialisatie niet dragen. De korfbalbond is een objectieve organisatie en heeft dus in het al gemeen de opvattingen van ande ren te eerbiedigen." Journalist Hommerson komt spoedig voor AMSTERDAM. Vrijdag 31 October zal voor de Amsterdamse politierechter de zaak dienen te gen de Zaanse redacteur van „Het Vrije Volk", A. H. Hommerson, die van 6 Mei tot 24 Juli in het huis van bewaring aan de Wete ringschans in gijzeling heeft ge zeten, omdat hij weigerde aan de Justitie mee te delen, wie hem over een in de Zaanstreek ge pleegd misdrijf mededelingen had verstrekt. Hommerson wordt nu ten laste gelegd, dat hii als ge tuige heeft geweigerd inlichtingen te geven. Spelers en bestuur „Eist" geschorst Onderzoek afd. Utrecht tverd bemoeilijkt Zes spelers en drie bestuursleden van de voetbalvereniging „Eist" z(Jn voor drie maanden tot vijf jaar ge schorst en zes spelers werden voor waardelijk gestraft naar aanleiding van een onderzoek ln verband met het al of niet ongerechtigd deelne men van een speler tijdens de wed strijd Eist—SCH in het vorige sei zoen. Deze zware straffen zijn niet zo zeer het gevolg van het voetballen van die ene ongerechtigde speler, dan wel van de houding der Eist- leden gedurende het onderzoek dien aangaande Zij hebben dit namelijk ten zeerste bemoeilijkt. Wij herinneren er aan. dat Eist na een nek-aan-nek race met Cabauw kampioen werd van de derde klasse afdeling Utrecht KNVB. De club blijft thans in de tweede klasse door spelen. Of het hier veel succes zal hebben, staat echter te bezien. De helft van het eerste elftal is door dc schorsingen van voetbal uitgesloten. Nog drie ploegen kunnen actief blij ven. Er is inmiddels een nieuw ver enigingsbestuur gekozen. Mooi programma voor Duindigi (Van onze paardensportmedewerker) Het loopt op Dulndigt naar het eind van het seizoen, maar de ambitie vcr- I slapt nog geenszins bij de paardenelge- naren en de liefhebbers. De aangiften in 2 der drafnummers zijn zelfs zo groot, dat voor beide nummers reeds splitsing is aangekondigd Voeg daarbij nog 4 nummers in de rcnafdeling, dan valt een zeer drukke middag te wachten. Het aanvangsuur ls daarom bepaald op 12.30 uur. Onder opmerking dat het 3e rennum- mer een steeple chase betreft over 3300 m geven wij zonder verder commen taar hieronder de paarden aan, die naar onze mening de beste winkanscn heb ben: Rijswijk-prijs: Patzclinde. Quick Boy, Olga S. Paulicntj"; Rijswijk-prijs. 2e af deling: O Lapizc II, Odylie Spencer. Pirette, Phenomenal; Voorburg-prijs (verkoopsren)Eloile du Nord, Frede- rique. Manola, Flying Gal; Delft-prijs. Ie afd Nonnlc M. Nerva, Oostlngs Lie veling; Cambridgeshire (ren over 1800 m): Saktna, Flying Gal. Britol, Clconc; Grote Prijs der 3-Jarlgcn: Qui Hollandia K. Querido I. Queen Dillon, Queen Bess: Steeple-Chasè (ren): Nanouk, Chef de Gare, La Chefta, Wirlbl; Schcvcningen- prljs: Norbert M, Olivier B, Pearl Spen cer, Petulance K; Noordwijk-prijs (ren over 1900 m): Cheftaine, Brlost, Disteire, Caprlola du Einrath; Delft-prijs. 2e afd Octavinus K, Nestkuiken S. Pretty Boy, Nannie Gregor; Revanche der Kam pioenschappen: Stüermann. Mac Klnley, Norton Williams. Leo Axkit. Candidaten-schaak- tournooi voor dames wereldtitel MOSKOU De uitslagen van de I partijen van de tweede ronde lui den: Mary Bayne (VS)Kira Zvory- kina (Rusl.) 01. Valentina Belova (Rusl.)Edith Keller-Herman (O.- Dld.) 1—0. Nina Hruskova-Belska (Tsj.-Sl.)Salomea Reischer (Oost.) 1—0. Maria Berea de Montero (Arg.) Chantal Claude De Silans (Fr.) j 01. Olga Ignatyeva (Rusl.)Eliza- j veta Bykova (Rusl.) afgebroken. Olgo Rubtsova (Rusl.)—Ro wen a Bruce (G.-Bafgebroken Eileen Tranmer (G.-B.)May Karff (V.St.) afgebroken. Fenny Heemskerk (Ned.)Jozsa Langos (Hong.) af gebroken. De Nederlandse kam pioene staat een pion voor. Dc afgebroken partij uit de eer ste ronde Edith Keller-Herman Eileen Tranmer is zonder verder te spelen remise gegeven. De overige afgebroken partijen uit de eerste en uit de tweede ron de worden vandaag uitgespeeld. Boekt SOVA komende Zaterdag winst? Het programma voor de competi tie van het Zaterdagmiddagvoetbal der onderafdeling van de KNVB geeft zeer belangrijke wedstrijden te zien. Het Amersfoortse CJW krijgt eon mooie kans zijn prachtige leiders positie in de eerste klasse B tc con solideren. want de uitwedstrijd naar Blocmenkwartier moet kunnen wor den gewonnen. Altius, dat op de tweede plaats staat, kan de leiders blijven volgen door van het bezoe kende Chefana te winnen. NOAC heeft een vrije dag en zal ongetwij feld met belangstelling het verloop van deze ronde nagaan. Het Nij- kerksc Sparta ontvangt EDO en zal vermoedelijk de bezoekers wel met lege handen huiswaarts zenden. DOSC moet op eigen terrein van TOV kunnen winnen. Cobu Boys, dat in de tweede klas se B ongeslagen aan dc kop gaat, zal in Barnevcld danig op zijn tel len moeten passen en op hevige te genstand kunnen rekenen, omdat de Barnevelders natuurlijk hevig hun best zullen doen hun moeilijke po sitie te verbeteren. Wij geloven echter niet dat de Amersfoorters in hun opmars Zaterdagmiddag zullen worden gestuit Posthoorn, dat ook een uitstekende positie inneemt, gaat naar het Puttense SDC. Deze belangrijke wedstrijd is voor de stand van veel belang. Gezien de kracht van de Putters en hun ter reinvoordeel achten wij hen in staat een punt in de wacht te slepen. Wanneer de Amersfoortse spoor- mannon hun best doen, moet er voor hen op eigen terrein tegen Merino's een goed resultaat zijn te boeken. Wij hopen dat SOVA dit maal eens flink voor de dag zal komen. GVW, dat op de tweede plaats staat, zal bij Tr. Boys vast geen walk-over krijgen en een pun tenverdeling zouden wij niet gek vinden. O.G. krijgt in de derde klasse B Ook op de laatste avond van de voorwedstrijden voor de derde klas- se klein-cadre, die in hotel „Noord- Brabant" te Utrecht werden ge speeld, werden enkele goede par tijen genoteerd. Steffen slaagde er in de Utrechter Weber in zestien beurten op de knieën te krijgen met het goede moyenne van 15.62 Hoewel de Amersfoorter daarna te gen Vink met 8 92 de vlag moest strijken, kon hij toch worden ge complimenteerd met zijn promotie naar de tweede klasse. Deze pro motie is zeer zeker verdiend en zal de strijd tussen de kopfiguren in het district „Eemland" in de toe komst ongetwijfeld interessanter maken. De Soester Voskuilen won van Robbcrsen in 22 beurten, waarna hij tegen Weber ver beneden zijn kun nen speelde en in 34 beurten ver loor. Voskuilen heeft in deze voor wedstrijden getoond dat hij zijn plaats in de derde klasse volkomen waard is Wij verwachten van hem in de toekomst nog een flinke voor uitgang. Robbersen ondervond zeer sterk het nadeel van te wemig cadrc- tegenstanders te ontmoeten. Zijn regelmatig spelen tegen librespelers wreekte zich. Het ziet er wel naar uit dat hij in het komende wed strijdseizoen van het district waar in hij de kopspelers steeds zal ont moeten. een flinke sprong vooruit zal maken. De laatste partij in Utrecht speelde hij tegen Mulders en verloor met het goede moyenne van 9.56. De eindstand van de drie. door de Eemland-biljarters gespeel de partijen ziet er als volgt uit; Steffen 250 16 15.62| 71 Weber 170 16 10 62 29 Robbersen 217 22 9.86 47 Voskuilen 250» 22 11.36 62 Steffen 116 13 8.92 35 Vink 250 13 1923 88 Voskuilen 233 34 6.55 25 Weber 250 34 735 74 Mulders 250 23 10.86 39 Robbersen 220 23 0.56 30 De eindresultaten zijn: Steffen 6 1342 106 71 12 66 Voskuilen 4> 1215 139 62 8 74 Robbersen 2 1055 137 47 7.70 Mogelijk winst voor handballers De heren handballers van „Amers foort" gaan a.s. Zondag hun krach ten beproeven tegen .Aalsmeer II" Afgaande op de ranglijst, heeft „Amersfoort" betere kansen en staat zij hoger geklasseerd, maai de ervaring heeft geleerd dat men hierop zijn voorspellingen wel eens verkeerd baseert. Wij hebben Aals meer II wel op eigen terrein zien spelen en zij maakte toen een de gelijke indruk. Toch menen wy, dat er winst voor de Amersfoorters in zit indien zij zich degelijk reken schap geven van de kracht van hun tegenstander. Bovendien ho pen wij dat het de komende dagen niet te veel zal regenen, want de Amersfoorters zijn al eens eerder in de drassige grond blijven steken in Aalsmeer. De dames wacht a.s. Zondag te gen ADA een moeilijke taak. De Amsterdamse dames zijn beslist niet één van de zwaksten. wat wei blijkt uit de overwinning die zij vorige week boekten op B.H.C. en wel met 9—0! Dit is voor dames handbal wel een zeer hoge uitslag De Amersfoortse dames weten over het algemeen ook wel degelijk hun „mannetje", te staan en wij ver wachten dan ook een felle en snelle wedstrijd in Amsterdam, waarbij de punten weieens gedeeld zouden kunnen worden. Reserve teams. Amersfoort II NSC (heren). SwiftAmersfoort II (dames). een prachtige kans gelijk te komen met het leidende Rhencn, dat op bezoek komt. Wint O.G. dan wordt de spanning in de kopgroep aan merkelijk groter. Voorwaarts speelt zijn tweede wedstrijd in deze com petitie en wel thuis tegen Muske tiers. Wij verwachten dat Muske tiers de punten zal binnenhalen. Een gelijk spel tussen Edcrveen en Val- kenheide achten wij verre van on mogelijk. Soesterkwartier op bezoek bij Samos In de le klasse GUKB zal Zondag de voorlopige bezetting voor de bo venste en onderste plaats vallen. Soesterkwartier 1 gaat bij de leider Samos op bezoek en het is moeilijk een voorspelling te maken. Soester kwartier 1 is in goede vorm, doch Samos beschikt over een gerouti neerde ploeg die steeds nuttige klei ne overwinningen boekt. De groen witte» zijn. mits goed aangepakt, lang niet kansloos. Soesterkwartier 2 ontvangt Vogel 2 en dat zal vermoedelijk een kleine nederlaag worden. Vogel 2 is ook nog steeds ongeslagen en staat re latief nog beter dan Soesterkwartier 1 en om deze redenen zullen zij zich niet laten verrassen. Mogen de gr oen-witte reserves er in slagen een punt in de wacht te slepen dan bewijzen zij Soesterkwartier 1 daar mee een goede dienst. Excelsior 2 en Tovers 2, beiden onderaan met vier verloren wed strijden. ontmoeten elkaar Zondag in Zeist en dit zal wel de eerste winst voor Excelsior worden. Soesterkwartier 3 ontvangt Samos 7 en dit zal een kleine overwinning worden voor dc groen-witten. Nogmaals mensonterend Naar aanleiding van het ook reeds door anderen gewraakte ingezonden stukje van de heer Jansen, zou ik graag willen opmerken, dat ik de hemel dank. dat deze meneer Jan sen niet de onderwijzer van mijn kinderen is. Ik heb twee school gaande zoontjes, maar gelukkig heb ben zij altijd onderwyzeressen en onderwijzers gehad met te veel ei genwaarde om een dergelijk stuk te lanceren. Deze heer Jansen hoort in de tegenwoordige tijd niet als on derwijzer in de school thuis. ABONNEE Over verdeeldheid De my sympathieke hoewel onbekende schrijver van het in gezonden stukje „Waarom verdeeld heid?" in het blad van Zaterdag j 1. zou ik willen adviseren zich tc wen den tot zijn parochie-geestelijke, die wellicht een afdoende antwoord voor hem heeft. Het geschrevene zou trouwens meer succes oogsten in dien het bijvoorbeeld werd opge nomen in katholieke bladen Het zou dan onder de ogen komen van vele katholieken, die er door tot nadenken zouden kunnen worden gebracht. Ondergetekende kent over nadenken gesproken nog veel meer en veel grotere proble men, die de scheiding tussen katho lieken en niet-katholieken raken. Die problemen worden helaas en zulks ten nadele van het algemeen belang 4?ok niet opgelost. K. J. BLOM

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5